Hermes DVS simpel naar overwinning Ursus kampioen met vijfklapper For tunaVJaar dingen vèrrast ook DCV Belangrijke winst Rijnmond-vrouwen SMC morst twee punten Marco Weeda: ziekenhuis ODC komt niet uit het dal Drie-setters troef bij TSF wém/J Van der Velden in ziekenhuis Schriel schiet met scherp Mare Strik: vijf treffers Maassluis verliest zonder coach TOG doet goede zaken Rijnmond geeft voorsprong weg Marcella Joosten blinkt uit Rotterdams Dagblad Maandag 15 april 1996 SliedrechtKoploper SMC heeft m de strijd om het kampioen schap van de tweede klasse B in en tegen Sliedrecht twee punten laten liggen. Een 4-2 achterstand werd door de Schiedammers als nog omgezet in een gelijkspel: 4-4. De selectie van Paul de Roos was danig geslonken. De oefenmees- ter kon immers niet beschikken over Jan Brockling (teen ge kneusd), John Bos (ziek) en Jan Mulder die 's ochtends het weten ook door griep te zijn geveld. Al na zeven minuten kwam SMC door een treffer van Joey Tavarus op voorsprong. Made gelijkmaker bracht Dick Sparreboom zijn ploeg wederom aan de leiding. De thuisploeg knokte fel terug en in de blessuretijd van het eerste deel was het prijs: 2-2. Na de rust zette Sliedrecht met een derde treffer de dadendrang voort. SMC moest vervolgens met tien man verder nadat Ersin Boz- kurt met zijn tweede gele kaart richting de douches kon vertrek ken. SMC leek daardoor in eerste instantie aangeslagen inmid dels stond een 4-2 stand op het scorebordmaar een treffer van Dick Sparreboom gaf SMC weer hoop. Alberto Baptista Lima hing in de slotfase alsnog de gelijkma ker inde touwen. „Toch houd ik er een katterig ge voel aan over. want na de gelijk maker hebben we met tien man nog vier a vyf goede mogelijkhe den gehad om de wedstrijd win nend af te sluiten," sprak SMC- trainer Paul de Roos na afloop. Edwin Berveling kreeg zijn vier de gele kaart en kan evenals Ersin Bozkurt een schorsing tegemoet Schiedam Het in degradatie nood verkerende DRGS heeft op eigen terrein tegen Aiexandria'66, dat nu definitief is afgevallen in de race om de titel, vlak voor tijd een 1-1 gelijkspel weten te be werkstelligen. Marco Weeda kwam in botsing met de vijande lijke doelman en moest dat beko pen met een blessure aan de rib ben Weeda was zodanig genaakt dat een ambulance hem naar het ziekenhuis moest vervoeren. Voor de pauze lag het initiatief voornamelijk bij Alexandria'66, maar de Rotterdammers ontbeer den enig scorend vermogen. Pas na de rust werd het overwicht ver taald in een doelpunt. De grens rechter van DRGS stond wel met de vlag In de lucht voor buiten spel, maar de arbiter oordeelde zelf en keurde de treffer goed: 1-0. Marco Verspuy deed vijf minuten voor tyd met een schitterende vol ley uit de draai vanaf de zestien meter goede zaken: 1-1. Even later leek Verspuy zelfs nog voor een stunt te zorgen maar zijn schot zeilde net voor het Alexandria- doel langs. Hellevoetsluis Hekkesluiter ODC heeft ook tegen koploper Hellevoetsluis de negatieve spi raal van de afgelopen weken niet om kunnen buigen. Na de 5-1 ne derlaag lijkt degradatie uit de vierde klasse dan ook bijna onaf wendbaar te worden. ODC-trainer Hans Bassant wil daar echter nog niet aan. „Ik geef de moed in elk geval nog niet op. We hebben nog drie thuis- en één uitwedstrijd voor de boeg. Als je dan ook ziet dat SCO nog met 7-1 van OW kan winnen, dan denk ik dat er ook voor ons nog wel moge lijkheden liggen," sprak de opti mistische Bassant. Marcel de Koning schreef bij een stand van 2-0 na goed voorberei dend werk van Rinus Guntlag de enige Schiedamse treffer op zijn naam. ODC ging op zoek naar de gelijkmaker, maar de lijstaan voerder kende geen genade en liep allen nog maar verder uit. „Elke bal die bij ons voor het doel kwam was vandaag een doel punt," verklaarde Bassant de ne derlaag van zijn hoofdmacht. Schiedam Ruud van Oorschot heeft bij de mannen de clubkam pioenschappen van badminton club TSF op zijn naam geschre ven. In de finale zette hij Donald den Breejen met 18-13,11-15 en 15-9 opzij. Bij de vrouwen won Wendy Faatz van Monique Lou- wers met 11-3,11-12 en 11-5. Opvallend was dat alle finales in drie sets werden beslist De duo's Frans Meijer/Donald den Breejen en Monique Louwers/Trix de Boer wonnen de dubbel-finales. In de mix-dubbel zegevierden Frans Meijer en Sophie van 'friet over Monique Louwers en Wouter Par- rein. Door Sander Sonnemans Schiedam Waar Hermes DVS vorig seizoen enige tijd de hete adem van het degrada tiespook in de nek voelde, telt de Harga-club in de derde klasse D weer helemaal mee. Ster ker nog, de formatie van trainer Frans Schaap richt zich op de derde periodetitel en acht de mogelijkheden tevens in aanmerking te ko men voor het kampioenschap niet geheel uit gesloten. Buurman SW, dat vier punten los staat van Hermes DVS en de andere nummer twee SMV Hillegersberg, zal in dat laatste ge val dan wel een steekje moeten laten vallen. Voor Hermes kan een verliesbeurt in deze cruciale fase ook funest zijn, maar gezien de wijze waarop gisteren Sparta met een neder laag (2-0) terug naar Rotterdam werd ge stuurd hoeft daar voorlopig geen angst voor te bestaan. Hoewel het vertoonde spel met al tijd even fraai oogde, domineerde Hennes het grootste deel van de wedstrijd en kwam het geheel vol gens de verhoudingen voor de theepauze op een 1-0 voorsprong. Een ongelukkige handsbal van de Spartaan Michel Mensah werd door de scheidsrechter resoluut bestraft met een strafschop die koelbloedig door Scott Wulferdin gen in de touwen werd gejaagd. Voor die openingstreffer bad de thuisploeg at diverse mogelijkhe den gehad en telkens waren daar Wulferdingen en Oscar Biesheu vel bij betrokken. Al in de derde minuut werd na de voorbereidende actie van de doel puntenmaker een treffer van Biesheuvel afgekeurd. Arbiter J. van Woerkom die het duel mis schien vat al te nadrukkelijk kort wilde houden, had op de doellijn echter enig duwwerk van 'Bies' geconstateerd en annuleerde de treffer. Niet veel later ramde Bies heuvel een dieptepass van Wul ferdingen op de vuisten van Spar- ta-doelraan Jim Nederhand. Op slag van rust ontsnapte de Harga- formatie aan de gelijkmaker toen Michel Vermaas plotseling in riante positie met alleen Hermes- goalie Manuel Teixera voor zijn Hennes tweedetref ferm wording. De onzichtba re Remy Snel heeft de bal bij de tweede paal gelepeld waar Scott Wulferdingen m met een snoekduik binnen kopt. Foto Peter Moikenboer neus de bal hoog over knalde. Vingertoppen Na de pauze trachtte Sparta, dat de punten nog wel eens hard no dig kan hebben om de duikeling naar de vierde klasse af te wen den, uit een ander vaatje te tap pen. Dat lukte tot op zekere hoog te. De ploeg van trainer Jan van der Laan slaagde er wel in Her mes DVS enigszins onder druk te zetten, maar uitgespeelde kansen wisten de Rotterdammers niet te scheppen. De gastheren deelden tussen de bedrijven door m de vorm van listige tegenstootjes zo nu en dan een waarschuwing uit, doch Sparta weigerde daar op te reageren. Eerst werd Oscar Bies heuvel niet kort genoeg gedekt, maar zag de spits zijn pegel via de vingertoppen van Nederhand bo ven de dwarsligger verdwijnen. Op de tweede tegenaanval had de doelman geen antwoord. Maar dat was er dan ook eentje om in te lijs ten en in de bestuurskamer op te hangen. Remy Snel deed aan de rechterkant zijn naam eer aan en verzond na zijn sprint de bal rich ting tweede paal. Daar verscheen Wulferdingen als een duveltje uit een doosje om vervolgens met een fraaie snoekduik de 2-0 op sublie me wijze binnen te koppen en zijn aantal competitietreffers op veer tien te brengen. De enige twee wapenfeiten die Sparta daarna nog te bieden had waren een schot van Peter de Vries op de knuisten van Teixera en een rakelings langs de paal ge mikte vrije trap van Marcel Post. De enige smet op de arbitrage was de onbegrijpelijke reactie van scheidsrechter Van Woerkom op het sein van Jan van der Laan die een wisselspeler wilde inbrengen. Hoewel het spel dood lag, weiger de de arbiter de invaller binnen de lijnen te laten komen. Com mentaar van met name Michel van Vianen kon niet uitblijven, maar werd wel direct met geel ge honoreerd. Dat werd later ook nog eens rood toen Van "Vianen bij een tweede wissel nogmaals zijn on vrede uitte. Hermes DVS-Sparta 2-0 (1-0). 34 Scott Wulferdingen 1-0 (str65 Scott Wulferdm- gen 2-0. Bij'inderhedetuScheidsrechterJ van Woerktu.i (Dordrecht) toonde Ben Byl en Michael Mensah de gele kaart Michel van Vianen werd met twee maal geel van het veld gezonden Hennes DVS; Teixetra, Süvo Ramos, Mar tens, Remon Biesheuvel. Hartong (80. Sta- tham), Costa, Strorman, Berenschot, Oscar Biesheuvel, Snel, Wulferdingen (78 Van der Lee) Sparta: Nederhand, Pools, Bijl (60 Lima Sanchez). Van Vianen, Mensah. Vermaas, Post, De Vnes, Pawel (Dos Santos), Pmto, Ursus heeft de titel binnen en viert feest. De absente Jan van der Velden heeft de Harga-clubterug naar de KNVB gebracht. Foto Peter Molenboer Door Bas van den Berg Schiedam Bloemen, champag ne, Chinees vuurwerk, fakkels en een ontvangst voor de sponsors. Aan alles was gedacht bij de vie ring van het kampioenschap van Ursus. De terugkeer n^ar de KNVB was in een jaar gereali seerd en daarbij had trainer Jan van der Velden het middelpunt van de belangstelling moeten zijn na de royale 5-0 zege op Bolnes. Maar de man die Ursus discipline bijbracht en rijp maakte vooi de KNVB moest verstek laten gaan door hartklachten en ligt in het Schielandziekenhuis. Direct na het behalen van de titel reisde een delegatie vart Ursus in voetbalte nue naar het ziekenhuis om hun trainer de gelukwensen aan te bieden. Het laat zich raden dat daardoor de echte vreugde giste ren op Harga een beetje ontbrak. Vorigjaaromdeze tijdmaakte Ur sus nog een verslagen indruk toen de club uit de KNVB duikel de. Er gingen stemmen op een fu sie aan te gaan, maar het nieuwe bestuur dacht er heel anders over. Er kwamen sponsors en spelers en er werd een nieuwe organisatie neergezet. Vanaf het begin stond Ursus bovenaan in de hoofdklasse van de RVB en leed slechts één nederlaag, tegen Rockanje. Balen Niet alle spelers die aan de basis van het succesvolle jaar stonden, maakten de beslissende wedstrijd mee. Guy Fiegel is al ruim twee maanden geblesseerd aan z'n kruisbanden. De 24-jarige topsco* Schiedam Voor het eerst in de 21 jaar die Jan van der Velden als voetbaltrainer actiefis, heeft hij een wedstrijd moeten missen. Als gevolg van hartklachten lag de oud-doelman van Sparta en SWin het ziekenhuis op het moment dat Ursus de kampioenswedstrijd speelde. - - De trainer vanuit het ziekenhuis: Jk kreeg vrijdagavond last van >m'ri borst en heb In het ziekenhuis een hartfilmpje laten maken. Niets wees'erop dat het iets ernstigs is. Uiteraard had ik graag bij Ur sus willen zijn. Het hele jaar hebben we met z'n allen naar deze titel toegewerkt. Het cbed me echt wel wat dat twee spelers na afloop van de wedstrijd tegen Bolnes mij kwamen bezoeken," rer baalt als een stekker dat hij zo lang uit de running is. „Het over kwam me in een zaalvoetbalwed- strijd. Ik heb een kijkoperatie ge had waarbij een stukje bot wegge haald is. Na de winterstop ben ik voorzichtig weer gaan trainen, maar door het slechte trainings veld ben ik er weer doorheen ge gaan." Ursus zit met smart op Fiegel en Roberto Lindenberg (midden voetsbeentje gebroken) te wach ten omdat de selectie niet al te breed is. Carl Stoltenhoff, de tijde lijk opvolger van Jan van der Vel den, wil niet te veel spelers uit het tweede elftal halen omdat ook dat elftal kampioen kan worden. Om aan het verzoek van trainer Jan van der Velden te voldoen, meldden zich voor volgend sei zoen Jeroen Langendijk (HWD) en Jeriy van Schijndei (SVV) zich al aan de poort van het Ursus- complex. Daarentegen houdt Erwin de Groothet voor gezien. De midden velder die elf jaar in de hoofd macht speelde, gaat lager spelen. Ursus-Botnes 5-0 (3-0). 10 Hulsgher 1-0, 20 Van der Lee 2-8, 40 De Groot 3-0, 65 Herben 4-0,85. Bosseiaar 54). Ursus; De Brum, De Maar, Herben, Ko- mngs, DtU, Ibnsimovic, Van der Lee, De Vnes, Hulscher, Schoenmakers, De Groot (70. Bosseiaar). Bolnes: Van Geyn, Achabar, Van den Berg, Popp, Wessels, Vos. Kanselaar, Nortan, Van 't Hof, Tettel, Van Leeuwen. j Door Ton de Leede Vlaardfngen Ook tegen DCV verraste. Forfuna VI,Triend'en vijand door de veel hoger aange slagen opponent met minimale cijfers (1-fl) te verslaan. Voor de winsterstop was iiet elftal van - trainer-coach Jan Baksteen zo goed als derdeklasser, hetnieu- we jaar heeft de'promovendus voornamelijk voorspoed én pun- ten gebracht Met veertien, plin ten uit de'laatste zes wedstrij den, en nog vier partijen in het verschiet, maakt Fortuna alle kans om het vorig seizoen ver worven-tweedeklasserschap te prolongeren', >t 5 Jan-Baksteen had alm de voor- bereiding gehamerd op de scherpte die de spelers aan de dag moesten leggen: tegen de 'verwende* amateurs van DCV- trainer Jan Everse, de pedant •rondstappende oud-prof die in de volgende jaargang-aan het roer komt by FC Zwolle. „Loopt het eenmaal niet by zulke jon gens," verkondigde Baksteen, die. als altijd naast de dug-out op een reservebal zittend de wed strijd luidkeels volgde, „dan gaan ze lopen zeiken op elkaar en op de scheidsrechter. Al moet ik toegeven dat voor het uit vallen van Edwin van Buren DCV de partij duidelijk contro leerde en de spelers de taken niet naar behoren uitvoerden." De dertigste minuut vormde let terlijk (vooral dan voor Edwin van Reen) en figuurlijk voor de gasten uit Krimpen aan den ITs- sel het breekpunt. Edwin van Buren, het draai- er. aanspeel punt van de middenmoter uit de tweede klasse B, kwam zonder dat een opponent hem beroerde ongelukkig op de hobbelige mat - terecht De schreeuwen de reac ties van omstanders gaven de aard van de voorlopige diagnose aardig weer; gescheurde enkel banden en een mogelijke breuk in het topje van het kuitbeen. Het oponthoud van twintig mi nuten had vooral zijn weerslag ophef voordien vloeiende eom- -binatie-spel van DCV. De thuis ploeg greep meteen 'de leuning' en zat in elk duel bovenop de te genstander, <- Na een. dik uur spelen scoorde Ed van der Lugt de naar later bleek beslissende treffer. Eerst verzuimde Dennis Heeneweer de 'assist' van Leen Muis te ver zilveren, waarna Ed van der Lugt 'uit het niets' met de bal langs Walter Londema kon sla lommen (1-0). Nadien kregen de - bewoners van de Marathonweg de beste kansen (Ed van der Lugt wilde de bal te mooi met buitenkantje links over de doel man heen tillen, Robert Boxem schoot te gehaast een vrije kans naast en Robin Kloek had te veel nodig by een doorloopmogelijk- heid), en kwam DVC slechts één keer gevaarlijk door. Uit een hoekschop van Michel van Watt- um nam Kew Jaliens de bal in eens op de slof, maar Dennis Heenweg voorkwam met zijn linkerbeen de gelijkmaker. „We, zijn goed bezig," besloot Jan Baksteen tevreden. „Met nog tier zware potjes, uit tegen Zwijndreeht en DEL en thuis te gen Xerxes en EBOH, te gaan is het vertrouwen volledig aanwe zig." Fortuna Vl-DCV 1-0 (0-0). 61. Ed van der Lugt 1-0. Bijzonderheden; Scheidsrech ter M. Haak (Gorinchem)vierde zijn ren tree na maandenlang blessureleed. Hij het voor de wedstrijd zijn enkel volledig intapen door de Fort una-verzorger, Fortnna VI: D&_ fierder, Bravehboer, Van der Slot, Voerman. Sterk, ÜVeber, Boxem, Heeneweer, Muis, Van dèr Lugt en Hoek (84. Spaiy ersberg) DCV: Londema, Broere, Frehé. Ooms, Van der Heijden, Den Boer, Van der Ent, Jaliens, Van Wattum, Peter van Buren, Edwin van Buren (30 Burleson). SchiedamDe volieybalsters van Rijnmond hebben zaterdag in de eerste divisie met 3-1 van het Til- burgse Sarto gewonnen. Wat de waarde van de zege is zal pas over veertien dagen duidelijk worden ais de laatste ronde van het sei zoen gespeeld is. De Schiedamsen zijn in elk geval zeker van de tiende plaats en dus het spelen van promotie/degrada tiewedstrijden. Na de zege op Sar to deelt het team de negende plaats met Activia zod-\t een be- slissingsduel tussen deze twee ploegen ook mogelijk is. Tenslot te rest de kans dat Rijnmond streekgenoot AlconVCapelle in haalt, omdat de achterstand van vijf punten zaterdag met het duel in Capelle tot twee punten kan worden gereduceerd. In dat geval moet Capelle in de laatste wed strijd tegen Activia voor de volle winst gaan. Rijnmond-coach Hans van Set- ten: „Activia kan reageren op dat gene wat wij de week daarvoor doen en het wachten is nu op de ploeg die de beslissende slag uit deelt. Met de zekerheid van de promotie/degradatieduels ben ik in elk geval blij. Daarin daarin kunnen we laten zien dat we dit jaar gegroeid zijn." Het kosite Rijnmond zaterdag moeite om Sarto op de knieen te krijgen. Na 13-15 kreeg de thuisploeg pas greep op het spel en werd het dui delijk dat de ploeg van Hans van Setten via 15-8, 15-12 en 15-7 te sterk was voor de gasten. Green Eagles{m)-Alphia 68-43 (19-16), Green Eagles hoekte in het gevecht tegen degradatie een belangrijke zege. Marcel Schriel nam liefst 28 punten voor zijn reke ning en schoot met enkele driepunters de Alphense ver dediging aan flarden. Door de zege lijken de 'Eagles' in veilige haven, maar theoretisch kan het nog misgaan. Asvion (m)-Forward 0-6 (0-2). Asvion hockeyde speelde vooral tegen zichzelf en Forward buitte dc counters opti maal uit. /erliezend coach Ene Braams sprak na afloop van een 'open huis bij Asvion'. Pelikaan-Evergreen (m) 1-1 (1-0). De 'Pelikanen' scoor den al na tien minuten Het inzetten van een extra spits leverde in de slotseconden de remise op. Remeo Ouwer- kerk maakte de treffer. Zevenbergen-Spirit (m) 04 (0-2). Zevenbergen liet zich als een mak schaap naar de slachtbank leiden. Sander Dingenouts, Matthijs Oomen, Kurt van Vliet en Tjeerd Poot scoorden. Coach Michael Bloem sprak van een 're laxte pot zomera vondhockey*. Goes-Pollux dn) 0-8 (0-2). Slechts negen Zeeuwen (later aangevuld met 'wee opgetrommelde veteranen) gingen de ongelijke stn d aan met Pollux. Na de rust walsten de Viaardingers ov ir de thuisploeg. Vincent Aussems (2x), Robert-Jan Baars en MarcStrik (5x, waarvan een hattrick m twee minuten') velden het vonnis. Craeyenhout-Spirit (v) 1-0 (0-0). Spirit had last van een oude kwaai: de onkunde in één-tegen-één duels met de keepster. Craeyenhout daarentegen slaagde er ondanks goed keepwerk van Eva Leeman, in de zege te forceren. Evergreen (v)-Krimpen 3-0 (1-0), Evergreen had een makkelijke middag. Toch werd de overmacht moeizaam vertaald in doelpunten. De gezusters Laura (2x) en Brigit te Dossin tekenden voor de treffers. Vlissingen-Asvion (v) 2-3 (1-2). De Schiedamsen begon nen ir een hoog tempo r.=aar vergaten af en toe te verde digen. Keepster Debbie Broekhuizen was in optima for ma. Dieuwke Pnns scoorde de drie Schiedamse treffers. Pollux (v)-Tetcringen 14) (0-0). De vrouwen van Pollux hadden geen 'makkie'. Een kwartier voor tijd slaagde Gwenn Maclennen er eindelijk in de Brabantse muur van het verdedigend ingestelde "Metingen te slechten. Uit een strafcomer zorgde zij voor de opluchting. De Danaiden-KV Vlaardingen 17-15 (9-8). „Een mat spe lend Vlaardingen," meldde KV Vlaardingen-aanvoerder Ronald Verweij, „kon ook tegen De Danaïden de kampi oen saspira ties niet waarmaken, Er werd zowel aanval lend als verdedigend slecht gespeeld. De voorsprong op concurrent WION is geslonken tot een punt Zelfs het in zetten van voorzitter Fik Brouwer voor de leeggespee'dc Johan Langbroek had geen resultaat." Madjoe-CKC Maassluis 12-9 (5-3). CKC Maassluis speel de een matte partij tegen middenmoter Madj'oe, dat na de zege van (vierde) plaats wisselde met de Maassluizers op de ranglijst. Zonder coach Frits Broers, die zelf met zijn club Achilles moest spelen en werd vervangen door de geschorste speler Leonard van der Vaart, kon Maassluis geen moment overtuigen. Merwic-Kargal5-7 (8-2). „Harga speelde een hele slechte wedstrijd," bekende Harga's interim-coach Ed Pak, die volgend seizoen de officiële hoofdcoach is, „waarin we helemaal zijn afgeslacht. De invalbeurt van de 17-jarige Arjan Maltha gaf enige verbetering maar mocht met meer baten. Het enige positieve is dat we veilig staan." De Korenbeurs-Vitesse 7-3. De Korenbeurs verraste te gen Vitesse met een 7-3 zege, terwijl er uit nog met dezelf de cijfers was verloren. Routinier Jaap van Hummel is echter gt. dopt en dat kwam De Korenbeurs goed uit. Ner- rrun Smajic (3x), Danny Maas (3x) en Ron van der Wijk (lx) zorgden voorde punten, Gispen-NOAD 1-9. NO AD won in Culemburg met dezelf de cijfers als destijds in Schiedam. Peter Heystek en Ro nald van Kampen bleven ongeslagen, Richard KaJmeijer moest een partij afstaan. TOG-Papendrecht 4 9-1. Met de forse overwinning deed het Maassluise team goede zaken op weg naar behoud in de promotieklasse. Frans Pleijsier en Ivar Westerholt wonnen drie keer en samen het dubbel. Charles van der Hoeven boekte twee maal winst. De Koren beurs-Westa (v) 2-8. Zonder Sylvia Waterreus wordt het lastig voor de Schiedamsen zich te handhaven in de derde divisie. Het kan echter nog steeds. Tegen koploper Westa presteerde Damêlle Maas heel goed met twee keer winst. Carola Thalen en invalster Jolanda Vuijk bleven echter op nul staan. Volleybal Vocasa-Rijnmond (m) 3-2. Rijnmond speelde een belang rijke rol in de ontknoping van de race om de titel in de eerste divisie. De ploeg van Kurd Jager nam tegen de nummer twee Vocasa door een uitstekende servicedmk via 5-15 en 7-15 een 0-2 voorsprong. De thuisploeg herstel de zich knap (15-7) en won ook de vierde set (15-12). De ploegen bleven in de beslissende vijfde set tot 8-8 bij elkaar, daarna waren slordigheden aan Rijnmond-zijde debet aan 15-11 en dus 3-2 winst van Vocasa. Waterpolo De Walrus-De Kempvis (m) 84. De Vlaardingse ploeg had weinig te duchten van De Kempvis. De penodestan- den waren 2-1, 3-2, 5*3 en 84. Voor De Walrus scoorden Cees van der Knaap, Jerry Doumenis, Sander Maarleveld allen tweemaal. WVZ-SZC (m) 6-5. Paul Gast stond aan de basis van twee treffers. Ook Jeroen Maltha en Ron van der Wïldt deden een duit in het zakje. Periodestanden: 2-1,3-2,44,6-5. VZC-RWV (m) 6-9. Edwin Zwanenburg had met drie tref fers een belangrijk aandeel in de zege. Zyn broer Eric deed het tivee iets rustiger aan met twee. Frank Huyting en Wemer Goedendorp maakten het karwei af. Tussen standen: 1-2, 34, 4-6, 6-9. LZV-VZC (v) 6-6, Met vier doelpunten was Marcella Joos ten uitblinker. Natasja Gerkema scoorde twee treffers. HVK/AZC-De Walrus (v) 5-1. De periodestanden waren 2- 0,3-0,4-0,5-1. Smdy Kouwenhoven redde de eer. Kort Bondig Het eerste vrouwenteam van Zwaluwen is kampioen geworden zonder zelf te spelen Zaterdag werden de meiden gehuldigd Demos-bestuurslid Aad Gre- ten benadrukt dat de vechtpartij tussen spelers van zijn club en SC Portugues een wedstrijd van het zes de en niet het eerste elftal betrof Remco Jansen (Excelsior M) is sinds kort de trotse vader van een dochter: Jasmijn Het derde zaalteam van HBSS kan donderdag kampioen worden De spelers heb ben het bestuur te kennen gegeven liever geen bloe men, maar gevulde envelopen te ontvangen Her mes DVS speelt morgen (19.00) een oefenduel tegen GTB Loet Vertinde, elftalleider van WK, is de rotste niet Omdat de arbiter niet kwam opdagen floot hij het duel SMC 3-Excelsior'20 7 In zijn bur gerkloffie leidde hij het duel probleemloos tot een goed einde 4 GTB-trainer Hans Hoogendoom had zondag bij Hennes DVS bijna zijn debuut als verslag gever van Radio Schiedam, dat volgens SWer Ger- rit Suttorp beter Radio Ursus genoemd kan worden, gemaakt Omdat Daan Zonneveld niet kon werd Hoogendoorn gevraagd verslag te doen De GTB'er meldde zich bij Hennes, maar niemand van de om roep die de benodigde zendapparatuur kwam bren gen K B liet de radio daarom maar uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5