19 F Vreugde en verdriet voor Feiten m Concurrentie blijft Sportclub volgen RCD verwijst DHZ naar nacompetitie SW zuinig naar monsterzege Tweede helft moet over %è$ÉMr. SSf*? i Rotterdams Dagblad 3** I baandag 15 april 1996 Door Jan van der Vorm Rotterdam DHZ kan zich in alle rust concentreren op de nacompe- titie van de vierde klasse H. Na de 1-0 nederlaag tegen de aanstaan de kampioen RCD scheiden de Varkenoorders en de Dordtena- ren zeven punten, een gat dat met nog vier duels voor de boeg on overbrugbaar lijkt. „Het kampioenschap hebben we eigenlijk -origeweek in Leerdam laten liggen," merkte DHZ-trai- ner Hans Ruitenberg na afloop op. „Die 1-0 nederlaag maakte ons min of meer kansloos voor het kampioenschap. Bij winst was RCD met heel wat meer angst naar ons toegekomen. Ik moet bo vendien toegeven dat RCD de beste ploeg in onze klasse is. Ook vanmiddag was duidelijk dat men iets verder is dan wij." Wellicht moet ook de ontsporing vijf minuten voor tijd onder die noeme'r worden geplaatst. Een na trappende beweging van voor stopper Michel Snijders op Ivo van de Zee leverde rood op voor de DHZ-voorstopper, waarna te veel DHZ'ers - onder aanvoering van doelman Frans Schouten - even de kluts kwijt raakten. Scheidsrechter John Dekker, die de wedstrijd wel strak, maar zeker niet consequent Root, besloot tot een adempauze, Tien minuten la ter liet de Schiedammer weer het beginsignaal horen. DHZ kreeg nog wel wat kansjes, maar de kan sen kwamen toch toe aan de RC- D'ers, die doelman Schouten ech ter niet meer wisten te passeren. De Rotterdammers kenden een moeilijke start, waarbij de achter ste linie zijn draai nog moest vin den. RCD wist geen gebruik te maken van de startproblemen en liet het bij enkele afstandschoten, waarbij met name laatste man Re- né van de Linden zich onder scheidde. De gastheren kregen naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer zelfvertrouwen en ook de bal steeds beter rond. Re- mco Wols had daarbij veel ruimte bij het opkomen aan de rechter zijde, die hij overigens nog te wei nig benutte. In samenhang met DHZ-spits Orlando Uijterwerf le verde dat de nodige spanning voor het doel van RCD op. Na een half uur leek de thuisclub zelfs voor een stunt te zorgen, maar het schot van Uijterwerf raakte de paal. De Rotterdammers trokken het spel meer en meer naar zich toe, al ontregelde RCD met harde tackles de aanvalsopbouw bij DHZ sluw, zonder dat scheids rechter Dekker adequaat optrad. Het overwicht leverde echter geen doelpunt op. De genadeslag kwam een kwar tier na de hervatting. RCD'er Mar co Hommerin, inmiddels als mid denvelder goed voor twaalf doel punten, bewees zijn grote waarde voor de Dordtse formatie, die deze competitie nog steeds ongeslagen is. Een voorzet van RCD's beste aanvaller Ivo van de Zee kopte Hommerin feilloos achter Schou ten: 0-1. DHZ vocht direct terug, maar zag Mike Leentvaar op de paal mik ken. Het spelbeeld veranderde echter na deze opleving in het na deel van de Rotterdammers. DHZ zocht het te veel in individuele ac ties en liet het goede teamver band van het eerste gedeelte va ren. Dat zorgde voor een romme lig, maar wel spannend, geheel. Toen RCD verzuimde om de voor sprong uit te bouwen, kregen de Rotterdammers namelijk nog wat mogelijkheden om de score recht te trekken. René Schut onder scheidde zich daarbij, hoewel hij op enkele meters van de doelman Marco Weggemans geen kans zag de bal onder controle krijgen. D HZ-RCD 0-1 (0*0). 59. Marco Homraerin 0- 1. Bijzonderheden: Kaarten: DHZ-speler Michel Snijders (geel en rood} en de RC- D'ers José Vazquez, Ben Brandhof, Ivo van de Zee (allen geel). Bij DHZ was Jan Arte van der Linden geblesseerd, DHZ: Schouten: Schut, Leentvaar, Snij ders, Harroudi; Wols, René Schut, Van Suijlekom,Koopal; Sahin. Uijterwerf. RCD: Weggemans; Vazquez, Van de Lin den, Verschoor, Van Heukelom; Brandhof, Hommerin, Van Driel; Tijsseling (69. De Vlaming), Van de Zee. Dingemans (Luyten) Door Perry Menexis Rotterdam SW hoefde zich gis termiddag bij VOC nauwelijks in te spannen om met een klinkende 0-7 overwinning van het veld af te stappen. De Schiedamse koploper heeft met nog vier wedstrijden te spelen een voorsprong van vier punten op naaste belagers. Dat zijn SMV Hillegersberg, dat zater dagavond op Harga een bezoek brengt, en buurman Hermes DVS, dat op de laatste speeldag de opponent is in wat wellicht de boeiende ontknoping in 3 D kan warden. SW-trainer Henk Salari was on danks de ruime zege niet hele maal tevreden over zijn pupillen. „Er werd de eerste helft veel te slap gespeeld," verwees Salari naar het collectieve slaapwande len van zijn jongens. „Doelman Ronald de Pee voorkwam met en kele fraaie reddingen nog dat VOC zomaar in de wedstrijd werd geholpen. Ik moet er niet aan den ken wat er dan was gebeurd." Robert van Gestel had de bezoe kers al op een 0-2 voorsprong ge bracht, voordat de thuisclub ge vaarlijk werd. Van Gestel, die gis teren vier keer scoorde, profiteer de net als bij zijn eerste treffer op timaal van het gesuf in de VOC- defensie. Bij het ingaan van de rust had het er overigens alle schijn van dat SW een monster zege zou behalen. De Schiedam mers sprongen de hele eerste helft bijzonder zuinig met hun krachten om, nadat de ongedekte Van Gestel al in de zevende mi nuut de score opende. De wed strijd, die in de eerste minuten best wel boeiend was, dreigde te vervallen tot een massaal slaap- wandelpartijtje, SW oogde welis waar iets slimmer, maar het leed veelvuldig balverlies omdat het gros van de voorzetten de mede spelers niet bereikte. „In de rust heb ik de spelers op hun tekortkomingen gevezen en 2e gezegd hoe het moest," haakt Salari op deze situatie in. Achter af gezien is het misschien wel goed geweest dat Ronald de Pee vlak na rust in actie moest komen. Toen leek iedereen plotseling wakkergesehud." Dat kwam in de score tot uiting. Via Dennis Valentijn, Marco Es- huis, Mike Snoei en Robert van Gestel, die na de pauze nog eens twee keer raak trof, kreeg de 0-7 gestalte. Hoewel het merendeel van de treffers uit volledig uitge speelde mogelijkheden zijn ge scoord, was Salari nog het meest tevreden over het feit dat zijn ver dediging de nul vasthield. „Die 21 tegentreffers zijn gewoon te veel voor een kampioenskandidaat. Daarom is dit goed voor het zelf vertrouwen van de verdediging," Waar SW in hogere sferen ver keert, staat VOC er duidelijk min der rooskleurig voor en wordt er aan de Üversehiese Kleiweg nog net niet hardop aan degradatie ge dacht. De pupillen van trainer Aad Boers staan op de voorlaatste plaats en lijken de afdaling naar de vierde klasse niet meer te kun nen ontlopen. Er moet minimaal zeven punten worden goedge maakt op de ploegen die boven de beruchte degradatiestreep bivak keren en dat is in deze fase van het seizoen bijna niet meer haal baar. Aad Boers: „Er valt niets op dit resultaat aan te merken," bleef de verliezend trainer realist, „Moet ik dan soms zeggen dat wij hadden kunnen winnen als er vlak voor én vlak na rust door ons was gescoord? Dat is onzin, want het klasseverschil was te groot. Mijn jongens hebben het de eer ste helft goed gedaan, dat wel. Daarna was het over en sluiten." VOC-SW 9-7 (0-2). 7. en 45. Robert van Ge stel 0-1 en 0-2,51. Dennis Valentijn 0-3.64. en 67. Robert van Gestel 0-5 en 0-5,75. Mar co Eshuis 0-6.82. Mike Snoei 0-7. VOC: Baas; Zevenbergen, Taken, Noordzij, Struik; Brown Gorsira (71. Bakker), Smit (75. Barea), Van dar Hoeven; Wilkes, Post, VandeZande, SW: De Pee; Van Hees (67. Molenaar), Andrade, Snoei, Zoetmulder, Van Schijn- del (71. Eshuis), Lodder, Rooders; Tjin Tjoen lam, Valentijn (77. Lopes), Van Ge stel. Door Ed Voortmeijer Rotterdam Vreugde en de verdriet liggen in de sport dicht bij elkaar. Dat bleek het afgelopen weekeinde over duidelijk op de trapveldjes aan de Prinsenlaan en het Nieuwemeer, waar voetbal trainer Ronald Feiten met respectievelijk FC Boszoom en HION weer eens een kam pioenschap leek te gaan vie ren, Wat kon er immers za terdag met het fanatieke Feyenoord-kluppie van Ton Strooband (tegen Lombardij- en) en zondag met de onge naakbare hoofdmacht van de Zevenkampers (tegen EDS) nog mis gaan? Niet alles, maar wel heel veel, zo bleek tot verbijstering van Feltens vele fans. Spanning werd de grootste tegenstander voor het behalen van een dubbel succes. Drie minuten voor het einde van FC Boszoom-Lombardijen werd het met massaal ingekochte vuur werk ter waar de van een rooie rug aan de afschei dingshekken gebonden om de lucht inge- knald te wor den. Want ook in het heelal mocht men niet onkundig blijven van de promotie naar de (nieuwe) vierde klasse. Niets is echter onvoorspel baarder dan de uitslag van een kampioens wedstrijd. De gastheren, die hun laatste competitie duel met één punt voor sprong op de belagers SNS en Zïnkwegse Boys waren be gonnen, koesterden op dat mo ment een dikverdiende, doch zwaarbevochten 2-1 voorsprong. De titel leek een kwestie van aftel len. Maar daar stak uiteindelijk de lepe Ed Meijs, die alleen voor goalie Ton Strooband opdook (2-2) een stokje voor, althans voor even. De tot tranen bewogen spelers, die hun droom in een nachtmerrie hadden zien eindigen, lagen ech ter nog geen tien minuten versla- Ronald Fei ten (midden) tussen spe lers en fans van FC Bos zoom. FotoFred Ronald Fel tendnnkthet verdriet weg met aanvoer der Rini Ha (rechts) en John van BiK- sen. Foto Fred gen in de wei toen zij 'plotsklaps' welhaast mytische vormen aanna men. Met hulp van 'boven', in dit geval SDV (2-2 tegen SNS) en Flakkee (een 1-0 zege op Zin- kwegse Boys), waren de in het heuse reserve-tenue van hun ei gen Feyenoord uitgedoste Boszo- mers toch kampioen geworden. Daar stonden de helden en ook een dolgelukkige Ronald Feiten. En hoe luidde diens eerlijke voet* bal-proza op de vraag wat-ie er van vond? „Het blijft een mooie ervaring," Vaker Want voetbaltrainer/annex tegel zetter Feiten had het al vaker meegemaakt. Hij had FC Bos zoom vorig seizoen naar de titel in de tweede klasse geleid en was met HrON in twee jaar tijd zelfs opgeklommen van eerste klasse RVB naar de vierde klasse KNVB. En daar zou het niet bij blijven, wist hij heel zeker. Want zondag zou aan het Nieuwemeer voor de derde achtereenvolgende maal de vlag in top gaan. Daar waren trou wens ook de 'concurrenten' CKC en EDS, gezien hun immense puntenaehterstand al tijden bang voor geweest. Zondagmiddag om kwart over vier plaatselijke tijd lag tot ver bijstering van een ieder, die de club van voorzitter Henk Kuipers een goed hart toedraagt - en dat waren in elk geval de duizend be langstellenden langs de lijn de ongeslagen status aan diggelen. De directe verantwoordelijke daarvoor was EDS-aanvoerder Ed Loendérsloot, die tri de 65ste mi nuut met een fraaie kopbal over doelman Dennis Branderhorst namens alle ploegen in 4F een sei zoen van vernedering en schaam te van zich afschudde. „En toch worden we kampioen!" stamelde een ongoochelde Feiten. Nie mand die daaraan twijfelt. FC Bos wem-Lom bardijen 2-2(1-1). L Mar cel van Etten 1-0,27. René Visser 1-3,52. Hans Cooiman 2-1,87. Ed Mejjs 2-2. Bijzon derheden: Arbiter Ron Snabel gaf geel aan Michel van Wijgerden (FC Boszoom) en Sven Putters (Lombardijen). Lombardijen had geen reservespelers meegenomen. Toen Jan Boom geblesseerd uitviel nam trainer Frans Bremer diens plaats in. FC Boszoom: Strooband; Van Geilen (77. Westphal), Simonis, Van Wijgerden, Groes- beek; De Jong, Hans Cooiman {67. Van de Bos), Van den Boogaard; Pimpel (77. Block) Van Etten, René Cooiman. Lombardijen: Van de Mooren; Damink, Jansen, Bechoe, Boom (85. Bremer); Meijs, Var. Arkel, Twickler; Putters, Visser, De HION-EDS 2-3 (1-1). 39. Matin Hassankhan (strafschop) 0-1,41. Patrick van de Vegt 1-1, 54. Robin Hassankhan 1-2,56. Mike Vaar- nold 2-2, 65. Ed Loendersioot 2-3. Bijzon derheden: Scheidsrechter Ton Boei gaf geel aan Robert van de Veerdonk en Frans van der Ham van HION en aan EDS-speler Richard Gravendijk. Tijdens een duel met Eugène Kerks brak Patrick van der Vegt z'n neusbeentje. HION: Branderhorst; Bongers, Hagenaars, Leenderts, Mendonca; Van Bilsen, Van der Vegt (46. De Rooij), Van de Veerdonk; Vaar- noid, Van Santvüet, Van der Ham. EDS: Zadelhoff; René Gravendijk, Loen dersioot, Richard Gravendijk, De Grouw; Hoek, Matin Hassankhan, Ferreira; Robin Hassankhan, Van Rijn, Klerks. Door Robert Schouten Rotterdam De zeepbel met drie punten klapte in het gezicht van de Feyenoord-spelers uit elkaar. Drie minuten in blessuretijd kreeg Raymond Barkema van het tot tien man gereduceerde OSV een voorzet op maat en kon hij de hoek achter Pim Doesburg jr. uit kiezen: 2-2. Een onverdiende en onnodige domper voor de Sportclub. Maar niet voor lang. De stemming op Varkenoord sloeg als een blad om, toen het bericht binnen kwam dat concurrent Holland in de titelrace onderuit (0-2) was gegaan tegen TONEGIDO. AFC'34 won wel en speelt nu weer een rol van beteke nis. Wie houdt zijn zenuwen het best in bedwang? Dat is waar het de komende weken om gaat. Ach ter Feyenoord liggen AFC'34 (op vier punten) en Holland en AFC (beide op vjjf punten) nog op de loer. Zeven wedstrijden telt de competitie nog in de hoofdklasse. Hoe gemakkelijk puntverlies wordt opgelopen, bleek gisteren. Feyenoord dicteerde de gehele wedstrijd tegen het in degradatie gevaar verkerende OSV uit Am sterdam. Het creëerde kansen bij de vleet, maar scoorde niet meer dan twee keer en dat was zoiets als het noodlot tarten. „Hier doe je helemaal niets aan," Monk het te leurgesteld uit de mond van Hans Maus. „We hebben zoveel moge lijkheden gemist en zij krijgen in de laatste seconden nog een vrije kopkans vanaf drie meter. Dat mag nooit gebeuren." Zonder Danny Kalden (gebles seerd) had SC Feyenoord al snel op voorsprong kunnen komen. Maurice Wijmans stuurde Ton Stam alleen richting het doel van OSV, maar het schot van de met zichzelf worstelende spits ver dween net naast Een organisato risch foutje was er de oorzaak van dat OSV op voorsprong kwam. Bij een vrije trap stond John van Ooy- en volkomen ongedekt naast de muur. Zijn voorzet werd door Maurice Wijmans ongelukkig achter zijn eigen doelman gekopt: 0-1. Feyenoord verstevigde na de ach terstand de greep op het duel. Rechtshalf Michel Spierings ging centraier spelen en dook steeds vaker naast Ton Stam in de spits op. Nog voor rust had de Maus- eenheid het tij kunnen keren. Jac- co Zanen miste van dichtbij, na dat de weer vaak ongrijpbare Raymond de Waard de bal na een rush op zijn sehoen had gedepo neerd. Een nieuw foutje in de organisatie kostte de Sportclub bijna een gro tere achterstand. Na een snel ge nomen vrije trap kopte Niels van Zuylen namens OSV echter bo ven op de lat. De Varkenoorders bleven aandringen. Op slag van rust zag Jeroen Rijsdijk zijn schot uit het doel geranseld door Ste- merdink en schoot Stam van dichtbij naast. De verdiende gelijkmaker liet tot aan de 65ste minuut op zich wak ker. Toen meldde aanvoerder Marco van Brouwershaven zich, tot vreugde van alle liefhebbers vaninslaande projectielen, bij een vrije trap op twintig meter van het doel. Zijn kogel vloog met hoge snelheid de winkelhaak bin nen: 1-1. Nog geen twee minuten later stond het 2-1. Jacco Zanen, die naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter ging spelen, werd door Michel Spierings met het hoofd bediend, waarna de rossige rechtsbuiten raak volleerde. Meerdere kansen werden daarna onbenut gelaten door de Sport club. De Oostzaansche Sportver eniging, de laatste tien minuten met nog maar tien man profiteer de er in de slótseconde dankbaar van. SC Feyenoord-OSV 2-2 (9-1). 9. Maurice Wijmans (e.d) 0-1,65. Marco van Brouwers haven 1-1, 67. Jacco Zanen 2-1, 90. Raymond Barkema 2-2. Bijzonderheden: scheidsrechter Govers gaf gele kaarten aan Marcel Huisman en Curtis Hasselbaink van OSV en twee keer geel, dus rood (we gens praten) aan Stanley Baars van OSV. SC Feyenoord: Doesburg; Van Brouwers haven, Van de Heide. Wijmans, Stunus; Spierings, De Haan, Rijsdjjk; Zanen, Stam (80. Mars), De Waard. OSV:-Stemerdink; Baars, Rowland, Boeke- laar (81. Krabshuis), Van Ooyen (73. Barke ma); Beerens, Van Zuylen (81. Noytsis), Holterman; Huisman, Sitek, Hasselbaink. •Rotterdam—SMV Hillegersberg heeft de tweede periodetifel van de derde klasse Dt nog.niet binnen. De tuchtcommissie'vafiv de KNVB hééft bepaald dat de twèede helft van ontmoeting tegen Alexandiia'66 móét worden overgespeeld. Aanleiding voor de herhaling is het feit dat scheids*# rechter por Weeteling, die in de rist dé;,; ridrig/hièt vertelde lid tezijnyan SMVHil- 'lëgeisberg. De helft wordt donderdag '25 april (aanvang 19.30 uur) gespeeld en her vat.bij eën.'1-0 ruststand vóorSWHilIe* 'gersberg. Alexandria'66 moet winnen om de periodetitel te pakken. OpTJhmaart iCindigdö'lictduëlIri2-2.V .-f Zondag hoofdklasse Gezapige vertoning Papendrecht Rotterdam Papendrecht en Zwarte Schappen konden geen potten breken; 0-0. Papendrecht-Zwarte Schapen 0-0. Een slecht en rommelig duel, dat geen doelpunten verdiende. Op het droge zandveld slaagden de ploegen er niet in om de toeschouwers te vermaken. Papendrecht- doelman Hans Roelofs hoefde niet één keer in actie te ko men- De doelman van de bezoekers had het niet veel drukker. Edwin van der Linden kopte een voorzet van An ton Schreuders tegen de binnenkant van de paal. Schlemielig verlies Neptunus Neptunus leed in Den Haag tegen Quick H. een ongeluk kige nederlaag: 2-0. Quick H-Neptunus 2-0 <L-0). Het zat Neptunus niet mee. De Rotterdammers speelden een goede eerste helft, maar zakten kort na de rust even weg. Quick nam in die fase de leiding via een treffer van Al- bert Spaans. Neptunus herstelde zich snel. Raymond Kraaybeek liet het ditmaal vanaf elf meter afweten. In de slotfase stelde Erwin Metman de 2ege veilig. Xerxes degradeert Xerxes degradeerde uit de tweede klasse door een neder laag bij EBOH: 3-1- Coal won met 3-2 van negen Zwijn- drechters. Coai-Zwijndrecht 3-2(1-0). Zwijndrecht speel de de tweede helft met negen man, maar slaagde er niet temin in om een 1-0 achterstand in een 2-1 voorsprongom te zetten. Scheidsrechter Verbanac kende Coal in het eer ste bedrijf een strafschop toe en stuurde de verdediger van Zwijndrecht uit het veld. Even later diende nog een een Zwjjndrechtenaar wegen commentaar op de leiding, het veld verlaten. Peter Doesburg verzilverde de straf schop. Tien minuten na de rust zetten Koos Nouwen (1-1) en Richard Loonstijn (1-2) de Rotterdammers voor schut. Dank zij Anthonio Sanchez kwam Coal op gelijke hoogte. Twee minuten voor tijd schoot Seat Mecanovic de win nende treffer in: 3-2. DFC-Leonidas 2-1 (2-Ö). DFC was voor de rust veel agressiever dan de Rotterdammers en bouwde via twee doelpunten van Duco Bolte een veilige 2-0 voorsprong op. Leonidas beet na de pauze feller van zich af en kwam op 2-1 toen Jan Vermulm een schot van Edwin Eger, dat via de lat in het veld teugkaatste, inkop te. Alblasserdam-DRL 5-1 (2-1). DHL keek na een halt' uur tegen een 2-0 achterstand aan door treffers van Mar cel Robart en Peter Kbops. In het laatste kwartier van de eerste helft leefde DRL op. Xander van der Veeke bracht de achterstand terug tot 2-1. Een snelle counter van Ai- blasserdam, afgerond door Marcel Robart, bleek echter voor DRL fataal: 3-1. Alblasserdam liep hierna via Gero Dijk uit naar een geflatteerde 5-1 overwinning, EBOH- Xerxes 3-1 (1-0). EBOH kwam via Gert van de Wal op een 1-0 voorsprong. Het antwoord van Xerxes, na de rust, kwam van Rafael Kriek: 1-1. De Rotterdammers hielden de gastheren tot twee minuten voor tijd op afstand, Ries Fok schoot namens EBOH een minuut voor tijd raak: 2-1. Rob van Esch strooide in de laatste minuut nog wat zout in de Rotterdamse wonden: 3-1. Zondag derde klasse Belangrijke zege CW CW pakte in 3 C drie belangrijke punten bij Dilettant: 0- 1. SV Ommoord drukte HWD in D nog verder in de zorgen: 2-3. C: Puttershoek-De Musschen 0-0. Met weinig hoogstaand spel en scoringskansen die opeen hand wa ren te tellen, mocht DeMusschen toch een puntje toevoe gen aan het totaal. Overmaas-SVW O-O. Op alle fronten hielden beide formaties elkaar in evenwicht. Zo zag SV- VTs Perry Leydsman een schot tegen de paal verdwijnen, terwijl Rob van Vessera (Overmaas) een geplaatst schot gered zag worden. Dilettant-CW 0-1 (Ö-O). Onno van Dongen 0-1. Na de subtiele goal"van Onna van Dongen (fraaie kopstoot), belegerde Dilettant bet Rotterdamse doei. Paaien een gemiste strafschop (Nico van der Spoel) stonden een treffer in de weg. LMO-Slikkerveer2-2(l-2). Dennis Hoekman 1-0, Hemeo Tump (strafschop) 1-1, Ivo van dei- Sluis J:2, Martin Monster 2-2. LM O vergat tepro fiteren van het legio aan kansen dat de ploeg kreeg. Slik kerveer had aan veel minder mogelijkheden genoeg, om een puntje uit. het vuur te slepen. D: Zwervers-Spar- taan'20 3-2 (2-1). Eric Stekelenburg 1-0, Marcel Waming l-I, Jurriaan Brans 2-1, Marcel Warning 2-2, Eric Steke lenburg 3-2. Spartaan'20 toonde tot twee keer toe Knap veerkracht, maar op de tweede treffer van sluipschutter Eric Stekelenburg, hadden de Rotterdammers geen pas klaar antwoord. Hennes DVS-Sparta 2-0 (1-0). Scott Wul- Jerdinge 1-0 en 2-0. Sparta kon maar geen gaatje vinden In de hechte defensie van de Schiedamse club. Michel van Vianeri (Sparta) kreeg twee keer geel en dus rood. DRGS-Alexandria'661-1 (0-0). Benno Ceelen 0-1, Marco Verspuij 1-1. Op het gelijkspel viel niets af te dingen. Voor rust dicteerden de gasten het spel, na de thee nam DRGS het initiatief over. HWD-SV Ommoord 2-3 (2-2). Leon Versnel 0-1, Pio Femande21-1, Joop van Rijthoven 2-1Danny Blanken 2-2, Eric Hartman 2-3. Ook tegen SV Ommoord speelde HWD een redelijke wedstrijd, maarna de late goal van SV Ommoord, waren de druiven weer zuur. SMV HUIegersberg-DONK 1-0 (0-0). Steve Berg- graaf 1-0. Opnieuw beleefde SMV plezier aan de terug keer van Steve Berggraaf. De Rotterdammers blijven in het spoor van koploper SW. Zondag vierde klasse Transvalia haalt uit Transvalia haalde in 4 D uit tegen Steeds Volharden: 5-2. Germinal en Steeds Hooger strijden om de onderste plaats. D: VFC-Germïnal 3-1 (1-0). Achmed Bourit 1-0, Berry Rij 2-0, Thomas Raijmakers 3-0, John van de Waal 3-1. Een bikkelhard spelend Germinal had weinig kans tegen de fris spelende thuisclub. Steeds Hooger-Groen Wit'58 1-3 (0-3). Jan Meershoek Ö-l, John van Tol 0-2, Frank van Leeuwen 0-3, Jack Melgers 1-3. Het duel speel de zich af op één helft: die ran Steeds Hooger. TOGB- Naaldwijk 1-1 (0-0). Geert Brouwer 0-1, Sander Vermeu len 1-1. Hectische slotfase waarin TOGB alsnog langszij kwam. Transvalia-Steeds Volharden 5-2 (2-2). Ronald Mulder 1-0, Arnold Mohunlol (strafschop) 1-1, Ronald van Essen 1-2, Robert van de Wielen 2-2, Michel van Bodegom 3-2, Ronald Mulder 4-2, Dennis van de Weck 5-2. Steeds Volharden kon het niet bolwerken tegen een ijzersterk Transvalia. HBS-Tediio 2-3 (1-1). Danny de Winter 0-1, Robbie Bruin 1-1, Danhy Koenen 1-2, Danny de Winter 1- 3, Marco Verzij! 2-3. Bij een opstootje kregen doelman Steven Visee (HBS) en Ben Timmermans van de bezoe kers de rode kaart. Exce]sior'20-BZC'95 2-1 (1-fl). Johan Hammerstein 1-0 en 2-0, Ronald Brandt 2-1. Excelsior blijft tweede. Luuk van Troost faalde van elfmeter. So ccer Boys-ESTO 3-0 (2-0). Guido van Ankum 1-0, Ruud van Ruler 2-0, Guido van Ankum 3-0. ESTO lijkt na een nederlaag tegen de op een na laatste definitief verloren. F: Zwarte Pijl-SCV Garuda 1-0 (0-0). Erik Schreuder 1-0. Tony Freitas (SCV Garuda) zag rood na het duwen van de scheidsrechter- Zijn ploeggenoot Santos mocht met twee keer geel op zak ook vroegtijdig onder de douche. Anto nio Mendez Garcia miste (eveneens Garuda) een straf schop. Schiebroek'94-RFC 1-0 (0-0). Mare Gommers 1-0. Een bijzonder spannende wedstrijd waarin de gelukkig ste won, HOV-Iï.TSCR 4-fl (0-0). Rick Oudenhuijsen 1-0, Jan Bontes 2-0, Angelo Schutter 3-0, Hakan Akgul 4-0. De rode lantaarndrager kreeg opnieuw een pak rammel. Ae- olus-CKC 0-1 (04)). André Corneiisse 0-1. Aeolus faalde in de afwerking. Hans de Reuver (CKC) ging meteen zware blessure het veld af. G: Abbenbroek-Poortugaal 1-2 (0-1). Monty Meuiens 0-1, Jürgen de Ronde 1-1, Edwin Roosen burg 1-2. Een krappe, maar verdiende zege voorde bezoe kers. WCR-OHW1-1 (1-0). Robert-John van Burg 1-0, Eef van Splunder 1-1. WCR hield OHWknap bij. VDL-Meeu- wenplaat 3-0 (0-0). Jeroen Roest 1-0, René Verhagen 2-0 en 3-0. In de tweede helft was VDL trefzeker en verloor Meeuwenplaat wederom. Belvédère-Fluks 1-1 (0-1).'Ed win Rombout 0-1, SeppeCardiHe(e.d.) 1-1. Beide ploegen hadden kansen te over. DEH-SSW 0-2, DËH vergat DHZ te achterhalen en liet zich thuis verrassen door SSW. Zondagafdeling Feest voor Antibarbari In de hoofdklasse B mocht Ursus de champagne laten knallen. Antibarbari bereikte in A promotie. GLZ werd kampioen van de eerste klasse B. Blankenburg en Büjdorp spelen, zo goed. als zeker, voor promotie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7