Vlaardingse brandweer gaat 'praatjaar' tegemoet Wim de Bakker denkt na 65 jaar Harpe Davids niet aan stoppen Korea 2 Prijsuitreiking schrijfwedstrijd Piekerpoppen en zondebokken Feestje bij 'Peuter Inn' Nieuwe interim-commandant barst van de ambitie Verhuurder tracht kosten asbestoperatie te verhalen Westlandtoeruooi Jeugd Rode Kruis Milieumarkt op Veerplein Excursie in Staelduinse Bos Rotterdams Dagblad Vrijdag 19 april 1S96 Bij de presentatie van hun tweede fotoboek in de serie Tijdsbeeld van Vlaardingen, vorige maand, zeiden de samenstellers Wout den Breems en Eric van Rongen tegen me: We zijn benieuwd welke fou ten je nu weet te vinden? Hun eeiste publikatie met de prachtige foto's van Jan Roovers uit de jaren vijftig ging over Hoogstraat, Ambacht en Holy. Daarin stonden nogal wat slordigheden, wat ik dus signaleerde in mijn recensie. De loop van het restant van de oorspronkelijke Holyweg was daarna on derwerp van polemiek tussen Van Rongen en my. In de recensie over de nieuwe uitgave, waarin het gebied rond de V3s- bank en het oostelijke stadsdeel aan de orde komen, wees ik cp de be tere verzorging en de in de inleiding opgenomen slag om de arm voor eventuele niet geheel correct weergegeven feiten. Mijn eerste indruk was aanzienlijk positiever dan bij de vorige uitgave. En dat oordeel blijft ook recht overeind na een detaillistischer bekijken van foto's en teksten. Maar natuurlijk is het niet foutloos. En in antwoord op de bovenaan geformuleerde vraag van de samenstellers, het volgende. De achterin deel 2 van jullie serie opgenomen lijst met dateringen van de foto's vind ik waardevol, maar hij klopt niet helemaal. Zo kan de op bladzij 39 afgedrukte foto van de nieuwe Oude Havenbrug on mogelijk van oktober 1954 zijn. Immers op de bladzij ernaast schrijft u zelf dat deze brug pas in 1959 in gebruik kwam. Het is ook te zien aan de reclames tegen de verschillende panden. Het bord van De Nederlanden van 1845, op het dak van Woningbu reau Van Heyst, is tussen 1954 en 1961 voorzien van een logo, tegen de muur van Het Fust heeft Heineken neonreclame aangebracht, Lucky Strike overschaduwt Ritmeester in de sigarenwinkel van Van der Kooy en bij Foto Kino Boer neemt Agfa de plaats in van Gevaert. Op bladzij 55, tenslotte, staat: „De speeltuin tussen de Anthony Knot tenbeltsingel en de Rotterdamse wijk werd Korea genoemd." Waar u dat vandaan haalt, is me een raadsel. Deze vaak door mij bezochte speeltuin, aan de Hartmanstraat, heeft volgens mij nooit een naam gehad. Het was 'de speeltuin in de Babberspolder'. Korea was de bij naam van het op de volgende bladzijden in uw boek getoonde, offici eel Spoorwijk genoemde, toen nieuwe deel van de Babberspolder in de tijd dat de stratenaanleg nog niet was voltooid. Op21 februari 1992 schreef ik dat al een keer op deze plek. Vandaar Korea 2. Nu ik het toch over de Babberspolder heb. Zou wethouder Kees van der Windt het behoud van de oorspronkelij ke Goudsesingelal geregeld hebben? BENVANHAREN" Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van derVelden De winnaars van de Negende Schiedamse Schrijf wedstrijd worden zondag 21 april bekend gemaakt tijdens een feestelijk gebeuren in het literair café van het Filmhuis. Dit jaar zonden meer dan 150 schrijvers een verhaal of gedicht in. Het record van vorig jaar werd daarmee ruimschoots gebroken. De winnende verhalen en gedichten staan ineen spe ciale uitgave van het Filmhuis-bulletin. Na afloop krijgen alle bezoekers het bulletin. De uitreiking be gint om 14.00 uur en de entree bedraagt vijf gulden. „Ynnmiddag opent de.Turkse consul in Nederland sa men met de Schiedamse wethouder De Leede de ten toonstelling Vreemd is anders heel gewoon' in het Stedelijk Gymnasium aan de Valeriusstraat. De ex positie maakt deel uit van het uitwisselingsproject Schiedam-Karaman, een stad in zuid-west Turkije waar veel Schiedamse Turken vandaan komen. De stoerheidstest, de wereldwijd gewoon-puzzel, vluchtelingenkoffers, het ontstempelspei, pieker poppen en zondebokken. Deze en nog meer onder werpen maken deel uit van het educatieve spelencir- cuit voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar. De leer lingen ontdekken wat de achtergronden van vooroor delen zijn en wat het betekent om in een multi-cultu- rele samenleving te wonen. De tentoonstelling duurt tot 10 mei en is uitsluitend voor groepen onder bege leiding en na voorbereiding te bezoeken. Vlaardingen Peuterspeelzaal 'Peuter Inn' viert haar 25-jarig be staan. Vanavond is er voor oud-medewerkers, colle ga's in de kinderopvang en bestuursleden en mede werkers van de Stichting Kinderopvang Vlaardingen een inloop-receptie van 19.00 tot 20.00 uur. De peu ters zelf krijgen zaterdag 20 april van 11.00 tot 14.00 uur een speciaal feestprogramma voorgeschoteld, waaraan een poppenkastspeler en een goochelaar meewerken. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaard'ngen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Menno Haddeman Vlaardingen De brandweer is niet meer wat het geweest is. Hoefde een brandweer man zich vroeger alleen maar bezig te houden met het 'levensreddende werk', tegenwoordig moet hij ook over een flinke dosis onder handelingstechniek beschik ken. En dat valt niet altijd mee. „Wij zijn doeners. Geen praters," zegt intrim-com- mandant H. Terlouw van de Vlaardingse brandweer. „Ik heb mezelf ook wel eens schuldig gemaakt aan te snel dingen besluiten. Juist door regelmatig overleg te voeren probeer ik dat tegenwoordig te voorkomen." Sinds begin deze maand is de 44- jarige Terlouw intrim-comman- dant bij de Vlaardingse brand weer. Hij is de naar Rotterdam vertrokken commandant P. Runsink opgevolgd Zijn benoe ming tot 'voorlopige' comman dant ging niet zonder slag of stoot. In maart dit jaar uitte A. Brobbel, voorzitter van de medezeggen- schapcommissie, pittige kritiek in deze krant. Het brandweerperso neel was niet blij mei Terlouw aan het hoofd van de organisatie. Volgens Brobbel was Teriouween uitstekend officier, maar mist hij sociale vaardigheden omdat hij te hard van stapel loopt. „Ik vond het natuurlijk niet zo'n leuk stuk je," reageert Terlouw. „Die jon gens hadden in zekere zin mis schien best gelijk. Ik kan nogal impulsief zijn en soms net iets te snel handelen. Maar ik vond het jammer dat ze met eerst naar mij toe zijn gekomen. We hadden het wat mij betreft uit kunnen pra ten." „Het is best mogelijk dat die jon gens een beetje bang voor mij wa ren. Ik hoop echter niet dat dat zo was. Ze hoeven namelijk hele maal niet bang voor mij te zijn." Ambitieus Het impulsieve gedrag van Ter louw komt voort uit een drang tot presteren. „Ik ben een ambitieus persoon. Het is voor mij een grote uitdaging de reorganisatie van de Vlaardingse brandweer rond te krijgen. Waar myn voorgangers niet in slaagden, hoop ik te verwe zenlijken. Ik ben van mening dat de hele organisatie profiteert van een leider met ambititie." De kern van de reorganisatie bij de Vlaardingse brandweer komt neer op het samenvoegen van vrijwilligers en beroeps in één korps. Jarenlang is er volgens Terlouw een ongezonde strijd ge weest tussen deze twee groepen. „Een jaar of twintig geleden is de brandweer de nadruk gaan leg gen op het beroepspersoneel. Daarvoor bestond de brandweer BRANDWEER TZ 331-3 H.Ter ouw: 'Wij zijr. doe ners, geen pratersFoto Roel Dijkstra uit louter vrijwilligers. Het was een soort vriendenclub. Gezellig heid was erg belangrijk. Midden jaren zeventig is daarin verande ring gekomen. De beroepsbrand weer ging binnen het korps een steeds belangrijkere rol spelen." „De vrijwilligers raakten ook hun 'eerste uitruk' kwijt. Vrijwilligers konden op deze manier nooit meer als eersten bij een brand of ongeluk zijn. En juist dat is voor een brandweerman de grote uit daging, Toen is het fout gegaan. Er ontstond een steeds grotere splitsing tussen vrijwilligers en beroepsmensen. De vrijwilligers voelden zich niet meer serieus ge nomen," Koek en ei Sinds vijf jaar probeert de Vlaar dingse brandweerleiding daarin- verandering te brengen. Zo heb ben vrijwilligers hun eerste uit ruk weer terug. Toch is het nog lang niet koek en ei in de kazerne aan de Hoflaan. „Daarom zal er m het komende jaar veel moeten worden gepraat," zegt Terlouw. „Ik neem daar zelf het voortouw in. Het zal natuurlijk niet zonder slag of stoot gaan, maar het is be langrijk dat iedereen het idee krijgt elkaar te kunnen vertrou wen. Het is niet te voorkomen dat daar een aantal impopulaire maatregelen bijhoort." Een vrijwillige bevelvoerder mag zodoende bijvoorbeeld zijn func tie niet op een eerste uitruk uitoe fenen. Dat moet hij overlaten aan een beroeps-onderofficier. Wel mag hij de functie van brand wacht uitoefenen. „Een vrijwilli ge bevelvoerder heeft nu eenmaal minder ervaring dan een be roeps," meent Terlouw. „Het brandweervak zit vol gevaren en daarom moeten de risico's zo laag mogelijk worden gehouden." Terlouw is vol goede moed dat de reorganisatie binnen het Vlaar dingse korps zal slagen. Het is volgens hem niet alleen goed voor het korps, maar ook voor hem zelf. „Ik ben hier nu intrim-eomman- dant. Zolang nog onzeker is hoe de reorganisatie van het gehele district Rijnmond eruit gaat zien is mijn positie niet zeker. In prin cipe kan ik elk moment de wacht worden aangezegd." Dat is één van de redenen waarom Terlouw zich probeert te profile ren. „Als straks de reorganisatie in het district vorm heeft gekre gen, hoop ik het korps van Vlaar dingen ook op de rails te hebben gezet. Als dat lukt, heb ik hopen- lijk voorrang op anderen bij een eventuele sollicatie op een lei dinggevende functie bij de dis trictsbrandweer." Schiedam De woede over de aangekondigde huurverhoging in de Stationsstraat en de Reamur- straat in Schiedam vloeit mede voort uit de ellende die de bewo ners reeds vanaf de oplevering van het energiezuinige woning bouwcomplex in 1986 hebben doorstaan. De asbest-affaire is voor de meeste bewoners slechts het meest recente probleem in een lange reeks. Het begon al kort na de opleve ring in 1986. De rookgassen uit' het ketelhuis, gebouwd om de wo ningen van warmte te voorzien, sloegen neer op de daken en de gevels van het als geavanceerd gepresenteerde complex. De vieze lucht werd via de luchtverversing de woningen ingeblazen. Na veel gesoebat is dit probleem met kostbare ingrepen verholpen, al hebben de meeste bewoners de afzuigers in hun woning nog steeds afgeplakt. Ze zuigen 's win ters niet alleen de lucht, maar ook de kostbare warmte af. Andere problemen: een deel van het ventilatiesysteem bleek ge koppeld aan de beluchting van de riolering. In de laagbouwwonin- gen waren open geisers aange bracht in luchtdichte woningen. En de warmtekrachtcentrale in het ketelhuis, bedoeld om de be woners efficiënte energie te gun nen, doet het al twee stookseizoe- nen niet. De wet van Murphy is volgens de bewoners van toepassing. Deze theorie wil dat alles wat in theorie fout kan gaan, ook fout gaat, „Het zou mij niks verbazen als dat ke telhuis nog eens wordt ontman teld en alle bewoners een eigen centrale verwarming krijgen," zegt J. Freijée, technisch begelei der van de bewonersgroep. Vertraging Ondanks alle ellende meent wo ningstichting Noordvest dat de aangekondigde huurverhoging gerechtvaardigd is. „Het één staat los van het ander," zegt de voor lichtster. „In andere complexen wordt de huur ook wel eens ver hoogd voordat er onderhouds werkzaamheden plaatsvinden. Dat is hier ook het geval. De huur verhoging die hier is-aangekon- digd varieert van 2 procent tot 4,55 procent. Dat is comform de I uitgangspunten in ons beJeids- plan." Van een substantiële vertraging bij het verwijderen van de asbest- platen is volgens haar geen spra ke. „De aanvankelijke planning was om in maart te beginnen. Dat is niet gelukt omdat we geen over eenstemming met de oorspronke lijke aannemer konden bereiken. In januari zagen we ons genood zaakt een andere aannemer aan te trekken. Er wordt 23 april begon nen. De overlast wordt zoveel mo gelijk beperkt. In de zomermaan den wordt er niet aan balkons ge werkt, waardoor de mensen ge woon buiten kunnen zitten." De kosten van de asbestoperatie tracht Noordvest op de bouwer te verhalen. Het complex werd des tijds gebouwd door Urbi Bouw, dat inmiddels is overgenomen door aannemer BAM. Er loopt een juridische procedure om de zaak af te handelen. Achttien jeugdploegen van het Rode Kruis brengen zaterdag 20 april het geleerde in praktijk tijdens het Westlandtoernooi in het gebouw van Verwo Vlaardin gen bv aan de Deltaweg, Tijdens dit EHBO-toernooi worden nagespeelde ongevalsituaties en spel- opdrachten uitgevoerd. Rond 15.30 uur women de wisselbekers uitgereikt aan de beste ploegen. Na de verbouwing van het Liesveld heeft 'De Andere Markt' een volwaardige plaats op het Veerplein ge kregen. Dit jaar worden er vier markten gehouden, waarvan de eerste op zaterdag 20 april. Het gaat om de Milieumarkt. Leerlingen van de Dr. Bavinek- school openen de markt waarna de wethouder van milieu de Vlaardingse Milieuprijs uitreikt. De beken de groepen van De Andere Markt zijn aangevuld met kramen van diverse milieu-organisaties. Voor jeugdige bezoekers zijn er activiteiten en spelletjes. Bovendien speelt de band 'Hot Club du Nord' en ver maakt een goochelaar het publiek. Onder het motto 'Het bos ontwaakt' kan op zaterdag 20 apnl een wandeling worden gemaakt onder lei ding van een natuurgids van de vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos. De wandeling door het eni ge natuurgebied in het Westland begint om 10.00 uur bij het bezoekerscentrum d'Oude Koestal. De kosten zijn ƒ5,-. Leden van het Zuidhollands Landschap, Natuurmonumenten en van de Vrienden van het Sta elduinse Bos betalen ƒ3,-.- Kinderen van 4 tot 12 jaar mogen voor één gulden het bos in. Door Kees Verwey Schiedam Gouden spelden, gouden harpen, insignes en het erelidmaatschap. Het zijn de on derscheidingen die de 78-jarige "Wim de Bakker de afgelopen 25 jaar kreeg omdat hjj al zo lang ac tief is bij de christelijke muziek vereniging Harpe Davids uit Schiedam, Ook al vindt hij het zelf 'niet zo bijzonder' dat hij al bijna 65 jaar in het harmonie-or kest speelt. Maar zijn mede-muzikanten vin den het jubileum wel een feestje waard. Voor morgen hebben ze een receptie georganiseerd. Ei genlijk is De Bakker pas op 1 juni officieel 65 jaar lid van Harpe Da vids. Maar rond die tijd viert de vereniging zelf haar 75ste veijaar- dag. De Bakker was de eerste decen nia, nog voor de Tweede Wereld oorlog, bij Harpe Davids slagwer ker. Hij heeft zo'n beetje op alles geslagen. Het begon al als klein ventje, toen hij zijn vader, die de grote trom bespeelde, na-aapte. Wim sloeg thuis met twee stokken op een plank, waarop een stuk fietsband was bevestigd. Toen hij lid mocht worden van Harpe Da vids is hij verder gegaan op de grote trom, kleine trom en de pau ken. In de jaren vijftig maakte hij de overstap naar de blazers. De vereniging trad in die tijd vaak op in kerken en slagwerkers moch ten dan niet meedoen. Daarom besloot hij blazer te worden. Het trotst is de Schiedammer mis schien nog wel op het feit dat hy veertig jaar geleden voor de hele vereniging een mars heeft gecom poneerd, Het bleef bij die ene compositie. Het componeren is een hels karwei, vindt hij. Hele dagen zat hij achter de piano din getjes uit te proberen. „Elk instru ment heeft zijn eigen klankgehal te. Niemand speelt hetzelfde." zegt hij.Als hij bezig was, mocht je niets zeggen," beaamt zijn vrouw, die overigens zelf nooit muziek heeft gemaakt. Drie kin deren en zes kleinkinderen van De Bakker spelen daarentegen wel bij Harpe Davids. Familie De passie voor muziek binnen de familie levert bij verjaardagen af en toe wel problemen op. Als ge kozen moet worden tussen een fa miliefeestje en de vereniging, gaat de muziek voor. De Bakker en zijn familieleden worden dan ook wel eens gekscherend 'de fa milie Harpe Davids' genoemd. Maar aan een familie-orkest v/ordt niet gedacht. De vrouw van De Bakker moet wel lachen om de suggestie. „Het zou kunnen," zegt ze, „ze bespelen tenslotte al lemaal een ander instrument." Voor de Schiedammer is muziek nog steeds zijn lust en zijn leven. Zelf heeft hij een piano, een orgel en twee accordeons. Naast Harpe Davids speelde De Bakker bij ver schillende orkesten. De laatste ja ren was hij bij voorbeeld lid van het seniorenorkest in Vlaardin gen. Maar de afstand naai' de re petitieruimte deed hem besluiten daarmee te stoppen. Na een her senbloeding, enkele jaren gele den, verplaatst hij zich buiten de deur in een invalidewagentje. De hersenbloeding trok ook een zwa re wissel op zijn functioneren als blazer binnen de vereniging. Hij kan het tempo vaak niet meer bij benen. En de hoge noten uit zijn hoorn halen wordt ook steeds moeilijker. „Vijfenzestig jaar is een lange tijd. Vele hertnneringen zijn ver dwenen in een grijs verleden. Van mijn eerste optreden weet ik niets meer," zegt De Bakker. Wel kan hij zich nog voor de geest halen dat, halverwege de jaren dertig, het voortbestaan van Harpe Da vids aan een zijden draadje hing. Midden in de crisisjaren telde de vereniging nog maar vijftien le den; veel mensen konden het 'duppie' dat het lidmaatschap kostte niet missen. Ondergedoken Ook de oorlog vormde een grote bedreiging. In 1941 werden alle instrumenten in beslag genomen, omdat Harpe Davids zich niet wenste aan te sluiten bij de door de Duitsers ingestelde Kultur- kammer. Toch heeft hij tijdens de bezetting nog muziek gemaakt. De Bakker dook onder op een boerderij in Overijssel omdat hij niet in Duitsland wilde gaan wer ken. Daar kon hij zonder gevaar zijn ei kwijt bij de plaatselijke mu ziekvereniging. „Ik heb wel eens melk verkocht aan een SS-er. In mijn kleding leek ik een boer. En boeren mochten blijven." Na de oorlog hebben de leden met hulp van buitenaf Harpe Davids nieuw leven in kunnen blazen. Het aantal leden groeide naar 130 dit jaar. Binnen de vereniging heeft De Bakker altijd veel ge daan. Ruim een kwart eeuw maakte hij deel uit van het be stuur en was zo betrokken bij de oprichting van verschillende on derdelen binnen de vereniging, zoals de boerenkapel Hoewel De Bakker het altijd naar zijn zin heeft gehad bij 'Harpe Da vids', is de vereniging natuurlijk wel veranderd. Vroeger hadden de katholieken binnen de christe- lijke vereniging een aparte posi tie. Ze mochten wel mee repete ren, maar meedoen aan optredens in de protestantse kerken was uit den boze. Nu maakt het niet meer uit of je wel gelooft of niet. Werd in vroeger tijden nog vaak in ker ken opgetreden, nu is dat een zeldzaamheid geworden. Ook bui tenoptredens vinden steeds min der plaats. De Bakker denkt niet aan stop pen. De kracht om te blazen be gint af te nemen. Maar zelfs als hij straks misschien geen geluid meer kan krijgen uit zijn hoom, wil hij lid blijven. „Als ik zelf niet meer kan blazen, ga ik gewoon luisteren. Ik stop pas als ik dood- Het mag de laatste paar jaar meer moeite kos ten, voorWim de Bakker blijft muziek zijn lust en zijn leven. Foto Dennes van der Wel/Roel Di kstra Vrijdag 19 april SCHIEDAM Beierlandsestr. 57. Inleveren pak ketten voor Polen, 18.00-22.00u. Filmhuis. Darkness in Tallin, 21.30u. MAASSLUIS Koningshof. Die Maeze Sanghers, 20.G0u. Koningshof. Shanty-koor, 20.00U. ROTTERDAM LuxorTheater.Zzinderellar20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. De Rotterdamse Dansgroep, 20.3ÖU. Gr.z. Wereld-Muziektheater Festival 1996, 20.15u. Theater Zuidplein. Mooi Katendrecht, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Rotter dams Phtlharmomsch Orkest, 20.15u. Kl.z. Argentijnse tango, 20.15u. Zaal De Unie. Beethoven/ Zimmermann concert, 20.30u. RO Theater. Vaderlanders, cursus voor ingezetenen,20.15u. 't Kapelletje. Nemesis, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, lö.OOu. Ahoy. Boekenbeurs, ll.QOu. Zaterdag 20 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Museumweek end. Concertop Hess-orgel, 15.00u. Opstandingskerk. Voooaatscon- cert, harmonie Wilton-Fijenoord, 2G.00u. Grote Kerk. Gemengd koor Senectute, 15.0Gu. Buurthuis Niepwland. Rommelmarkt, 11.00- 14,00u, Teerstoof. 'Hetdrake-ei', Jacobus Wieman, 14.00u. Clubge bouw DST. Wandeltocht, 08.00 tot 14.00u, Coöperatiemuseum. Jaarvergadering, 10.45u. Podium, lemon Crush (hardrock), 22.00u. Filmhuis. Darkness in Tallin, 20.30u. Opstandingskerk. Voor jaarsconcert, 20.00u. VLAARDINGEN Obs De Klinker. Malle Hoeden Pleinfeest, lO.OOu. Streekmu seum Jan Anderson. Filmvertoning PteterBorsboom. Visserijmuseum. Museumweekend, diverse demon straties, lO.OOu. Ton Stolk. Live muziek, 14.00U. Fortunarunners. Vijf kilometer) oop, startl3.00u. Del taweg 130. WestlandtoernooiJeugd Rode Kruis, 09.00-16.00u. Veer plein. Milieumarkt, 12.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. 'Grafin Manza', Hoofdstad Operette, 2Q.15u. Zaal Middelhuyse. Hollands Artiesten Gala 1996,19.00u. MAASSLUIS Grote Kerk. J. Kroonenburg, 20.15u. Schuurkerk, Dissonant, 20.00u. ROTTERDAM Stedelijk Museum. Orgelconcert, xS.OOu. De Doelen. Kl.z. Inloopcon certen, 15.00Ü? Luxor Theater. Zzmderella, 20.15u. Theater Zuid- plein. Moor Katendrecht, 20.15u. RO Theater. Vaderlanders, cursus voor ingezetenen, 20.15u. Rotter damse Schouwburg. Kl.z. De Rot- terdamseDansgroep,20.30u.Slaap Zacht, 20.30u. Theater Zuidplein. Kjmmil foo, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, 19.00u. Ahoy. Boekenbeurs, ll.OOu. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility* (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Star Trek Generations' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Broken ArroW (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 8.15 do.vr.ma.di. ook 1.15-4.30. Cine rama 4: leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'De Jurk' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Before and After' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ImaxThea- ter: The üvmgSea' (al) dag. beh.ma. 2-4. 'Afnca: The Serengeti' (al) do- ,vr.3. za.zo.1-3. Toy Stoiy' (a!) NL beh.ma. 5.15-7.15. 'Casino" (16) dag. beh.ma. 9. Venster i: 'Cy- clo' (16) dag. 7.30-10. do.vr.zo. ook 2.30. Venster 2: 'Mes in het water' (16) dag. 7.30. do.vr.zo.wo. ook 2,30. The lastoftheMohicans' (16) wo. 8.'De Spiegel' (16) do. 9.30. "Yeelen' (16) vr. 9.30. 'De Vuurpaar- den' (16) za. 9.30. 'Viridiana' (16) zo. 9.30. 'Dreams' (16) ma. 9.30. 'Diverse films van VyacheslavAmerk- hanyan' (16) di. 9.30. 'Piano Merea- nique' (16) wo. 9.30. 'Memoiy ofthe Unknown' (16) zo. 2.30. Venster 3: 'Smoke* (al) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Childeren of Nature' (16) dag. 7.30. 'Ulysses'gaze' (16) dag. 9.15. Ven ster 4: 'Angel baby' (16) do.vo- .zo.wo. 2.30. 'Bye Bye' (16) dag. 7.30. 'Blue in the Face* (al) dag. beh .ma. 10. Lumlère 1: 'Heat' (16) dag,4.30-8.30. do.vr.ma.di. ook 1. Lumière 2: 'Ace Ventura' When na ture calls (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'MoneyTram' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Braken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: Toy Stoiy' OV (al) dag. 6.05-8.10- 10.15. do.vr.ma.di. ook 11.50- I.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 12.15-4.15-8 15. Pathé 3: 'Mr. Holland's Opus' (a!) dag. 12.00-4- 10. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25-6.50-9.15.Pathé 5: 12 Monkeys' (12) dag. 1.3.15- 5.40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag.3.20-6.10-21.do.vr.ma.di.ook 12.30. Pathé 7: 'Dead man walking* (16) dag. 11.05-1.45-4.25-7.05- 9.45. Rex: 'Litüe Cathouse m Las Vegas' (18) dag. 12.00 doorl.voorst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3