8 Drugsacties op A16 en in trein Smits Schilders en Weber Chocolade winnen Ondernemersprijs 1996 Tientallen arrestaties bij politieoptreden in en om Rotterdam Langste geveltuin ligt er, pannenkoekrecord mislukt Srriits SefcUers - On Jérnemersprijs 1396. *vm. Simons niet blij met meer 'grote' steden mcr fiiocolilclc 'Nieuwe provincie moet meer zijn dan Rijnm nd' Suzanne Kiemeï voorleeskampioen Stankklachten na lompenbrand Vechtpartij -na bruiloft Dode pitbull bij Rijnhaven Overvallen na pinnen Diefstal uit camper Beroving met geweld Kind (6) beroofd van wisselgeld 'Snelkraken' in Hillegersberg Rotterdams Dagblad Maandag 22 april 1996 Rotterdam Smits Schilders in de Spaanse Polder en Weber Cho colade in IJsselmonde zijn de winnaars geworden van de Rot terdamse Ondernemersprijs 1996. Minister dr. G.J. Wijers reikte zaterdagmiddag in de Beurs/WTC de prijs van 10.000 gulden en de bijbehorende oor kondes uit aan directeur-eige naar F, Smits in de categorie gro te bedrijven en aan directeur-ei genaar J. Weber in de categorie kleine bedrijven. Smits vanwege 'baanbrekend' ondernemer schap, Weber wegens 'vakkun dig' ondernemerschap. Smits heeft volgens de jury met zijn analytische kijk op het schil dersbedrijf een aansprekend voorbeeld van professionalise ring van de schildersbranche ge creëerd. Het uitdragen van idee- en, het overbruggen van verschil len, het vermogen tot enthousias meren en zijn voortdurende aan dacht voor verbeteringen vorm den daarvoor de basis. Zyn be drijf met 130 werknemers is opti maal georganiseerd en rekent met de klanten af op de prestatie, niet op de uren. Weber Chocolade ontving de grijs voor de bedrijfsfilosofie waarin de kwaliteit centraal staat De productie is bovendien zo georga niseerd dat de brutowinst per werknemer zeer opmerkelijk is. „Een fantastische beloning voor de inspanningen in de afgelopen jaren door 130 fantastische men sen," reageerde Smits op de uit verkiezing van zijn bedrijf. „Het behalen van de prijs was echter niet de opzet bij onze kandida tuur. Het ging ons om motivatie en erkenning." Weber kondigde direct na het ontvangen van de prijs al aan dat hij van het prijzengeld van 1Ö.0QÖ gulden een receptie voor al zijn klanten zal houden. Mede door het behalen van de titel verwacht hij dat zijn omzet dit jaar fors ver der zal groeien. „We hadden al 40 tot 50 procent meer omzet ver wacht Ik denk dat we er enkele 'handjes' bij kunnen gebruiken." Tweede en derde in de categorie grote ondernemingen waren Or- ga (licht- en geluidbakens) en Broekhuis Training (computer cursussen). In de categorie kleine ondernemingen gingen de twee de en derde prijs naar juwelier Esfahan en Uitgeverij 010 (archi tectuur). 'Onder de indruk' Minister Wijers toonde zich by de prijsuitreiking onder de indruk van de prestaties van alle zes ge nomineerde bedrijven. Hij ging in zijn toespraak in op de in Rot terdam al honderden jaren be staande traditie van koopman en overheid, die samen de mouwen uit de handen steken. Dat komt goed van pas nu het kabinet 'werk, werk, werk' als motto heeft gekozen. „We verwachten daarbij ook het nodige van de lokale overheden en vooral van de on dernemers zelf," zo zei hij. „De beuk moet er weer in in Rotter dam." Hij feliciteerde de stad met het binnenhalen van de Amerikaan se chemiebedrijven Eastman Chemicals en Arco. Arco gaat voor anderhalf miljard gulden een fabriek bouwen op de Maas vlakte. „Dat levert direct 300 ba nen en in totaal 1000 banen op. Het toont op basis van dit investe ringsgedrag ook aan dat Rotter dam meer ruimte nodig heeft. Daarom ben ik blij dat er een stu die is gestart naar de Maasvlakte a!s toekomstige ruimte." Burgemeester Peper zei dat Rot terdam na het politieke geharre war over de stadsprovincie, het vliegveld en Perron Nul de ver nieuwingsdrang weer kan oppak ken. „Er is te veel gekrakeel geweest. We zijn te slecht-in het nieuws ge weest. Er was te veel stagnatie. Dat was on-Rotterdams. Maar het gedoe is over. Het borrelt weer in de stad," zei hij. Rotterdam Op rijksweg A16 en in de treinen tussen Botter dam en Antwerpen zijn dit weekeinde grote acties gehouden tegen drugstoeristen en -runners. In vier treinen werden ze ventien aanhoudingen verricht. De politie nam onder meer 169 gram softdrugs in beslag, 70 xtc-pillen, 1,9 gram cocaïne en 11 gram heroïne. Tegen vijftien verdachten is proces-ver- baal opgemaakt. De andere twee zijn ter voorgeleiding inge sloten in Antwerpen. Op de A16 tussen Rotterdam en de grenspost Hazeldonk werden veertien personen aangehouden. Wegens overtreding van de Opi umwet is één verdachte in verze kering gesteld en is één verdachte overgedragen aan de Vreemdelin gendienst Tijdens deze actie wer den de volgende spullen in beslag genomen: 540 gram hasj, 3 gram heroine, 2 gram cocaine, een vlin dermes, twee wapenstokken, een ploertendoder en een busje CS- gas. In het noorden van Rotterdam is ditweekeinde ook een actie tegen drugsrunners gehouden. Daarbij werd gebruik gemaakt van een auto met een Frans kenteken. Op de Schieweg werden twee drugs- runners aangehouden en één in de Wilgenstraat. Een dag later werd ook op het Weena een drugs- runner opgepakt. Zij hadden de inzittenden van de lokauto verdo vende middelen te koop aangebo den. In het centrum werd vrijdag avond een inval gedaan in een wo ning aan de Zijdewindsestraat. Er werden zestien personen aange houden. De politie nam ongeveer twintig gram harddrugs in beslag. In Rotterdam-West werden drie Duitsers aangehouden en vervol gens ingesloten. Zij waren in het bezit waren verdovende middelen die zij bij de controle van hun auto uit een raampje hadden gegooid. Aan de Schiemond werden twee mannen uit Zwijndrecht aange houden. Zij hadden gebruikers- hpeveeliigeden harddrugs bij zich eri xtc-pillen. Na op straat zes klanten van een dealpand m de Watergeusstraat (Bospolder) te hebben aangehou den, viel de politie zaterdag de wo ning binnen. Er werden nog eens elf personen gearresteerd. De po litie nam ongeveer dertig gram verdovende middelen in beslaf. De dealer, de portier en één van de gebruikers werden in verzeke ring gesteld. Het pand is afge dicht. Rotterdam De toetreding van Schiedam, Dordrecht en nog een paar gemeenten tot het rijtje dat extra geld krijgt uit het grote-ste- denbeleid, maakt de Rotterdamse wethouder Simons er niet gerust op dat de Tweede Kamer nadruk kelijk blijft kiezen voor de grote stad. Simons uitte zijn bezorgd heid zaterdag op Radio Rijnmond. Hij zei het geen enkele gemeente te misgunnen dat ze ook meer geld krijgen voor de oplossing van knelpunten. Maar omdat het ten koste gaat van de middelen voor de reeds 'erkende' grote en middelgrote steden, vindt Simons het niet getuigen van een welbe wust beleid om eerst stevig de grote steden aan te pakken. Zonder Schiedam en Dordrecht te noemen zei Simons dat de proble men in kleinere gemeenten toch bepaald van een andere orde zijn dan de problemen waar Rotter dam mee worstelt. In dit verband noemde hij wel gemeenten als Zwolle en Middelburg. Simons zei te hopen dat staatssecretaris Ko- hnstamm zijn rug recht houdt als de Tweede Kamer druk op hem mocht uitoefenen om nog meer steden iets extra's te geven. Schiedam wijst er ai twintig jaar op „aan de andere kant van de Ho- genbanweg" dezelfde grootstede- Ejke crisisverschijnselen te ken nen als buurman Rotterdam. Rotterdam De Maasstad ligt er zaterdag tegen het einde van de middag aanzienlijk opgeruimder bij. Groenstroken zijn bijgewerkt en aangeharkt, door speelplaat sen is de bezem gehaalden her en der over de stad zijn plantjes ge plant en pleinen onder handen genomen. Dit alles is te danken aan de vrij willige en spontane inzet van de vele duizenden opzoomeraars, die in totaal in 37 wijken de handen uit de mouwen hebben gestoken om hun buurt een opknapbeurt te geven. Wethouders, raadsleden en deelraadsbestuurders zijn eveneens actief geweest; onder druk van de opzoomerteams ont komen zij er immers niet meer aan zieh te onttrekken aan de schoonmaak- en opknap-opera- ties. Het opzoom er seizoen is zaterdag om 12.00 uur geopend met een lunch per wijk voor zeseneenhalf- duizend Vaste' opzoomeraars. In Oud-Charlois gaf burgemeester Peper het officiële startsein. Hier na volgde een rondgang bij de kerk aan de Charloisse Kerksin- gel en opende Peper de veilig heidspost in het honderd jaar ou de brandweerhuisje op de hoek met de Kaatsbaan. „Het was een fantastische start," meldde deelraadsvoorzittei D. Lockhorst later, terwijl hij bewon derend toekeek bij de twee man nen die het wereldrecord parrnen- koekenbakken trachtten te verbe teren. Deze uit de hand gelopen op- zoomeraetïe vindt plaats op de hoek van de Katendrechtse Lage- dijk en de Bas Jungeriusstraat. Robin Wallach en Ronald Eijsker waren hier vrijdagnacht om twaalf uur begonnen met bakken en zijn doorgegaan om vanoch tend tien uur te eindigen. De uit daging: samen 32.800 pannekoe ken bakken. Liefhebbers kunnen voor vijf gulden onbeperkt smul len; de opbrengst is bestemd voor de Dr. Daniel den Hoed Kliniek. De bakkers haalden de eindstreep echter niet. Wallach haakte zater dagnacht af wegens oogklachten. Eijsker stopte er zondagavond om half tien mee vanwege vermoeid heid. Samen hebben ze 23.000 pannenkoeken gebakken. Bakvet In de loop van zatermiddag, in de warme zon, is de Bas Jungerius straat inmiddels volledig door drenkt met de geur van bakvet. Aan een grote picknicktafel doet een groep kinderen zich tegoed aan de lekkernij, maar ook veel voorbijgangers pakken - nabeta ling- een bordje. „Ik heb er al twee op," zegt een mevrouw die voldaan over haar maag wrijft. „Ze zijn heerlijk, ik. wil er nog meer. Ik moet alleen even wach ten, omdat er eerst een lading voor het Leger des Heils wordt klaargemaakt. Maar ik ga nog door." De ll-jarige Mevin is een andere mening toegedaan. „Het is alleen maar vervuiling. Alles wordt hier vies. Dat noemen ze opzoomefen! Rotterdam Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas Aan de Katendrechtse Lagedijk wordt het wereldrecord pannenkoekenbakken verbeterd. De straat is doordrenkt met de geur van bakvet. Foto MichielBiertiul2etVCorVos Het is toch juist de bedoeling dat alles dan wordt opgeruimd? Ze zijn heel erg aan het knoeien. Van alles wat op de grond valt, zou je veel pannenkoeken kunnen bak ken." Mevin is dan ook niette verleiden met een pannenkoek. „Ik vind ze vies - ze zijn koud! En er komen vliegen op af," moppert hij, wij zend naar de enorme stapel over gebleven exemplaren op een tafel. Terwijl opzoomeraars door de ge hele stad bezig zijn hun straat schoon en/of veilig te maken, toert een stedelijke delegatie met de opzoomerbus langs enkele van de plekken om opzoomerovereen- komsten te ondertekenen en op- zoomerkoffers uit te reiken. Om streeks 15.30 uur doen de vips het Bergpolderplein, in het Kleiweg kwartier, aan. Daar is kritiek op het deelgemeentebestuur. „Ik schrok van jullie limerick," al dus An Verdoold, die deel uit maakt van de delegatie. Gekleed in passende (fel geelgekleurae) opzoomerlegging, voert zij na mens de vips het woord en pleit voor meer politieke steun bij het opzoomeren. De limerick, die op een enorm stuk papier is beves tigd aan een abri op het plein, liegt er niet om: Het Kleiwegkwar- tier doet het ook - ai is er nog veel zwarte rook - Nu wil de politiek niet veel steunen - maar laat wel haar opzoomeraars kreunen - ook al houden bewoners niet van ge stook. Deelraadsbestuurder F. Prins be looft beterschap en maakt korte metten met de limerick door hem resoluut van de abri te trekken. Bij het overhandigen van de op- zocmerkoffer aan het plaatselijke opzoomerteam zegt ze bovendien Spangen ves tigt een we reldrecord tuin van meer dan een kilo meter. 'Zo wordt de wijk er alleen maar beter op Foto Fred Ernst/Cor vos doelpalen toe voor het terrein tus sen de Baroniestraat en Elek- troweg. Speelelement Speeltuin Weena in het Oude Westen is één van de vele speel plekken in de stad die is opge- zoomerd. Zo'n dertig tot veertig kinderen en evenveel buurtbewo ners hebben, op initiater van Ak- tie,groep 't Oude Westen groen geplant, een speelhuisje ver plaatst en de zandbak gedicht zo dat daar een nieuw speelelement kan worden geplaatst. Verder is het gehele terrein aangeveegd. Beheerder F. Schabot is tevreden. „De speelplaats ligt er weer mooi bij. Èn zo zien we de bewoners tenminste ook een keer. Nu maar hopen dat ze voortaan vaker ko men, want ik zie de kinderen hier altijd zonder hun ouders." In Spangen wordt tegen het einde van de middag zelfs een record gebroken. Doodvermoeide op zoomeraars leggen daar tegen half zes de laatste hand aan de langste geveltuin. Die is aange legd in de Da Costastraat, het P, C. Hooftplein en de Bilderdijkstraat. Op vrijdagmiddag waren buurtbe woners al begonnen. Zij hadden tot diep m de nacht doorgewerkt en zijn zaterdag nog de gehele dag bezig geweest om hun stre ven te realiseren: een kilometer geveltuin. Ruim vijfentwintigdui zend plantjes zijn hier de grond in gegaan. Aan wethouder Simons de taak om de laatste vijf meter te plan ten. Gekleed in een blauwe over all laat de loco-burgemeester zien dat hij ook groene vingers heeft. „Het is even hard werken, maar dat is het waard. Spangen is een prachtige wijk en zo wordt het er alleen maar beter op." Hoofd basiseenheid van Har- melen van de politie heeft het aantal meters geregistreerd. By de onthulling luisteren de op zoomeraars met ingehouden adem hoe lang de geveltuin pre cies is geworden. Spontaan ge juich en applaus stijgt op als blijkt dat het record met 1052 meter ruimschoots is verbroken. Daar mee krijgt Spangen een vermel ding in het Guinness Book of Re cords. Rotterdam De Tweede-Kamer leden Van Heemst (PvdA) en Remkes (WD) voelen er niets voor de oude Rijnmond-wet uit de kast te halen, deze af te stoffen en opnieuw te gebruiken voor het be stuur in de Rotterdamse regio. „Daar ben ik het absoluut mee on eens," zei Remkes zaterdag op Radio Rijnmond, waar een dag eerder die suggestie was gedaan. Volgens het WD-kamerlid is de beoogde (stads)provincie voor de Rijnmond qua takenpakket van een heel andere orde dan destijds voor de provincie Rijnmond was voorzien. Daarom vindt hij het verstandig door te werken op basis van de wetsvoorstellen, die begin dit jaar door het kabinet zijn ingetrokken. Ook PvdA-kamerlid Van Heemst vindt het verstandiger het pad op te gaan dat het kabinet heeft aan gegeven. Dat houdt in dat toch op een sterke en slagvaardige pro vincie Rotterdam wordt aange koerst, terwijl een speciale com missie komende maanden zal pro beren de angels eruit te trekken. Remkes zegt wat cynisch te zijn: „Typisch Nederlands om als het bestuur er niet uitkomt, regel 4 van het bestuurlijk handboek in werking te doen treden: hup, een commissie." Ook Van Heemst zegt gemengde gevoelens te heb ben over de commissie, waarvan de samenstelling nog niet bekend is. Maar hij ziet er ondanks het tijd verlies ook winst m, omdat nu de provincie Rotterdam in samen hang bezien gaat worden met een eventuele provincie Haaglanden en de rest van Zuid-Holland. Barendrecht De ll-jarige Su zanne Kiemel uit Leiden heeft zaterdag in het Barendrechtse theater Het Kruispunt de pro vinciale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen. Zij las een gedeelte van Het Raadsel van de Regenboog van Jacques Vriens zó voor dat de jury het gevoel had bij de kinde ren in de tunnel uit het verhaal te zijn, zei schrijfster Anke de Vries bij de prijsuitreiking, Elma Zijderveld (II) uit Nieu- werkerk aan de Ussel werd tweede met een fragment van De Zonen van Pietje Bell van Chrisvan Abkoude. Op de derde plaats eindigde Jackson Pourier (12) uit .Hoog vliet, die het Japanse volkss prookje De boze Rat-voorlas. Aan de wedstrijd deden twee jongens en. tien meiges mee; leerlingen van. de groepen 7 en 8 van twaalf Zuid-Hollandse ba- sisscholen. Marloes Damen uit Naaldwijk was naar Baren drecht gekomen om haar titel te verdedigen. Zij werd vorig jaar provinciaal voorleeskampioen. Alle deelnemers, onder wie Christine Witter uit Ridderkerk, kregen voor hun prestatie op het podium een boek. Winnaar Su zanne Kiemel gaat naar de lan delijke voorleesfinale die 22 mei in het Utrechtse muziekcen trum Vreaenburg wordt gehou den. Rotterdam Een brand m de op slagplaats van een lompenhandel aan de Plompertstraat (Oud-Cbar- lois) heeft gisteravond voor flinke stankoverlast gezorgd. Zowel by de brandweer als bij de DCMR Mi lieudienst Rijnmond regende het telefoontjes over brandlucht en stank, voornamelijk uit het cen trum en uit het westen van de stad. Het vuur bralt omstreeks half elf uit in containers met lompen die bij het bedrijf staan De brand, die om tien over half één onder con trole was, is zo goed als zeker aan gestoken. De brandweer heeft drie verschillende brandhaarden ontdekt. Ook zijn er sporen van braak waargenomen. Een brand weerman liep brandwonden aan de handen op. Bij hetzelfde bedrijf heeft ook me dio vong jaar een flinke brand ge woed die eveneens veel rook. Rotterdam Een huwelijksfeest is in de nacht van zaterdag op zon dag geëindigd in een vechtpartij. Eerst kregen de gasten het onder ling aan. de stok en vervolgens raakten zij slaags met de politie. Die heeft drie personen aange houden onder meer voor het bele digen van een politieagent. Het feestcentrum is vervolgens ont ruimd. Rotterdam Voorbijgangers heb ben zondagmiddag om half vier nabij de Rijnhaven een dode pitbull gevonden. De hond was verpakt in een dichtgebonden plastic zak. Het beest had bijtwon- den over het hele lichaam. Bij de politie is het vermoeden ontstaan dat de pitbull heeft deelgenomen aan een hondengevecht. RotterdamEen 26-jarige Rotter dammer is zaterdagnacht bij een geldautomaat aan de Botersloot beroofd van zijn geld. Nadat de man had 'gepind', werd hy door drie jongens bedreigd met een vuurwapen en moest hij enkele honderden guldens afstaan. Noordwelle-Brouwersdam Uit een aan het begin van de Brou- wersdam geparkeerde camper is zaterdag onder meer een artsen koffer gestolen. Daarin bevonden zich medicijnen in ampulvorm waarvan een aantal bij gebruik zeer gevaarlijk kan zijn en by ver keerd gebruik zelfs dodelijk. Rotterdam Een 29-jarige man is vannacht m de Vierambachtstraat in het Nieuwe Westen beroofd van een hoeveelheid geld en zijn jas. Hij vertelde te zijn overvallen door twee gewelddadige mannen die in een pand drugs verkochten. De poiitie drong de woningviahet dak binnen omdat de deur niet werd geopend. Binnen werden vier personen aangehouden, on derwie twee Fransen. Rotterdam Op de Mathenesser- weg is gisteren een 6-jarig meisje beroofd nadat zij een ijsje had ge kocht. Het slachtoffertje hep met het wisselgeld in haar hand terug naar haar moeder, toen zij van achteren werd aangevallen door een onbekende jonge man. Hij liet het meisje struikelen, griste het wisselgeld uit haar hand en rende weg in de richting van het Mareoniplein. Rotterdam Na een melding van dieftal door een inwoner van de' Burgemeester Le Fèvre de Mon- tignylaan heeft de politie in Hille gersberg gisteren een aantal 'snelkraken' opgelost De politie ontdekte bij buurtonderzoek een auto met aanhangwagen. Daarop stond niet alleen een gestolen tuinbank, maar ook in de buurt ontvreemde dure tuinomamen- ten en drie fietsen. Dat leidde tot meer aangiften. De auto en de aanhangwagen zijn in beslag ge-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2