Steunpunt voor jongeren met opheffing bedreigd Aanloophuis trekt steeds meer mensen Auto duikt m de Vliet Grofvuil ruildag in Schiedam-Zuid flopt Messengers schitteren in warm jubileumconcert Zon lokt velen naar buiten Kwekerij opgerold Duinbrand door droogte Gewond na aanrijding Man rijdt door na ongeval jgettda Schrijvers en dichters in de bloemen gezet:: Maandag 22 apnl 1996 Rotterdams Dagblad Schiedam De Schiedamse poli tie heeft maandagochtend een hennepkwekerij in een woonhuis aan de Korte Sm gt Kt raat in Schiedam opgerold Na een klacht van omwonenden over waterover last vond de politie in éen van de kamers een volledige kwekerij met 132 plantjes, lampen, ventila toren en stroom verdelers De 37- jange bewoner en een 39-jarige man zijn aangehouden Hoek van HollandDoor de droog te is zondag rond 13.30 uur een brand ontstaan m de duinen van Hoek van Holland. De brandweer kon niet voorkomen dat een flink stuk duingebied afbrandde. De politie houdt extra controles in de duinen om te voorkomen dat be zoekers gaan barbecuen. Maassluis Een 15-jange brom fietser en een evenoude passagier zyn zondagmiddag gewond ge raakt bij een aanrijding op de kruising van de Industrieweg met de Covert van Wijnkade in Maas sluis. De bromfietser, die geen voorrang verleende, werd ge schept door een personenauto. De twee gewonden zijn overgebracht naar het Djjkzigt Ziekenhuis. Vlaardingen Een 58-jarige fiet ser is zondagochtend gewond ge raakt na een aannjding op de kruising van de Westhavenkade met de Oude Havenbrug in Vlaar dingen. De man werd aangereden door een 19-jange automobilist die na het ongeluk doorreed. De man kon later op basis van verkla ringen van getuigen door de poli tie worden aangehouden De fiet ser is met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht Maassluis Een te water geraakte au to zorgde vanochtend op de Noord- vliet in Maas sluis voor aardig vrat commotie. Een agent die de auto had opgemerkt was, direct in het water ge sprongen om te kijken of er zich nog men sen In de wa gen bevon den. Dit bleek niet het ge val. Daarna was het voor brandweer op het smalle stukje kade naast de Vliet lastig ma noeuvreren. Met een ta kelwagen en een duikteam van de brand weer kon de auto uit het water worden gelicht. Hoe de wagen in de Vliet te recht was ge komen is nog niet bekend. Foto Roel Dijkstra Door Jelle Gunneweg Schiedam Het Steunpunt Jongeren in Schiedam dreigt per 1 juli te worden opgeheven Het project voldoet niet aan de ver wachtingen van wethouder B. de Leede. Hij zal daarom mor gen aan hel college voorstellen de subsidie aan het driejarige experiment te staken Het Steunpunt Jongeren is 1 juli 1993 door de gemeente opgericht met als doel een integraal jeugd beleid te ontwikkelen vooi het so ciaal cultureel werk en de jeugd hui pver lenende instanties in Schiedam. Ook kregen de twee jongerenmedewerkers als taak de samenwerking tussen de ver schillende jongeienorgamsaties tc vei beteren Het project betrof een experiment, waarvan vooral' duidehjk was dat het na drie jaar geevalueerd zou worden De evaluatie tot december 1995 is in februari jongstleden aan de raadscommissie welzijn voorge legd Mede naar aanleiding van deze rapportage heeft wethouder De Leede geconstateerd dat het steunpunt de oorspronkelijke doelstellingen onvoldoende heeft bereikten dus moet worden opge heven. Eind vorige week is het be stuur daarvan op de hoogte ge steld „De mededeling kwam als donderslag bij heldere hemel," al dus coördinator Harne van Blit- terswijk. „Wy hebben niet eerder signalen gekregen dat we met goed functioneren Tn februari was de laadscommissie zelfs nog uiterst positief over de projecten en samenwerkingsverbanden die we op poten hebben gezet Het steunpunt heeft in Schiedam- Noord onder meer een project m het kader van het Integraal Vei ligheidsbeleid ontwikkeld; was betrokken bij de uitvoering van het Jeugd Werk Garantieplan en heeft allerlei jongereninformatie- punten op poten gezet Ook zijn ze bezig met een telefonische hulp dienst voor migranten en loopt er een experiment Explorerend Jon gerenwerk in Zuid en Oost waar bij het steunpunt betrokken is „Nu is het moment aangebroken dat we kunnen gaan oogsten en er gebruik gemaakt kan worden van on?e ervaring, netwerken en ex pertise. En dan wordt er ineens gezegd dat de subsidie wordt stopgezet Dat kan ik met met elkaar rijmen. Het vervelende is dat de jeugd de dupe dreigt te worden van deze vorm van kapi taalvernietiging Wethouder B. de Leede zegt zich te kunnen voorstellen dat het besluit als een vervelende verrassing kwam. Maar hy benadrukt tegelijkertijd dat de besluitvorming onder druk van het bestuur van het Steun punt Jongeren zelfheeft plaatsge vonden. „We hadden ons oordeel eigenlijk wat langer willen uitstel len, maar het bestuur vroeg ons al per 1 mei duidelijkheid te geven over de toekomst van het project m verband met de personele con sequenties Per 1 juli lopen de contracten af en het personeel wil als vanzelfsprekend weten waar het aan toe is," Niet verlengen Duidelijk mag zijn dat De Leede de contracten na die datum met wil verlengen. „Het is zeker niet zo dat we vinden dat de medewer kers hun werk niet goed hebben gedaan. Niet goed functioneren, zoals Van Blitterswijk suggereert, is iets anders dan het met slagen van een experiment. De resulta ten zijn onvoldoende. De argu menten daarvoor draagt het be stuur zelf in het evaulatierapport aan." De Leede vindt onder meer dat de samenwerkmgscontaeten tussen de verschillende instellingen te pril er 4e weinig structureel is na driejaar arbeid. Ook is het sociaal cultureel jongerenwerk in de wijk onvoldoende gestalte gegeven. „Dit komt vooral door de positio nering van het steunpunt alle contacten lopen op vrijwillige ba sis. Het steunpunt heeft geen be voegdheden, alleen een advise rende en coördinerende rol." De wethouder welzijn stelt dat de verwachtingen van de gemeente vooraf te hoog gespannen zijn ge weest. „De veronderstelde ver nieuwing van het jongerenwerk is onvoldoende uit de verf gekomen. Gaande het experiment werd ons ook al snel duidelijk dat het bud get beter ingezet kan worden ter versterking van het uitvoerende werk dan voor de coördinatie. De schaal van Schiedam is te klem voor een tweedeiijnsvoorziening als het Steunpunt Jongeren. Me de om die reden kiezen we nu be ver voor een fusie tussen de ver schillende buurthuizen, om een rechtstreekse samenwerking tot stand te brengen over de hele li nie. Dus niet alleen tussen het jeugdwerk." Het college beslist dinsdag over het voorstel. Woens dag vergadert de raadscommissie in een extra vergadering over de ze kwestie. De Leede zegt vooraf al toe dat, als het voorstel wordt overgenomen, met het personeel van het Steunpunt een af vloeiingsregeling getroffen zal worden. Vlaardingen De bezoekersaan tallen van het Aanloophuis 'De Groene Luiken' zijn smds de ope ning ruim twee jaar geleden ver dubbeld. In de laatste tien maan den werd het ontmoetings- en be zinningscentrum ruim vierdui zend maal bezocht Volgens de Stichting Aandachts centrum Vlaardingen (SAV), coor dinator van het huis, is dat te dan ken aan de grotere bekendheid De instelling heeft weinig aan dacht aan public relations kun nen besteden, maar de media kwamen uit zichzelf naar het een- trum Het aanloophuis is officieel een oecumenisch centrum voor pastorale zorg, informatie, ont moeting en bezinning. Het huis moet een baken van aandacht, rust en vertrouwen zijn. Voor de ene be/oeker is het centrum een rustpunt in het dagelijks leven, terwijl anderen juist een praatje willen maken met andere bezoe kers of één van de bijna vijftig vrijwilligers. De problemen van de bezoekers lopen erg uiteen. Meestal is de ontstane situatie een gevolg van een complex van factoren. Sommige mensen heb ben moeite met het accepteren van bepaalde zaken, terwijl ande ren niet bij machte zijn oplossin gen te vinden voor bepaalde pro blemen. Het centrum wordt per dag zo'n dertien tot veertien keer bezocht. Veel mensen komen va ker dan één keer: het aanloophuis heeft al 'vaste' gasten. Dit is voor de SAV een graadmeter dat het centrum vertrouwen geniet. De SAV wil ook op zaterdag en zon dag open gaan. Voorwaarde is wel dat er genoeg vrijwilligers zijn. Het aanloophuis is op maandag en dinsdag vanaf 14.00 uur ge opend en op woensdag, donder- g en vrijdag vanaf 11.00 uur. Door Anke van Bree Vlaardingen Het was zaterdag avond haast tropisch warm in de met bloemen en foto's versierde Emmauskerk. Tjjdens het jubi leumconcert van net. 20-jartg koor The Messengers werden koor en combo prachtig belicht door me dewerkers van toneelvereniging de Fakkel. Voor zowel koor als pu bliek had-dit echter ook een enor me hitte ten gevolg. Het programma was aan de lange kant en dat is op harde kerkban ken een hele zit Desondanks heeft het publiek, waaronder veel jonge kinderen, toch aandachtig en rustig genoten. Het combo beet het spits af met een bekend kerkelijk lied in een ritmisch ver jongend jasje. Velen hadden nog met in de gaten dat het concert al was begonnen en kletsten lustig door. Gedurende de avond gaven twee jongedames uit het koor met een stulye geschiedenis van stad, land en wereld een indruk van wat 7ich in de twintigjaar rondom het kooi heeft afgespeeld Ook konden de bezoekers de uitge breide verzameling foto's van de afgelopen twintig jaar bewonde ren. Het circa vijftig leden tellende koor vervolgde het concert, bege leid door het combo, met een lied uit de beginperiode 'Het zal een dair znnBn het repertoire van de eerste jax en werden zij vanachter de piano gedmgeerd en geïnspi reerd dooi een van de vroegere di rigenten Paul Brandsma Tevens kreeg het koor solistische onder steuning van Frans Brandsma op altblokfluit. Caroline van de Kooy op dwarsfluit en saxofonist Jaap- Jan van Toor. De verrassende combinatie van deze solo instru menten gaf een afwisselend ka rakter aan de diverse coupletten van de liederen Ze werden door geluidstechnicus Wim Keyzer op passende wijze versterkt zodat ook de wat minder ver dragende instrumenten goed te hoi en wa len m de kerk. Het bekende 'To my fathe's house' werd dyna misch en met verve gebracht en maakte de meeste mdruk. Het koor The Messengers is bij- zondei swingend en heeft een overwegend zuivere, homogene klank. Ook de verhouding dames heren is goed in balans hoewel aan de flarden van minder goed verstaanbare gedeeltes zeker nog wel iets te verbeteren valt. Koorlid van het eerste uur, Hans Bol, liet na de pauze in een lang, maar wel boeiend betoog het wel en wee van het koor m de afgelo pen jaren de revue passeren. Het grootse deel van de avond werden koor en combo gediri geerd door de huidige dirigent Ben de Bruyne die een gospelach- tige sound m het koor weet te leg gen Indrukwekkend en bewogen was het lied 'Het laatste dat ik zag', waarin hij zelf de solo zong. Het instrumentale interme?.zo van het combo 'He's waiting' raakte met een gevoelige wijze van musice ren by menig luisteraar een fijne snaar. Na 'Bom agam', waarin de solo werd gezongen door sopraan Jea- net Manen, klonk terecht een da verend applaus. Het koor besloot het concert met 'There is power' en kreeg daar voor een staande ovatie. Het com bo bestond deze avond uit slag werker Arthur Kwakkelstein, Dia na Kastelein op piano en synthesi zer, Philip Lok op gitaar, bas en mondharmonica en Jan-Willem Goedknecht op percussie en bon go's By het verlaten van de kerk kreeg iedereen een mmi-bybel als aan denken aan dit jubileum-concert VlaardingenTe voet, op de fiets of per rollerskate zwermden velen uit over het Waterweggebied. Met volle teugen is er afgelopen week einde genoten van het zomerse weer. Broekpolder, Midden-Delfland en parken als het Hof in "Vlaardingen en Beatrixpark in Schiedam kre gen veel bezoek. In tuinen en plantsoenen zag men de aarzeling van de natuur, die smeekt om wa ter. In Hoek van Holland waagden de eerste macho's zich alweer in zee. Maar daar kwamen ze snel van te rug, want de temperatuur van het zeewater was met zes graden nog wel erg aan de koude kant Vlak aan zee bleef het ook koeltjes, maar een stukje verder op het strand steeg de temperatuur voor al zondag al snel naar een graad op twintig. En dus gingen de shirtjes uit en zwembroekjes aan. Op het nudistenstrand waren zelfs al mensen die alles uittrok ken, teneinde volledig van de zon te kunnen genieten. Van echt zo- Op de Deltaweg in Vlaardingen slaat een meisje twee vliegen in één Klap: genieten van de zon én werken aan haar condi tie. Foto Roel Dijkstra merse drukte was er op het strand natuurlijk nog geen sprake. De parkeerterreinen waren druk bezet en langs de Koningin Em- maboulevard was het zoeken naar een plekje. Ook daar genoten veel mensen. In de volle terrassen von den na de lange winter de uitba ters van de strandpaviljoens een prettige compensatie. Na de eerste schoonmaakaktie van zaterdag bood het strand zon dagavond een wat trieste aanblik. Omdat de schoonmaakploeg en de strandwacht pas met Hemel vaartsdag op volle sterkte zijn, staan er nog geen afvalbakken op het strand. Ook in de steden zaten overal de terrassen vol. Zaterdagavond was er voor wandelaars weinig ruimte op het trottoir van de Westhaven plaats ter hoogte van de Visbank. i_r Door Pieter Vermaas Schiedam Waar het precies aan lag, is nog onbekend, maar duide lijk is dat de grofvuil-ruildag m Schiedam-Zuid niet is aangesla gen. Op die ruildag hadden ge bruikte spullen van eigenaai moeten verwisselen, zodat die met op de afvalberg zouden belan den. Zaterdag had de oiganisatie echter geen enkele aanmelding ontvangen. De verwachtingen over het expe riment van de grofvuil-ruildag waren hoog gespannen. Het expe riment was een idee van de Schiedammer H. Post, die er zelfs de Schiedamse Milieupnjs 1995 mee in de wacht wist te slepen. Samenwerking tussen bewoners, middenstanders en de NV Open baar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) moest garant staan voor een goe de uitvoering. Het ONS en Post waren vooraf zelfs van mening dat de dag de eerste keer 'niet te grootschalig' opgezet moest wor den. Het moest beheersbaar blij ven en met leiden tot vervuiling en overlast op straat. Die 'waarschuwing' hadden de Gorzenaren bepaald niet m de wind geslagen: het bleef akelig stil in De Gorzen. Althans, wat ruilen betreft. De middenstand had by een braderie op de Groenelaan me', over belangstel ling te klagen. In een zomers len tezonnetje was het er weer tradi tioneel gezellig „Het is een proef geweest." zegt M. Dmgenouts van het ONS. „We hebben het idee van de grofvuil- ruildag opgepakt om te kijken of het aan zou slaan, maar dat blijkt helaas met het geval." De sugges tie om het idee zelf nu ook maar by het oud vuil te zetten ligt voor de hand. Toch wil Dmgenouts zover nog met gaan. „We moeten nog maar eens goed nadenken over de vorm van deze ruildag. Misschien zou het helpen om het idee in een ander jasje te steken. Een evaluatie lijkt ons gewenst, want andere activiteiten om Schiedam-Zuid schoon te hou den zijn wel opgepakt Dmgenouts doelt dan op de actie week Schoon Zuid, waarvan de grofvuil ruildag deel uitmaakte. Veeg- en schoonmaakacties wa ren enkele van de activiteiten waarby scholen, bewonersorgani saties, middenstanders, het ONS, de gemeente Schiedam en de so ciale verhuurders de handen in een sloegen G. van der Vlies, een van de on dernemers op de Groenelaan die m zyn etalage reclame had ge maakt. voor de grofvuil ruildag, was de lauwe reactie op het nu- heuvnendelyke experiment niet ontgaan Bevoorrecht „Aan de ene kant zitten we hier in een bevoorrechte positie met de Retourette. Ook zelf ben ik hele maal gek van milieuvriendelijke schoonmaakspullen en borstels. Maar de mensen kopen liever een nylon boi stel voor een gulden vijf entwintig dan de miheuvriende- lyke boistel die twee kwartjes meerkost." Maandag 22 april ROTTERDAM De Doelen. KI.z. Internationale ka merorkesten, 2Q.15u. Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. De Getatoe- eerde Roos, 20.15u. Rotterdams Centrum voor Theater. De Ande ren, 20.30u. Zaal De Unie. De openbare ruimte van Rotterdam, 20.30u. Dinsdag 23 april SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard, 21.30u. De Woudhoek. Mode show, 13.00u. DC Soenda. VJaar- dmgse klederdrachten, 14.00u. VLAARDINGEN Harmonie. 'Lou Andreas-Salomé of Was will das Weib', De Kem, 20.30u. MAASSLUIS stadhuis. Verslavingspreventie, 17.00u. ROTTERDAM LuxorTTieater.Zzinderella,20.15u. Dizzy. Plexus, 22,00u. RO Theater, Vaderlanders, een cursus voor inge zetenen, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeeer- de Roos, 20.15u. Kl.z. Quatuor pour la fin du temps, 2Ö.30U. Museum Boymans Van Beuningen. Lezing/ demonstratie over papierconseiva- tie, ll.OOu. Prinsekerk. Open dag Kon. Oratonumveremging Halleluja, ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antoma' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Star Trek Generations' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jumanjf (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 8.15 do.vr.ma.di. ook 1.15-4.30. Cine rama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'De Juik' (al) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Before and After' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.1maxThea- ter: The UvmgSea' (al) dag. beh.ma, 2-4. 'Africa: The Serengetf (al) do- .vr.3. za.zo.1-3. Toy Story' (al) NL dag. beh.ma. 5.15-7.15. 'Casino' (16) dag. beh.ma. 9Venster 1: 'Cy- clo' (16) dag. 7.30-10. do.vr.zo. ook 2.30. Venster 2: 'Mes in het water* (16) dag. 7.30. do.vr.zo.wo. ook 2.30. 'The last of the Mohicans' (16) wo, 8.'De Spiegel' (16) do. 9.30. 'Yee)en'(16)vr.9.30. 'DeVuurpaar- den' (16) za. 9.30. Vindiana' (16) zo. S.30. 'Dreams' (16) ma. 9.30. 'Diverse films van VyacheslavAmerk- hanyan' (16) di. 9.30. 'Piano Merca- mque' (16) wo. 9.30. 'Memoryof the Unknown "(16) zo. 2.30. Venster 3: "Smoke' (al) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Childeren of Nature' (16) dag. 7.30. 'Ulysses'gaze' (16) dag. 9.15. Ven ster 4: 'Angel baby' (16) do.vo- .zo.wo. 2.30. 'Bye Bye' (16) dag. 7.30. 'Blue in the Face' (al)dag. beh .ma. 10. Lumière 1: 'Heat' (16) dag.4.30-8.30. do.vr.ma.d». ookl. Lumière 2: 'Ace Ventura'When na ture calls (at) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'MoneyTram' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu»nière4: 'Braken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: Toy Story' OV (al) dag. 6.05-8.10- 10.15. do.vr.ma.d). ook 11.50- I.55-4. Pathé 2; 'Casino' (16) dag. 12.15-4.15-8 15. Pathé 3: 'Mr. Hollands Opus' (al) dag. 12.00-4- 10. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25-6.50-9.15.Pathé5: '12 Monkeys' (12) dag. 1,3.15- 6.40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-21. do.vr.ma.di.ook 12.30. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11,05-145-4.25-7.05- 9.45. Rex: 'little Cathouse in Las Vegas' (18) dag. 12.00 dooii. voorst Schiedam—Meer dan 150dich-!j ters en amateurschrijvers heb-% ben dit jaar deelgenomen aan^ de negende Schiedamse^. Schrijfwedstrijd. Gisteren wer-K den in het Filmhuis de win-C naars bekend gemaakt Onder-» hen geen enkele plaatselijke deelnemer, uitsluitend talen- ten van buiten de stad en zelfs vanuit België. - De schrijfwedstrijd was als* vanouds onderverdeeld inf twee categorieën. In de catego rie gedichten ging de eerste prijs naai- J. Hoedemakers uit Rosmalen, tweede werd M. Naessens uit Leuven en derde was L. Kloots uit Vlaardingen. In de categorie verhalen was R, Trienes uit Nijmegen de eerste prijswinnaar. Tweede werd T,J Brugers, eveneens uit Nijme- gen. En derde, was E. de Winter uitBaifchdifeehi,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3