Sparta aanwinst voor hoofdklasse Rotterdamse karateka's stellen teleur Moeizame eerste zege Tridents Regen van records tijdens NK powerliften Sparta buigt voor Pioniers Jos Verhulst op herhaling Roda verrast jAtomium Van Vloten' in damfinale Feest bij biljarters Kado Trofee voor Wim Boom ...maar Neptunus blijft vooralsnog de beste honkbalclub van Rotterdam Geslaagd debuut Caroline Vis in Halfweg-2 Frank en vrij Rotterdam onderstreept goede vorm Viktor Kortsjnoj dirigeert schakers naar play-offs Eerste thuisnederlaag voor SVH op valreep Lesje korfbal voor De Overkanters Rotterdams Dagblad Maandag 22 april 1996 Hoofddorp De softbalsters van Sparta zijn de competitie in de landelijke eerste klasse met twee nederlagen begonnen. In de 'dou ble' legen Pioniers moest de ploeg van coach Rox van der Hoeven in Hoofddorp met 9-5 en 16-9 in het jravel bijten. De Rotterdamse formatie zag aan iet emde van vorig seizoen nogal vat speelsters zien vertrekken voornamelijk naar Zwijndrecht) ;n wijzigde de technische staf, vaar oud-speelsters Heidi van de Vlunnik en Rox van der Hoeven ie touwtjes nu in handen hebben. Dmdat op het laatste moment Ba- oette van de Staal als nieuwko mer-pitcher afhaakte, is Van de Munnik toch maar weer op de plaat gaan staan. Esther van Baar- le (wcrpcyfers 3-7-6-6) kon Pio niers in de eerste wedstrijd niet van de zege afhouden. In de twee de wedstrijd moest ook Heidi van de Munnik (1-0-19-5) buigen voor het Hoofddorpse slaggeweld. Rotterdam Voor de derde keer op rij is Jos Verhulst winnaar ge worden van het door tafeltennis vereniging FVT/Visser georgani seerde Kolenkittoernooi. De in de Belgische competitie (Diest) uit komende Verhulst was in het sterk bezette deelnemenersveld een klasse apart. Verhulst won in zijn poule ook van FVT-speler Miehei de Boer, jüe in de halve finale van teamge noot Ronald Vijverberg had ge- jvonnen. Het lukte Vijverberg niet "om Verhulst van zijn derde triomf in Rotterdam af te houden. Ver- Tiulst, waarschijnlijk bij Irene te rugkerend in de Nederlandse ere* "divisie, legde in drie games (21-17, 14-21 en 21-16) beslag op de Aad van Teylingen-trofee, die door de .naamgever werd uitgereikt. Bij de eindstrijd van het Neder lands jeugdkampioenschap in Helmond zorgde Nermin Smajic voor een daverende verrassing •door in de eindstrijd Jorg de Cock terug te wijzen: 21-17 en 21-19. De 17-jarige speler van De Koren beurs uit Schiedam is een Bosni sche vluchteling, die sinds vorig jaar in Nederland verblijft en dit ^weekeinde zijn eerste nationale Titel pakte. RotterdamDat er in de zaalcom petitie twee divisies niveauver schil zit, daar had Roda geen en kele boodschap aan. Op het veld gelden andere wetten. In het veld- handbal zijn verrassende uitsia- gen niet echt uitzonderlijk, maar de 18-17 winst van Roda was toch wel opmerkelijk. Atomium had gaandeweg het ini tiatief in de wedstrijd genomen, inaar Roda kon de schade beper ken tot geringe achterstand, „tyaarnahet nog even gas gaf tot de rust: 9-9. De tweede helft gaf exact hetzelfde beeld te zien. Wederom -zette Atomium de toon, maar vocht het mentaal sterke Roda te rug. Bij de stand 17-17 hing het er om. Michael Hes besliste de wed strijd in Roda's voordeel: 18-17. Rotterdam In de laatste ronde _van de halve finales van Zuid- -Kolland-Zuid kwamen Frits van Vloten en Angelo de Bruijn in Groep 2 al na enkele zetten een tactische remise overeen. Hier door plaatste Van Vloten zich voor de finale, maar moet Angelo de Bruijn enkele herkampen af wachten. Rotterdam Feest in biljartcen trum Linker Maasoever aan de Beijerlandselaan gisteravond. De biljarters hieven het glas, omdat Tegelhal Zuid in Amsterdam bij BC Osdorp het eredivisiesehap met een 44 resultaat verlengden èn omdat 's avonds het schaduw- team, dat onder de naam Multi- mos Alarms in de eerste divisie speelt, op miraculeuze wijze het kampioenschap wist te veroveren en volgend seizoen dus ook in de eredivisie speelt. Rotterdam Met twaalf match- punten heeft Wim Boom van PSV beslag gelegd op de Kado Trofee, de beker voor dnebanders op de 'kleir e tafel. Zijn clubgenoot Jan Teeawe werd met tien matehpun- ten tweede. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Ruim twee uur lang hielden de honkballers van Sparta de illusie levend, dat de titel 'beste club van Rotter dam' dit seizoen niet op voorhand aan aartsrivaal Neptunus is vergeven. Dat leek mooier dan het was, omdat de derby zo traag verliep dat er toen pas vier en een halve inning in de boeken stonden. De vijfde slagbeurt van de landskampioen zette de promovendus weer met beide benen op de grond en herstelde de, slechts kortstondig verstoorde, verhoudingen in het lokale honkbalwereldje. De Amerikanen hebben een naam voor wat Vitrine Art/Sparta gister middag tussen half vijf en vijf uur overkwam. Een 'big nmvng' noe men ze dat. Zestien man aan slag, zeven hits waaronder een home run, zesmaal vier wijd en een stel veld- en denkfouten. Het kwam de bewoners van Nieuw Vreelust op liefst elf punten te staan. Van de voorsprong waarmee zy het veld in gingen (3-4) was op slag niets meer over. Integendeel, bij 144 was Sparta's spel uitge speeld, al werd het 'lijden' for meel nog anderhalve inning ge rekt. Coach Koos van der Mark wilde niet zo ver gaan, dat de 164 van gisteren de vreugde over de zater dagse triomf op ADO (104) voor hem bedierf. „Die lijd heb ik ge had," mompelde hij, somber trek kend aan zijn filter. „Zaterdag was zaterdag, dit was weer een an dere wedstrijd. Dat neemt niet weg dat ik hier gced ziek van ben. Vier innmgs lang zijn wij de bete re ploeg, weet Neptunus niet wat het moet beginnen en dan helpen wij ze zelf weer overeind." Discussie Schuldigen wilde de coach niet noemen, al viel uit de discussie tussen Hudson John en oud gediende Elton Wilson, even ver derop in de dug-out, op te maken dat die er wel degelijk waren. Koos van der Mark hield het op een plotselinge, met te voorspel len ineenstorting van pitcher Didi Gregorius. Van vervanger Tony Benningshof verwachtte hij dat deze de schade tot 6- of 7-4 zou beperken. „Bij Neptunus moeten ze normaal ge sproken niks hebben van Tony's worpen." Dat viel tegen. Ben ningshof werd 'zoek' geslagen en mocht na twee tweehonkslagen, twee vrije lopen en een homerun (van Adonis Kemp) bij de stand 124 weer inrukken. Adam Slocum kreeg daarna de ondank bare taak eerst de inning en ver volgens de wedstrijd af te maken. Dat het hem onder deze omstan digheden met lukte de thuisclub van een zege in zeven innmgs af te houden, wekte geen verbazing. De Amerikaan is meer een slag- frtan dan een werper. Kluts kwijt Bij Sparta had men vooral zo de pé in over de fors uitgevallen ne derlaag omdat een ieder besefte dat, als er ooit een kans was om van Neptunus te winnen, dat gis teren was. Rob Cordemans, de startende werper bij de landskam pioen, is nog ver verwijderd van de vorm die hem vorig jaar tot de revelatie van het seizoen maakte. Ook vorige week tegen Pioniers was dat al merkbaar. Het verschil met gisteren was dat hij het toen beter verborg. Gisteren trakteer de Sparta's derde slagman, Lud- win Bernardina, hem al op een ho mer en meteen was Cordemans de kluts kwijt. Bij werpers vertaalt zich dat in een gebrek aan controle. Acht vrije lopen Uefst gaf de jeugdige Zwijndrechter cadeau en in een (vijfde)- inning, een kampi oensteam onwaardig, kwamen daar nog eens drie hits en een misverstand met catcher Johnny Balentina, resulterend in een doorgeschoten bal en een punt (2- 2) bij. Het koppel Balentina-Cor- demans functioneert niet zoals het zou moeten en daar heeft technisch adviseur Frans van Aaien inmiddels al een paar ge sprekken aan besteed. Mazzel Vorig seizoen was het succes van Neptunus mede te danken aan de mazzel dat het wegvallen van de geblesseerde Geoffry Kohl per fect werd gecompenseerd door de doorbraak van Cordemans. Nu Kohl terug is, en naar het zich laat aanzien sterker dan ooit (zaterdag in Haarlem gaf hij de Vrienden van Kinheim geen schijn van kans, 0-9 - zijn eerste 'shut-out' van het seizoen) hoeven de aan loopproblemen van de 'youngster' de ploeg van coach Jan Collins niet op te breken. Gisteren be wees nummer 14, Hany Koster, dat hij er ook weer aankomt, en dan zyn er altijd Jim Hovorka en Ken Brauckmiller nog. Neptunus' pitchersstaf is duide lijk dieper dan die van Sparta Misschien is dat wat Koos van der Mark bedoelde, toen hij zei dat „Neptunus toch wel zou hebben gewonnen" - ook zonder de 'col laps' van Didi Gregorius Het neemt niet weg, dat Sparta een aanwinst voor de hoofdklasse is en dat het spektakelstuk van gis teren bewijst, dat iedere honkbal- liefhebber in Rotterdam blij moet zijn met de terugkeer van De Der by. Zaterdag NEPTUNUS010 00 0 017=9-16-1 KINHEIM000 000 000=0- 4-2 Tropicana/Neptunus: Geoffry Kohl (9) 8-3- 4-1 Vrienden/Kiiiiieim: Eelco Jansen (8 1/ 3) 4-3-6-2, Tojn Nanne {5 man) 0-3-2-0, Pa trick Beljaards (21/3) 0-0-2-0 Home runs: geen Winnaar: Kohl Verliezer: Jansen ADO.„...100 110 010= 4- 8-6 SPARTA..-....200 001 34x=lü-15-3 ADO: Tony Cohen (7+1) 3 2-10, Bas Asch- man (1) 1-0-5 Vitrine Art Sparta: Orlando Stewart (9) 6-1-8-3 Homeruns Sparta: An gelo Cijntje (6e inning, solo), Adam Slocum (7e inning, solo) ADO: Harnn Gumbs (le inning, solo), Arnold Jakoba (4e inning, so lo) Winnaar: Stewart. Verliezer: Cohen Zondag SPARTA100 2 10 0= 4- 94 NEPTUNUS0 2 0 1112 x=16-12-2 Vitrine Art/Sparta: Didi Gregorius (4 +4) 4* 44-4, Tony Benningshof (2/3) 5-2-3-0, Adam Slocom (1 1/3} 2-1-5-0 Tropicana/Nep tunus: Rob Cordemans (4+2) 5-8-6-2, Harry Koster (3) 2-0 3-0 Home runs Neptunus; Marcel Kruyt (3e inn, 1). Adonis Kemp (5emn. 2), Eddy Dix(6e inn, 1) Sparta: Ludwin Bernardina (le inn solo) Win naar: Koster Verliezer: Gregorius Speel- duur:313 uur Rotterdam De honkballers van Tridents hebben gisteren in Apeldoorn tegen Robur'58 met 11-13 hun eerste overwinning in de overgangsklasse gevierd. Dat daarvoor nog de verlengende tiende inning noodzakelijk zou zijn, leek bij een 8-0 voorsprong in slagbeurt zes geenszins waar schijnlijk. Maar de uitstekende startende werper Elton Koeiman kreeg van drie van zijn opvolgers geen steun. Uiteindelijk moest werper nummer vijf Rogier Noordzij de zege veilig stellen. Aanvallend waren de Tridents met twintig hits (tegen Robur ne gen) in vorm met als uitblinkers Jaarsma en Aaldijk ieder met vier en Jeny van den Oever met vijf hits. Het lijkt erop dat dit seizoen The Rotterdam Orioles in de kop van de eerste klasse zullen zijn te vin den en Geul Techniek Feyenoord aan de staart. Althans te oordelen op de eerste resultaten: respectie velijk dubbele winst en dubbel verües. Zaterdag tegen Badhoevedorp bleef Feyenoord met 13-14 nog dichtbij, gisteren tegen het seha- duwteam van Twins was de mar ge ruimer met 15-9. „Het leek wel of onze binnenvelders een matras in hun handschoen hadden. Alle ballen sprongen er weer uit," con stateerde coach Marcel de Bruijn, die over de aanvallende prestaties van zyn team wel tevreden was. Maar zaterdag was de druk op de schouders van startende werper Dennis Peigeren opvolger Angelo Stolk eenvoudig te groot. Orioles begon met twee overwin- Rotterdam Het debuut van Ca roline Vis bij de reservers van TV Halfweg was de grootste verras sing tijdens de tweede speeldag van de landelijke tenniscompeti- tie. De 26-jarige Vlaardingse, die twee jaar geleden nog de 111ste plaats op de wereldranglijst bezet- te, won in de uitwedstrijd tegen het Haagse Leimonias haar enkel spel tegen Mareilie Bink: 6-7,4-6. Bink, de nummer zeven van de vaderlandse ranking, verloor sa men Debby Haak het damesdub- bel. Voor de Strijense was het toch al niet zo'n prettige dag, want in een ware thriller verloor Haak van de Goudse Barbara Jaspers: 4-6,7- 5,7-6. Bas Snelders van Halfweg-2 her stelde zich van de uitglijder van vorige week tegen Huub van Boeckel met een 6-2,6-4 overwin ning op Mark-Paul Burgersdijk. Huib Troost was niet opgewassen tegen Rotterdammer Mark Koe vermans, die dit seizoen weer voor Leimonias uitkomt: 4-6,64, 64. Halfweg deelde uiteindelijk verdienstelijk de.punten met de koploper in de hoofdklasse, want na de 4-2 achterstand werden de beide gemengd dubbelspelen ge wonnen. „Het inzetten van Caroline Vis is eigenlijk een noodoplossing," meende Halfweg-coaeh Flip van Betuw. „We zitten door de blessu re van Lara Bitter met een pro bleem. De situatie zal wekelijks worden bekeken, want Vis is na tuurlijk ook nog actief in het in ternationale circuit." Debutant in de hoofdklasse Z'67 leed wederom een nederlaag. In Ede verloor de Rotterdamse for matie met 6-2 van ETC/OVD. Wendy Koutstaal verloor nipt van Sonja Foks (64, 7-6), terwijl kop man Roger Warmenhoven niet was opgewassen tegen Daniel de Jonge: 6-1, 3-6, 6-0. De Belgische Klaartje van Baarle zorgde in de single en in het dubbelspel met Koutstaal voor de punten. Door Erik van Dijk Rotterdam Tijdens de Rotter damse kampioenschappen Kyo- kushin-karate ging het er heet aan toe. Voor sportschool Hollan der viel de publieke belangstel ling mee, maar het sportieve re sultaat zwaar tegen. Vooral het verlies van Remi Da Silva in de fi nale van de A-poule tegen de min dere Max Vermue kwam onver wacht. Da Silva was vorig jaar met glans kampioen geworden. De Rotter damse A-vechter moest het giste ren opnemen tegen zowel zijn te genstander als de scheidsrech ters. Zij hadden in de finale twee verlengingen nodig om tot een be slissing te komen, maar het 300- koppige publiek had al na één ver lenging een winnaar gezien: Da Silva. De pupil van sportschool Hollander wilde het Uefst meteen revanche nemen: „Ik heb onte recht verloren, maar ik daag Ver mue binnenkort uit voor een re vanche. Dan kan ik deze uitslag even rechtzetten." In de B-klasse bij de mannen viel er voor Rotterdam helemaal wei nig te juichen. In dc drie gc- wichtskiassen was er slechts één Üchtpuntje. Debutant Suat Gur- bunz sleepte zich door zyn ge vechten heen naar een vierde plaats. De Rotterdammer zag zijn opmars gestuit door een knie op zijn neus. „Jammer, maar toch ben ik heel tevreden," zei Gur- bunz. „Toch niet slecht voor mijn eerste wedstrijd." In het midden gewicht voor vrouwen legde Syl- vana Blom beslag op een zwaar bevochten tweede plaats. Ze moest haar meerdere erkennen in de 'tank' Inge Zeegers. Blom weerde zich kranig tegen de vijf tien kilo zwaardere Zeegers, die normaal gesproken dan ook uit komt in het zwaargewicht. In de halve finale had Blom al te maken gekregen met Wanda van der Hoeven, de Rotterdamse kampioene van vong jaar. Toen was Van der Hoeven door een schriftelijke dwaling in de finale tegen Blom terechtgekomen, die ze vervolgens wist te winnen. Dit jaar waren de rollen omgedraaid. In de verlenging nam een ontke tende Blom met glans revanche op Van der Hoeven. Ook verdien de Blom de stijlprijs van het toer nooi. Mendy Soares was by de vrouwen in het lichtgewicht goed voor een vierde plaats. Organisa toren Peter Yoogt en Vlado Haljer konden tevreden terugkijken op een geslaagde repetitie voui hei Nederlands kampioenschap in oktober. Werd het toernooi vorig jaar opgeschrikt door enige onge regeldheden onder het publiek, dit jaar verliep alles perfect. Rotterdam Tijdens het NK powerliften, dat dit weekeinde werd gehouden in het gebouw van KSV Olympia in Charlois, regen de het Nederlandse en Europese records. Vooral Ali Keizer van SSS Alkmaar was op dreef. Keizer zette Europese records neer bij de onderdelen kniebuigen (147,5 ki logram) en deadliften (175) en een wereldrecord bij het onderdeel bankdrukken (85). In een andere gewichtsklasse liet Joke van der Meulen by het onderdeel kniebui gen een Europees record noteren. Records waren niet weggelegd voor de vertegenwoordigers van KSV Olympia. Wel behaalden Joop van Prooijen en Mehmet UIu zilveren medailles. De 19-jange Ulu werd tweede in de junioren- klasse tot zestig kilogram, dankzij knappe prestaties bij het kniebui gen (100 kilogram), bankdrukken (90) en deadliften (127,5). De 55-jarige Van Prooijen werd tweede bij de veteranen. In die ca tegorie (vanaf 50 jaar) zette Hans Leeuwenhaag op alle drie onder delen een Nederlands record neer. Zo presteerde de krachtpat ser het om bij het onderdeel dead liften 270 kilogram omhoog te krijgen. Neptuniaan Marcel Kruyt (18) heeft het goede voor beeld, dat Spartaan Lud win Bernardi na in de eer ste inninggaf, gevolgd en de bal over het hekgeslagen- Mamnlsenïa, Marcel Buurmanen (uiterst rechts) Wim Martinus staan klaar om hem te fe liciteren. Foto Peter Molkenboer ningen. Zaterdag tegen Nuenen was het 4-15, gisteren thuis tegen Flying Petrels 20-17. Spannend was het gisteren een beetje, zater dag in het geheel met nadat de Rotterdammers al na twee in nings met 11-0 voorstonden. Win nend werper was Jeroen Hollan der met 5-2-10-0. Ook gisteren was na drie inmngs de marge met 15-5 al tamelijk ruim, maar Flying Pet rels bleef alle beurten daarna wel scoren. Bij Orioles wierpen Borg van Katwijk vier inmngs en Mar tin van Trijfel het restant. Rotterdam De hockeyvrouwen van Rotterdam on derstreepten gisteren de goede vorm van het Europa Cup-2 toernooi en brachten Alecto met een 3-0 neder laag in grote problemen. De ploeg uit Leidschendam is met Bloemendaal en Groningen kandidaat om na Zwolle te degraderen naar de overgangsklasse. Rotterdam speelden frank en vrij en dat resulteerde in een 2-0 voorsprong bij de rust. Simone Martens verzilverde een vrije stag en Janneke Sehopman te kende met een sleeppush voor de tweede treffer. An- nemane Roozendaal scoorde in de tweede helft. Bij de thuisclub maakte Emmehen Spek haar debuut. De pas 14-jarige aanvalster is nog B-speelster en maakt deel uit van het Zuidhollands jeugdteam. Voor de vrouwen van Victoria scoorde Antoinette de Kanter tegen MEP het enige doelpunt van de wed strijd: 0-1. Trainer Robert Kruidenier kreeg een rode kaart wegens aanmerkingen op de leiding en werd van het veld gestuurd. De trainer is inmiddels met het bestuur van Victoria een nieuwe verbintenis overeengekomen. Drie strafcomers betekenden drie doelpunten voor HDM tegen Victoria: 0-3. In de tweede helft kwamen de Kralingers sterk terug (dankzij doelpunten van Job Lloyd, Derk Jan Boelhouwer en Huib Lloyd), maar onvoldoende: 34. Bij^Victoria maakte Melchior Bakker uit de A-junioren zyn debuut. Rotterdam dacht bij een 3-0 voorsprong tegen Alk maar de buit al binnen te hebben. De doelpunten kwamen van de stick van Remco Beuvens, Stijn Bak keren en Robert Jan Pijpers. Na rust kwam Alkmaar toch nog op voorsprong: 34. Tijdens het NK powerliften in Charlois liet de 55-jarïge Joop van Prooijen zich gelden. De vertegen woordiger van het organiserende KSV Olympia legde beslag op de tweede plaats bij de veteranen. Foto Fred Ernst/Cor Vos Hilversum—Nationaal kampioen Rotterdam is door gedrongen tot de play-offs van de schaakcompetitie. In de laatste ronde werd het team van Hilversum, dat overeen hoger ELO-totaal beschikte, verrassend met 64 verslagen, hoewel de grootmeesters Jeroen Piket en Hans Ree niet eens beschikbaar waren. Op He melvaartsdag (donderdag 16 mei) komen de Rotter dammers nu, in Breda, uit tegen Bussum. Viktor Kortsjnoj, erelid van Rotterdam, was opnieuw ongenaakbaar. Hij gaf de Israëlische grootmeester Yona Kosashvili gratis les in eindspel. „Het was re- mise-achtig, maar tegen die jonge jongens moetje 't blijven proberen. Uiteindelijk maken ze dan wel een foutje,..," gnuifde de 65-jarige ex-Rus, nu Zwitser, Ook debutant Jaap de Jager (topscorer met 51/2 uit 7) en Luc Winants, die met zwart de Chinese groot meester Ye Rong Guang kansloos liet, deden met fraaie zeges geducht van zich spreken. De Brit John Speelman (tegen Paul van der Sterren), Hans Böhm (bord 3 tegen Friso Nijboer), Roberto Cifuentes (Sofia Polgar), Michiel Bosman, Marcel Pi ket en Fred van der Vliet (winstvoortzetüng gemist) bevochten remises. Gert Ligterïnk vergreep zich in remisestelling. Beide ploegen hadden voldoende aan 5-5 om de beste vier te bereiken, maar er werd gestreden alsof er een Europa Cup vanaf hing. De suggestie n n van con current SMB, dat de teams het wel een op een ak koordje zouden kunnen gooien, sloeg nergens op. Niettemin hield competitïeleider en internationaal arbiter mr. Arthur Schuering persoonlijk een spie dend oogje in het zeil... Ondanks de nederlaag bleek Hilversum zich even eens voor de play-offs geplaatst te hebben, toen be kend werd dat het Nijmeegse SMB geen kans had ge zien het Friese Philidor te overvleugelen (5-5). Hil versum ontmoet nu Panfox Eindstand: 1. Panfox 18(651/2), 2 Bussum 14 (52), 3. Rotterdam 14 (50), 4 Hilversum II (58), 5 SMB 11 (531/2), 6. Philidor 8 (45), 7. Utrecbt7(381/2),8 Amstelveen5(391/2), 9 Witte Paard2(261/2D.) 10 Rotterdam 110(211/2D) Shah Mata heeft de beker van de Rotterdamse schaakbond ver overd In de finale werd het Nieuw-Beyerlandse Rokado royaal (3-1) geklopt Rotterdam In de laatste wedstrijd van het seizoen is SVH er niet in geslaagd om de ongeslagen thuis- status te behouden. Tegen kampioen Rapido'82, dat de competitie afsloot met een imposante lijst (44 pun ten uit 22 wedstrijden), leden de Maasstedelingen een 8-12 nederlaag. Ook Rotterdam beet in het zand op de laatste wedstrijddag in 2A NVA/HHC zegevier de met 15-5. Veel maakte het allemaal niet uit. Al en kele weken geleden stelde Rotterdam het tweede klasserschap veilig. In 3E haalde RWV het emde van de wedstrijd met. Met nog 45 seconden op de klok staakten de scheids rechters Hollemans en Van der Pauw het onvriende lijke duel RWV leidde op dat moment met 9-8. Die tussenstand zal hoogstwaarschijnlijk als uitslag in de boeken zal worden bijgeschreven. Spartaan maakte van de wedstrijd bij het Zoeter- meerse WVZ een gezellig avondje uit. De Rotterdam mers zyn vrij van degradatiezorgen in 3E en versche nen in een fantasie-opstelling in het water. Het duel eindigde voor Spartaan in een 11-3 nederlaag. Rottterdam De korfballers van eersteklasser De Overkanters ondervonden tegen het bezoekende Kust Roest uit Eindhoven dat men ook bij korfbal nooit te oud is om nog iets te leren. De Rotterdam mers wisten geen raad met de speelwijze van de Bra banders, die naar hartelust kansen creëerden en be nutten: 15-16. Het was nog de verdienste van Bram Rogs equipe dat de binnen twintig minuten opgelopen 4-8 achter stand bijna geheel werd weggewerkt. Via 11-13 na de eerste doorgang zorgde Mohammed Nadie voor 12- 13. Maar direkt antwoordde Rust Roest (12-14) en zo bleef het tot het einde: 15-16. Door deze nederlaag kon SDO na de 17-8 zege tegen Tilburg de vlag hijsen. Tilburg degradeert. Ook Het Zuiden, dat in de eerste klasse D in de zorgen zit, kon geen vuist maken, zelfs niet tegen hekkesluïter Antilopen uit Leusden. Verloren de Tuindorpers uit met 14-7, nu draaide het aan De Enk uit op een 12-15 deceptie. Stand onderaan: VEO10-6; Het Zuiden 11-6; Antilopen 11-5. Een beter resultaat boekte WION in de eerste klasse F bij De Danaïden: 6-9. Volgende week zondag volgt de beslissende ontmoeting tegen koploper Vlaardin- gen aan de Robert Kochplaats, In de overgangsklasse D viel het doek voor Trekvo gels dat na de 20-10 nederlaag bij Stanfries degra deert. Els de Roode scoorde zes maal, de jeugdige de butant Lody Slingerland een maal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5