19 F i Neptunus duwt Nieuwenhoom bijna onder Zielloos Coal bijna derdeklasser De Musschen moet de rug rechten Tranen vloeien aan de Oosterflank Eindelijk titel HION 4- Rotterdams Dagblad Maandag 22 april 1996 Door Robert Schouten Rotterdam Zet iedere Mus schen-speler af tegen zijn direc te tegenstander van DBGC en in tachtig procent van de gevallen zal hij als de betere voetballer uit de bus komen. De realiteit is echter dat DBGC zo goed als vei lig is, nadat het gisteren met de overwinning (1-2) aan de haal ging aan de Oldegaarde.en de y degradatiezorgen De Musschen ;r in het gezicht grijnzen. Door- slaggevend in de degradatie strijd is namelijk dat DBGC een erkende knokploeg heeft met .spelers die'het gras voor elkaar opvreten én het elftal van De Musschen als los zand aan elkaar hangt. Nog slechts één punt is De Mus schen verwijderd van de fatale streep. Met buurtgenoot CW, ook ai een ploeg die de spierbal len kan laten rollen, moet het uitvechten wie derdeklasser blijft Het zelfvertrouwen bij de mannen van Louis Erkelens is echter broos en de teamgeest klein. De trainer, die twee we- kéri geleden de scepter overnam van René Brevé, zal alles uit de kast moeten halen om eentwee-- de,degradatie op rij te voorko mmen voor de vogels. Tegen DBGC was een gelijkspel zeker verdiend geweest op basis van het laatste half uur, waarin De Musschen: wel met het hart speelde ën. kans op kans creëer- de.' V Erkelens: Alles zit nu tegen. Het is het gevolg van een dra- imaseizoen, waarin veel spelers ontevreden zijn geraakt. Het zelfvertrouwen ontbreekt ook .bij veel jongens. Daarnaast nils- sen. we ook ijzervreters. Er zal heel hard gewerkt moeten wor den de komende weken, maar ik •ben' er van overtuigd dat wij er niet uitgaan." Het duel tussen De Musschen en DBGC was een uur lang hét aanzien niet waard. De thuis- club kwam halverwege de eerste helft ongelukkig op achterstand, nadat doelman Iwan. Kuijpers een inzet.van Henk Otten in eer ste instantie keerde, maar de bal vervolgens zelf het doel ingrab- belde;. 04. Zonder al te veel moeite voetbalde DBGC die voorsprong naar de rust toe, omdat De Musschen nauwelijks serieus aandrong. Exponent De gelijkmaker kwam vroeg in de tweede helft toch. Emiel Eil bracht draaide zich vrij in het zestienmetergebied en haalde verwoestend uit: 1-1. De mid denvelder is een typisch expo nent van het huidige De Mus schen, Aan de bal is Eilbracht een genot voor het oog, maar als het op meeverdedigen aankomt, is hij van evenveel waarde als een asbak op een brommer. Nog geen twee minuten later kwam DBGC opnieuw op voor sprong. Een lange trap van,Jan -Willem Pulleman werd door Ot ten knap met het hoofd tot doel punt verlengd: 1-2. Het was voor De Musschen het sein om ook met het hart te gaan voetballen. DBGC werd met de rug tegen de muur gezet, maar achtereenvol gens Ron van de Neut (redding. Jos Knops), Emiel Eilbracht (redding Knops) en opnieuw Van de Neut (paal) weigerden de trekker over te halen, nadat ze vorstelijk waren bediend door MoghammiChoua. Ondanks de drie punten gelooft DBGC-trainer Piet de Koning nog niet dat zijn ploeg veilig is. „We zullen de komende weken gewoon de oogkleppen moeten opzetten en blijven gaan. We zijn niet meer geïnteresseerd in mooi spel. Bij ons werkt ieder een voor iedereen, dat is in deze fase het belangrijkst." De Mnsschen-DBGC 1-2 (0-1). 22. Henk Otten 0-1, 53. Emiel Eilbracht 1-1, 55. Henk Otten 1-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Te Pas gaf een rade kaart aan Moghammi Choua van De Mus schen, die John Moerkerken een por gaf. DBGC kreeg een boete van 500 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk voor het wangedrag tijdens het duel tegen Di lettant. Onder de diverse schorsingen, die morgen ingaan, valt ook de drie duels straf voor trainer De Koning, De Musschen: Kuijpers; Van Lierop, BoexsmaRuijs, Danny van 't Wout; Ruiz Aguïlera (75. Kapïi), Mario van 't Wout (70. Michael de Man), Verweij (45,Montei- ro); Chaua, Van de Neut, Eilbracht. DBGC: Knops; Martin van Rijkeren, Pol lemars. Tiggelman, Both; Moerkerken (75. Kflgcheüand), Jos van Eijkeren (65. Gerard van Nieuwenhuizen). Pulleman: Van Noord, De Vos (75. Fransen), Otten. Door EdVoortmeijer Rotterdam - VOC zet nog een keer aan, maar de supporters ge loven er niet meer in. Zij gaan huiswaarts in de vaste overtui ging, dat hun favorieten de strijd 'Om klassebehoud definitief heb ben verloren. VOC pompt de bal nog maar een keer richting 'zes tien'. In de doelmond van Alexan- dria'66 ontstaat nog een kansje voor het team van oefenmeester Aad Boers. Maar de bal gaat er niet in. Het blijft 2-1 voor de gas theren. Dan het vernietigende fluitje van arbiter John Dekker. Met tranen in de ogen stort Carlos Brown Gorsira ter aarde, de rest loopt met gebogen hoofd richting kleedkamer. De papieren kans om alsnog aan degradatie te ont snappen is niet benut. De inspan ningen in het milde voorjaarszon netje zijn vergeefs geweest. Troost Brown Gorsira wordt getroost doorz'n trainer. De fanatieke lin kerverdediger kan het niet uit staan dat het doek zo goed als ze ker is gevallen. Maar met nog drie wedstrijden te gaan vertoont de kloof van zeven punten met het net boven de fatale streep huizen de Sparta vrij veel gelijkenis met de gapende afgrond, waarin VOC binnen de korste keren kukelt. Een schrale troost is dat ook een overwinning op Alexandria'66 niet had geholpen, omdat DRGS, de nummer tien van de ranglijst, het Spartaanse bastion Nieuw Vreelust gistermiddag met een verrassende 1-0 zege verliet. Vakantie Dat de VOC'ers snakken naar het eind van de competitie, was in het veld duidelijk waarneembaar. De krachten zijn zoetjesaan wegge vloeid, de motivatie is stilaan ver dwenen en het verlangen naar de vakantie is groot. De voetballers van Alexandria'66 kijken eveneens reikhalzend uit naar wuivende palmbomen op zonnige stranden, maar hebben nog wel rappe benen en wils krachtige lijven. Dat heeft alles te maken met de positie op de rang lijst. Waar die van de gasten bij voorbaat uitzichtloos was, staat er voor de mannen van Cor Haze- broek nog veel op het spel. Zoals de tweede plaats met uit zicht op een vervangende perio- detitel voor het geval de hoofd prijs van de tweede periode don derdagavond niet alsnog van SMV Hillegerberg wordt 'overge nomen'. Dan wordt de tweede helft van de eerder in 2-2 geëin digde confrontatie op verzoek van de Oosterflankers overgespeeld, omdat invaller scheidsrechter Weeteling lid. is van de thuisclub. Alexandria'66 deed met de 2-1 ze ge goede zaken. Dat de wedstrijd niet bepaald de geschiedenisboe ken zal ingaan als een schoolvoor beeld van technisch en tactisch vernuft, is van ondergeschikt be- De gastheren begonnen allerbe labberdst en VOC kreeg al snel enige reële scoringskansen. In de zevende minuut kopte Ruud Bak ker de bal na een hoge voorzet van Dick van de Sande maar net naast het doel van André de Waard en even later schoot Michael Wilkes vanuit een droompositie voor langs. Initiatief Gaandeweg nam de thuisclub het initiatief over en na een half uur zette Joep Goverde VOC op een 1- 0 achterstand. Hij scoorde in de rebound nadat Ronald van Some ren, die in zijn rush naar het do mein van Patrick Baas geen stroobreed in de weg werd gelegd door een aantal VOC-spelers, zijn schot had zien afstuiten op de vuisten van de goalie. De gelijkmaker, direct na de af trap voor de tweede helft, was een kopi'e van de openingstreffer: Xander Smit knalde tegen De Waard aan en Elvin Post mikte raak. De vreugde daarover was echter van korte duur, want nau welijks drie minuten later verze gelde Benno Ceelen het lot over VOC met een fraaie lob. Alexandria'GS-VOC 2-1 (1-0). 30. Joep Goverde 1-0,46. Elvin Post 1-1,49. Benno Ceelen 2-1. Bijzonderheden: De goed lei dende Schiedamse arbiter John Dekker toonde het gele kartonnetje aan Piet Stam de Jonge (Alexandria'66). Alexandria'66: De Waard; Hartman, Stam de Jonge, Slotboom, Boots, Van Scmieran (74. Brasser), Banffer, Rijsdijk; De Haas (53. Van Noort), Ceelen (59. Ramzan), Goverde. VOC: Baas; Noordzij, Struik, Bakker, Brown Gorsira; Taken, Van de Sonde. Smit (83. Kraan); Van der Hoeven. Wilkes, Post. Eindelijk gaan de kurken van de champagneflessen. Na een gelijkspel tegen SVS en een nederlaag tegen EDS was gisteren een puntendeling (1-1) met CKC voor HION voldoende om het kampioenschap van de vierde klasse F te veroveren. Foto p.s. Moikenboer Door Sjoerd Bootsma Rotterdam De geschiedenis herhaalde zich. Vijf jaar geleden degradeerde Nieuwenhoom uit de eerste klasse B door een 3-1 nederlaag bij Neptunus. Gisteren verliet de club met de zelfde uitslag de Abraham van Stolkweg, al leen is de afdaling, drie duels voor het einde, nóg geen feit. Wel is het gat met de verlossen de tiende plaats inmiddels vier punten. Mak Nijssen werd na de degrada tie naar de tweede klasse trainer van Nieuwenhoom. Binnen een jaar was het verloren gegane ter rein herwonnen, meer zat er niet in, al glipte promotie naar de hoofdklasse vorig seizoen door de vingers. Op de laatste wedstrijd dag werd Sportclub Feyenoord kampioen, mede dank zij het op treden van arbiter Peter Wille men, die zijn klokje bij EBOH wel heel lang liet doortikken. Dezelf de Krimpense arbiter is nog altijd niet populair bij Nieuwenhoom, Dit seizoen boterde het al niet tus sen beide partijen in Aalsmeer, gisteren vlotte het evenmin. Karei de Blok en Michel de Vos gingen wegens commentaar op de bon, elftalleider Jan Moree werd voor het zelfde vergrijp reeds voor de pauze uit de dug out gestuurd. Hoewel de kritiek niet geheel on terecht was, gaven de reacties uit het Nieuwenhoomse kamp ook aan hoe de vlag er daar bij hangt. Immers, een club in vorm stoort zich nergens aan. Hoewel de zwartwitte brigade de laatste we ken aardig wat punten verzamel de, was het spel nog niet 'je-van- het'. „En van vechtvoetbal moe ten wij het zeker niet hebben," legde Nijssen uit. „We hadden te gen Neptunus, dat zich aanpaste aan een degradatiekandidaat, het beste van het spel. Alleen misten we de nodige stootkracht. Het ge vaar moet van verdedigers ko men, dat zegt genoeg. Maar ik geef de moed nog niet op, dat ge beurt pas als ik met nog één wed strijd te gaan vijf punten achter sta." „Wij hadden vorige week tegen Quick (3-0 nederlaag, red) toch een tik gehad," verdedigde Nep tunus' Wim Schouten zijn tactiek. „Nieuwenhoom is ook nog eens i.'V ü-'' iïj-.Vj -.v. de club met de meeste goals voor in onze afdeling. Vandaar dat ex tra slot. Volgende week krijgen we koploper VCS op bezoek. Stel je eèns voor dat we vandaag weer hadden verloren! En we spelen ook niet voor de stijlprijs." De Spijkenisser oefenmeester heeft daarbij het voordeel dat hij kan terugvallen op een zeer ge vaarlijke voorhoede. Rui Almeida Monteiro, Amilcar dos Santos en Raymond Kraaybeek bewezen dat gisteren andermaal. Monteiro strafte klungelig handelen van Hans van Bommel na een kwar tier af, waarna de verdediger ten koste van een gele kaart en een strafschop een doelpunt voor kwam. Kraaybeek deed wat hij vo rige week naliet en passeerde Wil lem Jan Barendregt vanaf de stip: 1-0. Ambitieus Nieuwenhoom kwam daarna ster ker in de wedstrijd, zonder dat het echte kansen afdwong. John Lo pes Cruz, nog altijd een ambitieu ze aandrijver, trof nog de vuisten van Marco van Krevel, terwijl de doelman bijna werd verrast door een geweldige knal van Karei de Blok. De bezoekers hielden ook na de pauze het initiatief. Nep tunus was met uitvallen veel ge vaarlijker. Barendregt hield zijn elftal echter in de race. Bij het sluiten van de markt was de doel man toch kansloos. Johan Kuijs- ten en Hans van Bommel liepen elkaar in de weg by een uittrap, waarna Amilcar dos Santos voor 2- 0 zorgde. De wedstrijd was toen officieel ge streden, het bekende klokje van Willemen tikte echter rustig door. Karei de Blok schoot uit een vrije trap nog de 2-1 binnen, waarna een paar tellen later Monteiro aan Kraaybeek de gelegenheid bood om de 34 op het bord te schieten. Neptunus-Nieuweuhoorn 3-1 (1-0). 15. Raymond Kraaybeek (strafschop) 1-0, 8(5. Amilcar dos Santos 2-0,95. Karei de Blok 2- 1,96. Raymond Kraaybeek 3-1. Bijzonder heden: scheidsrechter Peter Willemen toonde de gele kaart aait Raymond Kraay beek (Neptunus),Hans van Bommel, Karei de Blok en Michel de Vos (allen Nieuwen hoom). Neptunus miste de geblesseerden Peter Roos en Rob Prins (Prins is benaderd door FC Den Haag voor een testduel). Bij Nieuwenhoom ontbraken Gerard van Ber ger. (geschorst) en Edwin van de Roest (blessure). Neptunus: Van Krevel: Vogels, Urbanus, Radqjevïc (69. Van Elveren), Hill; Boukha- ri, Moreno, Errekba (55. Buitendijk); Monteiro, Dos Santos, Kraaybeek. Nieuwenhoom: Barendregt; De Vos, De Blok, Kuijsten, Van Bommel; De Jesus, Van de:- Waal (80. Mijnders), Lopes Cruz, Chris van Bergen; Hakman, Wuijster. Rui Almeida Monteiro wordt na zijn 3-1 bedolven onder geluk wensen van Raymond Kraaybeek Raymond Ur banus, Samir Boukhan en Amilcar dos Foto Fred Ernst/ Cor Vos Door Perry Menexis RotterdamCoal is gistermiddag na de 4-2 ne derlaag bij Xerxes zo goed als zeker gedegra deerd. De achterstand op DFC, dat op de laat ste plaats boven de beruchte streep bivak keert, bedraagt met nog drie wedstrijden te spelen acht punten. De ploeg van Frans van Helden kan zich slechts in theorie nog in de derde klasse handhaven. De scheidende oefenmeester, die zich volgend jaar alleen maar met de zaterdagafdeling van Leonidas bezighoudt, berustte zich na afloop al in de onvermijdelijke degradatie. „Ik denk dat het doek gevallen is," was de eerste reactie van Van Helden, die op dat moment nog niet wist dat DFC bij DCV had gewonnen. „Dit wordt na acht kampioenschappen mijn eerste degradatie," verzuchtte hij. „De manier waar op is echter niet te verkroppen. Er is geen bele ving bij een aantal spelers, dat blijkbaar niet eens de laatste strohalm wil pakken." Van Helden doelde op het eerste deel van de tweede helft. Equides Lopes Dias verkleinde vrijwel direct na de aftrap de achterstand tot 2- 1, waardoor het zielloze Coal plotseling uitzicht op meer kreeg. De bezoekers waren voor de pauze naar een dik verdiende 2-0 achterstand geschoten door Clyde Chan You Chu en een ei gen doelpunt van Marco van Velzen. Vooral die laatste treffer was tekenend voor de malaise die er bij Coal heerst. De middenvel der, die na de rust zonder aanleiding even uit het veld stapte, zag een poging om de bal op te ruimen volledig mislukken. Het leer belandde onder doelman Ricardo Seton, die de bal door zijn armen liet glippen: 2-0. De wedstrijd was up dat moment amper twin tig minuten bezi g, waarin vooral de verdedi gers van Coal vaihet kastje naar de muur wér den gespeeld. De Xe.rxanen dolden hun oppo nenten alsof het een lieve lust was en als de af ronding iets beter verzorgd was, dan had de thuisploeg de brigade van Van Helden met een veel zwaardere nederlaag naar huis gestuurd. De spelers van Coal blonken immers vooral uit in het versturen van verkeerde voorzetten en een aantal van hen liet de bal met grote regel maat onder hun voet doorschieten. Na de hervatting van scheidsrechter Oussoren bleef de malaise in het kamp van Coal aanhou den. Ondanks de opsteker in de vorm van het door Lopes Dias gescoorde aansluitingsdoel- punt, bleef Xerxes Beer en meester. Clyde Chan You Chu en Rafaël Kriek stampten Coal nog dieper in het moeras: 4-1. Tussen de vele mogelijkheden die Xerxes daarna kreeg in, be paalde Equides Lopes Dias de eindstand op 4- 2. Het reeds gedegradeerde Xerxes behaalde daardoor zijn eerste zege van het seizoen. Leen Swanenburg, die op zondag wordt opgevolgd door Leonidas-trainer Kosta Karaivanof, sprak na afloop over een verdiende overwinning van zijn pupillen, maar moest toch wel even kwijt waar het in zijn ploeg aan schort. „Er wordt ontzettend moeilijk gescoord en dat loopt als een rode draad door dit seizoen. De doelcijfers 1742 (dat was voor de wedstrijd de actuele stand) zeggen al genoeg. Als het vanmiddag 8- 3 was geworden, dan had Coal nog niets te zeg gen." Xerxes-Coal4-2(2-0) 11. Clyde Chan You Chu 1-0,23. Marco van Velzen (eigen doel) 2-0,46. Equides Lopes Dias 2-1.04. Clyde Chan You Chu 3-1,75. Rafaël Kriek 4-1,78. Equides Lopes Dias 4-2. Xerxes: Dekkers; Van Loon. Ton Rijsdijk, Kusten. Van de Starre; Luyten, Chris Rijsdijk (72. Van Dort), Kriek, Ruper- ti; Huizer(82. WolfO. You Chu. Coal: Seton; Zwama (46. Doesburg), Van der Post, Van Vel zen, Samir Merdanovic; beat Mecanovic, Teulings (75. Oost), Strörmann (46. Sanchez); Ebbers, Gravelijn, Lopes Dias. Zondag hoofdklasse Sportclub behoudt voorsprong Rotterdam Sportclub Feyenoord verloor in Hoorn bij Hollandia twee kostbare punten: 1-1. Door het gelijkspel van concurrent AFC'34 bij De Zwarte Schapen (0-0) en de puntendeling tussen AFC en Holland (2-2) bleef de schade voor Feuenoord beperkt Papendrecht bleef TONEGIDO de baas: 0-1Hollandia-SC Feyenoord 1-1 (0- 0). Sportclub Feyenoord kon in de eerste helft moeilijk in zijn ritme komen. Na de pauze hadden de Rotterdammers meer grip op het spel. Een benutte strafschop door Ferry de Haan, nadat Raymond de Waard irt het strafschopgebied was neergelegd, opende de strijd. De gelijkmaker van Hollandia, vijf minuten later, was omstreden. Omdat de neutrale grenrechter zijn vlag omhoog stak voor buitenspel, bleef de Feyenoord- defensie stilstaan. De scheidsrechter negeerde het vlagsignaal en stond toe dat Nikolas Schreuder gelijk maakte; 1-1. TONEGIDO-Papendrecht 0-1(0-1). Papendrecht werkte harden legde terecht beslag op de punten. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Rutger Karelse, die een steekpass van Anton Schreuder ontving en de bal hard achter de Voorburgse- doelman schoot. TONEGIDO slaagde er niet in een vuist te maken en Papendreeht-keeper Hans Roelofs werd nauwelijks op de proef gestelcL Zondag tweede klasse Leonidas sprankelend Leonidas stelde de derde plaats, die recht geeft op deel name aan het periodekampioenschap, na de 3-1 zege op Siiedrecht zo goed als veilig. DRL kwam niet langs EBOH: 1-1. Leonidas-Sliedrecht 3-1 (1*1). Leonidas speelde sprankelend voetbal en gaf Siiedrecht geen schijn van kans. De thuisploeg keek echter gek op toen Willem Koppelaar de gasten in de eerste helft via een counter op 0-1 bracht Leonidas kwam via Delano Sum- merville op gelijke hoogte. Dezelfde Summerville bracht kort na de rust Brian Mo Ajok, die snel reageerde, in stel ling: 2-1. Uitblinker Summerville nam de derde treffer voor eigen rekening: 3-1. DRL-EBOH1-1 (0-0). DRL heeft deelname aan de nacompetitie uit zjjn hoofd gezet. De Rotterdammers waren er lange tijd niet met hun hoofd bij. De Dordtenaren namen de leiding via Dennis van Vliet: 0-1. Zes minuten voor tijd maakte Sacha Schalier vanuiteen scrimmage 1-1. Daarna bracht Xander van der Veeke de beste kans van het duel om zeep. Zóndag derde klasse CW weer onderuit CW blijft het moeilijk hebben in 3 C, zeker na de 3-1 ne derlaag tegen Puttershoek. Sparta verloor in D het cruciale duel tegen DRGS. C: Slikkerveer-Overmaas 1-0 (04). Michel Kooyman 1-0. Pas laat in de wedstrijd greep Slikkerveer de zege, toen invaller Michel Kooyman een hoekschop onberispelijk binnenknikte. Daarvoor voet balde Overmaas goed mee en had het recht op minstens een punt. CW-Puttershoek 1-3 (0-1). Michel Kerpel 0-1, Onno van Dongen (strafschop) 1-1, Lambert van Waar denburg 1-2, Vincent Bakker 1-3. De thuisclub had wei nig kans tegen een oppermachtig Puttershoek. Danny Schram (CW) miste nog een strafschop. WRW-LMO 1-5 (1-1). Ronald Nossent 0-1, Leen van der Heiden 1-1, Bas Nossent 1-2 en 1-3, Ronald Nossent 14, Patrick de Held 1- 5. LMO leefde zich onder aanvoering van de gebroeders Nossent heerlijk uit tegen de degradant. D: Spartaan120- Hermes DVS O-O. Hoewel de uitslag anders doet vermoe den, maakten beide ploegen er een aantrekkelijk duel van. Spartaan'20-doelman Arthur Kempen loodste zijn ploeg naar het punt. Sparta-DRGS 0-1 (0-1). Raymond Verspui 0-1. DRGS had aan één kans genoeg om het duel voor rust al te beslissen. Sparta drong daarna nog wel aan, maar miste overleg en vernuft om de ban te breken. DONK-HWD 3-0 (l-O). Menno de Jong 1-0, Gomes (e.d.) 2- 0, Peter Straver 3-0. Het doek lijkt gevallen voor HWD. DONK toonde zich vaardiger op het barslechte veld,.Des- ondanks was de uitslag geflatteerd.' SW-SMVHillegers- berg 1-0 (0-0). Herman Zoetmulder (strafschop) 1-0. Juist in het cruciale duel met koploper SW, gaf SMV Hiile- gersberg niet thuis. Het spel speelde zich nagenoeg af op de Rotterdamse speelhelft. Pas laat in het duel mocht SW zijn beloning voor het aanvallende voetbal incasse ren. SV Ommoord-Zwervers 1-3 (0-1). Axel van de Berg 0- 1, Leon Versnel 1-1, Eric Stekelenburg (strafschop) 1-2, Dennis Put 1-3. Een regelmatige zege van Zwervers, dat de wedstrijd volledig in banden had, maar wel heel erg slordig omsprong met de kansen. Zondag vierde klasse DJSCR veert op DJSCR in 4 E smar ':te eindelijk weer het genoegen van een overwinning.reolus kreeg met 4-1 klop. Het duel SSW tegen Belvédere (H) werd gestaakt. D: Genninai- TOGB 2-2 (2-1). Vincent Zwitsar 0-1, Ricardo Verschuu- ren 1-1, Faan Pakatarides 2-1, John Burg 2-2. Een knappe prestatie van Germinal, dat na het gelijke spel de rode lantaarn deelt met Steeds Hooger. Naaldwijk-Steeds Hooger 4-2 (2-0). Ton de Gier 1-0, Kevin Kemmers 2-0, Hans Zuur 2-1, Hans van der Heiden 2-2, Dick Daenen 3- 2, Kevin Kemmers 4-2. Lange tijd leek Steeds Hooger af te stevenen op een kostbaar punt. Totdat Dick Daenen vier minuten voor sluitingstijd de Rotterdamse droom aan diggelen schoot. BZC'95-Transvalia 3-2 (2-0). Ronald Brandt 1-0 en 2-0, Ronald Mulder 2-1, Ronald Brandt 3-1, Maikel Janse (strafschop) 3-2. De wedstrijd had alle beno digde ingrediënten om tot de categorie 'aantrekkelijk' te behoren. Tediro-Excelsior'20 2-2 (1-1), Peter de Jong 1-0, Johan Hammerstein 1-1, Ben Timmermans 2-1, Luuk van Troost 2-2. Tediro speelde een goede wedstrijd en legde het hooggeklasseerde Excelsior het vuur aan de schenen. Steeds Volharden-VFC2-2 (1-1). Ed Gerritsen-de Hoop 1- 0, Rob Robbemond 1-1,, Eric Deekman 1-2, Ed Gerritsen- de Hoop 2-2. Hoewel het veldspel van Steeds Volharden beter oogde, was VFC gevaarlijk via de counter. E: Moordrecht-Soccer Boys 5-2 (4-0). Willem Tensen 1-0, Rens Binken 2-0, Bas van Dijk (e.d.) 3-0, Natanja Abel (strafschop) 4-0, Ivo van Renen 4-1 en 4-2, Gerard van Vel zen 5-2. Een duidelijke zege voor Moordrecht met een uit zonderlijk mooie goal van invaller Gerard van Velzen als hoogtepunt. F: SVS-Zwarte Pijl 1-1 (1-1). Michel Laanen 1-0, John Aalsen 1-1. Een matte wedstrijd zonder echte leuke momenten. CKC-HION1-1 (1-1). Coen van Geet 1-0, Frans van de Ham 1-1. HION haalde het puntje wat nog nodig was om kampioen te worden. De ploeg van trainer Ronald Feiten was dit seizoen een klasse apart. DJSCR- Aeolus 4-1 (1-1). Stef Roder 1-0, Ricardo Winters 1-1, Joop Matlehner 2-1, Aad de Lange 3-1, Raymond den Houten 4- 1. De teambuildingmethode van interim-trainer Hans van Dorp werpt zijn vruchten af. RFC-HOV 0-1 (0-0). Pe ter Zwanenburg 0-1. Ondanks het warme weer werd er een leuke partij voetbal op de mat gelegd. SCV Garuda- Schiebroek'941-1 (1-0). Gerard Engelbracht 1-0, Michael Loendersloot 1 -1. Beste man op het veld was arbiter Stoel, die een perfecte wedstrijd floot. G: Meeuwenplaat-Oud- Beyerland 1-2 (1-1). Peter Brouwer 0-1, Rob van Gils 1-1, Emiel Troost 1-2. De bezoekers hadden het betere van het spel en met name Peter Brouwer was een plaag voor de defensie van Meeuwenplaat. FIOS-WCR3-1 (1-0). Corjan van de Maade 1-0, Marcel Huibregtsen 2-0, Mathijs Ne- derlof 2-1, Corjan van de Maade 3-1. WCR beleeft een moeilijke slotfase van de competitie en lijkt het winnen verleerd. Poortugaai-SCO'630-0. Beide ploegen konden het publiek niet boeien. H: Hardinxveld-DHZ 0-2 (0-0). Huseyin Sahin 0-1, Orlando Uijterwerf 0-2. Na een zwak ke eerste helft stelde de bezoekers na rust orde op zaken. SSW-Belvédère 1-1 gestaakt in de 25ste minuut. Na een opstootje tussen twee spelers escaleerde het duel in een knokpartij. De bezoekers wilden vervolgens niet verder spelen. Ervan Ruis had de bezoekers op voorsprong gezet en Johan Wijsman maakte de gelijkmaker. Emma-DEH 24 (1-1), Frans Vermeegen 0-1, Carlo Stolk 1-1, Ad Cardi- naal 2-1, Raymond Hoogendoorn 2-2, Leo Hemen 2-3, Raymond Hoogendoorn 24. In de laatste vijf minuten scoorde DEH drie keer, waardoor het alsnog met de volle winst huiswaarts keerde. Zondag afdeling Kampioenschap Flakkee Fiakkee veroverde in de hoofdklasse A de titel door een uitzege (2-0) bij RDM, terwijl streekgenoot Dirksland concurrent Antibarbari vloerde; 0-1. In de hoofdklasse B speelde kampioen Ursus met 1-1 gelijk bij NOC. en Ex celsior Rotterdam won van MSY71 en heeft nu de beste papieren voor een tweede plaats. The Harvards is gede gradeerd door een nederlaag bij SVDPW (2-1).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 9