9 Thuiszorg stelt wachtlijst in lH Maassluis wijst schadeclaim af van bewoners Nieuwlandsepolder Vee! auto's over de kop geslagen Steunpunt jongeren wordt snel opgeheven Fietsenstalling verhuisd Gewelddadige beroving Bedreiging met pistool Gewond na aanrijding Brand in kapsalon Inbreker gepakt Brand in kelderbox Vechtpartij in kantine te. i Naast nieuwbouw ook verbetering van particulier bezit in Westwijk Rotterdams Dagblad -vs«ai B SSfegg* Maandag 29 april 1996 Vlaardingen Een 60-jarige man uit Vlaardingen is zondagavond rond half acht op de Johannes Mulderstraat m zijn woonplaats door twee mannen met een vuur wapen bedreigd en beroofd. Ge tuigen van het voorval hielden een van de verdachten, eer 27-ja- rige man uit Tilburg, ter plekke aan terwijl hij de revolver nog in zijn hand had. De dader is ingesloten. De politie heeft nog gezocht naar de andere twee verdachten, maar zonder Maassluis Een bezoeker van een woning aan het Willem Pyperplem te Maassluis is vrij dagavond omstreeks elf uur mis handeld door twee onbekende mannen. Dat gebeurde nadat het gemaskerde tweetal bij de woning had aangebeld. Toen de bewoner open deed. keek hij in de loop van een geweer. De man duwde het pistool van zich af en rende naar de achterzijde van de woning, waar hy via het balkon naar de buren wist te klimmen en de politie waarschuwde. De gast van de bewoner wist niet aan de daders te ontkomen en werd door hen aan zijn hoofd mis handeld. Toen de politie ter plaatse kwam, waren de daders gevlogen. Vlaardingen—Een 67-jarige vrouw uit Vlaardingen is zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Lepelaarsingel in haar woon plaats. De vrouw kwam vrijdagmiddag met haar fiets uit de richting van het Oslopad en stak de Lepe- laarsmgel over. De bestuurder van een personenauto kon on danks krachtig remmen een aan rijding niet voorkomen. In het ziekenhuis bleek dat de vrouw een arm en een been had gebroken. De politie zoekt getui gen van het ongeluk. Schiedam Een kapsalon aan de Groenelaan is zondagochtend vol ledig uitgebrand. De bovenburen wisten tijdig het pand te verlaten, doch een man kreeg als gevolg van de rook last van de luchtwe gen. Hij is op de stoep door de GGD be handeld. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De dierenambulance nam de zorg over van drie uit het pand gehaalde katten en een ko nijn. De bovenverdiepingen lie pen rook- en waterschade op. Schiedam Een bewoner van de Nieuwstraat is het afgelopen weekeinde ingesloten op verden king van het plegen van verschil lende inbraken in de Pastorietuin en Laan van Ons Genoegen. Hij nam onder meer gereedschap en een fiets uit een kelderbox weg. Op basis van getuigenverklarin gen wist de politie zijn identiteit vastte stellen. Vlaardingen In een kelderbox aan de Eksterlaan in Vlaardingen heeft vrijdagavond een kleine brand gewoed. Een 16-jarige jongen zat in de kel der aan zijn bromfiets te sleutelen en tapte daarbij onder meer ben zine af. Door onvoorzichtig gedrag vatte de in een teiltje opgevangen ben zine vlam, waarna een hevige rookontwikkeling ontstond. De brand was snel gedoofd Hoewel de joggingbroek van de sleutelaar ook vlam vatte, raakte de jongen niet gewond. Schiedam Een 24-jarige Rotter dammer raakte gisteravond ge wond bij een vechtpartij in een kantine aan de Nieuwe Damlaan. Na een voetbalwedstrijd ontstond door nog onbekende oorzaak een vechtpartij tussen verschillende spelers. Het slachtoffer raakte gewond toen er een barkruk naar zijn hoofd werd gegooid. Met sneeen op zijn arm en hoofd werd hij voor onderzoek overgebracht naar het Holy-ziekenhuis De politie is op zoek naar de dader. Schiedam De directie van Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord stelt vanaf 1 mei een wachtlijst in voor cliënten die ge bruik willen maken van verzorging, verpleging of huishoude lijke zorg. Ook wordt de maximale zorg beperkt. De Thuiszorg kan door een tekort op het budget het stijgende aantal zorg- aanvragen niet meer verwerken. Door de maatregelen wordt per I van de organisatie in gedrang, Ge- mei het aantal huisbezoeken voor verpleging en persoonlijke ver zorging teruggebracht van zes naar vier per etmaal. Clienten uit Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis moeten het voor wat betreft de huishoudelijk zorg vanaf die datum met twintig in plaats van veertig uur per week stellen. Zonder deze maatregelen komt volgens de directie de continuïteit vreesd wordt dat anders nevenon derdelen van de thuiszorg lijden onder de toegenomen vraag naar verpleging en verzorging, zoals de ouder- en kmderzorg en gespecia liseerde verzorging. De staging van de vraag was een jaar geleden al zichtbaar. AI die tijd heeft de Thuiszorg NWN de toename kunnen opvangen door efficiënter te werken en de finan ciële reserves aan te spreken. De eerste maanden van dit jaar is de vraag naar thuiszorg echter op nieuw flink gestegen. In de maan den januari en februari steeg het aantal aanvragen van verzorging en verpleging met 7,8 procent. De vraag om huishoudelijke zorg steeg met 9,3 procent. De precieze oorzaak van de stij ging is bij de directie met bekend. Zij meent dat er wel een aantal trends zijn waar te nemen die mo gelijk de oorzaak zijn. Ouderen blijven bijvoorbeeld langer thuis wonen. Daarnaast kunnen door technische toepassingen mensen langer thuis worden verpleegd. En er is een toename van de pats- entenstroom uit het ziekenhuis naar de thuiszorg. Clienten die vanaf 1 mei zorg aan- vTagen bij de Thuiszorg worden volgens de gebruikelijke procedu re bezocht door een medewerker van de organisatie. De medewer ker bespreekt de aanvraag en be paalt of de cliënt in aanmerking komt. Op basis van de verzamelde gegevens wordt beslist of de cli ënt direct zorg krijgt aangeboden of eerst op een wachtlijst wordt geplaatst. Thuiszorg Nieuwe Wa terweg-Noord adviseert en bege leidt de clienten die op een lijst worden geplaatst, bij het zoeken naar een andere oplossing om aan de benodigde zorg te komen. In Schiedam en Vlaardingen zijn het afgelopen weekeinde bij verschillende ongelukken drie auto's over de kop geslagen. De foto toont de auto van 37-jarige Rotterdammer, die zaterdagmiddag een rood verkeerslicht negeerde toen hij komend vanuit de Broekpolder de oprit van rijksweg 20 opdraaide. De Rotterdammer ramde bij die manoeuvre het bestelbusje van een 61-jarige Viaardlnger, die gewond raakte. Het slachtoffer werd vervoerd naar het Holy Ziekenhuis in zijn woonplaats, waar hij aan rugklach ten Is behandeld. In de Beneluxtunnel raakte een 34-jarige Delftenaar gewond toen hij zaterdagochtend met zijn auto over de kop sloeg. Vermoedelijk verloor hij de macht over het stuur omdat hij te hard reed. De man werd uit de auto geslingerd en schuurde met zijn gezicht over het wegdek. Hij verloor een deel van zijn oor. De man is naar het Rotterdamse Dijkzlgt Ziekenhuis gebracht. Een dag eerder was het raak in Schiedam. Op de Westfrankelandsedijk ging de auto van een 26-jarige Vlaardinger drie keer over de kop, vermoedelijk door een te hoge snelheid. Het slachtoffer is met rugletsel in het Schleland Ziekenhuis in Schiedam. Er was drank in het spel. Foto Roel Dijkstra Schiedam De Stichting Steun punt Jongeren Schiedam wordt per 1 juli opgeheven. Dat heeft het Schiedamse college van b en w vo rige week in een speciaal ingelas te vergadering besloten. De drie medewerkers van het project wordt ontslag aangezegd. Volgens verantwoordelijk wethouder A- F. de Leede (welzijn) heeft deze tweedelijnsvoorziening in de af gelopen driejaar niet aan de ver wachtingen voldaan. Het steunpunt werd drie jaar ge leden opgericht op initiatief van de raadscommissie welzijn. Dat gebeurde in een poging de toen heersende crisis ir^het jongeren werk in Schiedam te bestrijden. De twee medewerkers van het steunpunt kregen onder meer tot taak de samenwerking tussen de verschillende, in de stad actieve jongerenorganisaties van de grond te tillen. Wethouder De Leede trekt nu de conclusie dat die missie onvoldoende uit de verf is gekomen. Voorafgaande aan de collegever gadering maakte een telefonische belronde duidelijk dat een meer derheid van de commissie welzijn zich achter het besluit van De Leede schaart. Alleen D66 vindt dat" het Steunpunt Jongeren ook na 1 juni moet blijven bestaan. Volgens de gemeente zou er jaar lijks drie ton nodig zijn om het project voort te zetten. Undergroud De raadscommissie welzijn trok de regie over het jongerenbeleid drie jaar geleden naar zich toe uit onvrede over het gevoerde beleid in het verleden. Het initiatief werd genomen nadat in korte tijd drie jongerencentra waren geslo ten. Achtereenvolgens waren dat De Dijk in de Gorzen, Alladin in Nieuwland en Underground in West. Met name Aliadin en De Dijk stonden bekend als broei- piaatsen van vandalisme en cri minaliteit. Inde omgeving van Al ladin werden regelmatig vernie lingen aangericht. De Dijk werd gesloten toen onder de vloer een compleet wapenarsenaal werd aangetroffen. De Underground beleefde haar einde omdat de tent te vaak het toneel was geweest van vechtpartijen. Volgens de politiek werd met de drie sluitingen het failliet van het jongerenwerk in Schiedam aan getoond. Van de doelstelling om jongeren op het rechte spoor te krijgen of houden was weinig te recht gekomen. Vanaf dat mo ment werkten de vijf jongeren werkers in de stad met name bin nen de ciub- en buurthuizen. Het nadeel van deze 'intramurale aan pak' was dat veel (randgroepjon geren niet worden bereikt. Die zwerven op straat en hebben de laatste jaren niet of nauwelijks contact met de jongerenwerkers. Situatie Het Steunpunt Jongeren Schiedam kreeg onder meer als doelstelling mee om deze situatie te doorbreken. In het in februari besproken evaluatieverslag meldt het Steunpunt echter dat haar doelstelling om deze jongeren werkers te betrekken bij uithuizi ge werkzaamheden niet van de grond is gekomen. „Een aantal personen ging zelfs over tot een actieve en passieve boycot van de initiatieven van het steunpunt," aldus het evaluatieverslag. Ook het initiatief van het Steun punt om de samenwerking tussen dejeugdhulpverlening en het jon gerenwerk te verbeteren is vol gens De Leede geen succes ge worden. Een verwijt in de richting van de medewerkers van het Steunpunt is dit volgens hem geenszins. „Het steunpunt heeft geen macht over jongerenwerkers in club- en buurthuizen. Maar dat kan het steunpunt niet worden verweten." D66 is het niet eens met de ophef fing, De partij meent dat het kind met het badwater wordt wegge gooid. Gewezen wordt ondermeer op het onder regie van het steun punt ontwikkelde Integraal Vei ligheidsbeleid. Verder was het Steunpunt betrokken bij de uit voering van het Jeugd Werk Ga rantieplan. De partij vindt het zonde dat de opgebouwde experti se teniet wordt gedaan. De Leede wil van de opheffing van het Steunpunt gebruik ma ken om een door het college inge vulde bezuiniging van 100.000 gulden op het sociaal/cultureel werk in te vullen. Van het reste rende budget van het Steunpunt schiet waarschijnlijk weinig over omdat de medewerkers na ont slag op wachtgeld worden gezet. p->~ Hl-—"-* L Op deze pro fieltekenin gen is te zien hoe in de buurt Hoog kamerflats van het type Dura-Coignet onder en bo ven uitge breid kunnen worden met serres en penthouses. TekenmgTKA/reprO Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen De inspraak over het moderniseringsplan voor de Westwijk neemt de gehele maand juni in beslag. De opzet van de ze ven bijeenkomsten, die in dien stencentrum Westwijk worden gehouden, is ook anders dan ge woonlijk. Leden van het gemeen tebestuur schuiven bij bewoners aai?, tafel aan om op hun vragen en aanmerkingen te reageren. „We hebben gekozen voor klei nere groepen om te voorkomen dat slechts enkelen aan het woord komen. De inspraak vindt plaats per deelgebied. In de grote zaal van het dienstencentrum bij De Valkenhof komen per onderwerp tafels te staan, waar bewoners kunnen aanschuiven om te pra ten over wat hun belangstelling heeft," zegt voorlichter R. Aussen van de Dienst Stadswerk. Hij ziet hierin de beste opzet voor de inspraak over het bestem mingsplan en het stedebouwkun dig plan Westwijk 2005. Aussen verwacht zo'n tweehonderd in sprekers per avond. De eerste bij eenkomst vindt plaats op 3 juni en de laatste op 27 juni. De slotavond krijgt een bredere opzet. Wethouder K van der Windt:- „Het gaat op een specifieke aan pak, die een bijzondere begelei ding nodig heeft. In de uitnodi gingsbrieven verwijzen we bewo ners, instellingen en bedrijven onder meer naar de film Vlaardin gen koerst op morgen om het snelle tempo aan te geven waarin hun wijk veertig jaar geleden uit de grond is gestampt" „Nu gaan we de wijk modernise ren. In deze tyd van de compacte stad komen we tot verdichting, waarbij echter het groene karak ter van de wijk behouden moet blijven. Er worden 1210 woningen nieuw gebouwd en 180 PLN-, 32 Both- en 48 Valkenhofwoningen gesloopt. Bh die toename van 950 woningen blijft het overigens niet ook de bestaande woning voorraad willen we grondig verbe teren. Daarover hebben we af spraken met de woningcorpora ties. Ook gaan we verder met het benaderen van de duizenden par ticuliere eigenaar/bewoners om hen op de mogelijkheden te wij zen hun woningen uit te breiden. Het nieuwe bestemmingsplan biedt daarvoor alle ruimte. Men sen kunnen zo hun woning aan passen aan de eisen van deze tyd en hoeven niet te verhuizen uit de wijk, waar ze prettig wonen." In het plan van Teun Koolhaas Adviseurs TKA uit Almere staat aangegeven op welke plaatsen via dakopbouw, serre-aanbouw, tuin- vergrotïng en het buiten de wo ning brengen van bergingen ver beteringen kunnen worden be reikt. De ontwerpers hebben bere kend dat enkele honderden wo ningen op deze wijze aangepakt kunnen worden. Het aanbouwen van serres tegen de begane grond en de eerste verdieping van flats kan ruim tienduizend vierkante meter extra woonoppervlak ople veren. Ruim vierduizend vierkan te meter ruimte is er voor het op bouwen van penthouses.Met het laten neerzetten van penthouses kunnen Verenigingen van Eige naren zelfs geld verdienen," aldus Aussen. Tientallen flats zijn voorts te verbeteren door het aan bouwen van liften. Van der Windt: „Er is duidelijk vraag naar zulke mogelijkheden. We hebben de Rotterdamse kun stenares Jeanne van Heeswijk in geschakeld om de bewoners te be geleiden bij het maken van plan nen voor het opknappen van hun woonomgeving." Eerste paal De wethouder hoopt nog steeds dat eind dit jaar de eerste paal de grond in kan voor de nieuwbouw. Na de inspraak moet de gemeen teraad het plan vaststellen en de provincie zijn goedkeuring ge ven. De eerste bouwactiviteiten zijn te verwachten van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten op de plek waar de Planeiusschool heeft gestaan. Ook de senioren- fiats met terrassen achter De Val kenhof, waar al veelvraag naar is, staan voor in het programma. Voor de bouw van de geluid- schermwoningen langs de rijks weg is een wetswijziging nodig, die niet voor 1999 bereikt kan wor den. „Via het rijksexperiment Stad Milieu hopen we eerder te kunnen beginnen," zegt wethou der Van der Windt. vlaardingse fietsers wis ten de weg naar den eu- we bewaakte fietsenstal ling van ex ploitant Mar tien Stork moeiteloos te vinden. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De bewaakte fiet senstalling op het Veerplein in Vlaardingen is niet meer. Afgelo pen zaterdag heeft de exploitant van de stalling, Martien Spork, zijn nieuwe stalling geopend op het plein achter V D, bij de voet gangersingang van parkeergara ge Liesveld. „Het is even wennen," aldus de beheerder, die elf jaar lang vrijwel dagelijks te vinden was op het Veerplein. Maar weemoed kent hij niet, „Deze stalling is veel mooier en beter gesitueerd dan de vorige. Een deel is overdekt en we kunnen zelfs uitbreiden als we willen, daar is het plein groot ge noeg voor." De verhuizing was nodig om het Veerplein vrij te kunnen maken voor de weekmarkt, die over eni- ge tijd van de Broekweg naar het stadshart wordt verplaatst. Vijf jaar jaar geleden kondigde de ge meente de verplaatsing al aan. Drie wethouders heeft Spork in de tussentijd versleten. Proble men waren er met name over de plek waar de nieuwe stalling moest komen. In de tekeningen voor het Stadshart was eenvou digweg geen rekening gehouden met de stalling. Uiteindelijk is gekozen voor het plein bij de Markgraaflaan, hoe wel de gemeente aanvankelijk an dere ideeën met deze plek had. „Dit plein was eigenlijk alleen voor de gezelligheid bedoeld, met zitbankjes en een kunstwerk te gen een muur. Die 2ijn er inder daad gekomen, maar ook twee metalen kooien met fietsen erin." De klanten maakt het blijkbaar niet uit waar zij hun fiets bewaakt stallen. Stork had het net zo druk als altijd op een mooie zomerdag, „Gelukkig wel, want ik heb een slechte winter achter de rug. Wat datbetreftben ik net een boer, die is ook afhankelijk van het weer." De nieuwe stalling is dagelijks open van acht tot zes uur, met uit zondering van de zondag. Maandag 29 april ROTTERDAM Popular. Jazz in Wording, 20.00 uur. Ahoy. Nacht van Oranje, 20.00 uur. Central Park. Soulpowerses- sie, 21.30 uur. Rotown. Michael Jackson Weekend, 22.00 uur. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Jean-Claude Galotta/Groupe Emi- le Dubois, 20.15 uur. De Blokhut. Koninginnedag festival, 19.00uur. Zaal De Unie, De openbare ruimte van Rotterdam, 20.30 uur. Dinsdag 30 april SCHIEDAM Plantage Podium. Plantagepop festival. 11.00-18.00 uur. Podium. Jamsessie olv Richard, 21.30 uur. DC De 4 Molens. Oraryebal, 19.30 uur. KetheL Feestprogramma vanaf 9.15 uur. Schietvereniging Schiedam. Schietwedstrijden, 10.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Oranjezangavond, 19.00 uur. 't Hof. Oldtimerfestival, 9.30 uur. Diverse optredens Vlaar dingse bands, 17.00 uur. Prat's the Whoblem, 21.00 uur. Centrum. Feestprogramma vanaf 9.00 uur. Café De Steeg. The Undatables, 15.00 uur. The Grunts, 21,30 uur. Westhavenplaats. Blue Beat, 14.00uur. Café De Waal. Stoolpige- ons, 21,00 uur. MAASSLUIS Prinses Julianaplantsoen. Feest programma vanaf 11.00 uur. Sper- werstraat. Feest vanaf 10.00 uur. Generaal de Wetstraat. Levend ganzenbord, 11.00 uur. ROTTERDAM Doelencafé. Jazz at the Doelenca fé. De Doelen. Kl.z. Wereld-Mu ziektheater Festival 1996, 20.15 uur. R'dams Conservatorium. Open Podium, 18.00 uur. De Pel grim. Jamsessie, 21,30 uur. Po dium Café. Jamsessie, 21.30 uur. Dizzy. Hips Unlimited, 22.00 uur. Sensi Café. Koninginnedag, 22.00 uur. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Jean-Claude Galotta/Groupe Emile Dubois, 20.15 uur. Heemraadsplein. Groot Koninginnedagfeest Heemraads- plein, 12.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9,15. Ca lypso 2: 'Shanghai Triad'(16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'First Khight' (16) dag. 12.00-3.15. Cinerama 1: 'Bro ken Arrow' (16) dag. 1.15-4-8.45* 9.30, Cinerama 2: 'Lord of Illu sions'(16) dag. 1.15-4-6.45-9,30, Ci nerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 8.15. 'Jumanji' (al) dag. 1.154. Ci nerama 4: 'LeavingLasVegas'(26) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama 5: 'Unzipped' (ai) dag. 6.45-9.30. do. vr.ook 1.154. Corso l'Critical Deci sion' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4-7. do. allen 24. The Li ving Sea' (al) dag. 3. za. Vm wo. ook 1. 'Toy Story' (al) dag. 5.15. beh, do. za. t/m wo. ook 11.30. 'Broken Ar row' (16) dag. 8.10. beh. do. Lan taarn 2: optreden 'Salsaband Son Como Son.' do. 10.30. Venster 1: 'Cyclo' (16) dag. 7.30. ma. niet om 10. 'Colpadi Luna' (16)do.vr.zo.wo. 2.30. Venster 2: 'The Sound of Mu sic' (16) vr. t/m wo. 7.30. do. vr.zo.wo. ook 2, 'Saudade' (16) vr/t/ m wo. 10.45. vr.zo. ook 2,30. Ven ster 3: 'Bye Bye' (16) alleen do. vr,za.zo. 8. 'De Jurk' (al) do.vr.za. zo. 10. Venster 4: 'Smoke' (al) al leen vr.za.zo. 7.30. do.vr. 2.30. 'Blue intheFace' (al) vr.za.zo. 10. Lumiè- re 1: 'Heat' (16) dag. 8. 'Ace Ventu ra' (al) dag. 1.154. Lumière Z: 'Dunstonchecks in' (al)dag. 1,154- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Money train' (16)dag. 6,45-9,30.do.vr.ook 1.154. Lumière 4: 'Before and after' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.154. Pa- thél: 'ToyStoiy'(al)dag.6.05-8.10- 10.15. do.vr. ook 11.50-1.554. Pa- thé 2: 'Casino' (16) dag. 4.15-8 15. do.vr. ook 12.15. Pathé 3: 'Mr.Hol- land's Opus' (al) dag. 12.004-8. Pa thé 4: 'Get Shorty'(al) dag. 11.35-2- 4.25-6.50-9.15. Pathé 5: T2 Monk eys' (12) dag. 1-3.50-6.40-9.30. Pa thé 6: 'Copycat'(16) dag. 6.10-9. do. vr. ook 12.30-3.20. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-2.45- 4.25-7.05-9.45. Rex: 'Jail Bait' (18) dag. vanaf 12.00 doorl.voorst. Maassluis De gemeente Maas sluis heeft de schadeclaim van zo'n 250 bewoners uit de Noord- Nieuwlandsepolder-Zuid afgewe zen. De eensluidende aansprakelijk stelling die de bewoners uit de flats en woningen rondom het stadhuis eind vorig jaar massaal hebben verstuurd, is volgens het stadsbestuur te laat ingediend. De bewoners stelden in de claim dat de gemeente aansprakelijk was voor de door hen geleden schade, doordat hun woningen op vervuilde grond staan. De actie was een initiatief van de werk groep NNPZ. Dit is een bewoners organisatie die zich voornamelijk bezig houdt met de problematiek rond de in december 1985 ontdek te bodemverontreiniging in de polder rondom het stadhuis. Het betreft een gebied van ruim acht tien hectare, omsloten door de Chopinstraat, Haydnlaan, Lepe laarplantsoen, Merellaan en Ko ningshoek. Baggerspecie Midden jaren tachtig werden in dit gebied in het grondwater ver hoogde concentraties olie, zware metalen en gechloreerde koolwa terstoffen ontdekt. De grond was, net als in de Steendijkpolder, op gespoten met verontreinigde bag gerspecie uit de Rotterdamse ha ven. Een nader onderzoek naar de bo demverontreiniging werd gestart. Hierover werden de bewoners van de NNPZ regelmatig geïnfor meerd. Volgens de toen (midden jaren tachtig) van kracht zijnde wetgeving gold een verjaringster mijn van vijfjaar bij vorderingen op de overheid. De bewoners had den de aansprakelijkstellingen dus voor het einde van 1990 moe ten indienen, schrijft de gemeen te in haar brief aan de betrokke nen. Nu de claims pas in 1995 bij de ge meente zijn ingediend, stelt het college dat ze zijn verjaard. En wijst ze de vorderingen van de be woners af. In de schriftelijke toe lichting op dit standpunt verwijst het bestuur naar de uitspraak van de Hoge Raad in 1992 inzake de vervuiling in de Steendijkpolder. De Hoge Raad oordeelde toen dat het tijdstip waarop aan benadeel den bekend is gemaakt dat de grond onder en bij hun woning verontreinigd is, aangemerkt kan worden als het tijdstip waarop de verjaringstermijn van vijf jaar in gaat. Maar zelfs als er geen sprake is van verjaring, dan nog kan de ge meente niet aansprakelijk gesteld worden, aldus het stadsbestuur in de brief aan de bewoners. „Zitten de bewoners kunnen namelijk nooit voor schadevergoeding in aanmerking komen. En bewoners die na 1985 een woning in de NNPZ zyn komen wonen, wisten dat zij een woning op verontrei nigde grond hadden gekocht. Zij hebben dus nimmer schade gele den." De werkgroep NNPZ is reeds op de hoogte gesteld van dit stand punt. Na juridisch advies te heb ben ingewonnen, heeft een verte genwoordiger laten weten dat zij het oneens is met het gemeente lijk standpunt. Maassluis ziet hierin geen aanleiding haar standpunt te wijzigen. De werk groep beraadt zich nu op nadere stappen. Secretaris W. van Vuuren: „Het is jammer dat het zo moet lopen, want we hebben ons al die jaren bewust een beetje afzijdig gehou den ten opzichte van de actievoer ders in de Steendijkpolder. Wij vonden het overleg met de ge meente altijd positief, dus zagen we geen reden commotie te ver oorzaken. Nu blijkt dat de sanering van de NNPZ een minder hoge prioriteit heeft dan de Steendijkpolder en we dus waarschijnlijk nog jaren moeten wachten voor wij aan de beurt zijn, wordt het tijd dat we ons wel gaan roeren."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1