13 i tl Traditionele en rustige viering Koninginnedag 1 Rotterdams Dagblad Vragen over sterkte politie Hoek van Holland Bewonerscomité levert de argumenten tegen Rijksweg 19 m \\E Cafébezoekers mishandeld Dronken man maakt brokken Agressieve bestuurder Marktkraam te water Vlaardinger volbrengt barre tocht door Borneo us Waterweg Woensdag 3 mei 1996 i* Schiedam Twee Schiedammers en een Rotterdammer hebben gis teren bij de politie aangifte ge daan van mishandeling. Ze zou den in een café aan de Buitenha venweg in Schiedam tijdens een opstootje zijn geslagen. Daarbij ;liep een 33-jarige wouw vermoe delijk een gebroken neus op. De overige twee slachtoffers raakten licht gewond aan arm en hoofd. In De Wildestraat is een 25-jarige vrouw gewond geraakt aan haar rug, nadat een onbekend persoon een straattege! naar haar gooide. ^Schiedam Een 26-jarige auto- ,si»Dbilist uit Rotterdam is dins- ^daghvond aangehouden wegens ^doorrijden na een aanrijding op i de-Westvest. Agenten hielden de Vffign ha een tip aan op het Geu zen plein, waar hij na het blazen probeerde te ontkomen door hard weg te rennen. Enkele tientallen meters verderop werd hij in de boeien geslagen en meegenomen naar het bureau. Daar kreeg hij proces-verbaal. Vlaardingen Een 25-jarige VJaar- dinger heeft een rijverbod van 24 uur en een proces-verbaal gekre gen omdat hij onder invloed reed en geen geldig rijbewijs had. De man weigerde maandag op de P. K. Drossaartstraat in zijn woon plaats mee te werken aan een blaastest en reageerde agressief. De politie nam de man mee naar het bureau, waar de test werd her haald. Dit mislukte, waarna de Vlaardinger een bloedproef moest ondergaan. De man had ook nog enkele vonnissen openstaan. Maassluis^rtOp de Markt in Maas sluis werd dinsdagnacht een marktkraam in het.water gegooid. De politie hield Ier plaatse een 18- jarige inwoner van Maassluis aan. Later op het bureau bekende de knaap dat hij verantwoordelijk was voor de vernieling. Vlaardingen De Vlaardingse winkelbediende Alex van Delft is samen met zijn Utrechtse collega Caroline Stelma op de achttiende plaats geëindigd bij de Camel Trophy Kalimantan 1S9Ö. Hun 21-daagse ontdek kingsreis door Borneo eindig- de een week geleden aan de westkust van Kalimantan, zo- 1 als- het eiland ook wordt ge- 1 noemd. 1 De"tocht voerde op het twee na -grootste eiland ter wereld langs snelstromende rivieren, door dichtbegroeide, oer- 1 wouden en over moeilijk bè- I gaanbare wegen. De 1.850 küo- meter lange route die de twin- tig teams uit verschillende lan- i den aflegden, werd gewonnen door het Griekse team. VlaardingenNa de overvolle pro gramma's van vorig jaar, lijken de Oranjecomités Koninginnedag dit jaar rustiger aan te hebben wil len vieren. De traditionele kinder spelletjes en evenementen wer den weer uit de kast gehaald, met een weinig spectaculaire viering van de veijaardag van Hare Ma jesteit tot gevolg. Desondanks be zochten veel mensen de binnen steden van Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Op een enkele vechtpartij na deden zich gisteren geen ongeregeldheden voor. In Schiedam concentreerden de festiviteiten zich traditiegetrouw in het dorp Kethel. Al in de vroege ochtend zochten daar de rommel- verkopers naar een goede plek voor hun kraam met tweedehands spullen. Koopjesjagers waren ex tra vroeg hun bed uitgekropen om hun slag te kunnen slaan. Keus genoeg: de handelaren, kinderen en hobbyisten hadden hun waar uitgestald in werkelijk alle hoe ken en gaten van het dorp. Overvoerd Het aanbod was zelfs zo overwel digend dat het in de loop van de dag massaal toegestroomde pu bliek overvoerd leek door deze ouerfcili aan tweedehands speel goed, kleding, bloempotten en serviesgoed. Aan de randen van het dorp werden nog wel goede za ken gedaan, maar in het centrum hield iedereen de knip op zak. Daar kon men in de middaguren slechts schuifelen langs de kra men en kleedjes en meeduwen om vooruit te komen. Op het plein van de Nederlandse Hervormde Kerk was hel al om negen uur een drukte van jewel ste. Daar zongen jong en oud de kelen schor tijdens de aubade met de harmonie Sint Radboud. Warmgedraaid werd er met' een Oudhollandse medley, gevolgd door Komt vrienden in het ronde, Old MacDonald en Woutertje, Woutertje, Het plein trilde op haar grondvesten tijdens het stampen met de voeten in Stampertje, waarna afgesloten werd met de Kethelbaliadc en het Wilhelmus. Hoogtepunt Van een hele andere orde was het optreden van Volume Time gis termiddag op het Plantage-festi val. Strakker, overtuigender en veel, heel veel swingender. In alle opzichten pakte dit optreden be ter uit dan wat de groep verleden jaar tijdens de nazit van het Spec trumfestival in het Beatrixpark liet horen. De tropisch klinkende verrassing groeide daarmee di rect uit tot het hoogtepunt van het koninginnefeestje in het oude stadspark. Een paar honderd mensen keken naar het optreden van het bonte, voor de gelegenheid in veel tinten oranje uitgedoste gezelschap uit Schiedam, De band, met onder anderen drie zangeressen, vier percussionisten en twee blazers, wist na vieren met hun Caribische klanken op slag het killer worden de park te verwarmen. Toch werd er slechts op de voorste rijen ge danst op de aanstekelijke muziek vanuit de muziektent, die rit misch varieerde tussen de op de franse Antillen ontstane zouk en de merengue. Voor de stoere rockers in de Plan tage moet het allemaal net iets te lichtvoetig zijn geweest. Soepel dansen is er natuurlijk ook niet bij op motorlaarzen van twee kilo per stuk. Ze bleven hangen rond de bierkraam en de hamburger- tent, in afwachting van iets ruigers. En werden op hun wen ken bediend door B Minor Seven, een depressief klinkende blues- rockband die direct na Volume Ti me op het pauzepodium tekeer ging. De overgang was tekenend voor de sandwichformule, die door de organiserende Popschool Schiedam en Dick Molenaar was bedacht. Blues, rock, funk, musi- ca tropical, het was er allemaal. Voor elk wat wils klinkt mooi, maar B Minor Seven stond toch op een verkeerd moment gepro grammeerd. Veel liefhebbers van Volume Time konden het zware beleg tussen de broodjes niet ver dragen en verlieten het festival terrein. Even doorbijten en ze hadden de uitsmijter Krijoro Pri- sirie nog. kunnen meebeleven. l.Deze /.ritmische, waterdal,, yan 'è^c&^jvzarig, trokiiüiéigenUik Het door dé organisatie beloofde hoge 'kinderwagengehaltè' werd waargemaakt, finderen huppel den rond op het terrein, met oran je strikken en Nederlandse vlag gen geschminkt op het gezicht. Twee ukkies deelden als ware promotors folders uit van The Eye Of Isis, een funkband die het aar dig deed binnen het in muzikaal opzicht uiterst wisselvallige pro gramma. Buurtfeesten Maassluis vierde de festiviteiten als vanouds verspreid over de wij ken, met een levend ganzenbord op 't Hoofd, sport en spel in de Sperwerstraat en een zeskamp bij De Dukdalf. De bewoners van de Oranjewijk hadden voor de kinde ren allerlei Oudhollandse spelen Lekker glijden op een metzeep ingesmeerde schans. Kinderen in Maassluis vermaak ten zich gisteren prima tijdens de jaarlijks te rugkerende jeugde- pH venementen.Ditvent- je ervaart dat glibbe- ■*k"" ren naar beneden toch iets makkelijker gaat dan klimmen omhoog. FótóRóèl Dijkstra Het repertoire tijdens de aubade in Kethel is elk jaar hetzelfde, I maar het plezier van samenzingen wordt er niet minder om: hon derden kinderen en volwassenen zongen uit volle borst mee met de klassiekers. Foto Roei Dijkstra georganiseerd, zoals ezeltje rij den, ringwerpen en dropveter- happen. Voor grote hilariteit zorg de de zeephelling (zie foto), waar de jeugd alles in het werk moest stellen om de top van de glibberi ge heuvel te kunnen bereiken. In Vlaardingen zorgt de attractie de 'Sky Fever' voor nogal wat hila riteit. Een kort uitzicht over de ge meente, een eng gevoel in de maag en een hartslag van ver bo ven de 120 slagen per minuut. Dat is wat de attractie het handjevol Vlaardingse waaghalzen oplevert Gezeteld in een een 'schietstoel' worden de over het algemeen mannelijk deelnemers vanaf het Liesvel tviaduct zo'n dertig meter de lucht in gelanceerd. 'Aaaah,' slaaken de meeste durfallen uit wanneer ze met een bleek gezicht weer vaste grond onder de voeten hebben. Twee grote kraanwagens dienen op het viaduct als lanceerinstalla- tie. Aan beide kranen zijn met een stuk elastiek twee schietstoelen bevestigd. Wanneer zichtwee waaghalzen melden, mogen zij iri de stoelen plaatsnemen. Flink vastgesnoerd wachten zij op het moment dat de tieren van de kraan het elastiek hebben strak getrokken. Dan, wanneer een van dé medei werkers van de attractie een flin? ke ruk aan een touw geeft, krimpt het uitgerekte elastiek samen eri schieten de stoelen de lucht in. Da uit België afkomstige attractie oogst veel bekijks onder de Vlaari dingse bezoekers van de binnen^ stad. Deelnemers staan echteij niet in de rij. Om toch nog een beetje munt te slaan uit Koning ginnedag in Vlaardingen verlaagt de organisatie van de attractie aan het eind van de dag de prijs voor een ritje adreline. Bij sommige bezoekers van het - Oranjepark gaat het hart ook snel- Ier kloppen. Niet omdat daar ook mensen worden gelanceerd maar omdat op het terrein voor het die renasiel een vijftigtal oldtimers tentoongesteld staan. Oude Cit- roëns, Peugots, Fiats en. zelfs een oude Ferrari staan blinkend in het oranjezonnetje. De liefheb bers lopen zich te vergapen aan al het oude blik. „De vormgeving van d£aütp'_§Van tegenwoordig, is toch inietTte.vergeüjken-'met die van toen," zegt een; kenner. „Kijk dan naar die spatborden joh. Fan tastisch gewoon." Minder fantastisch, maar voor de liefhebbers blijkbaar ieder jaar weer een uitdaging, zijn de mas sale knokpartijen voor de kroêgen aan de Westhavenkade. Rond 19.00 uur 's avonds moest de poli tie in actie komen om een groepje vechtende dronkelappen uit elkaar te halen. Toen de dienders arriveerden keerde zich een groot gedeelte van het ladderzatte pu bliek zich tegen de agenten waar door deze versterking uit Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland moesten inroepen. Een aantal vechtersbazen werd meegenomen naar het bureau maar omdat niemand aangifte had gedaan, werden de arrestan ten weer heengezonden. Naast een rondje door de binnnenstad van Vlaardingen bezochten ook veel mensen de kermis op het evenemententerrein aan het Buizengat. Een ritje met de 'inktvis' eindigde voor een aantal men sen in een bezoekje aan het zieken huis. Zij raakten gewond toen één van de bakjes plotseling los schoot. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland De fractielei ders van Hoeks Welzijn, PvdA, VVD en D66 hebben gezamenlijk vragen gesteld over de sterkte varfde politie in Hoek van Hol land. Volgens de vier politieke partijen wordt het aantal forma tieplaatsen bij de politie in Hoek van Holland teruggebracht van 24 naar 18, een vermindering van 25 procent. Bovendien zijn de deelraadsleden van mening dat de toegezegde tweede surveillancewagen op za terdag niet door Hoek van Hol land rijdt. Daarnaast blijft open stelling van het politiebureau ge durende 24 uur gewenst. De wa gen zijn gericht aan het dagelijks bestuur, maar zijn inmiddels ook in het bezit van politiechef G. Laurens. Hy zegt dat het deelraadsbestuur zeer binnenkort antwoord krijgt op de gestelde vragen. Daarop vooruitlopend zegt Laurens alvast dat er geen sprake meer is van een 'eigen' politiekorps in Hoek van Holland. „We hebben een ba siseenheid Maassluis/Hoek van Holland. Aan de sterkte daarvan wordt niet getornd. Wel wordt een aantal formatieplaatsen nu vanuit het bureau Maassluis ingevuld, maar dat heeft geen enkele in vloed op het politiewerk in Hoek van Holland. Het is een kwestie van interne roulatie, waardoor we zowel in Maassluis als in Hoek van Holland efficiënter hopen te kunnen werken," aldus de politie chef. Laurens benadrukt dat er zich al tijd een surveillancewagen op Hoeks grondgebied bevindt. „Er is altijd politie in Hoek van Hol land en dat blijft zo. Het is zelfs de bedoeling om het via deze veran dering nog wat beter te gaan doen." Mei betrekking tot de openstel ling van het Hoekse bureau is Laurens minder optimistisch. Vanaf heden is het bureau tussen acht uur 's morgens en vier uur 's middags bezet voor het doen van aangifte en het verkrijgen van in formatie. Maar van een perma nente bezetting kan hier geen sprake zijn. Bij de politie vindt men het ook niet noodzakelijk, omdat iedere beller rechtstreeks wordt doorgeschakeld naar het bureau in Maassluis. Door Ben van Haren Vlaardingen Het gemeentebe stuur moet de MERjTrajectstudie van de A4 aangrijpen om met ar gumenten de aanleg van deze weg door Midden-Delfland te bestrij den. Corrie de Groot van het Be wonerscomité Vlaardingen tegen Rijksweg 19 geeft die boodschap aan de Vlaardingse politiek. Ze geeft daarbij tal van argumenten. Ze weet waarover ze praat, want al jaren houdt ze zich bezig met het verzet tegen de tussen Schiedam en Delft geplande rijksweg, die dwars door het recreatiegebied Midden-Delfland zou gaan. Als deelnemer aan het platform, dat bij het schrijven van de wettelijk verplichte MER is geraadpleegd, weet zij bijvoorbeeld welke, door verkeersdeskundigen aangele verde teksten buiten de voor de officiële inspraak gepubliceerde rapportage zijn gebleven. Zij adviseert het gemeentebe stuur van Vlaardingen daarom het verband te benadrukken tus sen de nu ter discussie gestelde rijksweg, die tussen de noordelij ke woonwijken van Vlaardingen en Schiedam door zou gaan, en de drukte op de Al 3 langs Overschie, tussen Rotterdam en Den Haag. „Alle jaren heeft Rijkswaterstaat het dichtslibben van die A13 aan gevoerd om een rijksweg door Midden-Delfland aan te leggen. Nu blijft dat oorspronkelijke uit gangspunt buiten beeld. Plotse ling verdwijnt het argument van de A4 als alternatief voor de A13. Daarmee wordt, in strijd met de opzet van een MER, ook voorbij gegaan aan de gevolgen van nieu we ontwikkelingen met die A13." Volgens De Groot is de MER naar de aanleg van rijksweg door Mid den-Delfland toe geschreven. De invloed van een verlegging naar het noorden, om Zestienhoven heen, van de verbinding tussen de Van Brienenoordbrug en de rijksweg naar Den Haag wordt volgens haar bewust buiten be schouwinggelaten. Prestigekwestie „De kans is namelijk groot dat verkeersdeskundigen na de aan leg van de A13/A16, tussen het Terbregseplein en de A13, zeg gen, dat de A4 niet meer nodig is. .In het laatste concept voor de MER-rapportage stonden hier over tegengestelde meningen. De vraag is namelijk of er wel twee verbindingen met de A20 (Gouda - Hoek van Holland) nodig zijn en in principe is al besloten tot de aanleg van deA13/A16." De Groot meent dat de aanleg van de A4 voor Rijkswaterstaat een prestigekwestie is geworden. „In deze tijd zou zo'n weg nooit meer gepland worden. Het gaat om tweemaal drie rijstroken, waar over per etmaal 130.000 voertui gen rijden. En dat betekent dus meer auto's op de belendende we gen, op Vlaardingse wegen. De hinder neemt in alle opzichten toe. Gezondheidsrisico's breiden uit, ook al omdat op op- en afritten de katalysatoren van auto's niet meer werken. Zij functioneren al leen bij snelheden boven de 70 ki lometer per uur." Goedkoper Het Vlaardingse gemeentebe stuur moet zich zo lang mogelijk blijven verzetten tegen de aanleg van de rijksweg door Midden- Delfland, drukt zij de politici op het hart. „De aanleg van de A13/ Al 6 is veel goedkoper en als die er is zal blijken dat de nu veronder stelde congestie uitblijft. De ver keersstroom vanaf het Terbregse plein in westelijke richting wordt veel kleiner. Het probleem ligt duidelijk tussen het Kleinpoider- plein en het Terbregseplein. Ik ben er van overtuigd dat voor een beslissing om met de aanleg van die rijksweg noordelijk van Rot terdam te beginnen in de Tweede Kamer medestanders zijn te vin den." ..maakt van jowvv foto rats aparts JSBC-tOMPlM SPIJKENISSE-CtNTRUMl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1