13, 0 Markt verhuist naar Schoutplein 1 A De magische jaren zestig in een platenwinkel Tuinders in de problemen door aanhoudende droogte Maar kooplieden blijven strijden voor plek op het Veerplein genda Straatnamen Dodenherdenking en Bevrijdingsdag Koopzondag Vliegerdemonstratie Kranslegging Bevrijdingsconcert Big Fun Band Rotterdams Dagblad Vrijdag-5 mei 1996 Met het geven van namen aan straten hebben ze in Vlaardingen van oudsher moeite. Dat begon al in 1812, toen in de lijn van de wetgeving .van keizer Napoleon Bonaparte het gebruik van straatnamen offici- s eel werd voorgeschreven. i'-De toen geplaatste zwarte vurehouten borden moesten een Neder- - '•Mndseen een Franse naam vermeiden. Het heeft in Vlaardingen tot .'.t.zeier vermakelijke vertalingen geleid. De Achterweg bijvoorbeeld hfwerd Rue de Derrière en op het bord van de naar aannemer Frans DircsznBoomgaert genoemde Fransenstraat kwam simpelweg Rue -v i'Frangaise te staan Dit die tijd dateert ook de naam Afrol. De Franse naam voor een ,-schuinoplopende weg is 'apparelle' en dat verbasterden deVIaasdin- i- gers tot afrol. De veronderstelling dat die keuze werd gemaakt omdat opdeze plek regelmatig iets van de Hoogstraat naar beneden rolde is •een hardnekkig misverstand. Tri 'het algemeen is de straatnaamgeving hier fantasieloos. Naast de zeer algemene benamingen als Hoogstraat, Markt, Havenstraat en 'Oost- en Westhavenkade zijn lang beroeps- en familienamen, ge- „b'ruikt van belangrijke bewoners van de betreffende straat of van de 'i'f-huizenbouwers. Rüim honderd jaar geleden bracht de gemeenteraad van Vlaardin- gen een beetje orde in de chaos en werd bij voorbeeld het 'Steegje "naast Goedknegt' omgedoopt tot Zalmsteeg, een verwijzing naar de ..aanwezigheid van de achteringang van herberg De Zalm op de hoek -van de Vleersteeg en de Smalle Havenstraat Het is een nog steeds bestaande en bewoonde steeg, die de Westhavenkade verbindt met 1de Wijnstraat (tot 1880 't Slop gehelen). '-beden van het Serviceteam Vlaardingen, die regelmatig stadgenoten ....èn bezoekers langs bezienswaardigheden in het centrum gidsen, wij den altijd op deze en de iets zuidelijker gelegen Taansteeg. Een van hen, die zijn gasten onlangs vertelde over het Taanhuis op de hoek van de Dayer en wees naar het naambord van de steeg erach ter. die aan die tijd herinnert, stond voor een onaangename verras sing. Splinternieuwe bordjes op beide hoeken van die steeg vermel den sinds kort de naam Zalmsteeg. In de echte Zalmsteeg, naast Ta verne d'Ouwe Haven, is geen naambordje meer te vinden. Dc stadsgidsen zijn nu dus gedwongen melding te maken van fou ten, die bij de straatnaamgeving in Vlaardingen worden gemaakt. In de Babberspolder komen die gidsen niet, maar of bezoekers daar straks net bordje Goudsesingel op zijn oorspronkelijke plaats zullen terugvinden, is nog steeds niet bekend. Wethouder Kees van der Windt heeft nog geen uitsluitsel gegeven. BEN VAN HAREN Dodenherdenking in Schiedam vindt als vanouds za terdagavond plaats bij het monument in de Plan tage. Daar wordt om 20.00 uur, na het blazen van de Last Post, twee minuten stilte in acht genomen Vooraf is er van 19.00 tot 19.30 uur in de Lutherse- kerk op de hoek van de Lange Nieuwstraat en Oran jestraat een herdenkingsbijeenkomst. Bevrijdingsdag wordt zondag 5 mei door het Cen- timrimanagement 'in Schiedam gevierd met een kMpzonriag.3eï^stericridenkunhenW(ft*6fnnen- stad vanaf 10.00 uur meedoen aan aUeflêi°ad!vitei- ten. Zo is erop de Appelmarkt en de Hoogstraat gra tis pönyrijden en komt Clown Rickydick langs. Op de Koemarkt Plaza staat een draaimolen, op de Hoog straat is een Karaoke Show en op de Grote Markt is de spectaculaire Flying Turtle Clown Show te zien. In de Lange Kerkstraat is een antiekmarkt. Ook in de hal van het ABC-eomplexzijn diverse attracties. Vlaardingen „Traditiegetrouw vindt de dodenherdenking in Vlaar dingen plaats op het Verploegh Chasséplein. Vanaf ,19.35 uur start vanaf de achterzijde van het stadhuis veta stille tocht ndar dit plein, waar het muziekkorps van het Leger des Heils koraalmuziek speelt. Na het -ihlarien van de 'Last Post' wordt om 20.00 uur twee mi- Imrien stilte in acht genomen. Daarna volgt de krans- 'legging, met gezang van mannenkoor Orpheus. -(Bevrijdingsdag wordt in Vlaardingen gevierd met een fietstocht vanaf Sportpark Vijfsluizen, waar tus- sen.TO.OO en 12.00 uur kan worden gestart. Op de Surfplas vinden tussen 12.00 en 15.00 uur surfwed- strijden plaats en op de weide naast de plas is een viiegerdemonstraüe. Wielerfanaten kunnen terecht bij de bevrijdingswielerronde die om 12.00 uur start in de omgeving van de Kethclwcg. Het serviceteam van de VW houdt zondag een rond wandeling door Vlaardinger-Ambacht Gestart wordt in het Streekmuseum Jan Anderson, waar tus- s'en.14.00 en 16.00 uur de 'Boerderijenfilm' te zien is. "Daarna vertrekt de groep om 13.30 en 14.30uur onder leiding van enkele stadsgidsen de wijk in. Maassluis jDè Nationale Dodenherdenking in Maassluis wordt 'gehóuden bij het vevzetsmonument aan het Julia-, napiantsoen. Vanaf 19.45 uur kunnen belangstellen- 'Óen zich bij het monument verzamelen. Om 20.00 uur wordt na het blazen van de 'Last Post' twee minu ten stilte in acht genomen. Daarna leggen verschil lende mensen bloemenkransen. De dodenherdenking in Maasland begint op morgen om 19.50 uur bij het monument in de Heidetuin aan -dejlofsingel. Ditmaal is er in het gemeentehuis geen -herdenkingsbijeenkomst georganiseerd. In de Ne derlands Hervormde Kerk treedt om 20.00 uur het ^Mannenkoor 'De IJsselzangers' op. Hoek van Holland De dodenherdenking in Hoek van Holland begint morgen met een kerkdienst van 18.30 tot 19.00 uur in de Hervormde Kerk aan de Prins Hendrikstraat. Om 19.10 uur start de stille tocht naar de algemene begraafplaats. Na de kranslegging wordt twee minu ten stilte in acht genomen, afgesloten door de Last Post en het spelen van het Wilhelmus. In het Fort worden op 5 mei twee veldslagen nage speeld door de Société de la Grande Armee. Tussen 11.00 en 16.00 uur worden een Napoleontische en een slag uit de nog verdere oudheid tot leven gebracht. De Big Fun Band sluit 's middags in de grote zaal van De Hoekstee bevrijdingsdag af. Door Danielle Hermans Vlaardingen Vijftien jaar hebben ze gevochten voor een plaats in het hartje van Vlaardingen. Zaterdag 11 mei is het eindelijk zover. Dan verhuist de zaterdagmarkt met 92 kra men van de Broekweg naar het nieuwe Schoutplein. Spons- en zeemverkoper H. J. het Veerplein moeten plaatsvin- Maat (58), die als woordvoerder van de marktkooplieden optreedt, verwacht dat de nieuwe plek veel meer bezoekers naar de markt zal lokken. Volgens hem ligt dat niet alleen aan de centrale ligging, maar ook aan de langere openingstijd van de zaterdagmarkt, De nieuwe markt is officieel van negen tot vier uur geopend. Maat: „Het marktgebeuren heeft enkele jaren geleden een flinke opdonder gekregen door met na me de veranderde leefgewoonten. Mensen gaan tot diep in de nacht op stap of kijken naar een nacht film en slapen op zaterdag uit. Ze gaan dan vaak pas 's middags naar de stad om boodschappen te doen, terwijl de markt al om één uur is afgelopen. Dat werkt na tuurlijk niet." Dé langere openingstijd geldt overigens niet voor de woensdag- markt, die voorlopig aan de Broekweg blijft. Over anderhalf jaar wordt de 240 kramen tellende 'lapjes'-markt voor een deel ver plaatst naar het Schoutplein, Omdat het plein te klein is, wordt ook het Veerplein één keer in de week door standhouders bezet. Om een natuurlijke overgang tus sen beide markten te creëren, ko men er tevens kramen in de pas sage. Als het aan de marktkooplieden ligt, zou ook de zaterdagmarkt op den. „We zijn voor tachtig procent tevreden met het Schoutplein, maar we blijven strijden voor een plek op het Veerplein. Dat is de A- locatie in het centrum. Verder vinden we het een probleem dat bezoekers van de markt straks moeten betalen voor een parkeer plaats. Anderhalfjaar geleden wil de de gemeente aan de Broekweg: ook betaald parkeren invoeren, maar dat hebben we kunnen te genhouden." aldus de markt koopman. Marktmeester en gemeente-amb tenaar Van Berge gelooft niet dat de marktkooplieden ooit hun zin krijgen. „De gemeente wil het Veerplein gebruiken voor het houden van evenementen en de monstraties, Deze vinden meestal op zaterdag plaats. Bovendien is het plein minder geschikt voor een markt omdat er allerlei obsta kels zijn." Feestelijke opening Ondanks de gemengde gevoelens zorgen de marktkooplieden op 11 mei voor een feestelijk opening van de nieuwe zaterdagmarkt. Er zijn die dag, maar ook op zaterdag 18 mei allerlei activiteiten zoals een kruiwagenrace, een stand werkersconcours en clowns- en muziekoptredens. Bovendien de len standhouders duizenden waardebonnen van een rijksdaal der uit aan het publiek. Spons- en zeemverkoper H. J. Maat heeft gemengde gevoelens over de verhuizing van de Vlaar- dïngse markt naar het Schoutplein. Foto Roei Dijkstra Oude kooplieden zijn uitgenodigd om samen met wethouder Roijers (economische zaken) de nieuwe markt te openen. Op de Vlaar- dingse markt is vishandelaar Pronk met zijn 76 jaar de oudste koopman en kaashandelaar Pedro de Bruin (24) de jongste. Aan het beroep dat vaak van vader op zoon overgaat, is geen maximumleef tijd verbonden. De koopman sterft op de markt of wordt zo ziek dat hij moet stoppen, weet woord voerder Maat uit ervaring. „Bij negentig procent van de kooplieden is het werk een hobby. Anders hou je het gewoon niet vol. Vooral de verkoop van non-food is op sterven na dood. De consump tiegoederen gaan wel goed," aldus de spons- en zeemverkoper. Zelf staat hij minimaal vijf dagen op de markt en besteedt hij één dag in de week aan de inkoop van spullen. In vergelijking met andere plaat sen vindt hij Vlaardingen een goe de marktstad. „Het Vlaardings publiek is markt-minded. De markt is ook een ontmoetings plek. Dat is altijd al zo geweest. Maar om te overleven is ook sa menwerking met winkeliers no dig. De grote winkeljongens zien langzamerhand in dat een markt een trekpleister is en niet alleen maar een concurrent. We hebben al contacten gelegd." Maandag 6 mei is er een proefop stelling van de markt op het Schoutplein en worden de stand plaatsen uitgegeven. Wie het eerst als standplaatshouder bij de gemeente staat ingeschreven, krijgt de eerste keus. Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen 'Let it be Record Store' is een hobby-zaak, zegt ei genaar Mari Kornaat. Hij zou er -neuer.van kunnen leven,.Het is -ook,niet de bedoeling om zoveel mogelijk platen te verkopen. Nee, de 46-jarige Vlaardinger hoopt op de muziekliefhebber met wie hij urenlang herinneringen op kan halen aan die 'magische' tijd: de jaren zestig. Want daar gaat z'n hart naar uit. Hij is dan ook niette beroerd om er een kop koffie by te schenken. Nooit gedacht dat er zoveel tijd, geld en energie in zou gaan zitten, stelt Kornaat in zijn winkelpand aan het Burgemeester de Bor desplein. in Vlaardingen. Zijn grootste angst is dan ook dat hij 4jn speciaalzaak voor de in- en verkoop van tweedehands singles en ip's en tweedehands en nieuwe cd's niet vol krijgt voor de ope ning op 11 mei. 'Let it be Record Store' gaat de zaak heten. Naar het nummer van The Beatles èn een verwijzing naar de manier waarop de Vlaardinger in het be zit is gekomen van het pand on der zijn woning: het kwam toeval lig leeg en hy wilde het niet on derverhuren. Eigenlijk is hij een beetje in de sixties blijven hangen, geeft hij toe, De muziek van nu vindt 'ie shit. Op de radio hoor je Paul de Leeuw en Marco Borsato, nou, daar vindt Kornaat, die in het da gelijks leven administratief me dewerkerbij ENECO is, 'geen reet aan'. Bovendien gaat het volgens hem tegenwoordig meer om de discjockey dan om de band. Zelf heeft Kornaat in de loop der jaren zo'n zeshonderd singles en Ip's uit de jaren zestig weten te be machtigen. Die verzamelwoede begon toen hij 23 jaar geleden in een café een jukebox kocht Daar horen immers oude plaatjes in. ,Ik wilde alles van de Rolling Sto nes hebben en toen weer van een andere groep, het is gewoon een virus," omschrijft de verzamelaar zijn passie. Niet dat hij ze dage lijks draait, hij doet er verder niets mee, heeft niet eens een Marl Kornaat in zijn nieuwe platenwïnkel- tje aan het Burgemees ter de Bor-^: j desplein ïn_ i Vlaardingen] Foto Roel Dijkstra pick-up in huis. Het is gewoon voor 'de heb'. Trouwens, het gaat niet eens zozeer om het plaatje zelf; zonder hoesje („het zijn ju weeltjes vaak") heeft het voor de verzamelaar geen enkele waarde. Bloemetjesoverhemd Bladerend doorzijn muziekverza meling dwalen zijn gedachten niet zelden af naar 'de meest spannende tijd van zijn leven.' Naar het fceatbandje waar hij in speelde, naar G. P. van Daalen, waar hij voor ƒ3,75 een plaatje kocht en naar de camping waar hij in bloemetjesoverhemd voor het eerst "That's how strong my 16- ve is' van de Rolling Stones hoor- de. Hij zal het nooit vergeten. „De hele wereld stond op z'n kop. De muziek, alles was vernieu wend. Er waren twee kampen: de artistiekelingen en de vetkuiven. Ik ben een keer van school ge stuurd omdat ik lang haar had. Je was gewoon niet in trek bij dè meisjes met kort haar. Met bloe dend hart ging je naar de kapper," herinnert Kornaat zich. Elke zaterdag* en zondagochtend rond een uur of zeven struint hij rommelmarkten af en koopt hij al les wat los en vast zit. Het liefst zo goedkoop mogelijk, want dat is de gein: voor twee kwartjes een fel begeerd singletje op de kop tik ken en de week kan niet meer stuk, „Ik ga geen duizend gulden neertellen voor een plaatje. Voor geld kun je de hele wereld ko pen." Hij staat zelf ook op platen beurzen, in Vlaardingen of in Bre da. Zo is hij in het bezit gekomen van alle Rolling Stones platen. Mét gitarist Brian Jones, want toen die in 1969 verdronk was yoor Kornaat het hoofdstuk Sto- nes afgelopen. „Het werd een an dere band." Collectors items Via oproepjes in de Particulier en op rommelmarkten heeft hij zijn koopwaar bij elkaar geschraapt, ïn zijn zaak staan bakken met tweedehands en nieuwe cd's, bak ken met Ip's en singletjes, die hij voor één gulden de deur uit doet en een bak met collectors items, waarvan de prijzen variëren van vier tot zestig gulden. En dat is niet duur volgens Kornaat, op de beurs betaal je het dubbele. Ook van zijn eigen verzameling wil hy de helft afstoten. „Dave Berry, The Beach Boys, soms moetje ook duiven ruimen," zegt de verzamelaar. Hij wil zich spe cialiseren in het moeilijke werk. Zoals de serie singles die is uitge bracht onder het platenlabel 'Beat from Holland' of die van de Mu ziek Express. Daar mist 'ie er nog twee van. De Beatles en The Pret ty Things heeft hij compleet. „Daar ben ik mee opgegroeid en die zal ik nooit wegdoen." Over de cd is de muziekfreak min der te spreken. „Zo'n koud en kil dingetje. Het geluid van een goeie lp is veel beter, zuiverder. Het is de magie van de plaat," zegt hij staande in zijn muziekhandel. „Het is iets tastbaars uit die tijd. Je haalt 'm uit de hoes en het is net of je de muziek eruit haalt." Naast singles, Ip's en cd's gaat Mari Kornaat ook aanverwante ar tikelen verkopen zoals pop-T- shirts en tweedehands- en nieuwe popbladen. In 'Let it be' worden ook regelmatig muziektentoon- steilingen gehouden. De eerste is een overzicht van Th»1 Rolling Stones-fotocollectie vui de Vlaar- dingse fotograaf Auke Bergsma, gemaakt toen de Stones in Neder land waren. Let it be Record Store, Burgemees ter de Bordesplein 11 wordt op U mei geopend. Van 14.00 tot 15.30 uur speelt de Vïaardingse Short Life Blue Band. Openingstijden: vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 3 mei SCHIEDAM Grote Kerk. Benefietconcerttbvres- tauratie met zes toren, 20.00u. De Teerstoof. Mrs. Einstein, 20.30u. Apollo Toneel, 20.30u. Filmhuis. Clerks, 2i.30u. VLAARDINGEN Natuur- en milieucentrum 't Hof. Diaiezing natuurfotografie, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy. Meatloaf, 20.00u. Theater Zuidplein. Mooi Katendrecht. 20.15u. Op de rand van de drempel 20.3Qu. Nighttown. Volle Maans* feest, 21.00u. De Vlerk. Les Hom mes Qui Wear Espandillos, 22.00u. Popular. Cornu, 22.00u, Rotter damse Schouwburg. Gr.z. Don Gio vanni, 20.15u. KI.Z. Zog, 20.30u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u.ROTheater.Threeofakind, 20.15u, 't Kapelletje. De gouden vijver, 20.30u. Jeugdtheater Hof plein. De Droom van Mozart, 19-OOu. Zaterdag 4 mei SCHIEDAM De Teerstoof. Mrs. Einstein, 20.30u. Filmhuis. Clerk, 20.30u. Grote Kerk. Piano-recital door Anna Fridman, 20.00u. Podium. My little sister, 22-OOu. VLAARDINGEN Boekhandel Pontier. Demonstratie werken met Pergamano, !3.00u. MAASSLUIS Groote kerk. Orgelconcert,20.30u. ROTTERDAM Maritiem Museum. Cinemaritiem, 13.00u, Café Floor. Fioorshow, lö.OOu. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Shanghai Triad' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Anto* nia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: Bullets over Broadway' (al) dag. 12.45- 3.30. Cinerama 1: 'Up Close Per sonal (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Lord of Illusions' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinërama 3: 'Les Miserables'<(12) dag/l-^.BQ- 8; C in era ma "öavïrigLa's Degas' (16) dag.' 1.15-4-6:45:9:30'. "Cine rama 5: 'Braveheart' (16) dag. 8:15 ma.di. ook I:i5-4;'3Ö: Corso:'Criti- cai Decision'(16)dag. 1,15-4-6,45- 9.30. Imax Theater: Survival Is land '(al) dag. beh.ma. 2-4-7. ma; al leen 7. The üvfngSea' (al) dag. beh .ma. 3. do. t/m zo. ook 1, ToyStoty' (al) do. t/m zo. 11.30-5.15. 'Broken Arrow' (16) dag. 8.10. Venster 1: 'Cyclo'~(16) dag. 7.30. The White Balioon' (16) dag. beh.ma. 10. Ven ster 2; 'Belle de Jour* (16) dag. 4.30. 'Saudade' (16) dag. 9.15-10.30. Lumière 1: 'Broken Arrow' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Heat' (16) dag. 8.30. ma.di. ook 1- 4.30. Lumière 3: 'Money train' (16) dag. 6.45-9.30. ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Before and after' (al) dag. 6,45-9.30. ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: 'Up Close Personal' (al) dag. 12.30-3.20-6.10-9. Pathé 2: 'Casino* (16) dag. 4.15-8.15. ma ,di. ook 12.15. Pathé 3: 'Dead man wal king' (16) dag. 11.05-1.45-4.25- 7.05-9.45. Pathé 4: 'GetShorty'(al) dag. 11.35-2-4,25-6.50-9.15. Pa thé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 1- 3.50-6,40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-9. ma.di. ook 12.30. Pathé 7: Toy Story' OV (al) dag. 6.05-8.10-10.1-5. ma.di. ook II,50-1.55-3. Rex: 'Schoolgirls' (18) dag. 12.00 doorl.voorst Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Critical decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Demi Moore The Juror' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Mon ey Train' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Broken Arrow' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Imax: Toy Story' NV (al) do. t/m zó. 11.30-5.15. Lumiere 2: 'Dunstbn Checks in' (al) do.vr.za.zo.wo. 1.15- 4. Lumière 3: ToyStoiy' NV (al) do .vr.za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' (al) do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) do.vr.za .zo.wo. 11.40-1.55-4. 'Dunston checks in'(al) do.vr.za.zo. wo. 11.40- 1.50. 'Ace Ventura' (al) do.vr.za .zo.wo. 11-1.10. Veel eerder dan nor maal hebben tuinders in Neder land te kampen met een tekort aan regenwater. De meeste wa terbassins staan leeg zodat de tuinders moeten overschakelen op het dure leidingwater of het mir.der schone oppervlaktewa ter. Volgens het KNMI is april de droogste maand van dit jaar. Ge middeld viel er acht millimeter regen*. Het Westland zit daar nog ver onder. Het meetstation in Hoek van Holland meldde voor april een gemiddelde van twee millimeter. Daarmee werd in De Hoek het laagste gemiddelde ge meten. Rotterdam zit er nog net boven met 2,2 millimeter. Gemid deld hoort er in april zo'n veertig tct vijftig millimeter regenwater te vallen. Overschakelen Tuinders moeten nu noodge dwongen overschakelen op het gebruik van leiding- of opper vlaktewater. Maar. volgens secre taris Rob van der Valk van de WL- TO afdeling Kring Westland zit ten daar risico's aan. „Veel tuinders maken nu die af weging. Leidingwater is natuur lijk niet goedkoop. Het gebruik van oppervlaktewater heeft het probleem dat de tuinder er min der meststoffen aan kan toewe gen, omdat het water al meststof fen van nature in zich heeft. Daardoor kan de tuinder het wa ter minder'bijsturen'. Bovendien word t de kans op ziektes met hét gebruik van slootwater, groter:" Ook de landbouwvoorlichting DLV raadt het gebruik van opper vlaktewater af. omdat besmetting met ziekten makkelijk kan ont staan. Als een tuinder toch over gaat op het oppervlaktewater vindt de landbouwvoorlichting het gebruik van een zanöfilter noodzakelijk. Volgons DLV is ook het gebruik van leidingwater niet bevorder lijk voor de groei, omdat er over het algemeen meer natrium en chloor in zit Bovendien moeten tuinders hun bemesting hierop aanpassen. Waterbedrijf Euro- poort heeft een duidelijke stij ging in de afname gemerkt ten opzichte van vorig jaar. Een aan- tal tuinders heeft zijn contract met het waterbedrijf uit Maas land aangepast. „Tuinders kunnen met ons een nieuw contract afsluiten als zc ex tra water nodig hebben," zegt I voorlichter Baldus Hagenbeek. „We hebben er de afgelopen week een stuk of vijf aangepast. Ook de leidingen van die tuinders moe ten worden aangepast. Als je wa termeter is afgesteld op veertig kuub per 24 uur krijg je er ook niet meer water uit. Dus moet een nieuw contract afgestoten wor den. Dat zijn er nog niet zoveel. Een hoop tuinders wachten nog af tot het laatste moment". Schadebedragen Volgens LTO-Nederland valt'nu nog weinig te zeggen over de schadebedragen. Veel tuinders krijgen nu te maken met extra kosten. Als het binnenkort gaat regenen zal het met de schade meevallen.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3