Bewonersverenigingen boos over nieuwe route bus 54 'Kunst werkt ook bevrijdend' Bevrijdingsdag is feestdag als vele andere I A U j ^ff| Restauratie pand Paulus vraagt om creatieve leerling-bouwvakkers Overval bij pin-autoniaat Homoseksuelen*' krijgen toch aandacht op dodenherdenking I; 'A ff wR m Nieuwe Hoekse coalitie pakt goed uit voor D66 Op de vuist met agenten Vernieling van strandtent Wapengekletter om snorfiets Rijverbod door drank Gemeente Schiedam en RET al in 1994 akkoord over buslijn geiida Rotterdams Dagblad Maandag 6 mei 1996 Hoek van Holland De deelraads- fractie van D66 m Hoek van Hol land spint garen by de nieuwe co alitie. Na de verkiezingen m 1994 was het resultaat voor D66 ronduit teleurstellend en Aard Langen- berg kwam als eenling voor zijn party in de deelgemeenteraad en ook als eenling in de oppositie. Bovendien voelden de democra ten zich behoorlijk gediscrimi neerd door de coalitie van Hoeks Welzijn, CDA, PvdA en WD. WantD66 kreeg alleen in de com missiewelzijn een plaats vooreen burgerhd toegewezen, terwijl de WD, die ook één zetel had, in aüe commissies met burgerleden ver tegenwoordigd was. Bovendien moest D66 zelf de presentiegel den vooreen eventuele vervanger opbrengen, terwyl de burgerle den van de WD gewoon hun ver goeding ontvingen. Nu het CDA uit de coalitie is ge stapt en de commissies een ande re samenstelling en indeling heb ben gekregen, hebben Hoeks Wel zijn, PvdA en WD hun standpunt herzien. D66 krijgt nu ook een vertegenwoordiging van burger leden in de andere commissie. Dat betekent dat Johan Stolze wordt toegevoegd aan de commis sie sport, Bert Blankers aan ruim telijke ordening en Frits Soekhai komt in de commissie beheer en buitenruimte. Voor het gekozen raadslid Aard Langenberg betekent dat een be langrijke verlichting van zijn werk, omdat hij nu niet meer ver plicht is alle vergaderingen van de commissie te bezoeken. Als hij dat toch doet, weet hij zich in ie der geval gesteund door een par tijgenoot. Maassluis Een 17-jarige Maa- sluizer is gisteravond op de vuist gegaan met agenten toen deze zyn motor in beslag wilden ne men. Tijdens een controle zag de politie de jongen met zijn motor fiets langs de kant van de weg staan. Daar bleek geen kenteken plaat op te zitten. Toen de agenten de motor mee wilden nemen, ont stond er een worsteling. De ver dachte werd daarop aangehouden en meegenomen naar het buieau waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Hoek van Holland Een strand tent aan Stuifkenszand in Hoek van Holland is gisteravond door nog onbekende personen ver nield. De politie kreeg een tele foontje binnen waarin een in braak in het pand werd gemeld. Toen de politie op de plek des on- heils arriveerde, waren de daders al gevlogen. Vlaardingen Een 16-jarige Vlaardinger is vrijdagavond even na negen uur door een nog onbe kende jongen bedreigd met een pistool. De dader sprak het slacht offer aan en beval hem de sleutels van zijn snorfiets af te geven. De ze zou hij even te voren in Schiedam hebben gestolen. De eigenaar van de snorfiets kon de sleutels in een onbewaakt mo ment weggooien, waarop hij werd gefouilleerd en bedreigd met een pistool. Terwyl het slachtoffer wegrende en de bosjes indook, hoorde hij dat het pistool werd doorgeladen. Op dat moment ver scheen de politie. De dader sprong bij een andere snorfietsbe- zitter achterop en verdween. Vlaardingen In alle vroegte is vanmorgen een bestuurder van een auto die met te hoge snelheid over de Mr. L.A Kespenveg in Vlaardingen reed een rijverbod opgelegd. De man bleek met een alcoholpromillage van 0,55 achter het stuur te zitten. Door oen technische on volkomenheid Is In de krant van afgelopen za terdag een verkeerde pagina geplaatst. Daar door zijn in enkele edi ties ariikdittll iiUuiiói Sfi de krant verschenen. Onze excuses daarvoor. De hoofdredactie SchiedamDe gemeente Schiedam heeft de bewoners van de Hoofdstraat en de Lange Nieuwstraat slecht en te laat inge licht over de verandering van de route van buslijn 54. Dat me nen de bewonersverenigingen Schiedam-Zuid en de Plan tage. De gemeente heeft de bewoners van de twee straten pas vorige maand meegedeeld dat de bus door hun straat gaat rij den. Anderhalf jaar geleden bereikte Schiedam al een ak koord met de vervoersmaatschappij RET over de nieuwe rou te van de buslijn. De gemeente maakte haar plan nen op 22 april bekend, net op het moment dat in de Plantage en om geving een verkeersveiligheids- onderzoek was afgerond. „De me dedeling viel ons koud op het dak," vertelt Bert van Kan van be- wonersvereniging De Plantage. „De bewoners van de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat zijn zich rot geschrokken. Zo'n bus door je straat is niet zomaar iets. Daarbij moeten er ook nog eens acht parkeerplaatsen ver dwijnen om baan te maken voor vier bushokjes." De route van buslijn 54 verandert omdat de lijn wordt gecombi neerd met lijn 53. Er gaat in de toekomst één buslijn van noord naar zuid rijden. Daarbij kiest de RET voor de meest directe route: door de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat. Er komen verschil lende nieuwe halteplaatsen, Bij komend voordeel is dat de bus voor een aantal bewoners in het zuidelijke gebied van de lijn beter bereikbaar wordt. Zij wonen vol gens de RET-normen nu ver van de dichtstbijzijnde halteplaats. „Het klopt dat wij in 1994 al een akkoord met de RET hebben be reikt over de buslijn," bevestigt een woordvoerder van de ge meente. „Het is echter niet aan ons om dat bekend te maken. Dat is de taak van de RET. De buslijn is van het vervoersbedrijf en zij bepaalt zelf wat er gaat verande ren. Dit gebeurt overigens wel in overleg met de gemeente." Volgens de gemeente heeft de RET indertijd de reizigers en be woners wel degelijk de mogelijk heid gegeven kennis te nemen van de veranderingen in de route van bus 54. In een kleine adver tentie in een aantal kranten heeft de RET verleden jaar gemeld dat alle veranderingen in de vervoers lijnen van het bedrijf ter inzage lagen op het kantoor van de ver voersmaatschappij. Mager Een woordvoerder van de RET geeft toe dat advertentie in okto ber 1994 wat aan de magere kant was maar vindt dat de gemeente Schiedam haar burgers beter had moeten voorlichten. „Ik ga nie mand de zwarte piet toespelen maar wanneer wij van de gemeen te horen dat zij geen bezwaar heeft tegen de verandering in de route van de buslijn, gaan we er van uit dat de bewoners daarover zijn ingelicht." De RET is er volgens de woord voerder nu vanuit gegaan dat er bij de burgers geen bezwaren zou den bestaan. De gemeente is per slot van rekening akkoord gegaan met de veranderingen. De bewo nersverenigingen houden deze week een enquete onder de bewo ners van het gebied om te weten te komen wat zij van de verande ringen vinden. Wanneer blijkt dat de bewoner het niet eens zijn met de plannen van de RET en de ge meente teken, zij bezwaar aan. De bewonersverenigingen hebben de gemeente gevraagd, zolang het beroepstermijn nog loopt, niet te beginnen aan het plaatsen van de bushokjes. Door Mariette Olsthoorn Schiedam Ze weten niet eens dat er een hele atelierroute is uit gestippeld in het centrum van Schiedam. Eigenlijk komen de twee tennisvriendinnen uit Delft alleen voor kunstenaar Henny van Leeuwen, bij wie de één aqua rellessen volgt. Ze wilden nu wei eens zien wat voor werk hij maakt. Turend op een gekopieerd plattegrondje van Schiedam be sluiten Lida en Fia meteen een paar andere ateliers mee te pak ken. Ze zijn er nu toch. Het werk van docent Henny von den ze mooi, vooral zijn kleurge bruik. „Maar ik vind jouw werk mooier," zegt Fia tegen haar schil derende vriendin. „Ja," beaamt deze, „werk van echte kunste naars valt altijd tegen. Het is zo modem. En ze hebben er altijd van die moeilijke verhalen bij. Nou, ik vind: mooi is mooi en le lijk is Ielyk." Binnen in het oude schoolgebouw aan de Warande, waar Van Leeu wen samen met Inge van Haastert en Marjo J.C. van Soest een atelier heeft, was het gisteren in de loop van de middag gezellig druk. Drie Vlaardingen Aardige festivitei ten, dat waren de vliegerdemon stratie en de 36ste editie van de Bevrijdingsronde van Vlaardin gen gisteren wel. Maar ook weer niet meer dan dat. Beide activitei ten, varend onder de vlag van de Stichting Nationale Gedenkda gen Vlaardingen (SNGV), trokken wel publiek, maar konden uiter aard niet tippen aan de groots op gezette festiviteiten van een jaar terug toen de bevrijding van Ne derland precies een halve eeuw achter ons lag. Een halve eeuw plus een jaar na dato blijkt het woord bevrijding veel van de oorspronkelijke la ding verloren te hebben, althans op 5 mei in Vlaardingen. Waar me nigeen op 4 mei nog wel even wil stilstaan by de gevallenen tijdens de donkere jaren tussen 1940 en '45, lijkt een dag later Bevrij dingsdag op een feestdag waar van er dertien in een dozijn gaan. Samen met anderen schotelt de SNGV het publiek een fletspuz- zeltocht, een surfwedstrijd, een vliegerdemonstratie en een wie lerronde, herstel: 'Bevrijdingsronde1 voor. Het zijn activiteiten die moeiteloos in welk feestprogramma dan ook kunnen worden ingepast. Blijkbaar ziet de SNGV simpelweg het houden van festiviteiten al als een manier om de bevrijding te herdenken. Er is wel iets voor te zeggen natuurlijk, een halve eeuw plus een jaar na dato. De 'driehoek' Kethelweg - Bur gemeester Heusdenslaan - Van Linden van de Heuvellaan vormt 's middags het parcours voor de Bevrydingsronde. Tussen twaalf en zes stampen achtereenvolgens de recreanten, de veteranen, jon ge kinderen op hun gewone fiets en top-amateurs schier ontelbare vliegers in al Ie soorten en maten op de weide bij de vlaardtngse Krabbeplas ui gevecht met de wind. Foto Roel Dijkstra rondjes weg op hun pedalen. In die laatste categorie trekt, na het klinken van de 'bevrijdende' bel, Jan Hordijk uit Mijnsheereniand uiteindelijk het hardst aan zyn stuur. De Vlaardinger Martin Schouten weet, net als in 1995 be slag te leggen op de derde plaats. „Die elite-amateurs," zegt voor zitter Ron Verweel van het organi serende RCMD De Coureur, „fiet sen natuurlijk gewoon voor de overwinning en de premies. Het is ook een officieel criterium van de wielerbond. Maar voor onze orga nisatie pakt de combinatie met Bevrijdingsdag altijd goed uit, omdat we dan meer publiek trek ken. Dit jaar nog wat meer dan vo rig jaar, want toen waren er nog zoveel meer activiteiten in de stad," Burgemeester L.W. Stam schoot de renners weg. Tot de finish blijft hij de vluchters en de gelosten op de voet volgen. „Ik heb ook wel belangstelling voor het wielren nen," bevestigt hij. „In mijn jeugd heb ik heel wat wedstrijden in het Olympisch Stadion gevolgd." Bevrijdend Eerder op de middag zijn de surf- wedstrijden op de Krabbeplas in het water gevallen. Of het nu komt door de afwezigheid van deelnemers en voldoende wind, dan wel door het te koud geachte water, daarover zijn de meningen verdeeld. Feit is dat de organise rende surfclub Hoek van Holland de races heeft afgeblazen. Op de weide bij de Krabbeplas komt de vliegerdemonstratie zon dagmiddag beter uit de verf. Vlie gers in allerlei soorten en maten binden de strijd aan met de wind: razendsnelle delta's, cody's (een oud model), een achthoekige Hexagon, en een Blowfish: een veelkleurige, met wind gevulde bol, die op de grond 'danst'. De vliegerdemonstratie is een succes, meent Willy van Diggele van de Schiedamse vliegerwinkel De Paddestoel. „Het gaat vanmid dag heel goed. Ér hangt een posi tieve stemming en er is nog geen schade aan vliegers geconsta teerd. Uniek is verder de demon stratie van Puppy's Power, het enige jeugd-vliegerteam in Ne derland." De jeugdige vliegerfa naten halen met hun delta's de meest acrobatische toeren uit. En jawel, voor de gelegenheid be schikt de organisatie ook nog over een rood-wit-blauwe vlieger. „Bovendien," besluit Van Diggele in stijl, „vliegeren zélf is toch al heel bevrijdend?" Door Pieter Vermaas Schiedam Pand Paulus aan de Korte Haven in Schiedam staat nog in de steigers, maar wie goed kijkt ziet dat daaraan spoedig een einde komt. Het monumentale pand, waarin vroeger nog kerk diensten werden gehouden, wordt weldra het nieuwe onderkomen van de Stichting Kunstwerkt. Eind juni kunnen de kunstenaars erin. Aan de restauratie van het monumentale pand werken onder meer drie leerlingen van Rijn mond Bouw, een regionaal opiei- dingsbedrijf voor de bouw. Voor hen zijn drie leerling-bouwplaat sen gecreeerd. Een van die leerlingen is Roger Paidin. Feitelijk is er voor hem ook sprake van betaalde arbeid, want voor zijn geleverde diensten ontvangt hy een bedrag dat veer tig procent boven het wettelijk minimum loon ligt. Vier dagen per week timmert en restaureert hij, de vijfde dag schaaft hij op school zijn theoretische kennis bijDat alles volgens de beproefde formule van het leerlingwezen. Siersmeedwerk Het bevalt Paidin wel, die vier da gen per week op de Korte Haven aan de grachtengordel van Schiedam. „Je leert hier veel meer dan op school, ook omdat de begeleiding goed is. Daarnaast is het werk van de restauratie bouwvakker interessant, omdat je hier creatief moet zijn. In gewone nieuwbouw werk je vooral met kant en klare delen." Een blik op de werkzaamheden bewijst zijn stelling. In welke nieuwbouwwoning worden met freesmachines immers nog 'vel- lingkantjes' in de houten spanten aangebracht? Welke nieuwbouw woning kent 'sierklossen' onder de nieuwe draagconstructie en 'consoles' aan de buitenkant? En in welke nieuwbouwwijk genie ten bewoners van de er tegenover gelegen panden van een sier smeedwerk als dakopbouw? Paulus heeft het allemaal. Steentje Het zyn deze extra's die maakten dat 'de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) opdracht gaf voor de restauratie van het monumentale pand. Maar ook bouwtechnisch was Paulus aan een opknapbeurt toe. De oude draagconstructie van het dak vol deed niet meer en de stenen in de voorgevel hadden vocht doorgela ten en waren kapotgevroren in de winter. Aannemer F Bijl en Zn vertaalt de schetsen van architect Peter van Veizen in bouwprestaties en daar dragen de drie leerling bouwvakkers letterlijk hun steen tje aan bij. Van Veizen onder streept het belang van de leer ling-bouwplaatsen. „De landelij ke monumentensubsidies zijn de laatste tien jaar gedaald van 180 naar 80 miljoen. Daardoor wordt het voor bedrijven moeilijker om te investeren, en dus neemt de hoeveelheid werk af. In Schiedam trekt het nu weer iets aan. De leer lingen zyn voor een bedrijf overi gens niet per definitie goedkoop. Door hun onervarenheid ügt hun productie natuurlijk wat lager en een ervaren, dure man moet daar om tijd in de begeleiding van hen steken." Bij opieidingsbedrijf Rijnmond Bouw heeft opdrachtgever SBSS met de restauratie van Paulus in elk geval de juiste snaar weten te raken, zegt directeur Van Pelt van het opieidingsbedrijf. „Daarom detacheren wij er leerling-bouw vakkers tegen een sterk geredu ceerd tarief, overigens zonder dat dit de geldelijke beloning voor de leerlingen aantast. In feite geven we de helft van de subsidie weg." Nu nog in de steigers, maar in Juni het nieuwe onderkomen van de Stichting Kunstwerkt. Drie leerlingen van een regio naal opieidingsbedrijf voor de bouw werken mee aan de res tauratievan het monumentale Pand Paulus aan de Lange Ha ven. Foto Roel Dijkstra in één klap, moeten de bezoekers hebben gedacht, want voor de ze ven andere kunstenaars die hun atelier hadden opengesteld voor publiek, was er aanzienlijk min der belangstelling. ,We zijn er dit jaar vroeg by," ver telt Henny van Leeuwen. „Twee jaar geleden hielden we open ate lier in september. Maar dat is zo'n festival-maand, dan is de concur rentie te groot. Vijf mei is een mooie dag om eens iets anders te doen. Trouwens, kunst werkt ook bevrijdend. Het zou een vanzelf sprekend deel van het leven moe ten zijn. Dat willen we op een dag als deze overbrengen op de men sen." In zijn atelier schenkt hij bezoe kers champagneen vertelt hij met plezier over zijn werk. Gekozen heeft hij voor het thema bloemen. „Ik vind het leuk om op de grens van de abstractie te zitten. Je ziet een tulp en tegelijk een groot rood vlak. Je ziet een verzameling kleurvlakken met daarin twee le lietjes. Zo daag ik mensen uit om net iets verder te kyken." On staan Die extra informatie die hy bezoe kers mee kan geven, vindt de Schiedamse kunstenaar belang rijk. Je kunt naast het resultaat immers ook laten zien hoe dingen zijn ontstaan. Dat is iets wat je in een tentoonstelling nooit zal ho ren. Bovendien: „In een expositie met tien werken kun je het elfde nooit laten zien. Hier kun je er dingen bijpakken." Dat vindt ook collega Inge van Haastert de charme van een open atelierdag. „Je gunt mensen een kykje bij de kunstenaar thuis, waar ze de leuke dingen, maar ook de gekke dingen kunnen zien. Hier hangt de kunst bijvoor beeld veel te hoog. Daar was nou eenmaal makkelijk te boren. Dat soort dingen moet je niet verdoe zelen, die moetje uitbuiten." Toch zit er ook een zakelijke kant aan een dag als deze. „Je bent een zelfstandige ondernemer en moet activiteiten op touw zetten om je werk te verkopen," omschrijft kunstenares „Maijo van Soest. Hoewel het kopen van kunst vol gens Van Leeuwen zelden spon taan gebeurt, vindt hij het wel be langrijk dat mensen weten dat er kunst te koop is. En dat ze niet zo maar een poster laten inlijsten en die ophangen. Voor dat bedrag kunnen ze best iets 'echts' vinden dat nog 'aardig' is ook. „Maar je moet als kunstenaar niet het idee hebben dat je op een open atelier dag hartstikke rijk kunt worden." Maandag 6 mei VLAARDINGEN De Groene Luiken. Info-avond 'Geloofsvragen by psychische ziekte', 20.0ÖU. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Mari- nierskapel, 2O.G0u. Luxor Thea ter. Benny Neyman, 20.15u. R'dams Centrum voor Theater. - Line,20.30u. Dinsdag 7 mei SCHIEDAM De 4 Molens. Informatiemarkt, 9.30u. Stadsbibliotheek. Lezing Broekpolder, ÏÖ.OOu. Podium. Jamsessie olv Richard, 21,30u. VLAARDINGEN Natuurpark Holy. Excursie, 19.30u. MAASSLUIS Stadhuis. Verkeersspreekuur, 16.3ÖU. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility! (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca' lypso 2: 'Shanghai Triad' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia'(16) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso .2 Riksbioscoop: 'Bullets over Bro adway' (al) dag. 12.45-3.30. Cine-, rama 1: 'Up Close Personal (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Lord of Illusions' (16) dag. 1.154- 6.45-9,30. Cinerama 3; 'Les Misera bles'(12)dag. 14.30-8. Cinerama4t 'Leaving Las Vegas' (16) dag. l.ISC 4-6.45-9.30. Cinerama 5; 'Bra^ veheart' (16) dag. 8.15 ma.di. ook- I.154.30. Corso: 'Critical Decision'- (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax. Theater: 'Survival Island' (al) dag, beh.ma. 24-7. ma. alleen 7.'The iX-, ving Sea'(al)dag.beh.ma. 3. do. t/m zo. ook 1. 'Toy Story' (al) do. t/m zo. II.30-5.15.''BrokenArrow'{16)dag. 8.10. Venster 1: 'Cydo' (16) dagT 7.30. 'The White Balloon' (16) dag. beh.ma. 10. Venster 2: 'Belle ds Jour' (16) dag. 4.30, 'Saudade' (16) dag. 9.1540.30. Lumière 1: 'Brps ken Arrow' (16) dag. 1.154-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Heat' (16) dag! 8,30. ma.di. ook 14.30. Lumière 3: 'Money train' (16) dag. 6.45-9^0,1 ma.di. ook 1.154. Lumière 4:- 'Before and after' (al) dag. 6.45» 9.30. ma.di.ook 1.154. Pathé 1: 'Up Close,Personal' (al) d2g. 12.31K 3,20-6.10-9. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 4,15-3.15. ma.di. ook 12,15. PC thé 3: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-1.454,25-7.05-9.45. Pathé 'Get Shorty' (al) dag. 11.35-24.25- 6.50-9.15. Pathé 5: '12 Monkeys" (12) dag. 1-3.50-6.40-9.30. Pathé 6^ 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-9. mfc .di. ook 12.30. Patbé 7: Toy Story1 OV (al) dag. 6.05-8.10-10.15. ma.di. ook 11.50-1.55-3. Rex: 'SchooJgirls- (18) dag. 12.00 doori. voorst. Vlaardingen Acht jongens heb ben zaterdagavond rond elf uur geprobeerd een 19-jarige Vlaar dinger van zijn geld te beroven. De man had dit geld zojuist uit de pin-automaat van de Postbank aan de Waalstraat in Vlaardingen gehaald. Het slachtoffer kon aan zijn overvallers ontkomen doof een klap uit te delen en. weg te rennen. Vlaardingen De raadsleden A Attema (PvdA) en B. E. van der Velde (Groenlinks) hebben za terdagavond bij de dodenher denking in Vlaardingen roze driehoeken uitgedeeld. Zo'n vijftig mensen bij de officiële herdenking aan het Verploegh Chasséplein, onder wie drie le den van het college van burge meester en wethouders, droe gen het herkenningsteken,,van homoseksuelen. Daarmee weid aandacht ge vraagd voor de vervolging van homofielen in andere landen, maar de actie was vooral een protest tegen de StichtingNatio- nale Gedenkdagen. De organisa tor van de plechtigheden in Vlaardingen had vorige week een verzoek van Amnesty om aandacht te vragen voor onder drukte homoseksuelen naast zich neergelegd. Amnesty wilde tijdens f dé do; denherdenking van 4 mei hand1' tekeningen inzamelen van men sen die zich tegen de vervolging van homofielen in andere lan den keren. Dat had de actie groep na afloop van de doden herdenking willen doen in de Oosterkerk. Jaarlijks voert de mensenrechtenorganisatie rond deze tijd actie cm zo eer, relatie te leggen tussen de verschrik-' Mngen van de Tweede Wereld oorlog en onderdrukking anno „Toen ik het bericht las dat de--*. Stichting Nationale GedenkdafU gen daaraan niet mee wilde wer; zegt Attema, fra'ctievoorzittet^c van de PvdA in de Vlaardingseu; gemeenteraad. Samen met haar GroenUnks-collega Van derVel-„ de nam ze contact pp met Ara-r nesty. Besloten werd om tijdens de do*,,, denherdenking vijftig roze drie-,;.. hoeken uitte delen, het symboolr- van de homo's zoals dat in desvL Duitse concentratiekampen uitgevonden. Daar kregen, de - homofieleri een roze driehoek op hun pak, de politieke gevange-^ nen een rode driehoek en dejort* den een gele davidster. Attema: „Het is van het-allergy, grootste belang om de harden*-» king door te trekken naar het;:, heden. Eénenvijftigjaar na de*- oorlog- moeten we waakzaam;;; - blijven én de strijd voortzetten.»- Burgemeester Stam zei in zijn., toespraak dat 75 procent van de*-- bevolking van nu de oorlog niet,;: heeft meegemaakt. Zonder dé- gevallenen in de oorlog te willen, vergeten, maken we het voor de7- jeugd helderder door thema's uit het heden erbij te betrekken. Ik-vinö het dan ock uiterstiver-, werpeüjk van de Stichting Na-"-.! tionale Gedenkdagen dat ze_. geen gehoor gaven aan hetverTL zoek van Amnesty."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1