25 Neptunus grossiert plots in nederlagen Sparta-werper Papito Stewart niet te stoppen Skadi valt buiten prijzen op 'eigen' Rotte Revanche Holland Acht bij opening roeiseizoen Arbiter vergeet honkbalduei Winst en verlies hockeymannen Berkelse wordt Neerlands beste springster Bridgecup prooi voor Lombard Veldfouten doen landskampioen tegen Pioniers twee maal de das om Publiekswissels tijdens Rotterdams hockeyduel Snelwiek op twee fronten in raee voor NK handbal VOC met lege handen na eerste ericketduel Rotterdams Dagblad Maandag 6 mei 1996 Rotterdam Gisteravond kreeg honkbalscheidsrechter Peter van de Heuvel uit Utrecht een tele foontje van scheidsrechtersbaas Cees Bouterse. Zijn vraag: waar om Van de Heuvel die middag verstek had laten gaan bij de wed strijd tussen Geul Techniek/Feye- noord en Chrysler/Euro Stars in de eerste klasse. Van de Heuvel bezwoer, dat hij volgens het bondsblad toch echt een vrije middag had, die hij dan ook sa men met zijn vriendin had door gebracht. „Dan hebben jullie die wedestryd vast foutief gepubliceerd sugge reerde Van de Heuvel. Daarop las Bouterse hem hardop de aanstel lingen voor, waarna de Utrechtse arbiter met het schaamrood op de kaken zijn verontschuldigingen aanbood. „Het is een enthousiaste jongen, van wie we veel venvachten," denkt Bouterse. „Tenminste als hij beter leert lezen." Van de Heu vel krijgt een nieuwe kans op He melvaartsdag. Naar die datum is de wedstrijd tussen Feyenoord en Euro Stars verschoven. In de overgangsklasse lijken alle ploegen aan elkaar gewaagd. Tridents, dat vrijdagavond nog uithaalde tegen The Herons, ver loor een dag later kansloos met 14-2 van RCH. De meeste klappen (12) hep Tridents-werper Christi an van der Wal op in de eerste vier innings. Bij een 7-2 achterstand maakte hij plaats voor Ferry Hou- weling. Bij 9-2 kwam Elton Koeiman hem aflossen. De Tridents-slagploeg werd aan ban den gelegd door Jeff Calderone, de Amerikaanse werper in RCH- dienst. Ook Rotterdam Orioles blijft aan de negatieve kant van de score. Zaterdag was het 1-13 tegen Bad hoevedorp, gisteren was Xanthos uit Amsterdam, een nieuwe naam voor het roemruchte OWO met 5- 7 sterker. Zaterdag was het een zwarte dag voor werper Orioles- werper Jeroen Hollander, die ze ventien hits tegenkreeg. Feye noord verloor op die dag met 18-9 verloren van Flying Petrels. (poh De Nederlandse hockey- ploeg heeft op het toernooi om de Azlan Shah Cup in ïpoh wisselend succes geboekt. Oranje versloeg India zaterdag met 1-0. Het doel punt kwam in de 45ste minuut op naam van Cas Wolbert. Gisteren verloor Oranje met 0-2 van gast land Maleisië, waarvan vrijdag nog een oefenwedstrijd met 2-1 werd gewonnen. Het Nederlandse team in Maleisië bestaat uit een mengeling van A- intemationals en opkomend ta lent. De internationals van Am sterdam, Bloemendaal, HGC en KZ bleven thuis in verband met de playoffs om het landskampi oenschap. Als coach treedt Nor- bert Nederlof op, de verantwoor delijke man voor Jong Oranje. Roelant Oltmans maakt slechts een gedeelte van het evenement mee, Nederland had tegen Maleisië aanvallend weinig in te brengen. Ook de drie strafcorners leverden niets op. „De afwerking was slecht," beaamde Nederlof. „Van de strafconers werd er één slecht gestopt, de andere twee werden goed geblokkeerd door de Malei sische defensie." Rotterdam lisette Planken uit Berkel is op de een- en drie-me terplank schoonspringkampioen van Nederland geworden. Bij de B-meisjes in Amersfoort kwam de springster uit op 300.10 punten op de een-meter en 310.10 punten op de drie-meter. Bij deze wedstrij den kwalificeerde de sehoon- springster, die lid is van AZ&PC in Amersfoort, zich tevens voor de Europese Jeugdkampioenschap pen in Duitsland. Ook voor de regiotalenten Levy Rosalina uit Rotterdam en Friso Reitsma uit Ridderkerk was er succes. Rosalina eindigde op de drie-meterplank in de C-groep op een derde plaats. Reitsma behaal de eveneens brons in de B-groep. Er moesten acht sprongen wor den gemaakt. Utrecht De finale om de beker van de Nederlandse Bridge Bond is gisteren gewonnen door De Lombard, In het Utrechtse Denk sportcentrum wisten de Rotter dammers de afwezige titelverde diger EGBC te onttronen door HOK uit Amsterdam en BCO uit Utrecht op ruime afstand te hou den. Door Chris Mast Rotterdam Na een vlekkeloze competitiestart van zeven ze ges op rij grossiert Tropicana/Neptunus plots in verliesbeur- ten. Op Koninginnedag leden de Rotterdamse honkballers te gen ADO, toch één van de zwakke broeders uit de hoofdklas se, een recordverlies (16-8). De landskampioen leed zaterdag nederlaag nummer twee (3-2) en gisteren nummer drie (7-4). Beide keren was Minolta Pioniers de tegenstander. De op zijn minst opmerkelijke serie nederlagen had tot gevolg dat de ploeg uit Hoofddorp de kop van de ranglijst overnam. Bij winst willen spelers graag nab lijven voor hun uitloopoefeningen in het buitenveld. Gisteren toon den alleen Bobby van Aaien en Eric de Brum die behoefte. De overigen pakten snel hun spullen en verdwenen richting kleedka mer. Lag het aan de snerpende kou of leden de Neptunianen aan een slecht geweten? In ieder geval moet korte stop Ed dy Dix daarvan last hebben ge had. Want op zijn conto kon de ne derlaag zaterdag worden bijge schreven. Dix was na een tik van Raymond Hofer achter het twee de honk de bal kwijt en omdat Eu gene Henson op honk nummer één stond, was die actie het ver schil tussen einde inning via een dubbelspel en vervolg van die slagbeurt met Henson in sco- ringspositie. Zondag gingen diverse collega's van Dix niet vrijuit. Derde honk- man Marcel Buurman was bij voorbeeld verantwoordelijk voor het eerste punt van Pioniers. Tweede honkman Bob van Aaien moest zich het vijandelijke derde punt aantrekken. Werper Hany Koster begon zijn optreden op de heuvel in de negende inning met een pick-off op het eerste honk, waarbij hij de bal in het buiten veld gooide en loper De Haan twee honken winst kon boeken. En wat te denken van de kleine en grote denkfouten. Achtervanger Johnny Balentina die een slag man na drie slag uittikte, terwijl het eerste honk bezet was en de man dus een automatische nul was. Of korte stop Dix, die in de relay een bal huizenhoog over het derde honk smeet, terwyl de loper in geen geval meer kon worden uitgemaakt. Neptunus-coach Jan Collins had zondag voor de wedstrijd zijn team al indringend toegesproken. Collins had vooral de aanval ge maand: „Als op beslissende mo menten de slagploeg je in de steek laat, dan valt daar niets te gen te doen." In zekere zin gaf het wedstrijdver loop daarna hem gelijk, Collins til de niet zwaar aan de fouten in de verdediging. „Het waren allemaal hard geslagen ballen, waarop de fouten werden gemaakt. Ook dat kan gebeuren." Komend week einde zijn de Vrienden van Kin- heim de tegenstander. Collins put hoop uit het feit, dat die ploeg te- genwoordiog niet de moeilijkste tegenstander is... NEPTUNUS10 0 01 0 0 0 0=2-10-2 PIONIERS 000 000 201=3-124 Pioniers: Richard Orman (9) 3-t-lö. Nep tunus: Geoffry Kohl (7 2/3) 5-4-10, Harfy Koster <2/3) 0-0-2 Home runs: geen. Win- Door Chris Mast RotterdamZaterdagmiddag om twaalf uur, twee uur voor de wed strijd van de honkballers van Vi trine Art Sparta tegen Mr. Cocker HCAW, vertrok Papito Stewart, Sparta's sterwerper weer richting kleedkamer. Hij was getroffen door de koude en had besloten een extra (derde) trui aan te trek ken. Bijna vijf uur. later stelde Sparta-midvelder.Michael .Mart-,., ha met een vangbaTin-het mid- veld de 6-1 zege veiiigï Stewart sloeg dat tafereel vergenoegd ga de. stak de vier vingers van zijn rechterhand op, stapte vamde heuvel en werd omspoeld door juichende teamgenoten. Die vier vingers staan symbool voor de vier overwinningen (in evenzovele starts), die Stewart als werper tot nu toe behaalde. Nog twee weken en hy kan zijn overwinningen op de vingers van twee handen tellen. Stewart (30) is een perfectionist; die na drie jaar overgangsklasse, geniet van rijn come-back op het hoogst ^Ibnkbali^tfomL.,.. Foutje. 7. jïfcheb eigenlijk maar één foutje - gemaakt," sprak hijbedacht zaam na afloop als gast in de be stuurskamer op Nieuw Vreelust. Hij doelde op de laatste inning toen slagman Mek Fridsma op twee slag kaal stond en toch door kwam met een hit. Een misver stand tussen Stewart en achter vanger 'Chuba' Fluonia. Stewart had een curve-balletje aan de bui tenkant van de plaat in gedach ten, maar zag dat Fluonia zijn handschoen aan de binnenkant hield. Waarop hij besloot alsnog daar te mikken. Een vergissing. „Maar wij hebben het gelijk uit gesproken. Dat mocht niet meer gebeuren," aldus Stewart. Fluo nia tilde aan het voorval niet zo zwaar. „Die hitters staan er ook niet voor niets". Fluonia is geïm poneerd door de kracht van Ste wart: „Hij staat te gooien als een beer". De hoofdpersoon zelf: „Ik weet van al die jongens wat hun zwakke plekken zijn. Cranston bijvoorbeeld moetje hard aan de binnenkant pitchen." Neerlands beste slagman was zaterdag voor- Stewart een eitje. Vier keer kon den zijn klappen door de Spar taanse velders onschadelijk wor den gemaakt fl -«U-, - r<r Stewart heeft inmiddels van alle hoofdklassewerpers "de meeste innings gegooid: 34. En van rijn: vier overwinningen haalde-hij er. drie tegen teams, die vorig jaar nog de play-offs haalden. Twee tegen Kinheim en een zaterdag tegen HCAW. Kortom de vraag is welke club gaat dit jaar de zege- rEeks van Stewart stoppen? HCAW^.:™603 091 000=1-9-2 SPARTA202 000 2öx=6-7-2 Sparta: Orlando Stewart (8; 4-0-9. HCAW: Danny Wout (62/3)4-3-7, Jeroen Hubert t 1/3) 1-0-0. Home rans: geen. Winnaar: Or lando Stewart (Sparta). Verliezer. Danny Wont (HCAW). SPARTA000 016 006=1- ï-2 HCAW 011 02x=5-ll-l HCAW: Amar Hoogland(7 1/3)7-4-5,-Ca sper van Rijnhach <12/3) 2-0-1. Sparta: Di- di Gregorius (71/3) 54-11, Chester Belioso (2/3) 1-0-0. Home runs: geen. Winnaar Amar Hoogland (HCAW). Verliezer: Didi Gregorius (Sparta), Rotterdam Roeien op de Rotte, Rotterdamser kan 't niet. Start ter hoogte van het complex van roei vereniging Nautilus, tweeënhalve kilometer naar de Prinses Ire- nebrug, oproeien tot aan De Maas en dan 1500 meter terug naar de finish, vlakbü Nautilus op de Rot te. Een krachttoer van zo'n vier kilometer, ofwel de dertiende Rot- tebokaal. Gisteren namen er vijf enzeventig ploegen met in totaal zo'n 350 roeiers aan deel. Op de zogeheten 'PE-in-'t-lang' op de Schie bij Delft, die over twee we ken wordt gehouden, de grootste wedstrijd voor competitieroeiers. De dertiende Oranjeboom Rotte- bokaal werd georganiseerd door Skadi, één van de sportafdelingen van het Rotterdamse studenten corps Hermes. De roeivereniging was ook de enige Rotterdamse deelnemer aan de wedstrijdenDe Maas en Nautilus lieten verstek gaan. Maar de Skadi'ers moesten de prijzen aan anderen laten. De toproeiers van de club namen trouwens deel aan grote wedstrij den in Tilburg (nationaal) en Keu len (internationaal). Sommige an dere ploegen kunnen hun toppers wel in stelling - en dus in de boot - nemen. Bij de mannen ging de eerste prijs, de Rottebokaal, naar de Hal ve Club-Acht, een ploeg van de Delftse roeivereniging Proteus. De vier-met-stuurman van Ska di werd achtste. De hoofdprijs bij de vrouwen, de zogeheten Phec- da-bokaal, werd gewonnen door Gyas uit Groningen. Scheepvaartverkeer Voor de jaarlijkse wedstrijden op de Rotte waren verenigingen (in Een lichte vier met stuurman glijdt over het water van de Rotte tijdens de dertiende Oranjeboom Rottebokaal. De organisa tie van het evenement was in handen vanSkadi, maar het thuisvoordeel vertaaldezich niet in een Rotterdamse prijzenslag. Foto Fred Ernst/Cor Vos studententaai: 'corporaal'en 'bur gerlijk') uit binnen- en buiten land uitgenodigd. Voor de gelegenheid lag het scheepvaartverkeer gisteren stil op het traject. De strijd om de Rot tebokaal stond open voor alle ty pen boten, van eenpersoons (ski- Keulen De Holland Acht heeft zich tijdens de opening van het in ternationale roeiseizoen '96 met groot machtsvertoon gepresen teerd. Bij de Elite-Regatta in Keu len boekte het Nederlandse Vlag- geschip twee maal revanche. Za terdag op Rusland voor de neder laag in de laatste Rotsee Regatta, zondag op Duitsland voor het ver lies in de finale van het vorige WK Op Lake Lanier bij Atlanta kan de 'acht' de beste Nederlandse roei- prestatie in honderd jaar Olym pische Spelen behalen. De Hol land Acht won nog nooit goud. Maar niets is zeker voor de finale van het koningsnummer. Het op timisme in eigen kamp is groot, het ontzag bij de grote concurrent Duitsland gegroeid. „Ik ben on der de indruk van de Holland Acht", sprak de Duitse coach Ralf Holtmayer enkele uren voor zijn formatie 4,92 seconden (anderhal ve bootlengte) toegaf. De Deutschland Achter was ge handicapt door de ziekte van Richter, voor wie een reserve in stapte, Holtmayer liet ook de nieuwe boot in de loods, omdat dit in de voormalige DDR ontwikkel de materiaal onvoldoende was uit getest. Na de verloren race zei Holtmayer niet verrast te zijn: „Nederland is al wat verder dan wij." De Holland Acht gaat in Atlanta alleen voor goud. Zilver is er meer dan genoeg opgehaald, zoals bij de WK in Indianapolis (achter Verenigde Staten) en in Tampere (achter Duitsland). Op Lake La- nier zal een harde strijd worden uitgevochten met minimale ver schillen tussen stuk of zeven landen: Veremguc Staten, Rus land, Duitsland, Roemenië, Aus tralië, Groot-Brittanniè en Neder land. Kans Bondscoach René Mijnders geeft de Holland Acht een goede kans. „Onze concurrentie werkte in de Olympische jaren uiterst profes sioneel naar de Spelen toe. Wij niet," zei Mijnders in Keulen. „In Nederland kon dat nooit, want de roeiers studeerden of moesten werken. Nu zijn ze geheel vrij om te trainen, dus kunnen wij meer progressie boeken dan de grote concurrenten. Die zullen ook wel iets vooruitgaan, natuurlijk, de ontwikkeling staat niet stil. Maar wij kunnen een grotere stap ne men." De eerste resultaten van de pro fessionele aanpak waren aan de oever van de Fuhlingensee in Keulen te zien. De Holland Acht zegevierde metenorm machtsver toon. Bartman, Simon, Van der Zwan, Van Steenis, Zwolle, Flo rijn, Rienks en Skadi-roeier Koos Maasdijk voeren voor het eerst als achttal dit seizoen. Ze waren bo venmatig gretig een topprestatie neer te zetten. Zaterdag was Rusland de tegen strever. Mjjnders verwachtte zwa re tegenstand. Die kwam niet, me de omdat de Holland Acht snel startte. Met Maasdijk en Stmon voor Compagner en Krijtenburg is er meer power aan boord. Rus land gaf 5,64 seconden (twee boot lengten) toe. Zondag was de wed strijd zwaarder door minder mee wind. Toch ging het drie secon den sneller. Dat kwam door de aanwezigheid van Duitslands eer ste keus. Rusland nam dit keer een raketstart. „Een zelfmoordactie en dat bleek ook," oordeelde Michiel Bartman. De Nederlandse Acht zette Duits land tijdens de eerste kilometer op achterstand en concentreerde zich op een forse kloof aan de fi nish, want een psychologische tik kan geen kwaad. Winnen van Duitsland vinden roeiers trou wens altijd lekker. Het Holland Aeht-project begon immers vier jaar geleden uit afkeer van de Duitse arrogantie in de roeikam- pen. Met assistent-chef de mission Hans Jorritsma op de wallekant Adam Slocum, de Amerikaanse aanwinst van Sparta, landt veilig op het derde honk tijdens de wedstrijd te gen HCAW. Coach Koos van der Mark geeft Slocum het 'stop' plus 'hoog' sein. Een sliding is niet noodza kelijk. FotoCor Vos/Fred Ernst naar. Richard OrmanPioniers). Verliezer; Harry Koster (Neptunus). PIONIERS ,.101 3 0 0 00 2=7-13-1 NEPTUNUS110 001 10 0=4-11-3 Neptunus: Rob Cordemans (3 1/3) 3-2-8, Jim Hovorka (4 2/3) 5-2-3, Harry Koster (1) 2-0-2, Pioniert: Enk Lommerde (6+1)3-6-9, Theo Geerman (3) 2-0-2. Home runs: geen. Winnaar: Enk Lommerde (Pioniers) Ver liezen Rob Cordemans (Neptunus). Save: Theo Geerman (Pioniers). ff) tot grote achten. Toch was er maar één eindklasse ment. Door een speciale omreken- tabel konden de eindtijden van al le boten - groot en klein - tot ver gelijkbare tijden worden 'onge nummerd'. Hierdoor heeft een skiff evenveel kans op de eindze ge als de veel snellere 'achten'. Zo legde de winnaar van de Rottebo kaal, Halve Club-Acht (met vier roeiers en een stuurman), het par cours van vier kilometer af in 12 minuten en 52 seconden, omgere kend leidde dat tot een (winnen de) eindtijd van 13.32. De strijd om de Rottebokaal, om geven met een speciaal 'tap-ei- land' en levende muziek en gis teravond afgesloten met een feest in de sociëteit, krijgt volgend sei zoen zeker een veertiende editie. Uitslagen Rottebokaal (mannen). 1. Proteus (Delft, vier-met-stuurman); 2. Nereus (Amster dam, acht-met-st3. Orea {Utrecht, vier-met-sL), 8. Skadi (Rotterdam, lich- te-vier-met-st Vrouwen 1. Gyas (Groningen, acht-met- st.), 2. Skoll (acht-met-st.). 3 Proteus (acht-met-st.), 4. Skadi (Rotterdam, acht-met-st.) moest de Nederlandse Olym pische roeiploeg voor de eerste keer vormbehoud tonen voor eventuele uitzending naar Atlan ta. Aan die eis werd ruimschoots voldaan. Bij de vrouwen is de Holland Acht nog niet zo ver. Dit bleek met twee tweede plaatsen, in verschil lende samenstellingen trouwens, achter respectievelijk Wit-Rus- land en Canada. Verantwoordelij ke bondscoach Kris Korzeniowski wacht nog minimaal twee weken met de definitieve selectie. Hij be oogt uit de overblijvende roeisters ook nog een kansrijke twee-zon der op te stellen. De totale oogst in Keulen na twee dagen roeien bedroeg voor Oranje vijf overwinningen, vijf tweede plaatsen en negen derde. Behalve de dubbele winst van de Holland Acht mochten de dubbelvier man nen en vrouwen en de lichte dub- beltwee mannen Van der Linden/ Aarde wijn een medaille ophalen, alleu op zaterdag. Rotterdam De vrouwenploeg van Rotterdam beëin digde de hockeycompetitie met een 4-0 overwinning op het reeds gedegradeerde Zwolle. Met name in de- tweede helft bouwde de Rotterdamse middenmoter aan een indrukwekkend offensief, dat drie doelpun ten opleverde. Voor de thuisclub trof Simone Mar tens voor rust doel en scoorden in de tweede helft Karlijn Petri, Inge van der Broek en Al-speelster' Saskia Wijtenburg. Bij Rotterdam kregen Annema- rie Blankert en Annemarie Roozendaal een publieks-' wissel. Beide speelsters maakten acht jaar deel uit van de hoofdmacht en stoppen of gaan lager spelen. De hockeyvrouwen van Victoria gaven de eindsprint in de overgangsklasse gestalte door Keep Fit met 1-3 in eigen huis te verslaan. Jennifer de Poorter, Sasja- Bal en Jans Mïchiels scoorden. Zondag besluit Victo-_ ria de competitie tegen Union thuis. Dan wordt te vens afscheid genomen van een viertal speelsters: keepster Agaat Bouten (gaat weer voetballen), Chris tie Bouwmeester, Charlotte Koevermans en Antoi-_ nette de Kanter. In de overgangsklasse lieten de mannen van Leoni- das de kans op een hogere klassering aan zich voorbij gaan. De ploeg had nauwelijks verweer tegen Hudi- to, dat voor lijfsbehoud om elke meter grond vocht- De Delftenaren, die vorige week trainer Walram van" Limburg-Stirum (tevens ex-Victoria) de laan uit stuurden, zegevierden met 1-2. Voor de Rotterdam-, mers doelpuntte Bas Ruyzenaars. De kans is groot dat Maarten de Heus Leonidas gaat verlaten. De' spits verhuist naar Temeuzen. Rotterdam had in en bij Groningen geen schijn van kans en verloor met 4- 2. In de hoofdklasse strijden de hockeyers van Bloe-' mendaal en HGC komend weekeinde om de landsti tel. Bloemendaal versloeg in de halve finale van de1 play-offs HCKZ (2-1 en 3-1). HGC verloor in Amster dam met 1-2, maar zette op eigen veld de zaken recht: 4-2. Rotterdam Zowel de vrouwen als mannen van1 handbalvereniging Snelwiek hebben een belangrijk ke stap gezet in de richt ing van het Nederlands kam pioenschap veldbandbal. De vrouwen wisten tematftT wemood gelijk te spelen tegen Gemini: 13-13. Hurl mannelijke collega's tracteerden naaste belager Ro< da probleemloos op een nederlaag: 21-17, Gemini uit Zoetermeer overrompelde Snelwiek met ondernemend en gevarieerd aanvalsspel. Na (4-8) de' pauze speelde Snelwiek een betere versnelde aan-' valsopzet en kwam het in vrij korte tijd terug tot 8-8. Daarna verzandde Snelwiek weer in teveel slordige" passes en te geforceerde schoten, maar de veer-" kracht werd vooral door Yvonne Schuppers weerge-'.' geven. Na 8-11 forceerde zij weer tot 11-11, en na 11— 13 herhaalde de geschiedenis zich tot de 13-13 eind-', stand. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft Snel wiek vier verliespunten minder dan Ancora. Voor.' Snelwiek mag het met meer misgaan. Een eventueel' kampioenschap in deze hoogste klasse geeft recht opl deelname aan het NK op 23 juni. Datzelfde geldt voor de mannen van Snelwiek, die Roda bedwongen (21-' 17). De Rotterdammers hebben met nog vier wed strijden voor de boeg een voorsprong van vier pun-' ten. Het programma is niet al te zwaar, dus Snelwiek mag de titel eigenlijk niet meer verspelen. De club zoudaneen unieke bijdrage aan het NK leveren door met zowel de dames als de heren aan te treden. De handballers van Atomium verspeelden hun laat ste kleine kansje door van degradatiekandidaat DIOS verrassend te verliezen: 20-19. Den Haag Spanning was er gisteren voldoende op Nieuw-Hanenburg in Den Haag, maar de cricketers van VOC bleven wel met lege handen achter tegen; Quick Haag. In de eerste wedstrijd van het hoofd klasse-seizoen kwamen de Rotterdammers tot op vijf' runs van de thuisclub, die eerder op de dag een totaal van 238 all out had neergezet. Op een stand van 233 (voor het verlies van acht wickets) waren echter alle overs op en was de VOC-innings ten einde. In de laat ste serie van zes ballen deden Bas Punt en René Schoonheim nog een manmoedige poging de over-;; winning naar de Overschiese Kleiweg te halen. Zé" moesten in die laatste over in totaal negentien runs; maken voor de overwinning, maar kwamen op hef bowlen van oud-prof Paul Jan Bakker niet verder dan dertien punten. Schoonheim is dit seizoen terug in de hoofdmacht" van VOC. De veertig-plusser, fanatiek als altijdj speelde de laatste seizoenen voor het Utrechtse Kam-* pong. Terug bij zijn oude liefde VOC, is Schoonheim" als wicketkeeper de opvolger van de gestopte Mare Bakker. Maar een overwinning kon de cricketende' tandarts VOC dus niet schenken bij zijn rentree. Lange tijd stond het Rotterdamse elftal op winst te gen de 'Haantjes', de dub van de onlangs overleden journalist Fred Raeké. Op jacht naar het winnende- totaal van 239 zorgden Rob Vos (43) en de Zuid-Afri-; kaan Brad White (65) voor een goede opening. Hef' eerste wicket viel pas op 110. Na het vertrek van Vos (gevangen door Jan Kramer op het bowlen van zijn broer Dick Kramer) en White (een vang op eigen bow len van diezelfde Jan Kramer) zetten Bas Zuiderenf, (23) en Klaas-Jan van Noortwijk (41) het goede werk voort. Toen in de 48ste over het wicket van international Van Noortwijk viel, had VOC nog zeven overs en vijf slagmensen achter de hand om de partij uit te ma ken. Maar op Christiaan de Rooy (15 runs) na kwam. niemand daarna meer echt los, zodat Schoonheim eir Punt voor een (achteraf beschouwd) niet te verwe-.. zenlijken opdracht werden geplaatst. Eldert Frank,' de nummer elf, kwam niet meer aan bat. In de innings van Quick was de opening eveneens ui terst belangrijk. Nolan Clarke vierde zijn rentree bij de Haagse club met een score van 38. De West-Indi sche Nederlander speelde in 1990 voor het laatst bij Quick. Coach Kenny Jackson, die twee jaar geleden bij het Voorburgse VCC acteerde, maakte er als num-, mer drie 68. Hij ging op die score 'run out'. Marco Hoogwater en Witteveen zorgden daarna nog voor 40. en 19 punten. Voor VOC nam Steven van Dijk vier wickets voor 42 runs. Hij pakte zowel Clarke als Hoogwater in. White veroverde tijdens zijn officiële debuut voor VOC twee wickets voor 53 in eveneens 14 overs. White is dit seizoen de opvolger van Nathan Astle, die inmid dels een prominente plaats heeft veroverd in het na tionale team van Nieuw-Zeeland. In vergelijking tot vorig seizoen zijn ook Mare Bakker (gestopt), Eeieo' Hoekstra en Rob de Widt (beiden in het buitenland) niet van de partij bij VOC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3