Dadendrang SMC kent geen grenzen Excelsior'20 laat 'periodefeest' lopen Asvion ontspringt de degradatiedans Schiedamse fusieclub viert derde kampioensfeest op rij :Atm Doek gevallen voor Fortuna Lot ODC aan zijden draadje Hermes begint met overwinning Aanval Holy laat te wensen over Donderpreek Juenke werpt vruchten af Landskampioen levert met bat wanprestatie Van Hofwegen aast op estafetteploeg Evergreen redt het vege lijf Harga verliest zonder Boomstra Rotterdams Dagblad Maandag 6 mei 1996 Vlaardingen Lang zag het ernaar uit dat trainer Jan Baksteen met Fortuna Vlaardingen voor een stunt zou zorgen door na de win terstop met een goede serie wed strijden degradatie af te wenden. Maar het verlies vorige week te gen het reeds naar de derde klas se geduikelde Xerxes werd de Ma- rathomvegdub noodlottig. Na ook het uitduel tegen DHL te hebben verloren (6-4) is het doek voor For tuna gevallen. Een slechte beginfase was de in leiding voor de definitieve gena deklap voor de formatie van Jan Baksteen. Al in de eerste minuut nam DRL de voorsprong om deze later spectaculair uit te bouwen. Arjan Bosschaart was al in de ope- mngsmmuut trefzeker. De defen sie van Fortuna rammelde op dat moment aan alle kanten en kreeg binnen tien minuten nog twee treffers van wederom Bosschaart te verwerken. Na een halfuur was het Sacha Schalier die de lat raak te en de rebound was uiteraard voor Bosschaart diede wanhopige verdediging van de bezoekers te snel afwas. De gifbeker werd vlak voor de rust helemaal leeggedron ken: Ben van Drunen schoot 5-0 tegen de netten. In de rust kreeg Baksteen zijn mannen toch weer enigszins op de rails want direct na het aftrap pen gaf Ed van de Lugt de stand een wat draaglijker aanzien: 5-1. Nadat de ongrijpbare Bosschaart weer eens had toegeslagen (6-1), namen de bezoekers het heft in handen. Het aantal kansen nam toe en Peter Boshuizen, Robin de Klok en Robert Boxem waren tref zeker. Een plotseling goed spe lend Fortuna had zelfs de moge lijkheden alsnog een puntje te pakken maar het inmiddels ge waarschuwde DRL hield de rijen gesloten. Schiedam Het behoud van het vierde klasseschap van ODC hangt aan een zijden draadje. De ploeg van oefenmeester Hans Bassant heeft de zaken na het 1-0 verlies in en tegen Poortugaal met meer in eigen hand. De Schiedammers mogen nu slechts hopen dat concurrent SCO'63 de punten volgende week verspeelt en moeten dan zelf van nummer twee OHW winnen. Als SCO'63 de volle winst pakt is het resultaat van de Schiedammers niet meer belangrijk en zal er degradatie volgen. ODC begon met een behoorlijke dosis zelfvertrouwen aan het kar wei in Poortugaal. De laatste we ken waren de resultaten goed met maar liefst drie overwinningen op rij. In de beginfase ging het echter al mis. Ed van Doom was de de fensie te snel af en tekende voor wat later bleek de winnende tref fer. Na deze domper begonnen de Schiedammers aan een ware stormloop op de vesting van Poortugaal maar zonder resultaat Met name Patrick Wohler was een aantal malen dicht bij de zo be langrijke treffer. Telkens weer vond hij echter de Poortugaal- goalie op zijn weg. Het duel werd de tweede rondgang wat grimmi ger maar arbiter Van de Boor hield de beide ploegen goed in het gareel, Tot in de slotminuut streed ODC voor de gelijkmaker maar kreeg de verdiende treffer niet tussen de «alen. Schiedam De cricketers van Hermes zijn de competitie over tuigend begonnen. Het bezoeken de HBS werd probleemloos op een nederlaag getracteerd. De eerst battende Hagenaars hadden met nog twee ballen te gaan alle maal een beurt gehad met een to taal van 204 runs als resultaat. Het kostte de Schiedammers slechts twee wickets om de winst in huis te halen: 205 voor 2 in 40 overs. De meest productieve Haagse slaglieden waren Reinoud Schol- te (67; gevangen Roger Bradley op bowlen Steven Lubbers) en Jan Glotzbach (50; 'caught behind' Henk Kornet op bowlen van Ro bin ter Plegt). Opener Steven Vi- sée was geen lang leven bescho ren en was zonder runs al snel door wicketkeeper Kornet terug naar de kant gestuurd. Robin ter Plegt (3/43/12) en John Verweij (3/62/14) boekten met de bal het meeste succes. Ook de van Sparta overgekomen Phil Keuke- laar spinde niet onverdienstelijk: 0/29/8. Met het slaghout deed Hermes- coach Gavin McRea van zich spre ken. Hij leek al direct op een 'cen tury' af te steven, maar werd een run van die mijlpaal verwijderd door Leon Bouter (bowled) ingere kend. Nadat ook Kornet (69) van het toneel was verdwenen, klaar den Bradley (29 not out) en Nick Statham (4 not out) het karwei. Krimpen aan den IJssel De buit is binnen. Eén punt was genoeg. Het werden er drie. SMC is gisteren kampioen geworden van de tweede klasse B. De Schiedamse fusieelub heeft geschiedenis geschreven: in drie jaar tijd drie maal promoveren. En dat moest na de 3-0 overwinning op DCV natuurlijk wor den gevierd. Champagne knalde, envelopes en bossen bloemen werden uitgedeeld en kratten bier werden de bus ingeschoven. Hoewel een grandioze maaltijd en ongetwij feld ook de nodige bacardi-colaatjes op Thur- lede klaar stonden, maakte de buschauffeur op verzoek van het bestuur een omweg. Met de dakluiken open werd een rondrit gemaakt door het centrum van Schiedam. Het had er gistermiddag overi gens alle schijn van dat het duel in Krimpen aan den IJssel in een gelijkspel zou eindigen. Een doel puntloos gelijkspel, maar nadat Alberto Baptista Lima tien minu ten voor tijd dan toch het net had laten bollen, prikten ook Jan Bro- khng en Peter van Geene er ter verhoging van de feestvreugde nog twee doelpuntjes in. SMC-trainer Paul de Roos, dit sei zoen debuterend als hoofdtrainer, zag het feestgewoel na de over winning geanimeerd aan en prees na een koude champagnedouche zijn team vooral voor de collectivi teit. „Voor het seizoen was ik nog bang dat we niet als team zouden gaan voetballen. Ze hebben al mijn lessen echter perfect opge pikt en puur in het belang van het elftal gespeeld. Dat is ook de basis geweest van ons succes. Dat gaan we nu dan ook met zijn allen flink vieren. Ik vind dat we wel een bor reltje verdiend hebben, of niet soms," aldus De Roos die zich ver volgens snel richting de spelers bus spoedde. Daar was ai menig kratje bier naar binnen gehesen. Alberto Baptista Lima zat volledig SMC. ine u- siefverzorger Koetschreu ter (midden op de grond) en leider Arie Pit.isdoorhet dolle heen. Voor de derde maai op rij werd door de Thurledeclub de titel ver overd. Foto Janssen Kievitti Fotografie fja. 5f rrarwv in de tang bij Kew Jahens, DCVs uitblinker. Slechts eenmaal ver loor Jaliens de spits uit het oog en direct was het raak. Wout Ooms ging aan de linkerkant in de fout tegen Ersin Boskurt Jaliens kwam te Iaat om Ooms' blunder te herstellen en Lima kon de afge meten voorzet van Boskurts on gehinderd inknikken: 0-1De tref fer viel pas tien minuten voor tijd, juist op het moment dat DCV de enige kans van de wedstrijd had gehad. De kopbal van de ook sterk spelende Edwin van Buren werd echter gekeerd door de Schiedam se sluitpost. Na de treffer stortte DCV in en kon SMC het kampi oensfeestje luister bij zetten met nog twee doelpunten. Hoewel de festiviteiten opThurle- de tot rond de klok van elven doorgingen was de Roos tegen tie nen al thuis. „Ik heb de titel op ge paste wijze gevierd. Morgen heb ik een roostervrije dag. Dan ga ik op m'n gemak alles nog eens over denken en nagenieten. En dan maar weer aan volgend seizoen werken hè. We moeten in de eer ste klasse mee kunnen draaien, maar er zal wel versterking moe ten komen om in de breedte ster ker te worden. Daar is het bestuur ook mee bezig." DCV-SMC 0-3 (0-0)80 Alberto Lima, 82 Jan Braiding, 88. Peet van Geene 0-3 Scheids rechten Kerkhof. Bijzonderheden: De leidsman trok driemaal een gele kaart. De gelukkigen waren de SMC-spelers Edwin Bervelwg, John van der Belt en Jan Mul der. DCV: Londema; Bi-oere, Ooms, Frehé, Van der Ent; Den Boer, Edwin van Buren, Jali ens, Ramos, Peter van Buren en Michel van Wattum. SMC: Bos, Boekurt, Brokhng, Edwin Ber- vehng (84 Hermans), Mulder, Vares (89 Ron Bervehng), Sparreboom, Wolters, Ta- vares (45 Van Leene), Lima, Wolters Door Nick van der Sluis - Vlaardingen„Een leuke wed strijd, zeker voor de toeschou wers," omschreef John Jon kers, coach van Vlaardingen Holy het honkbalduel tegen SAT Tigers, „maar daar kopen de ploeg en ik niet veel voor als we met 1-5 verliezen." Toch was Jonkers gisteren na afloop niet echt teleurgesteld omdat er, zeker weer in deze wedstrijd, nog steeds een dui delijke progressie in zjjn ploeg zit. De Tiiburgse tegenstander was een maatje te groot voor Holy, maar ondanks de ogen schijnlijk duidelijke nederlaag was er eigenlijk de gehele wed strijd sprake van een 'dose ga me'. „We misten aanvalskracht," analyseerde de Holy-eoach na afloop. „We sloegen uit 34 beurten slechts negen keer raak. Dat is te weinig, zeker als de honkslagen verspreid val len." SAT Tigers sloeg ook aan de magere kant raak, slecht negen hits, maar het rende ment van die honkslagen was aanzienlijk groter. Bovendien had de Holy-slagploeg nogal wat moeite met de trage 'cur ve-bal' die de Tiiburgse pitcher Bolein op de Vlaarcüngse slag- ploeg losliet,J)e timing was gewoon verkeerd," moest Jon kers dan ook vaststellen. Het breekpunt in de wedstrijd viel in de zesde inning toen SAT Tigers gemakkelijk twee punten kon scoren toen een bal, in het verre veld geslagen, verkeerd door de Vlaardingse buitenvelderwerd beoordeeld. Eigenlijk scoorden de Tilbur- gers alleen maar als het veld van Holy niet attent reageerde. Opmerkelijk was het weer dat Holy-pitcher Danny Rossom moeiteloos tegen de Tiiburgse aanval overeind bleef. Rossoni gooide niet minder dan elf keer drie slag en overtroefde daarmee zijn Tiiburgse collega duidelijk, „Danny deed een goede job," constateerde Jonkers terecht, ..maar alleen kan by ook geen wedstrijd winnen" Positief vond de Holy-coach het wel dat het veld achter Rossoni maar een fout maakte. „Helaas scoorde SAT Tigers daar wel twee punten uit" Holy .880 010 000=1 SAT Tigers-.—6 0 0 012 110=5 Werpcijfers Holy: Danny Rossoni 11-1- 9.1. SAT Tigers: Bolein 3-3-6-2. Stand hoofdklasse Zuid: AU Stars 4-6, Joka 4-6, Braves 4-0, SAT Tigers 4-6, Spijkenisse 44, Feyenoord 2 4-4, The Hawks 44, Vlaardmgen Holy 4-2, HBS 4-2, Hazenkamp4-Q, Alcoa Zwandreeht 4-0. Door Sander Sonnemans Schiedam Het gezicht van trai ner Hans de Rover sprak boekde len. Hoewel de nacompetitie voor Excelsior'20 hoe dan ook een feit is, was hij ontstemd. Ontstemd omdat hij bij 2ijn ploeg de bezie ling had gemist die nodig was ge weest om Transvalia een poets te bakken en zodoende de derde pe- riodetitel te pakken. Met een 3-1 nederlaag droop de Schiedamse vierdeklasser af naar de kleedka- ïer waar het opmerkelijk stil bleef. „Ik heb," fluisterde elftalleider Joop van Rest de trainer toe, „de bïerpomp dicht laten zetten." Het periodetitelfeestje was weliswaar afgeblazen, maar desondanks viel er op Thurlede iets te vieren. Want ondanks de misstap bleef Excelsior'20 (21-39) de nummer twee op de ranglijst, achtgr kam pioen Groen Wit'58 "(2L461 met een puntje voorsprong op Trans valia. En uit de nodige berekenin gen bleek dat de Thurledeclub met nog een duel te gaan sowieso de nacompetitie ingaat. „Misschien alleen al daarom komt deze nederlaag op het juiste mo ment," reageerde De Rover. „Ik hoop dat de ploeg nu wakker is ge schud en er met het oog op dat wat komen gaat iets van geleerd heeft Ik heb moeten praten als Brugman om de ploeg met bezie ling het veld in te laten gaan, omdat iedereen dacht dat de pe- riodetiel al binnen was." Excelsior'20 had zeker in de eer ste helft het beste van het spel, maar weigerde dat om te zetten in een doelpunt. Transvalia graafde zich in om de Schiedamse aan valsdriften te jkunnen weerstaan "en ihdienrnögeïijk mét een coun ter een succesje te boeken. Daarin slaagde de formatie van trainer Rob Hoppener op slag van rast toen Robert van Wielen een niet te missen kans langs Excelsior- doelman Jan Flokstra schoof. Na de theepauze trachtte de thuis ploeg wel wat terug te doen, maar de zwart-witten speelden niet be paald met het elan dat nodig was om de wedstrijd naar hun hand te zetten. Toen Erwin Saarloos met een schitterende volley de marge had verdubbeld, leek Excelsior'20 volledig lamgeslagen. Pas na de ö- 3 van Huib Rijsdijk slaagde Ex celsior'20, spelend zonder Dennis Gouka die het cricket verkoos bo ven de voetbalverplichtmgen, er wel weer in de nodige pressie uit te oefenen. Dat resulteerde zo waar in eentreffer van 'invaller ï?i- chard van der Meer, maar meer zat er voor de De Rover-équipe niet in. „In de vierde klasse aldus De Rover, „moetje op de nul kunnen spelen. Vandaag is maar weer eens gebleken hoe belangrijk dat kan zijn. Over de nacompetitie zit ik niet in. Die leeft in de groep. Daarom schat ik de kansen hoog in." Excelsior^O-Tranvalia 1-3 (0-1),40 Robert van der Wielen 0-1,60. Edwin Saarloos 0-2, 65 Huib Rijsdijk 0-3, 85 Richard van der Meer 1-3 Excelsior'20: Flokstra, Egging (45 Van der Heiden), Van Deventer, Van Troost, Et- man, Ton, Ruts, Smits (70 Van der Meer), Hammerstem, Van 't Zelfde, ialmk. Tranval La: Van As, Oost, Janse, Marcel van der Wielen, Van Wienngen, Ucünk, Saar loos, Rysdijk, Robert van der Wielen, Mul der, Roodenburg Door Bas van den Berg SchiedamDe hockeyers van As vion hebben gisteren de laatste strohalm gegrepen om het eerste klasseschap te behouden door met 3-1 van Ring Pass te winnen. Naar aanleiding van de uitslagen van de mede-degradatiekandida ten dacht de Schiedamse hockey club in eerste instantie ondanks de winst toch te zijn gedegra deerd. Uit latere informatie bleek dat de Leidse Studenten een fata le steek had laten vallen. De ploeg verloor met 5-2 en beëindigde de competitie, evenals de Schiedam mers, met veertien punten. Na enig rekenwerk bleek dat Asvion een beter doelsaldo had dan de Leidse ploeg die dus voor recht streekse degradatie in aanmer king kwam. Ondanks dat Asvion op de valreep behouden bleef voor de eerste klasse heeft de prestatiecurve in het afgelopen seizoen wel te den ken gegeven. Frenk Hortensius, een van de spelers aan wie het niet heeft gelegen dat Asvion voortdurend tegen de duikeling moest knokken, gaf het enige juiste antwoord. „Bij Asvion heeft het dit seizoen aan spelvreugde ontbroken. Er zat geen homogeni teit in het elftal en dat kwam me de door een slechte trainingsop komst. Soms stonden we met drie man op het veld. De een na de an dere speler belde af met soms re den waarbij ik vraagtekens zette. Ik speel zestien jaar in het eerste elftal, maar heb nooit zo'n slecht seizoen meegemaakt. In de eerste jaren was Asvion nog een subtop per in de eerste klasse, later een middenmoter en de laatste seizoe nen moesten we van alles doen om aan degradatie te ontkomen. Het vertrek van enkele spelers vo rig jaar heeft de balans dit seizoen naar de negatieve kant doen uit spanning in hetAsvion- kamp. De Schiedam mers wonnen, maar moes ten nader hand nog heel wat telefone ren en reke nen om tot de conclusie te komen dat handhaving een feit was. Foto Roel Dijkstra slaan. Ik wil niet spreken van een generatiekloof, maar het zijn voornamelijk de oudere spelers die het elftal hebben moeten dra gen." Routiniers Ook trainer Erik Braams beves tigde dat met name de jongere spelers niets extra hebben ge bracht. „Een stapje extra is er niet bijge- weest en dat had zijn weerslag op de ploeg. Dankzij de routiniers Ronald Jacobs en Frenk Hortensi us is de laatste wedstrijd van As vion van doorslaggevende beteke nis geweest. De overwinning was door inzet nog verdiend ook, maar je mag Asvion niet op één wed strijd behoordelen. Als we toch waren gedegradeerd, had ik niet bij de pakken neergezeten. Ge zien het verschil met de tweede klassse waren we na een jaar weer teruggekeerd. Dat hebben de oe fenwedstrijden tegen de tweede klassers Dopie en Oude Maas wel bewezen die we met groot verschil wonnen. Zoals het er nu naar uit ziet, stopt alleen Mark Lomans. Hij speelde niet mee omdat hij met zijn ouders in Honkong zit." Asvion-Ring Pass was vooral het duel van de strafcomers. De thuisclub sloeg ze uit de drie hoeks combinatie Sven-Olaf de Vries, Jelmer van der Windt en Ronald Jacobs als afmaker regel matig goed in. Toch was er een fout van de doelman van Ring Pass voor nodig om Asvion op 1-0 te zetten. Hij liet de bal uit een lob van Ronald Jacobs los, waardoor Bart-Jan van Collenburg de bal makkelijk in het doel kon pushen: 1-0. Pas in de 34ste minuut zette Asvion een beslissende stap naar de overwinning. Eindelijk zag Ro nald Jacobs 2ijn strakke bal uit de zesde strafcorner doel treffen: 2-0. De thuisclub viel in deel twee op nieuw massaal aan, maar ver waarloosde de verdediging. Dat werd de Schiedammers noodlot tig toen ineens de bal achter doel man Tim Willems lag: 2-1. Toch bleven de uitvallen van de Schiedammers gevaarlijk en die leverden nogal wat strafeorners op, echter zonder resultaat. Bart- Jan Collenburg scoorde na een so lo de voor Asvion cruciale treffer. Roosendaal Of het verbale talent van Douglas Ju enke van invloed is geweest op de zege van Schiedam (3-21) tegen Boosters zal wel altijd een raadsel blijven. Een feit was het in Roosendaal wel dat de Schiedamse honkballers pas goed in aktie kwamen nadat zij in de eerste inning met een 3-0 achterstand geconfronteerd waren. „Ik heb toen even goed duidelijk gemaakt dat we zo niet verder konden. Daarna liepen we vlot over onze tegenstander heen," liet een tevreden Juenke na af loop van het eenzijdige duel weten. De Amerikaan 'klom' in deze wedstrijd niet zelf op de heuvel, maar gaf de tweeling David en Lesly Gerkema alle ruimte om de verdediging te organiseren. Na de rampzalige eerste inning herstelde Schiedam zich comfortabel, liep in twee slagbeurten degelijk weg naar 3-10 om in de achtste slagbeurt vernietigend toe te slaan. Bijna de gehele Schiedamse slagploeg kwam twee keer in het slagperk, tien punten werden in die fase aan de 3-11 voorsprong toegevoegd. Schiedam profi teerde van de falende Brabantse ploeg, die niet min der dan negentien honkslagen waaronder home runs van Douglas Juenke en Koen Breedveld moest incasseren en tien veldfouten maakte. Den Haag Excelsior'20, de regerend landskampi oen, heeft zich de eerste competitiedag tegen de cricketploeg van HCC, van een slechte kant laten zien. De Schiedammers leken op simpele wijze van de Haagse gastheer te kunnen winnen, maar verke ken zich met het bat volledig op de aanval van HCC. HCC: 129 ail out in 53 overs; Excelsior 88 aE out. Met de tussenstand van 78 voor 8 leek er voor Ex celsior geen vuiltje aan de lucht. Doch Chris Pringle, de coach van de Hagenaars, deed nog even een duit in het zakje en bleef met 30 runs ongeslagen. Jacob- Jan Esmeijer (3/26/73) pakte de meeste wickets, maar kreeg ook het hoogst aantal runs om zijn oren. Sebas- tiaan Gokke begon zijn eerste over dramatisch met' zes \vides'. De jongeling herstelde zich prima, ver volgde met een 'maiden over' en nam de twee overs erna twee wickets. „Met het bat," keek crieketvoorzitter Yinee Marron1 terug op het teleurstellende duel, „heeft Excelsior een wanprestatie geleverd." Dennis en Erik Gouka en Marcel Schewe (allen een 'duck') leidden de ma laise in. Emerson Trotman (24), Carl Schewe (13) en Duffer (13 not out) kwamen nog wel in de dubbele cij fers, maar zij konden het leed niet afwenden. Pringle was met vijf wickets ten koste van dertien runs in elf overs de grootste plaaggeest voor de bezoekende Schiedammers, die zonder Luuk van Troost en Emile Smits (voetbal) aantraden. Voor Vince Marron kreeg de nederlaag nog een nare nasleep. Onderweg naar huis werden uit zijn auto een tas en zijn portemonnee gestolen terwijl hij een lekke band aan het verwisselen was. Antwerpen—Van de VZC'ers die aan een sterk bezet te internationale wedstrijd in Antwerpen deelnamen, maakte Wilma van Hofwegen de meeste indruk. De Schiedamse zwemster dook als startzwemster op de 4x100 vrije siag onder de 58 seconden en realiseerde een tijd van 57,63. Voorde talentvolle zwemster hield dat een verbetering van 0.4 seconde in. De Duitse we reldtopper Sandra Volmer klokte 25.70 en Angela Postma bleef achter "Wilma van Hofwegen steken op 26.44. Wanneer Van Hofwegen op het NK in Drachten over drie weken kans ziet onder de 57 seconden te komen, maakt zij grote kans in Atlanta ook op de 100 meter vrije slag aan de start te komen. Gezien haar progressie is het vrijwel al zeker dat zij deel uitmaakt van de estafetteploeg op de 4x100 vrij. Ook Brenda Starink en Eddie van Vliet behaalden eerste plaatsen. Starink bedwong de 100 meter rug- slag in 1.05.48 en Eddie van Vliet de 100 meter vrije' slag in 58.61. Ook realiseerde de Westlander de op een na beste tijd op de 200 meter vrije slag in 2.08.57. Overige uitslagen: 400 meter vrije slag: 2. Renee Snoek in 4.33,64. 200 metter wisselslag: 3. Wilma Veldhoen 2.31.11. 100 meter vrije slag: 3. Thamer Henneken 59.52,100 meter vlinderslag: 1. Eddie van Vliet 1.05.1. 200 meter vrije slag: 3. Renee Snoek 2.10.64.100 meter vrije slag: 1. Eddie van Vliet 58.61. 100 meter rugslag: 1Brenda Starink 1.05.64.200 vrije slag: Eddie van Vliet 2.08.57. Etten Leur-Evergreen (m) 0-0 (04)). Coach. Hans van Zelm van de Maassluisse ploeg kon zich na afloop van de wedstrijd een gelukkig man noemen. Zijn team had door de renuse en met hulp van Dordrecht, dat concurrent AMHC'65 versloeg, degradatie af kunnen wenden. Hoekse Waard-Pollux (na) 1-1 (04)). De thuisploeg kwam m de tweede rondgang op voorsprong. Bart-Jeroen Petri tikte echter Pollux' laatste doelpunt binnen en bepaalde daarmee de eindstand. Spirit (mi-Ommoord 1-1 (1-0). Spirit speelde een goede eerste helft waarm Kurt van Vliet 1-0 binnentikte. Na de thee waren de rollen omgedraaid. De thuisploeg had pech vanaf de strafbalstip. Ommoord benutte de strafbal waar Edwin Koning faalde. Voorne-Spirit (v) 3-1 (0-1). Een counterend Spint opende al rap de score, maar Voorne zette daar na de rust een treffer tegenover. Nadat de Schiedamse keepster om duistere redenen het veld moest veriaten, was de Voorn- se overmacht te groot Evergreen (v)-AMHC'65 1-1 (0-1). De Maassluissen stuit-" ten in het eerste bedrijf op felle tegenstand tegen het in nood verkerende AMHC'65. Dat kwam al gauw op voor sprong. Brigitte Dossin scoorde op de valreep de gelijk makende treffer. Oude Maas-Asvion(v) 2-2 (l-O). De Schïedamsen bogen een 1-0 achterstand om naar een 1-2 voorsprong maar de nekslag werd door de arbiter afgekeurd, waarna Oude Maas alsnog op gelijke hoogte kwam. Pollux (v)-Hoekse Waard 1-0 (1-0). De wedstrijd was am per eén minuut oud toen Babette Wattez de keepster van Hoekse Waard al liet grabbelen. Ondanks de gevaarlijke aanvallen van de gasten slaagde keepster Margreet van Halewijn enn haar doel schoon te houden. Harga-de Bermen 8-13 (3-5). Harga miste topschutter Robbert Boomstra maar had in de 17-jange Arjan Maltha een waardig vervanger. Coach Ed Pak zocht de oorzaak van de nederlaag vooral m het hogere 'baltempo van de bezoekers en het effectiever omgaan met de scorlngsmo- gelijkheden ODO-Sparta 8-8. De Maaslanders hoefden slechts tien minuten in actie te komen om de eerder gestaakte wed strijd uit te spelen. De ploegen gingen desujds bij een stand van 5-5 uit elkaar en hielden elkaar ook nu weer in evenwicht. Erik (2x) en Olaf Passchier zorgden voor de treffers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5