217 Sparta bijna bevrijd van zorgen WW CW op de rand van de afgrond De Musschen is nagenoeg veilig SCV Garuda en DJSCR volledig in balans Rotterdams Dagblad Maandag 6 mei 1996 Door Rob Weeda Rotterdam De Mussehen houdt na de 2-1 winst op het ai geruime tijd gedegradeerde Wit- Rood-WIt de illusie in stand dat het degradatie voor de tweede achtereenvolgende keer kan ontlopen. Een puntje is daartoe - met dank aan het gelijkspel van mededegradatiekandidaat CW - volgende week genoeg. Al zij ais mogelijk probleem aan getekend, dat tegenstander PEG nog altijd in de race is voor de laatste periodetitel. Na zijn aanstelling (half april) als opvolger van de op non-actief gestelde oefenmeester René Brevé, gaf Louis Erkeïens on omwonden aan dat De Mus schen het onder zijn leiding zou gaan redden in de derde klasse. Die woorden lijken na de zege op WRW nu bewaarheid te gaan worden. Natuurlijk waren de Brielle- naren in principe als kansloos naar Rotterdam vertrokken. Want wie met slechts zes punten uit twintig duels moederziel al- leen onderaan staat, mag weinig vertrouwen hebben in een aan sprekend resultaat. Wit-Rood-Wit trok zich tegen het stijf van de zen uwen staande De Musschen echter weinig aan van die positie op de ranglijst. De ploeg verzaakte geenszins de sportieve plicht en bestreed De Musschen met open vizier. In de eerste helft had die speel- wijze de ploeg van Stanley Rie- bóm regelrecht fataal moeten worden. Maar de dadendrang «3/an het sterk gestarte De Mus schen stokte na die ene treffer van Emiel Eilbrachtdie na ruim twintig minuten vanaf de rand van het strafschopgebied droog uithaalde (1-0). WRW wankelde maar viel, mede door toedoen van een flink brok nonchalance dn de voorste lijn van De Musschen, niet. Mario van 't Wout, Eilbracht en Adao Matias waren in elk geval niet bij maqhte doelman Jan Dirk van der Torren voor de tweede keer te passeren. "Na de hervatting stelde men zich aan de Oldegaarde alom de yraag of De Musschen WRW nu wel definitief zou inpakken. Maar de druk te moeten winnen, werkte verlammend op het elftal van Erkelens. En dus pakte WRW het initiatief. In het Rot terdamse doel had Michel Kroep (vaste doelman Iwan Kuijpers had na een aantal absenties op de training door de telefoon te kennen gegeven meer belang te hechten aan zijn privé-leven dan aan z'n club) zelfs het geluk dat Marcel Riedijk het doel met een vallende kopbal op een haar na miste en een hard schot van Raymond van Gils afstuitte op een muur van verdedigers. Een paar minuten later kwam de Brielse gelijkmaker toch toen Kees van den Berg zich op de punt van de zestienmeter langs een paar. verdedigers goochelde en de bal uit de draai feilloos de kruising instuurde (1-1). „En dat was een klap," wist Er- kelens. „Bij ons2itten de proble men dan meteen tussen de oren. Omdat de spelers weten, dat ze opnieuwmoeten scoren en dat al het hele seizoen het grote manco is bij De Musschen." Een snel genomen vrije trap bood twintig minuten na de ge lijkmaker echter uitkomst, Eil bracht zette voor, waarna Ruud Meinen fraai met het hoofd af rondde (2-1). Maar ook die tref fer bracht geen rust bij de Rot terdammers. Want ook na wat een rustgevende treffer had moeten zijn, bleef het in de de fensie van De Musschen rom melen en was het vooral alle hens aan dek wanneer de lastig te bespelen Van den Berg in het spel werd betrokken. Tot nieu we doeltreffende acties kwam de boomlange spits echter niet meer. „Jammer," vond ex-Musch Rie- bom, die van hetpuntenverschil op de ranglijst gisteren weinig, gemerkt zei te hebben, „We had den gehoopt op een stuntjë. En met een beetje geluk was dat nog gelukt ook. Het verbaasde me in elk geval dat De Mus-' schen het potje na die tweede treffer niet gewoon uitspeelde, maar op jacht ging naar een der- dé doelpunt. Achterin speelt De Musschen op één lijn. Hét ge vaar bleef dus aanwezig, dat daar een bal achter zou vallen, die voor hen niet meer te corri geren zou zijn geweest Maar he laas. voor mijn elftal heeft dat niet zo mogen zijn." Waarna de nieuwe trainer van DRL De Musschen.een tweede hart onder de riem stak. „Volgende week wil ik per se winnen van CW. We hebben thuis nog geen enkel punt ge pakt. En ik zou het seizoen graag afsluiten met een over- winning." De Musschen-WRW 2-1 IJ-O). 24. Emiel Eilbracht I-O, 48. Kees van den Berg 1-1, 88. Ruud Meinen 21. Bijionderheden: geen. De Musschen: Kroe;.. Van Zanten. Van Lterop f80. Choua), Ku:js, Verweij; Mein en, Mado van 1 Wout, Eilbracht. Danny van 't Wout; Ruiz Ag uil era, Matias (71. Van der Neut). WRW: Van dcT Terror,; Van Meet, Ver meulen, Posteraa. Stam; Patersun. Veld hoen, Van Cils; Riedijk, Van den Berg, Baumann. Door Perry Menexis RotterdamSCV Garuda en DJS CR weten pas volgende week wie er uit de vierde klasse F degra deert. Geen van beide clubs slaag de er gistermiddag in om eert voortijdige beslissing te forceren, want de Van der Duyn van Maas- damweg-derby eindigde in 1-1. SCV Garuda en DJSCR hebben aan de vooravond van de laatste speeldag nog het zelfde aantal punten: veertien. Toch heeft DJS CR de betere papieren. Het ont vangt immers het laaggeklasseer de SVS, terwijl Garuda bij RFC op bezoek moet. Er bestaat ook nog de mogelijk heid dat de beslissing achter de groene tafel valt. De KNVB heeft nog steeds geen beslissing geno men wat er met de wedstrijd tus sen Garuda en EDS gebeurt, die bij een 2-0 voorsprong in het voor deel van EDS werd gestaakt. Op basis van het gisteren vertoon de spel maakt Garüda de meeste aanspraak op handhaving. De pu pillen van Guillaume Boschveld sneden regelmatig met fraaie combinaties door de defensie van DJSCR, maar de afronding liet vaak te wensen over. „Dat is het verhaal van dit seizoen," haalde Boschveld na afloop zijn schou- dèrs op. „Het is elke week het zelf de liedje. Er wordt een echte af maker gemist en daarom hebben we veel punten laten liggen." Dë .vermoedelijke laatste wed strijd van het seizoen tegen RFC wördt voor Boschveld zijn laatste als oefenmeester van Garuda. Hjj is vooral teleurgesteld in de lage trainingsopkomst, waardoor de oefenmeester wekelijks is ge dwongen een ander elftal de wei in te sturen. „In principe wil ik spelers die niet trainen ook niet opstellen. Dat is helaas niet uit voerbaar, omdat een groepje van slechts zes man altijd traint." „Een ander probleem is dat diver sejongens liever niet voor het eer ste spelen, omdat we veel vrien den-elftallen hebben," vervolgt Boschveld. „Het is altijd weer de vraag wie zich aanbiedt. Zo kan ik onmogelijk aan een ploeg bouwen. Voor een trainer valt er dan ook geen eer te behalen," mo tiveert Boschveld, die Garuda ver der een prachtige vereniging vindt, zijn aanstaande vertrekt. Het bezoekende DJCSR had op vallend veel, meest kleine, over tredingen nodig om het technisch betere Garuda af te stoppen. In de beginfase moest vooral Marlon Baldew, die zijn tegenstanders met de regelmaat van de klok het bos in stuurde, het ontgelden. Het was dan ook volslagen tegen de verhouding in dat Richard de Jong de bal via de onderkant van de lat binnenkopte: 0-1. De wed strijd werd erin elk geval wei leu ker op. Vooral nadat Antonio Mendes Garcias uit een volledig uitgespeelde aanval de 1-1 aante kende, gooiden beide ploegen al les op de aanval, waarbij Garuda het spel dicteerde. Hoewel DJSCR met het gelijkspel evenmin iets opschoot, ziet inte rim-trainer Hans van Dorp toch mogelijkheden. „De laatste drie wedstrijden hebben wij niet meer verloren. We zijn dus goed bezig, want daarvoor leden we nogal eens zware nederlagen geleden. Die tijd lijkt achter ons. We moe ten volgende week wel winnen, want ik ga er absoluut niet van uit dat Garuda het laat liggen." SCV Garuda-DJSCR 1-1 (0-0). 54. Richard de Jong 0-1,87. Antonio Mendes Garcias I- 1. Bijzonderheden: de wethouder van sportzaken van de deelgemeente Over- schie, de heer Rodenburg, gaf kort voor het begin van de wedstrijd het officiële start schot om SCV Garuda wat meer bekend heid in de deelgemeente te gever,. Scheids rechte; De Visser toonde Danny Mikoen (SCV Gatuda) de gele kaart. SCV Garuda: Baptista; Kappar, Neral, Amatingratti, Pomidjo; Neves (46. Mikoen). Humbert Caste,'en, Jordy Gastelen, Bal dew; Freitas, Mendes Garcias. DJSCR: Van Geet; Den Haag, Bergwerf, Groos (87, Schellens), De Lange; Genesis, Radder. Marlowirono(75. Kok); Matblener (75. Hagenstein), De Jong, Winters. a John Powel (links) !obt de ba) voor de tweede tref fer over doel man André de Waard, ziet ook Eric Roze- ma (rechts). Foto Fred Krnst/Cor Vos Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Een ware euforie heerste nog niet in het Sparta- kamp na de 4-1 overwinning op Alexandria'66. De victorie op sportpark Oosterflank betekende voor het elftal van Jan van der Laan wel een stap in de goede richting, die op handhaving in de derde klasse D moet uitdraaien. Die prestatie op zich zou al knap zijn. De Rotterdamse selectie staat immers al geruime tijd on der druk, omdat onverlaten diver se Spartanen bedreigden. Vorige week werden die uitingen derma te serieus, dat in overleg met amb tenaren van justitie werd besloten om de ontmoeting tegen Alexan dria'66 uit te stellen. Die vertra ging leidde tot het heroptreden van gistermiddag. Het voorlaatste programma van de klasse werd verplaatst naar donderdag 9 mei, want de laatste twee wedstrijdda gen moeten immers door alle clubs gelijktijdig worden afge werkt. Het was dus gisteren bedrijvig voor een zondag in de voormalige polder. De meeste clubs hadden wel een afvaardiging gestuurd. Gemopperd werd er dan ook ze ker, want voor diverse clubs had de overwinning van Sparta conse quenties. Peter van Oosten, trai ner van SV Ommoord, trok in de rust al morrend aan zijn stutten. Aad Boers (VOC) zag eveneens tij dig in dat Alexandria'66 niet voor een wonder zou zorgen. Zoals ook Cor Hazebroek, de technisch be windvoerder van de gastheren, weinig woorden wilde vuil maken aan de slechte prestatie van zijn pupillen. „Het was gewoon slecht. Wat moet ik meer zeggen?" Jan van der Laan meende dat het ruime verschil ook de verdienste was van zijn elftal.Alexandria'66 gaf te veel ruimte prijs. Wy speel den juist met de linies kort op elkaar.". De Vlaardinger prees daarbij de inbreng van zyn routi niers. Arnold Wijn (34) en Ton van der Hoff (40) moeten de jonge se lectie door de moeilijke tijden sle pen. Het tweetal, spelend op de as (Van der Hoff libero, Wijn centrale middenvelder), had een rustge vende inbreng. Van der Laan: „Zij brengen met hun ervaring de juis te voetbaltaal over. Daar slaagden anderen niet altijd in. AI met al neem ik mijn petje af voor deze groep. Ik vind het knap dat ze in deze fase toch de draad weer we ten op te pakken," Mazzel Waarbij Sparta de mazzel had dat de kersverse periodekampioen Alexandria'66 ongewild alle me dewerking aan een succesje ver leende. Door blessures en schor singen gedwongen was de forma tie op diverse plaatsen aangepast, wat aan het spel duidelijk zicht baar was. Moeiteloos sneden de Spartaanse voorwaartsen door de defensie en het was vooral de ver dienste van doelman André de Waard dat alleen Marcel Post en John Powel in de openingsfase tot scoren kwamen. Toen de geblokte Mark Bresser nog iets terug deed, leek de thuisclub nog een kans te maken. Het bleek echter schone schjjn. In deel twee schakelde Sparta nog een tandje hoger. De kansen sta pelden zich, maar wederom ver tolkte De Waard een glansrol. In de 72ste minuut was echter ook hij kansloos. Ricardo Pinto - zijn soms te ver doorgevoerde solo's waren een verademing - om speelde de doelman, Michel van Noort en René Veerman en prikte de bal van twintig meter fraai hoog in de touwen: 1-3. Dat Post de score nog naar 1-4 tilde, was slechts een schamele weergave van de kansenverhouding. Voor Sparta telde echter de winst. Toe vallig of niet, de victorie begon wederom tegen Alexandria'66. Vorig seizoen leverde dat de titel op, deze keer nagenoeg lijfsbe houd. Aiexandria'66-Sparta 14 (1-2). 1. Marcel Post 0-1,25. John Powel 0-2,28. Mark Bres ser 1-2, 72. Ricardo Pinto-1-3, 84. Marcel Post 0-4. Bijzonderheden; scheidsrechter De Jong hield de kaarten op zak. Sparta speelt de laatste wedstrijd zondag tegen Spartaan'20 op Het Kasteel, omdat het eer ste honkbalteam eveneens een thuisduel heeft. Alexandria'66: De Waard; Hartman, Van Noort, Stam de Jonge, Rozema (33. Veer man); Banffer (75. Janse), Rysdijk, Boots (53. Michael Oomens); De Haas, Bresser, Maurice Oomens. Sparta: Nederhand; Bijl, Van der Koff, Van Vianen. Pools; Post. Wijn (68. Sanchez Li ma), Vermaas, De Vries; Pinto (86. Van Krieken), Powel (88. Ririmasse). Door Robert Schouten Rotterdam „We leven nog," pro beerde CW-trainer Cor Troost na afloop van het duel tegen Dub beldam (1-1) de moed erin te hou den. De vraag is echter: voor hoe lang nog? Het was het opportunis me van de optimist waaraan Troost vasthield, maar veel meer om zich aan vast te klampen, heeft hij ook niet Het gelijkspel bracht CW gisteren op de rand van de vierde klasse, omdat De Musschen (2-1 winst op WRW) de kloof met de derde degradatiep laats met nog één wedstrijd te spelen, vergrootte tot drie punten. In de bestuurskamer en kantine regeerde het pessimisme van de realisten. Alleen een klein wonder immers kan CW nog voor de der de klasse behouden. De Mus schen zou volgende week moeten verliezen van PFC en CW zou zelf moeten winnen bij het al ge degradeerde WRW. Dan volgt een beslissingswedstrijd tegen De Musschen. In alle andere gevallen zakken de Charloisers naar de vierde klasse. Zo laag speelde de club in haar rijke historie nog nooit. En wie kijkt er nog vreemd op als CW een etage zakt? Afgaand op het spelersmateriaal had de club om de prijzen moeten strijden, maar rustig is het dit seizoen nooit geweest aan de Groene Kruisweg. CW versleet om uit eenlopende redenen liefst drie trainers. Met Cor Troost die het eind maart overnam van Eus van Dijk, lijkt de rustweergekeerd in de selectie, maar waarschijnlijk is het te laat. Tegen Dubbeldam, dat zich veilig speelde, deed CW zichzelf te kort. Winst was gezien het wed- strijdbeeld niet meer dan normaal geweest, maar de Charloisers hiel pen legio kansen om zeep. „Toch moet dit stimulerend werken," vertelde Troost, die ook volgend jaar de scepter zwaait. „We heb ben ons ware gezicht laten zien, want er was beleving. We creëer den ook voldoende kansen, maar het zelfvertrouwen is bij sommige jongens ver te zoeken. Dat is niet vreemd na zo'n seizoen." Ron Rietbroek was met Dub beldam voor een gelijkspel geko men en keek dan ook met tevre denheid terug op de wedstrijd. „We mochten per se niet verlie zen, omdat we anders nog in de gradatiegevaar waren gekomen. Bij winst hadden we volop kans op de nacompetitie. Dit resultaat is echter ook reden voor ons om te feesten. Bovendien was CW de betere ploeg vandaag." Het eerste gevaar dat de Charloi sers stichtten, kwam van de voet van Danny Schram. De rappe aan valler, die zijn acties gisteren te vaak te lang doorvoerde, raakte vanaf twintig meter de paal toen de wedstrijd amper twee minuten oud was. Duidelijk De bedoelingen van CW, dat ge controleerd aanviel, waren duide lijk. Rick Coomans, die na maan den van blessureleed een goede rentree maakte, schoof regelma tig in om druk te ontwikkelen op het doel van Dubbeldam. Laatste man Onno van Dongen was daar om opgeschoven naar een plaats in de aanval om als doorgeefluik te fungeren naar Schram. De op zet was tèn koste gegaan van Hen ri Maas (vertrekt naar Zwijn- drecht), die in de tweede helft in viel. Voor Dubbeldam was vooral René Hunting meerdere keren gevaar lijk. Met grote regelmaat sloop de rechtervleugelspeler achter de rug van Leon van Elzakker weg. Eerst schoot hij voorlangs, terwijl luttele minuten later Mo Maach een inzet van Hunting van de lijn moest werken. Voor CW waren Danny Schram en Ruud van Linn tot twee keer toe dicht bij een doelpunt. Vroeg in de tweede helft kwamen de gasten op 0-1. Een afzwaaier van Ton Schroder werd door in valler Dennis Vos tot doelpunt ge promoveerd. CW voerde de druk verder op. Diverse mogelijkhe den, waarvan de grootste voor Schram die voor open doel over kopte, werden om zeep geholpen. De verdiende gelijkmaker kwam tien minuten voor tijd toch. Inval ler Ucar had een gave voorzet voor de mee opgestoomde Van 't Hof. die geen moeite had de bal binnen te knikken: 1-1. CW-Dubbeldam 1-1 (0-0). 50. Dennis Vos 0-1,80. Bob van t Hof 1-1. Bijzonderheden; Scheidsrechter Bakker gaf gele kaarten aan Bob van 't Hof en Pa trick Pak. CW: Pak; Margues, Van 't Hof. Coomans, Van Elzakker, Maach. Vrijmoet (74. Ucar), Van de Bosch (88. El Harraoui); Van Linn (45. Maas), Van Dongen. Schram. Dubbeldam: Michael Kamberg; Brand, Van de Net. Jurgen Kamberg, Van de Berg; Hunting, Schroder, Harmans; Olierhoek (45. Kanters), Kok (45. Vos), Visscher. Blijdschap bij Dubbeldam, dat zich in de handhaaft. Onno van Dongen (rechts en Lucio Teixe ra (achtergrond) denken nee anders na het gelijkspel. FOtOFred EmstyCor Zondag hoofd klasse' Sportclub moeizaam Rotterdam Sportclub Feyenoord blijft op titelkoers door een moeizame 2-1 zege op Zwarte Schapen in Almé- re. Papendrecht deelde de punten met AFC'34: 1-1'. Zwarte Schapen-SC Feyenoord 1-2 (1-2). Nadat de Rot terdammers in een tijdsbestek van drie minuten een 6-2 voorsprong namen (doelpunten Michel Spierings en Fer ry de Haan), leek het duel gespeeld. De koploper sprong via Michel Spierings en Wessel Wèezenberg wei heel slor dig om met de kansen. Zodoende bleef de thuisclub inde race en was het in de tweede rondgang zelfs dicht bij de gelijkmaker, nadat eerder Kuiper de aansluilingstreffër voor zijn rekening genomen. Papendrecht-AFC'341-1 (0- 1). Yuri Comelisse 0-1, Bert Duthler 1-1. Papendrecht be wees Feyenoord een goede dienst door AFC'34 in be dwang te houden. Arbiter Haak ruilde geblesseerd in de slotfase met grensrechter Bram Man in 't Veld. Zondag eerste klasse Neptunus bijna binnen De nacompetie lonkt voor Neptunus, dat bij Alphense Boys won. Hekelingen en Nieuwenhoom degradeerden, terwij] VCS kampioen werd. Alphense Boys-Neptunus 6- 1 (0-0). Met uitstekend voetbal legden de Rotterdammers de basis voor de eindzege in de vierde periode. Een be nutte strafschop van Raymond Kraaybeek (na een over treding op de aalgladde Rui Monteiro) bracht de "drietan- ders' aan de leiding. Daarna speelde Neptunus de wed strijd professioneel uit. Een gelijkspel tegen hekkeslui- ter HMSH is voldoende voor de periodetitel. Zondag tweede klasse Vijf keer Bosschaart FC Zwolle kan volgend seizoen veel plezier beleven van Arjan Bosschaart. De aanvaller van DRL maakte vijf van de zes doelpunten tegen Fortuna VI:. 6-4. Leonidas "ver sloeg Alblasserdam (1-5). Coal en Xerxes verloren met 14) van EBOH en DFC. Alblasserdain-Leonidas 1-5 (0-2). De thuisclub had nog een kleine kans op een periodetitel. De Rotterdammers namen al voor de thee een beslissende marge van twee doelpunten via André Tombroek. In de tweede rondgang probeerde Alblasserdam het tij te ke ren en kwam via Jerry Kuipers terug in de wedstrijd. Een eigen doelpunt van AJblasserdam's Alfred Buwalda hielp Leonidas weer in het zadel. De formatie van trainer Kosta Karavainof klaarde het karwei daarna op het routine (doelpunten van Cesar Lopes en Brian Mo Ajok) en lijkt klaar voor de nacompetitie. Overigens werd het duel nóg even gestaakt, toen de arbiter zich bedreigd voelde nadat hij Alfred Buwalda een rode kaart had voorgeschoteld. Ook de grensrechter van Alblasserdam werd door de leidsman achter de reclameborden verwezen. EBOH-Co- al 1-0 (1-0). Coal domineerde het duel, maar zag dat de aanvaislinie niet thuis gaf. Ron Strörman, Peter Gravè- lijn en Equides Lopes Dias faalden allen oog ih oog mët de Dordtse doelman. EBOH kon er weinig tegenover stel len, maar kreeg na een eigen doelpunt van Richard Teu- lings (raakte de bal uit een corner vervelend op het scheenbeen) de overwinning in de schoot geworpen. Xerxcs-DFC 0-1 (0-0). Xerxes voldeed aan zijn sportieve plicht en maakte het DFC knap lastig. De Dordtenarén daarentegen toonden vooral individueel meer. vaardig heid. Bon Verhagen krulde een vrije trap akelig precies over de Rotterdamse muur en schonk zijn ploeg zodoen de de overwinning én de periodetitel. DRL-Fortuha VI6- 4 (5-0). De thuisclub stuurde Fortuna een afdeling lager na een gekke wedstrijd. Al voor rust werden de Vlaardin- gers in een vrijwel uitzichtloze situatie gemanoeuvreerd, toen een kwartet doelpunten van sluipschutter Arjan.. Bosschaart en een goal van. Ben van Drunen een 5-0 stand op het hord zette. Desondanks toonde Fortuna'na rust veerkracht en wist nog vier keer te'scoren. Eén doel punt van Arj an Bosschaart bëpaalde;de eindstand öp.6^4. LMO iaat steek vallen LMO zal het een jaartje zonder, nacompetitie. moéten doen. Het gelijkspel tegen PFC was onvoldoende .'voor een entreebewijs. Overmaas deelde mët Dilettant. 'C: Overmaas-Dilettant 6-0. Overmaas speelde een goede wedstrijd, maar vergat te scoren. Dankzij het puntje te gen de degradant verzekerden de Rotterdammers zich ook volgend jaar weer van derde klasse-voetbal. LMO- PFC 1-1 (1-0). Martin Monster 1-0, Ton van den Berg 1-1. LMO speelde een goede wedstrijd, maar zag de aanvaisli nie falen. Een overwinning had de ploeg een eind op weg geholpen naar de periodetitel. Zondag vierde klasse Transvalia slaat slag Transvalia kwam dicht bij een periode celsior'20 met 3-1 te kloppen. Steeds Hooger.greep c__ laatste strohalm door Steeds Volharden te verslaan. Ger minal hield kampioen Groen Wit'58 op 0-0.'D: Ex- ceisiortSO-Tr ansvalia 1-3 (C-l).Robert van der Wielen 0-1, Andy Roodenburg 0-2, Huib Rijsdijk 0-3, Richard van der Meer 1-3. Transvalia deed goede zaken door de directe concurrent voor de laatste periodetitel een flinke slag toe te brengen. Germinal-Groen Wit'58 0-0. Het puntje kwam Germinal goed uit in zijn strijd tegen degradatie. Groen Wit'58 toonde zich ook tevreden met de brilstand. Steeds Volharden-Steeds Hooger 1-2 (0-0). Richard Steen 0-1, Rick Waltz H, Hans van der Heiden 1-2. Steeds Volharden deed zijn sportieve plicht en legde de rode lantaarndrager het vuur aan de schenen. Steeds Hooger heeft nog een punt achterstand op Germinal. BZC'95-TOGB 1-2 (0-0). Remco van der Stam 0-1, Jean Pierre Melissant 1-1, Vincent Zwitsar 1-2. Het onderonsje tussen de sub-toppers eindigde na een aantrekkelijk duel in een overwinning voor de ploeg uit Berkel en Rö- denrijs. Tediro-VFC 4-1 (3-1). Peter de Jong 1-0, Ronald van Mil 1-1, Ben Timmermans 2-1, Danny de Winter 3-J, Peter de Jong 4-1. Tediro was niet eens zo veel sterkér dan VFC, maar toonde zich bekwamer in de afronding. E: Soccer Boys-Cabauw 0-0, Een degradatieduel van de bo venste plank. Beide ploegen durfden geen risico's te ne men. F: HION-RKWIK 0-3 (0-0). Gilion Rabeling 0-1, Raymond Kolsteren 0-2, Richard Ploeg 0-3. Een ongeïnte resseerd HION zag de Vlaardingers na rust simpel wegê- lopen. CKC-Zwarte Pijl 1-2 (0-2), Jeffrey Stuart 0-1, Erik Schroder (penalty) 0-2, Mario Meijer 1-2. Een aantrekke lijke wedstrijd van bezoekerszijde. CKC is uit vorm voor de nacompetitie. EDS-Schiebroek'94 0-2 (0-0). Jardi 0-1, Robert Gammers 0-2. EDS speelde een zwakke partij eh zag tot overmaart van ramp de bezoekers in de slotfase met de volle winst vertrekken. SVS-HOV1-0 (1-0). Barry van de Griend 1-0. Een stug verdedigend SVS gaf geen krimp. Zelfs met tien man, Hans van Dam kreeg twee keer geel, hielden de Capellenaren de 1-0 vast. Aeolus- RFC 3-2 (0-1). Chris Stuifzand O-l, Richard van de Graaff 1-1, Roel Flokstra 2-1, Richard van de Graaff 3-1, Ronald Stoops 3-2. De meeste opwinding ontstond door de goal van Roel Flokstra, die vanaf de middenlijn scoorde. G: Poortugaal-ODC Schiedam 1-0 (1-0). Ed van Doom 1-0. Poortugaal had weinig problemen met de Schiedam mers. Oud-Beijerland-WCR 5-1 (1-1). Mathijs Nederlof 0- 1, Marcel de Goey 1-1, Emiel Troost 2-1, Jacco Sterk 3-1 en 4-1, Marcel de Goey 5-1. WCR verloor ook Chris Riem, dip met rood vroegtijdig onder de douche kon. Meeuwéh- plaat-Abbenbroek 2-1 (2-0). Rob van Gils 1-0, Frenk vah der Laan 2-0, Een uiterst verdiende overwinning voor de thuisploeg die geen moment in de problemen kwam. H: Raptim-Belvédère 3-2 (3-0). R. van Bavel l-ö, Swyp Yil- maz 2-0, R, van Bavel 3-0, Erik van de Weezen 3-1 en 3-2. Een formidabele eerste helft voor de thuisploeg werd ge volgd door een mindere tweede helft. RCD-DEH 6-2 (3-1). Mare Hommerin 1-0, Ivo van de Zee 2-0, Ids Tijseling 3-0, Jeroen Delno 3-1, Mare Hommerin 4-1, Jack Knikman 5-1, Ruud Boomsluiter 5-2, Ids Tijseling 6-2. RCD liet zien de terechte kampioen te zijn door de nummer twee met gro te cijfers terug te wijzen. DHZ-Leerdam Sport 2-0 (1-0). Orlando Uijterwerf 1-0, René Schut 2-0. DHZ deed op hal ve kracht wat het moest doen. Zondag afdeling Vrije val Voorwaarts Op de laatste wedstrijddag in de hoofdklasse viel het doek voor Voorwaarts, DOZ en Real Parbo (A) en MSV71 en De Groen Witten (B). De ontmoeting tussen SC Kralin gen en Swift Boys in de eerste klasse A werd gestaakt, omdat arbiter Willemen geblesseerd raakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7