'Kloof verklein je niet door fors korten op volwassenenonderwijs' Veel waardering voor Westwij kplan Buurtnetwerk helpt ouders bij problemen met opvoeding Igenda Rare man Kunstenaars exposeren bij galerie Interbook Rapalje speelt vrolijke pret-folk Jazz-competitie in De Unie "Zomerkamp voor scholieren -Kerken houden diakonaatdag .Gemengde technieken _yan Stoel in d'Dayer Wandelen door Vlietlanden Rotterdams Dagblad Woensdag 8 mei 1996 Rare man, die VJaardsngse D66-wethouder Ton van der Steen In een artikel in deze krant over wijkbeheer ('De macht naar de wijken') zegt hij "We moeten de inwoners leren vertrouwen. Zij weten wat goed is voor hun wijk. Daar zijn wy, politiek en ambtenaren, nu nog een beetje huiverig voor.1 1 Dat is toch wel een merkwaardige uitspraak vooreen man, wiens par ty sinds 1966 ijvert voor een grotere invloed van burgers op het be stuur. Dus in al die dertig jaar is het onze D66'er nog met gelukt de inwoners te vertrouwen Nee,t hij moet dat nog leren. Zegt hij. Goed, daar zullen wij hem dan eens aan herinneren wanneer de In woners andermaal de plannen van de overheid met betrekking tot de stadsprovincie van tafel vegen. Want met uitzondering van de Stads partij Rotterdam ben ik werkelijk geen enkele politicus tegengeko men, die hierbij de inwoners vertrouwt Nee: 'De burgers snappen het niet.' En ik zou Van der Steen ook wel eens willen horen over de protesten van de Holy-bewoners tegen de plaatsing van portocabins voor asiel zoekers tn hun wijk, Zegt hy dan ook dat het weren van asielzoekers goed is voor de wijk? Waar wil hy dan die arme mensen huisvesten: midden m de Broekpolder waar geen wijkbewoners wonen, die we ien wat goed is voor hun wijk? Kijk, met zo'n uitspraak kun je alle kanten op. Wanneer de wijkbewo ners iets zeggen dat in je politieke kraam te pas komt, pleit je voor een referendum, wijkbeheer en al die andere D66-stokpaardjes, maar wanneer ze onwelgevallige taal uitslaan, leg je het primaat by de ge kozen volksvertegenwoordigers En soms is dat ook hard nodig, by voorbeeld wanneer omwonenden van de busbaan Panjslaan-Rbrhoenlaan. in een enquête de voorkeur geven aan openstelling van de busbaan voor auto's. Dan is een ge meenteraad, die oog heeft voor de verkeersveiligheid van kinderen en bejaarden, een groot democratisch goed. Anders wordt de stem van de stemlozen met meer gehoord. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: jelfe Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariétte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carelvan der Velden Art Gallery Interbook stelt van 11 mei tot 8 juni werk tentoon van beeldhouwer Margot Homan en schilder Ger Stallenberg De expositie wordt gehouden m het monumentale pand aan de Lange Haven 97 in Schiedam. De toegang is gratis en de openingstijden zijn van woensdag tot en met zondag van 13 00 tot 17 00 uur Buiten bezoektijden kan een afspraak wor den gemaakt op nummer 4266034 Liefhebbers van pret-folk kunnen morgenavond te recht m café Zeeman in Schiedam De tweemans-for- matie 'Rapalje' speelt met trekzak, contra-gitaar, mondharmonica, zang, viool, accordeon en doedel zak allerlei Ierse, Schotse en Nederlandse pret-folk liedjes Cafe Zeeman is gevestigd aan de Oude Sluis 17 in Schiedam Het optreden begmtom 20 30 uur De gemeente en het muziekcentrum 'OpMaat' hou den een jazz-competitie Doel en aanleiding is het zesde jazzfestval m Vienne, dat één van de grootste m Europa is Aan dit festival namen tot voor kort uit elke zusterstad, waaronder Schiedam, drie bands deel. Dit keer kwam uit Vienne het verzoek jazz bands uit heel Nederland te selecteren Daarom heb ben de gemeente en OpMaat de 'Jazz competitie, Jazz a Schiedam, Jazz Vifnne' opgezet Via deze competitie worden dne bands geselecteerd die op 2 en 3 juli in Vienne mogen optreden. Iedere band krijgt drie kwartier de tijd zijn muzikale kun sten te vertonen Daarnaast zijn er nog andere prij zen te verdienen. De competitie in Schiedam vindt plaats op maandag 20 mei en dinsdag 21 met in café De Unie tussen 20 00 en 100 uur Westhaven- piaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Klubhuis Zuid in Schiedam houdt dit jaar opnieuw een zomerkamp voor kinderen uit groep drie tot en met acht van de basisschool. 1 let kamp wordt gehouden m de eerste week van de omervjakantie (6 tot 13 iui:). De kosten zijn ƒ120,- Wie mee wil moet bellen met Ada Elshof op nummer 4267297 Vlaardingen De hervormde gemeente en de gereformeerde kerk in Vlaardingen houden zaterdag 11 mei in de Grote Kerk m Vlaardingen tussen 13,00 en 17.00 uur een verkoop- en informatiemarkt voor diakonaat en zen ding dichtbij en ver weg Het motto luidt dit jaar 'Antwoord gevraagd'. Tijdens de markt kunnen tweedehands boeken en platen worden gekocht en verkocht In de kerk is informatie te krijgen over zending, wereldlijk- en plaatselijk diakonaat Ook Amnesty International is op de markt aanwezig De optredens m de kerk worden dit jaar verzorgd - doorconder meer koor Vlaardingen en harpiste Ha- nette Katsman-Harthoom J Kunstenares Edith Stoel opent zaterdag 11 mei zelf haar expositie in galene d'Dayer in Vlaardingen Op de expositie zyn haar door de natuur geïnspireerde werken te zien van woensdag tot en met vrijdag van 15 00 tot 2100 uur Op zaterdag is de galene geopend van 11 OOtot 16 00 urn- De toegepaste technieken in het werk bestaan uit ge mengde technieken/collage's op papier en linnen en ook grafiek-collage's Galerie d'Dayer is gevestigd aan de Dayer 6 mVlaardingen De vereniging voor natuur- en milieueducatie houdt zaterdag 11 mei een excursie door de Vlaardingse Vlietlanden De trektocht begint om 1000 uur bij bushalte Drieenhuizen aan de Holysingel in Vlaar dingen De tocht duurt ongeveer drie uur en ge schiedt onder begeleiding van een natuurgids Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) in Vlaardingen ontstond in 1980 uit de moedermavo Er waren naast moeders veel meer mensen die te rug naar school wilden Of moes ten, om zichzelf een behoorlijke positie m de maatschappij te ver werven Door de jaren heen zijn zowel de doelgroepen als het cur susaanbod enorm toegenomen Alfabetiseringscursussen voor Nederlanders, taallessen voor al lochtonen, een cursus 'aan de knoppen' voor ouderen, arbeids- gerichte scholing, het pakket werd steeds breder „Om," stelt directeur J H H Snakkers van het PEC, „gehoor te geven aan de beleidsnota's van de gemeente. Kijk naar het ouderenbeleid En kele jaren geleden schreef de ge meente een nota waarin werd ge steld dat ouderen weerbaarder moesten worden VooTkomen moest wórden dat ze in een isole ment zouden komen Ze moesten weer maatschappelijk participe ren Daar zijn wij op ingespron gen door speciaal voor ouderen cursussen te organiseren Maar ook voor allochtonen Eveneens mede op aandrang van de ge meente Door de nu voorgestelde bezuini gingen komt een deel van de cur sussen m de knel, vreest Snak kers „Het vormings- en ontwik kelingswerk voor ouderen en al- Om in 1998 een financieel gezonde gemeentebegroting in te leveren, hebben burge meester en wethouders van Vlaardingen achttien miljoen gulden nodig. Het uitgangs punt is de pijn te verdelen: de gemeente bezuinigtzelf, inwoners en bedrijven krijgen drie jaar lang een extra verhoging van acht procent op de aanslag voor de onroerende-zaak- belasting (OZB) en allerlei Instellingen en verenigingen moeten het met minder subsidie doen. Maar, zoals altijd, moeten sommigen meer Inleveren dananderen.Het Rotterdams Dagblad zet een aantal instellingen op een rijtje dat de broekriem fors moet aanhalen. Vandaag: Plaatselijk Educatief Centrum (PEC). Te bezuinigen bedrag: 162.000 gulden. lochtonen valt dan helemaal weg" Verder wordt verwacht dat de wachtlijsten, die juist waren weg gewerkt, weer toenemen Met na me voor de Nederlandse taalles sen voor allochtonen zijn grote in spanningen verricht om de wacht lijsten weg te werken Om op die manier nieuwkomers snel te kun nen helpen by het inburgeren Daar bovenop heeft het PEC kans gezien de kosten voor die cursus met dertig procent naar beneden te halen. Dat was een noodzaak, want het is niet de eerste keer dat het PEC moet inleveren In 1995 moest met 61.500 gulden minder worden gedaan en met ingang van dit jaar zijn de vergoedingen bevroren, terwijl (salans)kosten omhoog gingen Het PEC telt naast de veertig vrijwilligers, 55 (deels part-time) krachten, die wekelyks duizend cursisten verder op weg helpen. Van de gemeente ontvangt het PEC nu nog 277 000 gulden per jaar Daarnaast sluist de gemeen te rechtstreeks 933.000 gulden aan ryksgelden door. Snakkers redeneert dat burgemeester en wethouders met een meer dan halvering van de gemeentelijke subsidie wel erg rigoureus van leer trekt De directeur meent na melijk dat de gemeente geen in vloed heeft op de ryksgelden, ter wijl het college de 162 000 gulden die moet worden ingeleverd afzet tegen de totale subsidie (1,3 mil joen) „Ik las vanmorgen een bulletin van de gemeente waarin staat dat de kloof tussen werkenden en met-werkenden moet worden ver kleind Nou, dat doe je met door zestig procent op het volwasse nenonderwijs te schrappen Snakkers zegt bereid te zyn meer samen te gaan werken met ande re organisaties en instellingen. Ook met betrekking tot gezamen lijke huisvesting Maar voor het idee van de gemeente om meer decentraal te gaan werken, voelt hy mets „We hebben het afgelopen jaar met hulp van de gemeente geïn vesteerd in een Multi-Media Cen trum m onze hoofdvestiging (aan de Willem Beukelszoon straat, redDaar staan twintig compu ters met cd-rom voor diverse cur sussen Een aanzienlijk deel van de besparingen zou moeten wor den gerealiseerd door decentrali satie, maar daarbij is met geke ken naar inhoudelijke randvoor waarden Behalve technische za ken, betekent het namelijk ook dat we geen groepen van gelijk ni veau bij elkaar kunnen krijgen," aldus Snakkers Tot besluit /egt de directeur, die onlangs voor een cursus zyn ei gen videorecorder enkele weken in bruikleen gaf „Er onstaat een moment dat we door de bodem zakken en dat komt nu heel dicht bij Dat wil met zeggen dat het PEC ophoudt te bestaan Maar wei dat het een gigantische aanslag betekent op het avond-/volwasse- nenonderwys in Vlaardingen En dat rijmt met met het belang dat aan onderwijsachterstand wordt gehecht Door Ben van Haren Vlaardingen De financiering is nog onduidelijk, vraagtekens zyn er verder vooral over de haalbaar heid van een concentratie van winkels en basisscholen terwyl ook de netto toename van het aan tal woningen met byna 200 is af genomen. Toch toonden gister avond de leden de raadscommis sie voor stadsontwikkeling veel waardering voor het plan West- wijk 2005 van wethouder Kees van der Windt Alle collegepartijen gaan akoord met het in juni voor de officiële in spraak vrijgegeven bestemmings plan Hetzelfde doet de christelij ke combsnatiefractie van SGP, GPV en RPF. De andere opposi tiepartijen-met. Zij vinden een vermindering van het aantal goedkope huurflats, voornamelijk door sloop m de Zuidbuurt, niet acceptabel. Het plan gaat uit van het bouwen in de komende tien jaar van 845 eengezinswoningen en 365 gesta pelde huizen, de sloop van 260 flats en kleine bejaardenwonm- gen, het opknappen en vergroten van duizenden bestaande wonin gen, de vormmg van een wijkcen trum met winkels en scholen aan sluitend op de wmkelgalery Dr. Wiardi Beckmansingel en uitbrei ding van het wateroppervlak. Uit alle politieke hoeken klonk gisteren bewondering voor het ontwerp van Teun Koolhaas Asso ciates TKA, Almere. Vooral de ma nier waarop m betrekkelijk korte tij d concreet de wensen van de ge meenteraad en de bezwaren van Westwijkbewoners met elkaar m overeenstemming zyn gebracht, oogstte lof. Rien Lensvelt (SGP/GPV/RPF) prees de wijze van inspraak „Voorheen betekende inspraak dat we de mensen lieten kletsen, maar nu zyn diverse bezwaren ook gehonoreerd." Het voorne men om via tafelgesprekken in ju ni kritiek en wensen van Westwy- kers te verzamelen, kreeg van meer kanten positieve waarde ring. Peter Roovers van de PvdA In het centrumgebied van de Westwijk, met rechts de Willibrorduskerk in het water, isgedacht aan de bouw van een appartementen toren van dertien verdiepingen op dehoekvan de Dr. Wiardi Beckmansingel en Mamïxlaan. Verdertwee vijf etages tellende blokken van winkels en woningen dwarsopde bestaande galerijflats, die met penthouses zouden kunnen worden uitgebreid. Aan dewestzijde van het 'Dr. Wiardi Beckmanplein* zou ook in vijf lagen worden gebouwd. Langs de nieuwe singel zijn eengezinshuizen gepland. Maquettefoto TKA Almere, repro Roel Dijkstra zei weinig bezwaren tegen het plan te verwachten Het verlies van goedkope huurwoningen lokt afwijzingen uit van SP, W2000 en GroenLinks Leo ten Have van W20ÜQ mist m het bestemmingsplan een visie op moderne sociale woningbouw. „Er worden gewoon goedkope wo ningen weggehaald en daarvoor in de plaats komen dure huur- en koopwoningen. Het ontbreekt aan randvoorwaarden, die de fi nanciering van betaalbare wo ningbouw veilig stellen," mokte hy. De oud-PvdA'er, die zelf ook in de Westwyk woont, ergert zich aan het ontbreken van het finan ciële plaatje. Zo vindt hy de reservering van drie plekken voor basisonderwijs (Dr. Wiardi Beckmansingel, Van Baerlestraat en Moris de Vijfde laan) bijvoorbeeld vindt hy niet realistisch. Van der Windt had hierop geen re actie, maar wel op de kritiek dat de goedkope woningvoorraad wordt verminderd. Hij ontkende de verantwoording voor de huis vesting van minima uit de weg te gaan „Op dit moment is echter slechts 35 procent van de goedkope voor raad m de Westwijk bewoond door die doelgroep Er is heus ruimte voor een beperkte aanpassing, die een verrijking zal betekenen voor de wyk" De vermindering van het oorspronkelijk geplande aan tal nieuwbouwwoningen komt hoofdzakelijk voort uit aanpas sing van de plannen voor het cen trumgebied op aanwijzing van de twee geraadpleegde projectont wikkelaars Het voorstel om 200 gestapelde woningen boven, en naby de nieuwe winkels en scho len in de omgeving Dr. Wiardi Beckmansmgel/Erasmusplein te bouwen is volgens deskundigen niet haalbaar. De kosten van de benodigde parkeervoorzieningen dnjven de prys van de nieuw bouw te ver op. Nu is uitgegaan van de bouw van 72 gestapelde woningenen 28 eengezinshuizen, die langs de naar de Willibrordus kerk doorgetrokken singel ko men. Door Jelle Gunneweg Schiedam Een onhandelbaar kind, vond Petra haar dochter Me lissa (5) altyd. Tot enkele weken geleden zette dochteihef van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat een keel op van heb ik jou daar. Eten deed ze nauwelijks en treite ren kon ze als de beste Melissa wist op die manier het hele gezin te terroriseren en zelfs de relatie van haar vader en moeder byna naar de knoppen te helpen. Petra hield jarenlang de pioble- men met haar dochter voor de bui tenwereld verborgen Want pra ten over moeilijkheden met het opvoeden, dat doe je met „Ik schaamde me dood, iedereen wil toch een modelkind? In kleme kring het ik weieens wat los, maar verder hang je je vuile was niet buiten, zo is my altijd geleerd," vertelt de wykbewoonster uit de Gorzen in Schiedam De situatie thuis liep op een gege ven moment dermate uit de hand, dat Petra ten einde raad naar de huisarts stapte en haar proble men met Melissa ter sprake bracht. „Tussen mijn man en ik ontstonden irritaties. We besteed den nauwelyks meer aandacht aan ons zoontje en ik ging zelf van de onmacht haast ten onder aan alle ellende Ik zag al helemaal voor me dat Melissa op haar acht tiende in de goot zou liggen Dat nooit, dacht ik, dan maar om hulp vragen Na enkele informatieve gesprek ken met de huisarts, stelde hy haar voor Melissa voor te dragen aan het buurtnetwerk Jeugdhulp verlening Sehiedam-Zutd In dit buurtnetwerk bespreken verte genwoordigers van instanties die met kinderen van 0 tot 12 jaar werken vragen van ouders over opvoedingskwesties Treiteren, niet naar school willen, slecht eten, bedplassen, agressief ge drag alles kan ingebracht worden door de ouders Het buurtnetwerk zoekt naar oplossingen die voor komen dat de problemen m de toekomst verder uit de hand lo pen Coördinatrice Lida Tode van het buurtnetwerk Zuid „Een belang rijk voordeel van het netwerk is dat er allerlei instanties in zitten die de kinderen uit de wijk goed kennen het consultatiebureau, de peuterspeelzaal, de GGD, de huisarts, het maatschappelijk werk, de scholen en het clubhuis Alle stukjes informatie by elkaar, geeft een totaalbeeld van een kind waarmee je veel beter uit de voeten kan dan een eenzydig ver haal Huiverig Petra was in eerste instantie wat huiverig voor de inbreng van haar problemen met Melissa in het net werk. „Ik dacht dat Melissa uit huis geplaatst zou worden of naar het Riagg werd doorverwezen" Maar na een gesprek met Lida To de en een docent van Melissa's school bleek hier geen sprake van te zyn en besloot Petra haar doch ter alsnog aan te melden voor het buurtnetwerk Doorslaggevend was het argument dat Petra en haar man tot mets verplicht zyn Lida Tode* „De adviezen die het netwerk geeft zyn met dwingend, het is aan de ouders of ze ermee aan de slag gaan. We denken ook niet alle wysheid in pacht te heb ben het is een beetje spoorzoe ken, met elkaar proberen tot een oplossing te komen En werkt een advies niet"' Dan bedenken we iets anders De oudei s van Melissa zyn achter af maar wat bly dat ze de proble men met hun dochter aan het net werk hebben voorgelegd Vooral de voortvarendheid waarmee de hulpverleners met hun vragen zyn omgegaan spreken Petra en haar man aan „In december heb ben we Melissa aangemeld, de week daarop is onze dochter in de groep besproken en in januari kregen we al advies Bij andere in stanties word je eerst een halfjaar op een wachtlijst geplaatst, voor er ook maar een intakegesprek plaatsvindt" Het advies dat het buurtnetwerk via de huisarts aan het Schiedam- se echtpaar gaf, was het volgen van een Video Home Training Een hulpverleenster van de Stich ting Lir.denhof komt nu weke lyks by het gezin langs om alle daagse situaties op video op te ne men De week daarop worden de opvallendste fragmenten aan de ouders vertoond en doorgespro ken, waarna tips volgen hoe ze in dergelijke situaties het best kun nen handelen Ook de uitvoering van de tips woi dt gefilmd en door gesproken Lida Tode „De video werkt als een soort vergrootglans Je wordt geconfronteerd met vaste patro nen waar je anders nooit by stil staat Dat blijkt heel goed te wer ken, hoe py niyk het soms ook is Petra beaamt dat. „Als Melissa iets verkeerd deed naar de zin van myn man, by voorbeeld als ze weigerde te eten. reageerde hy nogal heftig We wisten wel dat hy dit deed, maar door de video-opnamen weet je precies hoe en wanneer Nu krab ik steeds op mijn hoofd als het dreigt mis te gaan, als een waar schuwing naar myn man Een simpele oplossing, maar uiterst doeltreffend Melissa is nu stuk ken handelbaarder dan enkele maanden geleden Als ik dat had geweten was ik veel eeider naar het netwerk toegestapt Er is een buurtnetwerk Jeugd hulpverlening in Schiedam-Zuid én in de wijk Oost. Belangstel lenden kunnen voor meer infor matie contact opnemen met de beide coördinatoren van de buurtnetwerken: Lida Tode (Klubhuis Zuid) 4267297 en Nelle- ke de Vroom (Kluphuis Oost) 4735435. Woensdags mei VLAARDINGEN Autodealer Van der Kooij. Informa tiebijeenkomst Stadsarchief, 20.00u Stadsgehoorzaal. 'Chess', Koninklijk Ballet van Vlaan deren, 20 15u. ROTTERDAM De Doelen. Grz. Lunchconcert, 12.45u. Historisch Museum Schielandhuis. Sirmu, 20.151U Theater Zuidplein. Gr z Mooi Ha tend recht, 20.15u, RO Theater. Threeofakmd,20.15u. Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. Madame de Sade,20.15u.Ki.z Maxen,20.30u. Studio van Fact. Roberto Zucco, 20.30u Amphitheater. Een Vreem de Gast, 15.00u. Donderdag 9 mei SCHIEDAM DeWoudhoek.Bmgo,13.30u,0e4 Molens. Avondbiljart, IS.OOu De Teerstoof. Apollo Toneel, 20,30u Wijkcentrum Nieuwland. Psycho metrie, met Johan Voorthuizen, 19.30u. Café De Zeeman. Pret-folk met Rapalje, 20.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45u Midden-Delfland. Rondvaart, 13.00, 14.00, 15.00u Stadsge hoorzaal. Rasti Rostelli Show, 20.15u MAASSLUIS Parkeerterrein Burgemeester Wesselinkstraat. Straatspeeldéfg, lO.OOu. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Middag pauze-concert, 12.45u. Nighttown. Fear Factory, 20.00u. Matrix. Ndfte Brastleira, 20.00u. Luxor Theater. Chess, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z, Wereld-muziek theater festival 1996,20.15u. KHz. Alpengloeien, 20.30u. De DoelerL Grz. Meesters aan het klavier, 20.15u.Zaal De Unie. Stemmen uit Rusland, 20.30u. De Vlerk. VersUit De Maas, 22.00u. RO Theater. Three of a kind, 20.15u. Bibtio- theektheater.Tien kiesnenegertjes, 20.30u. Hal 4. Bruiloft, 20.30u. R'dams Centrum voor Theater. De Naakte Reis, 20.30u, Studio van Fact. RobertoZucco, 20 30u. Thea ter Zuidplein. Gr.z. Entre Seviiia y Cadiz, 20.15u. 2.. ROTTERDAM - Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Shanghai Triad' (16) dag, 6.45-9.30. Calypso 3: 'Anto- ma' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Bullets over Broadway' (al) dag. 12.45- 3.30. Cinerama 1: 'Up Close Per sonal (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30- Cinerama 2: "Lord of Illusions' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cineraria 3:'LesMiserab!es' (12) dag. 1-4.3Ö- 8. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas" (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ciiie- rama 5: 'Braveheart' (16) dag. 8.16 ma.di. ook 1.15-4.30. Corso: 'Criti cal Decision' (16) dag. 1.15-4-6.4& 9.30. Imax Theater: 'Survival [S"- land'(al) dag. beh ma.2-4-7.ma.af- leen 7. The LivingSea' (a!) dag. beh- .ma. 3. do. i/m zo. ook 1, Toy Story' (al) do. t/m zo. 11.30-5.15. 'Broken Arrow' (16) dag. 8.10. Venster Ir 'Cyclo' (16) dag. 7.30. The White Balloon'(16) dag. beh ma. 10. Vem ster 2: 'Bellede Jour' (16) dag. 4.30. 'Saudade' (16) dag. 9.15-10.30. Lumière 1: 'Broken Arrow' (16) dagi I.15-4-6.45-9.30. Lumière 2:^ 'Heat' (16) dag. 8 30, ma di. ook b 4.30. Lumière 3: 'Moneytrain' (16) dag 6 45-9.30. ma.di. ook 1.15-4, Lumière 4: 'Before and after' (al) dag 6.45-9.30. ma.di.ookl.l5-4'.| Pathé 1: 'Up Close Personal' (al) dag. 12.30-3.20-6.10-9. Pathé 2Ï 'Casino'(16) dag 4,15-8.15. ma.dk ook 12.15 Pathé 3:'Dead manwah king' (16) dag. ll.05-l.45-4.25i 7 05-9.45 Pathé4:'GetShorty'(al) dag 11.35-2-4.25-6.50-9.15 P£ thé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 1» 3 50-6.40 9 30. Pathé 6:'Copycat" (16) dag. 3.20-6-10-9. ma.di. oo^ 12.30 Pathé 7: Toy Story' OV (al) dag 6 05*8.10-10 15. ma.di ook" II.50-155-3. Rex: 'Schoolgirls' (18) dag 12.00 doorl.voorst. Kindermatïnees: Cinerama 5: 'D§ Boefjes' (al) do.vr za.zo.wo 1.15-4.' Imax: Toy Stoiy' NV (al) do i/m zo., 11.30-5 15 Lumiere 2: 'Dunston Checks in' (al) do vr za zo.wo. 1.15-* 4. Lumière 3: Toy Story' NV (al) dor .vrza zo.wo 115-4. Lumière 4:* 'Babe' (al) dovrza.zo.wo 1.15-4' Pathé: Toy Story' NV (al) do.vr.za-, .zo.wo 11.40-1.55-4. 'Dunston checksm'(al)do.vr za.zo.wo 11.40-, 1.50 'Ace Ventura' (ai) do.vr.za-* zo.wo 11-1.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3