13, Nazorg sanering blijft een probleem Brandstichter viel medebewoners lange tijd lastig lil Koninklijke onderscheiding als troost na bezuinigingsoperatie Agenda Hey dude, durf jij het aan om samen met AcROSMITH, live, ee« eonc ifi de USft Superdome te spelen? Surinaamse kokernoot uit Biersloot Boten in Julianapark Natuurvriendelijk moestuinieren Dansen in De Erker 55-Plussers op stap De Kern weer open Kunstuitleen geeft presentje m Kom feijSrea, S?£Et MEE eo WOU Shops Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 mei 1996 Enige weken geleden meldde ik de rijkdom aan goed leesbare infor matie over het oude centrum van Vlaardingen in een ambtelijk rap port, dat voor tien gulden te koop is bij boekhandel Den Draak en Museum Hoogstad, in 'Archeologische Rapporten, nr.2' van stadsar- cheoloog Jeroen ter Brugge en Tim de Ridder worden archeologische vondsten in het gebied rond de Fransenstraat en de historie van die oude buurt beschreven. Het gaf mij duidelijkheid over de juiste plaats van (waarschijnlijk) de oudste bierbrouwerij in Vlaardingen. De brouwerij van omstreeks 1545 van 'Hans die Cuyper' op de plek waar nu Spaanse Trappen zijn gepland. Niet aan de Biersloot, wat men daeht, maar aan de Brou- wersloot die uitkwam op de Joksloot, onderaan de Hoogstraat Uit de vulling van de oorspronkelijke Biersloot, westelijker gelegen dus, bij het huidige Veerplein, haalden de archeologen de schil van een kokosnoot die - zo hadden zij berekend - ongeveer tussen 1700 en 1750 daarin gegooid moet zijn. Net als andere bij het riolerings werk rond de Fransenstraat opgegraven exotische vondsten, zoals schelpen en botjes van schildpadden, ging het volgens de archeolo- gen waarschijnlijk om souvenirs, die Vlaardingse zeelui uit verre oor- den mee naar huis hadden genomen. "In de pas verschenen Terra Nigra, het clubblad van archeologische -veremgingHeliniiun,werptarchiefmedewerkerMatthijs Struijsech- - ter een nieuw licht op de kokosnotenschil Hij is in het Stadsarchief 'een brief tegengekomen, die ene Comelis van der Linden ruim 260 jaar geleden vanuit Suriname schreef aan zijn ouders in Vlaardin gen. Comelis meldt daarin allereerst de dood van zijn vrouw Agnes Wü- -helmim. Bloos bij de geboorte van een welgeschapen zoon op 5 mei 1734, die hij Jacob (naar zijn vader) Wilhelm (naar zijn vrouw) heeft genoemd. Verder ook zijn eigen 'swaare koorsen en benaauwtheden' daarna. Tenslotte beschrijft hij wat hij met zijn brief aan zijn ouders stuurt. „Hiemeven send ik U ed. eenige kokemoten als meede eenpapagaay voor mijn Moeder, deese klapt tegenwoordig al reedelijkweJ en ik ge looft dat hij met weinig moeyte wel geleert sal kunnen werden, soo hij maar levende overkomt, dat ik wensehe." Ook stuurt hij een hor loge mee, dat niet meer loopt, met het verzoek het door 'syn maker, soo die nog leeft in die functie' te laten repareren enterug te zenden. Of die papegaai ooit heeft geieerd Vlaardings te 'klappen.' zal wel nooit bekend worden, maar zeker lijktdat de familie Van der Linden Surinaamse 'kokernoten' heeft gegeten en de schillen in de Biersloot heeft gegooid. BEN VAN HAREN Eigenaren van radiografisch bestuurbare boten zijn zaterdag 11 mei welkom in het Julianapark, wa?: Je vijver de gehele dag het domein is van de spelevaar- ders. Nu ai is bekend dat verschiliende modellen van oude zeilschepen met elektronische besturing in elk geval van de partij zijn. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden bij Schiedammer J. C. van Deken, telefoon 4734981. Het vaarevenement is onderdeel van een grote braderie, die wordt geafficieerd als de Schiedamse Jaarfees ten. Vroeger heette het evenement de Aleidafeesten. In het oud-Saksische boerderijtje De Raat aan de Harreweg in Schiedam wordt zondag 12 mei ant woord gegeven op de vraag: 'Natuurvriendelijk moestuinieren, kan dat?'Aan de hand van een diase rie laat een vertegenwoordiger van de Dienst Land bouwvoorlichting zien hoe je zonder kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen tuiniert. Ook wordt uitleg gegeven over ziekten en plagen. De deelne mers krijgen een rondleiding langs de aangelegde natuurvriendelijke moestuin, naast het boerderijtje De Raat. Daar kan men ook kijken in de boeren-, ak ker-, balkon- en geveltuin om ideeén op te doen voor de eigen tuin. De tuinen zijn zondag 12 mei geopend van 12.00 tot 16.00 uur. De diaserie over natuurvrien delijk tuinieren begint om 13.30 uur. Jong en oud kunnen morgenavond 11 mei de stoute - dansschoenen weer aantrekken. Wijkcentrum De Er ker opent dan de deuren voor een dans- en swing avond. Discjockey Joop Blonk zoekt de muziek bij elkaar. De zaal gaat open om 20.00 uur en het wordt swingen geblazen vanaf20.30 uur. Kaartjes zijn gra tis af te halen aan de balie in wijkcentrum De Erker. Vlaardingen Stichting Ouderenwerk Vlaardingen houdt 55-plus- sers in beweging. Zondag 12 mei is er in dienstencen trum Soenda een thé-dansant, die duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 14 mei staat in het teken van kunst en cultuur in de vorm van een uitstapje naar museum Hoogstad. Aanmelden kar bij dienstencen trum Soenda. Na maanden van verbouwen - grotendeels door de gemeenteleden zelf - neemt de Nederlands Gerefor meerde Kerk in Maassluis zaterdag 11 mei het ge bouw De Kern aan de P. C. Hooftlaa' officieel in ge bruik. Om 13.00 uur wordt aan de buitengevel een kunstwerk van de Maassiuise kunstenaar Henk Val- star onthuld. Hij licht de achtergrond van het sym bool zelf toe. Het gebouw is die dag tot 16.00 uur voor hel publiek geopend. In één van de bovenzalen is een tentoonstelling ingericht met een overzicht van alle bouwactiviteiten van De Kern. Ook zijn er voor de kinderen activiteiten als een ballonnenwedstrijd en muziekoptredens door jongere en oudere gemeente leden. Zondag 12 mei begint om 9.30 uur een openings- dienst voor gemeenteleden, gasten en belangstellen den. De dienst wordt geleid door predikant ds. W. van de Veer. Om 16.30 uur volgt een leerdienst met nabe spreking, waarin gastpredikantds. W. G. Rietkerk op het thema 'de kern van het evangelie' ingaat. Bij het afsluiten van een Kunstuitleen-abonnement in de maand mei krijgen nieuwe abonnees een kera miek broche van de kunstenaar Henk Wovers ca deau. Een abonnement vanaf mei kost zestig gulden en een jaarabonnement vijfentachtig piek. De Kunst uitleen aan de Zuiddijk is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 MaassluisDe gekozen combina tie Boskalis/Heijmans moet een pakket Van vijf maatregelen uit voeren in de Maassiuise Steen- dijkpolder-Zuid. Zo wordt een schone leeflaag van 1,30 meter aangebracht in de tuinen en het openbaar groen om blootstelling aan en verspreiding van de ver ontreiniging te voorkomen. Deze laag is opgebouwd uit 70 centime ter teelaarde, een laag zand van 30 centimeter en daaronder een laag grind van 30 centimeter met daar in een 'drain'. De drainleidingen zijn bedoeld om het water op te vangen en te lozen in het riool. Rondom de wijk wordt eveneens een ringdrain aangelegd. Deze lei ding moet voorkomen dat eventu eel verontreinigd grondwater de wijk uitstroomt. De gemeente en provincie zijn er nog met uit of het opgevangen water eerst gezui verd wordt voor het in het riool ge loosd wordt of er rechtstreeks in wordt gestort. Dit is afhankelijk van metingen die tijdens de werk zaamheden worden verricht naar de mate van verontreiniging. De ze maatregel wordt ook nog in be raad genomen bij het uit negen putten opgepompte grondwater. Kruipruimten Vaststaat in elk geval dat in de kruipruimten van de woningen, tegen de onderkant van de vloer van de woonruimte, een vijf centi meter dikke laag PUR-sehuim ter isolatie wordt gespoten. Op de vloer van de kruipruimten wordt folie aangebracht, om direct con tact met de verontreinigde grond te voorkomen. En er komen per woning twee ventilatiekokers, om gasophoping in de kruipruimten tegen te gaan. Tenslotte worden de nutsleidin- gen in de voortuinen van de wo ningen vervangen door nieuwe leidingen. Deze worden in een sleuf schone grond gelegd. Het ministerie stelt deze maatregel niet verplicht, toch wordt hiervoor gekozen om de grondwerkers m de toekomst niet in de vuile grond te laten werken. Alle vervuilde grond wordt afge voerd naar een stortplaats in de Noord-Oost Abtspolder bij Rotter dam. De later opgebrachte boven grond gaat naar de tijdelijke op slagplaats tussen de tennishal en de voetbalvelden aan de Dr. Al- bert Schweitzerdreef. Pas als na metingen blijkt dat deze grond werkelijk schoon is, wordt de aar de binnen de wijk hergebruikt in de openbare groenvoorzieningen. De saneringsoperatie gaat naar schatting 2,5 jaar duren en start in augustus. Per deelgebied nemen de werkzaamheden drie a vier maanden in beslag. Tijdens de sa nering kunnen de bewoners in hun woning blijven wonen. Wel moet rekening worden gehouden met overlast van aan en af rijdend vrachtverkeer, stofvorming, blub- bervoeten en een beperkte toe gang tot de woning. Direct na de sanering wordt het in overleg met de bewoners opge stelde herinrichtingsplan uitge voerd. Hierin worden alle m het verleden geconstateerde onge makken ongedaan gemaakt. Zo klagen bewoners al jaren over on duidelijke verkeerssituaties, par keerproblemen, donkere plekken en doolhofvorming. Nazorg Na alle werkzaamheden blijft één probleem overeind: de nazorg. Onder de nieuwe schone leeflaag blyft ook na de sanering een laag baggerspecie liggen. Een eeuwig durende controle is daarom nood zakelijk. Een budget voor deze na zorg is er echter nog niet. Volgens J. van der Griend, adjunct-hoofd bodemsanering bij de provincie Zuid-Holland, gebeuren de con troles hoe dan ook. „De nazorg kost naar verwachting enkele mil joenen guldens. Het rijk heeft al een toezegging gedaan dat ze ne gentig procent van deze kosten voor haar rekening neemt. Een vast bedrag is op dit moment ech ter nog niet toegezegd." De aanpak van de Steendykpol- der-Zuid betekent de vierde sane ring in relatief korte tijd in Maas sluis. Eerder al werden de Ver- towijk, de haven en de vuilstort Steendijkpolder schoongemaakt. De sanering van de Noord Nieuw- landsepolder-Zuid, waar dezelfde verontreinigde havenslib is ge vonden als in de Steendijkpolder- Zuid, laat hoogstwaarschijnlijk nog enkele jaren op zich wachten. Binnen de provincie Zuid-Hol land zijn er 55 vervuilde locaties die nog gesaneerd moeten wor den. Qua urgentie zit de NNPZ er gens in de middenmoot. De wijk is qua omvang wel bijna even groot als Steendijkpolder-Zuid. De kosten voor sanering liggen dan ook in dezelfde orde van grootte: zo'n 55 miljoen gulden. Door Menno Haddeman Schiedam Alsof het in de huis kamer regende, zo hard kwam het water woensdagavond het appar tement van Ramona binnen. De oorzaak van de stortvloed was een kapotte waterleiding, gesprongen door een brand in de meterkast in het bovengelegen appartement. De brand was aangestoken door de aan drugs verslaafde boven buurman. Hij had ruzie met zijn ex-vriendin die naast hem in het zelfde complex aan het Edison- plein in Schiedam woont en had om wraak te nemen voor haar deur een vuurtje gestookt. „Ik word zo langzamerhand dood ziek van dat gedoe met die vent," vertelde Ramona. Al lange tijd houdt de 35-jarige aan drugs ver slaafde bewoner het appartemen tencomplex in zijn greep. Ver schillende malen is door bewo ners de politie erbij gehaald omdat de man zoveel overlast en herrie veroorzaakte. „De man maakte de laatste tijd enorm veel ruzie met zyn inmid dels ex-vriendin," vertelde Ramo na. „Die twee wonen naast elkaar in gescheiden appartementen. Vorige week heeft het meisje de relatie stopgezet en is de man boos geworden. De vrouw wil niets meer met hem te maken hebben." Een'dag voor Koninginnedag bel de een bewoner van bet complex de politie omdat de verslaafde be zig was de deur van de woning van zijn ex-vriendin te forceren. Bij het beuken tegen de deur ge bruikte de man een steen. De be woner dacht dat de knallen die hij hoorde werden veroorzaakt door het afvuren van een pistool. Bin nen korte tijd stond er een klein legertje aan politie-agenten in ko gelvrije vesten voor de deur van het complex. „Die kogelvrije vesten hadden niet gehoeven," zegt een bewo- Ramonazitbij de trieste overblijfselen van haar wo ning na de brand. Foto Roel Dijkstra ner. „De man had geen pistool maar een steen in zijn hand waar mee hjj die herrie maakte. Toch zie je aan de reactie van de bewo ner, die dacht dat er kogels wer den afgevuurd, hoe bang men van die man is." „Ik heb verschillende malen aan de agenten die hier kwamen ge vraagd of ze niet iets konden doen tegen die vent," vertelt Ramona. „Elke keer zeiden ze dat de din gen die hij deed niet ernstig ge noeg waren om stappen te onder nemen." Ramona vindt het verschrikkelijk dat de situatie nu zo uit de hand is gelopen. „Wanneer die brand niet tijdig was opgemerkt, had het he le complex in de fik kunnen vlie gen. Gelukkig heeft de brandweer dat kunnen voorkomen. Door de gesprongen waterleiding staat overigens wel mijn hele apparte ment onderwater. Al mijn spullen moeten uit de woning worden ge haald en ik kan de eerstkomende maanden mijn huis niet in. Het hele appartement moet weer wor den opgeknapt" De bewoner is door de politie di rect na de brandstichting opge pakt. Op het bureau heeft de man bekend met zaagsel en kranten het vuur bij de voordeur van de woning van zijn vriendin te heb ben aangestoken. „Het is toch belachelijk dat de po litie en de woningstichting het zover laten komen," meent een te leurgestelde Ramona. „We heb ben ze verschillende malen ge waarschuwd, maar ze doen hele maal niets. Ze komen alleen maar langs en zeggen 'heel vervelend mevrouw, maar we kunnen niets doen'." Tinka Hurkmans van de Wo ningstichting Noordvest in Schiedam betreurt wat er in het complex aan het Edisonplein is gebeurd. „Het is natuurlijk heel vervelend wanneer dit soort din gen gebeuren. Voor een wo ningstichting is het echter moei lijk op te treden. Het enige dat we kunnen doen is bemiddelen tus sen de partijen." Huisuitzetting Ook de politie zegt weinig te kun nen doen wanneer er problemen zijn tussen buren. „De brand stichting van woensdagavond is natuurlijk iets anders," meent een woorvoerder -van de politie, „Die zaak is direct doorgespeeld naar justitie. De man moet van daag voorkomen. Aan ruzies en de daarbij komende geluidsover last kunnen we niet meer doen dan het proberen te sussen. In dit geval hebben we ook het Riagg er bij gehaald." vertelt de woorvoer der. Hurkmans van Noordvest zegt dat de woningstichting overweegt een huisuitzettingsprocedure te gen de man te starten. „Het zou de eerste keer zijn dat we zo'n pro cedure starten. Dat soort dingen moeten uiterst zorgvuldig gebeu ren." Door Jan Rozendaal Vlaardingen De Vlaardingse po litiek maakt zich op voor de dis cussie over de Voorjaarsnota 1996. De grootste bezuinigingsoperatie die de gemeente ooit heeft door gevoerd. Achttien miljoen moet er volgende week op tafel komen. Enkele overpijnzmgen. Degenen die op politiek vuur werk hadden gerekend -watje zou mogen verwachten bij zo'n grootse besparingsoperatie - moeten worden teleurgesteld. Al le spanning is -zoals verwacht er al weer uitgehaald. De ambte naren hebben het rekenwerk ge daan, de wethouders hun handte kening eronder gezet en op een enkele punt en komma na geven coalitiepartners WD, PvdA, CDA en D66 er een mooie krul door heen. Natuurlijk zullen de alge mene beschouwingen doorspekt zijn van ach en wee. Het doet pijn. We zouden ook liever leuke din gen doen. Maar het kan niet an ders. Dat allemaal onder de belof te dat de gemeente er in 1998 weer financieel gezond voor staat. Want daar mag het college over twee jaar, bij de volgende ge meenteraadsverkiezingen, op worden afgerekend, 't Is het waard om te onthouden of dat ook lukt. Politiek vuurwerk. Financieel- speeiaiist Ron Molenaar van D66 schermde in een eerste reactie nog met de belofte dat hij het col lege zou houden aan de motie dat meevallers moeten worden ge bruikt voor een verlaging van de onroerende-zaak-belasting. De democraten zullen het wei inslik ken. Want de coalitie heeft vastge steld dat de meevallers hard no dig zijn om de bezuinigingen die ze zelf niet halen {bibliotheek en de Dienst Stadswerk om er maar eens twee te noemen) aan te zui veren. Het CDA zit na een kleine opris ping ook al lang weer gedwee in het hok bij PvdA en VVD. Want, schrijft Ann> Attema (PvdA) in het clubblad van de sociaal-demo craten: 'Als we nu, op dit precaire moment halverwege de raadspe riode, ieder voor zich gaan lopen scoren in de pers, zal dat alleen maar tot gevolg hebben dat alle partijen zich genoodzaakt zien om dat te doen. Dan is er geen ruimte meer om rekening te houden met eikaars meningen, en dus geen ruimte meer om compromissen te sluiten. Dat is de prijs die betaald moet worden als je met z'n vieren een college vormt'. Veel waardering was er de afge lopen weken bij de diverse frac ties (coalitie én oppostitie) voor de uitgebreide lobby van de direc teur van de Stichting Kinderop vang. Hij is alle fractievergaderin gen afgeweest, zodat niet alleen de fractiespecialisten het trieste verhaal over de consequenties van de bezuinigingen uit de eer ste hand konden horen. En hij toonde de bereidheid om - op wat langere termijn- een eigen af slankingsplan te maken. Ook de keiharde fractievoorzitters, die anders wellicht de specialisten hadden overruled zoals wel eer der is gebeurd (parkeertarieven) om de lieve vTede in de coalitie te bewaren, waren nu geroerd. De eerste 270.000 gulden van de op geiegde bezuinigingen (in totaal 770.000 gulden) is er af. Er wordt gerekt nu op meer. En wellicht k ecteur A de Booij een cur- s_ opzetten voor directeuren en voorzitters van andere instel lingen en verenigingen. Een cur sus 'Hoe balsem ik de politiek'. Tegen een goede onkostenver goeding, die het restant van het tekort op de kinderopvang kan aanzuiveren. Eén schrale hoost voor al die verenigingen en instellingen die m Vlaardingen de komende maanden moeten worden doorge licht en dan vanaf 1998 op basis van activiteiten worden gesubsi dieerd: misschien zit er voor de clubs die overleven een lintje m. De overeenkomst met de lintjes regen -hier en daar een bui stond de volgende dag in de kran ten- is frappant: vanaf dit jaar worden koninklijke onderschei dingen niet langer automatisch toegekend. De verdienste voor de samenleving is de maatstaf. Dus, na de uitmergeling door de Vlaar dingse politiek, op voor de konin klijke onderscheiding. Maar, vrij willigers, wees gewaarschuwd: ook daarvan zijn er dit jaar een stuk minder uitgedeeld. Oeps, bjjna vergeten: de SP. Maar ja, waar zijn ze ook. Bij de laatste commissievergadering voor sociale zaken en welzijn, waar de subsidies van de kinder opvang, scouting, maatschappe lijke dienstverlening en vele an dere instellingen aan de orde kwamen, schitterde de SP door af wezigheid. De grootste partij in de gemeenteraad kon geen van de zeven fractieleden, noch iemand van de steunfractie blijkbaar be reid vinden om de belangen van de achterban daar te verdedigen. De Socialistische Partij is na het vertrek van Remi Poppe naar Den Haag in een diep gat gevallen. Vo rig jaar werden ze al doodgeknuf feld door de coalitie, waarvan een aantal raadsleden de opstelling van de SP 'zo positief vond. Dat is natuurlyk de dood in de pot voor een partij die de slogan voert: Té gen!. Maar een jaar later is het al zo dat raadsleden zeggen dat de gemeenteraad nog maar uit 28 le den bestaat: 35 minus de zeven van de SP. Er zal dinsdag weer hoog van de toren worden geblazen. Fractie voorzitter Martin Kappers draagt verhalen uit de oude doos voor: over 'het spook van de Ameri kaanse toestanden', ov»r de zak kenvullers in en rond het stad huis, over het smijten met geld en ga zo maar door. En over 'de nutti ge instellingen als de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning, de Stichting Kinderopvang, Platform Ander Vlaardingen, Vluchtelingenwerk. Stichting Ou derenwerk en scout: -■ die de vol le laag krijgen van het college'. Tijdens di_ bewuste commissie vergadering kwamen al deze in stellingen hun verhaal doen, maar moesten ze de steun van de SP ontberen. Omdat het toch alle maal al is beslist in de achterka mertjes van de coalitiepartijen? Inmiddels zeker. Het zij zo, maar dat geeft een politieke partij die serieus wil worden genomen niet het recht om de achterban een beetje te laten aanmodderen in de strijd tegen de door de SP zo ver foeide regenten. Vrijdag 10 mei SCHIEDAM Filmhuis. Desperate remedies, 21.30u. De Teerste of. Apolio To neel, 20.30u. VLAARDINGEN Fietsbrug Vlaardingse Vaart. Start vleermuizen-excursie, 22.GÖU. ROTTERDAM Luxor Theater. Chess, 2Q.15u. Theater Zuidplein, Der Zigeuner baron, 20.15u. RO Theater. Three of a kind, 90,15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeeer- de Roos, 20.15u. KLz. Alpengloei- en, 20.30u. Zaterdag 11 mei SCHIEDAM Lange Kerkstraat. Geranium- markt, lO.OOu. Filmhuis. Despera te remedies, 20.30u. VW/ANWB. Landelijke fietsdag. Julianapark. Jaramarkt, 9.0Q-l7.00u, Grote Kerk, Inloopconcert. 15.00u. De Erker. Swingen, 20.00u. De Teer- stoof. Apolio Toneel, 20.30u. Po dium. Jamrax (punkrock). 22.00u. VLAARDINGEN Triangel. Film Doornroosje, 13.3ÖU. Leger de Heils. Doornroos je, 14.30u. Triangel. Apolio 13, 19.30u. Stadsgehoorzaal. Rijn mondkoor, 2Q.15u. Grote Kerk. Pinksteraktie, 13.0ÖU. MAASSLUIS Schuurkerk. Bert Schuiling, 2O.30U. Wijkgebouw De Flat. Vrij markt en feest, 10.3Gu. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Familiedag Christenen voor Israël, 10.15u.. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (cl) dag 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca lypso 2: ''Casino'(16) dag. 8.CaIyp- so 3: 'Shanghai Triad' (16) dag. I.15-9.30. 'Antonia' (16)dag. 4-6.45. Calypso 2 Riksbioscoop: "Nine Months' (at) dag. 12.45-3.30. Cine rama 1: The Juror'(16)dag. 1.154- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Lawn- mowerMan 2' Beyond Cyberspace (16) dag. 1.154-6,45-9.30. Cine rama 3: 'Advocaat Van de Hanen' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Dead Man Walking5 (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Lord of Illusions' (16) dag. 6.45- 9.30. do.VT.ma.di. ook 1154.Corso: 'Critical Decision' (16) dag. 1.154- 6.45-9,30, Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma.24. 'The Living Sea' (al) dag. beh,ma. 3. za- .zo. ook 1. '12 Monkeys' (12) dag. 7.15-9.45. Venster 1: 'De Jurk' (16) dag. 8. 'Cyclo'(I6) dag. beh. ma. 10. Venster2: '2001, A Space Odyssey' (16) do. 8. vt. i/mdi. 7.30. "Eggs'(16) vr. t/m di. 10. Lantaren2: TheWhb te Balloon' (16) dag. 8-10. Lumière 1: 'Strange Days' (16) dag. 1.30- 5.30-8.45. Lumière 2: 'Broken Ar row' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma- ,di. ook 1.154. Lumière 3: 'Money train' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma- .di. 00k 1.154. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook J- 4.30. Pathé 1: '12 Monkeys' (12) dag. 1-3.50-6.40-9.30. Pathé 2: THé Birdcage' (ai) zat. 9.30. Pathé^r 'Get Shorty'(al) dag.4.25-6.50-9;i£ do. ook 2, Pathé 4: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.40-2.104.40^ 7.10-9.40. do. geen 11.40. Pathé 5: Things to do in Denver' When you 're dead. (16) dag. 11.00-1.354,1$ 6.45-9.2Ö. do. geen 11.00. Pathé 6; Up Close Personal' (al) dag. 1- 3.45-6.30-9. Pathé 7: 'Copycat' (16) dag. 12.30-3,20-6,10-9. 'Tov Stoiy' OV (al) dag. 6.05-8.10-10.15. za, al leen 6.05. Nachtvoorsteliingen: Lumière 1: 'Cutthroat Island' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Critical decision'(16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Lawnmower Man 2Beyond Cy berspace. (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Broken Arrow' (16) vr^a. 00.15. Kindermatinees: Cinerama5: 'De Boefjes' (al) za.zo. 1.154. Imax: 'Toy Story' NV (al) za.zo. 11,304. Lumiere 2: 'Dunston Checks in' (al) za.zo. 1.154. Lumière 3: '7öy Story' NV (al) za.zo. 1.154. Lvmiè- re4: 'Babe' (ai)za.zo. 1.154. Pathér 'ToyStory'NV(al)za.zo.ll.oO-1.50\ 4. 'Dunston checks in' Cd) zasor II.35-2. Vlaardingen Den Haag Hilversum Utrecht Den Bosch Hellevoetsluis Amsterdam (Fame) Haarlem Bussum Maastricht Leiden Eindhoven Rotterdam s= 5=5 Que*» fer fama. «n revolutionair =?=-= Multi voorje PC. 12/4 vrijdagavond 13/4 zaterdag 18/4 donderdagavond 20/4 zaterdag 25/4 donderdagavond 26/4 vrijdagavond 27/4 zaterdag 2/5 donderdagavond 3/5 vrijdagavond. 4/5 zaterdag 9/5 donderdagavond 10/5 vrijdagavond 11/5 zaterdag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3