9 PvdA wil beheerplan voor wijk Groenoord Vaartochtjes in trek op reddingbootdag Schiedamse flatwijk moet groener, veelzijdiger en leefbaarder worden Politiek zwijgt over ontslag directeur Jeu de boules-liefhebbers leveren strijd Kringloopwinkel loopt als een trein fj|lgenda Pleidooi voor discotheek in loodsen Wilton-Fijenoord Ondanks akoestiek in Stadsgehoorzaal goed jubileumconcert Rijnmondkoor Fietser dood na aanrijding Dronken man gaat zwemmen Vechtpartij tussen jongeren Verlichting vernield Auto over de kop Kroegbaas in de fout Rotterdams Dagblad Maandag 13 mei 1996 VlaardingenOp de kruising Ma- rathonweg-Mamixlaan in VJaar- dmgen is vrijdagochtend een 70- jarige fietser aangereden De man, een inwoner van Vlaardin gen, is later op de uag aan zijn ver wondingen overleden Dat heeft de politie in het weekeinde be kend gemaakt Volgens de politie verleende het slachtoffer, dat over de Marnix- laan reed, geen voorrang aan een over de Marathonweg njdende auto De bestuurster kon de fiet ser met meer ontwijken De man is met hersenletsel overgebracht naar hét Schieland Ziekenhuis, waarhij is overleden Vlaardingen De Vlaardingse brandweer moest er het afgelopen weekeinde aan te pas komen om een dronken man die een stukje was gaan zwemmen te redden De Vlaardinger was in zwaar be schonken toestand m het water gesprongen en werd door de poli tie gesignaleerd toen hij zat bij te komen op een dukdalf bij de Prin ses Juhanabrug Uit veiligheids overwegingen werd de brandweer erbij gehaald, die de man met een bootje heeft opgehaald, Nadat de Vlaardinger door ambulanceper soneel was onderzocht op onder- koelingsverschynselen is hij door de politie thuisgebracht. Vlaardingen Twee groepen jon geren zijn zaterdagnacht op de Oosthavenkade m Vlaardingen met elkaar op de vuist gegaan Eén van de jongens werd daarna door een groep van vier jongeren op de Schiedamseweg achterna gezeten en vervolgens geschopt en geslagen Het slachtoffer liep daarbij letsel aan zijn gelaat op De politie kon na een korte ach tervolging nog één van de daders arresteren De 17-jange jongen werd op de Brede Havenstraat aangehouden Vlaardingen Twee 18-jange mannen zijn zondagochtend aan gehouden nadat zij in een tuin aan de Stadhouderslaan in Vlaar dingen de tumverlichtmg hadden vernield Op aanwijzingen van ge tuigen konden beide mannen op het Oslopad worden aangehou den. Op het bureau bekenden de mannen meerdere vernielingen te hebben gepleegd Vlaardingen Een 21-jange auto mobilist uit Maassluis is zondag avond met hoge snelheid over de kop gevlogen op de Vlaardinger- dijkm Vlaardingen De automobi list wilde ter hoogte van het in dustrieterrein een andere auto in halen maar verloor de macht over het stuur Hij reed een talud op en belandde vervolgens via de zijkant van de auto omgekeerd op de rybaan Niemand raakte bij het ongeluk gewond. Schiedam De eigenaar van een etablissement aan de Vlaardm- gerdijk in Schiedam heeft een proces-verbaal gekregen omdat hij zijn café te lang open had ge houden Na vele klachten van om wonenden bezocht de politie zon dagnacht het café waar toen nog een aantal gasten aanwezig wa ren. Schiedam De PvdA in Schiedam vindt dat er een integraal plan moet worden ontwikkeld voor de toekomst van de wijk Groenoord Op die manier moet voorkomen worden dat de wijk in een negatieve spiraal terecht komt Verpaupering, leegw.ud en toenemende armoede kunnen volgens de sociaal-democraten worden bestreden door tijdig maatregelen te nemen Alleen goed onderhoud aan de flatge- Vlaardingen Wethouder A Kool wilde vanmorgen nog met inhou delijk ingaan op het aanstaande ontslag van de directeur Stads werk, F A M Schreiner Hij ver klaarde eerst met zijn collega's en burgemeester Stam te willen overleggen „Omdat," zo zei Kool, „het niet gebruikelijk is om over personeelsleden te praten met de pers W20Q0-raadshdL F M. ten Have verklaarde zaterdag in deze krant dat het ontslag de gemeente een tot anderhalf miljoen gulden gaat kosten Burgemeester L W Stam noemde dat bedrag 'uit de lucht gegrepenMaar Ten Have baseer de zich op 'een eenvoudig reken sommetje' aan de hand van de leeftijd, dienstjaren en salaris van de directeur Volgens bronnen binnen de ge meente hebben burgemeester en wethouders er bij de politiek sterk op aangedrongen om de ontslag procedure binnenskamers te hou den, zodat 'de onderhandelingen rustig konden worden afgerond' PvdA-fractievoorzitter A Attema vreest dat door uitlekken van het ontslag het de gemeente weieens meer kan gaan kosten. „Ik hoop dat we dan die rekening bij de heer Ten Have in kunnen die nen," aldus Attema, die het 'ver basterend' vindt dat een raadslid met dergelijke vertrouwelijke in formatie de publiciteit heeft ge zocht Ten Have verklaarde zater dag dat het 'nieuws' ook binnen het ambtelijk apparaat was uitge lekt omdat het vertrouwelijke deel van het desbetreffende ver gadering van b en w technisch verkeerd was verwerkt De grootste coalitiepartijen in de gemeenteraad, WD en PvdA, wil len met inhoudelijk reageren Ze huldigen het standpunt dat b en w verantwoordelijk zijn voor het personeelsbeleid en dat zo lang de onderhandelingen lopen zij dat proces 'niet willen verstoren' bouwen is daarvoor m de ogen van deze partij met genoeg De wijk GroenooYd werd in de ja ren zestig gebouwd In de zesdui zend woningen huizen ruim der tienduizend Schiedammers, waarmee de wi]k qua omvang goed vergelijkbaar is met de eer ste naoorlogse wijk Nieuwland Verder kent de wijk een eenzijdi ge opbouw van woningtypen Bij na alle flatwoningen behoren tot het bezit van de twee sociale ver huurders m de stad en zijn ge groepeerd langs galerijen Het risico van zo'n eenzijdige op zet werd in de jaren tachtig duide lijk in Nieuwland, dat dertig jaar na de bouw m een probleemwijk dreigde te ontaarden Er kwam een ambitieus beheerplan, dat sloop van een deel van de wonin gen combineerde met nieuw bouw Naast de differentiatie van de woningvoorraad worden er in Nieuwland nu pogingen in het werk gesteld om ook de sociale en economische structuur van die wyk te verbeteren Een dergelijk integraal plan voor Groenoord kan er volgens de raadsleden Siljée en Reudermk voor zorgen dat ook deze flatwijk een gezonde toekomst heeft De PvdA'ers bereiden op dit moment een notitie voor, die bedoeld is als aanzet voor een beheerplan dat de gemeente zou moeten opstellen. Op 6 juni beleggen de PvdA'ers een discussie-avond m wijkcen trum De Blauwe Brug Groenoor- ders kunnen bij die gelegenheid van gedachten wisselen met de gemeenteraadsleden Variatie Op voorhand heeft de PvdA ver schillende ideeen voor de wyk, waarvan het oudste deel inmid dels ook dertig jaar oud is Grote aantallen woningen (1060 stuks in Groenoord-Midden van wo ningstichting Noordvest en en kele honderden van Woningstich ting Schiedam op het Baehplein) zijn inmiddels opgeknapt, maar volgens de PvdA is er het komen de decennium veel meer nodig Siljée en Reudermk, die zelf in Groenoord woont, pleiten voor meer variatie in het woningaan bod Hiervoor is het volgens hen noodzakelijk dat er nieuwbouw van afwijkende woningtypen wordt gerealiseerd op lege plek ken in de wijk Van meet af aan moet volgens hen echter duidelijk worden gemaakt welke stukken wel en welke terreinen niet mo gen worden bebouwd Winkels Het groene karakter van de wijk mag volgens het duo niet al te zeer worden aangetast Dat kan volgens de sociaal-democraten door de kwaliteit van het resteren de groen te verbeteren Ook vindt de PvdA dat de sociale structuur m de wijk moet worden versterkt Een bestaand project met een buurtconcierge op het Straussplein zou volgens de partij als voorbeeld voor de rest van de wyk kunnen dienen Ook zouden de winkelfuncties in de wijk over eind gehouden moeten blijven De partij vraagt om aandacht voor het draagvlak van het winkelcen trum aan de Laan van Bol'es Stroomlijnen De bijeenkomst in de Blauwe Brugis tevens bedoeld als aanzet om de overlegstructuren beter te stroomlijnen In tegenstelling tot Nieuwland zijn de bewonersorga nisaties m Groenoord op dit mo ment erg versnipperd Door de op zet van projectteams (waarbinnen bewonersvertegenwoordigers sa men met ambtenaren en winke liers plannen voor de wijk maken) kan dit doel volgens de PvdA'ers wellicht worden bereikt „Alleen door duidelijke uitleg van totaal pakket kunnen soms terechte deelbezwaren worden overwin nen," schrijven de PvdA'ers, die verder onder meer aan de bel wil len trekken als het gaat om de ge volgen van de mogelijke door trekking van de A4 tussen het Ke- thelplem en Delft De verwach ting is dat de weg zeer negatieve gevolgen zal hebben op het leef klimaat m met name het westelijk deel van Groenoord Metbehulp van een loopnet werd zaterdaginde Berghaven gedemonstreerd hoe grote groepen mensen in geval van nood van een schip worden gehaald. Foto Westla nds Fotoburo Hoek van HollandEr was in ieder geval één jongetje dat het zaterdag niet naar zijn zin had tijdens de reddmgsdemonstraties in de Hoekse Berghsvtn. Hu wilde zo graag een f tochtje maken met de reddingboot, maar zyn moeder durfde niet aan boord te stappen. Zy vond het ook te gevaarlijk om haar zoon ai- leen mee te laten varen en dus liep het knaap je met een jaloers gezicht te kijken naar de gelukkigen die wel een korte rondvaart mochten maken over de Nieuwe Waterweg. De korte tochtjes waren m trek, maar over het geheel genomen bleef de belangstelling on der de maat Of het nu kwam dooi' het koude weer of omdat men het vorig jaar toeh al een beetje gezien had, in elk geval stonden de paar honderd mensen rond de Berghaven in geen verhouding tot het werk dat door de mensen van. de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij was verzet om het tot een mooie en interessante dag te maken. Voor de ware liefhebbers en bewonderaars van het reddingswezen was er zaterdag ge noeg te zien. Demonstraties van het Maritiem Trainings Centrum, waar scheepsrampen worden nagebootst en waar men kan ervaren hoe het is om met een helikopter m zee te storten, werden in de Berghaven op beschei den schaal nagespeeld. Sportieve mensen konden proberen om vanaf de loodsboot in het loopnet naar de redding boot te gaan, een manier van redden die voor al van pas kan komen wanneer grote aantal len mensen snel moeten worden overgeno men van grote schepen. En uiteraard werd ook het spectaculaire werk van het redden met een helikopter weer ver toond. Vanaf een 'dingy*, een rubberviot, wer den drie opstappers van de reddingboot om hoog gehesen en even later weer keurig aan dek van de 'Javazee' gezet De gezich ten stonden verbeten bij veel van de 250 deelne mers aan de jeu de bou les wedstrij den, toen gisteroch tend tegen elf uur in Vlaardingen de slotwed strijden van de competi tie begon nen. Wie denkt dat jeu de bou les geen se rieuze sport is, moest gisteren op het terrein van Jeu de Boulesclub Vlaardingen die mening wel herzien. De zilverkleurige ballen werden steeds weer netjes opgepoetst en de werptechniek zorgvuldig bepaald: aanvallend gooien of juist verdedigend. 'Je hebt natuurlijk geen conditie nodig voor jeu de boules, maar qua techniek en tactiek is het te vergelijken met biljarten,' becommentarieert voorzitter Aad Kaptein van de Vlaardingse vereniging. De 250 boulers speelden over de hele zondag ieder vijf wedstrijden op de veertig uitgezette banen aan de Marathonweg. Opvallend was dat ook veel jongeren deelna men aan de wedstrijden. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen A acht ton aan bruikbare spullen zijn verkocht sinds de opemng van het Vlaar dingse Krmgloopwarenhuis, krap twee maanden geleden De winkel aan de Deltaweg werd zaterdag officieel geopend door burgemeester L.W Stam Veel koopjesjagers kwamen af op de beloofde super-aanbiedingen De winkel hield, speciaal voor hen, de afgelopen dagen enkele mooie meubels achter. Bijna elke dag komen handelaren rondneuzen in de immense hal „Die pikken de waardevolle spul len er meteen uit. We zijn al één keer flink op onze bek gegaan. Toen verkochten we één of ander vaasje voor twee gulden Later vertelde de koper ons dat het ding zeshonderd gulden waard was Daar hebben we van geleerd Ale twijfelgevallen worden nu eerst beoordeeld door een deskundi ge," vertelt bedrijfsleider Willem Verboon De inzameling van meubelen, wit goed en kleding loopt inmiddels zo goed dat het anderhalve week duurt voordat dc goederen kun nen worden opgehaald „Daar wordt veel over geklaagd Het di lemma is dat veel mensen een maal afgedankte spullen het liefst dezelfde dag nog kwijt willen. Vaak proberen ze ae zaak eerst te verkopen. As dat met lukt, wor den wij ingeschakeld," aldus Ver boon. Hij is blij met de enorme aanvoer van goederen, maar zegt er met een bij dat zijn winkel niet alle aangeboden spullen meeneemt „We zijn met geïnteresseerd in kapotte en onverkoopbare artike len Sommige aanbieders nemen ons dat niet in dank af. Maar we moeten selectief zijn, willen we fi nancieel het hoofd boven water kunnen houden." De verkoop dekt tot nu toe precies de kosten Voorlopig moet het kringloopcentrum allerlei mame ren bedenken om de exploitatie rond te krijgen „Het is een tegen valler dat we per 1 juli het gehele pand moeten huren. De twee hal len die achter onze winkel liggen, zijn namelijk eerder vrijgekomen dan verwacht Om geld binnen te knjgen. willen we binnenkort twee keer per maan J een rommel markt houden," aldus Verfcoon Hjj en zijn medewerkers hebben overigens alle vertrouwen in de toekomst. „Bovendien laat de ge meente een banenscheppend pro ject als dit met zomaar over de Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdagvan ■~>m 14 00 tot 16 00 uur Telefoon: 010 - 4004 444 Maandag 13 mei VLAARDINGEN Hoogkamer. Lenteconcert, Muziek- veremgingVoorwaarts, 19.30u. Mid den Delfland. Kano-natuurtocht, 19.30U ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Gr.z Wereld-muziektheaterfestivall996, 20.15u Ki.z Namens Münchbau- sen, 20.30u De Doelen. Gr.z. Be roemde barokorkesten, 2Q.l5u. R'dams Centrum voor Theater. Li ne, 20.30u. Zaal De Unie. De open bare ruimte van Rotterdam, 20 30u Dinsdag 14 mei SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Healings- avond, 20 OOu Podium. Jamsessie olv Richard, 21.30u. VLAARDINGEN De Pijpelaar. Bingo, 20.00u. MAASSLUIS Sluispolder-west. Wijkwandeimg- college van b en w, 14 00. ROTTERDAM Luxor Theater. Het Groot Niet Te Vermijden, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Symfonie Orkestvan hetSweet- linck Conservatonum, 20.15u. KJ z Wereld Muziektheaterfestival 1996, 20.15tiDizzy. Special Delivery, pre sentatie debuut-cd First Year, 22 OOu Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Een maand op het land, 20.15u. KI.Z. Namens Munchhau- seb, 20.30u. Theater Zuidplein. Hold me down, 20.15u. R'dams Centrum voor Theater. Het Ver langen/de Sade, 20 30u. Alliance Francaïse. Mtchel Butoretl'Emploi du temps, 20,00u. Zaal De Unie. De-Stad-Zonder-Eigenschappen- Show,20.30u ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag 12 45-3.30-6.15-9.15. Calypso2: "Casino' (16) dag 8. Ca lypso 3: 'Shanghai Tnad' (16) dag. 1.15-9 30. 'Antoma' (16) dag. 4- 6 45 Calypso 2 Riksbioscoop: Ni ne Months' (al) dag. 12.45-3.30. Ci nerama 1: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'lawnmower Man 2' Beyond Cybers pace (16) dag 1.15-4-6,45-9.30.. Cinerama 3: 'Advocaat Van de Ha nen' (16) dag. 115-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Dead Man Walking' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Lord of Illusions' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr ma.di.ookl.15-4 Corso: 'Critical Decision' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. fmax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma. 2- 4 'The Living Sea' (al) dag. beh.ma. 3. za.zo ook 1. '12 Monkeys' (12) dag. 7.15-9 45. Venster It'DeJurk' (16) dag. 8. 'Cyclo' (16) dag. beh. ma. 10. Venster 2; '2001, ASpace Odyssey' (16) do. 8 vr. t/m dl. 7 30. 'Eggs' (16) vr.Vmdi. 10, Lantaren 2: The Whrte B-illoon' (16) dag. 8- 10. Lumière h 'Strange Days' (16) dag 1.30-5.30-8.45. Lumière 2: 'Broken Arrow' (16) dag. 5.45-9.30. do.vr.ma.di. ookl. 15-4. Lum ière 3 'Money tram' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di.ookl.l5-4.Lumière4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4 30. Pathé 1: '12 Monkeys' (12) dag. 1-3.50-6.40-9.30. Pathé 2: The Birdcage' (al) zat. 9.30. Pa thé 3: 'Get Shorty' (al) dag. 4.25- 6.50-9.15. do.ook2. Pathé 4: 'Lea ving Las Vegas (16) dag. 11.40- 2.10-4.40-7.10-9.40. do. geen II.40 Pathe5:'ThingstodoirtDen- ver' When you're dead. (16) dag. 11.00-1.35-4.10-6.45-9 20 do. geen 11.00. Pathé 6: 'Up Close Personal' (al) dag. 1-3.45-6.30-9. Pathé 7: 'Copycat' (16) dag. 12.30- 3.20-6.10-9. ToyStory'OV(a!)dag 6.05-8.10-10.15. za. alleen 6.05. Schiedam De fractie van Ge meente Belangen vindt dat er voor de jongeren een discotheek in Schiedam moet worden ge bouwd De fractie heeft daarvoor het oog laten vallen op de oude loodsen van Wilton-Fijenoord aan VlaardingenHet is uiterst merk waardig dat er nog regelmatig ko ren te vmden zijn die voor de Stadsgehoorzaal kiezen als plek voor hun concert Ale inspannin gen die zijn gedaan om een zo goed mogelijk concert te geven, komen minder tot hun recht in de gortdroge akoestiek van deze zaal Ook is de alles verzengende hitte op het podium van dc Vlaar dingse kunsttempel een ramp, waardoor de musici het zwaar te verduren hebben Er is weliswaar door de renovatie heel wat verbe terd, maar voor dit soort concer ten zijn er veel betere ruimten te vinden Desondanks heeft het Gemengd Koor Rijnmond er zaterdagavond een goed jubileumconcert gege ven, voor het eerst onder leiding van dirigent Ad de Joode Het on geveer vierhonderd koppen tel lende publiek heeft met aandacht en concentratie genoten van het wel 2eer veelzijdige programma Het Rijnmondkoor begon het con cert met een selectie uit de operet te 'Der Bettelstudent' van Carl Milloeker, waarbij de soli werden gezongen door sopraan Sari Brab bel, tenor Nico Bolmeren bas Ro nald Ajtmk San Brabbel ver volgde met het 'Du solist der Kai ser meiner Seele sein' van Robert Stolz, waarbij zij werd begeleid door Leme Prins Deze dames zijn goed op elkaar ingespeeld en wis ten te boeien met een fraai stukje operettemuziek, waarbij met na me de zuiverheid en toonvomung goed uit de verf kwamen De alt mezzo Els Kloos boeide met drie liederen van Robert Schumann en Franz Schubert intens Kloos heeft een zeer warme stem waar mee zij de muziek zo doorleefd en rechtstreeks uit het hart zingt dat zij terecht een flink applaus kreeg Een ad hoe kwartet ver volgde met een met vaak op con certen gezongen selectie uit de 'Liebeshederwalzer' van Johan nes Brahms Het 'Ein kleiner, hubscher Vogel' was hiervan het meest verfrissend en ook de met veel licht- en speelsheid verzorg de vierhandige piano-begeleiding van Leme Rpns en Maijolijn Brands was een goede ondersteu ning Plezier Dit vocale kwartet, bestaande uit sopraan Anja Brands, ait An Schrama, tenor Nico Bolmer en bas Ronald Aijtmk heeft menig een plezier gedaan met het over bekende 'Cantique de Jean Raci ne' van Gabriel Faure De vier stemmen vormen een zo wellui dende combinatie dat ze een war me en muzikaal interessante ver tolking van Faure konden laten horen, al was de toonvomung op de piano niet zo warm en zangerig als gewenst Het Rijnmondkoor besloot voor de pauze met het drinklied uit de opera 'La Travia- ta' van Giuseppe Verdi. Dit flink romantische werk ligt het koor veel beter dan bijvoorbeeld het wat rommelige en te weinig in be weging zijnde walshed van Mil loeker. Ad de Joode weet met na me in deze romantische werken het publiek te boeien met ruime, dynamische schakeringen en voordracht Een klein missertje, wat ovengens knap werd opge vangen, deed weinig af aan deze fraaie prestatie Na de pauze vervolgde het koor met een selectie uit de opera Lombardi' van Verdi, met mooi gezongen sohe van Brands, Bol mer en Aijtink Het koor miste hienn wat aan zuiverheid, maar de voordracht was ook hier weer opvallend Sopraan San Brabbel kreeg voor de qua stijl zo totaal verschillende aria 'O toi, qui pro- longeas mes jours' terecht een da verend applaus In deze heel inge togen aria uit de opera 'Iphigeme aul Tauns van von Giuck wist zij muzikaal en met een heel be wogen voordracht te ontroeren Het kattenduet van Gioacehmo Rossini veroorzaakte zoals ge woonlijk weer heel wat commotie bij koor en publiek. Dit duet werd met veel verve en humor gezon gen door Anja grands en An Schrama Zij werden hierbij bege leid door Maijohjn Brands aan de piano Het koor en alle solisten besloten het concert met vier delen uit de opera 'Nabucco' van Verdi Het was met name Ronald Aytmk die met zijn diepe, warme en wellui dende bas hienn. de meeste in- diuk maakte Koor, duigen! en solisten kregen terecht een staan de ovatie. Het tweede jubileum concert zal dit najaar worden ge geven m de Grote Kerk in Vlaar dingen Daarbij komt het accent meer te liggen op het terrein van hetoratonum de Vlaardmgerdyk. Een Rotter damse organisator van housepar ty's, Midtown Records Rotter dam, is volgens de partij bereid de loodsen voor tienduizend gulden van de gemeente te huren en één a twee keer per maand een groot discofeest te orgamseren. Volgens Gemeente Belangen kla gen jongeren in Schiedam al ge ruime tijd over het uitblijven van een discotheek en houseparty's m de gemeente Schiedam De jonge ren wijken daarom uit naar onder meer Rotterdam. Gemeente Be langen wil dit voorkomen door in de stad zelf iets te doen voor de jongeren De Rotterdamse organisator is, zo meent de partij, bereid de gehele organisatie voor regelmatig te houden feesten, m overleg met de gemeente, voor haar rekening te nemen. De gemeente probeert het terrein al jarenlang m erfpacht uit te geven. Er heeft zich, volgens Gemeente Belangen, tot nu toe nog niemand gemeld. Het aanbod van de Rotterdamse organisator biedt, zo meent de partij, de ge meente een kans iets te doen met de loodsen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1