15 B en w willen raadslid straffen Rotterdams Dagblad Gemeente Schiedam wil geen disco in loodsen Herinrichting Cordesstraat Directeur Stadswerk legt claim neer van 380.000 gulden CDA krijgt er flink van langs 'Gemeente manipuleert bezorging van krant' Problemen door verkorte werkweek ambtenaren Glasfabriek krijgt een bezoekers centrum Vrouw beroofd van telefoon Brand Roodrijders Auto kwijt Leveranciers van kantoren op één plek KONIJNENBUIL DORPSSTRAAT 174-BARENDRECHT-TEL. 0180-611100 KONklNENDEJKT Waterweg Dinsdag 14 mei 1996 Vlaardingen Criminaliteit kent vele vormen, maar bezitters van een draagbare telefoon moeten vanaf nu m Vlaardingen alert zijn op een nieuwe vorm van straat roof Dat weet in icde: geval een 32-jange vrouw, die gistel ochtend met haar portable m de hand stond te beller op het Westmcuw- iand Op dat moment werd zij van ach teren benaderd door twee perso nen op een bromfiets, die de tele foon uit haar hand gristen. Niet bekend is of de dieven het ge sprek met de persoon aan de an dere kant van de lijn hebben voortgezet Vlaardingen De Vlaardmgse brandweer heeft gisteravond een keukenbrandje geblust in een wo ning aan de Parallelweg De oor zaak van de brand is met bekend Niemand raakte gewond, de scha de is fors Vlaardingen Elf fietsers en een bromfietser zijn gisterochtend in Vlaardingen bekeurd wegens rij den door rood licht De politie voerde de controle uit op de kruising Burgemeester Heusden- slaan/Van der Lmden van den Heuvctlsingel. Dat gebeurde tus sen zeven en negen uur, op een moment dat veel scholieren op pad zijn Hoek van Holland Een 41-jange Hagenaar heeft m Hoek van Hol land afstand gedaan van zijn auto, die niet was gekeurd en was voor zien was van een vals kenteken bewijs deel drie. De politie spoorde de man op na dat zijn voertuig op 8 mei in be slag w-as genomen op de Prins Hendrikstraat Twee Utrechters reden die dag m het voertuig, dat opviel door het geforceerde slot en de doorverbonden elektrici teitsdraden. Ook bevond zich in- breekmatenaal op de achterbank. Het duo verklaarde de auto en de spullen van de Hagenaar te heb ben geleend. Tegen alle betrokke nen is proces-verbaal opgemaakt. SchiedamDrie leveranciers van kantoren m Schiedam hebben de handen meen geslagen. De bedrij ven Officeland (kantoorinrichting en automatisering), Mercunus (kantoorbenodigdheden) en Mag neet Printshop (druk- en print werk) werken met ingang van de ze week vanuit één pand aan de 's- Gravelandseweg 248. De concen tratie van bedrijven kon plaats vinden door een verbouwing en uitbreiding van het reeds eerder gebouwde pand van Officeland. DanK2ij de vestiging onder eén dak menen de bedrijven zowel de pnvé-markt als de zakelijke markt beter te kunnen bedienen. „Klanten kunnen nu op één plek terecht voor al hun inkopen, in clusief druk- en printwerk," roemt directeur J. Levens van Magneet drukkerij en printshop. „Dat spaart veel reistijd en geld." De bednjyen hopen te profiteren van het doortrekken van de 's- Graveiandseweg. De vestiging lag lot voor kort in een uithoek van bedrijvenpark de 's-Gravelandse- polder. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen laten uitzoeken welke strafmaatregelen de gemeente kan ne men tegen W200G-raadslid L F. M. ten Have. Dat gebeurt naar aanleiding van uitlatingen van Ten Have in het Rotter dams Dagblad over het ontslag van de directeur van de Dienst Stadswerk, F A. M. Schreiner. Ten Havo verklaarde zaterdag dat de gemeente een bedrag van een tot anderhalf mihoen gulden moei betalen om van de directeur af te komen Schreiner moet per 1 januari 1997 met reorganisatie- ontslag van b en w Dat is het mo ment dat de Dienst Stadswerk in Vlaardingen en de Dienst Milieu gaan fuseren Schreiner wordt door b en w niet in staat geacht leiding te geven aan deze mam- moetdienst In een gisteren uitgegeven ver klaring zeggen b en w 'de veelai onjuiste uitspraken'die Ten Have heeft gedaan 'in hoge mate te be treuren' 'Een dergelijke afkoop som (een tot anderhalf miljoen, red past met in de gebruikeb ke rechtspositieregeling.' aldus de door juridische medewerkers op gestelde verklaring. Vertrouwelijk Andere bronnen rondom het stad huis bevestigen overigens dat burgemeester Stam in een ver trouwelijk overleg ooit een bedrag van 1.2 miljoen gulden heelt ge noemd bij het gedwongen vertrek van Schreiner Dat is gebaseerd op de wachtgeldregeling die voor ambtenaren geldt. Op basis van zijn dienstjaren bij de overheid heeft de directeur recht op elf jaar wachtgeld, dat gedurende de pe riode aftoopt van negentig tot ze ventig procent van zijn huidige salaris (150 000 gulden per jaar). Een rekensom leert dat dit uit komt op 1,2 miljoen. Een tweede optie die in de rechts positieregeling staat, is dat de uit kering m één keer wordt afge kocht Dat is voor de gemeente gunstig omdat het salaris dan niet langer op de begroting drukt. En voor de betreffende ambtenaar kan het voordelig zijn als hij bij voorbeeld voor zichzelf wil begin ne» of al een andere baan op het oog heeft Volgens een juridisch medewerker van de gemeente is het kiezen of delen: een uitkering uitgesmeerd over jaren, óf in één keer afkopen. De jurist benadrukt dat dit geen gouden handdruk is. maar overeenkomstig regels die voor ambtenaren gelden. De ge meente kan zich tegen dergelijke personeelsproblemen met verze keren. Twee anonieme bronnen zeggen dat de afkoopclaim die de advo caat van Schreiner bij de gemeen te heeft gedeponeerd een bedrag van 380.000 gulden vermeldt. Dit is ruim dertig procent van wacht geldregeling en zou passen in de gebruikelijke afkoopsom, die - volgens de rechtspositierege ling - tussen de twintig en dertig procent schommelt Hogere claim Overigens vreest het gemeente bestuur dat nu Schreiner door de publiciteit is beschadigd, hij een hogere claim by de gemeente neerlegt. De grond daarvoor zou zyn dat het hem moeilijker is ge maakt om een nieuwe carrière op te bouwen Schreiner wil niet reageren over de rel rond zijn ontslag Ook b en w zyn bang dat uitspraken in de pers hen op een hogere afkoop som komt te staan. De gisteren zorgvuldig opgestelde verklaring in een uren durend extra overleg, is daarna nog uitvoerig tegen het licht gehouden door juristen van de gemeente. Op schriftelijk inge diende concrete vragen blijft het college antwoorden schuldig. Ten Have is niet onder de indruk van het door b en w aangekondig de onderzoek. Hy zegt vantevo-* ren te hebben aangekondigd zich niet aan de vertrouwelijkheid van de informatie te houden. „Boven dien ben ik door wel vijftien amb tenaren opgebeld met exact het zelfde verhaal. Dus openbaar was het allang," aldus Ten Have gis teravond. Zie ook pagina 17: Helft van nieuw managementsteam Vlaar dingen is al weer verdwenen. 1 3 - ÏL-2. v Een discotheek in één van de al jaren leegstaande loodsen op het voormalige terrein van Wilton-Fijenoord in Schiedam is volgens de gemeente niet haalbaar. FOtO Roel Dijkstra Schiedam Een discotheek in één van de loodsen op het voor malige terrein van Wilton-Fyen- oord in Schiedam is volgens de gemeente met haalbaar. Twee loodsen worden binnenkort afge broken ea een derde, de zoge noemde timmerloods, wordt gere noveerd en verhuurd aan een be drijf waarmee de gemeente nu druk in onderhandeling is. De fractie van Gemeente Belangen wilde, om de Scbiedamse jonge ren te behagen, housefeesten op het terrein houden De party had daarvoor al een organisator ge vonden. Een discotheek past volgens een woordvoerder van de gemeente met in het bestemmingsplan. „Op het terrein is de gemeente bezig met het ontwikkelen van het be drijvenpark Vijfsluizen. Daarby komt dat er zich aan de overkant van de loodsen {VJaardmgerdyk) woonhuizen bevinden. Een disco zou voor teveel overlast zorgen H Metaal van Gemeente Belan gen is er echter van overtuigd dat één van de loodsen een uitsteken de feestruimte is. „In Schiedam kunnen jongeren nergens de hele avond dansen. Daarvoor moeten ze uitwyken naar Vlaardingen of Rotterdam. Ik heb in de gemeen teraad al eens voorgesteld om in Schiedam een discotheek te ope nen. Wethouder Wiegman vond dat toen een goed plan." Tijdelijk Dat de gemeente in onderhande ling is met een bedrijf dat zijn in trek wil nemen in de voormalige timmerloods, is voor Metaal geen reden om van het idee van house feesten af te zien. „Het duurt nog een paar jaar voordat zich werke lijk een bedrijf in de loods gaat vestigen. Geïnteresseerden wach ten tot de metro is aangelegd. Tot die tijd kan de ruimte toch mooi als feestplek gebruikt worden?" Volgens Metaal is een Rotterdam se organisator van housefeesten bereid 10.000 gulden huur per feest aan de gemeente, de eige naar van de grond, te betalen Ook zorgt de organisator zelf voor alle faciliteiten. „Het is allemaal tijde lijk," zegt Metaal. „De gemeente kan het toch gewoon een keer pro beren? Er hoeft alleen water en elektriciteit in de loods te worden aangelegd." Volgens een woordvoerder van de Dienst Gemeentewerken maakt de gemeente half juni bekend welk bedryf zich in de loods gaat vestigen. „Het is met zo dat be drijven wachten tot de metro is aangelegd. Wanneer de loods weer in gebruik wordt genomen is niet precies bekend. Het duurt in elk geval geen jaren meer." Vlaardingen Het CDA in Vlaar dingen krijgt er van de oppositie partijen flink van langs tijdens de vanmiddag gehouden algemene beschouwingen over de Voor jaarsnota 1996. SGP/RPF/GPV, GroenLmks, Burger Belangen en Socialistische Party, stuk voor stuk wijden ze enkele alinea's aan 'de goedkope woorden' (SP) van de christen-democraten in de aan loop naar het bezuinigingsdebat. Bestuur en fractie van het CDA kwamen de achterban tegemoet door op de bres te springen voor de christelijke jeugdvereniging CJV, scouting en de bibliotheek. De jeugdverenigingen moesten veel minder (maximaal twintig procent) worden gekort en de bi bliotheek moest bereikbaar blij ven voor het hele gezin. Daarmee trok het CDA publicitair ten strij de. „Wat een wapenfeit' Een aantal weken nadat de kaartenactie van GroenLmks heeft aangetoond dat er geen maatschappelijk draag vlak voor de sluiting van filialen was, komt het CDA met een oplos sing die allang in de Voorjaarsno ta staat," stelde B. E. van der Vel de van GroenLinks vanmiddag, J. Fial (Burger Belangen) voegde daaraan toe: „Het CDA werd door de drie coalitiepartners diep in de ogen gekeken en de christen-de mocraten kropen-weer in het co- alitiehok. En alles bleef by het ou de." Dat laatste concludeerde ook M.W. Lensvelt (SGP/RPF/GPV), die verwees naar de behandeling van de Vooijaarsnota een jaar ge leden, toen de oppositie als één man de vergadering verliet omdat er niet naar hen werd geluisterd Lensvelt signaleerde dat college en coalitiepartners nu wel bereid waren naar de oppositie te luiste ren. „Zeker toen wij de opmerkin gen van het CDA en D66 ('meeval lers inzetten voor verlaging OZB', red.) in de pers lazen Maar WD en PvdA riepen vervolgens stop. 'Eerst je voorstellen met ons be spreken. Eerst met ons op één lyn komen'. En wat gebeurt er? Zon der een openbare discussie met college en oppositie aan te gaan, wordt er door de coalitie in een achterkamertje een nieuw ak koord gesloten over het vervolg en de inhoud van deze Voorjaars nota," aldus Lensvelt, die zich vanmiddag hardop afvroeg „of het nog wel zin heeft om met u (coalitie, *ed.) in discussie te gaan". CDA-fractievoorzitter K. W. van Netten herhaalde dat de voorstellen over de bezuinigingen van vakantie-activiteiten, jeugd- sport, CJV en scouting hem ïn het verkeerde keelgat zijn geschoten. Dat het standpunt is herzien na het 'achterkamertj esoverleg' van de coalitiepartijen, stemt Van Netten echter weer 'gelukkig'. Zie ook pagina 17: 'Evenwichtig heid is volkomen zoek' Door Menno Haddeman Vlaardingen Gemeenteraadslid J. C. Fial (Burger Belangen) vindt dat de bewoners van de Zoutelan- dehoeve tn Vlaardingen schrifte lijk geïnformeerd hadden moeten worden over de plannen om het bestemmingsplan voor de bus baan m Hgïiy te veranderen. Fial noemt het een slechte zaak dat de gemeente Vlaardingen niet de moeite heeft genomen de onge veer veertig direct betrokken huishoudens persoonlijk te infor meren over de openstelling van de busbaan Panjslaan/Korhoen- laan voor al het verkeer. De bewoners moeten de door de gemeente voorgestelde wijziging nu uit de gemeentepagina in het huis-aan-huisblad Groot Vlaar dingen halen. De krant wordt ech ter volgens Fial zo slecht ver spreid, dat bij geen van de betrok ken bewoners de krant afgelopen donderdag op de deurmat is ge vallen. Fial: „De bewoners van de Zoutelandehoeve en Sluishoeve hebben geen kennis kunnen ne men van de plannen van de ge meente. Deze mensen weten dus in principe niet dat ze bezwaar kunnen aantekenen tegen het openstellen van de busbaan," Volgens Fial is het goed mogelijk dat de gemeente bewust de kran ten niet heeft laten bezorgen bij de bewoners om zo te voorkomen dat zij op de bezwaarschriftenpro cedure attent worden gemaakt. Groot Vlaardingen staat volgens Fial garant voor de bezorging van de krant bij zeventig procent van alle huishoudens m Vlaardingen. Bij de overige dertig procent wordt het huis-aan-huisblad niet bezorgd. In welke gebieden die krant niet wordt bezorgd is vol gens Fial manipuleerbaar. „Het is wel heel toevallig dat de bewoners van de twee hoeves normaal ge sproken wel de krant krijgen, maar het afgelopen donderdag zonder moesten stellen." Door Jelle Gunneweg Maassluis De begroting voor 1997 van de gemeente Maassluis stevent af op een tekort van 3,4 miljoen gulden. Belangrijkste oorzaken daarvan zijn de invoe ring van een 36-urige werkweek voor ambtenaren en de extra uit gaven aan de Stadsregio, het bag geren van de havens en het weg onderhoud. Een uitgebreid pakket aan maat regelen moet het tekort voorko men. Dat meldt het Maassluise college van benwin de gisteren gepre senteerde Voorjaarsnota 1996. Hoewel bij de begrotingsbehan deling m het najaar van 1995 nog werd voorspeld dat het tekort voor 1997 vrijwel nihil zou zyn, blijkt deze verwachting nu drastisch bijgesteld te moeten worden. Voor acht nieuwe zaken moet de ge meente ruim 2,2 mihoen gulden extra reserveren De eerste tegen valler is de invoering van een 36- urige werkweek voor ambtena ren, met behoud van het oude sa laris, Ais gevolg van deze landelij ke maatregel moet de gemeente zeventien formatieplaatsen invul len. Dat kost 1,4 miljoen gulden Het ryk heeft nog geen geld be schikbaar gesteld voor nieuw per soneel. Die kosten komen dus vol ledig voor rekening van Maas sluis. Een andere belangrijke kosten post is de verplichte Vinex-bydra- ge aan de Stadsregio: een jaar lijkse bijdrage van 450 000 gulden voor de realisatie van woning bouw in de regio. Dit jaar is de bij drage uit de reserves gehaald. maar voor de komende jaren wil het college - gezien de slinkende reserves - een beroep doen op de algemene middelen. Andere onverwachte tegenvallers zyn de noodzakelijke extra uitga ven aan het wegonderhoud (ruim drie ton), de baggerwerkzaamhe- den in de haven (ruim 450.000 gul den), aanleg en onderhoud van groen en speel gelegenheid m nieuwe wijken (ruim anderhalve ton), een geringere subsidie van het ryk voor de gemeentelijke sportaccommodaties (ruim 100.000 gulden), een lagere rente- opbrengst (twee ton) en de door de gemeenteraad geschrapte verho ging van de onroerende-zaak-be- lasting (110.000 gulden). In de Voorjaarsnota stelt het colle ge enkele maatregelen voor, die het te verwachten tekort met 1,3 miljoen moeten beperken. Het af stoten en/of versoberen van taken en verhogen van de efficiency is m dit pakket de belangrijkste maatregel. Dit levert een bepa- nng op van 900 000 gulden, waar mee een deel van de extra forma tieplaatsen betaald kan worden. Met deze voorgestelde bezuini gingen is Maassluis er echter nog niet Er resteert nog altijd een te kort van 2,1 miljoen gulden. Dit betekent dat enkele zeer mgry- pende maatregelen noodzakelijk zyn om de begroting sluitend te krijgen Als Maassluis hierin met slaagt, kan de provincie de ge meente onder preventief toezicht stellen danwei de goedkeuring aan de begroting voor volgend jaar onthouden. Zie ook pagina 17: 'OZB moet met veertien procent omhoog*. Hoek van Holland De deelge- meenteraad van Hoek van Hol land neemt nog geen beslissing over de eventuele aanleg van een Rotonde op het kruispunt Merea- torweg/de Cordesstraat. Ook de reconstructie van het kruispunt Harwiehweg/de Cordesstraat wordt vooruit geschoven tot later dit jaar het verkeersbeleidsplan aan de orde komt. De herinrich ting van de Cordesstraat tussen de Harwichweg en de Mercator- weg wordt wel uitgevoerd Langs de Cordesstraat, de belang rijkste verkeersader van noord naar zuid in Hoek van Holland, komt aan weerszijden een fiets pad De vrije rijbaan wordt op zes meter gebracht zonder de nu be staande middenberm, de fiets stroken worden anderhalve meter breed en aan weerszijden komen parkeerhavens met daarnaast een trottoir, By alle zy wegen worden plateaus aangebracht om de hoofdrybaan nadrukkelijk te scheiden van de andere straten. De Cordesstraat wordt een voor- rangsweg Aan beide zijden van de straat blijft voldoende ruimte over voor een ry bomen. Bij de kruispunten metdeMahus- traat en de Schoolstraat komen overrydbare middengeleiders. De bussen van Westnederland krij gen haltes op de hoofdrybaan, dat is een concessie die moest worden gedaan om de fietsstroken te kun nen realiseren. Op verzoek van de bewoners wordt ter hoogte van het Cordespad en de Bontekoe straat een 'eiland' aangelegd om de snelheid te beperken en de voetgangers een veilige oversteek te bieden. De Cordesstraat wordt geasfalteerd om de hinder van het vrachtverkeer te verminderen. De verkeersmaatregelen rond het terrein van de vroegere Caland- school zyn volgens het deelraads- bestuur een logische voortzetting van de reconstructie van de Cor desstraat en kunnen dus ook wor den uitgevoerd vooruitlopend op het verkeersbeleidsplan. In dit gebied worden ongeveer tachtig gestapelde appartementen ge bouwd. In de begroting van 1996 is een bedrag van bijna 700.000 gulden opgenomen voor de recon structie van de Cordesstraat Daarnaast is 400.000 gulden be schikbaar voor de aanleg van een busroute over de Cordesstraat en Harwichweg. Wethouder T. W. van der Steen (verkeer en vervoer) reageert ver baasd op de uitlatingen van het raadslid- „Raar, heel erg raar. Het is onzin om te denken dat de ge meente de uitgifte van een krant manipuleert. Dat is absoluut met in ons belang. De bewoners in de wijk krijgen overigens één dezer dagen een brief in de bus met daarin een toelichting op dé wijzi gingen in het bestemmingsplan." Een woordvoerder van de ge meente zegt dat zy regelmatig klachten knjgt over de bezorging van de krant in Vlaardingen „Het is natuurlijk een vervelende zaak dat niet iedereen de krant ont vangt. We hebben met Groot Vlaardingen afgesproken dat zij volgende week de publicatie van de wijziging van het bestem mingsplan opnieuw in de krant zetten. Toegezegd is dat de krant nu wel wordt verspreid in de wyk waar de busbaan ligt." Het is volgens de woordvoerder moeilijk om iets tegen de slechte bezorging van de krant te onder nemen. .Andere huis-aan-huis- bladen in Vlaardingen zeggen ook niet te kunnen garanderen dat de krant by elk huishouden in de brievenbus belandt." Schiedam De Vereenigde Glasfabrieken, na de gemeen te de grootste werkgever in Schiedam, opent binnenkort een eigen bezoekerscentrum. Op het fabrieksterrein aan de Buitenhavenweg kunnen be langstellenden vanaf 5 juni in beeld en tekst kennis nemen van. de sociale en technische ontwikkeling van de glasin dustrie in Nederland. Aan de collectievorming voor het bezoekerscentrum is vele jaren gewerkt. Er wordt ook een documentatiecentrum in gericht voor de Nederlandse verpakkingsglas-industne. Buitenstaanders zijn er wel kom, al zien de Vereenigde Glasfabrieken de nieuwe at tractie in de eerste plaats als gezellige ontmoetingsplaats voor de eigen relaties. De Schiedamse burgemeester R. Scheeres verricht de officië le opening van het centrum. Scheeres maakt van de gele genheid tevens gebruik een oude bekende uit te wuiven. Commercieel directeur J.A. Soetens neemt na de plichtple gingen afscheid van de glasfa briek. Hij gaat met vervroegd pensioen. uroKCNsruDto -* KOJKCNfiTUMO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1