1111 CDA in problemen door motie SGP/RPF/GPV ?M. Raadslid Baris verlaat vergadering 'om even afstand te nemen' Ondernemer opent vol vertrouwen nieuwe supermarkt in Nieuwland ryjgenda Replica Kleumen aan zee Kettingbotsing Spookrijder Dief parkeert bij NS-station Bestuur CDA zet fractie onder druk I* Wachttijd sociale dienst te lang WD maakt punt van afsluitingen Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 mei 1996 Vfe - -V .l£ l"* '- »»I5- jr-.v>- SitSSEfe .139^. Als het weer van gisteren te kenend is voor de rest van het seizoen, wordt het bar en boos deze zomer op het strand van Hoek van Hol land. Koud, nat en winderig, dat was het tij dens de ope ning van het strandseizoen. Kaplaarzen en winterjassen- weer dus, en dat voor de maand mei. Toch was het enorm druk aan de kust, zelfs zo druk dat er rond drie uur g ien parkeer plaats meer te vinden was. Maar liefst der tig bonnen deelde de poli tie uit voor fout parkeren. De meeste strand- wandelaars we ken echter al snel uit naar de braderie, waar het tussen de kramen beter toeven was dan in de straffe wind langs zee. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Zes auto's zijn gis teravond beschadigd bij een ket tingbotsing op de Van der Drift- slraat m Vlaardingen. De problemen onstonden toen een 33-jarige Vlaardmgse ko mend vanuit de Markgraaflaan geen voorrang verleende aan een van links komende automobilist uit Schiedam De Schiedammer vei Uw op dat moment de macht over het stuur en schoof tegen de auto van een 28-jange Vlaar dmgse aan Bij de kettingbotsing raakten drie geparkeerde auto's eveneens beschadigd Vlaardingen De Vlaardmgse po litie heeft afgelopen nacht op dc Buys Baüotlaan een spookrijder gearresteerd De 23-iarige man reed rond eén uuj slingerend over de verkeerde weghelft Een blaas- test wees op overmatig drankge bruik' 1,7 promille De man is voorgeleid en zijn rijbewijs is ïn- gevoideid Hoek van Holland Een opletten de agent trof gisteravond enkele bij een woninginbraak in Hoek van Holland ontvreemde fietsen aan in de fietsenstalling van het NS-station aan de Harwich weg Het wachten van de diender werd beloond toen een 23-jange Hoe ker op eén van de fietsen wilde wegrijden De man is voor nader onderzoek ingesloten Vlaardingen Wethouder A. Kool {sociale zaken) moet van de gemeenteraad op korte termijn helderheid geven over de pro blemen die er momenteel be staan bij de sociale dienst in Vlaardingen. Op CDA en W20OO na steunde de gemeenteraad een motie van Groenlinks waar in op snelle actie wordt aange drongen. Nu had Kool dinsdag avond de gemeenteraad al een rapportage toegezegd en zei hij ook al gesprekken met zijn amb tenaren te hebben gevoerd om de problemen bij de kop te pak ken. Maar dat was blijkbaar voor de gemeenteraad niet voldoen- Schiedam Dat de criminaliteit in Nieuwlands grootste winkel straat de laatste jaren is terugge lopen, heeft hij al aan den lijve on dervonden. Maar ook op een bre der vlak ziet W. E. Koornneef de Sehiedamse wyk uit het dal krui pen. De Westlander gelooft m de opwaardering van de wijk en houdt het niet bij geloven alleen. De Plusmarkt-ondernemer steekt zijn nek uit en opent half september een nieuwe, veel grote re supermarkt op de Mgr. Nolen- slaan. Het is een opmerkelijke stap in een wijk die niet bekend staat om haar kapitaalkrachtige bewoners. Maar Waling Koorn neef ziet voldoende perspectief voor de vervanging van het huidi ge, van de gemeente gehuurde, pand met 270 vierkante meter vloeroppervlak door een nieuw onderkomen in eigen bezit van 900 vierkante meter. „Er is behoefte aan; we groeien hier echt uit ons jasje," zegt de on dernemer in een wat rommelige werkruimte recht onder de win kelende klanten, „We hebben een goede marktpositie, maar kunnen meer uit de markt halen als we groter en moderner zijn." Al weer elf jaar bestaat de Plus markt Koornneef op de Nolen- slaan, als opvolger van de destijds de. Volgens Groenlinks-fractie voorzitter B. E. van der Velde is het in Vlaardingen 'eerder regel dan uitzondering' dat mensen die een bijstandsuitkering aan vragen drie maanden moeten wachten. Hij kent zelfs mensen die al van af 1 januari zonder een uitkering zitten en steeds naar het stad huis moeten om een voorschot te vragen, „Die mensen kunnen dus drie maanden of langer hun rekeningen niet betalen, terwijl aanmaningen zich opstapelen. Dat gebeurt anno 1996 in het be schaafde Vlaardingen," stelde Van der Velde. failliet gegane COOp Al zes jaar broedt Koornneef op zijn plannen voor nieuwbouw op de hoek van de Nolenslaan en Piersonstraat Een bodemvervuiling zorgde voor vertraging, zoals ook overeen stemming over de precieze plek en een bestemmingsplan-proce dure tussen droom en daad ston den. Partner De gemeente Schiedam trof in Koornneef een geschikte partner voor de praKtische uitvoering van een deel van het Beheerplan Nieuwland. Wat winkelaanbod be treft moet de Nolenslaan volgens de gemeente aan drie wensen te gemoetkomen: herinrichting van de straat, luifels voor alle wankels en als het even kan een nieuwe supermarkt. De herinrichting is vorig jaar gerealiseerd en in het luifeiplan lijkt schot te komen. En voor de verwezenlijking van een nieuwe supermarkt was het wel zo prettig dat Koornneef met zijn ambitieuze plannen op de prop pen kwam. Het verklaart voor een belangrijk deel de soepele samen werking tussen gemeente-ambte naren en de ambitieuze onderne mer, „Vaak hoor je. de gemeente werkt tegen. Nou, bij mij is dat ze ker niet het geval. Ik heb alle mo- zuinigmgsbedragen De zorgvul dig opgestelde motie sloot aan bij een eerder gedane verklaring door dc coalitiepartijen, maar gmg verder dooi de bedragen ter discussie te stellen Een wens die - met het oog op met name CJV en scouting- ook bij het CDA leeft „ft reken op de steun van het CDA," daagde Lensvelt uit Het CDA zat er mee m de maag. omdat de motie exact verwoordde wat fractievoorzitter KLW. van Netten cn fractielid W. C Bans vorige maand tn interviews heb ben verklaard Daarna werd het gelijke medewerking gekregen Inmiddels loopt Koornneef, be stuurslid van de winkeliersver eniging Nolenslaan, lang genoeg mee om een oordeel over Nieuw land te hebben. „In de afgelopen elf jaar zag je de wij k veranderen. Vioeger woonden er vooral de Nieuwlanders zelf, nu is het wat meer een 'doorgangshuis' gewor den. Het aantal inwoners daalde fors en ook het gemiddelde inko men ging naar beneden Nog ver der terug in de tijd woonden er op de Nolenslaan dokters en notaris sen De politieke doelstelling om de wijk op te waarderen, onder schrijft Koornneef. „Ik heb alle vertrouwen in de grotere variatie woningen die met het Beheerplan Nieuwland wordt aangebracht. Dat plan moet zeker worden uit gevoerd Tot dat advies aan het gemeentebestuur wil de onderne mer zich maar beperken Het ach terste van zijn tong laat hij met zien „Ik ben maar winkelier, hè" verklaart hu zijn houding Over de nieuwe supermarkt piaat Koornneef vrijuit. En met een blik op de stheteen daarvan be sluit de ondernemer. „Natuurlijk is er enig risico, maar ik ben vol vertrouwen dat het een prachtige tent gaat worden CDA dooi de coalitiepartners te ruggefloten De vraag waar het CDA dus een uur mee worstelde was schikken we ons in de coah- tiedisciplme. of houden we woord en luisteien we naar de achter ban De verhouding met de coahtie' partners - binnen het CDA ver dedigd door Van Netten, F. van der Krans en wethouder Kool- won. Daar moesten C. T Ooster- om en W. C. Bans zich bu neerleg gen. Met name voor Bans waren de druiven zo zuur. dat ze haar tas en jas pakte, zich op de gang afmeld de bij de burgemeester en om armd door een sympathisant van het CDA-bestuur het stadhuis ver liet Een etmaal later, gister avond. zei Baris dat ze 'even af stand walde nemen'. „De motie tafn. Lensvelt lag heel zwaar Ik kon uit drie dingen kiezen. Weer meegaan en als enige voor de mo tie stemmen. Of tegen stemmen en een stemverklaring afgeven. Maar dat zou geen zin hebben of de onduidelijkheid alleen maar groter maken. Dus toen ben ik naar huis gegaan. Het was al vrij laat (23.15 uur, red.) en ik was erg moe." In zijn stemverklanng zei Van Netten dat hij 'sympathieke kan ten' aan de motie zag, maar dat de SGP/RPF/GPV vooruit loopt op de resultaten van het doorlichtmgs- onderzoek dat b en w bij alle in stellingen willen houden..In lijn van wat de coalitie wil, stelde hij dat het CDA zich verder nergens aan wil binden. Er wordt nu naar gestreefd om de bezuinigingsbedragen bu de be grotingsbehandeling in novem ber vast te stellen Vlaardingen In een vanmor gen uitgegeven verklaring zegt het CDA-afdelingsbestuur teleurgesteld te zijn dat de CDA-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad de motie van de SGP/RPF/GPV niet heeft ge steund. „De motie was een uit stekende gelegenheid geweest om duidedik témakeh cfafhet CDAnog steeds staat voor haar zaak," aldus afdelingsvoorzit ter P. van der Zwan. Hij noemt het niet steunen van de motie 'een gemiste kans'. „Kennelijk geven coalitiepar tijen elkaar en in ieder geval het CDA weinig ruimte om haar standpunt kenbaar te ma ken. Dat is te betreuren omdat het publiek behoêfte heeft om te weten waar partijen, ook binnen de coalitie, voor staan. Dit doet de Vlaardingse poli- hek als geheel geen goed." Hoewel Van der Zwan 'er alle vertrouwen in heeft dat onze fractie in coalitieverband in de komende periode een eerlijke verdeling van de bezuinigin gen weet te bewerkstelligen', zegt hij dat hij hierover 'zeker nog met de fractie van gedach ten te zullen wisselen'. „Het gaat immers om de manier waarop we ons als CDA in deze coalitie kunnen herkennen. Voor onze achterban is hier voor de invulling van de bezui nigingen van cruciaal belang." Vrijdag 17 mei SCHIEDAM Filmhuis. La Ceremonie. 21.30u. ROTTERDAM Ahoy. Tma Turner, 20.G0u. Luxor Theater. Het Groot Niet Te Ver mijden 20.15u De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmonisch Or kest, 20.15u. De Vlerk. Fmale Vers Uit De Maas, 22.00u. Droomthea ter, Ridders, 19 30u 't Kapelletje. Henn IV, 2Ö.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Design for li ving, 20,15u. KI z Verstek, 20.30u. Hal 4. Bruiloft, 2G.30u. R'dams CeAtrum voor Theater. De Ont moeting. 20.30u, Io Galeria voor de Kunsten. Paneldiscussie- Avond, 20 OOu. Zaterdag 18 mei SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Rom melmarkt, 10 OOu Filmhuis. La Ceremonie, 20.30u. Grote Kerk. Inloopconcert. 15.00u. Stedelijk Museum. Orgelconcert, 15 OOu. Margriethal. Vlooienmarkt, 10.ÖÖ-17.00u. Podium. Nero, 22.O0U. VLAARDINGEN Broekpolder. Vogelexcursie, 7,30u. Markt. Lentemarkt, 10.00- 17 OOu. MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgel concert Jaap Kfoonenburg en Bob Stegenga, 20.15u. Schuurkerk. De Gigantjes,20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' Cal) dag. 12.45-330-6.15-9.15. Ca lypso 2: 'Casino' (16) dag. 8. Calyp so 3: 'Antonia' (16) dag. 4-6.45, Ca lypso 4: 'Shanghai Triad' (16) dag. 1.15-9.30. Calypso 2 Riksbio- scoop:' 'De Tasjesdief (al) dag. 12.45-3,30, Cinerama 1: 'The Ju- rar'(16)dag. 1.15-4-6,45-9.30, Cine rama 2: 'Money Tram' (16) dag. 1.154-6.45-9 30. Cinerama 3: 'Get Shorty' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Dead Man Walking' (16) dag. 1,154-6.45-9.30, Cine rama 5: 'Lord of Illusions' (16) dag 6.45-9.30. ma.di. ook 1.154. Corso: 'Critical Decision' (16) dag. 1.154-6.45-9 30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma. 2-4. 'The Living Sea' (al) dag. beh .ma. 3. do.vr.za.zo. ook 1. '12 Mon keys' (12) dag. 7.15-9.45. Venster 1: 'Fallen Angels' (12) dag. 8-10. ma, alleen 8. Venster 2: 'Teorema' (16) wo. t/m di. 7.30. Ma. 8. 'Dersie- bente kontinent' (16) wo. t/m za. 9.30. 'Benny's Video' (16) zo.di. 9.30. wo. 10. 'Menschen am Sontag' (16) wo. (22/5) 8. Lantaren 2: 'The White Balloon' (16) dag. 8, 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumiè- re 1: 'Cutthroat Island' (16) dag. 1.154-7.45-9.30. Lumière 2: 'Bro ken Arrow" (16) dag. 4-6.45-9.30. ma.di. ook 1.15. Lumière 3: 'Stran ge Days' (16) dag. 5.30-8.45. ma.di. ook 1.30. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. ma di ook 1-6.30. Pathé 1: "The Birdcage' (al) dag. 11.00- I.404.20-7.9.40. Pathé 2; 'Toy Story' (al) OV dag. 6,05-8.10-22.15. ma.di. ook 11.50-1.55-4. Pathé 3; 'Leaving Las Vegas (16) dag. II.30-24.30-7-9.40. Pathé 4: 'Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.25-2-4.35- 7.10-9.45. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pa thé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35-6.25- 9.15. ma.di. ook 12 45. Pathé 7: 'Up close Personal' (al) dag. 1.05- 3.50-6.35-9.20. Rex: 'Public Affair' (18) dag vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1; 'Primal Fear' (16) vi.za. 00.15. Lu mière 2: 'Critical decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Lawn- mower Man 2Beyond Cyberspa ce. (16) vrza. 00.15. Lumière 4: 'Broken Arrow' 16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) wo.do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Imax: 'Toy Story' NV (al) do.vr.za.zo. 11.30-5.30. Lumière 2: 'Toy Story' (al) NV wo.do.vr.za. 1.15. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (al) do.vr.za.zo.wo. 1-3. Lumiè re 4: 'Babe' (al) wo do.vr.za.zo. 1.15-4. Pathé: 'Toy Story' NV (al) wo.do.vr.za.zo. 11.50-1554. 'Dunston checks in' (al) wo.do vr.za.zo 11.15-1.25. Maassluis In de hal van het stadhuis van Maassluis staat sinds woensdag een miniatuur van het monument 18 maart 1943, dat vorig jaar op het Kerkeiiand is geplaatst. De replica is gemaakt in opdracht van de Stichting Mo nument 18 maart 1943, die nog een bedrag over had van het bud get voor het monument. De miniatuur is in een perspexbol geplaatst. Daarnaast hangt een kleurenfoto van het monument in zijn werkelijke omgeving. Met de plaatsing van de replica is het aantal perspexbollen in de hal uit gebreid tot zeven. De andere zes zijn de bronsplastiekcn Dc Vis vangst, Baispelende meisjes, Val lende ruiter, Schaap metlam, Ver- zetsmonument en Geuzenmonu- meht. Ondernemer Koornneef heeft vertrouwen in detoekomstvan Nieuwland. Zijn nieuwe supermarkt op de Mgr. Nolenslaan wordt mooier en veel groter dan zijn oude winkel in dezelfde straat foto Roei Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen De CDA-fractie in de gemeenteraad van Vlaar dingen is woensdagavond in de problemen geraakt door een motie die de SGP/RPF/GPV had ingediend bij de behandeling van de Voorjaarsnota 1996. Meer dan een uur hadden de chris ten-democraten nodig om een standpunt over deze motie m te nemen. Daarna moest het CDA met vier man verder, omdat mevrouw W. C. Baris van die partij naar huis was gegaan. Zij had zoveel moeite met het door de coalitie opgelegde besluit, dat zij 'even afstand moest nemen'. SGP/RFF/GFV-fractievooratter wethouders werden 'uitgenodigd' M W, Lensvelt had een motie in- met langer vast te houden aan de gediend waarm burgemeester en m de Voorjaarsnota genoemde be- Vlaardingen De WD in Vlaar dingen is niet van plan zich neer te leggen bij de mening van coali- tiepartnerPvdAom voorlopig rus tig aan te doen met enquêtes over de verkeersontsluitingen. „Wij maken daar een punt van," /ei fractievoorzitter A. T. G. M de Lange na het debat over de Voor jaarsnota 1996 De PvdA meent dat het geld dat hiervoor beschikbaar is gesteld (300.000 gulden per jaar) 'groten deels is opgemaakt' aan dc aan passing van de busbaan Panjs- laan/Korhoenlaan en voor het Landje van Chardon Waarvoor momenteel een peiling wordt ge houden Ikvmdhetniet goed om pas twee jaar of langer na een po sitief uitgevallen peiling de daad werkelijke maatregelen te tref fen. Dat duurt veel te lang. Dan ben je be/.ig met suggesties te wekken die onterecht zijn." aldus P. Roovers namens zijn fractie Ook het CDA stelt zich op dat standpunt. K VV. van Netten noemde het 'overvraagd' van de liberalen om nog binnen twee jaar een beslissing te nemen over alle afsluitingen „We moeten niet te ver over ons graf regeren Maar volgens De Lange moeten PvdA en WD zich aan de twee jaar geleden bij de coalitiebespre- kingen gemaakte afspraken hou den De Wü-fractievoorzitter. .Afgesproken is toen om over alle acht de afsluitingen een besluit te nemen. Daar zal ik mijn collega's aan houden." De WD weer spreekt het argument van de PvdA dat er geen geld meer is Want zoveel kan er volgens De Lange nog niet zijn opgemaakt. Er is een peiling gehouden voor de Parijstaan/Korhoenlaan en nu is er eén over het Landje van Chardon. Verder loopt nu de noodzakelijke bestemmingsplan wijziging voor de Parijslaan/Kor- hoenlaan Rond die procedure voert GroenLinks actie. In een huis-aan-huis verspreid pamflet worden omwonenden opgeroepen bezwaar aan te tekenen. En wordt uitgelegd hoe en waar dat kan. De Lange: „Stel dat er bezwaren wor den ingediend, dan kan het nog wel een jaar of langer duren voor dat er met de werkzaamheden wordt begonnen. Dus het is on juist wat de PvdA zegt dat het geld grotendeels op is. Dat geld is er voorlopig nog steeds. Als dan ook nog bijvoorbeeld het Landje van Chardon en Dillenburgsingel niet doorgaan, kun je niet verder. Daar maken wij bezwaar tegen." Op aandringen van de diverse fractie heeft wethouder T. W. van der Steen toegezegd zo snel mo gelijk met een planning te komen en een daarbij behorende kosten opzet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1