24 PPSC: eerste klap is daalder waard m Kloppers boetseert ploeg in vorm zoals hij die graag ziet Alle ballen verzamelen Sotfbalsters jagen op een toppositie Promotiedroom van Rijnmond spat uiteen Kraker met Pinksteren Promotie gloort voor Unitas'63 en UVG Frehé en Van Buren naar Excelsior Maassluis Landskampioen komt zo langzamerhand op toeren 'Vertrek Booij bij MW27 staat niet ter discussie' Bram Rog verrast door oude ploeg SjdttS P3t de "an. Rotterdams Dagblad Maandag 20 mei 1996 DoorWim Broere Meijel„Dit was eenhorrorfiitn," was zaterdagavond in het Lim burgse Meijel de reaktie van Hans van Setten, de coach van Rijn mond, dat in de laatste promotie- degradatiewedstrijd voor een - plaats in de volleybal eerste-divi- sie op een verschrikkelijke ma- nier werd afgedroogd. Gastvrouw Peelpush had al in Utrecht vrij kansloos met 3-1 van VCU verlo ren, de ploeg waartegen Rijn mond met 3-0 de serie geopend had. Slechts één set moest er ge wonnen worden om ook volgend seizoen eerste divisie volleybal te spelen. Het duel eindigde in een dikverdiende 3-0 zege voor Peel push waardoor de Limburgse ploeg alsnog promoveert. Een ding werd in het duel heel duidelijk; de Rijnmond-vrouwen waren niet opgewassen tegen de druk. Daarnaast kon het team niet tegen de enorme abianee die er in de hal heerste. Een sfeer die er bij de start van de wedstrijd overigens nog niet was, omdat de bus met aan boord vijftig suppor ters niet op tijd arriveerde. „Je merkt aan het thuispubliek dat zij zeer gereserveerd waren ten op zichte van de kansen van hun ei gen team, dat eigenlijk voor een kansloze zaak leek te spelen," al dus Van Setten. Daarin had hij ge lijk en in deze rust bouwde Rijn- mond ook rustig aan een kleine voorsprong al ging de ploeg slor- -1 dig met de scoringskansen om zo- dat de tussenstand op het mo-' ment dat Rijnmond steun van de eigen aanhang kreeg, slechts 3-5 was. Het verschijnen van de Rijn mondsupporters werkte bij het aanwezige thuispubliek ais een rode lap op een stier. Doping Directwerden ook aan Limburgse zijde de kelen opengezet en ont stond in de hal een sfeer die bij een beslissingswedstrijd hoort. Voor Peelpush werkte dat als do ping, op de Rijnmond-speelsters had het de invloed van een aantal slokken valium.' Binnen de korts- lekkeren stond de thuisploeg op een-13-9'Voorsprong, maar Rijn mond kwam terug tot 14-13 en zelfs 15-15. Een enorme misser in de spelverdeling gaf Peelpush de opslag terug. Dat bleek de gena deslag; want via 17-15 bracht de Limburgse ploeg de stand op 1-0. „Wat voor mijn ploeg steun had moeten zijn werd helaas een nachtmerrie," reageerde Van Set- ten na afloop. „Dit soort zaken ho ren er natuurlijk bij en wij waren daaraan duidelijk niet gewend. Dat is het gevolg van het feit dat er bij onze ploeg, ondanks dat die in de eerste divisie speelt, nauwe lijks toeschouwers zijn geweest in de Groenoordhal. En de weinigen die al keken, aanschouwden meestal zeer rustig wat zich op het speelveld afspeelde." In Meijel ging na het verlies van de eerste set verder alles fout bij de Schiedamse ploeg, Peelpush c timmerde de gasten en aanhang als het ware de zaal uit. Hoe hard bewijzen de setstanden: 15-3 en i een beschamende 15-2. Na de 3-0 ging bij Peelpush een langdurig feest van start en bleef er voor Rijnmond en de diep teleurgestel de supporters slechts een hele lange thuisreis over. Gedurende de terugrit moesten ze beseffen dat men het volgend seizoen ïn de Groenoordhal bij de vrouwen weer met tweede divisie volleybal moet doen. Daarin zal Van Setten het in elk geval zonder Jacqueline Pluymert {in verwachting), Anne- mieke Zwijnenburg (vrijdag ge trouwd en pas na deze Limburgse zepert op huwelijksreis), Desiree Lichtenberg {beiden naar het tweede team) en Silvia Muller (stopt misschien) moeten stellen. Daarnaast zal hij een keuze moe ten doen voor wat betreft de spel- verdeelsters omdat noch Monique Buys noch Danielle Segers op de manier van dit seizoen willen blij ven spelen. Kortom, het gedreven Vlaardingse volleybaldier heeft voorlopig genoeg te doen. Gerucht 1 Overigens bestaat ondanks alles toch de kans dat Rijnmond be houden bRjft voor de eerste divi- 'sie. Al-tijdens het duel zaterdag avond in Meijel ging het gerucht dat er ook dit seizoen in de eerste divisie B bij de vrouwen een extra plaats te vergeven zou zijn. Doordat in de ere-divisie het Bre dase TDK/Brevok zich schijnt te rug te trekken, heeft de kampioen uit IB, Vacopa, ondanks het ver lies in de beslissingswedstrijd te gen Zaanstad (de kampioen van IA) te horen gekregen dat de ploeg uit Weert komend seizoen toch in de ere-divisie mag uitko men. Dat zou dan betekenen dat Rijnmond net .als vorig seizoen als een nummer twee van de promo tie-degradatieduels weer in de eerste divisie kan worden inge deeld. De komende week hoopt men hierover in Schiedam meer duidelijkheid te krijgen. Door Sander Sonnemans Schiedam PPSC heeft zich in de nacompetitie met als eind station een beslissingwedstrijd voor promotie naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal in een riante positie gema noeuvreerd. De Schiedammers wonnen op eigen terrein met 2-0 van Sehiebroek'94, komende zaterdag in de tweede ronde van het competitie-toetje de tegenstander van WK Lui achterover zitten en maar af wachten tot welke daden stadge noot WK in staat is, doet PPSC- trainer John Kloppers absoluut niet. Hij had de afgelopen week een aantal activiteiten op het pro gramma gezet in het kader van 'teambuilding' én om zijn ploeg op ontspannende wijze volledig op scherp te zetten. Dat lukte en dat wil hij graag nog eventjes zo houden. Hoewel 'PP' zaterdag niet in actie komt, wordt komen de week 'gewoon' driemaal ge traind. „Want dit sfeertje moeten we zien vast te houden," was Kloppers goed gemutst na de te rechte overwinning. „Als dat lukt kan het Tweede Pinksterdag een lekkere wedstrijd (legen WK; red.) worden." Hoewel PPSC met alle wil van de wereld het initiatief trachtte te ne men, maakte de gastheer in de draak van een eerste helft al vrij vlot enkele benauwde momenten door. Schiebroek'94 acteerde net iets agressiever en overtuigender, kreeg de Schiedammers bij vla gen onder druk, maar met doel punten werd dat niet beloond. En daar waren de bezoekers in de be ginfase toch dicht bij in de buurt. Al in de vijfde minuut verscheen 'Schiebroeker' Dennis Blok oog in oog met Marco van Veen, maar de hoek was te scherp en bovendien werd die perfect door de resoluut optredende doelman afge schermd. Niet veel later was de kleine aanvaller in een nog kans rijkere positie toen hij na diverse missers in de PPSC-defensie plotsklaps het leder voor zijn voe ten kreeg en slechts een hobbel balletje produceerde. Van Veen moest voor de thee an dermaal .optreden bij een hoek schop, waaruit Richard Pitio de bal metzijn, hoofd onder" de lat jaagde. Met,een katachtige reactie degradeerde de sluitpost de inzet Schiedam Het heeft er alle schijn van dat het duel tussen WK en PPSC de kraker van de nacompetitie wordt. Welk re sultaat WK zaterdag 25 mei (14.30) tegen Schiebroek'94 ook boekt, in de derby tegen 'PP' op Tweede Pinksterdag (18.00) valt pas de beslissing. Eindigen in de nacompetitie twee teams gelijk, dan is het doelsaldo doorslaggevend. Is dit ook gelijk, dan beslist het aantalpunten dat is behaald in de reguliere competitie. De uit eindelijke winnaar speelt za terdag 1 juni de promotiewed strijd op neutraal terrein tegen WDS, De Zwervers of Xerxes. tot wederom een corner. Wat PPSC daar tegenover stelde wa ren een schot van Erik Kolmeijer (net naast) en een poging van Re- mco Magni, die frank en vrij in mocht koppen maar naast mikte. Hard en hoog Na de thee leek PPSC volkomen te zijn bevrijd van de spanningen en tapte dan ook duidelijk uit een ander vaatje. Dat resulteerde al na tien minuten in een dot van een kans voor Rob van Vliet. Het voor bereidende werk was gedaan door sjouwer Jan 't Hoen, die de bal vanaf links voor de pantoffel van de kleine middenvelder legde. Van Vliet joeg de bal echter hoog over. Een kwartiertje later was het duo wél succesvol. Van Vliet trap te de hoekschop en 't Hoen kopte 'm hard en hoog in de touwen. Nog in dezelfde minuut kroop 'PP' door het oog van de naald toen de immer gevaarlijke Schiebroek-spits Travis Martina rakelings voorlangs schooien een schot van Hilco Roozenbeek ter nauwernood van de doellijn kon worden gehaald. PPSC ging ver volgens doeltreffender met de mogelijkheden en kon ruim voor tijd het alles bepalende doelpunt bejubelen. In een situatie gelijk aan eentje in een flipperkast kon Ruud Opdenbrouw de bal over de doellijn drukken en was PPSC's feest compleet. „De eerste helft," keek John Klop pers terug, „was inderdaad niet fraai. Omdat nu alleen het resul taat telt, heb ik in de rust gezegd dat het aankwam op de juiste mentaliteit. Op die basis hebben we dan ook gewonnen. Zoals het vandaag ging, zo wilde ik het al tijd al graag hebben." PPSC-Schiebrock^ 2-0 {0-0). 59. Jan 't Hoen l-O, 80 Ruud Opdenbrouw 2-0. Bij zonderheden: Scheidsrechter P. Heijdt Zoete rmeer) gaf een gele kaart aan inval ler André Wijsbroek (PPSC) en Schiebroek'94-speïer Travis Martina. PPSC: Van Veen, Hagesteijn, Van Harme- De Schiebroek'94-speler Leo Boer tracht de oprukkende PPSC'er Erik van Harmelen te vergeefs de doorgangte belet ten. 'PP' was ïn deel twee rliet te stoppen en zegevierde met 2-0. Foto Dennes van der WeV Roei Dijkstra len, Westerveld, Von Krugten. Van Vliet, Remco Magni, Enk Kolmeijer (75 Wijs broek). Opdenbrouw, Sandra Magni (Meijbboom), 't Hoen Schiebroek'94; De Weert, Boer, Roozen beek, Van Wattum, Olthof, Hubregtse, Van Diest, Boshuizen. Blok, Pitlo, Martina. Ballen, ballenen nogeens ballen. Ze waren erin duizenden op de tafeltennis-ruilbeurs die zaterdag door de Schiedammer Hans Kreischer in De Korenbeurs werd georganiseerd. Foto Dennes van eter Wel/Roel Dijkstra Door Bas van den Berg Schiedam Het zijn gewone bal letjes van celluloid, maar verza melaars doen er een 'moord' voor om ze in bezit te krijgen. Enkele duizenden lagen er zaterdag voor het oprapen in De Korenbeurs, maar stiekem eentje in de zak te steken was er niet bij. Met een spiedende blik werden de bezoe kers op de internationale ruil beurs van tafeltennisartikelen in de gaten gehouden door de verza melaars. Uit onder andere Duitsland, Bel- gie en Frankrijk waren ze naar Schiedam .gekomen om de antie ke en moderne balletjes met een grote verscheidenheid aan op drukken te laten zien. Daarnaast spraken ook speldjes en litera tuur, kortom specifieke attribu ten tot de verbeelding van de ta- feltennisliefhebbers. Vol trots liet Schiedammer Hans Kreischer, de organisator en oud- speier van De Korenbeurs, de eer ste tafeltennisbatjes zien. Houten plankjes, later gevolgd door batjes met een varkensblaas. Kreischer is in 1985 met verzamelen begon nen. „Op een gegeven ogenblik had ik zoveel verschillende attri buten is mijn sporttas, dat ik ze ben gaan sparen. Na een paar maanden had ik al honderd ver schillende ballen. Waar ik erg trots op ben is een tafeltennisbal- letje van kurk uit 1898, In alle be scheidenheid durf ik te zeggen dat ik de grootste antieke ballen- ver2ameling van Nederland heb." Naast attributen verzamelt Hans Kreischer ook boeken over tafel tennis. „In 1991 heb ik met auteur en journalist Bas den Breejen een bijeenkomst van oud-spelers en bestuursleden georganiseerd en daaruit is de stichting Vrienden van het tafeltennis tot stand geko men. De 'Swap-meet' vooi verza melaars van tafeltennis-artikelen, zoals we dat noemen, was de eer ste activiteit van de stichting. Het is jammer dat de belangstelling onder de maat bleef. We hebben er alles aan gedaan om de beurs bekendheid te geven. Zelfs in bui tenlandse tafeltennisbladen werd geadverteerd. We zijn wel van plan er gewoon mee door te gaan. Ik ben ervan overtuigd dat een verzamelbeurs aanslaat. Schiedam is er met vijf tafelten nisverenigingen een echte stad voor." Door Nick van der Sluis Schiedam Bij Schiedam is het dit seizoen hollen of stilstaan. Te gen de softbalsters van Pioniers uit Hoofddorp werd op Harga weer eens een voorbeeld gegeven van die tweeslachtigheid. Moest de ploeg van coach Leo Buiteman. de vorige week in Haarlem de punten nog delen met Kinheim, zaterdagmiddag speelde de Schiedamse ploeg twee meer dan voortreffelijke wedstrijden tegen Pioniers en die 'dubbel' leverde evenzoveel overwinningen op: 1-0 en 5-0. Schiedam is in deze competitie op jacht naar een van de eerste twee plaatsen van de ranglijst. Die po sitie levert namelijk na de regulie re competitie een plaats in de 'play-offs op, waarin met de twee besten uit de eerste klasse B uit eindelijk gestreden gaat worden om twee plaatsen in de hoofdklas se. De Schiedamse ploeg heeft op dit moment vier verliespunten meer dan koploper Ducks, maar heeft ook een voorsprong van zes punten op de nummer drie van de ranglijst, Onze Gezellen Haarlem. De beide duels van zaterdag staaf den voor coach Leo Buiteman zijn opvatting dat zijn jeugdige forma tie langzaam maar zeker naar de top toegroeit. „Vooral defensief hebben we tegen Pioniers uitste kend gespeeld en in beide wed strijden geen tegenpunt behoe ven te incasseren. Ja, ik durf te stellen dat er na de wat mindere competitiestart duidelijk sprake is van een opgaande lijn." In de eerste wedstrijd scoorde Yil- Vooral defensief speelde Schiedam tegen Pioniers uitstekend en werd in beide Wedstrijden geen tegenpunt geïncasseerd. Foto Dennes van der Wet/Roel Dijkstra diz VeugeJers, na een driehonk- slag, het winnende punt toen zij over de thuisplaat werd gehaald door Gyselle Korpel. Omdat Schiedam vervolgens constant druk hield op de Hoofddorpse aanval, kwam de formatie van Leo Buiteman dan ook geen moment in gevaar. In het tweede duel werd de 'home ran' van (de jarige) Vanessa van Duuren, in de vijfde Schiedamse slagbeurt het hoogtepunt van de wedstrijd. Eerder in de wedstrijd hadden Jennifer Kymble, Vanes sa van Duuren, Gyselle Korpel en Monique van de Steen al voor een 4-0 voorsprong gezorgd. Van Duu ren baarde in de derde inning al opzien door met gewaagd maar aantrekkelijk honklopen, waarbij zij achtereenvolgens het derde honk en de thuisplaat stal, te ver overen. SCHIEDAM PIONIERS- ,-OOC 100 x=i „..000 000 0=0 Werpojfers Schiedam: Sandy van Koert 2- 0-4—1. Pioniers! Petra Voogt 0-0-6-1, SCHIEDAM-.001 310 X=5 PIONIERS 000 0 00 0=0 Werpcylers Schiedam: Jennifer Kymble (5 inn7-1-2*1, Elske ten Hoope (2 inn.) 1-0*2- 0. Pioniers: Celeste Rooswinkel 1-1*7-2. Vlaardingen De handbalploegen van het Maasslui- se Unitas'63 en UVG uit Schiedam hebben onver wacht toch nog een kans om de opengevallen plek in de derde divisie van de zaalcompetitie op te vullen. Beiden mannenformaties eindigden afgelopen sei zoen in de eerste klasse op de tweede plaats en tref fen elkaar vanavond om 20.15 uur in het duel voor een extra promotieplaats. Plaats van handeling is sporthal De Enk te Rotterdam. Vanuit de eerste klasse A en B zijn in eik geval Snel- wiek 2 en ASC'95 al gepromoveerd. De winnaar van het duel Unitas'63-UVG moet om alsnog de promotie in huis te halen, aantreden tegen VELO uit Waterin gen, de nummer twee van de eerste klasse van de Haagse afdeling. Wanneer die beslissingswedstrijd wordt gespeeld is nog niet bekend. In navolging van Raymond Frehé vertrekt ook Edwin van Buren van DCV naar het uit de tweede klasse zaterdag gepromoveerde Ex celsior Maassluis. Van Buren had een verlenging van zijn verblijf bij de Krimpense tweedeklasser onder andere afhankelijk gesteld van de selectie van DCV voor h$t komende seizGen. In de voorbije weken werd duidelijk dat het over grote deel van het eerste team van DCV over schrijving had aangevraagd naar andere clubs. Voor Van Buren reden genoeg om ook te verkas sen. Inmiddels is de huidige spelersgroep in een - kennismakingsgesprek met Mak Nijssen, de op volgervan trainer Aad Andriessen, over de komst van de DCVers op de hoogte gesteld. Schiedam De cricketers van Exce!sior'20 beginnen zo langzamerhand aardig op toeren te komen. De re gerend landskampioen had in eigen huis weinig te duchten van Rood Wit dat een schamel totaal van 141 runs bij elkaar wist te slaan. Rond de klok van half vijf, dus thee hoefde er niet meer gedronken te worden, rolde een 'wide' over de boundary en konden de stumps worden getrokken. Voor het verlies van vier wickets passeerde de ploeg van captain Enk Dulfer de Haarlemse eindscore en werd de derde overwinning op rij geboekt. Het schoonheidsfoutje, in de vorm van een traditio neel verlies in de openingspartij van de competitie, is dan wel niet uitgewist (verliezen is nooit leuk maar een nederlaag tegen de 'Groote Haegsche' is voor Schiedammers altijd pijnlijk), het herstel dat tegen tegen Quick Haag werd ingezet en bij Kampong een passend vervolg kreeg, werd tegen het voor Excelsior vaak onberekenbare Rood Wit definitief vervol maakt De 'Koninklijke' gasten mochten van Erik Dulfer, die de aanvoerdersband van de vertrokken coach Sean Cary hcefl overgenomen, de padden voorbinden en zagen zich geconfronteerd met een re gelmatige wicketval. Mark Atkinson, de nieuwe Aus tralische trainer van Excelsior, sloeg bij'het Rood Wit-totaai van zeven runs twee maal op genadeloze wijze toe. Vooral de scalp van Feiko Kloppenburg, die met een 'duck' de kant weer mocht opzoeken, was een hele belangrijke. De jonge Haarlemmer, sinds kort deel uitmakend van de Nederlands elftal-selec tie, ging keurig door Marcel Schewe achter het wick et gevangen en zag nadien dat ook zijn coach Gary Stead met slechts 17 runs het strijdtoneel moest ver laten. Slechts Pim van Liempt (29 runs) en Jean-Pau! Leyer, die topscorer werd met 38 runs, wisten de net te aanval van Excelsior redelijk te bespelen. Mark At kinson pakte opnieuw zijn gebruikelijke handje wickets (4 voor 29 in 12.2 overs) terwijl Eric Gouka zich naar 2 voor 18 in 8 overs 'zwaaide'. Enk Dulfer, die geen wickets nam maar redelijk goedkoop was gezien zijn 34 runs tegen in 12 overs, zag Sebastiaan Gokke en Jorg Henneke ieder één wicket opeisen. Het batten van de thuisploeg op de nog altijd wat zachte pitch kende een stroef begin. De dit seizoen zo lekker afkomende Carl Schewe kwam slechts tot 2 runs en ock diens opvolger Eric Gouka liet zich door Rood Wit-bowler BeUy den Hartog verschalken Nadat ook opener Dennis Gouka met 22 runs was verdwenen zorgde Mark Atkinson (38 runs) voor het bij het Excelsior-publiek altijd zo gewaardeerde vuurwerk. Met name Gary Stead moest het in zijn derde over ontgelden. Met onder anderen een vier en twee niet zo zuinige zessen hakte 'the plumber' ('Ik voel me heerlijk. Ik bowl lekker en de ballen komen ook goed van mijn plank') negentien runs m zes bal len. De geroutineerde Emerson Trotman en Marcel Schewe tikten uiteindelijk het potje uit. „De komende twee wedstrijden," keek slowbowler Dulfer reikhalzend vooruit, „moeten we laten zien dat we er staan. Tegen VRA en Hermes DVS, twee goede cricketteams, zullen we echt moeten gaan voor de overwinning." Maasland MW'27-voorzitter Jan kroes ontkent ten stelligste dat het bestuur van de Maaslandse vierde klasser van trainer Leo'n Booij afwil. Dat Cor van Hoeven, speler van Excelsior Maasluis en in het bezit van het trainersdiploma Oefenmeester II, op de no minatie staat hem op te volgen, spreekt Kroes even eens tegen. „Ik weet niet waar die informatie vandaan komt, maar mij is hierover niets bekend," zegt de MW27- preses. „Het contract van Booij loopt nog een seizoen door en ik ben een man die zijn afspraken nakomt. Nee hoor, het zijn allemaal wilde verhalen." Omdat naar alle waarschijnlijkheid een aantal selec tiespelers vertrekt, heeft Leon Booij gezegd dat hij met het oog daarop rekent op een sterk bestuur. „Daarover heb ik hem wel aangesproken," bekent Kroes, „en ik beschouw dat als een emotionele uit spraak. Die moetje niet doen in het openbaar. Maar voor alle duidelijkheid: „Ik weet dat Cor van Hoeven bij Excelsior Maassluis stopt als voetballer, maar dat hij hier komend seizoen onze huidige oefenmeester opvolgt, is niet waar." Nieuwerkerk-ODO 15-17 (7-9). Bram Rog, oud-coach van ODO en dit seizoen werkzaam bij Nieuwerkerk, werd door de Maaslandse bezoekers danig verrast. Coach Ab van Bruggen had een belangrijke wijziging in de vakken aangebracht. De topschutters André PeÜikaan (3x) en Erik Passchier (6x) waren samen in één vak geposteerd en die verandering miste zijn uitwerking niet. DKC-KV Vlaardingen 12-13 (6-4). De vonge week kampi oen geworden Vlaardingers voldeden tegen DKC aan hun sportieve plicht. Bij de naar de overgangsklasse ge promoveerde ploeg kregen de naar Deetos vertrekkende Masja den Haan en Johan Langbroek (stopt) een pu- bliekswissel. Ook voor coach René Zwets betekende de winst in Delft zijn 'laatste kunstje'. Hij wordt opgevolgd door Jan de Jager. TOGO-Spirit 16-5 (6-3). „Spirit heeft een beetje met zich laten spelen," draaide Spint-coach Bert Stomphorst met om de hete brij heen. „In de eerste helft was TOGO a! iets beter, maar na rust werden we helemaal afgemaakt. En dat lag echt niet aan de invallers, want Diana den Ouden, Nel Moerman en de pas 16-jarige junior Robert van der Burgt waren goede vervangers voor Suszan van Reij (ge blesseerd), Jolanda van der Velde (Roparun-mspannm- gen) en Dennis van der Lubbe(privé-omstandigheden)." TOP-CKC Maassluis 19-14 (9-8), Tegen de kampioen speelden de Maassluizers een hele aardige wedstrijd waarin TOP aantoonde een maatje te groot te zijn voor de runner-up. „De zaterdag stond in het teken van het twee de," bekende Maassluis-speler Lennard van der Vaart, „dat in degradatienood verkeerde en waar de coach zich, helaas tevergeefs, mee bezighield. Wij sloten met onze basis-acht de competitie waardig af. Het resultaat had be ter gekund ondanks de doelpunten van Edwin Zeegers (die misschien door andere werkzaamheden een stapje terug doet), Rosemane Poldervaart en mijn persoontje." Oranje Nassau-Sagitta 8-12(4-6). De reeds gedegradeer de Vlaardingers speelden tegen Sagitta zoals het eigen lijk al het hele seizoen acteert: de bedoelingen waren goed maar aan de uitvoering schortte het nodige. „De te genstander nam telkens het initiatief en liet ons tegen een achterstand van minimaal twee doelpunten aankij ken," aldus Oranje Nassau-speelster Monique Doornink. Komend seizoen speelt Oranje Nassau in de derde klasse en zal het in elk geval geen beroep meer kunnen doen op Anja van der Kooij, die een stapje terug doet. Harga-Actief 21-11 (10*7). „Wehebben het seizoen," keek Harga-speler Rene Sanders met genoegen terug, op waardige wijze afgesloten. Vooral in de tweede helft héb ben we Actief aardig weggespeeld. Dat waren we eigen lijk aan onze stand verplicht, want Actief had nog geen enkel punt en onze zorg was terecht dat ze op die nul pun ten zouden blijven steken." Van Yvonne Pals en Nicolet- teMarrevee, die erna menig jaartje hoofdmacht een punt achter zetten, nam Harga definitief afscheid. Komende

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4