13 'Sneltrein terug In stad' Rotterdams Dagblad Oppositie blijft achter met leeg ei' Vijf, vier en drie jaar geëist voor neersteken Vlaardinger zeecontainer Geen gevaar door tekort vrijwilligers brandweer 'Onderzoek naar gewoon ontslag topambtenaren' The Scene hoofdact op Maasboulevardfestival Belangstelling voor gesprekken in huiskamer Wethouder Schiedam spreekt van 'ernstige verslechteringen' CDA-voorzitter blijft totdat er opvolger is Fietser gewond bij valpartij Mannen stelen kratten cola Actie tegen auto-inbraak Schapen scheren DORPSSTRAAT 174 - BARENPRECHT - TEL. 0180-811100 KONHNENJnilK Waterweg Dinsdag 21 mei 1996 Vlaardingen Meer dan vijftig ge zinnen hebben zich aangemeld voor deelname aan de huiskamer- gesprekken in Vlaardingen. Deze bewoners stellen in de maanden mei, juni cn juli hun huiskamer beschikbaar of nemen deel aan één van de twintig gesprekken bij hun buurman of buurvrouw. De huiskamergesprekken maken on derdeel uit van het project 'Alle maal Vlaardingers', dat'is opgezet om de verhoudingen tussen al lochtonen en autochtonen te ver beteren. Na afloop van de huiskamerge sprekken vindt er in september een conferentie plaats, waar ver tegenwoordigers van Vlaardingse organisaties en instellingen zich buigen over de uitkomsten van de huiskamergesprekken. Deze dis cussie moet leiden tot een plan van aanpak om de misverstanden tussen allochtonen en autochto nen weg te nemen. De huiskamergesprekken vinden per wijk plaats, verdeeld over vijf straten, die steekproefsgewijs zijn geselecteerd. Een aantal bewo ners uit deze straten hebben on langs een brief gekregen met het verzoek of ze hun huiskamer be schikbaar willen of willen deelne men aan een gesprek bij de bu ren. Hierop hebben 52 gezinnen zich aangemeld. De organisatie is tevreden over dit aantal. „Er blijkt voldoende interesse onder de Vlaardingse burgers voor deze thematiek" aldus een persbe richt. De Stichting Welzijn voert het project Allemaal Vlaardingers uil in opdracht van de gemeente Vlaardingen, met medewerking van Vluchtelingenwerk Vlaardin gen. het Platform Ander Vlaardin gen en het Stedelijk Overleg Mi granten. De conferentie in sep tember wordt georganiseerd door het Wageningse migrantenad viesbureau Inkumanad. Schiedam De maatregel om sneltreinen niet langer op NS- station Schiedam/Rotterdam-West te laten stoppen moet zo snel mogelijk ongedaan worden gemaakt. Dat schrijft het Schiedamse colle- gio-station. Naast de treinen Den ge van b en w in een brief aan de Nederlandse Spoorwegen. Daar mee protesteert de gemeente te gen het schrappen van de,status van 'sneltreinstation' per hjuni aanstaande. Het verzet wordt ge steund door de gemeenten Vlaar dingen en Maassluis. Gevolg van de maatregel is dat in het vervolg in de spits niet langer zés, maar slechts vier treinen per uur vanaf Schiedam naar Den Haag rijden. Hetzelfde geldt voor treinen in de omgekeerde rich ting. Die rijden naar Rotterdam, Dordrecht en verder. Volgens de gemeentebesturen is de maatregel in strijd met de be langen van de gebruikers van het openbaar vervoer. Omdat er in het vervolg slechts stoptreinen vanaf Schiedam vertrekken, wordt de reistijd bovendien langer. Wet houder L. A. Halkamp (verkeer en vervoer) spreekt van een 'ernstige verslechtering.' De fractie van de PvdA-Schiedam stelde de ver slechteringen onlangs aan de or de in raadsvragen. De versobering van de dienstre geling vanaf Schiedam/Rotter dam-West heeft in het Waterweg gebied veel verbazing gewekt. Treinreizigers uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland vinden op het Schiedamse "station aansluiting op de trein naar Den Haag. Trein- passagiers worden verder per bus aangevoerd uit Spijkenisse en an dere plaatsen op Voorne-Putten. In de wat verdere toekomst (vanaf 2001moet NS-station Schiedam/ Rotterdam-West bovendien uit groeien tot een belangrijk interre- Haag-Dordrecht en Hoek van Hol land-Rotterdam, stopt vanaf dat moment ook de nieuwe metrover binding tussen Spijkenisse en het Rotterdamse Marconiplein aan het Stationsplein. Met het oog op die ontwikkeling bevreemdt het de gemeente Schiedam dat de ser- vice nu achteruit gaat. De NS hebben de gemeente Schiedam inmiddels gemeld dat de voor 1 juni aangekondigde maatregel niet meer ongedaan kan worden gemaakt. De gemeen te Schiedam heeft op dat bericht gereageerd met het verzoek de verslechteringen in elk geval met ingang van de dienstregeling 1997 ongedaan te maken. De Stadsre gio is inmiddels gevraagd dit standpunt te onderschrijven. Nieuwland Met haar raadsvragen vroeg de PvdA onlangs ook aandacht voor een andere aanpassing aan het servicepakket van de Nederland se Spoorwegen. Op NS-station Schiedam-Nieuwland zijn de ope ningstijden van hel loket dras tisch beperkt. Vanaf twee uur 's middags kunnen passagiers al leen een treinbiljet uit een auto maat trekken. Het Schiedamse college is het met de PvdA eens dat ook deze maatregel een verslechtering is. Met het oog op de sociale veilig heid en de serviceverlening heeft het gemeentebestuur inmiddels bij de NS aangedrongen op het in trekken van deze bezuinigings maatregel. Veel illusies over het succes van haar pleidooi heeft wethouder Hafkamp echter niet. „Dat derge lijke maatregelen zonder in spraak worden genomen ligt wel licht aan het feit dat de NS een monopolistisch bedrijf zijn dat be paalde maatregelen kan doorvoe ren zonder rekening te hoeven houden met enige concurrentie." In een gesprek met de spoorwe gen hoopt de gemeente binnen- -kort toch een verbetering van het toezicht op station Nieuwland te bewerkstelligen. De gemeente denkt aan een loketbezetting in combinatie ,met een winkelne ring, zoals de Wizzl op station Vlaardingen-Oost. Een horeca-be- drijf zou als alternatief kunnen fungeren. VlaardingenDe brandweer van Vlaardingen is op zoek naar nieuwe medewerkers voor het vrijwillige deel van het korps. Door de reorganisatie en het ver trek van .een aantal brandweer lieden is het korps momenteel onderbezet. Een woordvoerder van de brandweer meldt dat het tekort aan vrijwilligers geen ge vaar oplevert voor de bestrijding van branden. Het aantal brand weerlieden dat zich bij een alarm meldt is volgens hem nog altijd ruim voldoende. Het is de afgelopen periode lan ge tijd onduidelijk geweest hoe groot het vrijwilligersdeel van het Vlaardingse korps moest worden. Vrijwilligers die af scheid namen omdat ze te oud werden of het werk niet meer konden combineren met andere werkzaamheden, werden- niet meer vervangen. Nu de reorga nisatie van het korps iets meer vorm begint te krijgen is het aantal vrijwilligers vastgesteld op ongeveer 66 personen. Het huidige korps telt op dit mo ment 53 vrijwilligers. „We zoe ken zo'n tien nieuwe krachten," zegt dé woordvoerder. „Een aan tal plaatsen wordt waarschijn lijk ingevuld door mensen die doorstromen vanuit de jeugd brandweer. Maar daarnaast zijn we dus op zoek naar mensen van buiten het korps." Gevaarlijke situaties doen zich vanwege het tekort aan vrijwil lig personeel niet voor. „We re kenen bij een alarm altijd op vijftig procent van het totaal aantal vrijwilligers. Tot nu toe hebben we dat aantal altijd ge haald." Vlaardingen M. W. Lensvelt had het ze vorige week aan het begin van de'beraadslagingen over de Voorjaarsnota 1996 nog op de man af gevraagd: „Mevrouw Attema, meneer De Lange, meneer Van Netten en meneer Van Rijn, heeft hét nog zin om met u in discussie te gaan of heeft u alles al in de achterkamertjes geregeld en staat voor u alles al vast? Graag uw ant- .woord." De fractievoorzitters van de Vlaar dingse coalitiepartijen deelden de fractievoorzitter van de SGP/RPF/ GPV-eombinatie mee dat ze zeker met de oppositie in discussie wil den blijven. Zeker met het oog op de blamage van vorig jaar, toen de hele oppositie halverwege de ver gadering de raadszaal verliet. 'Omdat er toch niet naar ons wordt geluisterd'. Maar toen Lensvelt gisterochtend op zijn fractiekamer de balans op maakte, vond hij de inbreng ma tig. De oppositie had acht moties ingediend, waarvan er drie in pre advies zijn genomen. Dat bete kent dat b en w bij de uitwerking van de bezuinigingen de inhoud van die moties zal betrekken. „Maar daar koop. ik natuurlijk niet zo veel voor. Een leeg ei is het, meer niet," aldus Lensvelt, die vindt dat de coalitie maar krampachtig reageert op de in breng van de oppositie. Zelfs de moties die zo aansloten op eerdere uitlatingen van de co alitie in het algemeen en het CDA in bijzonder, haalden het niet. De moties hadden tot doel om wat te' sleutelen aan de bezuinigingen op de instellingen en (jeugdvereni gingen. Na lang overleg steunde de CDA-fractie de motie niet. Een dag later liet het afdelingsbestuur van de christen-democraten we ten dit te betreuren. „Dan moet ik in de krant lezen dat mevrouw Attema (fractievoorzit ter PvdA,'red.) zegt dat de CDA- voorzitter door -zijn onervaren heid in de val van de SGP/RPF/ GPV is gelopen, waar de fractie niet in stonk. Een val zie je niet, terwijl onze motie er al twee da gen lag. Daar hebben ze dus al die tijd over kunnen nadenken. Ik vind het dan wat minderwaardig om te zeggen dat hij een heel jon ge jongen is. Daar praatje over als iemand vier jaar is. Ik vind dat het CDA heel blij mag zijn met zo'n voorzitter. En zo'n man mag zich best eens uitlaten over de politie ke situatie en hoeft heus niet al leen postzegels te plakken," aldus Lensvelt. Hij gaat verder: „Ik wilde het CDA heipen. Door onze motie te steunen hadden zij hun gezicht kunnen redden. Want het CDA komt natuurlijk niet al te sterk uit de bus binnen deze coalitie. Als je vantevoren dan zo hard van de to ren blaast, dan moet je je rug ook recht houden. Die ruimte lag er en had het CDA moeten pakken. Daar was de coalitie heus niet op gevallen," Zie ook pagina 15: CDA is mis schien wel slimmer dan iedereen denkt. Een tot een theater omgetoverde Russische zeecontainer van ruim drie meter breed en 6,5 meter lang. Dat ding staat sinds gisterochtend voor wijkgebouw De Hat in Maassluis. Inde container, of beter gezegd de 'Boekieboekie mobiel', worden kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar wegwijs gemaakt in de wereld van het kinderboek. In de mobiel kunnen kinderen, begeleid dooreen professionele kracht, mee doen aan allerlei activiteiten die het leesplezier bevorderen. Zo mogen de kin deren verhalen en gedichten schrijven maar ook poppen en maskers maken. De kinderen die gisterochtend de Boekieboekie mobiel bezochten voelden zich di rect thuis in de oude zeecontainer. Ze namen plaats aan de tafeltjes en begon nen te schrijven. De mobiel staat nog tot en met vrijdag 24 mei voor De Flat. Foto Dennes van der Wel/Roet Dijkstra Vlaardingen B en w van Vlaardingen moe ten onderzoeken of de contracten met tóp-'. ambtenaren zo kunnen worden aangèpast, dat als zij slecht functioneren 'gewoon' kun nen worden ontslagen. Zonder afkoopsom men of langdurige wachtgeldregelingen, waardoor de gemeente op kosten wordt ge jaagd. Dat stelt de gemeenteraadsfractie van de So cialistische Partij in schriftelijke vragen. De SP doet dit naar aanleiding van de berichten die vorige week verschenen in deze krant over de afkoopsom.die de gemeente moet be talen aan de door een reorganisatie overbodig geworden directeur F. A. M. Schreiner van de Dienst Stadswerk. In de brief vraagt de SP de gemeente het pre cieze bedrag bekend te maken dat aan de per 1 januari vertrekkende directeur moet wor den betaald. De partij is benieuwd op welk budget moet worden bezuinigd om de afkoop- som mogelij k te maken. Het ïs volgens de par tij 'niet te. verteren dat goed functionerende maatschappelijke organisaties op.hun subsi die gekort worden en de tarieven voor bur gers moeten stijgen, terwijl wanprestatie le-. verende ambtenaren met grote bedragen naar huis gaan'. Ook wil de SP weten of er binnen de gemeen te niet een andere plek voor de betreffende di recteur kan worden gevonden zodat de man met behoud van salaris gewoon door kan wer ken. "De gemeente zou .volgens .de SP op die manier veel geld kunnen besparen. De partij plaatst tevens vraagtekens bij het optreden van voormalig wethouder en huidig fractievoorzitter J. Ranshuijsen van W2000. Deze partij heeft bij monde van raadslid L. ten Have het ontslag van de directeur en de daaraan gekoppelde geldelijke vergoeding in de. publiciteit, gebracht De SP wijst er in dé brief op dat juist Ranshuijsen degene was die bijna vier jaar geleden als'wethouder van de PvdA instemde mét de benoeming van de di recteur. De SP.vindt het een vreemde zaak dat VV2Ö0Q nu roept dat de gemeente, met een overzicht van het verloop van de carrière van Schreiner in de hand,'gewaarschuwd was. Ranshuijsen heeft volgens de SP destijds zelf ingestemd met de benoeming van de topambtenaar. Schiedam The Scene is aange trokken ais hoofdact voor het VAGE Maasboulevardfestival, dat traditiegetrouw in het weekeinde na de langste dag van het jaar wordt gehouden. Ook de feest band Jammah Tammah en de Raggende Mannne treden aan op het muzikale gedeelte van het programma, dat zaterdag 22 juni in de directe omgeving van het Schreiers huisje wordt gehouden. Het popfestival wordt eerder op de dag opgeluisterd door groepen van de Schiedamse popschooi. Ook treedt de Maassluise groep Stuffed op. Het popfestival vormt slechts een klein onderdeel van het totale programma van Maasboulevard. Er komen een braderie, een groot spelcircuit en tal van andere acti viteiten. Op zondag worden de grote grasvelden langs de Nieuwe Maas benut voor een voetbaltoer nooi, dat inmiddels met zestig deelnemende teams is volge boekt. Voor het grasvolleybaltoer- nooi kunnen drietallen zich nog wel inschrijven, op faxnr. 4350079. Door Hans Verhagen Den Haag Met zijn agressieve jaloerse gedrag tegenover de ex- vriend van zijn Delftse vriendin (27) tekende een 25-jarige Vlaar dinger op 11 februari bijna zijn ei gen doodvonnis. De Vlaardinger kon het niet verkroppen dat de ander, een 24-jarige Delftenaar op 11 februari bij de Delftse vrouw over de vloer kwam. De Delfte naar zou gaan zwemmen met zijn zoontje, dat was geboren uit zijn relatie met de vrouw. Tussen beide mannen ontstond een worsteling en de Vlaardinger trok een mesje waarmee hij zijn opponent in de nek en de keel ver wondde. De Delftenaar moest voor behandeling naar het Delftse Reinier de Graaf Gasthuis. De tweelingbroer van het slacht offer ontstak later op die dag, na dat hij van de steekpartij vernam, in woede. Samen met een 26-jari- ge vriend werd besloten dat de Vlaardinger moest worden 'afge maakt'. Beide mannen hadden die dag ieder al tien pillen xtc en speed ingenomen. De vrouw werd verzocht om de Vlaardinger met een 'buzzer' op te piepen, met de' bedoeling dat de twee hun plan konden uitvoeren. De vrouw voldeed aan dit verzoek, maar de 25-jarige Vlaardinger, die die avond in de nabijheid van haar flatwoning vertoefde, voelde nattigheid en zei tegen haar dat hij niet naar haar woning zou ko men. Dat was omstreeks half tien 's avonds. Later, om één uur 's nachts, onL moetten de twee Delftenaren bij toeval hun slachtoffer toch in een parkje in de buurt. Vrijwel onmid dellijk trokken beide mannen hun messen en begonnen op de ander in te steken. Deze was ko men te vallen. De tweelingbroer stak meerdere malen in een been van het slachtoffer, maar diens 26- jarige maatje stak met zijn vlin dermes minstens één keer in de borst van de 25-jarige. Door luid te gillen redde hij moge lijk zijn leven, want toen buurtbe woners kwamen aanrennen zet ten de twee Delftenaren het op een lopen. De Vlaardinger moest een spoedoperatie ondergaan in het Rotterdamse ziekenhuis Dijk- zigt. Dat redde hem zijn leven. Gisteren stonden de twee Delfte naren en de 27-jarige wouw te recht voor de meervoudige straf kamer van de Haagse rechtbank. Officier van justitie mr. M. van den Honert achtte in het geval van de twee mannen poging tot moord met voorbedachte rade be wezen cn eiste vijf cn vier jaar ccl tegen respectievelijk de 26-jarige en de 24-jarige. De vrouw hoorde drie jaar cel eisen. De aanklager oordeelde dat zij medeplichtig was aan de moordpoging. De twee mannen gaven op de zit ting grif toe dat zij van plan waren de Vlaardinger te vermoorden. De 26-jarige erkende zelfs dat hij voor dit doel naar huis was gegaan om handschoenen op te halen, zo dat van hem geen vingerafdruk ken te zien zouden zijn. Mogelijk vanwege het drugsgebruik vergat de man de handschoenen echter mee te nemen. Op de vraag van rechter mr. S. Welbedacht aan de 26-jarige. waarom hij had meege daan cn bijna iemand had gedood, antwoordde deze: „Ik deed mee. omdat ik mijn vriend wilde hel pen." De vrouw vond niet dat zij schuldig was aan de steekpartij. Naar haar zeggen geloofde zij niet dat het zo ver zou komen dat de man zou worden neergestoken. Haar advocaat bepleitte vrij spraak omdat de steekpartij in het parkje geen direct gevolg was ge weest van het oppiepen van de Vlaardinger door zijn cliënte. „Die ontmoeting was toeval en uren la ter." aldus de advocaat. De beide andere advocaten be pleitten lagere straffen vGor hun cliënten op grond van hetzelfde gegeven. Naar hun oordeel was er sprake van poging tot doodslag en niet van poging tot moord. De rechtbank doet uitspraak op 3 juni. Schiedam 'Frits Brouwer is ge kozen tot voorzitter van het CDA- Schiedam,' meldde deze krant vo rige week op gezag van het nieu we bestuur van de christen-demo craten. Het bericht verscheen tot verbazing van. sommige CDA'ers, want die menen juist begrepen te hebben dat Brouwer na de laatste ledenvergadering slechts als ad- interim met de hamer tikt. Vol gens secretaris C. van Dalen heb ben zowel het bestuur als de ver baasde leden een beetje gelijk. „Brouwer fungeert sinds de laat ste ledenvergadering als voorzit ter," zegt C. van Dalen, die vanaf dat moment de secretariële taken op zich heeft genomen. „De voor zitter heeft echter duidelijk aan gegeven dat hij aanblijft totdat er een nieuwe kandidaat voor het voorzitterschap is gevonden. De kwestie is echter niet urgent. We gaan er als bestuur vanuit dat we de eerste tijd samenwerken." Verbaasd Brouwer is derhalve ad-interim, concluderen de door het bericht verbaasde CDA-leden. De betite ling'ad-interim' klinkt Van Dalen echter teveel ais een niet volwaar dige functie in de oren. „Brouwer neemt voor niemand waar. Hij heeft met zijn voorbehoud slechts aan willen geven dat hij niet de re guliere vier jaar wil aanblijven. In de tussentijd is hij wel degelijk een volwaardig voorzitter." Binnen het CDA wordt driftig ge speculeerd over het motief van het voorbehoud van Brouwer, die verleden jaar tijdens de diepe cri sis in de CDA-gelederen als rots in de branding fungeerde. Volgens Van Dalen is het gewoonweg niet de ambitie van Brouwer om gedu rende langere tijd voorzitter te zijn. Verschillende leden vermoe- den echter dat Brouwer zich niet ai te zeer aan de bestuurlijke ta ken wil binden om een gooi te kunnen doen naar een eventueel raadgüdnjaatschap.voor liet CDA. De.™ eerstkomende. ,^gèn^nte? raadsverkiezingen ^wörAen'Meï. twéejaargehouden.' Maassluis—Een 61-jarige man uit Maassluis is gisteravond met een hoofdwond en diverse kneuzin gen naar het ziekenhuis gebracht. De man fietste op de Burgemees ter Zaneveldstraat in Maassluis toen zijn stuur afbrak. Met een flinke klap smakte hij tegen het asfalt. Een ziekenauto moest er aan te pas komen om de man te vervoeren. Maassluis Met een buit van vijf kratten cola zagen agenten gister middag twee mannen wegrennen van winkelcentrum Koningshoek in Maassluis. De politie hield de twee aan en een onderzoek wees uit dat de kratten waren gestolen bij een supermarkt aan de L. Boonestraat. Tegen de mannen is proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft gisteravond een zogenoemde preventie-actie gehouden. Tijdens deze actie wer den verschillende voertuigen in de gemeente bekeken op niet af gesloten portieren en ramen. Ook keken de agenten of zich in de au to's waardevolle spullen bevon den. Bij de actie zijn tien auto's voorzien van een waarschuwings briefje en een preventiefolder over hoe de eigenaar kan voorko men dat er in z'n auto wordt inge broken. Schiedam Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrix- park in Schiedam staat zaterdag 25 mei in het teken van het schaapscheerdersfeest. Tussen 13.00 en 16.00 uur verlost schaap scheerder Van der Knaap schapen als het Friese melkschaap en Texelaar van hun winteijas. Be zoekers kunnen leren wol spin nen, touwdraalen, poppenmaken en vlasbraken. Kinderen kunnen meedoen aan een klompendans of een springtouw maken. .VawnwsivMO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1