Verzorgingshuis De Schutsluis naar de Schubertlaan K CDA is misschien wei slimmer dan iedereen denkt flgenda Beter milieu Creatievelingen laten werk zien Aad Brons toont foto's in bieb Vrijwilligers gezocht Peter Vleugel praat over stad Zierikzee Chemocar toert door gemeente Bruggen blijven zondag gesloten Nieuw beleid voor ouderen gericht op langer zelfstandig wonen Veel werk voor IHC Caïand Rotterdams Dagblad Dinsdag 21 mei 1996 Het milieu in Schiedam is de komende weken en maanden het on derwerp van gesprek. De gemeente gaat met de burgers de dialoog aan over milieu-onderwerpen, zo luidt de twee pagina's tellende aan kondiging in een huis-aan-huisbiad. 'De uitkomsten van deze geza menlijke gesprekken zullen als bouwstenen dienen voor het nieuwe milieuplan voorde periode 1997-2000'. Dat is aardig van de heren in het stadskantoor. Liever had ik gezien dat in het kader van het parkeerbeleid dat parcours ook zou zijn afge legd. Het college van burgemeester en wethouders heeft immers be sloten dat het gebied waarvoor de regeling met parkeervergunnin- gen (betaald parkeren dus) geldt, wordt uitgebreid. Natuurlijk is er een inspraaktermijn van kracht, maar dat is mosterd na de maaltijd. Zoals zo vaak zie ik weinig heil in het verweer. Ik heb ook nooit een scheidsrechter een strafschop zien annuleren na protesten van de be nadeelde partij. Het komt er op neer dat de bewoners van onder meer de Westvest, Marconistraat en de omgeving van de Singel moeten op draaien voor het parkeergedrag van de 'vreemden' die de parkeerga rages mijden. Dat is de omgekeerde wereld. De toegenomen parkeer druk in de wijken rond het stadshart wordt toch niet veroorzaakt door de bewoners? Nou dan! Er lijkt me een schone taak weggelegd voor de redactie van de Oost reporter, een wijkkrant gemaakt door en voor de bewoners van dat stadsdeel. 'Het doel van deze krant', verklaarde de redactie in het eerste nummer, 'is het bevorderen van de communicatie in Oost Wij hopen daarom veel reacties en suggesties van lezers te mogen ont vangen'. Wat men zich daarbij voorstelt is mij een raadsel, want mijn ingezonden briefis nog altijd niet geplaatst. Kennelijk vindt men de geboorte van de dochter van musicus Albert de Bruin en het gehark van reporter Rob Wark over De Bruins Schubertiade (inclusief twee foto's) belangrijker. De redactie kan het goedmaken door actie te voe ren tegen dc uitbreiding van het parkeerplan in Oost. Mobiliseerde bewoners en vereer het stadskantoor met eenbezoek om het parkeer plan van tafel te vegen. Maar even terug naar het begin. *Waar begint een beter milieu?' vraagt de poster die de wethouders op de campagnepagina met een Vastberaden blik lonen. Waar begint een beter milieu? Dat vraag ik me af als ik de heren zie poseren in een bloemperk tussen de narcis- i sen. Wie het grote niet eert... En dan die fiets aan de hand van de burgemeester. Ik heb hem nóg nooit op een tweewieler door de stad zien karren. Wel heb ik hem een keertje zien cricketen. In ruitj'esbroek en spencer. Dat was een kod dig gezicht. Maar Fietsen? Nee. Of had hij dat ding speciaal voor de fo to even van Bart de Leede geleend om een goed voorbeeld te geven? Ik weet wel waarom de heren poseerden tussen de narcissen naast het stadskantoor. Het was waarschijnlijk het enige stukje groen in de buurt zonder hondenpoep. SANDERSONNEMANS In buurthuis Nieuwland zijn donderdag 23 mei de werkstukken te zien die deelnemers aan de verschil lende cursussen hebben gemaakt. De deelnemers to nen hun kunnen op het gebied van pottenbakken, boetseren, creatief met kralen, bloemschikken en naaien. Ook worden demonstraties gegeven van pot tenbakken. boetseren en bloemschikken. De exposi tie duurt van 10.00 tot 16.00 uur en van 19 00 tot 21.00 uur. Het buurthuis ligt aan het Willem Dreesplein 2. Viaar dingen In het bibliotheekfiliaal in winkelcentrum De Loper is momenteel een expositie te zien met foto's van kunstenaar Aad Brons. De foto's zijn gemaakt tij dens allerlei popfestivals en andere evenementen. De expositie loopt tot eind mei. In dienstencentrum de Bijenkorf is er een tekort aan vrijwilligers voor het runnen van bardiensten op de dinsdag- en woensdagochtend van 8.45 tot 12.30 uur. De vrijwillligerstaak bestaat niet alleen uit het in schenken van drank, maar ook informatie geven tij dens dc activiteiten voor 55-plussers. Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met 4743066. De Historische Vereniging Gaardingen houdt don derdag 23 mei haar laatste lezingavond voor dit sei zoen. Om 20.00 uur begint in de grote zaal van dien stencentrum Soenda historicus Peter Vleugel te pra ten over de geschiedenis en bezienswaardigheden van de stad Zierikzee. Dc lezing is een inleiding op het bezoek dat de ver eniging op zaterdag 8 juni maakt aan Veere. Voor de ze excursiedag kunnen geïnteresseerden zich tijdens de lezingavond of daarna op telefoonnummer 4344649 of4740705 opgeven. Dienstencentrum Soen da is gevestigd aan de Soendalaan hoek Pruissingel. Maassluis De chemocar rijdt deze maand slechts eenmaal door de gemeente Maassluis en wel woensdag 22 mei. Tus sen 10.00 en 11.00 uur staat de wagen bij winkelcen trum Westeinde om vervolgens tot 12.00 uur bij het winkelcentrum Reigerstraat te parkeren. Daarna staat de kar van 13.00 tot 14.30 uur bij winkelcentrum Koningshoek waarna de wagen tussen 14.45 en 15.30 bij het Sparrendal de dag afsluit. De inwoners van de gemeente die niet in staat zijn hun afval bij de chemocar te deponeren kunnen te recht bij het gemeentelijk depot aan de Heldrings traat 6. Het depot is geopend van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Op vrijdag is het depot alleen 's ochtends geopend en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariètte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 De Koepaard- en Schansbrug worden zondag 26 mei by uitzondering niet geopend voor de recreatievaart. In plaats hiervan kunnen de vaartuigen op maandag 27 mei (Tweede Pinksterdag) gebruik maken van de openstelling om omstreeks 20.30 uur. De zondagse openstelling die in 1994 is ingesteld duurt van 8 april tot 6 oktober. De bruggen worden dan geopend om ongeveer 20.30 uur. Maassluis Het Maassluise verzorgingshuis De Schut sluis verhuist binnen twee tot vier jaar naar de Schu- bertlaan, vanaf de huidige plek gerekend aan de andere zijde van de Westlandseweg. Met de Woning Stichting Maassluis is afgesproken dat hiervoor één van de zogehe ten Elementumflats wordt gesloopt, om plaats te maken voor vijftig tot zestig units voor zwaar verzorgingsbe- hoeftigen. De verhuizing past in het nieuwe beleid, dat de zorgaanbieders in Maassluis gezamenlijk hebben opgesteld voor de komende jaren. Uitgangspunt daarbij is het ver der ontwikkelen van de mogelijk heden voor ouderen om zelfstan dig in de eigen woning te blijven wonen en daar de zorg te krijgen die nodig is. „Er komt dus geen nieuwe Schutsluis, maar een klei nere voorziening uitsluitend voor hoogbejaarde ouderen die pleeg- zorg nodig hebben." aldus direc teur J. Wijnslok van het Comité Ouderen Maassluis. „De bedoe ling is dat ouderen die nog thuis kunnen wonen, daar ook zo lang mogelijk blijven wonen, zij het met aangepaste zorg." Dit nieuwe beleid is vastgelegd in de nota 'Wonen, Zorg en Welzijn voor ouderen in Maassluis'. Bij de samenstelling van dit rapport hebben de Maassluise zorgaan bieders de Stichting de Tweemas ter. Stichting Ouderenwerk Maas sluis, Stichting Thuiszorg NWN en Stichting Verpleeghuizen NWN de handen ineen geslagen en een gezamenlijke visie ontwik- keld op de toekomst voor de oude renzorg en de afstemming tussen wonen, zorg en welzijn. Dit is in nauw overleg gebeurd met ver schillende woon-, zorg- en wel zijnsvoorzieningen en de doel groep zelf. Toename Volgens directeur Wijnstok dwingt een aantal ontwikkelin gen met verstrekkende gevolgen voor de zorgaanbieders de instel lingen tot deze samenwerking. „Maassluis heeft ongeveer 6800 inwoners die ouder zijn dan 55 jaar. Naar verwachting stijgt dit aantal in de komende tien jaar tot ongeveer negenduizend. Het voor de zorg aan ouderen beschikbare budget neemt echter, zoals het er nu naar uitziet, niet evenredig toe. Verder verandert de wijze van financiering, waardoor er geen ge garandeerde budgetten meer zijn." „Daarnaast," vervolgt Wijnstok „is er het versterkte zelfbewust zijn van de 55-plussers. De meeste ouderen willen langer zelfstandig blijven wonen en eisen meer in breng bij het bepalen van de op hen toegesneden zorg. Ook het rijk en de provincie stellen be paalde eisen aan de zorg. die ons steld. Ook de seniorenwoningen in De Goot hebben een opknap beurt nodig. Renovatie en/of nieuwbouw op de huidige plek, ten noorden van de Westlandseweg, is te kostbaar en past niet binnen de genjeentelijke plannen. De WSM heeft er daar om voor gekozen één van de flats aan de Schubertlaan te slopen en te vervangen voor vijftig tot zestig verpleegunits voor hoogbejaar den. In latere instantie worden de overige fiats in de wijk gereno veerd, waarbij een groot aantal woningen geschikt wordt ge maakt De Sch utsluis in Maassluis verhuist naar deSchubertlaan en krijgt dan een andere dpzet om te vol doen aan de nieuwe eisen. Foto Denncs van der Wel/Roel Dijkstra als plaatselijke zorgaanbieders dwingen na te denken over de toe komst." De zorgverleners m Maassluis wilden niet lijdzaam afwachten wat de toekomst brengt, maar ac tief anticiperen op deze ontwikke lingen. Eén van de door hen be dachte oplossingen is het ver plaatsen van verzorgingshuis De Schutsluis, de ouderenwoningen in De Vloot en dienstencentrum De Vloot naar de Schubertlaan in de Componistenbuurt-Zuid. Het 26 jaar geleden neergezette pand van De Schutsluis voldoet niet meer aan de huidige eisen die aan een verzorgingshuis worden ge- deren. Dit plan kan dc goed keuring Wijnstok wegdragen. Hij ziet de Componistenbuurt-Zuid als een 'gouden locatie' voor ouderen huisvesting. „De nieuwbouw komt dichtbij het winkelcentrum, de geplande bibliotheek, het post kantoor, openbaar vervoer en an dere voorzier ingen. Hierdoor kunnen de o> ideren deel uit blij ven maken vi n de maatschappij. De Schutsluis on De Goot liggen daarvoor nu te j fgelegen." Wat er met de leeggekomen ge bouwen van De Goot gebeurt, is nog niet duidel jk. „Sloop is niet uitgesloten, ma, r misschien kun nen er met kleine aanpassingen woningen voor alleenstaanden van worden gemaakt of riantere appartementen voor senioren. Al les hangt af van de planologische ontwikkelingen die de gemeente met dit gebied voor heeft." Zorgteams Een ander voorstel in de geza menlijke nota is het samenstellen van nieuwe zorgteams met mede werkers van de Thuiszorg en de verzorgingshuizen. Deze teams zijn verantwoordelijk voor de ver pleging en verzorging, de huis houdelijke zorg en de welzijns zorg aan zelfstandig wonende ou deren. Medische en paramedi sche hulpverleners uit het ver pleeghuis worden, waar nodig, in gezet bij de zorg aan thuiswonen den en moeten dus nauw samen werken met de zorgteams. Met ouderen die om welke reden dan ook niet langer zelfstandig kunnen wonen, stelt de zorgcoör- dinatar een zorgplan op. Deze co ordinator stemt ook de activitei ten van verschillende disciplines en organisaties inhoudelijk op elkaar af. Voor deze nieuwe werk wijze is een 'ontschotting' van de financiering noodzakelijk. Op korte termijn wordt bekeken of binnen de organisatie gewerkt kan worden met een integraal budget waarmee alle zorgactivi teit^! gefinancierd worden. Ook worat gezocht naar een bepaalde stichtingsvorm, waarin de zorgaanbieders de activiteiten voor thuiswonende ouderen kun nen onderbrengen. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het CDA in Gaar dingen lijkt zich steeds verder in de nesten te werken. De fractie in de gemeenteraad is klem vast ko men te zitten. Enerzijds houden coalitiepartners WD, PvdA en D66 de christen-democraten in een wurggreep, terwijl aan de an dere kant het afdelingsbestuur én achterban de duimschroeven van de raadsleden steeds verder aand raaien. Medio april schoof de fractie eerst een stukje op naar de achterban. Tijdens een op 18 maart gehou den ledenvergadering in de Be- thelkerk was duidelijk geworden dat de achterban zich niet kon vinden in de bezuinigingen op met-name de bibliotheek. CJV en scouting. Op 18 april sprak frac tievoorzitter Klaas van Netten fer me woorden. De bibliotheken in de wijken moesten volwaardige fi lialen blijven en twintig procent bezuinigen op de jongerenvereni gingen - in plaats van de door b en w voorgestelde halvering van het budget- was meer dan ge noeg. En daarmee deed de fractie het werk van de eigen wethouder Aart Kool nog eens dunnetjes over. De partners in de coalitie trokken de CDA-fractie daarna aan de ha ren weer naar binnen. Dat over die bibliotheekfilialen, daar wa ren ze het allang over eens dat dat zo moest. En CJV en scouting zou den eenzelfde behandeling krij gen als alle andere verenigingen en instellingen. Knikken en je mond houden, dat moe: n beet- j e tegen Van Netten zijegd in de koffiekamer ten ..ludhuize. waar de vier een gezamenlijke verklaring op papier zetten Handig Tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota 1996 vorige week haakte Rien Lensvelt (SGP/RPF/ GPV) handig in op de problemen bij het CDA. Om liet CDA te hel pen, zegt hij, diende hy twee mo ties in. De eén leek op de geza menlijke verklaring van de coali tie. maar ging nét iets verder. Het automatisme van het door het col lege vastgestelde be/umigmgsbe- diag op de jeugdverenigingen maakte hij met die motie onge daan. De tweede motie kwam nagenoeg overeen met de uitspraken die Van Netten in apul had gedaan. Lensvelt zegt dat hij het CDA wil de helpen om zichtte pro file re n eeuw raadslidmaatschap don dersgoed dat hij dc -'iisten-de- mocraten van de wal in de sloot hielp. En of dat niet genoeg was. duwde het CDA-afdelmgsbesluui de eigen lïache nog eens kopje onder. Voorzitter Peter van der Zwan noemde het 'een gemiste Klaas van Netten (CDA): sterke troef kaart achter de hand. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema kans' van de fractie dat deze de motie die de subsidiebedragen aan de orde stelde niet had ge steund. Verder betreurt Van der Zwan het dat het CDA zo weinig ruimte krijgt om de eigen stand punten kenbaar te maken. Dat het CDA in Gaardingen lang zamerhand eens wat aan pr gaat doen is met verwonderlijk. Hun wc-thouder Kooi houdt zich op de vlakte en lijkt een beetje losge weekt van zijn partij. De onvoor waardelijke steur, die bij een lijst trekker /ou moeten horen, heeft hij verloren Dc fractie ziet zich gebonden aan de coalitie en durft daar niet var. los te komen Het is dan begrijpelijk dat een -twee maanden geleden nieuw geko zen - afdelingsvoorzitter zich wil laten gelden. Burner, de dagelijkse politiek telt natuurlijk de stem van de fractie. waai- de verhoudingen nu twee om drie zijn. Kantje boord dus. De vraag is welke kant het in novem ber bij de begrotingsbehandeling op gaat. Want dan moeten einde lijk de afzonderlijke bezuini gingsbedragen worden ingevuld. Dan gaat het er binnen het CDA om spannen: wordt de coalitie overeind gehouden, of luistert de fractie naar achterban en be stuur? Overtuigen De komende maanden hangt veel af van de persoonlijkheid van fractievoorzitter Van Netten. Weet hij zijn collega's van WD. PvdA en D66 te overtuigen van zijn belangen of wordt hij door hen onder de voet gelopen? Of: mag hel CDA met de eer gaan strijken dat deze partij de belan gen van CJV en scouting goed heeft verdedigd? Dergelijke triomftochten passen niet bmnen de huidige coalitie in Gaardingen. Samen uit. samen thuis; niemand mag wat langer wegblijven en zijn eigen gang gaan. De argumenten worden bin nenskamers uitgevochten, naar buiten toe moet een vier-eenheid worden uitgestraald. Al merken WD en PvdA in de discussie over de verkeersafsluitingen nu ook hoe moeilijk dat soms kan zijn. Los van de argumenten heeft Van Netten een sterke troefkaart ach ter de hand. Mocht het CDA het op het scherpst van de snede wil len uitvechten en wegvallen, dan verliest de coalitie de meerder heid. De coalitie telt nu twintig van de 35 raadszetels, waarvan het CDA er vij f bezet. Maai wat belangrijker is: er is geen recie plaatsvervanger voor de christen-democraten voorhan den. BurgerBelangen, Groen- Links en VV2000 zijn - al zouden ze al in de markt zijn- te klein om het college weer aan een meer derheid te helpen, de SP is niet aan de orde, en de SGP/RPF/GPV stelt dezelfde eisen als waarop het CDA zich in die situatie heeft stuk gelopen. Als het CDA uit de coalitie stapt, betekent dat dat er nieuwe onder handelingen moeten worden ge opend en daarmee zou de hele be zuinigingsoperatie, bedoeld om Gaardingen in 1998 weer financi eel gezond te maken, grote vertra ging oplopen. Een blamage voor WD en PvdA, die zich zo hebben ingespannen om deze coalitie aan tafel te krijgen. Is de CD A-afdelingsvoorzitter 'een onervaren jongetje dat nog een hoop moet leren', zoals PvdA- fractievoorzitter Anny Attema hem betitelde? Het begint er steeds meer op te lijken dat hij een handige strateeg is. En dat het CDA-met de wat onbehouwen uitspraken van de afgelopen maanden de eigen huid zo duur mogelijk verkoopt om tenslotte aan het langste eind trekken. Dinsdag 21 mei SCHIEDAM Café 'De Unie'. Jazz-competitie, 20.00u. Podium. Jamsessie olvRi- chard,21.30u. VLAARDINGEN Holy. Excursie Rondje natuur in de stad, 19.30u. ROTTERDAM Rotterdams Conservatorium. Masterclass Brass, lO.OOu. Night- town. BurnmgSpear, 21.00ü. Dizzy. Tom Van Dyck,22.00u. Luxor Thea ter. HarneJekkers,20.15u. R'dams Centrum voor Theater. Het Ver langen/de Sade, 20.30u. Rotter- damseSchouwburg.K!.z.2ndSkin, 20.30u. Gr.z. Dansgroep Krisztma de Chatel, 20.15u. De Brink. OpZoek, 20.30u. Zaal De Unie. Mind the Gap, 20.3ÖU. Woensdag 22 mei SCHIEDAM Jeugdbibliotheek Bachpiein. Voorieesmiddag, 13.00u.Thurlede. Schoenenverkoop, lO.OOu. De Woud hoek. Zangkoor, 14.00u. ROTTERDAM Stadhuisplein. MarmierskapeJ, 12.30u. Rotterdams Conservato rium. masterclass Brass, lO.OOu. De Doelen. Gr.z. Lunchconcert, 12.45u, The Act. Jamsessie, 21.00u. Doelencafé. 8ebop Jam Session, 22.00u. Luxor Theater. Harrie Jekkers, 20.15u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 20.30u. Romeynshof.CiownBase- ra, 14.00u. DeSchuurkerk. Majeur Plus, 14.00u. Amphitheater. Een vreemde gast, 15.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Casino' (16) dag. 8. Ca lypso 3: 'Antoma' (16) dag. 4-6.45. Calypso 4: 'Shanghai Triad' (16) dag. 1.15-9.30, Calypso 2 Riksbio scoop: 'De Tasjesdief (a!) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: The Ju ror* (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 2: 'Money Train' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Get Shorty' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Dead Man Wal king' (16' dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5; 'Lord of Illusions' (16) dag. 6.45-9.30. ma.d». ook 1.15-4. Corso: 'Critical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma. 2- 4. The Living Sea' (al) dag. beh.ma. 3. do.vr.za.zo, ook 1. '12 Monkeys' (12) dag. 7.15-9.45. Venster 1: Fallen Angels' (12) dag. 8-10. ma. alleen 8. Venster 2: Teorema' (16) wo.Vmdt. 7.30. Ma. 8. 'Dersiebente kontinent' (16) wo, t/m za. 9.30. 'Benny's Video' (16) zo.di. 9.30. wo. 10. 'Menschen am Sontag' (16) wo. (22/5) 8. Lantaren 2: The White Balloon' (16) dag. 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Cutthroat Island' (16) dag. 1.15-4-7.45-9.30. Lumière 2: 'Broken Arrow' (16) dag. 4-6.45-9.30. ma.di. ook 1.15. Lu mière 3: 'Strange Days' (16) dag. 5.30-8.45. ma.di. ook 1.30. Lumiè re 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. ma.di. ook 1-6.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. 11.00-1.40-4.20-7-9.40. Pathé 2: Toy Story' (al) OV dag. 6.05-8.10-22.15. ma.di. ook II.50-1.55-4, Pathé 3: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.30-2-4.30- 7-9.40. Pathé 4: Things to do in Denver'When you'redead. (16}dag. 11.25-2-4.35-7.10-9.45. Pathé 5: '12 Monkeys'(12) dag. 12.40-3.30- 6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15. ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Perso nal' (al) dag. 1.05-3.50-6.35-9.20. Rex: 'Public Affair' (18) dag. vanaf 12.00. Kindermatinees: Cineraria 5: 'De Boefjes' (al) wo.do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Imax: Toy Story' NV (al) do- .vr.za.zo. 11.30-5.30. Lumière 2: 'Toy Story' (al) NVwo.do.vr.za. 1.15. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (al) do.vr.za.zo.wo. 1-3. Lumière 4: 'Ba be'(al) wo.do.vr.za.zo. 1.15-4. Pa thé: Toy Story' NV (al) wo.do.vr.za .zo. 11.50-1.55-4. 'Dunston checks m' (al) wo.do.vr.za.zo. 11.15-1.25. Schiedam IHC Caland in Schiedam (bouwer van offshore- en baggermaterieel) heeft weer voor 380 miljoen gulden aan or ders binnengekregen. In dit be drag zit nog niet een vrijwel zeke re mammoetopdracht uit China voor de levering van 'bouwpakketten' voor honderd kleine en middelgrote snijkopzui- gers, die gedurende een periode van ongeveer vijf jaar in China - met begeleiding van IHC-men- sen- in elkaar worden gezet. Daarmee is een bedrag van meer dan tweehonderd miljoen gulden gemoeid. De opdrachten voor 380 miljoen gulden betreffen de bouw van drijvende productiesystemen voor British Petroleum in het Ver enigd Koninkrijk en Maersk Pro duction in Denemarken. Beide productiesystemen worden inge zet in respectievelijk het Schiehallion-veld en Curlew-veld op de Noordzee. Het productiesys teem voor BP bouwt IHC-dochter SBM in Zwitserland samen met het Britse Brown Root. Daarnaast tekende IHC Holland (baggerwerven in Sliedrecht en Kinderdijk) een contract voor de levering van zes snijkopzuigers aan China en één voor een lokale aannemer in Maleisië. Voorts bouwt IHC Holland voor het bag gerbedrijf Dutch Dredging in Sliedrecht een sleepzuiger van 2500 kubieke meter bagger. De IHC Holland-werven zitten nu tot begin volgend jaar volgeboekt. De ook tot de groep behorende werf De Merwede in Hardinxveld- Giessendam bouwt voor de Britse South Coast Shipping een grind- zuiger van 4000 kubieke meter en krijgt mogelijk nog een opdracht voor een tweede. Deze werf heeft nu al werk tot midden 1998.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3