Sponsor van Sparta investeert in Leen Staub Psychologische nederlaag Neptunus Tennistalenten volgen Yan Betuw naar Enschede Ten Bosch in honkbalselectie Penny le Noble keert terug Sibbing volgt ïKrouwer op :;NK dammen wordt vervolgd Autocoureur houdt woord Tom Coronel nadert top Sagitta redt het vege lijf Oer-Neptuniaan moet degradatiegevaar helpen bezweren Eerste succes Sparta-softbal Tridents vermorzelt PSV Terugval cricketers YOC door dubbele nederlaag Van den Goorbergh wenst betere motor uit Japan Tweelingbroers veroveren koppositie in NK zijspan Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 mei 1996 Haarlem Giel ten Bosch van Vrienden Kmheim maakt sinds gistermiddag deel uit van de Olympische honkbalseleetie. Het Nederlands team van bondscoach Jan Dick Léurs is daarmee op één speler na rond. De strijd om het laatste ticket voor Atlanta (num mer twintig) gaat tussen Kin- heim-werper Tom Nanne en zijn ADO-eollega Patrick Klerx. Met de uitverkiezing van Ten Bosch is zijn concurrent vooreen positie m het binnenveld, Lars Koehorst van HCAW, definitief afgevallen. Santpoort Penny le Noble is na een jaar afwezigheid terugge keerd in delectie van het natio nale scftbaiteam. De speelster van Terrasvogels uit Santpoort werd vorig jaar zomer gepas ^erd voor het toernooi van Haarlem en speelde sindsdien niet meer in Oranje. Bondscoach Ruud Elfers heeft na overleg met zijn assisten- ten besloten Le Noble een nieuwe kans te geven tijdens het toernooi om de Canada Cup, dat van 16 tot en met 23 j uni in Vancouver wordt - gehouden. Le Noble is op meerde- re plaatsen inzetbaar. Rotterdam Hockeyclub Rotter- „Ü&rrk heeft Teriy Sibbing toege- ^Cvoegd aan het begeleidingsteam "-van het eerste vrouwenelftal. De "^oud-international, vele jaren ac- - -tief voor Rotterdam, is de opvol- l^ger van Michel Krouwer. ^f-Tegenover - het vertrek van de .CspeelstersAnnemarie Blanker, -^Martme van Halteren en Anne- -marie Roozendaai staat bij HC j- Rotterdam de komst van Marioes PlatzekvanHudito. SteemvijkZelfs drie barragepar tijen tussen Gérard Jansen en Er- no Prosman brachten geen beslis sing in de strijd om het Neder lands kampioenschap dammen. Komend weekeinde moet het tweetal daarom op Herhaling. Met versneld tempo wordt beslist wie Auke Scholma onttroont en de Nederlandse eer mag hooghou den op het WK in Ivoorkust. Een schoonheidsprijs verdient zo'n ontknoping niet, beseft Jansen. „Maar je kunt ook niet tot in den treure door blijven dammen.1' Als voormalig Europees kampi oen kon Jansen tegen oud-juni- orenwereldkampioen Prosman niefovertuigen op de manier die hij graag zou willen. In de tweede besMsingspartij balanceerde hij zelfeop het randje van de afgrond. Zandvoort Een beetje bluf was het wel geweest, maar Frans Ver schuur maakte zijn stoere praat achteraf meer dan waar. De 42-ja- nge Nijmeegse autocoureur had voor de tweede race om het Dutch Touring Car Championship (DT- CC) gisteren op het circuit van Zandvoort luid verkondigd dat hij zou winnen. De Gelderse veteraan hield woord. In een adembenemende race, met een zinderende finale, hield de Renault Mégane-rijder uiteindelijk de Duitser Konny Melkus (BMW) en Alard Kalff uit Zandvoort (Mitsubishi) enkele honderdsten van een seconde achter zich. Fuji Tom Coronel heeft in de competitie om het Japans Formu le 3-kampioenschap zijn achter stand op koploper Juichi Wakisa- ka verkleind tot vier punten. De 24-jarige Haarlemmer finishte za terdag met zijn Toyota in de vier de race op het circuit van Fuji als tweede achter Honda-coureur Kouji Yakanishi. Toms tweelingbroer Tim won tij dens de Formule Opel Euroserie op het circuit van Estoril de derde race. Door zijn resultaten in Por tugal staat hij in de tussenstand vierde met 29 punten. Rotterdam De korfballers van Sagitta spelen ook volgend sei zoen in de tweede klasse. De Rid derkerkers wonnen de beslis singswedstrijd tegen ONDO uit Middelhui-^ met 14-7. Door Loet van Sehellebeek Rotterdam In Amersfoort weten ze nu al: bij degradatie uit de hoofdklasse raken de honkballers van Quick sponsor Lan- dis kwijt. Hoe het bij Sparta zal gaan als de met veel moeite heroverde plaats op het hoogste niveau na één seizoen alweer moet worden prijsgegeven, valt nog te bezien. Sponsor Ger Tuns van Vitrine Art heeft zich daarover nog niet uitgelaten, maar begint zich, nu de laatste plaats in zicht komt, zo te zien al aardig zenuwachtig te maken. Gisteren, toen de tweede neder laag in de serie van drie duels met concurrent Quick zich aandiende, begaf hij zich zelfs binnen de bek ken om 'good old' Leen Staub iets in het oor te fluisteren. Zondag m Amersfoort had hij hetzelfde ge daan, maar toen liet hij ?ich nog met zachte hand door Staub ver wijderen. Eerder, tijdens de lang durige 'iosïngstreuk' van de bewo ners van Nieuw Vreelust (zes ne derlagen op rij tot aan de met een zucht van verlichting ontvangen zege van zaterdag, 7-4), toonde hy zijn betrokkenheid door opzichtig van gedachten te wisselen met o.a. werper Orlando Stewart. De man wil er kennelijk met zijn neus bovenop zitten om te zien of zijn geld goed wordt besteed. Zijn collega van Quick liet vorige week even gauw twee Antillianen over vliegen en die investering loonde zich prompt, want met Shertoh Saturnino en Remy Tielman in de ploeg werd het gat met Spana dit weekeinde dankzij twee overwin ningen 16-3 en 4-5) zo goed als ge dicht. Twee'punten nog slechts schei den de twee ploegen die de Vrien den van Kinheim verrassend en geruststellend dichtbij weten. Maar er is nog altijd (bijna) nie mand, die serieus gelooft dat de Haarlemmers lang in de hoek zul ten blijven waar straks de klappen vallen. Sparta's sponsor investeerde ook. Niet in spelers, maar in een derde coach. Zijn naam is al genoemd: Leen Staub. Vergroeid naar het scheen met aartsrivaal Neptunus, maar - iets dat niet veel mensen nog zullen weten - van oorsprong een Spartaan. „Toen hij hier op het derde honk speelde, was ik ballenjongen," herinnert Koos van der Mark zich. De coach haast zich de indruk weg te nemen dat Staub hein is opgedrongen, door wie dan ook. „Voordat het seizoen begon, wilde ik ewal iemand bij hebben. Als ik op het derde honk sta te coachen en Hudson John op het eerste, dan moet er iemand zijn die de boel in en om de dug-out regelt, de boys scherp houdt en, indien nodig, wissels doorvoert, zodat ik niet vanaf dne hoeft te gaan staan schreeuwen. Voor het seizoen kon het niet, maar vorige week kwa men de sponsor en Leen elkaar toevallig tegen tijdens een dagje uit van proeflokaal De Ooievaar en daar is de zaak in een stroom versnelling geraakt. Tuns (ook de werkgever van Van der Mark, red.) wist wat er bij mij leefde en hij heeft Leen toen gevraagd." Contact Staub zei geen nee. Maar al te graag verruilde hij zijn 'stekkie' bij het drinkhonk van Neptunus voor een plaatsje in de dug-out bij de club aan 'de overkant'. De ja ren van werkeloos toekijken na zijn min of meer gedwongen ver trek bij de drietanders waren hem niet best bevallen. Hij miste het contact met de jongens - en al waren het dan met 'zijn' jongens (van Neptunus dus), het aanbod van Sparta zou toch aan die be hoefte tegemoet komen. Toch was het geen volmondig ja. dat Staub liet horen. „Ik kijk het 'n weekend aan," beloofde hij. Om er in één adem aan toe te voegen dat hij volgende week onder geen beding het Sparta-pak wenst aan te trekken, want dan vermeldt het programma de dubbel tegen... Neptunus. Koos van der Mark zegt blij te zijn met de assistentie van Staub. „Leen is een enthousiaste vent, een man met een enorme erva ring ook," Dne zien niet alleen méér dan twee, ze weten ook meer. Van Staub was het idee zon dag de 42-jarige John van der Mark in te zetten voor de zaterdag één keer misgrijpende Michael Martha, die bovendien geen bal raakte. Met bij Quick een Amen- kaan op de heuvel (Earl Stein- metz) die de ballen een vaart van 90 mijl per uur pleegt mee te ge ven, hoefde van Martha geen won deren te worden verwacht. Van Van de Mark ook niet, maar de beste honkballende postbode van Rotterdam en omstreken slaagde er toch in als enige Spartaan twee maal op de honken te komen èn te scoren. Het kon de nederlaag (de grootste van dit seizoen, 16-3) niet voorkomen. Gisteren bleef Van de Mark weer op de bank. Martha mocht het weer proberm - hoog in de slag volgorde ditmaal - en kon op nieuw niet imponeren. Wel had hij met een goedgelukte stootslag een aandeel in de comeback van de roodwitten in de achtste inning (van 2-4 naar 4-4). Maar eerder had hij zich drie slag laten aansmeren co een moment dat alle honken beet waren met' hunkerende ploeggenoten. Sneu Fataal - en sneu voor een keihard knokkende Tony Benmngshof - was de homerun van Pat Romney in de negende inning. Maar de fouten die feitelijk tot de neder laag (4-5) leidden waren al eerder gemaakt: door Adam Slocum (tweemaal) en Angelo Cijntje. za terdag nog matchwinnaar met een grand slam home run. Cijntje was gisteren wellicht voor het laatst achtervanger, want Marlon Fluonia lijkt zo goed als hersteld van zijn schouderblessu re. Maar misschien is het verstan diger geen risico te nemen en de wel als slagman inzetbare inter national nog een weekje extra rust te gunnen. Met of zonder hem achter de plaat tegen Nep tunus is er voor Sparta normaal gesproken toch weinig eer te be halen Daarna evenwel volgen de wedstrijden die écht tellen. De redenering is niet van ons, maar van Leen Staub. Zaterdag QUICK100 OII 100=4- 8-2 SPARTA1 0 0 0 0 S 10 x=7-12-l Vitrine Art/Sparta: Orlando Stewart (9 in nings) 10-0-8-1. Landis/Quick: Eduard van Bennekom (5 1/3 1 man) 3-1-9-2, Dave Dusseau (2 2/3) 4-0-3-0 Homerun Sparta: Angelo Centje (6e inn, 3). Winnaar: Ste wart Verliezer: Van Bennekom Zondag SPARTA..00 2 010 0= 3- 5-3 QUICK2 010 013 x=16-15-3 Quick: Earl SteinmeU (718-0-5-3 Sparta: Didt Gregonus (22/3 -"-3) 1-0-7-2. Tony Ben mngshof (3 1/3) 2-2-8-3 Homeruns: geen Winnaar: Stcinmetz. Verliezer: Gregorius Maandag QUICK0 0 0 4 0 0 01=5-11-1 SPARTA0 00 110 020=4- 7-3 Sparta: Tony Benmngshof (8 1)6-1-10-3; Didi Gregorius (1) 0-0-1-0 Quick: Rogier Arnnuts (4 2) 2-0-3-0; Dave Dusseau (2/3 x 2)0-0-2-0, Eduard van Bennekom (2 2/3 1) 1-3-2-1, Dirk van 't Klooster (1 2/3) 1-1-0-0. Homerun Sparta: Ludwin Bemardma (4e inn, solo), homerun Quick:Pat Romney (9e inn, solo). Winnaar: Arnouls. Save: Van 't Klooscer Verliezer: Benmngshof Haarlem Na negen achter eenvolgende nederlagen pakte Vitrine Art/Sparta zaterdag middag in Haarlem de eerste winst van deze competitie. De Rotterdamse softbalsters ver loren de eerste wedstrijd van de 'doublé' tegen Kinheim nog met 6-Ö, maar revancheerden zich in het tweede duel: 2-3. Daan/oor ging Sparta heel diep. De overwinning kwam pas in de verlengingtot stand. Na de zeven reglementaire in nings waren beide ploegen in evenwicht (2-2). In de achtste Rotterdamse slagbeurt profi teerde Marga van de ïïeeden van. een fout van de catcher van Kinheim. KINHEIM SPARTA-. ...000 240 x=6 „.000 000 0=0 Werpcljfers Sparta: Esther van de Berg (5 innmgs 7) 1-4-8-1, Heidi van de Monnik (1 1) 1-0-1-1. KINHEIM000 011 00=2 SPARTA..001 001 00=2 Werpcijfera Sparta: Heidivan de Mun- nik(B) 2-2-6-2. Door Chris Mast Rotterdam—Tien punten tegen in twee slagbeurten. Oude rotten op de tribune van Tropicana/Nep- tunus konden zich niet herinne ren, dat hun favorieten zo waren vernederd als op eerste pinkster dag door Mr Cocker HCAW, 16-8. En dat nog wel op eigen veld. En dat ook nog nadat de wedstrijd zo feestelijk was begonnen. Wan* KNBSB-voorzitter Henk den Duijn kwam persoonlijk Ene de Bruin het bondsonderscheidings- teken opspelden. De Bruin stond op het punt aan zén 500-ste wed strijdinde honkbalhoofdklasse te beginnen. Hij kon toen nog niet vermoeden dat die voor zijn ploeg zo catastrofaal zou eindigen. Want die tien punten vielen in inning acht en negen. Werper en wer- perscoach Ken Brauckmiller stond in die fase op de heuvel. Zijn probleem? Door zijn functie van coach heeft hij natuurlijk wel invloed op het moment, dat hij de heuvel bestijgt, maar niet op het ogenblik dat hij de mount weer mag verlaten. De dag ervoor in Bussum huen de Rotterdamse velders - korte stop Eddy Dix voorop - ook al een baaidag: 5-1. Aan de andere kant van de balans over drie dagen stond alleen gisteren het magni fieke optreden van Neptunus- werper Harry Koster in een bijna perfecte no-run zege: 6-0. Koster zag slechts 29 Bussummers te genover zich in het slagperk, twee meer dan het minimum. Met 97 worpen had hij slechts iets meer dan drie ballen per slagman no dig. Het was Kosters tweede start dit seizoen. En een prestatie waar mee hij een reeks werpers uit de selectie van bondscoach Jan Dick Leurs in de schaduw stelt. Kosters*prestatie mocht dan de vieze smaak van de voorgaande wedstrijden hebben weggespoeld, feit blijft dat de landskampioen een psychologische nederlaag leed tegen HCAW. Net zoals eer der tegen Minolta/Pioniers. Het zijn deze clubs, waarvan in de play-offs en Holland Series een serieuze bedreiging kan uitgaan voor de machtspositie van Nep tunus. Ook vorige seizoenen ver speelde Neptunus punten in de reguliere competitie. Maar tegen de teams die aasden op een over name van de macht sloeg het on genadig van zich af. Daar ont breekt het dit seizoen nog aan. Zaterdag NEPTUNUS0 0 0 0 0 0 10 0=1-3-3 HCAW100 010 3 0x®5-9-1 Tropicana/Neptunus; Geoffry Kohl (8 in nings) 2-5-9. Mr. Coeker/HCAW: Casper van Rijnbaeh 7-2-3 Homerun Neptonus: John Balentina(7e inn, solo) Winnaar: Van Rijnbaeh Verliezen Kohl Zondag HCAW-3.01 100 2 3 7=16-18-0 NEPTUNUS600 "02 000= 8- 9-6 HCAW: Aimar Hoogland (2/3) 0-3 3. Patrick Tertsen (8 1,3) 4-3-6 Neptunus: Rob Cor- demans (6 2/3) 5-4-12, Ken Brauckmiller (2 1/312-3-6 Homeruns Neptunus: Eddy Due (le inn, solo), homerun HCAW: Rene Rijst (7e jnn, solo) Nick Fndsma (7e mn. solo) Winnaar: Tensen Verliezer: Brauckmiller Maandag NEPTUNUS02 0 03 0 001=6-164) HCAW.000 000 000=0- 2-1 Neptunus: Haty Koster (9) 1-1-2 HCAW: Danny Wout (7) 6-1-11. Jeroen Huberts (2)3- 0-5 Homeruns: geen Winnaar: Koster Verliezer: Wout Door Hans Schelling Oud-Beijerland Flip van Betuw was tijdens de districtsjeugdkam pioenschappen voor de laatste keer als bondstramer in dienst van de KNLTB aanwezig. De dis- trictstennisleraar beëindigt na ze ven succesvolle jaren zijn werk zaamheden voor het district Rot terdam. Van Betuw begint na de zomer samen met Ad Luttikhuis in Enschede een tennisschool. Het vertrek van Flip van Betuw is natuurlijk geen mededeling waar van men bij de tennisbond slape loze nachten heeft gekregen. Dis trictstrainers zien hun werk bij de KNLTB vaak als een tussensta tion om later een zelfstandige ten nisschool te beginnen. Er lijkt dan ook m eerste instantie voor opvol ger Jan Willem Baars mets aan de hand. Het tegendeel is echter waar, want de inwoner uit Bergen op Zoom komt bepaald niet m een gespreid bedje terecht. Vijf toptalenten uit de bondstrai- ning willen Flip van Betuw trouw blijven en kiezen nadrukkelijk voor onderwijs en tenmstraining in het verre Enschede. De Capelse Vanessa Elmendorp (15). Cyrille Bnulonois uit Arkel (15), Jasper Hunting uit Piershil (14), Stefan Weeda uit Spijkenisse (15) en Rot terdammer Michael de Jong (14) gaan m de Achterhoek twee maal per dag trainen. Het vijftal zal on derwijs volgen aan een LOOT- school in Enschede, waar onder meer de voetbaltalenten uit het internaat van FC Twente hun klasgenoten worden Dat de talenten bij Flip van Betuw willen blijven trainen, komt niet geheel als een verrassing. De Ca- pellenaar is gedeeltelijk hun pri- vé-trainer. Aan de andere kant speelt het vijftal bij TV Halfweg uit Spijkenisse. En dat is nu juist de vereniging waarVan Betuw als 'nevenactiviteit' het technisch be leid in handen heeft. Afwezige Natuurlijk werd er tijdens de dis- tnctsjeugdkampioenscnappen ook nog een balletje geslagen. Op de gravelbanen van Oud-Beijer- land - met 1012 leden de grootste vereniging uit het district Rotter dam -was Steven Bijl de grote af wezige De nummer dne van de Nederlandse ranglijst van jon gens tot en met 16 /ad. kreeg via de KNLTB een v. - d voor de kwalificaties v<. v ler sterren A-toernooi van T nen. De pupil van Henk van Huist werd op de drempel van het hoofdtoernooi uitgeschakeld. Mede door de af wezigheid van Bijl ging de eind strijd in deze leeftijdsklasse tus sen Stefan Weeda en Jasper Hun ting. Weeda gunde zijn trainings maat] e evenals vorig jaar slechts drie games. Vanessa Elmendorp bevestigde haar goede vorm van de afgelopen wekun. De Capelse, die :n het tweede team van Halfweg ver dienstelijk debuteerde in de hoofdklasse, was de sterkste bij de meisjes tot en met 16 jaar. In de eindstrijd bedwong Elmendorp Sjouke Liem, nadat ze eerder de als eerste geplaatste Na tali Birac had geklopt. In de categorie tot en met 14 jaar zegevierden de nummers één van de plaatsingslijst, De Barend- rechtse Manon van der Beek was te sterk voor Marcia van Wtngaar- den uit Hellevoetsluis. Bij de jon gens ging de beker naar Michael de Jong na de finalewinst op Den nis Okanovic, de grootste verras sing van het toernooi. De pupil van Humbert Douglas klopte maar liefst drie spelers uit de bondstraining. Nathan Hoofdman uit Mijnsheerenland werd de ver rassende winnaar bij de jongens tot en met 12 jaar. Uitslagen finale* districtsjeugdkam pioenschappen: t/m 10 jaar: llona van de Wetenng-Gaby an Heulen 6-2,6-3, Robert Pot-Olaf Roos 6-2.7-5. t/ra 12 jaar: Anne- mieke EJsholz-Debbie Meertens fi-3,3-6,5-2 opgave Meert en s. Nathan Hoofdman Sa- bin Tigu 7-5,6-4 t/m 14 jaar: Manon van der Beek-Marcia '.an Wjngaarden 6-2,6-4. Michael de Jon.;-Den nis Okanovic 7-6,6-1, t/m 16 jaar: Vanessa Elmendorp-Sjouke Lht. ij 2, 6-4 Stefan Weeda-Jasper Hun ïintj li 0 B-3 Good old Leen Staub: beding tegen Neptunus. Archieffoto Cnr Vos Eric de Bruin lacht breed uit, nogonwe- tend van wat /hem boven het hoofd hangt. Nep tunus' cap tain kreeg het bondsonder- scheidïngste- ken van KNBSB-vóor- zitter Den - Duijn, bloe men namens Sparta en een inderhaast 'georgani seerde' fles drank van te genstander HCAW. Later liep de jubila ris rond in een shirt waarop het aantal hoofdklasse duels was ge specificeerd: 146 voor Sparta, 354 voor Nep tunus. Foto Fred Emst/CorVos Rotterdam Overgangsklasser Tridents boekte dit weekeinde twee overwinningen. De honkbalploeg van coach Paul van den Oever bedwong PSV twee keer met dubbele cijfers: 1-16 en 11-4. Zondag kwam de zege op naam van Roy van de Peppel. De werper kwam in zeven innings tot de cijfers drie maal drie slag, vier maal vier wijd en vijf honkslagen tegen. Gisteren begon Van den Oever met Ferry van Hou- wehng, 2-54 in iets meer dan drie innings. Elton Koeiman maakte het af: 9-9-0 in het restant. Van den Oever weigert om PSV tot één van de zwak kere ploegen te bestempelen: „Eerder vond jk het juist één van de beste teams. Alleen Pirates en RCH steken er boven uit. Dc rest ontloopt elkaar met veel." In de eerste klasse kwakkelt Geul Techniek Feye- noord verder. Tegen Xanthos waren er ruime neder lagen: 12-2 en 19-7. Het enige lichtpuntje was de home run van Lennart van de Ham zaterdag. Daarentegen deelde Rotterdam Orioles de winst met de reserves van Twins: 13-8 voor Twins en 18-8 voor de Orioles. Winnend werper bij de Orioles was Borg van Katwijk met 2-1-9 in acht innings. Het verlies kwam op rekening van Jeroen Hollander: 11-1-18 in. zeven innings. Een 'grand siam home run' in de vijf de slagbeurt was voor Hollander de genadeklap. Schiedam/Rotterdam Vóór het voorbije weekeinde bivakkeerde VOC in de hoofdklasse op ds tweede plaats. Door de dubbele nederlaag - eerst tegen Her mes DVS, gisteren bij HBS - zijn de Rotterdammers achteruit geworpen in het tussenklassement In bei de wedstrijden had VOC last van het regenachtige weer. Tegen Hermes verloor de ploeg op 'runrate' (aantal runs per over). VOC had een lager gemiddel de dan de Schiedammers. Het duel met HBS werd in gekort tot twee maal 39 overs. In dat tijdbestek scho ten de Rotterdammers duidelijk te kort tegen de1 Haagse formatie, die de competitie tegen alle tradi ties in matig was begonnen. 1 Het treffen met Hermes DVS, op sportpark Harga, duurde zondag tot tien minuten over acht. De umpi-> res hadden de Schiedammers vijftig overs de tijd ge geven om te batten. Daarin hoefden zij niet per se het. totaal van VOC (192 all out) te overtreffen, maar ze moesten wel een beter gemiddelde hebben. Zo lui den immers de spelregels. Dat lukte Hermes, dat ein digde op 183 runs voor het verlies van vier wickets. Al geruime tijd wist Hennes dat het de partij had bin- nengesiagen. Nick Statham (48), Roger Bradley (34) en Jasper Blijer (28) hadden een goed fundament neergelegd. In de laatste overs zorgden GavinMcRae (34 not out) en Steven Lubbers ervoor dat Hermes in elk geval boven de vereiste 'runrate' (niet eens vier per over) bleef. De Nieuw-Zeelandse coach. Brad Whi te was met 41 runs topscorer in de VOC-innings. Bij HBS kwamen de bespelers van Laag Zestienho ven een dag later veel te kort. Ze zaten namelijk voor het schamele totaal van 105 weer aan de kant. Grote boosdoeners waren 'enfant terrible1 Leon Bouter en Diederik Visee. Bouter ruimde de eerste zes Rotter damse 'batsmen' op. Na een tussenstand van 40 zon der wicketverlies stond het niet veel later 49 voor 5. Bouter eindigde met de cijfers 6/32 in 14. De laatste vier wickets vielen toe aan Diederik Visee (4/2 in 15 ballen), maar toen waren de staartspelers 'aan een wanhoopsoffensief begonnen'; Zodoende was VOC all out voor 105 (topscorer: Bas Zuiderent met 40). Tweeënzeventig punten achter HBS, dat ër in de 39 overs flink het hout had opgelegd. Na tien overs stonden er al 54 rans op de borden, het honderdste punt werd in de 26ste overgeslagen. Die derik Visee (52) en Huib Visee (18) speelden van meet af aan hun 'no nonsense'-cricket, gevolgd door Rein out Scholte (33) en Riselada (40 not out). Na zes wedstrijden gaat het Vöorburgse VCC aan de leiding in de hoofdklasse. De ploeg van Oranje-aan voerder Tim de Leede diende gisteren HCC de eerste nederlaag toe. Datzelfde HCC en Excelsior volgen op1 twee punten, met een wedstrijd minder gespeeld. Ex- celsior zag gisteren de altijd beladen derby tegen ri-1 vaal Hermes DVS afgelast worden. Op sportpark; Thurlede in Schiedam kon niet worden gespeeld. 1 Mugello Eén punt na een strijd op leven en dood. Jurgen van den Goorbergh had er op het circuit van Mugello, tijdens dc Grote Prijs van Italië, evengoed zeven kunnen toegvoegen aan zijn totaal voor de we reldtitelstrijd in de 250cc-klasse. De Honda van de Nederlandse wegracer kwam op de rechte stukken echter vermogen .ekort. Het resultaat was een te leurstellende vijftiende plaats. De Brabander hoopt voor de TT van Assen, eind juni, sneller fabrieksma- teriaal uit Japan te ontvangen: „Deze machine is langzamer dan vorig jaar. Dat kan natuurlijk niet." Van den Goorbergh behoort in de wegracerij tot de subtop. Met marginaal materiaal scoort de Breda- naar zijn puntjes, maar meedoen om de eindzege is voorlopig slechts een droom. Bijna een minuut moest hij c? het Toscaanse circuit toegeven op we reldkampioen en winnaar Mad Max Biaggi. De Itali aan heeft in vijf Grote Prijzen een straatlengte voor sprong genomen op zijn concurrenten. Nummer twee in het WK-klassement, de Japanner Harada, heeft al een achterstand van 45 punten. Van den Goorbergh staat veertiende met dertien punten. Zondag streed hij met zes collega's om de negende plaats. Van dat groepje eindigde hij als laatste, goed voor één WK-punt. Net als Max Btaggi lijken ook Haruchika Aoki 125cc) en Michael Doohan (500cc) hun wereldtitels te gaan prolongeren. Aoki, rijdend voor het raceteam van Hans Spaan en Arie Molenaar, finishte zondag als tweede, anderhalve seconde achter de Duitser Peter Ottl. Michael Doohan zegevierde in de 500cc-klasse en heeft in het klassement een voorsprong van 25 punten op de Italiaan Luca Cadalora. Harfsen Jacky en Wiijam Janssen hebben zaterdag de vierde wedstrijd gewonnen van het open Neder lands kampioenschap motorcross voor zijspannen, De tweeling uit Wijehen eindigde in beide manches als tweede. Daarmee boekte het duo de dagoverwin ning en nam het de leiding in het NK-klassement over van Gerton Kops en Sies Hurkmans, die naar de vierde plaats duikelden. De Belgen Goovaerts en Vèrbrugge waren na een bliksemstart in de eerste manche de besten op het modderige parcours. In de tweede manche ging de winst naar ae gebroeders Wiilemsen uit Lochern?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3