26 PPSC van de hel in de zevende hemeï 4 Excelsiór'20 blijft een vierdeklasser 'Laat nu die koe maar naar Kethel komen' 'Is Riem Klink geen voorzitter meer?' Holy is nog springlevend Record Starink in Monaco •rjffi&t WMf k Lokale voetbaistrijd staat ter discussie Unitas'63 heeft tweede mijlpaal binnen bereik Schiedam op kosten gejaagd door inbraak De Korenbeurs haalt versterking in huis Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 mei 1996 Door Nick van der Sluis Vlaardingen Holy heeft gister middag aangetoond wel degelijk nog springlevend te 4)n. Door een 5-4 overwinning op HBS kregen de Vlaardingse honkballers, ver kerend in de onderste regionen van de hoofdklasse Zuid weer wat lucht. Holy moest wel diep spitten voor de zege, de tweede in de com petitie, want pas in de 'tie-break' de tiende inning werd het winnende punt doof Dimitri de Smit gescoord. De ploeg van coach John Jonkers heeft overigens wel hard moeten knokken voor dit resultaat. De Bossche tegenstander pakte al meteen in de openingsslagbeurt een 3-0 voorsprong omdat de aan val van HBS in het slagperk geen enkel 'respect' toonde voorde Ho ly-pitcher Danny Rossoni. Maar de Schiedammer herstelde zich fraai, in dubbel opzicht zelfs, want niet alleen hield hij de Brabantse slagploeg verder goed onder con trole, een driehonkslagin de acht ste inning legde de basis voor drie Vlaardingse tegenpunten. Holy kreeg daarmee de Bossche tegen stander weer in zicht: 34 (Steve Naarden, Danny Rossoni en Dimi tri de Smit). In de negende Vlaar dingse slagbeurt kon Bram Jon- gerius profiteren van een opoffe ringsslag van Juijen Volmer om de gelijkmaker te scoren en een verlenging uit het vuur te slepen. „De druk is er af," kon Holy-eoach Jonkers na afloop tevreden, maar bovenal opgelucht vaststellen- ,,Zo'n overwinning hadden de jongens nodig. De opwelling van Ronald Tarmond, na de ietwat desastreuze nederlaag tegen De Hazenkamp, heeft blijkbaar in spirerend gewerkt We hebben in deze wedstrijd lang op mogelijk heden moeten wachten, .naar de laatste drie innings waxen voor ons." Moeilijke start Lovende woorden van Jonkers óok voor zijn pitcher Rossoni, die een uitermate moeilijke start ken de. „Danny Hééft zich na de slech te openingsmning goed hersteld en toonde daarmee zijn klasse in dit team." Toch hebben "Jonkers en zijn ploeg met enige angst naar het scorebord. Het wedstrijdverioop en de weersomstandigheden ge keken. Er hingen ook gistermid dag dreigende wolken boven de Zwaluwenlaan en bij een 9-3 ach terstand 'Zou een onderbreking (en een eventuele afgelasting van de wedstrijd als de neerslag hard nekkig zou blijken) mogelijk een nederlaag tot gevolg hebben. Het bleef echter droog en Holy profi teerde daar uiteindelijk dankbaar van. In de hoofdklasse Zuid was voor de pinksterperiode een- dubbel programma vastgesteld, maar op een wedstrijd na werden alle du els van deel een afgelast. Zo ook Spijktnisse-Holy. Deze wedstrijd is verplaats naar komende don derdagavond. Stand hoofdklasse Zuid: Tilburg 8-16, Jeka 8-12, Spjjjkenisse 7-10, SAT Tigers 7-10, Braves 8-10, All Stars 8-8, The Hawks 8-8, Feye- nöord 2 8-6, De Hazenkamp 8-6, Vlaardingen Holy 84, Alcoa Zwijndrecht 94, HBS 8-2. Vlaardingen Twee weken voor de nationale zwemkampioen- schappen heeft Brenda Starink een belangrijke stap gezet op weg naar de Olympische Spelen. De 21-jarige zwemster van VZC Vlaardingen dook bij het interna tionale Zwem gala in Monaco op de vijftig meter rugsiag voor het eerst onder de dertig seconden. De tijd (29.85) was zo scherp, dat zij daarmee het nationale record, dat sinds 1992 met 30.01 seconden op naam stond van Ellen Elzer- man, verscherpte. De talentvoile zwemster uit Spij- kenisse, die vrijwel zeker is van een plaats in de nationale wissel- slagploeg voor Atlanta, zorgde za terdag tijdens de series -in het olympisch zwembad van Monaco voor pure progressie. In gezel schap van de sterkste sprinters ter wereld plaatste zij zich met een tijd van 29.92 voor de kwartfi nale, Dat het kersverse nationale record een dag later al zou sneu velen, had zij zelf niet verwacht. „Hoewei ik er bij het PSV-Gala twee weken geleden ook al dicht bij zat, was ik niet op het nationa le record uit," blikt Brenda Sta rink terug op het zwemevene- ment. „Bij VZC Vlaardingen gaan we nu pas op snelheid trainen, daarom kan er denk ik best nog wat van die tijd af. Ik heb m'n zmnen ge zet op de honderd meter rugslag. In Monaco kwam ik tot 1.04.05, terwijl de Olympische limiet 1.03.12 is. Ik had geen beste start, maar dat ik toch al in 1.04.05 flnis- te, geeft me de zekerheid dat ik nogsneller kan." Door Sander Sonnemans Schiedam De klap kwam keihard aan in Kethel. Zo stond WK op de drempel van de promotiewedstrijd richting tweede klasse en ineens was het PPSC dat de stadgenoot dan toch nog bruut opzij duwde en zelf als de winnaar uit de naeompe- titie stapte. Met dank aan libero Eric van Harmeien die in z'n eentje 'PP' voor het hellevuur vandaan sleepte en met de twee benodigde treffers meenam de zevende hemel in. WK won weliswaar met 3-2, maar dat resultaat, zo viel vooraf al te bere kenen, zou niet voldoende zijn om de bierpompen weer eens wijd en lang open te zetten. „Laat nu die koe maar komen," reageerde een supporter op de uit schakeling van WK, daarmee doelend op het koe-schijten dat zaterdag 1 juni het hoogtepunt van de familiedag in Kethel moet zorgen. „Een voordeel heeft deze uitslag wel. Die dag kan gewoon volgens het programma worden afgewerkt." WK had zaterdagavond het sce nario nog even moeten bijstellen. Vooraf was daar nauwelijks reke ning mee gehouden. WK reken de er sowieso al op dat in de derby tegen PPSC de beslissing pas zou vallen. Maar dat de Kethel-club zaterdag in Sehiebroek bedrogen uit zou komen en zich in een schier uitzichtloze positie zou ma- nouevreren, nee, daar was niet óp gerekend. Schiebroek'94, in de eerste wedstrijd van de nacompe- titie door PPSC op een 2-0 neder laag getracteerd, bakte WK een poets en won met 3-2. Aanvankelijk leken d'e 'KetheUappers' hel k?rwAi tegen de fusieclub simpel te klaren. Door doelpunten van Robin Smal- legange en Bart Raaymakers (streep met zijn 'fluwelen' linker) had WK na een half uur al een riante 2-0 voorsprong opgebouwd. Na de tegentreffer (strafschop be nut door Harry Overduin nadat Marco Scholte de voortdurend provocerende Travis Martina te gen het gras had gewerkt) vlak voor rust, leek het theekwartiertje voor WK van pas te komen om orde op zaken te stellen. In de tweede episode viel het spel van de Schiedammers echter ver te rug en daar profiteerden de gas theren tweemaal kort achter elkaar dankbaar van: 3>2. Simpel rekenwerk had geleerd dat WK gezien hetdoelgemüddeï- de minimaal met twee treffers verschil PPSC zou moeten ver slaan om als winnaar van de na- competitie uit de bus te komen. Lang, heel lang, leek het er ook op dat de ploeg van interim-trainer Bram Scholte voor het mirakel zou zorgen, want WK ging met een riante (3-.0) voorsprong de rust in. Maar nadat diep in de tweede helft de regelmatig opkomende Eric van Harmeien zijn kunst stukje in de vijandelijke gevaren zone had besloten met een even fraaie treffer, kreeg 'PP' toch weer hoop en begon het nog even te spoken in Kethel. Het publiek, in groten getale op de cruciale derby afgekomen, maakte zich op voor een lekker slot en kreeg zowaar nog waar voor de bij de kassa neergelegde knaak. Vlak voor tijd krulde Van Harmeien vanaf rand je strafschopgebied een vrije trap om de muur en langs de tever geefs naar de kruising zwevende gelegenheidsdoeiman Michael Huigen (Stefan van Hagen ge blesseerd; red.): 3-2 en PPSC was er door. Dolle taferelen speelden zich af in het veld en op de tribune terwijl VVK lamgeslagen de on verwachte tegenslag trachtte de verwerken. Binnenbrandje Maar ook in de eerste helft was er al van alles te beleven geweest. Reeds in de eerste tien minuten was PPSC-spits Ruud Opden- brouw tweemaal dicht bij de ope ningstreffer maar zag hij zijn kop bal gestuit door de lat en schoof hij oog in oog met de doelman zijn tweede buitenkansje rakelings voorlangs. Als gevolg van een fout van PPSC-keeperMarco van Veen werd WK in het zadel geholpen .en werden de rollen omgedraaid. Van Veen liet een hoekschop van Richard Leeker uit zijn handen glippen waarop Robin Smallegan- ge, de absolute smaakmaker in Do*-' MikosGouka RotterdamHet wonder waarop trainer Hans de Rover hoopte is niet geschied. Exeelsior'20 ver loor na'de thuiswedstrijd tegen TOGB zaterdag ook het tweede naeompetitieduel. Transvalia stuurde de Schiedammers met 'een 2-0 nederlaag naar huis. De Thurledeploeg is en blijft dus gewoon een vierdeklasser. On danks dat ziet de oefenmeester het (voetbal)Ieven van de zonni ge kant en rekent hij nu al op sportieve revanche. De Schiedammers konden het treffen niet op volle sterkte af werken. Aanvoerder en steunpi laar Luuk van Troost kreeg 's ochtends zijn schorsing door de PTT thuisbezorgd. Ook Dennis Egging (geschorst), Glenn Ton, Robert van bet Zelfde, Johan Hammerstein en Richard van de Meer waren om uiteenlopende redenen niet inzetbaar, dus moest trainer Hans de-Rover het voor een groot deel met de twee de garnituur doen. Lichtpuntje was de aanwezigheid van Marcel van der Meer. Na lang blessure leed was de middenvelder ein delijk weer van de partij. „AL je met zes spelers uit bet tweede elftal de tegenstander zó onder druk kan zetten, denk ik dat je in de breedte goed in de spelers zit," concludeerde De Rover na afloop terecht „Wij hebben het spel gemaald maar kwamen tot te weinig uitge speelde kansen Zij komen er drie keer goed uit en schieten er twee in. Dat is hun verdienste." Met de laatste woorden doelde De Rover ongetwijfeld op de laatste rijf minuten voorde pau- ze. Excelsior'20 liet in dat ge deelte van de wedstrijd de bal zeer snel van voet tot voet gaan en kreeg een paar goede kansen. Eerst was er de loepzuivere voorzet van Erik Ruts die niet doeltreffend werd behandeld door Ersin Kaplan. Vlak daarna kwam Marco Jalink net iets te kort en vervolgens strandde Marcel van de Meer op de kee- f per. Tot overmaat van ramp en volledig tegen de verhoudingen- in kwam Transvalia op 1-0. Een* voorzet van Erwin Saarloos ver-/ dween via de rug van Erwin van' Deventer achter doelman Jan Flokstra. Een doelpunt met een luchtje 'omdat vrijwel niet te zien was of de bal over de lijn was gegaan, Grensrechter Lens zag het wél en keunie de treffer goed. Na rust beperkte Transvalia zich tot verdedigen. Van' der Meer was nog dichtbij de gelijkmaker maar lat en wederom doelman Van As stonden hem in de weg. Diep in blessuretijd maakte Ro nald Mulder het feest voor de thuisploeg compleet. „Waar wij dit seizoen vooral in tekort zijn geschoten, waren de momenten waarop het in een wedstrijd tegenzat Excelsior'20 heeft dan te weinig spelers die zich. weg kunnen cijferen en in het belang van de ploeg kunnen spelen. Na de winterstop kwam daar progressie in en wy hopen de stijgende lijn in het nieuwe seizoen door te trekken," blikte De Rover nog even terug. „Voor volgend seizoen hebben we een groep die zeker een gooi moet kunnen doen naar promotie. Het tweede elftal heeft genoeg spelers die de concurrentie met de eerste elf aan zouden kun nen." In elk geval is 'enfant terrible' Johan Hammerstein er de vol gende competitie niet meer bij. Hij vertrekt naar Zwaluwen. Da niël Bakboord keert terug. Hij speelde dit seizoen in het twee de elftal van eersteklasser Sche- veningen. Tnutfvalia-Exceislor'Zd 2-0 fl-Cj. 45. An dy Roodenburg 1-0,35. Ronald Mulder 2- Q. fljjioodeöwöen: Scheidsrechter van Ryn gaT geel aan Ron van Vieringen, Huib Rosdijk (Transvalia) en Jan Flok stra (Excelsior 20) TVs^rrr.Ihs: Vsn A3.0e£, MsTCd V2H d? Wielen. Van Wieriögen, Jansen (61. Bode- gom), Saarloos, Üdmk (6! Visser), Rijs- dük. Mulder, Robert van de Welen. Ex celsior^: Flokstra, Ettroan (46. Vester), Smits, Van Des-enter. Znydam, Bosdijk, Van de Meer, Eikmans (70. Van Corten- berghe], Kaplan, Jalink, Ruts. Kethel, als een scherprechter hei vonnis velde: 1-0. Na dat doelpunt raakten de ge moederen hevig verhit toen PPS- C'er Remco Magni zijn hoofd ver loor en een onbestrafte overtre ding van Marcel van der Ven be antwoordde met een oplawaai die arbiter Lex Stofkoper niét was ontgaan. Rood was het logische gevolg, maar daarmee was het binnenbrandje niet gedoofd. Niet veel later lagen Van der Ven en 'PP'-verdediger Jeremy Hage- stein met elkaar in de clinch en le ken de bezoekers het spoor ver volgens volledig bijster te zijn. Precies op dat moment sloeg WK toe. Eerst zorgde Smallegange uit een perfecte voorzet van Marco Klein met een schitterende kop- oal voor 2-0 en op slag van rust completeerde hij zijn hattrick. Euvel Het zelfde euvel van de afgelopen weken brak WK na de thee ech ter zwaar op. Het kreeg wel opge legde kansen, maar benutte die niet en daar putte PPSC moed en kracht uit. De vechtiust die de Thurledeclub vervolgens op het dramatisch onderhouden en am per bespeelbare veld aan de dag legde, werd beloond door Eric van Harmeien. Met twee raken inzet ten ontpopte hij zich tot de held van de dag en werd hij dan ook door de uitzinnigge supporters bejubeld als een afgod. Komende zaterdag (14.30) kan PPSC het tweede klassesehap veroveren. De formatie van trai ner John Kloppers speelt dan op het terrein van S W tegen Xerxes. WK-PPSC 3-2 (3-0). 11/30 en 45 Robin Smallegange 1-0,2-0 cn 10 80 en 85 Eric van Harmelen 3-1 en 3-2 Öijzoüderheden; PPSC'er Remco Magni werd in deel een met rood van het veld gestuurd Teamge noot Rob van Vliet kreeg geel. WK: Huigen, Scholte, Huijsman, Van Baarïe, Raammakers, Van derven (75. Van Mil), Smallegange, Klein, Van de helm, Decker, Smit PPSC: Van Veen, Van Krugten, Van Har- melen, Hagestein, Remco Magni, Meij- boom (79. Kiaassen), Kolmeter (46. Van Berk), Van Vliet, Sandro Magni (46 Wester- veld), Opdenbrouw, "t Hoen. PPSC'erRem- co Magni wordt door aanvoerder Jeremy Hage stem (tweede van rechts) en Rob van vliet (tweede van links) tot be daren ge bracht nadat arbiter Stof koper hem rood heeft ge toond. Marco Klem wacht op de spelher vatting. foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Erwin van der Lee Oude glorie bij elkaar 'op' HBSS. De voormalig eerste elftaispefers Droge, Aaldijk, Leewang, Smit, Vermeulen, Kor poraal, Streyi, Scheffers, van Walsum, Koninghet team uit 1967 bekijkt oude foto's. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra tien man konden daarin en een trip naar Dordrecht kostte een tientje. De spelers moesten dat bedrag ophoesten met uitzondering van de werklozen. Die mochten niet betalen en dus ging de pet net zo lang rond totdat we de chauffeur die tien guldens konden geven. Over het feit dat de één naast zijn contributie meer moest betalen dan de ander werd nimmer ge- SchiedamDc groeven in het ge laat waren dieper. De haren dun ner en een tintje witter. De loop was ook niet meer die" waarmee vroeger menig tegenstander voor bij werd gesneld. Toch was daar de blik van herkenning en zag je het geheugen zoeken naar de naam die bij gezicht peiste. Een naam die jaren geleden binnen het veld vaak geroepen en aange moedigd was. De gedachtengang ging decennia terug en stelde zich de persoon in een or nje shirt en zwarte broek voor. Voorzichtig gingen de ogen naar de naambadge op de borsten kwa men de herinneringen aan mooie voetbaltijden boven drijven. En thousiast werd op schouders ge klopt en begonnen de verhalen. Reünie bü het zeventigjarige HBSS; een blik in het verleden en de toekomst. „De voorzitter had het over een stuk sociale geborgenheid en ge negenheid ten opzichte van elkaar." Oud-vooizitter Poort en toenmalig HBSS-spil legt alsof het niets is de link met ruim zes tigjaren geieden. „Wat dat betreft lijkt er weinig veranderd. In 1939 was er een grote economische cri sis met duizenden mannen zon der werk. Als jonge vereniging hadden wij natuurlijk ook werklo zen onder onze voetballers. Net zoals nu moesten we naar uitwed strijden met een bus. Slechts vyf- Ruim tweehonderd oud-leden zorgen voor tal -van dergelijke anecdotes en dus een hoop geroe zemoes in de HBSS-kantine. Ver geelde foto's uit vervlogen tijden komen uit binnenzakken tevoor schijn en keren terug naar de rechtmatige eigenaar. De reünie was al voordat de eerste oud-leden Harga binnenreden een succes. Want na de eerste 'voorzet' in de cember. kopte de in de haast op gerichte reüniecommissie in een mum van tijd een geslaagd feest binnen. Van de ruim vierhonderd kaarten die naar alle uithoeken van Nederland werden gestuurd, retourneerden zo'n tweehonderd oud-leden de uitnodiging met de mededeling graag kennis te ma ken met net oude en 'nieuwe' HBSS. Aan de deur heette een 'zware' delegatie (Nico van Willi gen, Andre Hoving, Ton den Hoed) de massa welkom. Menig oud oranje-zwart-hart had de prestaties van het vlaggeschip in de loop der jaren bijgehouden maar de bestuurlijke veranderin gen warm aan velen voorbij ge gaan. T Kien Klink geen voorzit ter meer/' viel zo nu en dan te ho ren. De voormalig preses zelf kan na vierentwintig jaar voorzitterschap een boek vol schrijven over de pe rikelen rond zijn club maar hield het kort en krachtig. „Deze reünie is het laatste feest en daarom het - leukste," om vervolgens weer een oude, nog naamloze, bekende te begroeten. Wim de Wolffs mooiste herinnering na tweeënveertig jaar lidmaatschap was het vijftig jarig jubileum in de Margriethal. Zijn schoonzoon en huidig voor zitter Nico van Willigen stond even stil bij het verleden, maar richt zich toch vooral op de toe komst. Een toekomst waarin HBSS een grote rol van betekenis moet gaan spelen. „Het leukste wat ik in twee jaar voorzitterschap heb meegemaakt is het binnenha len van de hoofdsponsor Deloitte Touche. Maar toen ik twee jaar geleden de hamer overnam van Rien Klink heb ik gezegd dat we binnen drie jaar kampioen wor den. Dat ik om dat te bereiken als een olifant door de porceleinkast wandel, besef ik terdege. Maar hel heeft wel 1 gevolg dat een HBSS-jor «ils Faust van der Meer weer up Harga te bewonde ren is." De oud-leden kunnen zich zodoende, als het aan de voorzit ter ligt, alvast opmaken voor het volgende'kampu K'ns-lfeest. Vlaardingen Het staat nog niet vast dat het Vlaar- dings Voetbalkampioenschap volgend jaar de 2uste editie kan vieren. De organisatie vraagt zich af, ge zien de drie gestaakte wedstrijden en hét groot aan tal kaarten waarmee die in de voorronden werd ge confronteerd, of een vervolg nog wel zin heeft. „Na de finale gaan we de boel eens op ons gemak eva lueren," zegt Bram den Hamer, voorzitter van de Stichting Vlaardings Voetbalkampioenschap. „De gestaakte wedstrijden en de vele kaarten hebben de bestuursleden behoorlijk gedemotiveerd. We hebben niet de intentie dit toernooi de nek om te draaien, maar als het zo door moet gaan hoeft het voor ons niet meer, We organiseren dit niet voor onszelf maar voor voetballend Vlaardingen. De voetballers zullen het toernooi bij een eventueel vervolg dus positiever moeten benaderen." Maassluis De mannenpioeg van handbalvereni ging Unitas'63 kan vanavond historie schrijven. Als de Maassluizers winnen van VELG uit Wateringen, promoveren ze naar de landelijke derde divisie van de 'zaal'. Winst betekent de tweede pijlpaal binneri ruim twee weken,w ant op 12 mei werd door het team promotic naar de regionale tweede klasse van de veldcompetitie afgedwongen. Unitas'63 plaatste zich voor de promotiewedstrijd door UVG met 29-19 te verslaan. Zodoende treedt het vanavond in de Schiedamse sporthal Margriet aan te-' gen de nummer twee van de Haagse eerste afdelings klasse, VELO. Het cruciale duel begint om 20.15 uur. Schiedam De schade van de inbraak die afgelopen week bij honkbalvereniging Schiedam werd ge pleegd, bedraagt volgens de schattingen zo'n vijfdui zend gulden. Het nachtelijk bezoek bij de Harga-elub- nam een flink aantal honkbalknuppels mee. „Er zijn vier a vijf zakken met spelmateriaal gepikt/' zegt Kees Bol secretaris van Schiedam, „We hebben hei geluk gehad dat een paar teams uit hadden ge> speeld en verschillende zakken nog bij spelers achte-" rin de auto lagen. Zodoende kwamen de wedstrijden' van afgelopen weekeinde niet in gevaar, .maar we' hadden wel een toernooi. Er moest vrijdag dus wei nieuw materiaal worden gekocht. Toch jammer, want we zyn aan het sparen voor een nieuw clubhuis en) door deze onvoorziene uitgave komt er minder geld' in het 'bouwpotje' terecht." De sportartikelen werden 's nachts weggenomen uit het materiaalhok onder de radiokamer, dat met drie sloten op slot zat. Volgens Kees Bol is Schiedam niet het enige slachtoffer van de inbrekers. „Vorige week: is er ingebroken bij Holy in Vlaardingen eri niet zo lang geleden ook bij Euro Stars in Capelle. Omdat we het vermoeden hebben dat het on de zelfde daders_ gaat en we denken dat ze de buit te koop aan zullen" bieden, laten we een oproepin het districtsblad plaat- sen 'om de mensen daar tegen te waarschuwen. En» misschien dat zo de daders nog achterhaald kunnen worden." s Schiedam Met het aantrekken van Mark Heems-' kerk waagt tafeltennisvereniging De Korenbeurs' een serieuze poging om naar de eredivisie te promo-" veren. De 19-jarige speler van het naar de eerste divi- - sie geklommen DOV (Heerhugowaarrd) gaat bij'de.' Schiedamse club de plaats innemen van de vertrok-1 ken Ron van der Wijk. w De ploeg bestaande uit Van der Wijk, Nermin SifJajic,' en Dannj* Maas handhaaafde zich afgelopen seizoen zonder al te veel problemen in de eerste divisie? RoSi van der Wijk had al aangekondigd dat het zijn laatste- competitie in het eerste team 20U zijn. Hij gaat lager' spelen, waarbij hij aan de tafel nog een belangrijke rol kan vervullen in de aansluiting tussen de top en de.zïeh aandienende jeugd. Jan Simons en Jan iands- bergen gingen hem daarin voor. Tijdens de afsluiting van het seizoen in de vorm van een onderling toernooi op zondag 9 juni wordt aan hetafscheidvanVar derWijk de nodige aandacht ge- schonken. De routinier heeft jarenlang in het vlagge schip van De Korenbeurs gespeeld en was daarnaast veelvoudig Schiedam kampioen. Naast Heemskerk brengt De Korenbeurs met Danny Maas (19) en Nermin Smajic (17) straks een jeugdig® team aan de tafel. Heemskerk was kopman bij DOV" dat het afgelopen seizoen kampioen werd in de twee-" de divisie. Ondanks de grote afstand is het de bedoe-- ling van de student economie tenminste een maal? per week in Schiedam te komen trainen. Kort en Bondig Wegens gebrek aan belangstelling van df verenigin gen uit de afdeling Rotterdam gaat het senioren- en pupillenkorfbaltoemooi ter gelegenheid van het 75-? jarig jubileum van de afdeling op 25 mei niet door Het Koningsehuttertoernooi van korfbalvereni-- ging Vlaardingen gaat altijd door Zaterdag 8 juni wordt het jaarlijks terugkerende evenement afge werkt Frans van Krugten, voorzitter van de Schiedamse sportraad, was gisteren zo te spreken 1 over het geboden spel tijdens WK-PPSC dat hij na - afloop spontaan nog eens het toegargstarief optafel legde -Het is maar goed dat Marco Klein geen wed-? denschap heeft afgesloten op de uitslag van de derby Hij voorspelde dat WK met 7-0 zou winnen en hij er zelf vijf in zou schoppen Het bestuur van VDL heeft zich genoodzaakt gezien een deurwaarder inie schakelen om bij enkele leden achterstallige contri- butie te innen Excelsior Maassluis sluit het.sei-1 zoen af op zaterdag 1 juni met een Olympiade De vrijdagavond ervoor vindt een onderling toernooi" plaats Het elftal tot en met 23 jaar van 'Maassluis' heeft het toernooi van Barendreehi gewonnen DeJ tricolores wonnen de finale tegen SVV met 2-1 Ma rio Zuidgeest, de eigenaar van de Belgische blauw bonte koe die zaterdag tijdens de familiedag van WK met een plakkaat iemand duizend gulden rijker maakt, verwacht dat het koe-schijten snel wordt be slist „Het hoofdveld is zo slecht, dat ik denk dat mijn koe er zo snel mogelijk weer van af wil," aldus Zuidgeest „Maar gelukkig staat ze stevig op haar poten, dus ik ben niet bang voor een blessure." Ur-1 sus speelt zondag 2 juni de traditionele wedstrijd te gen de Schiedamse selectie Daarmee neemt keu- zeheer Jan Fels na 25 jaar afscheid van het traipers- gilde K&B gaat voorlopig nog even door.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4