Hermes DVS is uitgeschakeld voor promotiewedstrijd Schiedamse Boys van de ondergang gered Nattigheid ontsiert cricket-weekeinde Honkballers Schiedam delen pak rammel uit Duinentocht richting Katwijk Open dag bij kanovereniging Toernooi voor gehandicapten Duits bezoek in Olympiahal Laatste maal vierdaagse in Kolpabad Tennistoernooi voor kleintjes ?i Scheidsrechtersprobleem bij korfbalverenigingen Weer knie-kwetsuur Dennis Wijsbroek Voorzitter Peter Sik: stapt op bij Juventus Samenwerking van badmintonclubs Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 mei 1996 Vlaardingen—Toerclub Rijnmond stapt zondag 2 juni weer op de fiets. Op het programma staat 'de Katwijkse duinentocht' en 'ook niet-leden kunnen 'm fietsen. De tocht start om 9.00 uur op de wielerbaan in het Schiedamse sportpark Harga. Het keerpunt is in Katwijk aan Zee. Niet-leden betalen vijf gulden en van 8.30 tot 8.50 uur kan men zich inschrijven. De fietstoerclub neemt ook dit jaar weer de organisatie van de Rijnmond Avondvierdaagse voor z'n rekening, Die wordt van maandag 3 tot en met donderdag 6juni gehouden. De fietsvierdaagse wordt begeleid door het Rode Kruis en Motortoer club Schiedam. Voor informatie over inschrijvingen en kosten voor deelname kan men terecht bij Henk Gusman (4710312). Vlaardingen Belangstellenden die graag iets meer te weten wil len komen over kano-varen krij gen daarvoor zondag 2 juni de kans. Die dag houdt de Vlaar- dingse kanovereniging Natsec op en rond de Vlaardingse Vaart, na bij de Broekkade, een open dag. Vanaf 10.00 uur wordt allerhande informatie verschafd over zeeka no.-, branding-, toerkano-en Cana dees kanovaren en kunnen de aanwezigen in de kajak of kano stappen. Tevens is er een wed strijd slalomvaren voor alle leef- Schiedam Op het terrein van voetbalvereniging HBSS wordt zaterdag 1 juni weer het gehandi captenvoetbaltoernooi gespeeld. HeJ is negende editie en ter afslui ting staat zoals gebruikelijk weer een bekende artiest op de plan ken. Ditmaal is dat de Amster damse zanger Harry Slinger. Aan het HBSS-toernooi wordt deelgenomen door vijftien clubs. Titelhouder Spijkenisse is ook weer van de partij. Om 10.00 uur wordt er op Harga afgetrapt en de prijsuitreiking vindt plaats om 16.00 uur. MaassluisDe Maassluise Olym piahal vormt zaterdag 1 juni het decor voor een internationaal ta- felteitennistoernooi. Teams van de verenigingen TOG (Maassluis) en NOAD (sehiedam) binden die dag de strijd aan „tegen ploegen uit verschilleden Duitse steden. Het Duitslandtoernooi, zoals het door 'de organisatoren wordt ge noemd, werd zo'n tien jaar geie- depT-, geboren op een camping. Daar ontmoetten de TOG'ers Fer ry en Maijan Baretta een Duits- Nederlands echtpaar dat even eens aan tafeltennis verslingerd was. De contacten mondden uit in een jaarlijkse sportuitwisseling. Aan het toernooi dat om 10.45 uur begint, wordt door NOAD en TOG deelgenomen met vijf teams elk bestaande uit zes spelers. Ze spe len tegen clubs uit Rhade, Essen, Dorsten, Gladbeck en Ulfkotte. Vlaardingen In het Kolpabad wordt-dit jaar voor de allerlaatste maal de Vlaardingse zwemvier- daagse gehouden. D?'rna 'ver huist' het evenement naar het nieuwe zwemparadijs De Kulk. De vierdaagse vindt plaats van maandag 17 tot en met donderdag 20 juni en wordt met tal van activi teiten omlijst. Bij de start geeft Ted van de Parre acte de presence om een reddingsvlot met daarop een groot aantal kinderen over een afstand van vijftig meter door hetbadte?*- n. Deelname je vierdaagse kost 12,50 gulden en de voorverkoop die bij de kassa van het Kolpabad is ingegaan eindigt 17 juni. VlaardingenOp het complex van het Vlaardingse VLTC wordt woensdag 12 juni door de commis sie tennisstimulering van het dis trict Rotterdam een miniveld-ten- ms toernooi geojgamseerd. Hel is bestemd voor jeugdige spelers van 7 tot en met 10 jaar. De winnaars gaan door naar de fi naledag op 28 december in Rack etcentrum Halfweg in Spijkenis se. Voor meer informatie: KNLTB: 0104132391. Door Kees Grandia Capelle aan den IJssel Voor Zwervers is deel één van de na- competitie met succes afgerond. De ploeg van Schiedammer Gilbert de Wildt won het pinksterweekeinde beide wedstrij den (4-5 bij Alexandria^ en gisteren thuis met 1-0 van Her mes DVS) en is dus nog een ronde verwijderd van een plaats in de tweede klasse. Volgende week wacht Slikkerveer, de ploeg van Capellenaar Ronald Klinkenberg. Nadat Zwervers zaterdag in een doelpuntrijke wedstrijd Alexan- dria'66 al volstrekt kansloos had gemaakt voor een promotipplaats was een gelijkspel op -'ortpark Couwenhoek tegen Hermes DVS voldoende vanwege het betere doelsaldo. Maar Zwervers mikte in het begin niet op een deling en haalde geheel op eigen kracht de laatste ronde. „En ik denk dat wy ook het mees te recht hebben op deze positie," vond De Wildt. „In de competitie wonnen we al twee keer van Her mes. We hebben punten gepakt van Alexandria'66 en we zijn ge ëindigd met een voorsprong van zes punten op Hermes. Dat wil Na tuurlijk niet zeggen dat we de wedstrijd begonnen met het idee dat we een makkelijk middag zou den krijgen. We hebben gewoon ons spel gespeeld als altijd en dat 4 Door Nick van der Sluis Rotterdam De honkbalcompeti- tie in de overgangsklasse Zuid kent dit seizoen slechts vier ploe gen van formaat. Drie daarvan, Orioles, Jeka en Euro Stars, 2ijn de reserveformaties van hoger ge klasseerde ploegen. Alleen Schiedam speelt met zyn 'visite kaartje' in deze klasse. Op Twee de Pinksterdag was een van die drie op papier sterke ploegen het Rotterdamse Orioles 2 te genstander van Schiedam. Voor coach Douglas Juenke een eerste 'testcase' om vast te kunnen stel len hoe sterk zijn formatie mo menteel is. De cijfers logen er niet om, Schiedam won met niet min der dan 10-0 en had daarvoor slechts zeven innings nodig. Rampzalig voor Orioles werd de vierde Schiedamse slagbeurt, waarin niet minder dan acht pun ten door de ploeg van coach Juen ke werden gescoord. Daaivoor was het drie innings lang een voorzichtig aftasten van de slag- ploegen door de beide pitchers en konden beide ploegen niet tot sco ren komen. Het waren Rotter damse veldfouten en degelijk slagwerk van Schiedam die al in 4e vierde inning de overwinning voor de ploeg van Harga in het verschiet bracht Verder kende de toppeï tussen de nummers een en twee van de ranglijst weinig op vallende ingrediënten. De Schiedamse defensie, met de Amerikaan Douglas Juenke op de heuvel, sloot als een bus, het Schiedamse veld speelde bijna foutloos en ook het aantal honk- slagen van Orioles (slechts vier) imponeerde nauwelijks. De slag- ploeg van Schiedam was met ne gen honkslagen aanmerkelijk be ter op dreef, maar de basis voor de inmiddels zesde zege werd toch gelegd door slimmer en attenter te spelen. „We hebben goede ge slagen, de Rotterdamse fouten goed uitgebuit en ons goed op de honken gemanifesteerd," stelde Juenke na afloop dan ook tevre den vast. is beloond." Op de overwinning van Zwervers viel helemaal niets af te dingen. De thuisclub eiste de meeste kan sen voor zich op, verspeelde er een paar, maai ging uiteindelijk een kwartiertje voor tijd met de overwinning.aan de haal dooreen grove blunder in de Schiedamse verdediging. Roberto Dijkstra en 'Ron Baert liepen elkaar in het centrum van de defensie in de weg, waarna Serge Bossman de bal oppikte en meteen vrij baan had. Met een uitgekiend schot passeerde hij doelman Manuel Teixeira: 1-0. Tot aan dat moment had Hermes DVS nog niet één uitgespeelde kans gehad en ook na de ope ningstreffer kwam Zwervers doelman Marcel van Leeuwen nauwelijks in de problemen. Wel ging er dreiging uit van spits Os car Biesheuvel, maar die lag toch aardig aan de ketting bij Sancho van de Wijngaart In de slotminu ten varj, de eerste helft liet Bies- heuvel zich twee keer zien, maar zijn eerste schot was recht op Van Leeuwen en zijn tweede ver dween via het been van de sterk spelende laatste man Paul Wen- nekes over de achterlijn. Er waren trouwens meer Capelle- De Hermes- spelers Oscar Biesheuvel (rechts) en Ar- senioSilvo Ramos zien de bal aan zich voorbij gaan. Later zagen ze ook het vervolg op de nacompe titïe uit het zicht verdwij nen. Foto Janssen De Kievitn Fotografie naren die een sterke partij afle verden. Dennis Put en Klaus Lin- gen gaven allebei een gave voor stelling en heersten op het mid denveld. De beste kansen waren voor Zwervers, dat zeker in het eerste half uur zijn wil oplegde aan Hermes. Manuel Teixeira moest al in de vijfde minuut ge strekt naar de hoek op een kopbal van Serge Bossman. Later waren er kansen voor Jurriaan Brands (naast) en Axel van de Berg (naast). In de tweede helft nam Hermes meer initiatief, maar het was Zwervers dat via snelle uitbraken het gevaarlijkst was. Het doel punt van Bossman bracht de thuisploeg al bijna in veilige ha ven. De eerste keer na rust dat Os car Biesheuvel m de buurt kwam van Van Leeuwen - en dat was ai bijna in blessuretijd - trok Den nis Put de spits aan het shirtje on deruit. Scheidsrechter Boer, die een prima partij floot, kon het uit zijn positie waarschijnlijk niet zien, maar ook de grensrechter gaf niet thuis, tot woede van alles dat Hermes was. Het incidentje speelde zich al af in de slotminu ten. zodat ook een benutte straf- schop Hermes niet de premie zou brengen van de finale. Met die we tenschap legden de Schiedam mers het hoofd in de schoot en eindigde het duel even sportief als het begon. „Jammer dat het zo is gelopen," likte Hermes-trainer Frans Schaap zijn wonden na afloop. „We hadden tegen Zwervers het beste van het spel, maar vochten tegen onszelf. Omdat De Zwervers zaterdag na een 4-2 ach terstand met 4-5 van Alexan dria'66 won, mqpsten wij winnen. Hoewel we de druk met moeite de baas konden, waren wij sterker. Voor rust hadden Scott Wulfer- dingen en Oscar Biesheuvel moe ten scoren. Een verdedigingsfout na rust werd ons noodlottig. Daar na zagen wij geen kans meer orde op zaken te stellen. Toch hebben we een goed jaar achter de rug. Al leen is het jammer dat een aantal spelers, onder wie ScotWulferdin- gen naar SW, vertrekt." Zwervers-Hermes DVS 1-0 (0-0). 75. Serge Bossman i-0. Scheidsrechter: Boer Bij zonderheden: Geel voor Ramon Biesheu vel, Van de Lee (Hermes DVS) en Dave van de Heuvel en Wout Hokke (Zwervers). Zwervers: Van Leeuwen; Van-de Heuvel, 'Van de Wijngaart, Wennekes, de Jong; Lin- gen (92 Hokke}, Put, Bossman, Brans, Hendnks (85. Sander de Jong), Van de Berg (81 Grundelen) Hennes DVS: Te^eira; Stlvo Ramos, Baert (70 Mwarnki), Ramon Biesheuvel, Costa; Dijkstra (70. Van Baarle), Strormann, Be renschot; Biesheuvel, Van der Lee, Wulfer- ......OOfl 000 0xx=0 ....001) 80 0 2xx=10 ORIOLES 2- SCHIEDAM Werpcijfers Orioles: 2-3-9-3 Schiedam: Douglas Juenke 8-24-1. Stand overgangsklasse Zuid: Schiedam 6- 12, Jeka 2 6-10. Euro Stars 2 6-10. Onoles 2 6-9, Rowdies 6-6, Zwyndrecht 2 6-5, Braves 2 6-3, BI Stars 6-2. Feniks 6-2, Boosters 6-1. Door Sander Sonnemans SchiedamDe cricketers van Ex-, "eisior en Hermes DVS zijn onge slagen het pinksterweekeinde doorgekomen. Het door de nattig heid gehalveerde 'dubbeie' pro gramma leverde Hermes zondag tegen VOC door een beter overge- middelde een overwinning op en Excelsior maakte in Amstelveen gastheer VRA twee punten afhan dig VOC 192 all out, Hennes DVS 185 voor 5 in 50 overs VRA 163, Excelsior 164 voor 6). Hoewel het gisteren om 11.00 uur droog was in Schiedam, werd de aanvangstijd van de derby tussen Excelsior en Hermes een uurtje opgeschoven. Door de hevige re genval in de vroege morgen was het veld rondom de pitch boter zacht. Maar behoudens de war- ming-up, wat potjes tafeltennis en enkele rondjes klaverjassen kwa men de ploegen niet in actie. Toen na de vervroegde lunch Pluvius weer z'n werk deed, zetten de um pires Molenaar en Aziz Poed" a definitief een streep door at? lokale cricketstryd. Regen Ook eergisteren kreeg Hermes met regen te maken, maar na een lange onderbreking kon het duel tegen VOC toch worden voortge zet. Er moest als gevolg van de ex tra pauze wel veel gerekend wor den, want de batting-inning van Hermes was gereduceerd tot vijf tig overs en daarin moest de Har- ga-formatie meer dan 3.49 runs per over produceren om de winst in huis te houden. De Rotterdam mers waren door vooral de bijdra gen van Rob Vos (24), Brad White (41), Klaas-Jan van Noortwyk (24) en Davy Bakker (20) in 53 overs tot een totaal van 192 runs geko men. Hermes eindigde in de toe- gestande vijftig overs op 183 voor 5 en kon met een gemiddelde van 3.66 runs per over tevreden het scoringsboek dichtklappen. Jas per Beijer (28), opener op de plek van de daai «.genvallende Gavin McRae, deed het niet slecht. Ook Roger Bradley (34) en Nick Sta- tham (48) kwamen in de dubbele cijfers en daar werd indirect de basis voor de zege mee gelegd. Hoewel John Verwey met een 'duck' (nul runs) run out ging, werd door McRae (34 not out) en Steven Lubbers (9 not out)ternau- \ceIsior hoefde zich zondag min der in te spanpen om te winnen. Het eerst battende VRA kwam niet verder dan 103 nms en moest ervaren dat Luuk van Troost moeiteloos de overgang van de voetbal- naar de cncketcompetitie doormaakt. Met 5 voor 27 in 10 Schiedam Een crisis bij voet balvereniging Schiedamse Boys heeft bijna het einde betekend van de 63-jarige RVB-club. Een tijdens de buitengewone leden vergadering geformeerde com missie heeft dc toekomst van de 'Boys' gered. De Harga-club moet het voorlopig wel zonder voorzit ter Aad Wessling stellen; hij is op gestapt Onvrede bij een aanzienlijk deel van de leden over het functione ren van het bestuur lag ten grondslag aan de wankele situ atie waarin Schiedamse Boys verkeerde. Het klikte niet meer tussen de leden en de clubleiding waardoor het voortbestaan van de vereniging op de tocht kwam te staan. Reden om vorige week een extra ledenvergadering uit te schrijven. „Gezien de omstandigheden heb ik het bestuur voorgesteld die buitengewone ledenvergadering te houden om de leden naar hun mening te vragen," doet secreta ris Koos Klein de zaken uit de doeken. „Zij mochten beslissen over de toekomst van Schiedam se Boys. De betrokkenheid van het bestuur bij hoi eerste elftal liet te wensen over. Daarbij lieten de voorzitter en de penningmees ter het om uiteenlopende rede nen regelmatig afweten. By elk probleem kwam men bij wed strijdsecretaris Joop van Henten of bij mij terecht. We konden elke keer alles oplossen en we hadden geen zin om op die manier door te gaan. Gelukkig is de vergadering naar volle tevredenheid verlo pen." Oplossing Klein, die voorlopig ook als inte rim-voorzitter fungeert, doelt daarmee op de oplossing die werd gevonden. Er is een specia le commissie in het leven geroe pen die gaat functioneren als spreekbuis voor de leden en het bestuur. Zitting in de commissie hebben Cock Bruinsei, John van de Burg en Gino van de Berg. Klein: „De leden kunnen met hun problemen naar die commis sie toe en die koppelt het door naar het bestuur. En z,o werkt het ook in de tegenovergestelde rich ting. We willen er nu eindelijk wel eens van af dat de leden altijd naar het bestuur wijzen." Ondanks dat de cricketder by werd afge last, kwamen de spelers van Hermes opïhurlede toch in actie. Om de tijd te doden namen Jasper Beijer, John Verweij en Lou Borra ni (vlnr) een veel kleiner (tafeltennis) batjeter hand. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra o^ars openbaarde hij zich als de meest productieve bowler. Hij nam weliswaar een groot deel van de Amstelveense staart voor zijn rekening, maar schreef ook het wicket van topscorer Dave Mur ray (47) op zijn naam. De nummer drie kwam by de stand van 48 voor 1 op de mat en bleef daar 'staan' tot de 157-ste run op het bord was geslagen. Met respectievelijk 35 en 41 runs legden Dennis Gouka en Carl Schewe min of meer de basis voor de overwinning. Nadat Gouka van het toneel was verdwenen, wan kelde de Schiedamse eventjes, maar door toedoen van vooral Mark Atkinson,(26 runs) konden Jaeob-Jan Esmeijer (0 not out) en Luuk van Troost (6 not out) met het zekere gevoel dat voor het ver lies van zes wickets de punten meegingen naar Schiedam, de wedstryd rustig uittikken. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Korfbalverenigingen worden meer en meer geconfronteerd met een tekort aan scheids rechters. De problematiek neemt dermate grote vormen aan dat CKC Maassluis en KV Vlaardingen de noodklok luiden. Vooral in de senioren- en juniorenklassen is er spra ke van een groot structureel tekort aan arbiters. Dat heeft als gevolg dat veel wedstrijden niet van neutra le scheidsrechters kunnen worden voorzien en de aansteller van de scheidsrechters van de korfbal- bond wekelijks met problemen kampt Tevergeefs is de afgelopen tijd naar een oplossing gezocht. Het aantal wedstrijden per seizoen wordt niet min der waaruit kan worden opgemaakt dat steeds meer scheidsrechters er de brui aan geven. Het gebrek aan tolerantie bij spelers en het verbale geweld is daar voor een groot deel debet aan. Op de problematiek op te lossen wordt gezocht naar een methode om bij het aanwijzen van fluitisten meer-verantwoordefijkheid bij derelubs te leggen. De verenigingen zuilen zelf meer arbiters moeten 'leve ren'. Om dat te bewerkstelligen wordt komend sei zoen een nieuwe regeling van kracht waarmee de clubs worden gestimuleerd scheidsrechters op te lei den. Daarmee wordt de clubs een bepaald geldbe drag in het vooruitzicht gesteld. Blijft een vereniging in gebreke dat zijn sancties (boetes en het terugzet ten van teams naar een lagere klasse) niet uitgeslo ten. Met ingang van het nieuwe seizoen dient elke vereniging een bepaald aantal scheidsrechters op te geven voor senioren- en juniorenteams die spelen in de tweede klasse of hoger. Zo niet, dan worden door afdeling geen neutrale scheidsrechters meer aange wezen voor teams uitkomend in lagere klassen. Voor CKC Maassluis betekent dat de club gezien het hui dig aantal beschikbare arbiters niet aan z'n verplich tingen kan voldoen en straks wekelijks voor zo'n drie wedstrijden zelf de leiding mGet regelen. Volgens KV-Vlaardingen-voorzitter Rik Brouwer is- door het grote tekort aan scheidsrechters de chaos voor de afdeling Rotterdam niet meer te overzien. Het bestuur heeft echter een plan ontwikkeld om een aanzet te geven tot de oplossing van de problema tiek. Het wil de leden in staat stellen een cursus te volgen. Die start begin september en behelst een the orie-examen. De kosten van de cursus worden door de vereniging betaald, maar daar wil de club wel wat voor terugzien. Degenen die de cursus hebben ge volgd, worden geacht eenmaal per twee weekeinden te fluiten. Om met de opleiding te kunnen starten zijn minimaal tien cursisten nodig. Daarmee voldoet ÏCV Vlaardingen gelyk ook aan de door de bond ge stelde verplichtingen. Ook noodkreet van handbalfront Ook de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) heeft een noodkreet over de scheidsrechtersproblematiek laten horen. De spellei ders worden steeds vaker geconfronteerd met on sportief gedrag en kritiek op hun leiding. Vaak rede nen om bet fluitje aan de wilgen te hangen. Daarom wil het afdelingsbestuur dat er een betere wisselwer king komt tussen de handb»'ploegen en de arbiters. Zodoende zijn alle dubs gevraagd het onderwerp scheidsrechters in het bestuur te bespreken en wor- den'diverse voorbeelden genoemd waarmee getracht wordt het streven de handbalwedstrijden soepeler te laten verlopen, gestalte te geven. Scheidsrechters moeten optimaal worden begeleid en zullen nascho lingen moeten volgen. Tevens moet door de vereni gingen worden gecontroleerd of hun (elub)scheids- reehters naar de aangewezen wedstrijden gaan. Het afdelingsbestuur van het NHV benadrukt overi gens dat het bij slecht geleide wedstrijden de Zwarte Piet alleen uitdeelt aan de verenigingen. Vlaardingen—Even een balletje trappen na de laatste competitiewedstrijd heeft voor Zwaluwen Vlaardin- gen-speler Dennis Wijsbroek kwalyke gevolgen ge had. De middenvelder scheurde de mediale band van zijn rechterknie. Wijsbroek, die in een niet zo ver verleden werd ge plaagd door een blessure aanzijn andere knie, moet zich voorlopig zes weken met een spalk rond het ge wricht en op krukken voortbewegen en verwacht daarna nog eens zes weken kwyt te zijn aan revalida tie. Als ik geluk heb, ben ik net voor de nieuwe competi tie weer hersteld," is de Schiedammer optimistisch. Schiedam Het bestuur van basketbalvereniging is naarstig op zoek naar een nieuwe voorzitter. Peter Snel, de huidige preses, treedt tijdens de ledenverga dering van komende vrijdag af. Snel had al in een eerder stadium aangekondigd wegens tijdgebrek zijn functie neer te zullen leggen. Ook eerste wedstrijdsecretaris Martine de Jong en penningmeester Vladan Kankovic leggen hun func tie neer, maar voor hen zijn wel al opvolgers gevon den. Zolang er geen nieuwe voorzitter is, nemen de overige bestuursleden de honneurs waar. Zaterdag 1 juni wordt in sportzaal Oost de promotie van het eerste manneteam naar de promotiedivisie gevierd. De festiviteiten beginnen om 10.00 uur. Op het programma staan onder ahdeTe activiteiten voor de jeugdleden en hun ouders, een drie-tegen-drie- toernooi en driepunter- en dunkwedstrijden. Na de wedstrijd van het eerste team wordt de kampioens beker overhandigd en barst het feest los. Vlaardingen De selecties van de badmintonvereni gingen Refoba en Vijfsluizen gaan in het nieuwe sei zoen samen trainen in de Westwijkhal. Deze samen werking is tot stand gekomen om onrendabele trai ningsuren tegen te gaan. Bij Refoba, dat voor het eerst in de landelijke vierde klasse-uitkomt, is Sandra Postma gestopt vanwege haar studie. Andrew Bakker, do <>njge speler die met Refoba vijf keer kampioen is -den, daalt af naar het tweede team. Het team bestaat uit Christa Üoetcrs. Heieen van den Dungen, Remco Hakhoff, Peet en Nitte van Land- school en Dana Kuil. De Vlaardingse club is inge deeld bij Hirundo SV, Alouette BC 2, Temeuzen BC 1, DCO Inproba 5, Robad BC 1, Avanti BC 2, De Zwa luwen BC 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5