KNNV viert jubilieum met excursies 1 CDA betrokken bij selectie managers 'De natuur doet het prima in de geïndustrialiseerde Rijnmond' Maassluizer maakt naam bij EK bonsai kweken De puf is eruit Helderziende laat verleden leven Instellingen gaan korfballen Moeders klaar met Opstap-project Mini-kermis op DeWestwijzer Ericaschool breidt uit Expositie Buizengat loopt ten einde Woensdag 29 mei 1996 Rotterdams Dagblad Pech voor wethouder Kees van der Windt, maar de gemeenteraad staat niet te juichen bij het idee om Vlaardingen te nomineren voor cultuurstad. De raad wil geen geld uittrekken voor dit provinciale ini tiatief waardoor Vlaardingen een jaar lang hettoneel zou kunnen zijn van aardige, interessante, onderhoudende, leerzame en prikkelende cultuuruitingen, Zelfs de geldbuidel van de provincie, waarin een half miljoen zit, maakt geen indruk. Ooit was Vlaardingen een vocuitstrevende gemeente. Het Liesveld was eert van de eerste semi-overdekte winkelcentra in Nederland, de Westwijk trok belangstelling van architecten uit heel de wereld! Met het nachtelijk rijverbod voor vrachtverkeer en diagonaal oversteken haalden we de landelijke pers. Ik herinner me een zomer vol brui-, send straaftheater en stoomwalsen op de Westhavehplaats. En na tuurlijk hadden we Remi Póppe als permanente horzel in de gemeen- teraad. Maar wat gebeurt er de laatste jaren? College en raadsleden braken het ene na het andere tenenkrommend cliché uit over buikriemen, bezuinigingen en tekorten. Het absolute dieptepunt, is het voorstel van VV2000 om de Stadsgehoorzaal maar te sluiten. En dat zegt dan een partij wiens lijsttrekker John Ranshuijsen, toen hij nog wethou der van financiën was, zelf'verantwoordelijk is voor Vlaardings be narde financiële positie, Kunnen die boekhouders aan de Markt nu werkelijk niets betere be denken dan busbanen dé nek omdraaien,-die destijds voor veel geld zijn aangelegd, dure parkeergarages bouwen, die het grootste deel van de week leegstaan, het Liesveld verbouwen tot een winkelcen trum, waarvan ei dertien ih een dozijn gaan'en McDonald's naar Vlaardingen haler.? En als Kees van der Windt een aardig ideetje heeft, dat een beetje leven in de brouwerij brengt, trekken ze een vies gezicht en zeuren 'Wat kost dat?' met hun zuinige, krakende stem metjes. Ja. de puf is eruit. DICK VAN DFJt LUGT Helderziende G. M. Slotboom houdt morgenavond een psychometrie-avond in wijkcentrum Nieuwland in Schiedam. Slotboom vertelt wat hij voor beelden ziet wanneer hij een foto of een voorwerp (horloge, ring of ketting) in zijn hand houdt. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur in het wijkcentrum aan het Wiboutplein 165. De toegang bedraagt ƒ7,50. Diverse gezondheidsinstellingen uit de regio doen morgen mee aan het vijfde korfbaltoemooi voor deze instellingen. Schiedam wordt dit jaar vertegenwoor digd door het Schieland Ziekenhuis en de DrieMaas- Stede. Voor Vlaardingen zetten de medewerkers van het Holy Ziekenhuis hun beste beentje voor. De in stellingen strijden in drie klassen om de eerste plaats. Het toernooi begint om 19.00 uur op het korf- balveld van SSC Harga in het Hargapark. De prijsuit reiking is rond 22.30 uur. vlaardingen Het leer- en speelproject voor ouders en kleuters, Op stap, wordt vrijdag 31 mei feestelijk afgesloten in buurthuis 't Nieuwlant aan de Rotterdamseweg in Vlaardingen. Wethouder T. W. van der Steen reikt dan de diploma's uit aan de 49 moeders die in 1994 aan het project begonnen. Doel van Opstap is om het kind voor te bereiden op de derde groep van het basisonderwijs. De ouder wordt daarbij als onmisbare schakel gezien. Opstap maakt de moeder bewust van de centrale rol die zij speelt in de opvoeding en in het voorbereiden van haar kind op de schooltijd. Tijdens de duur van het project draagt de moeder kennis en vaardigheden over óp het kind. Buurtmoeders, die door een coördinator worden ge traind en voorbereid, bezoeken de deelnemende moeders wekelijks in de eerste zes weken van het project. Daarna om de week. De tweewekelijkse groepsbijeenkomsten zijn een aanvulling op de huis bezoeken. Daarin wordt het Opstap-materiaal be sproken en komen andere opvoedkundige onderwer pen aan.de orde. Leerlingen en ouders van De Westwijzer kunnen morgenavond hun lol op tijdens de mini-kermis die de basisschool aan de Van Maerlantlaan in Vlaardin gen al weer voor de zestiende keer organiseert. Ook andere belangstellenden uit de Westwijk zijn wel kom op dit grote feest, waarvan de opbrengst is be stemd voor de aanschaf van nieuwe sportkleding en spelmateriaal voor de leerlingen. De mini-kermis gaat om 18.00 uur van start met allerlei spelletjes, zo als sjoelen, kegelen en ringwerpen. Ook het Rad van Avontuur, de grabbelton en een rommelmarkt ont breken niet. Tussendoor kan er geproefd worden van allerlei lekkere hapjes en drankjes. Burgemeester Stam opent morgen om 20.00.uur dé nieuwe huisvesting van de Ericaschool. Deze school voor zeer moeilijk lerende kinderen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs heeft de laatste jaren te maken met een stijgend leerlingenaantal, zodat uitbreiding noodzakelijk was. Begin dit jaar kreeg de Ericaschool de beschikking over drie klaslokalen en onder meer een overblijf- ruimte aan de Delftseveerweg, waar voorheen de dr. A. Schweitzerschool was gehuisvest. De feestelijke opening duurt tot 21.15 uur. De tentoonstelling over het heden en het verleden van het Buizengat in Vlaardingen-is aankomend weekeinde voor het laatst te zien in Streekmuseum Jan Anderson. Ook de film van Jan Boerdam over de oude scheepswerfFigee draait na het weekeinde niet meer. Het friuseum aan de Kethelweg in Vlaardingen is geopend van 14.00 uur tot 16.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Westhaven- p laats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Leo Man in 't Veld richt in de Boshoek het imposan te diorama in. Foto Jaap Rozema/ Rotterdams Door Canis Zijlmans Schiedam Vlak naast de hoge flat op het Bachplein in Schiedam tikt de grote bonte specht met z'n snavel op het hout. De vogel broedt er in een afgezaagde boom op het ter- reintje van de natuurvriendenclub. Even later verraadt de kleine een roep, die veel weg heeft van zwartkop zijn aanwezigheid met versneld afgedraaide merelzang. Carlos van der Vaart met bonsai boompje en de beker. Die laatste vindt hij met zo be langrijk. Foto Roel Dijkstra Maassluis De naaldbomen die hij in gedachten had, werden net door twee andere deelnemers voor zijn neus weggekaapt. Dat wordt niks, dacht amateur bonsai kweker Carlos van der Vaart toen hij aan het vormen van zijn ver wilderde boom begon. Achteraf bleek de schade mee te vallen: de Maassluizer kon aan het eind van de dag naar huis met de titel Euro pees kaïppioen bonsai kweken. „We konden kiezen uit zo'n twin tig verwilderde naaldbomen van ruim vijftig centimeter hoog en breed. Op zo'n moment moet je meteen zien in welke boom je mo gelijkheden ziet," zegt Van der Vaart, die in het dagelijks leven in een meubelzaak in Rotterdam werkt. „In het begin zag ik het he lemaal niet zitten. Maar toen ik bezig was, werd ik gaandeweg en thousiast." Ais vertegenwoordiger van Ne derland werd de amateur-kweker afgelopen zaterdag uitgezonden ijaar München, waar dit jaar voor de tweede keer de Europese kam pioenschappen bonsai kweken voor amateurs werden gehouden. Gedurende twee a drie uur was het aan de Maassluizer en tien an dere deelnemers om van een ver wilderde naaldboom een keurig, gevormd bonsai-boompje te ma ken. Dat hij voor Nederland de ti tel in de wacht zou slepen, daar had dé Maassluizer nooit van dur ven dromen. Van der Vaart koos uit tientallen vormen voor Moyogi, dat Japans is voor vrij opgaande stijl. „Een traditionele vorm," vertelt de kweker. „Die zit technisch gezien gewoon goed in elkaar. De stam licht naar voren gebogen, de tak ken met koperdraad bedraad en gesnoeid. Japanse juryleden kie zen vaak voor een wat traditionele vorm," licht Van der Vaart zijn keuze toe. Zijn passie voor bonsai-bomen be gon zo'n zeven jaar geleden, toen hij z'n eerste Japanse plantje bij een bloemisterij kocht. Ondingen trouwens, vindt de Maassluizer, die niks met het echte kweken van bonsais te maken hebben. „Ze zijn snel in vorm gebracht en staan na verloop van tijd te ver drogen in je vensterbank." Na dat ene plantje volgden er al snel meer en ging Van der Vaart zich steeds meer verdiepen in de achtergronden en de techniek van het kweken. Zijn hele tuin is Japans, staat vol met bonsai bomen. Van iets lelijks, iets waar niets van klopt iets perfects cre ëren, dat is wat de kersverse Euro pees kampioen in de ban van de bonsai houdt. „Je geeft het iedere dag persoonlijke aandacht, je moet het bijhouden. Zo creëer je leven, waardoor het een bepaalde schoonheid krijgt. Het is iets kleins, maar het straalt kracht uit," omschrijft hij. Als de kans zich voordoet om als professione le bonsai-kweker aan de slag te gaan, zou hij die zeker aangrijpen. „Ik zou het best willen, maar er zijn meerdere mensen die het doen en er moet natuurlijk een boterham in te verdienen zijn," zegt de nuchtere Maassluizer. De beker die hij zaterdag in Mün chen in de wacht sleepte, staat er gens in de keuken. ..Het hoort er bij, maar het gaat mij meer om de naam en de eeuwige roem." „De natuur doet het prima in de geïndustrialiseerde Rijnmond. In een kwartiertje kom je al twee bij zondere vogels tegen, die tijden lang zeker in stadse gebieden een zeldzaamheid waren," zegt voor zitter Wout van der Schalie van de afdeling Waterweg-Noord van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging (KNNV), - die hier in Centrum De Boshoek zijn onderkomen heeft. Dat natuurkenners juichend de straat op gaan om de kwaliteit van flora en fauna te bejubelen, ge beurt zelden. Maar de KNNV viert komend weekeinde het 10-jarige bestaan van haar onderkomen aan het Sehiedamse Bospad met tal van excursies naar stekken in de Rjjnmond, waar 'zeldzame' na tuur voor het opscheppen ligt. Burgemeester van Schiedam én bekend vogelaar Reinier Scheeres geeft zondagochtend het officiële startschot van het na tuurevenement. Later leidt hij een vogelexcursie. Droevig „Eind jaren zeventig," zegt KNNV-voorzitter Van der Schalie, „schetsten kenners een droevig toekomstbeeld voor de Neder landse natuur. Zeker voor de Rijnmond. Grauwe, grijze beton- massa's, stinkende industrie, toe nemend wegverkeer en vervuilde grond en water zouden de dood steek zijn voor de laatste restjes vrije natuur. Maar veel soorten hebben het toch gered en zijn te rug. Milieu-eisen zijn aange scherpt, het water is een stuk schoner, er wordt minder gif ge bruikt en de gemeente voert een natuurbouwbeleid. Soms iaat men oude, dode bomen staan. Dan krijg je natuurlijk een enor me diversiteit Een specht hakt een nest in zo'n boom en later kan daar weer een vleermuis in te recht." Het gaat, volgens Van der Schalie, de goede kant op met het milieu en de natuur in de regio. Er broe den blauwborsten in Gaardingen, nonnetjes en zaagbekken over winteren in de Sehiedamse Wil- helminakade. Zoogdieren als.de vos er. wezel worden weer gesig naleerd én vlinders als de rouw mantel en gehakkelde aurelia zijn terug. Aan de rand van de Vlaar- dingse Vaart bloeien orchideeën. Ransuilen broeden op de begraaf plaats Hofwijk in Overschie. Rond Zestienhoven wemelt het van de buizerds. De lepelaars uit de kolonie bij het Voomes Duin vliegen geregeld over om te foera- geren in Midden-Delfland. Van der Schalie: „De vogels pas sen zich aan aan de mens. Vroeger moest je eerst een schuilhut bouwen om een fuut te zien. Nu zitten ze in de stad. Maar er zijn ook.soorten die dat aanpassings vermogen niet hebben. En daar gaat hét dan gelijk heel slecht mee. De grote karekiet bijvoor beeld verdomt het, in tegenstel ling tot de kleine karekiet, om van eenjarig riet gebruik te maken. Ouder riet is steeds zeldzamer ge worden en die soort zie je niet meer. De blauwe reiger doet het weer prima, terwijl de purperrei ger het onderspit delft. De zwarte stem zie je hier niet meer." Broekpolder Zaterdagavond en zondag houdt de KNNV tal van gratis excursies om te laten zien hoe goed het met sommige soorten gaat. Er zijn nachtvlinder-, vlinder-, vogel- en plantenexcursies naar de Broek polder. Op het landgoed De Tem pel gaat men op zoek naar vleer muizen. Specialisten begeleiden de vroege vogelexcursie door Mid den-Delfland, een boottocht door de VlieÜanden en tochten naar de eendenkooi van Natuurmonu menten tussen Vlaardingen en Maassluis, de Amphibieënpoel in Park Kethel, het centrum van Rotterdam voor een muurplan- tentocht langs de kades en de heemtuinexcursie in het Beatrix- park. In de Boshoek houdt bioloog Zo mer Bruin, autoriteit op het ge bied van het nachtleven, een le zing over uilen en vleermuizen. Zoogdierenspecialist Kees Mos- tert geeft tekst en uitleg over klei ne loofdieren, er wordt gesproken over 'vogels in onze omgeving'. Er is een driedimensionale diaserie over een bijenvolk, die met een brilletje met blauw en rood glas bekeken moet worden. Binnen presenteren zich ook dc werk groepen van de jubilerende na tuurvriendenclub, terwijl buiten een inheemse-plantenmarkt voor ruilen of kopen plaats vindt In één van de vertrekken van De Boshoek zijn vormgever en ont werper van kunstnatuur Leo Man in 't Veld uit Vlaardingen en colle ga John Vegers uit Den Haag, die is gespecialiseerd in het prepare ren van skeletten en dode dieren, nog druk in de weer met een in drukwekkend dertig meter lang diorama. Naar de plakplaatjesal bums van Jac. P. Thijsse ontwierp Man in 't Veld, die ook regelmatig voor Diergaarde Blijdorp werkt, èen rij aaneengesloten landschap pen. Van het strand met de Jan van Gent, naar de slenk met de ei- dereend, een bouwvallige muur met toren en nissen biedt ruimte aan kerkuilen en vleermuizen. En daarnaast een zwaan achter een besneeuwd hek, weidevogels en de roerdomp in het riet, een das- senburcht onder een stronk en een vos, die in zijn hol een dutje doet. Man in 't Veld schat dat er zo'n 140 opgezette dieren in het kunstwerk verwerkt zitten. In een vitrine kijk je onder water in een sloot met amphibieën en de uit heemse vuistgrote.Chinese wol* handkrab. Man in 't Veld: „Die komt hier tegenwoordig ook voor. Dit exemplaar is opgevist uit een Vlaardingse sloot. Leeft ook in zout water, maar doet het tevens prima in gewoon leidingwater. Thuis kweek ik ermee en voer ik ze stukjes vis." Informatie en reserveringen voor de lezingen en excursies telefo nisch op 0104719000 of 010- 4715415 of in De Boshoek. Woensdag 29 mei SCHIEDAM De 4 Molens. Zomeravond-Koèrs- bal, 19.30u. VLAARDINGEN J.C. Europe. Tafelvoetbaltoernooi, 19.30u, Natuur-en milieucentrum 't Hof.Cursus bloemschikken met wilde planten, 19.30u ROTTERDAM Doelencafé. Latin JazzJam Session, 22.00u. Luxor Theater. Harrie Jek kers, 20.15u. (uitverkocht). Rotter damse Schouwburg. Gr.z. Dantons Dood, 20.15u. K!.z. Iztoc Kovac& En- Knap, 20.30u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 20.30u. De Rotonde. De Brand, 20.30u. Zaal De Unie. Modekafee, 20.00u. Donderdag 30 mei ROTTERDAM Grote-of St, Laurenskerk. Middag pauze-concert, 1245u. De Schuu r- kerk. Paul's Jazz and Blues Café, 12.45u. Matrix. Noite Brasileira, 20.00u. The Little Cave. Open Mu- ziekpodium, 20.00u. Zaal De L'nie. Stemmen uit Rusland, 2Ó.30u. Diz zy. Dutch jazz Orchestra, 22.00a Luxor Theater. Harrie Jekkers, 20.15u. (uitverkocht). Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. Dantons Dood, 20.15u. Kl.z. Dies Irae, 20.30u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 20,30u. R'dams Centrum voor Theater. De Naakte Reis, 2O.30u. De Evenaar. Vrouwen kiezen positie, 19.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Casino' (16) dag. 8. Ca lypso 3: 'Antonia' (16) dag. 4-6.45. Calypso 4: 'Shanghai Triad' (16) dag. 1.15-9.30. Calypso2 Riksbio scoop: 'Lang leve de Koningin' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2: 'MoneyTrain' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: t 'GetShorty'(al) dag. 9.30. Toy Story' 0V(al)dag.i.l5-4-6.45. Cinerama 4: 'Dead Man Walking' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Strange Days' (16) dag. 5.30-8.45. do.vr.di. ook 1.30. Corso: 'Primal Fear' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. The Living Sea' (al) dag. 3. za.zo.ma. ook 1. '12 Monkeys' (12) dag. 7.15-9.45. Venster 1Tallen Angels' (12) dag. 8-10. ma. alleen 8. Venster 2: 'II Conformista' (16) do. 9.30vr. t/m wo. 7.30. '71 Fragmente einer chronologie des zufalls' (16) vr. t/m wo. 10. Lantaren 2: The White Balloon' (16) dag. 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lurttière 1: 'Cutthroat Island'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Diabolique' (16) dag. 4- 6.45-9.30. do.vr.di. ook 1.15. lu mière 3: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.di. ook 1115-4. Lu mière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage" (al) dag. 11.00-140- 4.20-7-9.40. Pathé 2: 'Critical De- cision' (16) dag. 3.55-6.40-9.25. do.vr.di. ooki.10. Pathé 3: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.30-2-4.30- 7-9.30. Pathé 4: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. II.25-2-4.35-7.10-9.45. Pathé 5: '12 Monkeys' (12)dag. 12.40-3.30- 6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15. do.vr.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up dose Perso nal' (al) dag. 1.05-3.50-6.35-9.20. Rex: 'Public Affair' (18) dag. vanaf 12.00. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) za.zo.ma.wo. 1-3. Imax: Toy Story' NV (al) za.zo.ma. 11.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NVza.zo.ma.wo. 1.15. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (a!) za.zo.ma .wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV (al) za.zo.ma.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.ma.wo. 11.45-1.50. 'Dunston checks in' (al) za.zo.ma.wo. 11.15-1.25. Schiedam Het CDA heeft zit ting in de commissie die verant woordelijk is voor de selectie .van zes managers die na.de afron ding van het reorganisatieproces leiding moeten geven aan hét ambtelijk apparaat in Schiedam. Als grootste partij in de gemeen teraad kwam de PvdA als eerste voor deze functie in aanmerking, maar de sociaal-democraten heb ben ervan afgezien. „We streven naar raadsbrede steun voor het reorganisatieproces," verklaart PvdA'er P. Groeneweg. CDA-ster M. J.E. Ruseler-van Bers houdt nu namens de ge meenteraad eèn oogje in het zeil bij de selectieprocedure, die in eerste instantie eenintemkarak- ter heeft. Van de ruim negenhon derd by de gemeente Schiedam werkzame ambtenaren, hebben er veertien gesolliciteerd naar één van de zes topfuncties. Be langstellenden van buitenaf ko men pas in aanmerking als blijkt dat de interne procedure geen of onvoldoende geschikte kandida ten oplevert. Naast Ruseier hebben drie collet ge-leden zitting in de selectie commissie. Dit zjjn burgemees ter' R. Scheeres en de wethouders Wiegman (personeelszaken) en Reijnhout (organisatievemieu- wing). Ook gemeentesecretaris A. Gorissen bepaalt mee wie zijn naaste collega's worden. Namens het Gemeenschappelijk Overlég (de personeelvertegenwoordi- ging) zit ambtenaar Van Baten- b urg ook in de commissie. Vorige maand ontstond grote on rust op het stadskantoor toen het college van b en w buiten de me dezeggenschapscommissies om de sollicitatieprocedure voor de topmanagers startte. De MC's voelden zich geschoffeerd omdat ze in de afgelopen driejaar nauw met het college hadden samenge werkt bij de ontwikkeling van een nieuw werkmodel voor het bestuurlijk en ambtelijk appa raat. Doel van de reorganisatie is een klantvriendelijkere en effi ciëntere organisatie op poten te zetten. De benoeming van Van Baten- burg in de commissie wordt ge zien als een geste van het college ir. de richting van het personeel. De benoeming van een CDA- raadslid kan volgens PvdA'er P. Groeneweg ook worden uitge legd als een poging zoveel moge lijk steun voor het reorganisatie proces te venverven. ,Als grootste partij was het voor stelbaar dat wij iemand zouden leveren," zegt Groeneweg. „Dat 2ou gepast hebben in een ouder wetse kijk op machtspolitiek. Ed win Westenberg of ikzelf waren in dat geval in aanmerking geko men. Maar het leek de PvdA juist aardiger de breedte in te gaan. Op ucze manier geven we ue op positie invloed. Alle partijen in de gemeenteraad steunen de be noeming var. Ruseler." Groeneweg ontkent dat de be noeming van het CDA-raadslid een opzetje van de college-partij en is om de oppositie monddood te maken in het geval dat achter af mocht blijken dat er fouten zjjn gemaakt bij het benoemen van topambtenaren. In buurge meente Vlaardingen uitte oppo sitiepartij W20QÜ felle kritiek op het college dat bij de benoeming van een topambtenaar in 1992 waarschuwingen over zijn slech te functioneren in het verléden in de wind zou hebben geslagen. Bij het ontslag van deze ambte naar moet de gemeente Vlaardin gen nu bloeden met een afkoop som van honderdduizenden gul- dens. Groeneweg: „In dit geval krijgt het CDA vooraf invloed op het personeelsbeleid, maar dat bete kent ook dat ze medeverantwoor delijk worden voor <le benoe ming van de managers. Wie ach teraf lekker wil roepen dat Jict fout is gegaan, kan dat natuurlijk: alleen als hij niet in zo'n commis sie is gaan zitten."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3