17 dl Tb* Ontslag directeur Stadswerk vervroegd Brandweer redt karper uit het nauw Officier wil 'ernstig zieke' verdachte laten behandelen Vertrek kost Vlaardingen half miljoen gulden 'Een molen is eigenlijk meer een machine dan een gebouw' Huurdersraad en buurtbeheer moeten met elkaar fuseren Rotterdams Dagblad Zaterdag 1 jum 1996 Door Jan Kozendaal Vlaardingen Het ontslag van de directeur Stadswerk van de gemeente Vlaardingen gaat in op 6 juni. Dat stellen burge meester en wethouders voor aan de gemeenteraad, die daar over woensdagavond 5 juni een besluit moet nemen. Hiermee wordt het vertrek van F. A. M. Schreiner een half jaar vervroegd. Tot nu toe werd er steeds van uitgegaan dat de topambtenaar per 1 januari 1997 zou weggaan. Dat is de da tum dat de fusie van de diensten Stadswerk met Milieu z'n be slag moet krijgen. In een gisteren uitgegeven ver klaring schrijven burgemeester en wethouders dat 'in goed over leg met betrokkene' is besloten Schreiner 'eervol ontslag te verle nen'. De topambtenaar wil zich vestigen als zelfstandig onderne mer op het gebied van interim- en projectmanagement. Ter onder steuning van zijn verdere loop baan krijgt hij van de gemeente een flink bedrag mee: de afkoop som van zijn wachtgeldregeling. Een mogelijkheid die volgens b en w binnen de gebruikelijke rechtspositieregeling past. Officieel wil de gemeente de hoogte van het bedrag niet noe mer.. Anonieme bronnen rond het stadhuis hebben eerder verklaard dat het om 380.000 gulden gaat. Dit bedrag klopt ook met de rege ling die geldt bij reorganisatie ontslag. In principe heeft Schrei ner op basis van dienstjaren (ruim twintig), leeftijd (45) en salaris (150.000 gulden per jaar) recht op een bedrag van tussen de 1,2 en 1,3 miljoen gulden over een perio de van elf jaar. De Collectieve Ar beidsvoorwaarden Regeling voor ambtenaren biedt echter de mo gelijkheid om die wachtgeldver plichtingen in één keer af te ko pen. Daar staat een bedrag van tussen de twintig en dertig pro cent voor. De gemeente is de maximale variant overeengeko men: dertig procent van Schrei- ners wachtgeldregeling komt neer op 380.000 gulden. Daar bovenop heeft de directeur vermoedelijk nog uitbetaling van zijn salaris tot de eerder afspre ken datum bedongen. Met de ge bruikelijk extraatjes zal de kas sier van de gemeente volgende week een bedrag van rond de half miljoen gulden moeten overma ken naar de bankrekening van de gewezen directeur. Niet solliciteren Opvallend is dat het college van b en w in de verklaring van gisteren stelt dat Schreiner zelf heeft be sloten niet te solliciteren naar de functie van directeur van de toe komstige Dienst Stadsbeheer. B en w: „Hij wil zich vestigen als zelfstandig ondernemer op het gebied van interim- en projectma nagement," En: „Het vertrek van de heer Schreiner houdt geen en kel verband met diens huidige functioneren als directeur van de Dienst Stadswerk." Dit staat haaks op beweringen van anderen, die erop neer komen dat b en w niet met Schreiner in zee wilden omdat hij daarvoor niet capabel wordt geacht. Het zou Schreiner vooral ontbreken aan leidinggevende vaardighe den, die juist bij een gefuseerde dienst met zo'n driehonderd per soneelsleden belangrijk zijn. Ver der zouden de spanningen tussen de directeur -die zich gepas seerd zou voelen- en 'zijn' wet houder K. van der Windt inmid dels zo zijn opgelopen, dat de be stuurder en ambtenaar niet meer door één deur kunnen. Publiciteit t Dat niet met het ontslag wordt ge wacht totda' de fusie van de ge meentelijke diensten rond is, heeft volgens een woordvoerder van de gemeente echter te maken met de publiciteit rond de affaire. Het ontslag van Schreiner werd twee weken geleden door ge meenteraadslid L. F. M. ten Have (W2000) in deze krant aan de kaak gesteld. College en overige partijen in de gemeenteraad rea geerden woest op de uitlatingen, B en w laten op het moment uit zoeken of er juridische stappen mogelijk zijn tegen Ten Have. Rob Baten burg. uitvoer dervan de restauratie van molen De Walvisch: Het bouwen van een mo en is iets an ders dan net in elkaar zet ten van een hUiS. Foto Roel jijKStra Door Menno Haddeman Rotterdam/Schiedam Met wel geteld 7845 vijanden leidt de 36- jarige Schiedamse verdachte, naar zijn zeggen, een zeer onze ker bestaan. Zijn vijanden heb ben hem al meerdere malen ge probeerd 'dood te maken'. Gif in zijn eten en een moordaanslag met een kapmes. Voldoende re den voor'hem om over straat te gaan met een riek. Dat hq met het ding een paar maanden gele den een Schiedamse cafébaas neerstak, is volgens hem niet zijn fout. „De kroegbaas begon ruzie te maken met mij. Het is maar goed dat ik hem niet met mijn blote handen heb bewerkt. Anders had ik 'm verscheurd." De Schiedammer stond gisteren terecht voor de Rotterdamse rechtbank op verdenking van poging tct doodslag op een kroegbaas, mishandeling van een RET-beambte en vernieling van een glazendeur. Hij zegt dat de delicten hem niet zijn aan te rekenen. „Er is door mijn vijan den een complot tegen mij gesmeed. Ze krijgen mij er ech ter niet onder. Ik ben niet dood tc krijgen." Uit een tijdens de zitting voorge lezen psychiatrisch rapport over de verdachte, blijkt dat de man ze niet allemaal op een rijtje heeft Volgens de psychiater is hij schizofreen, paranoïde en ontbreekt het hem aan enig zieklebesef. Bovendien was hij tijdens zijn daden niet toereke ningsvatbaar en moet hij vol gens de deskundige lange tijd worden behandeld in een psy chiatrische inrichting. „Ik ben niet ziek," zei de ver dachte tijdens de zitting.,Als de kroegbaas mij niet had aange vallen, had ik hem nooit gesto ken, Datzelfde geldt voor de RET-beambte. Als ik niet was vastgepakt door de man, had ik hem ook geen kopstoot gege ven." De ondervragende rechter wilde weten hoe het kon dat allerlei getuigen en de twee slachtoffers volledig andere verklaringen hebben afgelegd. „Volgens^ ge tuigen en het slachtoffer was 'u degene die in'de kroeg amok maakte en zomaar de riek te voorschijn haalde toen u door het slachtoffer de kroeg werd uitgezet Andere getuigen ver- Maassluis De gemeente Maas sluis en de Woning Stichting Maassluis (WSM) dreigen per 1 ja- nauri 1997 de subsidie aan de Huurdersraad Maassluis en het Platform Buurtbeheer stop te zet ten, als het niet tot een fusie komt tussen beide organisaties. De sub sidieverleners vinden de samen werking tussen bewoners en huurders nu te vrijblijvend en ei sen één aanspreekbare rechts vorm. Eerdere pogingen om deze fusie te bewerkstelligen, zijn ge faald. Een nieuwe organisatie, met daar in de Huurdersraad (HRM) en het Platform Buurbeheer (PBB), ligt voor de hand. De twee organisa ties hebben vrijwel dezelfde ach terban en zetten zich allebei in voor de belangen van woonconsu menten. Alleen zijn erbij het PBB ook particulieren betrokken. De noodzaak tot samenwerking wordt ingegeven door enkele toe komstige projecten, als het Ele- mentumplan en het experiment buurtbeheer. Ook het aflopen van de subsidie-overeenkomst tussen HRM en WSM noopt tot een fusie. De gemeente en WSM willen de subsidie afbouwen en overstap pen op een subsidiëring op pro jectbasis. Vanaf oktober vorig jaar is reeds geprobeerd een vorm van samen werking te bewerkstelligen. Ge streefd werd naar een aanspreek bare rechtsvorm, waarin geza menlijk gewerkt wordt aan de be langen van de Maassluise huur ders en particuliere huiseigena ren op het terrein van het huur- derswerk en de leefbaarheid in de woonomgeving. Voorwaarde was dat de fusie plaats vindt op basis van gelijkwaardigheid. Een door een werkgroep opgestel de intentieverklaring werd begin dit jaar door zowel vertegenwoor digers van de HRM als het PBB ondertekent. Bij de intentiever klaring van de overkoepelende huurdersorganisatie was echter als slotzin toegevoegd: 'Besluit vorming vindt plaats conform de ct-ilnlt-i var» Ho TTPM' TW#» -"n klaren dat u de RET-beamte. na dat hij u had aangesproken over het vernielen van een glazen deur, zomaar een kopstoot hebt gegeven," Volgens de verdachte waren de verklaringen simpelweg verzon nen, „Het zijn valse verklarin gen. Ze proberen mij eronder te krijgen, maar dat zal ze niet luk ken. Ik ben keihard." De verdachte meende dat hjj het volste recht had zijn 'belagers' aan te vallen. „Wie mij kwaad wil doen, zal daarvoor moeten boeten. Ik heb van de riek die ik altijd bij me draag, twee punten geslepen. Wanneer één van mijn vijanden mij probeert aan te val len, steek ik hem zo zijn ogen uit. Het is maar goed dat ik die riek bij me heb. Als ik met mijn blote handen ga vechten, sla ik ze dood." Het was volgens de schizofrene Schiedammer ook maar goed dat de politie direct na de steek partij' voor de kroeg in Schiedam op de stoep stond. „Die man had het anders waarschijnlijk niet overleefd," vertelde hij de recht bank zonder blikken of blozen. Het slachtoffer, dat tijdens de zitting ook aanwezig was, hoor de de praatjes van de verdachte met tranen in de ogen aan. De kroegbaas had als onderdeel van het verwerkingsproces plaatsge nomen in de rechtszaal Een me dewerker van, het Bureau Slachtofferhulp zat naast hem en probeerde de man wat te kal meren. Samen hooiden zij dat de officier de verdachte als straf een jaar lang verplicht wil laten opnemen in een psychiatrische kliniek. Dd man is volgensde of ficier ernstig ziek en moet wor den behandeld. Ook vond de of ficier dat de schizofrene Schiedammer een schadever goedingvan 2400 gulden aan het slachtoffer moet betalen. De ad vocaat van de verdachte was het eens met de schadevergoeding maar pleitte vooreen gevange nisstraf in plaats van een behan deling in een kliniek.„Mijn cli ënt zegt,niet ziek te zijn en wil niet worden opgenomen." Tijdens het laatste woord dat de Schiedammer kreeg, zei hij ook geen'gevangenisstraf te willen. ,Jk ben onschuldig. Er is een complot tegen mij gesmeed." De rechtbank doet over dertien da genuitspraak. ontbrak in de door het PBB onder tekende intentieverklaring. De meningsverschillen en per soonlijke tegenstellingen die daarop ontstonden, hebben uit eindelijk in maart geleid tot het afblazen van de fusie. Onderling wantrouwen, verschillende ka rakters en machtsvorming wor den in een persverklaring ge noemd als oorzaken van het mis lukken van de fusie. Daarnaast zijn cultuur- en organisatiever- schilien, de toekomstige wijze van subsidiering en de inschatting van het toekomstperspectief van beide organisaties volgens de ver klaring debet aan het falen. Werkgroepen Toch wordt opnieuw geprobeerd een ftisie te bewerkstelligen, omdat de meeste betrokkenen overtuigd zjjn van de noodzaak van deze samenwerking. Voorge steld wordt nu twee werkgroepen te installeren: een werkgroep buurtbeheer met vijf deelnemers vanuit het PBB en een werkgroep huurdersbelangen. Deze laatste zou dan moeten bestaan uit vijf deelnemers vanuit de commissies die zijn aangesloten bij de HRM. Vanuit beide werkgroepen wor den elk twee leden gekozen om met drie gekozen afgevaardigden van de ongebonden bewoners commissies uit Maassluis een tij delijk bestuur te vormen. De ver kiezing van dit bestuur vindt als het goed is donderdag 13 juni plaats. Het tijdelijk bestuur krijgt als taak de samenwerkingsplan nen verder uit te werken, waarbij gedacht moet worden aan de werkgelegenheid van het perso neel, de functies en taken van vrijwilligers, de communicatie, de aandachtsvelden, huisvesting en ga zo maar door. Uiterlijk I oktober moeten de plannen zijn afgerond. De voor stellen worden dan in stemming gebracht, waarna per 1 januari de nieuwe rechtspersoon (HRM/ PBB) de bestuurlijke taken van beide afzonderlijke organisaties lj-qn /yrprr>om«jp Door Menno Haddeman Schiedam Boven op de zolder van de werkplaats ligt een stapel hout te drogen. Een ongeoefend oog ziet er niet meer in dan een partij brandhout voor de open haard. Toch ligt er in de muffe en vervallen ruimte voor zo'n 6000 gulden aan stammetjes opgesta peld. „Palm- en azijnhout," ver telt restaurateur Rob Batenburg. „Keihard materiaal dat vanwege de zeldzaamheid een vermogen kost." Volgende week zaterdag wordt het startsein gegeven voor de we deropbouw van molen De Wal visch. Het statige, twee eeuwen oude Schiedamse monument, dat in een koude winternacht in fe bruari volledig uitbrandde, moet binnen twee jaar in haar volle glo rie zijn hersteld. De uitvoerder van dit enorme pro ject is Rob Batenburg. Hij en zijn mannen zijn met hun timmerbe drijf gespecialiseerd in het restau reren van historische panden. Maar het zijn toch vooral moiens waarvan de kennis van Baten burg nauwelijks is te evenaren. De restaurateur en molenliefheb- ber heeft jarenlang elke ontwik keling in de 'molenwereld' op de voet gevolgd. Ook is hij lange tijd molenaar geweest en stond hij in die functie zelfs aan het roer van molen De Walvisch. „Ik begrijp de molen," zegt Baten burg „Ik moet oppassen dat ik niet te lyrisch ga praten, maar doordat ik zeifin de molen heb ge werkt weet ik hoe De Walvisch in elkaar steekt. Dat is zeker een voordeel bij het herstel." Direct na de alles verwoestende brand in de nacht van 14 februari is Batenburg gaan denken over de wederopbouw. Zo heeft hij al vrij snel wat kilo's hout ingeslagen. „Het partijtje palm- en azijnhout komt uit Zuid-Frankrijk. De bomen groeien zeer langzaam en daardoor is de structuur dicht en het hout keihard. Van de stukken hout worden tanden gemaakt voor het rad m de molen. De stronken moeten eerst zo'n twe eënhalf jaar drogen voordat het hout kan worden verwerkt. De stammetjes liggen nog maar een Vlaardingen 'Een karper in het nauw? Kunt u de boodschap her halen?' Ploeg twee van de Vlaar- dingse brandweer kreeg gister ochtend een nogal ongebruikelij ke boodschap over de mobilofoon. In de sloot achter haar huis aan de Westlandseweg had Vlaardings kunstenares Wilma Kuil een kar per in nood ontdekt. De vis zat *«rnct It» oor» -jlyrtOTTM'" on Vrvn aoor» paar maanden op zolder boven de werkplaats, dus het duurt nog wel even voordat we het kunnen ge bruiken." Uitdaging De restaurateur zegt met gemeng de gevoelens te beginnen aan de wederopbouw. Hij betreurt dat de molen is uitgebrand, maar ziet het tegelijkertijd als een uitdaging om het gevaarte weer op te bouwen. „Het blijft natuurlijk doodzonde dat de geschiedenis van de molen, die in 1794 is ge bouwd, in vlammen is opgegaan. We moeten 'm van binnen volle dig vernieuwen." Van de molen is op het stenen kar kas na weinig meer over. Binnen in De Walvisch liggen nog twee halfvergane vloeren. Op verschil lende plekken heeft het vuur ga ten gevreten in het hout. Vanaf de tweede vloer tot de top van de mo len. waar zich voor de brand nog eens vijf vloeren bevonden, is niets meer over. Een lange holle ruimte als een dikke fabriekspijp, kant meer op. „Ik was in paniek, het beest lag dood te gaan," vertelt Kuil. Over meesterd door een '06-11-gevoel' probeerde de ontwerpster van de Spaanse trappen op het Liesveld de karper uit zijn benaide positie te bevrijden. „Met mijn ene hand hield ik mij vast aan de kant, met m'n andere probeerde ik 'm eruit +a Irt"icrar» TTn+ lnlrto r»»pt l?n 5V" is wat rest van De Walvisch. „Het is hier binnen tijdens de brand zo warm geweest dat er geen roetaanslag op de muren zit," vertelt Batenburg. „Het roet is direct weer verbrand. Alleen op muren beneden in de molen zit roet." Batenburg en zijn mannen zijn twee weken bezig geweest om de ravage binnen in de molen op te ruimen, „Bijna alles was van hout en dat heeft gebrand als een fak kel. Alle aangevreten balken en vloeren hebben we eruit ge haald." De restaurateur weet nog niet pre cies waar hij met de wederopbouw moet beginnen. „Eerst is het af wachten wat de deskundigen vin den van het metselwerk. Ik "heb daar zelf niet zoveel verstand van en omdat het belangrijk is te we ten hoe het is gesteld met de mo lenschacht, is dat uitbesteed. Vol gens mij zit het overigens wel goed met de steentjes." Het zal volgens Batenburg nog wel tot de zomer duren eer er wer- vond het eng, was bang dat ik hem kapot zou trekken." In paniek belde ze het dierenasiel, die er wel een klus voor de brand weer in zag. Deze rukte vervol gens uit met een 'reddingsteam' van zeven man. Brandweerman Dick Krommenhoek aarzelde geen moment, trok zijn duikers- pak aan en sprong in de sloot om Fiat Hf>oet +a mriripn 7iip pal'apVc kelijk kan worden begonnen. „Eer. lastige klus wordt het beves tigen van de draagbalken van de vloeren. Die dingen moeten in één stuk worden geplaatst in de gaten die in de wand van de mo len zijn uitgespaard. We kunnen ze er van buiten in schuiven, maar dan moeten we een stuk muur weghakken. We kunnen ze ook van binnen plaatsen, maar dan moeten de balken uiterst precies op maat worden gezaagd. Er is dus nog aardig wat voorbereidend werk te doen." Ervaring Toch voorziet Batenburg geen grote problemen. „We hebben pas een compleet nieuwe molen afge leverd. De opbouw van de Nieuwe Palmboom heeft ons weer aardig wat ervaring op het gebied van de molenbouw opgeleverd. Toch blijft het bouwen van een molen iets anders dan het in elkaar zet ten van een huis. Een molen is ei genlijk meer een machine dan een gebouw." in grote hilariteit op de kant ach terlatend. Krommenhoek tilde de karper voorzichtig uit de pijp en legde 'm vervolgens weer in het water, waarop het dier z'n vrijheid hernam. De karper, die volgens Kuil al de dertig is gepasseerd, is geen onbe kende voor haar. „Er zitten drie stuks in de sloot die er al hartstik- Volpnw *Ht+pn ff«.«nron -rinF» allro Actuele literatuur en bouwteke ningen over hoe een molen moet worden gebouwd zjjn er niet Wanneer Batenburg niet weet hoe hij iets moet aanpakken, moet hij dat navragen bij één van de onge veer 25 andere bedrijven in Ne derland die zich bezighouden met molenbouw. Het komt ook wel eens voor dat ook een collega molenbouwer geen advies kan geven. Baten burg: „Bij molen de Nieuwe Palm boom wisten we niet hoe we de elipsboog in het metselwerk van de ingang moesten maken. We hebben er toen een eeuwenoud werkboek op nageslagen. Daarin stond precies beschreven hoe de boog moest worden gemetseld." Batenburg hoopt dat molen De Walvisch tijdens het molenfesti val in 1998 weer draait. „We den ken dat we zo'n twee jaar nodig hebben om de twee miljoen gul den kostende restauratie uit te voeren. Eén ding is in elk geval zeker, molen De Walvisch gaat weer draaien." winter in en komen er in het voor jaar weer uit. Dan zie je ze zo lek ker in het zonnetje in het water liggen." Hoe dan ook, de kunstenares zal er in de toekomst voor zorgen dat de drie karpers in alle veiligheid in hun sloot kunnen bivakkeren. „Ik ga een klein roostertje maken voor het gat, zodat dit nooit meer Vqn Of>F»f»iror» Zaterdag 01 juni SCHIEDAM I Museumplein. Rommelmarkt t.b.v.;^ mannenkoor Orpheus, 10.00-4 16-OOu. Margriethal .Jubileumcon-J cert Harpe Davids, 20.00u. Fllnw huis. Heavenly Creatures, 21.30u. 4 VLAARDINGEN - 't Hof. Distnctsspel Scouting Rijn-'4' mond, 10.30-15.30u. Broekpol der. Nachtvlinders kijken, 22.0ÖU. MAASSLUIS Koningshof. Dag van de Landelijke MuziekGroote- of Nieuwe Kerk. Orgelconcert Jaap Niewenhuijse, 2Q.15u. Taanstraat. Boerendag, ll.00-16.00u. MAASLAND Centrum. Braderie, 10.00-17.00u. ROTTERDAM Ahoy'. Mark Knopfler, 20.00u. De Doelen. Kl.z. African Roots, 20.15u. Luxor Theater. Harne Jekkers, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. Zapp SKVR, 20.15u. Gr.z. Djazzex. Theater Zuidplcin. Presen tatie Sam Sam SKVR, 20.15u. Bon- heur. Tussen Moskou en December, 2O.30u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19.00u.'tKapelletje. Ockhams scheermes. 20.30u, De Buurman. Frankie and Fnends, 22.30u. L'Esprit Kuttsehreutter Boogie-Woogie Battle, 22.00u. Beurstaveme WTC. Binnenstads lag, 10.00-17.00u. Studio van fact. De leegheid van het bestaan, 20.30u. Matrix. Afro Mixture Dance, 22.0ÖU. Zondag 02 juni SCHIEDAM Boskhoek. Diverse activiteiten, v.a. 09.30u. ROTTERDAM Ahoy'. Mark Knopfler, 20.0Qu. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Djazzex. Theater Zuidplein. Presen tatie Sam Sam SKVR, 20.15u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuw witje, 14-OQu, De Buurman. Jam sessie, 17.Q0u. L'Esprit. Jamsessie voorbeginners, 21.00u. Dodorama. Eugene Chadbourne, 15.00u. Stu dio van Fact De leegheid van het bestaan, 15.00 en 20.30u. Plein 1940. Zondagsmarkt, 11.00- lT.OOu. Zuiderpark. Chariois Bruist, 10.00-17.00u. Maandag 03 juni SCHIEDAM Woon zorgcentrum Thurlede. 'Zmg-met-ons-mee', 14.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum West. Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelge bied 'Hoogkamer', 20.00u. ROTTERDAM Calypso l: 'Mighty Aphrodite' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2/ 3: 'Sense and Sensibility' (ai) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15.Calypso3: 'Casino' (16) dag. 8. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Forget Pans' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2: The Scarlet Letter' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cine- rama 4: 'Dead Man Walking' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. CineramaS: 'Braken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Corso: 'Pnmal Fear' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag beh.ma. 2-4-7. ma. alleen 7. The Li ving Sea' (al) dag. beh.ma. 3-8. za- .zo. ook 1. ma. alleen 8. Venster 1: 'Fallen Angels' (12) dag. 10. 'L'Amo- re Moleste' (16) dag. 8. Venster 2: 'Dood in Venetië' (16) dag. 7.30, 'Good Men, Good Woman' (16) dag beh.ma. 10. Lantaren 2: The White Balloon' (al) dag 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Cutthroat Island(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Girl 6'(12) dag. 4-6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15. Lumiè re 3: 'Diabolique' (16) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Heat' (16) dag 8.30. do .vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. 11.00-1.40- 4.20-7-9.40. Beh.zo. 11.00. Pathé 2: 'Critical Decision' (16) dag. 3.55- 6.40-9.25. do.vr.ma.di. ook 1.10. Pathé 3: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.30-2-4.30-7-9.30, Pathé 4: Things to do in Denver'When you 're dead. (16) dag 1125-2-4.35- 7.10-9,45.. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35- 6.25-9.15. do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Personal' (al) dag. 1.05-3,50-6.35-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Wicked City Night(16) vr,za. 00.15. Lumière 2: 'Money Train' (16}vr,za. 00-15. Lumière 3:, 'Lawnmower Man 2 Beyond Cyberspace. (16) vr.za, 00,15. Lumière4: 'GetShorty' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: Toy Story' (al) OV za.zo.wo, 1.15-4. Ci nerama 5: 'De Boefjes' (al)za.zo.wo. 1,15-3. Imax: Toy Story' NV (a!) za- .zo. 11.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NVza.zo.wo. 1.15. Lumiè re 3: 'Dunston Checks in' (al) za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV(al) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 11.45-1.50. 'Dunston checks in' (al) ?a.zo.wo. It tti.DR, De brandweer bevrijdde de karper uit z'n benarde positie. Foto's Wilma Kuil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1