Het is uit met dikke lol bij de volleybalsters Blangé: 'We beginnen het licht te zien' Bondscoach Jorge onder vuur bij Zwitserland Sparta 2 sluit jaar waardig af Bielefeld met Silooy en Maas in Bundesliga Goal Larsson voor Zweden Missie NEC geslaagd, met dank aan Sumiala Australië naar Atlanta Rotterdams Dagblad Maandag 3 juni 1996 Didam Het tweede elftal van Sparta heeft het seizoen afgeslo ten met 4-1 overwinning op DVC*26 m de eerste ronde van de KNVB-beker. Opvallend genoeg werd in Didam de toon gezet door de spelers die Sparta gaan veria ten. De naar Heerenveen vertrek kende Alï El Kattabi (2x), Rodney Falix (naar MW) en Lofti Am- haouch maakten de doelpunten voor de Rotterdammers, die voor de pauze door Marco Godschalk op achterstand werden gezet. In augustus vindt de tweede ronde van het bekertoernooi plaats Boe hum De transfer van Sonny Silooy (Ajax) en Rob Maas (Feye- noord) naar Arminia Bielefeld is sinds gisteren definitief. De club uit de tweede Bundesliga promo veerde namelijk, ondanks een 2-0 nederlaag bij VfL Bochum. Silooy en Maas tekenden in Bielefeld een contract m-.-t als voorbehoud dat de club naar de Bundesliga zou promoveren. Dat gebeurde dus. Er reisden ongeveer 9000 fans mee naar Bochum. Rapid Wien heeft voor de der tigste maal de Oostenrijkse voet- baltitel behaald. Rapid, mogelijk de nieuwe werkgever van aanval ler Erik Regtop (Heerenveen), won zaterdag de laatste competi tiewedstrijd tegen Sturm Graz met 2-0. Rapid eindigde daarop op 73 punten, Sturm Graz op 67. In hel Ernst Happel Stadion zagen de 48.000 toeschouwers doelpun ten van Pivarnik (7e minuut) en Stumpf (87e). Rapid haalde dit seizoen via Feyenoord de finale van de Europa Cup voor beker winnaars, en verloor in Brussel met 1-0 van Paris St. Germain. Stockholm Zweden is sterk be gonnen aan de kwalificatiestrijd voor het wereldkampioenschap voetbal in 1998 in Frankrijk. De Scandinavische formatie rolde Wit-Rusland in Stockholm met 5- 1 op. Feyenoorder Henke Larsson bracht in de 87e minuut het vijfde doelpunt op zijn naam. Succesvolste man in de Zweedse ploeg was aanvaller Kennel An- dersson. Hij maakte twee treffers, waarvan één uit een strafschop. Andersson bracht zijn totaal m de nationale ploeg daarmee op 24. Zijn naamgenoot Patrik Anders son en Martin Dahiin waren even eens trefzeker. In de 'Nederlandse' groep 7 was Wales veel te sterk voor San Mari no: 5-0. Mark Hughes scoorde twee keer. De andere treffers in San Marino kwamen voor reke ning van Melville, Giggs en Pem- bridge. Amper 1600 toeschouwers waren bij het eerste WK-duel aan wezig. Ecuador verkeerde gisteren in ho gere sferen. De Zuid-Amerikaan se laagvlieger m voetballand slaagde erin hel prominente Ar gentinië met 2-0 te verslaan in een WK-kwalificatiewedstryd. Dat ge beurde in de ijle lucht van Quito, 2800 m boven de zeespiegel. Kwalificatie WK'98 Europese zone. Groep 3 Oslo: Noorwegen-Azerbeldy an 5-0 <2-0), 8 Solbakken 1-0,37. Sdskjaer 2-0,46 Solbak* ken 3-0,60. Strandls 4-0,89 Solskjaer 5-0. Toeschouwets 14 000. Groep 4 Stockholm: Zweden-Wit-Rusland 5-1 (2-0). 20. Kenneth Andersson 1*0 (strafschop). 30 Dahlin 2-0,62. Kenneth Andersson 3-0,75 Belkevitsj 3-1,77. Patrik Andersson 4-1,87. Larsson 5-1 Groep 6 Belgrado: Jcegoslavië-Malta 6-0 (34), 2. Milosevic 1-0,39 Myatovic 2-0,45 Stojko* vic 34,68 Milosevic 4-0,70 Savicevic 54 (strafschop), 73. Sa*, ïcevic 64. Groep 7 Wales-San Marino 54(34). 20 MelwUe 1-0, 32 Hughes 24,43 Hughes 3-0,50. Giggs 4- 0.85 Pembridge 5-0 Toeschouwers 1613 Groep 8 JJslau d-tWa cedon ie M. Afrikaanse zone, eerste voorronde, eerste wedstrijd: Malawi-Zusd-Afrika 0-1 (0-1), Uganda-Angola 0-2 (0-1), Gambia-Liberia 2- 1 (1-1), Nanjibie-Mozamlnque 2-0 (1-0), Soedan-Zambia 20(1-0), Mauritius-Zaire 1- 5 (0-2), Kenya-Algerije 3-1 (0-0). Burundi- Sicrra Leone 1-0 (0-0), Guinee-Bissau-Gui- nee 3-2 (2-0), Madagaskar-Zimbabwe 1-2 (1- 0), SivariJand-CaboRÖ-l (0-1), Congo-Ivoor- kust 24 (1-0), Togo-Senegal 2-1 (14) Zuid-Amerikaanse zone, voorronde, eer ste duel: Equador-Argentimë 24 (0-0), Uruguay-Paraguay 0-2 (0-1). Oostenrijk Salzburg-Vorw Steyr 4-0, Admira W-SV Hied 1-3, Graz AK-Austna W. 2-2, Linzer ASK-PC Tirol M, Rapid W-Sturm Graz 24 Eindstand: 1, Rapid Wien (kampioen) 36- 73.2 Sturm Gra36-67,3. FCTiroi 36-62,4. Graz AK36-57,5 Austria W. 36*516. Linzer ASK 36-48,7. SV Hied 36-47,8 Salzburg 36* 44,9. Admira W. 36*34,10. Voiw Steyr 36*6 Osaka Een half uur na de Olympische kwalificatie vol trok zich op de tribunes van de sporthal in Osaka een aan doenlijk tafereel. Geen polo naise, champagne of ge plengde tranen. Nee, de vrouwen van de nationale volleybalploeg zaten met pen en papier op schoot voor de analyse van de laatste tegen stander Italië. Zelfs de bondscoach grinnikte. „In mijn tijd had ik nu wel een paar biertjes gehad," zei Bert Goedkoop. Sterspeelster Hennette Weersing keerde halverwege de voorberei ding op 'Osaka' terug in de natio nale ploeg en verbaasde zich soms over de professionele instelling. „Wat dat betreft hoef ik niemand bij te sturen. In mijn eerste vijf jaar bij de ploeg was het dikke lol. We trainden wel hard, maar we aten en dronken wat we wilden. Het was vaak keet op de kamers of je ging 's avonds nog eens een rondje om het hotel. Dat halen we nu niet meer in ons hoofd. Deze pioeg heeft honger naar de over winning." Anderzijds constateerde de 30-ja- rige aanvalster een ongedwon gen, lossere sfeer dan voorheen. „Niemand zegt meer dat-ie alleen bij die of die op de kamer wil." Nog maar twee jaar geleden over woog de Groningse te stoppen met volleybal. Altijd maar blessu res. Nu is ze opgeleefd en speelde ze een fantastisch toernooi. Zon der kinnesinne. Als Weersing, fysiek zwaar be proefd en gevoelig voor kwetsu ren, het eens een dagje rustig aan doet, zegt niemand daar wat van. „Ik heb eerder zelf dat ik denk: wat zouden de anderen daarvan vinden." Ontlading De ontlading van vreugde volgde zaterdag pas na bestudering van Italië, in de bus op weg naar het hotel. Het begon met een onschul dig gegooide bal. Het hoofdpro gramma bestond uit een waterbal let en de toegift was een over ver schillende hoofden uitgegooide zak mierzoet poeder, de grondstof van sportdrank. De Japanse chauffeur kon wel lachen om zo veel jolijt. Na het laatste punt tegen Bulga rije was geen vreugdedans, maar een vnj koele omhelzing. Aan voerster Cintha Boersma wist waarom: „We hebben drie toer nooien gespeeld om ons te kwali ficeren en kwamen telkens een stukje verder." In de 21e wed strijd volgde plaatsing. Een schril contrast met bijna vijf jaar gele den, toen een zege tegen Italië in de halve finale van het EK kwalifi catie opleverde. Bondscoach Pe ter Murphy nam destijds een duik in hetTrevi-fontein te Rome. Nederland plaatste zich zaterdag als eerste van de drie door Bulga rije bijna achteloos opzij te schui ven. Later volgden Japan, dat af rekende met Kroatië, en Oekraï ne. Tot Goedkoops woede ging de toernooizege zondag alsnog naar Japan, omdat Nederland een setje verspeelde tegen Italië, 3-1. „Wat een bwtpartvj." Goedkoop had ei genlijk de speelsters die weinig aan bod waren gekomen, willen laten invallen. Het kwam er niet van. Het was uit Nederlands oogpunt gezien het toernooi van de dege lijkheid. De laatste tijd is van de dertig uur trainingsarbeid per week veel zweet geofferd aan het bestrijden van de Aziaten. De his torische overwinning op Japan was daarvan de fraaie beloning. In de aanloop naar Altanta zal Goedkoop weer nadruk leggen op een wat sneller spel, dat nodig is om echte wereldtoppers als Cuba en Brazilië weerstand te bieden. „Want zoals we nu speelden kun nen we niet van de echte top- teams winnen." Goedkoop beoordeelde het niveau van Nederland als hoger dan op het gewonnen EK. Dat komt voor al omdat de middenvrouwen Vis ser en Fleurke een vrij dominante rol zijn gaan spelen. Bovendien v/as Weersing tijdens het EK niet echt fit, waardoor Eiles Leferink kon uitgroeien tot revelatie. Nu beschikte de trainer over beiden, hetgeen betekende dat Weersmg eerste keus was. Leferink is de jonge hond' die graag wil leren. Weersing: „Elles denkt gelukkig niet van 'shit, mijn tyd is geko men'. Ga jij maar weg." De Olympische Spelen zullen nog een hele klus zijn, lichamelijk en mentaal. Uiteindelijk moest Ne derland alweer voor de derde keer pieken, na de World Cup in Japan en het Europese kwalificatietoer nooi in Bremen. Veel speelsters hebben het afgelopen jaar nauwe lijks een dag vrij gehad. Kleine blessures kregen nooit tijd tot ge nezing. Goedkoop: „De arbeids- rustverhouding lijkt nergens op." Goedkoop zal bovendien zoeken naar een formule die het mogelijk maakt dat de sporters ook echt van Atlanta kunnen genieten in plaats van dat ze als 'zombies' zijn in het dorp. Zeker in een sport als volleybal, waar het toernooi is ge spreid over de hele periode van de Spelen, is dat een probleem. Goedkoop was in Barcelona assis tent van Peter Murphy en had wel enige mogelijkheid tot 'ontsnap ping'. Hij zegt: „Ik huilde in het stadion toen Ellen van Langen goud haal de. We moeten zorgen dat het een mooi feest wordt." Amsterdam Er moeten hele rare dingen gebeuren wil de organisa tie van de finale van de World Vol leybal League '96 straks niet de gewenste bezetting krijgen. De confrontaties tijdens het vierde weekeinde van de voorronde trok ken al een scherpe scheidslijn. Normaal gesproken zijn eind deze maand Nederland, Italië, Brazilië, Cuba, Rusland en Japan in Rot terdam te bewonderen. De volleyballers van Oranje lieten dit weekeinde in Amsterdam zien Griekenland, in het verleden nog vaak als lastig gekarakteriseerd, ver ontgroeid te zijn. „We begin nen zo langzamerhand het lichtte zien en dan rollen we die Grieken simpel op," schetste aanvoerder Peter Blangé het kwaliteitsver schil (twee keer snel 3-0). „In La- rissa lieten ze ons nog aardig zwe ten." Gilberto Herrera, de Cubaanse coach van de Grieken, was zondag allang blij dat zijn team tenminste één set meedeed en zelfs geruime tijd voorstond. De Grieken ver dienden en kregen uiteindelijk twaalf punten, de gehele produc tie van zaterdag in drie sets. Joop Aiberda had het zien aanko men. „By het inslaan waren de Grieken veel agressiever dan za terdag en wij hadden in het begin moeite met de concentratie." Zes sets overziend kon hij slechts te vreden zijn. Al hadden de inval beurten van reserveübero Ri chard Schuil, die op de plaats van Olof' van der Meulen wat kansen liet liggen, en tweede spelverdeler Misha Latuhihin beter gekund. „Dat de organisatie even wegwas, iag niet aan Misha maar aan de anderen," zei Aiberda ter verdedi ging. De wissels kwamen pas uit het trainingspak toen de zege al vast stond. Voor het eerst waren de middenmensen van Nederland '2' - Jan Posthuma en Mike van de Goor - in een WVL-duel even sa men aan het werk te zien. By de wedstrijdtraining was het succes van het tweetal al eerder duide lijk. Posthuma verving Bas van de Goor, diens jongere broer Henk- Jan Held. Mike van de Goor, nog met Martin van der Horst m de slag voor de vakante, vierde 'midden'-plaats in de selectie, kwam zondag heel sterk binnen. Zijn sprongopslag, hard en secuur, betekenden de beslissende punten in de derde set. „Hij heeft niet zoveel kansen gekregen iets te laten zien en doet het nu toch maar," prees Aiberda de 'broer van'. Nieuwe jeugd Al enige weken kan de coach zeer te spreken zijn over de verrichtin gen van Rob Grabert. De routi nier, ontslagen bij ZVH dat wil verjongen, is aan een nieuwe jeugd begonnen. Een jaar geleden duikelde de klassieke passer-lo per uit de selectie en leek hij afge schreven. Nu verwerkt hij de op slag, slaat met regelmaat zelf in, draagt blokkerend belangrijke stenen bij aan de Hollandse muur en raapt in het achterveld het no dige op. Aiberda bestreed dat hij Grabert voor het EK 95 heeft laten vallen. „Vorig jaar heeft hij zich niet ge kwalificeerd toen ik de meetlat er langs legde. Nu voldoet hij wel aan de eisen." En hoe. In Sofia te gen Bulgarije bewees Grabert zich als stand-in van Zwerver, za terdag en zondag in Amsterdam stond hij in de basis en kon Zwerver - en de eveneens snel herstellende Brecht Rodenburg - slechts bewonderend toekijken. Afgelopen week heeft Zwerver, die niet langer onmisbaar lijkt maar toch heel hard nodig is om aan een Olympische medaille te mogen denken, na een bezoekje aan de Rotterdamse specialist Heyboer besloten voorlopig even niet te spelen. In overleg met de technische en medisch^ staf is ge kozen voor ïndiduele training; elke dag anderhalf uur 'kilome ters maken' met de bal en vervol- Misha Latuhihin (l),diedeplaats innam van PeterBlangé, verdeeIt hetspel, Jan Postuma(r) misleidt deGriekenThe- odoridis (13) en Drakovic (11). Foto Frans Vandemnde/ANP gens het krachthonk in. Met zijn knie is weinig mis, met de coördinatie, de snelheid, de kracht en dus met het zelfvertrou wen nog wel het nodige. Die zijn echter niet tijdens wedstrijden te herwinnen, althans niet snel ge noeg naar zijn smaak. Daarvoor is de aanval tegenwoordig te ge spreid. „Heerlijk," zei Zwerver over de aanpak van de laatste da gen. „Volgens Heyboer gaat het met mijn knie ongelooflijk goed. Toch raadde hij me af te spelen. Als ik de knie onder een bepaalde hoek buig dan doet het pijn. En je doet dat automatisch als die bal op je afkomt." Zwerver gaat woensdag gewoon mee naar Italië maar beperkt zich daar hoogstwaarschijnlijk tot trai nen; alleen en met de reserves die in de wedstrijden ook weinig aan bod komen. Hij voelde zich giste ren al wel bij het idee. Aiberda ook. „Twee dingen waren duide lijk: de medische staf vond de knie stabiel maar Ron voelde zich niet prettig. Afgesproken was: bij de minste twijfel naar Heyboer voor een tweede onderzoek." „Nu is er een nieuw deadline om Zwerver klaar te krijgen voor de Olympische Spelen. Zijn knie is goed, nu het gevoel en de macht nog. Daar hebben we een indivi dueel programma voor ontwik keld; 50 ballen passen, 40 keer smashen, 20 sprongservices etce tera. Als hij dat zonder pijn, bij welke buigingshoek ook, vol brengt, komt hy terug in de wed strijd. Dat kan zondag zijn maar ook nog enkele weken duren." Emmen Evenals Volendam heeft ook NEC de sta tus van eredivisieclub voor een jaartje veilig gesteld. Het elftal van coach Wim Koevermans mocht in pou le B van de nacompetitie met twee doelpunten ver schil in en van Emmen verliezen. De missie slaagde zonder veel problemen, er volgde zelfs winst, 2-3. Uit gerekend de elf maanden geleden door NEC van Em men gekochte Finse international Sumiala leidde de Nijmeegse club via twee doelpunten naar de over winning. „We zijn de terechte winnaar van deze poule," zo ana lyseerde de duidelijk opgeluchte Koevermans, na vijf triomfen en één nederlaag. NEC wil nu het ver blijf in de eredivisie is verlengd, de selectie zo snel mogelijk aanvullen. Het vertrek van Viedma (Com- postela), Stock (Start Kristiansand), Kooistra (FC Groningen), Van Diemen (RKC) en Aalbers (stopt) staat vast. Inmiddels zijn doelman Roorda (FC Gro ningen) en Kemble (Haarlem) aangetrokken. De eindfase van het duel in Emmen verliep chao tisch. Op het moment dat de 33-jarige aanvoerder Jan de Jonge van Emmen een publlekswissel kreeg voor zijn afscheid na zestien jaar betaald voetbal, storm den supporters van NEC het veld op. Een peloton ME'ers moest de rust herstellen en kwam na afloop nogmaals in actie. De ongeregeldheden voorkwamen een waardig afscheid van De Jonge en de overige Drentse spelers van hun trouwe publiek. ,Als ik dit soort wantoestanden vaker moet meemaken, vraag ik me af of ik nog wel door wil gaan in het betaalde voetbal," sprak Emmen-coaeh Azing Griever na af loop. NEC kwam vrij vlot in een prima uitgangsposi tie door een doelpunt van Sumiala. Pas nadat ook Ai berda had gemist, maakte Emmen door Drent gelijk. Ook na de rust waren beide clubs in eerste instantie aan elkaar gewaagd. Halverwege de tweede helft kon NEC de regie in handen nemen omdat Emmen (zon der de geschorste topscorer Van Oostrum) uitgeblust was. Drie doelpunten kwamen in de eindfase tot stand. De Kruijf (eigen doel) en Sumiala scoorden voor NEC, alvorens Barmentloo nog een persoonlijk succesje kon boeken. Nacompetitie Poule A Volendam-FC Den Bosch 34(14).37. Stefanovic 1-0.84. Simons2* 0,89 Kromheer 3-0. Scheidsrechter' Van der Ende. Toesehouwrs 3000 Heracles-WV 4-1 (1-1). 10 Vellen 14,16 Evans 1-1,54 Klaver 2*1, 77, Velten 3*181. Vellen 4-1 (strafschop). Scheidsrechter Van Meer kerk. Toeschouwers 1000 Gele kaart: De Visseher (Heracles). Te Braak (WV) Eindstand Volendam- Heracles VVV FC Den Bosch Volendam handhaaft zich in eredivisie. Poule B Emmen-NEC 2-3 (1-1). 24 Sumiala 0-1,36. Drent 1-1,78. De Kruyf 1- 2 (eigen doel), 83. Sumiala 1-3,00. Barmentloo 2-3. Scheidsrechter Temmink Toeschouwers: 6800. Gele kaart' Veldwijk, Uneken, De Jonge (Emmen). Vcendam-Cambuur 34 (04). 68. Donascimento 1*0,79 Wiekens 2- 0,90. Donascimento3-0. Scheidsrechten Koopman.Toeschouwers: 2531Rode kaart. 78. Van der Berg (Cambuurwegens hands buiten zijn strafschopgebied. Eindstand „.6 6 0 0 18 10- 2 ...5 3 1 2 10 13* 7 ...6 1 1 4 4 3-9 ...6 0 2 4 2 2*10 NEC.- Veendam Emmen Cambuur. NEC handhaaft zich in eredivisie. ....6 5 0 1 15 12- 3 .53 t 2 10 8-7 .6 3 0 3 9 9-8 ...6 0 15 1 2-13 Sydney—Het Australisch voetbalelftal heeft zich als laatste geplaatst voor Het Olympisch toernooi in At lanta. De Australiërs wonnen gisteren het tweede kwalificatieduel tegen Canada met 5-0, na een rust stand van 1-0. De doelpunten waren van Foxe, Loza- nowski, Viduka, Agostino en Muscat. Het eerste duel was in 2-2 geëindigd. Sport prijs vragen Nederlandse lotto: 1-3-14-19-31-35. Reservegetal: 6. Cijferspel: 518326. Toto: Winnende kolom: 2-2-1-3-1-1-2-1-3-1-1-2. Belgische lotto: 3-13-15-24-32-34. Reservegetal: 41. Joker: 6630996. Duitse lotto: 8-23-27-29-43-47. Reservegetal: 31. Supergetal: 2. Rotterdam Zwitserland, de tweede tegenstander van Neder land tijdens het EK voetbal in En geland, heeft zaterdag de oefen wedstrijd tegen Tsjechië met 2-1 verloren. Woedende fans belaag den na afloop bondscoach Arlur Jorge; de Portugees moest onder politïe-begeleiding het stadion in Basel via de achteruitgang verla ten. Duitsland verloor, ook op ei gen veld, van Frankrijk. In Stutt gart zorgde verdediger Laurent Blanc, die van Auxerre naar Bar celona overstapt, met een specta culaire zweefduik voor de Franse winst (0-1). In Basel leek Zwitseriand- Tsjechië in 1-1 te eindigen. Zes minuten voor tijd maakte Pavel Kuka met een fraai schot van af stand de winnende Tsjechische treffer. Reden te meer voor de Zwitserse fans hun woede op Jor ge te koelen. De supporters zijn nog altjjd laaiend op de Portu gees, die het waagde de publieks lievelingen Sutter en Knup bui ten zijn EK-selectie te laten. Duitsland ging in de voorlaatste oefenwedstrijd voor het EK pijn lijk onderuit. Voor de ploeg van teamchef Berti Vogts was het de eerste nederlaag in ruim een jaar. Frankrijk daarentegen bleef voor de 22e opeenvolgende wedstrijd ongeslagen. De ploeg van bonds coach Aimé Jacquet bevestigde in Stuttgart tot de kanshebbers op de Europese titel te horen. „Frankrijk heeft een topteam en is onmiskenbaar favoriet in Enge land," stelde Vogts na afloop gela ten vast. Duitsland, dat in 1954 in Hannover voor het laatst op eigen grond verloor van Frankrijk (1-3), moest het voor ruim 53,000 toe schouwers zonder centrale verde diger Jürgen Kohier doen. Hij bleef aan de kant met een blessu re in het dijbeen. Drie dagen na de teleurstellende remise tegen Ier land (1-1) kwam Duitsland op nieuw moeizaam op gang. Vogts had zes wijzigingen in zijn elftal aangebracht en speelde vrijwel met zijn sterkste formatie. Pas na de rust kreeg de thuisploeg vat op de tegenstander en de wed strijd, mede dank zij de impulsen van invaller Mario Basler. De ge lijkmaker bleef echter uit. Met een schot tegen de lat was Andy Möller het dichtst bij een doel punt. „We hebben door pech ver loren," meende Vogts, die komen de week met zijn selectie nog te gen Liechtenstein oefent. „On danks de nederlaag zie ik niet veel aanleiding mijn elftal om te gooien. We hebben gewoon een goed team." Optimisme Jacquet, die vedette Eric Cantona buiten zijn EK-selectie heeft ge houden, probeerde na afloop het optimisme over de Franse kansen een beetje te temperen. „We zijn trots en blij dat we hiervan Duits land hebben gewonnen," sprak de voormalige coach van Bordeaux. „Maar dat is niet zonder geluk ge beurd. Ik vind het veel belangrij ker om in Engeland goed te pres teren." Roemenië boekte zaterdag in Boekarest een soepele zege op Moldavië: 3-1. De ploeg van bondscoach Iordanescu scoorde in de slotfase van de eerste helft drie keer. Popescu (Barcelona) bracht twee treffers op zijn naam. Petrescu maakte het andere doel punt. Voor Moldavië scoorde Tes- timitanu. Nani en Klestsjenko (Go Ahead Eagles) speelden mee. Bij Roemenie waren alleen verdedi ger Mihali en aanvaller Raducioiu de volle negentig minuten van de partij. Italië dankte de overwinning op Hongarije in Boedapest (0-2) voor al aan Pier Luigi Casiraghi. De grillige spits van Lazio Roma had bij beide treffers een belangrijk aandeel. De 1-0 maakte hij zelf, in de zevende minuut. Twee minu ten na de hervatting veranderde de Hongaarse verdediger Banfi een voorzet van Casiraghi van richting: 2-0. Denemarken liet weinig zien in de voorbereiding. Gisteren won de ploeg in Kopenhagen met 1-0 van Ghana, dat aantrad zonder de sterren Pelé en Veboah. Het was de laatste oefeninterland voor de titelverdediger. ,.Het was een ma tige generale repetitie," bekende bondscoach Moller Nielsen. Ierland hield Kroatië in Dublin op 2-2, dank zij een doelpunt in de laatste minuut van Quinn. Voor de debutant op het EK scoorden Suker en aanvoerder Boban. Bondscoach Blazevicblikte tevre den terug op de voorbereiding. „Dit was onze zwaarste tegenstan der, de Ieren maakten het ons be hoorlijk moeilijk, vooral door hun fysieke kracht. Portugal, Turkije en Denemarken zullen ons wat dat betreft niet verrassen." Basel, Zwitserland-Tsjechiê 1-2 (1-1). 23 Kuka 0*1, 33 Grassi 1-1, 84. Kuka 1-2 Scheidsrechter Dardcrine(Dui) Toeschou wers 14 400 Gele kaart. Sforea, Hottiger (Zwitserland), Suchoparek en Nemee (Tsjechië) Zwitserland: Pascolo, Wicky (77 Koller), Vega, Geiger, Quentin, Ohrel (46 Hottiger), Vogel. Sforza, Foumier (46 Comisetti), Grassi (77. Chapmsat),Türkyilmaz, Tyechie: Kotiba, Homak, Kadlec, Sucho parek, Nedved, Latei, Bejbl, Nemee, Fry- dek(58 Berger), Kuka, DruJak (46 Pobors- ky) Stuttgart. Duitsland-Frankrijk 0-1 (0-1). 6 Blanc 0-1 Scheidsrechter Wojcik (Po!) Toeschouwers. 53135 (uitverkocht) Gele kaart' Helmer (Duitsland), Lama Thuram (Frankrijk) Duitsland: Köpkc, Babbel, Sammer, Hel mer, Ziege (83 Schol!); Reuter, Eilts (46 Freund), Möller, Hassler (46 Basler); Bo- bic,Klinsmann Frankrijk: Lama; Thuram, Blanc, Desailly, Di Meco (66 Lizarazu), Karembeu (84. An gioma), Deschamps, Djorkaeff, Guenn (81 Lamouehi), Zidane (46 Loko), Dugarry (73 Pedros) Boekarest. Roemenië-Moldavie 3-1 (3*0). 29 Petrescu 1*0,37. Popescu 24,40 Popes cu 3-0,78 Testmutanu 3-1. Toeschouwers- 4000 Roemenie: Stelea (55 Prunea, 72 Tene), Petrescu (GG. FiLpescu), Mihali, Belodedx: (61. Dobos), Selymes (61. Prodan), Lupescu (55 Gaica), Popescu (66. Vladoiu), Hagi (61 Stinga), Munteanu (55. Ilie), Lacatus (55 De Franse verdediger Laurent Blanc (m) kopt de enige goal In Stuttgart 'binnen', ondanks het hoog geheven been van jürgen Klinsmann (I). Naast de Duitse spits landgenoot Thomas Helmer, rechts Christophe Dugarry en Markus Babbel. FoBCamaySungutreuters Moldovan). Raducioiu Boedapest. Hongarije-Italië 0-2 (0-1). 7. Casiraghi 0-1, 47 Banfi 0-2 (eigen doel). Scheidsrechter Beusan (Kro). Toeschou wers 25 000 Gele kaart' Marackso, Nagy, Sebok (Hongarije), Costacurta (Italië). Italië: Perum (46 Toldo);Tomcelh,Costa curta, Maldim (46 Apolloni), Carbom (46 Fuser), Di Malteo, Albertmi (70 Rossitto), Di Livio, Del Piero (62 Donadom), Casi raghi, RavaneUi Sofia. Bulgarije-Verenigde Arabische Emiraten 4-1 (2-1). 5 Jordanov 1-0, 29. Stoitsjkov 2 0,38 BaKut 2 63 Dor.kcv 3 1,79. Sirakov 4-1. Toeschouwers-15 000 Bulgarije: MichailQV(46 Zdravkov), Kina- kov, Hoebtsjev, Guintsjev, Kremenliev (46 Kitsj itsjev), Jankov. Jordanov (56 Sirakov). Balakov, Letsjkov; Stoitsjkov (56 Donkov), Kostadinov(46. Bonmirov). Dublin. lerland-Kroatië2-2(l-2). 15 Suker 0-1,24. O'Neill 1-1,45. Boban 1-2,87 Quinn 2-2. Toeschouwers. 29.100. Kroatië: Mrmic (46 LadicX Stanic (80. Sol- do), Jarmc, Stimac, Jerkan; BiJjc, Asanovic, Boban, Vlaovic (72 Jurcevic); Boksic, Su ker. Kopenhagen. Denemarken-Ghana 14 (1- 0). 41 Helveg l-ö. Toeschouwers' 20 653 Denemarken: Sehmeichel; Hetveg. Rieper, Högh, Schjör.berg; Steen Nielsen, Beek, Michael Laudrup, Risager (46. Piechmk), Vilfort (61. Thomsen); Bnan Laudrup (76. Andersen). Moskou. Rusland-Polen 24 (14). 21. Kov- toen 14,72. Bestjastmk 2-0 Toeschouwers 15 600. Rusland: Khann, Kovtoen, Tetradze, Qn- opko (46. Ntkiforov), Janovski; Kantsjels- kis, Radtmov.Tsunbalar, Karpov; Kmakov (46. Besüastnik), Kolivanov (Sunoetenkov) Helsinki. Finland-Turkije 1-2 (M). 25. Lit- manen 14,35 Kenmoglu M. 55 Saneakk 1-2 Turkije: Recben Ozalan, Alpay Cetin (45 Korkut), Temizkanoglu. Korkmaz, Yalcm (45 ^Oguz CeUn), Kafkas, Ercan, Keri- H an o i. Vie tnam-Ju ventus (Jta) 1-2 (0-1). 40. Vialli 0-1,60. Parente 0-2,70. Vo Hoang Buu 1-2 (strafschop).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3