15, Welzijnswerk op de zakelijke toer Vlaardingse peuters zoeken naar de maan Directeur zoekt andere afnemers in strijd om te overleven ygenda Voetbalvervuiling Etalageproject Vlinders in je tuin Veilig op vakantie Avondvierdaagse Kunstbus rijdt naar Rijksmuseum Schapen scheren Veiliger glijbaan Rotterdams Dagblad Vrijdag 7 juni 1996 m Morgen begint in Engeland het Europees voetbalspektakel De koorts wordt zachtjesaan opgevoerd. Oranjekoorts, voetbalkoorts. Het is een ziekteverschijnsel, dat wordt gekweekt. Wie het wil ontlo pen, moet heel ver weg gaan en zeker geen televisietoestel aanzetten. Hoe beter de voetbalprofs van het Nederlands Elftal hun dik betaalde werk doen, hoe sterker de shots zullen zijn waarmee de koorts wordt opgewekt. Voetbal is een heerlijke spelletje. Vooral om zelf te spelen, maar ook om naar te kijken. De randverschijnselen nemen echter zulke misse lijke vormen aan, dat ik bijna begrip begin te krijgen voor andersden kenden die over voetbal terreur praten. Gezellige voetbalfeesten verworden steeds vaker tot onsportieve ge vechten. Zelfs het wijd en zijd bekende en prompt gekopieerde kam pioenschap van Vlaardingen, aan de basis waarvan ik stond in 1973, lijkt zijn zilveren jubileum niet te halen. Na een serie gestaakte kwa lificatiewedstrijden kreeg deze keer zelfs de finale geen normaal ver loop. Een trainer ondermijnde eerst het gezag van de scheidsrechter en zijn (volwassen) spelers volgden hem vervolgens als makke scha pen naar de kleedkamer. Door de inzet en veel gepraat van goedwil lende vrijwilligers werd later de wedstrijd wel uitgespeeld, maar het feest was natuurlijk grondig verziekt Is het misschien begonnen nadateen trainer van het Nederlands Elf tal riep dat voetbal oorlog is? De man wordt nog steeds eerbiedwaar dig met 'de Generaal' aangesproken en speelt internationaal een rol in de voetbalwereld. De aanhang van de elkaar bestrijdende partijen laat zich sindsdien gemakkelijk in die oorlogssfeer meevoeren en op jutten door sujetten die nauwelijks geïnteresseerd zijn in het voet balspel, maar graag krijgsheer zijn. Of komt het door de commercië- len die het randgebeuren zijn gaan beheersen? Zij zijn de koortsop- drijvers die ik ook verantwoordelijk hou voor de voetbalvervuiling waarmee bewoners van Holy, Groenoord, Spaland,.Overschie en Hil- legersberg dezer dagen en de komende tijd wonden geconfronteerd. Morgen mag dan het EK aan de andere kant van de Noordzee begin nen, de toename van het aantal avond- en nachtvluchten op Zestien hoven is al gestart. Ik ben de tel kwijt, maar ik heb de laatste dagen heei wat heniemakenüe vliegtuigen langs horen vliegen. De oudste brikken worden in heel Europa uit de hangars gesleept voor de lucra tieve voetbalvluchten en Zestienhoven stelt met graagte een start baan beschikbaar om het passagïersrijfer een beetje op te krikken. Het verbod van nachtvluchten wordt zomaar overboord gegooid. Er staan voor de komende week ai zestig vluchten, het merendeel in de nacht, ingeboekt op Rotterdam Airport. Vanaf zondagnacht kun nen de bewoners van de noordelijke wijken van Vlaardingen en Schiedam hun borst nat maken. Of eigenlijk beter hun oordoppen in doen. BEN VAN HAREN Bij Galerie Distanzaaan de Dam 1 start zaterdag 8 ju ni een nieuwe expositie. In tegenstelling tot de vori ge tentoonstellingen zijn de werken niet gegroe peerd rond een specifiek thema. Gekozen is dit keer voor een overzicht van werken toegespitst op nieuwe vormgeving. Vier deelnemers zijn vertegenwoordigd met kera miek, te weten Ineke de Jong, Margreet Koelewijn, Corine Post en Job Heykamp. Daarnaast is er glas werk te zien van Hans Wassink en grafiek van Ehza Kopec. De tentoonstelling loopt tot en met II septem ber. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Sch iedam verzorgt zondag 9 juni op de Voorbeeldtui nen in boerderij De Raat aan de Harreweg 19 een middag met als thema Vlinders in je tuin. Een vertegenwoordiger van de insektengroep van de KNNV vertelt deze middag hoe vlinders zich ontwik kelen en hoe sommige fladderaars overwinteren. De deelnemers krijgen ook praktische tips over hoe ze meer vlinders naar hun tuin kunnen lokken. De mid dag begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Vlaardingen Veilig op vakantie, dat is deze maand het thema van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. Gedurende de maand juni deelt de GGD gratis informatiepakketjes uit aan vakantiegangers die veilig willen vrijen en zonnen. Het pakketje bevat onder meer een Zonne schijf, die aangeeft hoe lang verschillende huidtypes zonder problemen in de zon kunnen liggen. Ook is een vrijkaartje bijgesloten. Het pakketje is af te ha len bij de GGD aan de Van Hogendorpiaan 501 in Vlaardingen of telefonisch te bestellen tussen 10.00 en 14.00 uur via nummer 2488004, Maandag 10 juni gaat voor de vijftigste maal de Vlaardingse avondvierdaagse van start. Wandelaars kunnen kiezen uit 5 of 10 km. De start vindt steeds plaats bij de voetbalvereniging HSC in park 't Nieu- welant. 's Middags om 16.00 uur start de 5 km en de 10 km groepen en scholieren; 's avonds om 18.30 be- gintde 10 km voor individuelen en groepen/vereni gingen. Donderdag 13juni kan er vanaf 18.00 uur gestart wor den. Het défilé, waaraan enkele muziekkorpsen mee doen, vindt dan om 19.30 uur plaats. Het inschrijf geld bedraagt zes gulden per persoon. Voor meer in formatie: 4342355 (Brigitte van Zeventer of Bram La- mot). De vierde en laatste Kunstbus van dit seizoen ver trekt donderdag 13 juni om tien uur naar het Rijks museum in Amsterdam. Deelnemers aan de excursie kunnen in zestien nieuwe zalen van de zuidvteugel Aziatische kunst bewoneren, naast schilderijen uit de 18e en 19e eeuw en een bijzondere verzameling kostuums en textiel. De bus is om vier uur weer terug in Vlaardingen. Kos ten: 35 piek, inclusief busrit, toegang, rondleiding en een kopje koffie of thee. Ook schapen kunnen last hebben van de warme zon. Daarom ontdoet schaapsscheerder Hette Feenstra de ooien zaterdag 8 juni van hun vacht, tijdens het schaapsscheerdersfeest in het Natuur- en Milieu Educatiecentrum in Maassluis. Het feest begint om tien uur en duurt tot 15.00 uur. Naast het schapenscheren staan nog meer activitei ten op het programma, waaronder kinderspelen, stoeptekenen, oude ambachten, een dierenspreek- uur, honing proeven en bijenwaskaarsen rollen. Het NME-centrum is gevestigd aan de Oleanderstraat la. W2000 gooide het vorige maand bij de behandeling van de Voorjaars nota 1996 een beetje plompverloren voor de voeten van het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen: 'Hef de Stichting Wel zijn op'. Opvallender nog waren de timide reacties van de andere par tijen op deze 'bezuinigingspost'; ze brandden het idee in elk geval niet af. En verantwoordelijk wethouder A, Kool reageerde idem dito: „Daar denken wij vooralsnog niet aan." 'Vooralsnog5 bestaat de Stich ting Welzijn - inclusief administratieve ondersteuning en banen poolers goed voor 23 medewerkers en 2,5 miljoen gulden gemeentelij ke subsidie per jaar - dus nog. Directeur J. J. Middelkoop heeft moe ten lachen om de opmerking van W2000. Omdat alleen het bestuur de Stichting Welzijn kan opheffen, en niet de gemeente Vlaardingen. Maar aan de andere kant realiseert hij zich ook dat het welzijnswerk zich verder moet verzakelijken. Om dat te onderbouwen vergelijkt Middelkoop de Stichting Welzijn met de schilder en de Chinees. Door Jan Rozendaal Vlaardingen—Het krantenknipsel op het prikbord in de kamer van de directeur is al een week of drie oud. Een priemende kop in vette letters: 'Sluit Stadsgehoorzaal en hef Stichting Welzijn op'. Daaron der de hoofden van Leo ten Have en John Ranshuijsen, de raadsle den van W2000 die de bezuini gingsvariant hebben verzonnen. Drie weken dus hangt het knipsel er al en nog steeds heeft niemand met een viltstift de koppen van de twee politici bewerkt. Welzijns werkers die steeds weer nieuwe proj'ecten verzinnen om zichzelf bezig te houden, dat kan niet meer in deze tijd, verkondigde Ten Have. Dichtdraaien die subsi diekraan, was het credo van de op positieparty. De Stichting Welzijn opheffen kan de raad dan niet, dat is voorbehouden aan het bestuur, maar als de gemeente geen geld meer overmaakt hangt het lot toch aan een zijden draadje. Pakweg vijf, zes jaar geleden had zoiets geleid tot protestacties. Woeste reacties in en rond de raadszaal, ook al omdat er vol gend jaar wederom fors moet wor den bezuinigd. Imago Maar goed, de welzijnswerkers bleven aan het werk en vertoon den zich niet in de raadszaal. Tot tevredenheid van directeur John Middelkoop. Deze opstelling past volgens hem bij het nieuwe, zake lijke imago. „Een schilder gaat toch ook niet inspreken bij de commissievergadering als zijn of ferte om het stadhuis te verven is afgewezen. Hij gaat ook niet met spandoeken op de Markt staan. Daar heeft zo'n schilder helemaal geen tijd voor. Die moet op zoek naar ander werk." Middelkoop zal de laatste zijn om te ontkennen dat er in het .verle den veel geld blindelings in het welzijnswerk is gepompt. In de ja ren zestig, zeventig nam de over heid de taken van kerk en maat schappelijke organisaties over. Het ministerie van CRM zorgde voor geld. dat er altijd was. En als het er eens een keer niet was, dan ging men op de barricades en kwam het er toch Het is zes jaar geleden dat de Markt in Vlaardingen vol stond vanwege aangekondigde bezuini gingen van 500.000 gulden. Een bedrag dat verschiet bij de acht tien miljoen gulden die nu in het stadhuis op tafel moet komen. Maar de Markt blijft leeg. Middelkoop: „In het verleden werd de politiek gezocht. In spraak, acties om aan te tonen hoe nuttig wij waren. Als een afzon derlijke instelling by ons aan klopt om steun voor acties, zullen wij die zo goed mogelijk helpen. Maar zelf demonstreren, dat past niet meer bij ons. Wij beseffen heus wel dat het minder wordt bij de overheid. Dat er moet worden bezuinigd. Het leidt allemaal tot een wat zakelijker opstelling. Ook van ons." Nasi goreng Het blindelings geld in welzijns werk pompen is er al lang niet meer bij, stelt Middelkoop. „Na tuurlijk was dat makkelijk. Maar ook gevaarlijk. Het neigt naar ge makzucht. Stel dat je elke week naar een Chinees gaat, hem elke., keer 25 gulden betaalt en zegt 'zie' maar wat je geeft'. Makkelijk, denkt dan die man, en hij schotelt je elke keer nasi goreng voor. Dan zeg jy na verloop van tijd: 'Daar ga ik niet meer naar toe, daar krijg je Middelkoop: ,,De gemeente signaleert een probleem, wij zoeken naar mogelijkheden om daarin verbetering te brengen." Foto Roei Dijkstra elke keer hetzelfde'. Terwijl die man natuurlijk ook andere lekke re gerechten kan klaarmaken." Hetzelfde geldt voor de Stichting Welzijn, oordeelt Middelkoop. Sinds enkele jaren zit hy m no vember met de ambtenaren van de gemeente om de tafel om per project een plan te presenteren met daarbij de kosten. „De ge meente signaleert een probleem, wij zoeken naar mogelijkheden om daar verbetering in te bren gen." Maar dat is niet genoeg om te overleven. Middelkoop: „Wij zijn nu voor tachtig tot negentig pro cent afhankelijk van de gemeente Vlaardingen. Dat is natuurlijk ge vaarlijk, afhankelijk zijn van één afnemer. Al zie je binnen de ge meente wel dat we steeds meer za ken doen met verschillende dien sten, We helpen de Dienst Stads werk bij de bouwplannen in de Westwijk en het Buizengat met het erbij betrekken van bewoners. Maar we zijn ook de afdeling So ciale Zaken van dienst bij de uit voering van de nieuwe Algemene Bijstandswet, die voorschrijft dat cliënten moeten worden gestimu leerd om actief te zijn. Wij hebben de contacten met de mensen." Verder doet de Vlaardingse Stich ting Welzijn projecten in Rozen burg en Heeijansdam. Daarnaast probeert de stichting zaken te doen met woningbouwcorpora ties. Zo worden de huurders van de te renoveren flats aan de Van Hogendorpiaan door de Stichting Welzijn begeleid. Maar ook in de richting van het bedrijfsleven probeert Middelkoop omzet te creeren. Zo wordt er op dit mo ment gewerkt aan een plan om zorgverzekeraars binnen te halen als klant. De directeur: „Wij hebben natuur lijk heel veel kennis over allochto nen in onze samenleving. Die kennis gebruiken we bijvoorbeeld in het project 'Allemaal Vlaardin- gers', waarbij buren van verschil lende nationaliteiten bij elkaar over de vloer komen om zo eikaars gebruiken te leren ken nen, Maar wij kunnen ook als in termediair optreden tussen mi grant en huisarts, zodat ze elkaar beter begrijpen. Dat betekent effi», cientere en minder bezoeken aan de huisarts wat natuurlijk weer een kostenbesparing voor de ziek tekostenverzekeraars betekent." Hij vervolgt: „Maar ik kan me bij voorbeeld ook voorstellen dat de ondernemers van de Nieuwe Pas sage in Schiedam naar ons toeko men omdat ze tijdens de koop avond regelmatig problemen heb ben met jongeren. Wij hebben de mensen in huis die daar wellicht een mooi plan voor kunnen schrij ven en uitvoeren." Op die manier zou de Stichting Welzijn in de toekomst hooguit voor de helft afhankelijk moeten worden van de gemeente Vlaar dingen. In de ontwikkeling speelt mee dat er ook contacten zijn met private weizynsinsteliingen in de regio, waaronder Delft, Gouda en Zo'etermeer. Middelkoop ver wacht dat binnen tien jaar zijn stichting is gefuseerd. Om de krachten te bundelen en op een zo zakelijk mogelijke manier het werk aan te pakken. Werk dat volgens hem eerder zal toe- dan afnemen. „Er wordt steeds meer geprivatiseerd. Een probleem voor hetwelzijnswerk is dat soms zo moeilijk is resultaten aan te tonen. Zeker op korte ter mijn. Wat dat betreft zyn we geen schilder, die na twee dagen kan zeggen: 'Kijk, het stadhuis is wit. Ik ben klaar en stuur de reke ning'." DoorDaniélle Hermans Vlaardingen Ze zijn echt niet te beroerd om de meisjes, die door het leven gaan als Rood en Geel, te helpen met hun speurtocht naar de maan. Maar die twee wil len gewoon niet luisteren. „Daar, in die grote blauwe doos zit de maan," roepen enkele Vlaar dingse peuters voor de zoveelste keer tenvijl ze een priemend wij s- vingertje in de lucht steken. Ondanks het feit dat ze de clou doorhebben, laten ze zich veertig minuten lang boeien door de avonturen van Rood en Geel in de nieuwe peutertheaterproductie 'Goeiemorgen Maan'. Deze muzi kale en speelse voorstelling van Theatergroep Quibus uit Vlaar dingen ging gistermorgen in pre mière in een zaaltje van de Kerk van de Nazarener in Vlaardingen. Eigenlijk was de eerste voorstel ling al in maart dit jaar gepland, maar vlak voor de uitvoering werd speelster Jacqueline de Graaf (34) uitgeschakeld door een verschoven rugwervel. De Vlaar dingse dramadocente en opricht ster van Quibus moest enkele we ken het bed houden. „Dat is niks voor haar, ze kan moeilijk stilzit ten," vertelt medespeelster Irene Baas (25). De twee spelen alweer enkele ja ren samen - 'het klikte meteen' - en brengen naast 'Goeiemor gen Maan' ook het succesvol ge bleken stuk 'Het Watermonster' uit 1995 op de planken. Beide pro ducties schreef het Vlaardingse theaterduo speciaal voor peuters. „Voor de alleijongsten bestaan nauwelijks geschikte theater stukken. Vaak zijn die voorstellin gen te experimenteel en ont breekt een logisch verhaal. Een kind moet zich in kunnen leven. Daarom vind ik een goede op bouw in een stuk heel belang rijk," vertelt Jacqueline uit erva ring. Ze zag in de periode dat ze kleu terleidster was veel kindervoor stellingen en dacht: „dat kan ik beter". Vorig jaar rondde ze baar studie aan de theaterschool in Utrecht af. Collega Irene werd vijf jaar geleden gegrepen door het theatervirus en volgde enkele cursussen. Toen Jacqueline haar benaderde voor Het Watermon- „Daar, in die grote blauwe doos, zit de maan!" foto Roel Dijkstra ster sprong ze in het diepe en gaf haar baan als zwakzinnigenver- zorgsterop. Samen werkten ze aan de tweede voorstelling. „Wat vinden peuters leuk? Daar draait het allemaal om. Mijn zoontje van drie jaar is net als veel andere kinderen bij voorbeeld gefascineerd door de maan. Rond dat basisidee zijn we gaan brainstormen en improvise ren. De mooie stukjes komen dan in het script,'* vertelt Irene. Een schot in de roos, zo blijkt wel. De jonge toeschouwers vinden het verhaal dat niet alleen over de maan, maar ook over opstaan, eten, spelen en slapen gaat, prachtig. De herkenning is groot als de hoofdrolspeelsters hun tan den moeten poetsen voordat ze naar bed gaan. „Dat moet ik ook en ik heb een nieuwe tandenbor stel," roept een jongetje op het voorste bankje enthousiast. Als Rood zich verstopt onder een groot, groen laken verklappen de kinderen dit niet aan Geel. Maar als Geel even later 'verdwijnt' in een doos, kunnen ze de spanning niet meer aan en verklikken de boel. De gekke bekken en gelui den van het duo wekken ook het nodige gekrijs en gelach op. De aandacht van de kinderen wordt goed vastgehouden omdat het verhaal is opgebouwd uit klei ne stukjes. Het liedje '1e wie waai, waar is de maan?' keert als een ro de draad in het stuk terug zodat de kinderen het aan het einde kunnen meezingen. „Zo'n liedje gaat vaak een eigen leven leiden. Laatst vertelde een juffrouw van een peuterspeelzaal mij dat ze zo'n leuk liedje in de Jacqueline de Graaf en mede speelster Irene Baas spelen vol overgave. Foto Roel Dijkstra groep had gehoord over een wa termonster. Dat kwam dus uit on ze voorstelling," vertelt Jacqueli ne met gepaste trots. Het theaterduo is van plan om elke twee jaar met een nieuwe voorstelling op de proppen te ko men. „Dit jaar doen we even rus tig aan. Het ziet er misschien sim pel uit, maar het is heel veel werk om zo'n voorstelling te maken," verzekert ze. De twee theaterta lenten willen vooral optreden en popelen om aan een nieuwe reeks optredens op peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in Vlaardin gen en in omliggende gemeenten te beginnen. Vrijdag 7 juni VLAARDINGEN Harmonie. Jubileumavond Am nesty, 19.45u. MAASSLUIS Groote Kerk. Zomeravondcon cert, lö.30u. Schuurkerktheater. Musical Moving Voices, 20.00u. ROTTERDAM SKVRMuziekschoolOostzeedijk. Leerlmgenuitvoering dwarsfluit, 19.00. Little Cave. Open Muziek- podium, 20.00u. Luxor Theater. Karin Bloemen, 20.15u. C5 Jazz. SKVR Jamsessie, 21.00u. De Vlerk. Blind Justice, 22.Q0u. The Desert Inn. La Vita, 22.00u. L'Esprit. Bluescruise op de Maas. Engels. Dinershow Nénette en les Zézettes, 20.ÖÖU. RO Theater. Ovi- dius' Metamorphosen, 19.30u. Bi bliotheektheater. Eenakterfesti val, 20.00 en 21.30u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Eerste Liefde, 20.15u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 2ö.30u.'t Kapelletje. De Vliegenier, 20,30u. SKVR Mu ziekschool Centrum West. Open Podium voor Jongeren, 20.00u. Zaterdag 08 juni SCHIEDAM Binnenstad. Havenmuziek- mo lenfestival, ll.OOu. Thurlede. Rommelmarkt, lO.OOu. Grote Kerk. Inloopconcert. 15.00u.Grote Kerk. Avondconcert, 20.00u. Po dium. Dona Bianca, 22.00u. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat. Open dag, ll.OOu. Grote Kerk. Wandel concert, 15.0ÖU MAASSLUIS Schuurkerktheater. Musical Mo ving Voices, 20.00u. NME-cen- Schaapsscheerdersfeest, lO.OOu. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Hoogvliet. Play-Inn Hoogvliet, lO.OOu. Thea ter Zuidplein. SKVR-Theater- school, 15.00 en 2Q.0Ou. Zondag9juni SCHIEDAM Podium. De 21.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Mighty Aphrodite' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Leaving las Vegas' (16) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: 'Sense and Sensi- bility'lal) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Kiksbioscoop: 'Out break' (12) dag. 12.00-3.15. Cine rama 1: White Squall' (12) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2: 'The Juror' (16)dag. 1.154-6.45-9.30. Ci nerama 3: 'Hellraiser IV: Bloodli ne' (16) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di. ook 1.154. Cinerama 4:'DeadMan Walking' (16) dag. 1.15-9.30. 'The Scarlet Letter' (16) dag. 4-6.45. Ci nerama 5: 'Broken Arrow'(16)dag. 6,45-9.30. do.vr.ma.di. 1.154. Cor so: 'Primal Fear' (16) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma. 24. 'The Living Sea' (al)dag.beh.ma. 3-6.45. za.zo. ook 1. 'Primal Fear' (16) dag. 7.45-10. Venster 1: 'Fallen Angels' (12) dag. 10. 'L'AmoreMoIeste'(16) dag. 8. Venster2;'TurksFruit'(16) dag. 7.30. 'Good Men, Good Wo man' (16) dag. beh.ma. 10. Lanta ren 2: 'Theday the sun tumedcoid' (al) dag, 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Cutthroat Island' (12) dag. 154-6.45-9.30. Lumière 2: 'Girl 6' (12) dag. 4-6.45-9.30. do .vr.ma.di. ook 1,15. Lumière 3: 'Diabolique' (16) dag. 6.45-9.30. do .vr.ma.di. ook 1.154. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8,30. do.vr.ma.di. ook 14.30. Pathé 1: 'The Birdcage' (al) dag. 11.00-1,404.20-7-9.40. Pa thé 2: 'Critical Decision' (16) dag. 3.55-6.40-9.25. do.vr.ma,di. ook 1,10. Pathé 3: 'How to make an AmericanQuilt'(al)dg.ll.05-1.45- 4.25-7.05-9.45. Pathé 4: 'Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.10-1.454.20-6.55-9.30. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15. do. vT.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Personal' (al) dag. 1,05- 3.50-6.35-9.20. Rex: 'In Sarah's Eyes' (18) dag. vanaf 12.00. Hoek van HollandDe glijbaan in speeltuin De Ridderhof in Hoek van Holland moet extra worden beveiligd. De palen die de hoge glijbaan moeten vasthouden, be zwijken onder de druk van de grond. Extra grond moet worden aangebracht en de palen moeten beter worden verankerd. Dat gaat ongeveer zesduizend gulden kos ten. De speeltuinvereniging krijgt verder nog 5.500 gulden als bijdra ge voor het loon van de toezicht houder, De 'banenpooler' wordt niet meer door de overheid be taald en zonder .toezicht zou de speeltuin haar deuren moeten sluiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3