15, Hulpverlening aan Somaliërs kan beter 1 'Als je iets niet begrijpt, vraag het dan gewoon' Grand-café op Broersvest biedt trieste aanblik w>*Wpm1 '1 Vlaardingse jachthond 's werelds mooiste 'Strandbezoekers Hoek van Holland moeten over Maasdijk blijven rijden' M isf \jt v«£ -is Xs'f Ci i j r :>ivj Levensgenieters Hr. Ms. Schiedam legt bezoek af Trui van Vlaardingse wol JPverlast pluisjes Veel klachten over afval Brandstoftanks moeten opgeruimd gj ::%g lil V ,r Ahonnee Service Rotterdams Dagblad Vrijdag I4juni 1996 Het imago van Vlaardingen moet verbeterd worden. Ik hoor het met regelmaat roepen. Telkens uit de monden van functionarissen op, onder en rond het stadhuis, die van buiten naar hier zijn gekomen om zich in een baan te manifesteren als vooraanstaand Vlaardinger. Ze laten zich voor hun komst naar deze richting kennelijk allemaal verkeerd voorlichten. Het THaardingen-StankstacT hebben ze op een prominente plek in hun geheugen opgeslagen. ^Pas na verloop van tijd, als ze inmiddels enkele jaren hier werkzaam )én misschien ook woonachtig zijn, hoor je ze genuanceerder praten Jrha de constatering dat het gehalte inventiviteit en zelfwerkzaamheid &in Vlaardingen hoog is. Dan komt het rVIaardingen-Actiestad' een etje inbeeld, j een nauwkeurigere keuze van hun voorlichtingsmateriaal had- n ze natuurlijk al voor hun komst naar de Haringstad kunnen we- i, dat Vlaardlngers van oudsher van de nood een deugd maken. Voorbeelden genoeg in historische naslagwerken. JZonder stadswallen, maar de ligging aan de oude Maasdelta strate- -X'gisch uitbuitend, verwierven Vlaardlngers, waarschijnlijk als aller teerste in Zuidelijk Holland, rechten van de grafelijke heersers waar op grotere vestigingen tientallen jaren langer hebben moeten wach tten. De goede banden uit de tijd van Dirk Hl, die op slimme wijze en ongetwijfeld met steun van de plaatselijke bevolking het keizerlijke .Jeger aftroefde, hebben waarschijnlijk lang doorgewerkt. Later tijdens de Engelse en andere oorlogen voeren de Vlaardingse vissersschepen gewoon uit. Desnoods werden de registratieletters VL weggeverfd. Van haring- of andere visvangst en zeevaart was de stad afhankelijk. Als die door veranderde regeltjes of omstandighe- denin gevaar kwamen, verzonnen die Haringkoppen wat. "De milieubedreigtng van Vlaardingen, veroorzaakt door de na-oor- expansie van Rotterdam en de e' 2 eigen kunstmestfabriek, zorgt 1 - sinds enkele decennia voor weer andere reacties. Politici en bedrijfs- woordvoerders kunnen vertellen wat ze willen, maar de Vlaardingers weten wel beter. Zij zijn zekernietlui, in het algemeen evenmin mie- renneukerig, maar hechten sterk aan een goed leven. Aan die hou ding heeft de stad onder meer zijn Oeverbos, groene Broekpolder, Volksbos en ecologisch groenbeheer te danken. Net ais een naar Rotterdam teruggestuurde sexhandelaar, gisteren, willen sommige van buiten gekomen betweters hun frustraties wel ','jafdoen met het tot 'dorp' benoemen van de Haringstad Zy weten niet dat hier vaak de toon is gezet voor een hoognodige nieuwe koers, *<dle pas later in de rest van het land als belangrijk werd herkend. Dat al eeuwen zo en gaat nog steeds door. £o is vanaf maandag in 2ÖÖ winkels in de Randstad het eerste brood, "90gebakken van meel met milieukeur, te koop. Het gaat om Polder brood van meel uit De IJsselmolen in Krimpen aan den IJsse! en Dokter Moermanbrood gemaakt van volkorenmeel van de ruim 200- ^-jarige molen Aeolus uit Vlaardingen. n "Vlaardingen is gewoon een stad van levensgenieters, die houden van haring, bier en 'groen' brood in de redenering: niet zaniken, maar zorgen voor een goed leven; nu en later. - BEN VAN HAKEN Hr. Ms. Schiedam ligt het komende weekeinde in de Voorhaven m Schiedam. Op zaterdag 15 en zondag 16 juni is het schip van 13.00 tot 17.00 uur toegankelijk voor belangstellenden om een kijkje aan boord te ne men. Het schip is ruim anderhalfjaar uit de vaart geweest m verband roet groot onderhoud. Vanmiddag heeft burgemeester Scheeres t^r gelegenheid van het weer in de vaart gaan van cteüiL Ms. Schiedam de koperen scheepsbehdie bij het marineschip hoort overhan digd aan de commandant. De bel was gedurende het onderhoud bij Scheeres in bewaring gegeven. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen gaat zaterdag 22 juni haar schapen scheren. Dat gebeurt tussen 14.00 en 16.00 uur op de kinderboerderij Holywood aan de Amster damlaan. Wie nu weieens een trui van echte Vlaardingse wol zou willen breien, kan daar ook een hele schapen vacht ineens kopen. Maar natuurlijk kunnen belang stellenden ook langs komen om (gratis) een kijkje te nemen bij één van de weinige oude ambachten die - vandaag de dag nog steeds worden toegepast. "Bij de afdeling groenvoorziening van de gemeente Maassluis komen veel klachten binnen over de grote hèeveelheid pluizen en bloemblaadjes van bomen en 'Struiken. De hoeveelheid pluizen en blaadjes is in derdaad wat groter dan normaal. Door de zeer droge zomer in 1995 en de daarop vol gende strenge winter en het wederom droge voor jaar, hebben de bomemhet zwaar te verduren gehad. Als natuurlijke (stress)reactie reageren de bomen hierop door te zorgen voor nakomelingen. Nakome lingen krijgt een boom door bloemen te maken die zaad produceren. Deze bloemen en zaden vallen van de boom en worden door de wind verspreid. Het is een natuurlijk en tijdelijk proces en er is weinig aan de voortplantingsdrift van de bomen te doen. De milieucontroleur van de gemeente Maassluis heeft in de maand mei 21 klachten over afval behan deld. In de meeste gevallen werd verkeerd omge sprongen met het huishoudelijk afval zoals het depo neren van vuilniszakken naast de container. Twee 'ihwoners kregen hiervoor een boete van negentig gulden. Een persoon moest 440 gulden betalen 'omdat hy een leeg blikje uit zijn autoraam gooide. ■flWrder kwamen klachten binnen over het sleutelen auto's op straat en over medebewoners die afval ^Vanuit hun woning naar beneden gooiden. Hoek van Holland Brandstoftanks die niet meer worden gebruikt, kun nen doorroesten en op die manier de bodem ernstig verontreinigen. Daarom heeft de rijksoverheid be paald dat ongebruikte brandstoftanks voor 1 maart 1998 gesaneerd dienen te zijn. Binnen de gemeente Rotterdam bestaat de mogelijk heid orr. de/e tanks te laten verwijderen met een for se korting op de kosten. Huiseigenaren zijn verplicht om de Uuks te Uien verwijdden en ze kunnen aan sprakelijk worden gesteld voor de kosten van bodem sanering. Op het deelgemeentehuis in Hoek van Hol land zijn folders verkrijgbaar waar alle informatie in staat. Men kan ook bellen met het tankslag-informa tienummer 010-4273377. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlto Hermans, Marïëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Sort- nemans Telefoon 2340055 40C4310 Door Mariette Olsthoom Maassluis Een 12-jarig So matisch meisje, dat met haar moe der en oudere broer in Nederland woont, loopt weg van huis. De hulpverlening wordt ingescha keld en brengt een huisbezoek aan de familie. De moeder en de zoon, die de rol van vader op zich heeft genomen, ervaren dit als be dreigend. In Somalië wordt dit soort dingen binnen de familie opgelost, De familie voelt zich in haar eer aangetast. Hulpverlenende in stanties gaan uit van het stand punt van het meisje: zij wil net als haar Nederlandse vriendinnen 's avonds laat thuiskomen. De moe der en de zoon willen hun dochter en zusje juist strak houden. Zij bepalen de regels. Onwetendheid over en weer zorgt ervoor dat de relatie tussen één van de grootste groepen vluchte lingen in Nederland, de So maliërs, en de Nederlandse hulp verlening stroef verloopt. So maliërs hebben geen zicht op de complexe Nederlandse samenle ving en staan vaak wantrouwend tegenover hulpverlenende instan ties. Hulpverleners weten op hun beurt nauwelijks met wie ze te maken hebben en vragen zich af of ze het wel goed doen. Reden temeer voor preventie werkers van Riagg Rijnmond Noord West en leiders van het re gionale project Asielzoekers en Statushouders D. Theuvenet en D. Mainzer om de hulpverleners een handvat te bieden in de om gang met Somatiérs, Om de bege leiding van deze grote groep vluchtelingen te verbeteren en om de verschillende"'hulpverle nende instellingen met elkaar in contact te brengen en van elkaar te laten leren. Afgelopen week kwamen werknemers uit het on derwijs, van de GGD, de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, Riagg, Vluchtelingen werk, sociale dienst en maat schappelijk werk uit de regio sa men in het Maassluise stadhuis voor een studiebijeenkomst over Somatische vluchtelingen. ,,Kennis over de omgang met 'i ken en Marokkanen is er voldoen de," legt Theuvenet uit. „Maar de communicatie met één van'de grootste groepen vluchtelingen uit de regio loopt niet. Waar dat aan ligt? Twee totaal verschillen de culturen botsen met elkaar, waardoor wederzijds vertrouwen uitblijft." „De kern van het probleem zit 'm in de grote onbekendheid met de andere cultuur," vult Mainzer aan. „Hulpverleners weten niet of ze op de juiste manier bezig zijn. Instellingen zijn onzeker omdat ze met mensen hebben te maken die er anders uitzien. Ze hebben een bepaald beeld in hun hoofd en hebben de neiging om een pro bleem van iemand uit een andere cultuur meteen als een cultuur probleem te bestempelen. Ze ver geten dat er andere aspec' ?n mee kunnen spelen. Een voorbeeld is dat van een vluchteling die naar de huisarts gaat met hoofdpijn. En de arts zegt: 'oh, dat komt omdat u getraumatiseerd bent'. Hij vergeet dat de hoofdpijn ook door andere dingen kan komen, zoals eenzaamheid of werkloos heid." Veel gaat mis omdat de hulpverle ner bij voorbaat uitgaat van een andere cultuur. Maar met alle misverstanden in de omgang met Somaliërs moeten volgens de twee preventie-werkers op cul tuurverschillen worden gegooid. Belangrijker is hoe iemand wordt benaderd als mens, als individu. „Je hoort vaak dat vluchtelingen zich zo dwingend en veeleisend opstellen. Mensen denken dat dat bij de cultuur hoort, maar ze ver geten dat ze met iemand te ma ken hebben die graag zijn doel wil bereiken, maar niet weet hoe," brengt Theuvenet in. Dat Somaliërs niet zelden de weg kwijtraken in de complexe Neder landse samenleving illustreert het verhaal van Shukri Omer El- mi van het Somatisch Informatie centrum Nijmegen. De oorzaak ervan is volgens haar te vinden in een tekort aan informatievoorzie ning aan nieuwkomers. „In. Somalië hebben kinderen al leen te maken met de regels van thuis: koken, schoonmaken, res pect tonen voor ouderen. In te genstelling tot Nederland, waar een kind al van jongsaf aan wordt geleerd hoe de maatschappij in elkaar zit. Als Somaliërs hier ko men, hebben zij vaak moeite om de verschillende instellingen uit elkaar te houden," weet zij. „En als zij eenmaal de weg hebben ge vonden, is het probleem vaak te complex geworden om nog hulp te kunnen bieden," Omer Elmi vertelt dat traditie en Higie een belangrijke rol spelen de Somalische gemeenschap. Zij bepalen de heersende normen en waarden. Familiebanden zijn sterk, opvoeding is gebaseerd op zorg voor elkaar. De vrouw is de baas in huis, de man is kostwin ner. „Veel Somatische mannen kunnen hier geen werk vinden, waardoor hun rol als kostwinner vervalt. Ze verliezen hun identi teit en voelen zich nutteloos. Dat geeft niet zelden problemen in ge zinnen," is de ervaring van de jon ge Somalische. CL i '""'Vr; rj|Mi9 tjÊ Het grand-café op het Broersvest in Schiedam biedt een trooste- lozeaanblik.Bmnenvollediglngerichtmaargeenbezoekertebe- kennen. Foto Roel Dijkstra SchiedamLege tafels en stoelen en een nog niet gebruikte biertap. Al lange tijd is de nieuw gebouw de horecagelegenheid op het Broersvest volledig ingericht, maar heeft nog geen enkele be zoeker het pand betreden. De re- den hiervoor is dat de kroegbaas tot nu toe niet één keer zijn deu ren heeft mógen open zetten. De aanvraag van de vergunningen loopt nog en zo lang dat tourt, vindt de gemeente, moeten de deuren gesloten blijven. Zowel de huurder van het pand, bierbrouwer Bavaria, als de ex ploitant, de Rotterdamse horeca ondernemer K. Lagerweij, willen niet zeggen hoe het kan dat het grand-café al volledig is ingericht terwijl er nog geen vergunning is verleend. Beiden melden geen uitspraken te willen doen zolang de aanvraagprocedure bij de ge meente loopt. Een woordvoerder van de ge meente vertelt dat de kroeg waar schijnlijk 19 of 20 juni open kan. „Op 18 juni vindt er een inspraak avond plaats. Omwonenden kun nen aan hun eventuele bezwaren tegen de komst van de ecage- tegenheid kenbaar maken Wan neer daar geen noemenswaardige argumenten worden aangedragen zal de burgemeester het grand-ca fé gedogen totdat alle formalitei ten zijn afgerond." In de leefmitieuverordemng die in Schiedam van kracht is, wordt de Broersvest opgenomen als ho- reea-concentratie. Ook tijdens de ontwikkeling van de Nieuwe Pas sage en de daaraan gekoppelde bouw van de bewuste kroeg is re kening gehouden met de komst van de horecagelegenheid. Volgens H. Bothof van de Bewo nersvereniging Schiedam Cen trum (BVSC) maken de bewoners weinig bezwaar tegen de nieuwe horecagelegenheid. „Overlast vanwege geluid of stank blijkt pas wanneer het grand-café open is. Daarover kunnen we dus nog niets zeggen. Wel zyn we een beetje bang dat bezoekers van de kroeg hun auto op plaatsen gaan parkeren waar dat niet mag. Dat zullen we dus ook op de inspraak avond aan de kaak stellen." Openstaan voor andere culturen, bewustzijn van eigen normen en waarden, kennis over de andere cultuur, gebruik maken van ver trouwenspersonen, geduld, te ra de gaan by Somalische zelforga nisaties, oftewel gewoon vragen als je iets met begrijpt. Het zijn zo een paar factoren die volgens de sprekers bij kunnen dragen aan het verbeteren van de omgang met deze groep vluchtelingen. Theuvenet: „De hulpverlener moet zijn informatie ter plekke verzamelen. Met een open hou ding, zonder iemand te veroorde len. Het probleem moet binnen de culturele context aan de orde wor den gesteld. Alleen dan voelt de ander zich begrepen." E. Hoffman, die training geeft in interculturele communicatie, slaat wat dat betreft de spijker op z'n kop. „Wees voorbereid op mis verstanden, sta erbij stil, ga met elkaar in discussie, toon respect en belangstelling. Alleen dan kun je dat andersom ook verwachten." (Belangstellenden voor het pro ject Asielzoekers en Statushou ders kunnen contact opnemen met Riagg Rijnmond Noord West, telefoon 4453497.) Lies van Essen: 'Donya voldeed aan alle eisen.' Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Nog maar tien maanden oud en het dan al tot jeugdkampioen van de wereld schoppen. Dat overkwam Donya, de Slowaakse staande jachthond van Lies van Essen uit Vlaardin gen. Haar unieke blauw-grijze draadhaar werd afgelopen week tijdens de Hongaarse wereldten toonstelling voor honden, uitge- r Depen tot de allermooiste in haar soort. „Donya voldeed aan alle eisen," vertelt dt. trotse bazin, die in het dagelijks teven assistente is van een dierenarts in Maassiris. Niet alleen de bouw, de vacht, htk gebit en de stand van de benen van Do nya kregen het predikaat 'uitmuntend', ook het vrije en vro lijke karakter van het dier viel bij de jury in de smaak. De rasnond van de 36-jarige Vlaardingse is overigens in Ne derland niet bekend. „Ze is de eerste en enige Slowaakse staan de hond in Nederland Ook in om ringende landen komt dit ras nau welijks voor. Deze hond wordt al leen maar in Slowakije gefokt zo dat ik haar uit dat land heb moe ten importeren," aldus Lies. Ze zag enkele jaren geleden een afbeelding van het bijzondere ras in een boek en wQs meteen ver kocht. „Mijn man en ik vonden her een schitterende hond en wil den hem dolgraag hebben. Het heeft alles bij elkaar driejaar ge duurd voordat Donya met het vliegtuig vanuit Hongerije op Schiphol landde. Ze was toen vier maanden oud," vertelt ze. Het importeren van de jachthond duurde zo lang omdat aanvanke lijk geen enkele Slowaakse fok ker bereid was hieraan mee te werken. „Ze willen het ras graag exclusief houden. Een kennis in Hongarije heeft daarom voor ons bemiddeld met een kennis in Slo wakije. Zo ging onze wens uitein delijk toch in vervulling." De Vlaardingse, die eerder heeft gefokt heeft met Hongaarse staande jachthondenwil over een poosje ook een nestje van Donya. Een geschikte dekreu is al gevon den. Het enige 'probleempje' is dat deze reu in Zuid-Frankrijk verblijft. Al wil deze afstand voor Lies en haar man niets zeggen. Ze reizen stad en land af om mee te kunnen doen aan allerlei honden wedstrijden. Zo gingen ze metDo- nya onlangs nog naar Wenen en ,En dat is nog maar het begin. Ze is dan wel al jeugdkampioen van de wereld, maar ze kan nog kam pioen worden van Nederland, Bel gië, Duitsland en noem maar op," aldus de «nthousiaste hondenlief hebster. Het deelnemen aan hon denwedstrijden is overigens een dure hobby. Lies: „Er is geen prij zengeld. Het kost alleen maar geld. Denk maar eens aan in schrijfgeld, reiskosten en ver blijfskosten. Maar dat hebben we er allemaal voor over." Hoek van Hofland Het CDA in Hoek van Holland heeft een af wijkende visie gepresenteerd op het verkeersbeieidsplan dat on langs door de deelgemeenteraaf is goedgekeurd. In de visie van de 'nieuwe' oppositiepartij dient de A 20 niet verder te worden doorgetrokken dan tot aan de Haakweg. Vla deze weg moet het verkeer dan verder worden ge leid. De christen-democraten willen een duidelijk verschil maken tussen het beroepsvervoer rich ting Stena Line en het recreatie ve vervoer. De strandbezoekers moeten gewoon via de Maasdijk blijven rijden, die dan echter wel tot vier rijbanen dient te worden verbreed. Op de Dirk van den Burgweg zal de afslag richting strand zodanig moeten worden aangepast, dat alleen bestem mingsverkeer richting dorp gaat afbuigen. Ket verkeersbeieidsplan richt zich vooral op het autoverkeer rond het jaar 2000. De invloed van het Waterwegcentram, met naar schatting drieduizend auto bewegingen per etmaal, is in de - berekeningen meegenomen. Op de Strandweg zal het verkeer tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds, toenemen van 1600 naar 4400 voertuigen. Het verkeer op de toegangsader Dirk van den Burgweg zal oplo pen van 7100 tot 10.300 en op de Langeweg van 1700 tot 3600 au to's en motoren. Deze prognoses zijn opgesteld in het geval Hoek van Holland onverhoopt geen tweede ontshiitingsweg in de vorm van een doorgetrokken A 20 krijgt Als dat wél het geval gebeurt, dan zal het verkeer op de Dirk van den Burgweg afne men tot 6200 en op de Langeweg 'slechts' toenemen tot 28QÖ voer tuigen. De nieuwe ontshiitingsweg moet in de visie van de meerderheid van de deelgemeenteraad gaan lopen van de Pettendijk tot aan de Berghaven. Het'doorgaand verkeer door de Prins Hendrik straat dient te verminderen en sluipverkeer in de woonwijken dient te worden tegengegaan. Verder moet het fietsverkeer worden gestimuleerd en dienen er veilige voorzieningen te ko men voor voetgangers. De spoorlijn moet worden door getrokken tot aan het strand en de verkeersveiligheid binnen de' gemeente zal in het algemeen moeten worden verbeterd. De Brink krijgt in de visie van de deelgemeenteraad een meer pu blieksvriendelijk karakter. In het verkeersbeieidsplan wordt ook alvast rekening ge houden met de mogelijke situ- atie rond 2010, wannéér wellicht., de ku stuitbreiding wordt gereati- seerd. Dan moeten zowel de hoofdverzamelwegen. als de spoorlijn verder kunnen worden doorgetrokken Vrijdag 14 juni VLAARDINGEN Jongerencentrum Vajo. Mega Mix Party, 19.3ÖU ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Salmi a QuattroChon, 20.00u. Little Cave. Muziekcafé,20.00u. SKVRMuzlek- school Centrum-West. Pianouit- voenng voor volwassenen, 20.Ö0u. Luxor Theater. Kann Bloenm 20.15u. De Doelen. Gr.z. Meesfers aan het klavier, 20.15u. Kl.z. 27e Poetry International, 20.00u. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Törch Song Trilogy, 20.15u. uitverkocht. Spiekman. De Brand, 2Q.30u. de Larenkamp. Kinderuitvoenng Mu ziek Dans, 19.30u. Oude Haven, Overblaak. Waterstad Soul Rhythm Festival. Chaka. Campus Talkradio, 15.30u. Museumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Zaterdag 15 juni SCHIEDAM Podium. Amnesty Internationa! Gro te of Sint Janskerk. Inloo Avond, 22.00u. Grote of Sint Janskerk. In loopconcert, 15.00u. Stedelijk Mu seum. Orgelconcert, 15.00u. Buurthuis Nieuwiand. Rommel markt, 10.00-15.00u. Voorhaven. Openstelling Hr. Ms. Schiedam, 13.CT-17.00u. VLAARDINGEN Vredeskerk. Film Bart' 10.3Qugn 14.00u. Winkelcentrum Liesveld. Charlie Chaplin Band, lli§ 16-OOu. Ichthuskerk. Film f 13.00u. Gebouw Leger des H Film Babe, lö.OOu. sr p MAASSLUIS J Groote- of Nieuwe kerk. Orgelcon cert Jaap Kroonenburg, 20.15u. ROTTERDAM Stedelijk Museum. Aula, Orgelcon cert, 15.00u. The UttJe Cave. Pre sentatie Popworkshop, 15.0ÖU. Bar tel Wiltonkade. Color R'dam 2, 12.00u. wVclU. 3 Hens. ROTTERDAM Calypso 1: 'Mary Reiliy' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30.Calypso2:'How to maken an: Amencan Quilt' (at) dag. 6.-45-9.30. Calypso 3: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Riks- bioscoop;. The „Net'. (12)_dag. 12i4S-3i30^Clneram».liHUick^f TimeU12Tdag-l.15r.4-D.45-9.3Q. Cinerama. 2:<.TheJuror'-(16),dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag. 6.45-9.30do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Clnerama4: 'Giri 6' {12) dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di, 1.15-4. Corso: 'Pnmal FeaT (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag, 2-4. ma. alleen 2. The Living Sea' (al) dag. beh.ma. 3-9. za.zo. ook 1. ma. alleen 9. 'Pnmal Fear' (16) dag. 7.45-10. Lantaren 11'Cel luloid Closet' (16) dag. 8-10.15. Venster 1: 'Pallen Angels' (12) dag. 1G. beh.ma. "L'Amore Moleste' (16) dag. 8. Venster 2: 'Gntu dl un Pu eblo' (16) dag. 8. The day the sun turned cold' (al) dag. 10. Lantaren 2: 'Taxi dnver' (15) dag. 7.30. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumlère 1: Last Dance' (16) dag. 1.15-4-6*3»- 9.30. Lumière 2: 'Cutthroat IsënH' (12) dag. 6.45 9.30. cU.vr.maA ook 1.15-4. Lumlère 3: 'Diaboliquè' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (ai) dag. il.OO-J i-4.20-7-9.40.Pathé2: 'Mighty Aphrodite' (al) dag. 3.20- 5.30-7.40-9.50. do.vr.ma.di. ook II,00-1.10. Pathé 3: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11,10-1.45-4.20-6.55-9.30, Pathé 4: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.10- 3.55-6.40-9.25. Pathé 6: Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15. do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close& Personal' (a!) dag. 1.05- 3.50-6.35-9.20. Rex: Teenage Stephmother(18) dag. vanaf 12.00. NachtvoorsteUingen: Lumière 1: Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Pnmal Fear" (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Diabolique' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Money Trairt' (16) vr.za. 00.15. ;tf Kindermatinees: Cinerama 3: Toy Stoiy' <af) OV za.zo. wo. 1.15-4;"Ci nerama 5: 'De Boefjes' (ai) NV za .zo. wo. 1.15-4. imax: ToyStoiy' NV (al) za.zo. 11.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NV za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: 'Dunston Checks m' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV{al; za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 11.10-1.15. 'Dunston checks iri (al) za.zo.wo. 11.15-1.25. matie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 - 4004 444 Rotterdams Qaehlad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3