rl^ VOS samen met Maascollege Winkelcentra blijven 's avonds uitgestorven Allerlaatste talentenshow Rechtbank veroordeelt zieke verdachte tot tbs Scholen moeten beter gebruik maken van eikaars lokalen genda Verdachte vrij na fouten politie Eindelijk nieuwbouw voor Maassluise scholengemeenschap Rotterdams Dagblad Zaterdag lö juni 1996 Door Menno Haddeman Schiedam Door een fout van de Schiedamse politie moest een van verkrachting verdach- - te man deze week worden vrij- gelaten. Tijdens het onderzoek van de politie verjaarde de zaak. Daardoor ontloopt hij nu zijn straf. Volgens een woord voerderwaren de rechercheurs zo druk met andere zedenmis drijven bezig dat deze ver krachting geen hoge'prioriteit had. Het nu 16-jarige slachtoffer deed een half jaar geleden aan gifte bij de politie. Zij beschul digde haar voormalige boven buurman er van haar meerde re keren te hebben verkracht in de periode 1988-1990. De rechercheurs van de afde ling zedenzaken van de Schiedamse politie zaten tot over hun oren in het werk. Het onderzoek in een grote incest- .,-zaak, waarbij onder meer een 'vader en zijn zoon worden ver- yflacht diverse familieleden en buurtbewoners te hebben mis bruikt, was toen in volle gang. De nieuwe zaak werd om die reden op een laag pitje gezet, 'Zonder dat goed is gekeken naar de verjaringstermijn. Toen de verdachte deze week werd gearresteerd bleek dat de zaak het afgelopen half jaar - dus tijdens het onderzoek - is verjaard. Ondanks de werk druk had de politie bij de rechtbank in Rotterdam om uitstel van de verjaringster mijn kunnen vragen, om op die manier meer tijd te hebben de zaken op een rijtje te zetten. Daar zijn wettelijke procedu resvoor. Eerder deze week noemde de woordvoerder het een foutje van de politie toen bleek dat men zich niet had gerealiseerd dat de delicten, gepleegd tus sen 1988 en 1889. op een paar maanden na waren verjaard. Het foutje wordt pijnlijker nu blijkt dat de politie^ ■zélf de hand heeft gehacf in bet verja ren van de zaak en dat had kunnen voorkomen door nauwkemige^tev^rkëmf; f „Het is nogmaals .fiéd verve lend dat dit is gebeurd," vertelt de woorvoerder. ,,Er zijn fou ten gemaakt en dat valt niet goed te praten. We hadden het op het moment van de aangifte enorm druk en hebben er geen moment over nagedacht dat de delicten binnen zo'n korte ter mijn zouden verjaren." De 23-jarige Schiedammer werd afgelopen woensdag op gepakt en legde een gedeelte lijke bekentenis af. De Schiedammer werd'in die pe riode regelmatig ingeschakeld om op zijn onderbuurmeisje te passen. Het slachtoffer deed een half jaar geleden aangifte van verkrachting door haar toenmalige buurjongen nadat ';'zy een televisieprogramma Ppver seksuele mishandeling cpad gezien. ÖPe man heeft na zijn verkla- Sring op het politiebureau ge- Oyiaagd om psychische hulp. ^Volgens de woorvoerder van de politie heeft de man enorm •veel spijt van wat hij heeft ge daan. „Zijn bekentenis is ook voor het slachtoffer van groot belang. Jarenlang heeft zij de gebeurtenissen als een groot geheim bij zieh gedragen. Zelfs haar ouders wisten al die jaren van niets. Dat de jongen heeft bekend is voor haar een - Het Openbaar Ministerie, dat de man had kunnen vervolgen, heeft g\steren ondanks her- haaldetdezeggingen niet ge reageerd op de fouten van het Schiedamse korps. Door Jelle Gunnneweg Viaardingen Het Maascollege uit Schiedam/Maassluis over weegt samenwerking met de Vlaardingse Openbare Scholen gemeenschap (VOS). Hoewel beide besturen de intentiever klaring nog niet hebben ondertekend, gaat voorzitter J. G. Tolboom van het Maascollege er vanuit dat de zaak op 1 au gustus volgend jaar beklonken kan zijn. De besturen worden tot de samen werking gedwongen door nieuwe regelgeving van het ministerie van Onderwijs. De onderwijsin stellingen krijgen vanaf augustus nog slechts een budget dat is ge baseerd op het aantal leerlingen. „Met die zak geld moeten we het doen," aldus Tolboom. „Scholen moeten dus efficiënter omgaan met de financiële midde len. Door samen te werken met andere besturen kun je overtalli- ge docenten uitruilen en wacht geldregelingen besparen. Ook kunnen afdelingen worden sa mengevoegd en kan er een goed kopere, gezamenlijke administra tie worden gevoerd." Het Maascollege heeft de laatste maanden contact gezocht met al lerlei gesprekspartners in de re gio, onder wie ook de Vlaardingse wethouder T. W. van der Steen als verantwoordelijk bestuurder van de VOS. Het streven is met een aantal partners uit te groeien tot één groot schoolbestuur. „Alleen dan kun je je wapenen tegen de nieu we ontwikkelingen." Tolboom zelf denkt graag veel verder. „We kunnen zelfs uit groeien tot één grote stichting voor de hele regio Rijnmond. Be sturen onderling kunnen ook sa menwerkingscontracten afsluiten voor bijvoorbeeld het verhuren van lokalen. Maak er desnoods een 'technasium' van, dan kun je het materiaal zo up-to-date moge lijk aanbieden en heb je een goe de aansluiting op het beroepson derwijs en de prakrijk." Fusiegolf De schaalvergroting op bestuur lijk niveau volgt op de fusiegolf van scholen van de afgelopen ja ren, waarbij steeds grotere scho len ontstonden met soms zelfs meer dan drieduizend leerlingen. „Die tijd hebben we achter de rug. We zien nu in dat scholen niet te massaal moeten worden. Dat gaat ten koste van de kwaliteit van het onderwijs." Een bestuurlijke sa menwerking heeft volgens de voorzitter van het Maascollege juist als voordeel dat het onder wijs blijft aangeboden op kleinere locaties met enkele honderden leerlingen, zonder verlies van de eigen identiteit. Het Maascollege is zelf een fusie- combinatie van scholengemeen schap de Brandersstad in Schiedam en het Maascollege in Maassluis. De gevolgen van deze in augustus 1995 ontstane fusie worden na de zomervakantie pas echt duidelijk, met name bij de re latief dure technische en verzor gende afdelingen. Enkele Maassluise beroepsloka len worden per 1 augustus overge heveld naar Schiedam, het the oretische gedeelte en de mavo, havo en vwo blijven in Maassluis. Tolboom: „Dit betekent dat leer lingen één dag per week naar ml I I I .mjüri De nieuwbouwvolgens de plannen van architectenbureau Kruisheer Elffers, in het midden de nieuwe entree, rechtsdemeuwe vleugel voor de havo en het vwo en links het 'oude' hoofdgebouw. TekeningKruisheer Eiffers Maassluis Leerlingen van het Maascollege hoeven over een jaar niet meer heen en weer te fietsen tussen de drie gebouwen in Maassluis. De scholenge meenschap heeft vrywel zeker toestemming om het hoofdge bouw aan de Kastanjedal in Maassluis uit te breiden met een nieuwe vleugel. Via het in- formeréle dreuit heeft plaats- vervangend-rector H, Ordelman begrepen dat de Rijksgebou wendienst een positief advies heeft uitgebracht aan het minis terie van Onderwijs. „Het wach ten is nu nog bp de brief met de goedkeuring." De nieuwbouwkosten, ruim ze ven miljoen gulden, komen gro tendeels voor rekening van het rijk. Het Maascollege is één van de laatste twaalf projecten die op deze wijze gefinancierd wor den. In de toekomst bepalen ge meenten zelf of nieuwbouw van scholen is gewenst. De uitbreiding bij het hoofdge bouw wordt deels betaald met de verkoop van twee gebouwen aan de Mesdaglaan en Jan Luy- kenstraat. Op beide plekken is woningbouw gepland en een su permarkt op de Mesdaglaan. Ook de dependance bij het hoofdgebouw aan de Kastanje dal wordt met de grond gelijk gemaakt, om plaats te maken voor de nieuwe vleugel. Ordelman is verheugd dat de uitbreiding na zes jaar wachten gestalte krijgt. „Dan zijn we ein delijk van het pendelen af tus sen de twee dependances: alle afdelingen bevinden zieh straks in het hoofdgebouw. De leerlin gen hoeven dus niet meer de stad te doorkruisen. Voor de so ciale contacten van de docenten is het ook beter als alles gecon centreerd is in één 'hoofdge bouw." Architect Frishert van Kruisheer Elffers heeft in zijn ontwerp de school een duidelij ke ingang gegeven, die niet zo als nu weggestopt is achter struiken en een parkeerterrein. De nieuwe vleugel wordt geheel gereserveerd voor de afdelin gen havo en vwo, met studie ruimten en werkplekken voor leerlingen en docenten en loka len die door schuifwanden flexi bel zijn in te delen. Ordelman: „De traditionele klasindeling la ten we hiermee varen, met het oog op de veranderende eisen aan het havo- en vwo-onderwijs. Om een betere aansluiting te krijgen op de hbo en universi teit moeten we leerlingen zelf standiger leren werken. De rol van de docent verandert ook van leider naar begeleider. Dat vereist een geheel andere wijze van omgang binnen en buiten de les en daar moet je je gebouw op aanpassen." Begint 199? begint de sanering van de losse leslokalen; in au gustus 1997 kunnen de leerlin gen aan de slag in de nieuwe vleugel Tegelijkertijd met de nieuwbouw krijgt ook het 'oude deel' van het hoofdgebouw een grote opknapbeurt. Bedoeling is hierin de afdelingen vbo en ma vo te huisvesten. Schiedam moeten voor het prak tijkgedeelte. We hebben daar een buspendeldienst voor in het leven geroepen, zodat de leerlingen geen kilometers hoeven te fiet sen." De bestuursvoorzitter verwacht niet dat ouders bezwaar maken tegen deze oplossing. „Je kunt het vergelijken met het inzetten van een bus bij zwemonderwijs. Daar doet ook niemand moeilijk over." Beroepsonderwijs is door de aan- schaf van machines voor de tech nische vakken en de inrichting van keukens voor verzorging erg kostbaar ten opzichte van het voortgezet onderwijs. Het Maas college heeft ervoor gekozen het qua leerlingenaantal zwakke be roepsonderwijs te verhuizen naar Schiedam en het relatief sterk 'be mande' voortgezet onderwijs in Maassluis te handhaven. „Je moet nu eenmaal keuzes ma ken. Alleen door te schuiven kun je de leerlingen een zo'n groot en goed mogelijk pakket blijven aan bieden. Dat is voor ouders belang rijker, dan dat hun kinderen een dagje met de bus heen en weer moeten." Door Menno Haddeman Viaardingen Wie had^gedach*' dat de sinds 1 juni ingevoerde ver ruiming van de openingstijden van winkels Zuid-Europese tafe relen teweeg zou brengen, heeft het mis. Nog steeds zijn de win kelcentra in Viaardingen, Schiedam en Maassluis na 18.00 uur uitgestorven. De meeste win keliers in de drie gemeenten ha len vóór half 2es de uithangbor den, vlaggen en rekken met 'de laagste aanbiedingen' ai binnen. Zodat exact om 17.30.00 uur de deur op slot is en het rolluik naar beneden. Snel naar huis. Daar zit de partner met het eten klaar en die prak kun je toch niet koud la ten worden,'blijkt het leeuwen deel van de ondernemers te den ken. A Ouwendijk van de Organisatie Vlaardingse Ondernemers (OVO) moet niets hebben van de moge lijkheid om zijn drukkerij van 06.00 tot 22.00 uur te openen. „De overheid biedt de ondernemers de kans, maar ik zie er geen nood zaak toe. Ook de collega's in de gemeente vinden het niet nodig langer open te zijn." Ouwendijk meent dat het leven van een ondernemer toch al niét over rozen gaat. Wanneer de win kels nog langer open gaan komt, volgens hem, het sociale leven flink in gevaar. „Het is voor een gezin natuurlijk niet leuk wan neer de winkel zo lang open blijft. Daarbij is het maar de vraag of er werkelijk meer omzet kan worden gedraaid. De Vlaardingers heb ben toch geen behoefte aan een verruiming van de openingstij den." Collega's van Ouwendijk in Schiedam en Maassluis zijn de- DeopeningstijdenvandewinkelsophetNieuweUesveldinVlaardingenblïjvenoud:oml7.30uurhebbendemeesteondernemersde deuren al gesloten en na 18.00 uur is er helemaal niemand meer te bekennen. Foto Roei Dijkstra zefde mening toegedaan. C. Cop- pens van de gelijknamige bed denspeciaalzaak in Schiedam en voorzitter van het Centrum Ma- nagment geeft de status van Schiedam als dereguleringsge meente als voorbeeld. „De ge meente is lange tijd een zoge noemde D-gemeente geweest. Dat wil zeggen dat de winkels in Schiedam ais proef al langer open Viaardingen Muzikantencen trum Pandemonium verwacht vanavond een volle bak bij de Avond der Talenten, die na acht voorronden toe is aan-de finale. Een tiental kandidaten strijdt in de apotheose om de titel Wlaar- dings talent van het jaar'. Afgaan de op de grote belangstelling voor de voorronden worden er van avond op zo'r driehonderd toe schouwers gerekend. In tegenstelling tot andere muzi kale competities is de Vlaardingse talentenshow niet het exclusieve domein van zangers en zangeres sen. Ook gitaristen, drummers en pianisten hadden de mogelijk heid deel te nemen. Verder is alles live.. Geluidsbanden zijn verbo den. Zangers die behoefte hebben aan muzikale begeleiding kun nen gebruik maken van de dien sten van de huisband. Van punk tot folk, van speedmetal tot easy-listening. Bijna alle gang bare genres zijn vanavond te ho ren in de finale van de talenten show, die dit jaar voor de tweede keer wordt gehouden. Een pluri form samengestelde jury wijst het grootste talent aan, vooraf besef fend dat de uiteindelijke beslis sing niet onomstreden zal zijn. Verleden jaar won Agnes Brons- wijk, zichzelf op gitaar begelei dend in een nummer van Melissa Etheridge. Haar opvolger wordt tevens het laatste Talent van het jaar, want na de tweede editie stop+ Pandemonium in de huidige vorn t met de muzikale competitie. Gez'en de nog steeds stijgende publieke belangstelling lijkt dat een merkwaardige beslissing, maar volgens de organisatoren heeft na twee jaargangen zo'n beetje iedereen die jong is en mu zikale ambities heeft in Viaardin gen al eens meegedaan. Toch kan het muzikale talent ook volgend jaar een competitie aangaan, zij het in collectief verband. Na de zo mervakantie start in Pandemoni um een competitie van popgroe pen. De finale van de Avond der Talen ten begint vanavond om tien uur in Pandemonium, gevestigd aan de Zomerstraat in Viaardingen. mochten. Hiervan werd door de burgers zeer sumier gebruik ge maakt. Ook de ondernemers za gen langere openingstijden toen al niet zitten." Coppens verwacht dat maar wei nig ondernemers gebruik zullen maken van de mogelijkheid. De beddenverkoper kampt -en met hem naar zijn zeggen vele ande ren - met het probleem van het kip en het ei. „Kijk, wanneer ik zeker weet dat ik omzet draai als ik langer open ben, zal ik het met nalaten de deuren open te hou den. Ik moet dan we! van klanten horen dat ze behoefte hebben om na 18.00 uur nog te winkelen." Dat de ondernemers het winkel- patroon van hun klanten kunnen veranderen door, zonder dat daar direct vraag naar is, hun onderne ming langer open te houden, is volgens Coppens wel een moge lijkheid. „Ik vraag me alleen af of de winkeliers bereid zijn zo iets te proberen. Uit een door het Cen trum Management uitgeschreven enquête blijkt dat de onderne mers daar weinig trek in hebben." Te voorzichtig Toch is niet elke ondernemer de zelfde behoudende mening toege daan. Martin Lavooi van kapsalon Lavoicem Viaardingen stoort zich af en toe aan de conservatieve houding van zijn collega's. „Ze zijn veel te voorzichtig. Ik ben best tevreden over de verruiming van de openingstijden. Als een klant wil worden geknipt en bij voorbeeld niet kan tijdens de ope ningstijden, blijf ik gewoon wat langer open. Dat deed ik vroeger, zonder dat het was toegestaan, trouwens ook al." Lavooj, net terug van een vakan tie in Turkije, vergelijkt do -itu- atie in Nederland met dio -• het land waar hy twee wt neeft doorgebracht „Daar zijn alle win kels tot laat open. Hartstikke ge zellig op straat. De ondernemers willen wat verkopen en doen hun best. Als je in Nederland om vijf over zes nog iets wil kopen, sta je voor een dichte deur. Wanneer je dan op de ruit tikt om te vragen of het nog niet even kan, staat er zo'n verkoopster arrogant nee te schudden alsof ze er al 24 uur op heeft zitten. Het is de omgekeer de wereld." De grote supermarktketens en doe-het-zelf-zaken hebben wel jnassaaLgehoor gegeven aan de verruiming - van de openingstij den. De bedrijfsleiders van de ver schillende '-«tens zijn hiertoe ver plicht on.vdt de directie bepaalt dat er landelijk uniformiteit moet gelden. Supermarkt Afgelopen week werd bekend dat' landelijk ongeveer 35 procent van de huishoudens 's avonds na zes sen boodschappen doet bij de su permarkt. Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel deed dit onderzoek na één week avond opening. B. de Ridder, bedrijflei- der van het Albert Heijn-filiaal in De Loper in Vlaardingen-Holy, is tevreden over de toeloop van het uantal klanten in de afgelopen twee weken. „Je ziet dat mensen er nog wel aan moeten wennen. Enorm druk is het niet, maar het komt aardig op gang." De filialen gaan om acht uur 's ochtends open en sluiten om de- zefde tijd 's avonds. „De toeloop wordt volgons mij veroorzaakt door he* r.iooie weer. Men gaat eerst nata* het stranu en komt daarna een boodschapje doen." Het personeel is volgens De Rid der ook tevreden. „Wij hebben hen niet verplicht tot laat te wer ken. Ze mogen zelf kiezen. Voor sommigen is het tot later werken ideaal. Ze krijgen eon maaltijd aangeboden en kunnen 's och tends lekker uitslapen." Volgens Ouwendijk van de OVO voelen de kleine ondernemers zich niet verplicht 'de concurren tieslag' aan te gaan met de super markten. „Mensen die bij de klei ne winkeliers hun producten ko pen, blijven dat toch wel doen. Wij ondernemers houden lekker aües bij het oude." "chiedam De 36-jarige 'ernstig icke' Schiedamse verdachte die twee weken geleden terechtstond op verdenking van poging tot doodslag, mishandeling en ver nieling, is veroordeeld tot dwang verpleging. De man moet zich de komende jaren laten behandelen in een tbs-kliniek. Tijdens de zit ting vertelde de Schiedammer over welgeteld 7845 vijanden te beschikken die hem al meerdere malen hadden geprobeerd van het leven te beroven. Een paar maanden geleden stak de ver dachte met een riek een Schiedamse kroegbaas neer. De riek had hij by zich om zichzelf te beschermen tegen aanvallen van zijn vijanden. Dat hy met het ding de kroegbaas stak, was volgens de verdachte niet zijn fout. „De kroegbaas begon ruzie met mij te maken. Het is maar goed dat ik hem niet met myn blote handen heb bewerkt. Dan had ik hem ver scheurd." De mishandeling van een RET-beambte en de vernie ling van een glazendeur waren volgens de verdachte hem ook niet aan te rekenen. „Er is door mijn vijanden een complot tegen mij gesmeed. Ze krijgen mij er echter niet onder. Ik ben niet dood te krijgen," De rechtbank hechtte weinig waarde aan de complottheorie van de verdachte. Ze vond dat - net als de officier van justitie twee weken geleden opmerkte- de man ernstig ziek is en dat hy zich moet laten be handelen in een tbs-kliniek. Zaterdag 15 juni SCHIEDAM Podium. Amnesty International Gro te of Sint Janskerk. inloopavond, 22.00u. Grote of Sint Janskerk. In loopconcert, 15.00u. Stedelijk Mu seum, Orgelconcert, 15.00U. Voor haven. Openstelling Hr. Ms. Schiedam, 13.00-17.00u. VLAARD1NGEN Gebouw Leger des Heils. Film Ba be, 15.00U. mi MAASSLUIS Groote- of Nieuwe kerk. Orgelcon cert Jaap Kroonenburg, 20.15u. ROTTERDAM The Little Cave. Presentatie Pop- workshop, 15.00u. Luxor Theater. Kann Bloemen, 20.15u. De Doelen. Gr.z. RPhOMeezmgconcert,20.15u. K!.z. 27e Poetry International Rotter dam, 20.00u. L'Esprit. Hard to Handle, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Torch SongTnlo- gy, 20.15u. uitverkocht. Oude Ha ven, Overblaak. Waterstad Soul Rhythm Festival. Theater Zuidplein. SKVR-Theaterschool, 15.00 en 20.00u. Museumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Zondag 16 juni SCHIEDAM Beatrix park. Spectrumfestival. Thurlede. Pianoconcert, 14.00u. Po dium. De zondag anders, 21.30u. Natuurcentrum De Boshoek. Open dagjeugdnatuurclubKNNV, 12,00uu Voorhaven. Openstelling Hr.'tóiT Schiedam, 13.00-17.00u. - ROTTERDAM j Dodorama. Cobrusar, 15.00u. De Buurman Jamsessie, lT.OOu. Gro- te-of St. Laurenskerk. Cantate dienst, 19.00u. L'Esprit. SKVR- Popschoolband en andere bands, 20.00u. Podium Café. De zondag anders, 21.30u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Torch SongTnio- gy, 14.30u, uitverkocht.Theater Zuidplem. SKVR-Theaterschool, 15.00 en 2O,Q0u. Museumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Bartel Wiltonkade. Color R'dam 2, vanaf 13-OOu. Maandag 17 juni VIAARDINGEN Dienstencentrum West. Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelge- bied'Centrum', 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. 27e Poetry Interna tional Rotterdam: Kinderprogramma lO.OOu, Scholierenprogramma 13.30u, Opening 20,00u. Mu seumpark: Theaterpark'Hoboken 1996.' ROTTERDAM Calypso 1: 'Mary Reiily' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso2:'How to maken an: American Quilt' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Sense and Sensibility' (ai) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Riks bioscoop: The Net' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Juror' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Heliraiser IV: Bloodfme' (16) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di. ook 1.15-4, Cinerama 4: 'Girl 6' (12) dag. 1.15- 4 f .45-9,30. Cinerama 5: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. 1.15-4. Corso: 'Pnmal Fear" (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. ma. alleen 2. The Living Sea' dag. beh.ma. 3-9. za.zo. ook 1. ma. alleen 9. 'Pnmal Fear' (161 dag. 7.45-10. Lantaren 1: 'Cel luloid Closet' (16) dag. 8~10.lS^~ Venster 1: 'Fallen Angels' (12) dag! 10. beh.ma. 'L'Amc.e Moieste' (16) dag, 8. Venster 2: 'Gntu di un Pu eblo' (16) dag. 8. The day the sun turned cold' (al) dag. 10. Lantaren 2: 'Taxi driver* (16) dag. 7.30. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: Last Dance' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'CutthroatIsland' (12) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1,15-4, Lumière 3: 'Diabolique' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. II.00-1.4Q-4.20-7-9.40.Pathé 2: 'Mighty Aphrodite' (al) dag. 3.20- 5.30-7.40-9.50. do.vr.ma.di. ook 11.00-1.10. Pathé 3: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 4: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.10- 3.55-6.40-9.25. Pathé 6: Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9. Ï5C. do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'U p close Personal' (al) dag. l.Q5-_ 3.50-6.35-9.20. Nachtvoorsteflingen: Lumière;lri* Spy Hard' (16) vr.za. 00.15, Luraith', re 2: 'Pnmal Fear' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Diabolique* (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Money Tram' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: Toy Story' (al) OY za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 5: 'De Boefjes' (ai) NV za- .zo.wo. 1.15-4. Imax: ToyStoiy' NV (al) za.zo. 11.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NVza.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3; 'Dunston Checks in' (af) za.zo. wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV (al)za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 11.10-1.15. 'Dunston checks in' (al) za.zo.wo. 11.15-1.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1