9 Andere belegger voor geluidschermwoningen Talent van het jaar wint optreden op Maasboulevard Boerendansers en Heideroosjes hand in hand Amstelland ziet geen heil in experimentele bouw Ree verstrikt in schrikdraad Dronken man breekt been Fietser rijdt tegen boomtak Vrouw vast in kruipruimte Igenda Akkoord over herinrichting van kruising Rotterdams Dagblad Maandag 17 juni 1996 Roderick Vledderzingtindefmalevande Avond derTalentennogeenkeerzijnwïnnendelïedje. Vol gende week is hij te gast op het Maasboulevardfeest. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Projectontwikkelaar NBM Amstelland is niet langer betrokken bij de bouw van geluidschermwoningen langs rijksweg 20. Vrijdag heeft de gemeente Vlaardingen overeenstemming bereikt met Nijhuis Bouw uit Geldermal- sen om de bouw van de ongeveer 160 koopwoningen volgens het ontwerp van architect Andries van Wijngaarden te realise- Nevanco, een onderdeel van NBM Amstelland, dat in eerste instan tie een overeenkomst met de ge meente sloot, is afgehaakt. De ex perimentele bouw van woningen, die tevens dienstdoen als geluids wering tegen de verkeersheme van rijksweg 20, zou niet passen binnen de bedrijfsfilosofie van Amstelland. Noch woordvoerder Pol van NBM Amstelland Woningbouw xri Arn hem, noch zijn collega Brehm van Nevanco in Maarssen willen na dere mededelingen doen. „Wij zijn thans nog in overleg met de gemeente Vlaardingen. Daar moet u terecht voor informatie," meldt J. Brehm in wiens porte feuille het project Vlaardingen was gedeponeerd. Ook wethouder K. van der Windt is terughoudend. Hij bevestigt wel dat vrijdag een succesvol ge sprek heeft plaats gehad met Nij huis Bouw uit Geldermalsen. „Het ziet er goed uit. De afspra ken worden nu op papier gezet voor een formele afhandeling." Woensdag komt het bouwproject aan de orde in de inspraakronde in dienstencentrum West. Het be treft een lange strook van 120 een gezinswoningen en. 37 zogenaam de poortwoninger... die achter een singel langs de rijksweg worden neergezet, In het infocentrum in de Westwijk hebben al vele gega digden pogingen ondernomen om zich in te laten schrijven voor een dergelijke woning in de populaire prijsklasse van rond de 200.000 gulden. Zij komen bedrogen uit omdat de gemeente zich niet wil bemoeien met de verkoop. De achtergevels van de door de Rotterdamse architect Andries van Wijngaarden ontworpen wo ningen vormen de geluidwering, die ervoor zorgt dat enkele hon derden bewoners van de Westwijk aanzienlijk minder verkeersla waai zullen horen. Hierdoor is ook meer nieuwbouw in de wijk moge lijk. Het geluidwerende vermo gen van de woningen is aanzien lijk hoger dan van de gebruikelij ke geluidschermen. Van de zijde van minister De Boer van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer moet overigens nog een wetsaan- passing komen om deze bouw mo gelijk te maken. Het streven is er op gericht om vooruitlopend hier op de bouw als experiment uit te voeren. Het project langs de rijks weg bevat ook de bouw van acht zogenaamde watervilla's in blok jes van twee, die aan de rand van de naar het zuiden te verleggen singel komen te staan. BOA Volkshuisvestingsadviseurs uit Rotterdam, waaraan sinds een jaar het gemeenteraadslid P. Roovers is verbonden, is de grote trekker geweest van dit project. Dit bedrijf heeft ook bemiddeld tussen gemeente, stedebouwkun- dige en de nieuwe projectontwik kelaar. BOA heeft destijds ook met Nevanco de haalbaarheid van de woningbouw op de2e plek on derzocht. In eerste instantie werd gedacht aan ongeveer veertig wo ningen. Van lieverlee werd het plan verder uitgebreid en reikt nu van het handbalveld van WIK tot aan het voetbalterrein van For- tuna. De nieuwbouw zal dooreen singel gescheiden zijn van de rest van de Westwijk. Om de twintig wonin gen komt er een brug over het wa ter, De toekomstige bewoners zul-, len hun auto's parkeren aan de rijkswegzijde. Vlaardingen Het grootste talent van Vlaardingen komt uit Nieuw-Beijerland. Hij heet Ro derick Vledder en met een stem als een misthoorn maakte hij za terdagavond in het Vlaardingse Pandemonium de meeste indnik op de jury. Luid en zuiver klonk zijn versie van 'She sells sanctu- aiy', een jaar of tien geleden een opzwepende hit van The Cult. Na de apotheose hadden de orga nisatoren van de Avond der Ta lenten een verrassing in petto voor de-jonge zanger. Naast de aangekondigde hoofdprijs van 250 gulden mag Roderick zijn showtje aanstaande zaterdag nog MaassluisEen veearts en de po litie zijn zaterdagochtend een paar uur in de weer geweest om op het Lepelaarplantsoen in Maassluis een ree te bevrijden. Het beest was met zijn gewei ver strikt geraakt in het schrikdraad. Het dier kon niet worden gekal meerd, waardoor de arts een ver dovingsgeweer moest gebruiken. Het gewei van het beest bleek zo danig beschadigd dat de ree één tak moet missen. VlaardingenEen 33-jarige Vlaar- dinger-heeft zondagavond zijn sleutelbeen gebroken nadat hij van het balkon van zijn woning aan de Van Beethovensingel op de eerste verdieping viel. De man die zwaar onder invloed van 'alcohol verkeerde, liep vanuit de woonkamer naar het balkon om te braken. Daarbij leunde hij zover voorover dat hij viel. Het slachtoffer werd naar het Holy Ziekenhuis vervoerd. Hoek van Holland Een 51-jarige Maassluiser is gistermiddag met een hersenschuding naar het Ho ly Ziekenhuis vervoerd. Het slachtoffer viel op de Oranjedijk in Hoek van Holland van zijn fiets omdat hij ter hoogte van de Mane ge tegen een laag hangende tak reed. De man werd daardoor 'ge lanceerd7 en smakte met zijn hoofd tegen de grond. VlaardingenEen 82-jarige Vlaar dingse heeft één of twee dagen vastgezeten in de kruipruimte van haar woning in de Bachstraat in haar woonplaats. Buren hadden de vrouw al twee dagen niet gezien en kregen arg waan. Zij belden de politie die de vrouw vervolgens aantrof in de anderhalve meter brede en tach tig centimeter diepe kruipruimte. De vrouw liep bij haar val geen verwondingen op. De reden dat de vrouw het luik van de kruipruimte opende, was omdat zij de hoofdkraan van de waterleiding wilde dichtdraaien. Ze deed dat omdat de kraan in de keuken lekte. Toen ze voorover in het gat boog, is ze gevallen. een keer overdoen. Tussen ster ren als De Raggende Manr.e en The Scer.e kar. op net Maasbcule- vardfeest een veel groter publiek zien wat Roderick Vledder waard is. Roderick, die zich liet begelei den door de huisband van Pande monium, toonde zich na afoop zeer verheugd. Vermoedelijk komt hij zaterdag met z'n eigen groep naar Schiedam, want ver schillende leden van de zaterdag opgeheven huisband verklaarden volgende week andere verplich tingen te hebben. Een deel van het 200-koppige pu bliek kon zich zaterdagnacht ove rigens niet vinden in het juryrap port, dat was opgesteld door orga nisator Hendrik J. van Katwijk van het Maasboulevardfeest en de journalisten Carel van der Velden (Rotterdams Dagblad) en Ron Meerhof (ANP). Het waren vooral fans van Ad van der Made, de zanger die op over tuigende wijze het nummer 'Blauw' van The Scene vertolkte. Ad presenteerde zich met veel bravoure en zong naar behoren, maar de kans om volgende week met zijn idolen van The Scene op het podium te klimmen werd hem door de neus geboord. Volgens de juiy kwam hij net iets tekort. De keuzeheren trokken ter verde diging de vergelijking met Guus Hiddink, met dien verstande dat de door een ruzie met Edgar Da vids geplaagdebondscoach het volgens hen nog relatief gemak kelijk heeft. Van de 22 geselec teerden mag hij er elke wedstrijd elf opstellen. Dit elf kandidaten, mocht de jury zaterdag echter slechts één persoon aanwijzen. De talentenshow beleefde zater dag z'n laatste aflevering. Het be gon twee jaar geleden, kort na de opening van Pandemonium, 'De elf artiesten en het massaal opge komen publiek gaven zaterdag aan dat het eigenlijk jammer is dat deze preseniatiemogeiijkheid voor beginnende artiesten alweer tot het verleden behoort. In totaal hebben de afgelopen twee jaar ruim honderd mensen deelgenomen, waardoor volgens initiator'Angélique van Woerkom de spoeling in Vlaardingen voor lopig even te dun is geworden voor een verrassend vervolg. Vol gend jaar komt er wel een talen tenshowvoor beginnende bands. De grootste charme vormde zater dag de variatie. Het publiek hoor de blues (Kimmo in een nummer van The Palladins), jazz (Bojoura in de rol van Janis lan) en speed- metal, met de 15-jarige Robert Vasema als woeste punkzanger. Een speciale vermelding kregen Marieke, die fraai een liedje van The Cranberries zong, en Esther en Michiel, twee scholieren die in druk maakten in hun vertolking van 'Not an Addict' van het Belgi sche K's Choice. De slotact vormde de grootste ver rassing. Haalden Rob en Martijn in de voorrande de finale met 'Pa radise By The Dashboard Light' van Meatloaf, zaterdag kwamen ze ineens met een hilarische ver sie van 'Dancing Fooi' op de prop pen. De enige-hit-ooit van wij len Frank Zappa vormde een waardig slotakkoord. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van sas1 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010-4004 444 Bijhetwereldmuziekpodiumliepdeprogrammeringflinkurt.maarhetlangewachtenwerdbeioond.ondermeerbijhetoptredenvandeZuidafrikaansezangeresBMsi Mhlongo en haar band Twasa. Foto Roei Dijkstra Door Danielle Hermans Schiedam Doordringende rof felgeluiden en snoeiharde beats gaimden zondag in het door- gaans zo vredige Beatrixpark. Een horde bezoekers liet zich op deze opzwepende klanken mee voeren naar de vijfde editie van het Spectramfestival. De békende Nigeriaanse drum mer en zanger Kofi Aviyor open de het multiculturele muziek-, dans- en - sfraattheaterfestival. Weliswaar een kwartiertje later dan gepland omdat de stroom even uitviel op het hoofdpodium. De organisatie van het festival, de Stichting Medelanders van overal en nergens, had dit pro bleem snel onder controle. Op vijf verschillende podia en in een grote tent konden de bezoe kers van allerlei pluimage van zo'n veertig verschillende optre dens genieten. Afrikaanse ritmes uit Guinee en Zuid-Afrika, Turk se popmuziek, Marokkaanse Raï, Molukse zang en dans, swingen de koren, Chinese leeuwendans of Hollandse punk. Het gevari eerde programma, de relaxte sfeer en de saamhorigheid van al lerlei verschillende Nederlanders is, zo. langzamerhand kenmer kend voor het Spectrumfestival. Bij de ingang van de kinderboer- derij laat een onvermoeibare boe-, rendansgroep een gezellig, klom- pendansje zien, terwijl een paar honderd meter verder op het jon- gerenpodium, het virtuoos ver baal van de hip-hop formatie Prophets of da city uit Zuid-Afri ka klinkt. Met hun acrobatisch teamwerk eri slepende beats ver leiden zy enkele moeders met een kind op de arm tot een dansje ipdezon. Heideroosjes Er is overigens dit iaar voor het eerst een podium spéciaal voor jongeren ingericht. Dit podium is een voortzetting van 'Spectrum in de klas', een project voor de .eerste twee klassen van het voortgezet onderwijs. Naast hip hop en house van DJ Johanz liep het jonge publiek vooral warm voor een optreden van De Hei deroosjes, een succesvolle punk band uit Limburg. De 'security', 35 leerlingen van de Streek school Rijnmond,; zette uit voor zorg extra hekken neer bij de vij- ver én schermde het podium goed af. Het optreden van het po pulaire viertal verliep zonder on geregeldheden Half-pipe Naast muziek probeerde de orga nisatie de jongeren ook met een spectaculaire half-pipe show naar het festival te lokken. De ijzing wekkende stunts van een biker, een rollerskater en twee skaters werden door de jeugdigen ge waardeerd, terwijl de wat oudere, kijkers menigmaal de adem inhielden. Ook nieuw op het Spectrumfesti val was het onderdeel "Koren in een swingende wereld'. Volgens de organisatie is koormuziek te genwoordig ten onrechte onder belicht, terwijl het vTeseüjk swin gend en melodieus is. Dat laatste bewezen een. Mozambiquaans, een Surinaams en een Zaïrees koor en niét te vergeten Het Gents barbershopkoor. en het RET-Mannènkoor. Eén van de hoogtepunten van het familiefeest vormde ook een op treden van zangeres Busi Mhlon go en haar band Twasa uit Zuid- Afrika. Zij zong in musicals eri trad op met verschillende muzi- - kanten van The South African Jazz Community. In'haar land is zij een begrip en ook in Schiedam zorgde ze voor een zinderend op treden.' Broodje kouseband Het kennis maken met .de cul tuur en achtergronden van al die verschillende nationaliteiten kon in het zogenaamde dorpenvéld. In de wat sober ingerichte tenten presenteerde de Turkse, Marok kaanse en Surinaamse bevol kingsgroepen zich. Het bleef be trekkelijk rustig iri.de dorpjes. De exotische hapjes daarentegen bleken zeer. populair onder het gros van de bezoekers. De kraam- houders konden de broodjes ke bab, pom, kip, bakkeljauw, kóu- seband, telöh, roti en belegde ba-, ra's niet aangesleept, krijgen. Ook de Hollandse poffertjes, ijs- jes en frieten vonden gretig' af-: trek. Naast de talloze, eétkramen. wa ren er standjes met Indiase siera- .den, kleding, Mexicaans aarde werk, Afrikaanse lederwaren en niet te vergeten - orarye vöet- balhoeden of hoofdparapluutjes. Liefhebbers konden hun naam op een rijstkorrel laten graveren of een neuspiercing ondergaan. Voor de allerkleinsten waren er speEetjes georganiseerd rond de kinderboerderij en bracht het Rotterdams Volkstheater in De Tent een afwisselend programma met acrobatiek, muziek en dans. De organisatie van het festival sprak 's middags, al van een isu,-1- bheme en grandioze dag'; Maandag 17 juni VLAARDiNGEN Kolpabad. Start zwemvierdaagse, 18.00-20.00u. Dienstencentrum West. Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelgebied 'Centrum', 20.00u. MAASSLUIS Groote Kerk. Zomeravondconcert, 19.30-20.30u. ROTTERDAM De Doelen. K!.z. 27ePoetry Interna tional Rotterdam: Kinderprogramma lO.OOu, Scholierenprogramma 13.30U, Opening 20.0ÖU'. Mu seumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Dinsdag 18 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Ringdijk.' Leerlingenuitvoering Cello en Piano, 19.30u. Dodorama. Rotterdams Improvisatie Poel, 20.00u. Podium Café. Jamsessie, 2L30u. Dizzy. Jesse RulerQuartet, 22.00u.dePel- grim. E! Fuego,22.00u. De Doelen. Kl.z. 27e Poetry International Rotter dam: Kinderprogramma, lO.OOu. Lunchprogramma, 13.00u. Poëzie- avond, 2O.O0u. Museumpark. Theaterpark Hoboken 1996. ROTTERDAM Calypso 1: 'Mary Reilly' (16) dag! 1.15-4-6.45-9.30.Catypso2:'How to maken an: American Quilt' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Sense* and Sensibility' (a!) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Riks- bioscoop: The Net' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Nick of Time* (12) dag; 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2: The Juror* (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag. 6.45-9.30tio.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 4: 'Girl 6' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. 1.15-4. Corso: 'Prima! Fear' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. ma. alleen 2. The Living Sea' (al), dag. beh.ma. 3-9. za.zo. ook 1. ma. alleen 9. 'Primal Fear' (16)dag. 7.45-10. Lantaren 1:'.Cel luloid Closet' (16) dag. 8-10.15. Venster 3L 'Fallen Angels" (12) dag.. 10. beh.ma. 'L'Amore Mofeste' (161 dag. 8. Venster 2: 'Gntu di iin Pu eblo' (16) dag. 8. The déy the sun turned cold' (al) dag. 10. Lantaren 2: 'Taxi driver' (16) dag. 7.30. 'Small Faces' (16) dag. 10, Lumière.l: Last Dance' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Lumière 2: 'Cutthroat Islandb (12) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière3: 'Diabolique' (16) dag. 6,45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Heat' (1G), dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30., Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. II.00-1.40-4.20-7-9.40. Pathé 21 'Mighty Aphrodite' (al) dag. 3.20-, 5.30-7.40-9.50. do.vr.ms.di. ook- 11.00-1.10. Pathé 3: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 4: *12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.10- 3.55-6.40-9.25. Pathé 6: Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15.:; do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Personal' (al) dag. 1.05-, 3.50-6.35-9.20. Rex: Teenage Stephmother (18) dag. vanaf 12.00."" Hoek van HollandNadat er in de vorige vergadering van de deeige-, meenteraad de nodige beroering was ontstaan over de herinrieh- ting van de kruising Harwichweg/ de Cordesstraat, ging de deelge- meenteraad vrijdagavond in een extra vergadering vlot akkoord met het aangepaste voorstel. Door een complete reconstructie van de Cordesstraat moet ook de kruising worden aangepast. Het oorspronkelijke voorstel van het dagelijks bestuur leek in de eerste vergadering al te worden aangenomen met de steun van op positiepartij CDA Maar de 'rege ringspartijen' Hoeks Welzijn en PvdA eisten toen een schorsing en ze dreigden weg te lopen uit de vergadering wanneer het dage lijks bestuur het voorstel niet zou aannemen. Voorzitter L. Vreugdenhii zwicht- te toen voor de druk en vooral het CDA had kritiek op die handelwij ze. Maar vrijdagavond ondervond het aangepaste voorstel geen pro blemen. nadat het eerst was be handeld in een extra vergadering van de commissies buitenruimte en verkeer en nadat wijzigings voorstellen waren aangenomen die vooral de veiligheid van de fietsers moeten garanderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1