22 Rob Houdijk voldoet aan verwachtingen Roger Bradley: en dat is drie Speler van Holy boekt met agressief tennis toernooizege 'Bestaansrecht Mahorokan Survival Run is bewezen' Winst en verlies voor softbalsters Werk aan winkel hockeyvrouwen Veteranen lopen wereldrecords Willem III: snookertitel Tenniscircuit'96 Élliifiii Honkballers Holy in degradatiegevaar 'Gigantische prestatie' van 'veelvraat' Ursus Zegetocht Schiedam is niet te stoppen Excelsior van de koppositie gestoten Rotterdams Dagblad Maandag 17 juni 1996 HaarlemAan de titelkansen van Ducks wordt in de eerste klasse A allang niet meer getwijfeld. De voorsprong van de Boxtelse soft balsters op de achtervolgers be draagt minimaal al tien punten, de Brabantsen konden zich dit weekeinde zelfs een nederlaag in de 'dubbel' tegen UW veroorlo ven. Dat verlies kon Schiedam, als belanghebbende voor de twee de plaats die recht geeft op een plaats in de play offs zjch tegen Onze Gezellen niet veroorloven- De Sehiedamsen wonnen de eer ste wedstrijd weliswaar overtui gend met 5-8, maar lieten het in de 'herhaling' (0-2) vooral in het slagperk danig afweten. Sandy van Koert ontlastte in de eerste wedstrijd de geblesseerde Jennifer Kymble op de plaat en gooide de eerste vier innings. Dat Schiedamse pitchersduo hield, ondanks een verbeten Haarlems slotoffensief, OG in het slagperk goed onder controle. In het tweede duel kreeg Schiedam weliswaar vijf slag vrouwen op de honken, maar kon daaruit geen profijt halen. Ook de slagprestaties van OG waren ma ger, maar uit drie honkslagen konden toch moeizaam twee pun ten scoord worden. Voor het overi ge beheersten de beide werpsters het duel volkomen. Milton Keynes De Nederlandse hockeyploeg is ais tweede geëin digd op het pré-Olympische toer nooi in het Engelse Milton Key nes. Op de slotdag van het vier- landentoemooi bleek de 2-1 over winning op Groot-Brittannie on voldoende voor de eindzege. Die was, op doelsaldo, voor Olympisch en Europees kampioen Duitsland dat eerder wereldkampioen Pa kistan met 5-1 vermorzelde. Vijf weken voor het begin van de Spelen ziet het er voor de vrou- wenploeg minder rooskleurig uit. Dé 1-0 zege op Gioot-Brittannië kon niet verbloemen dat de for matie van Tom van 't Hek nog lang niet in Olympische vorm stak. Oranje eindigde in het vier koppige Europese deelnemers veld als laatste. Na twee gevoelige nederlagen te gen de internationale subtoppers Duitsland (4-1) en Spanje (1-0) redde de Nederlandse vrou wenéquipe haar gezicht door Groot-Brittannië met 1-0 te ver slaan. Oranje dankte de zege aan neo-intemationa! Fleur van de Kieft, die al vroeg voor de enige treffer tekende. De goal van de Laren-spits was haar eerste in dienst van de nationale ploeg. Volgens bondscoach Tom van 't Hek waren zijn discipelen weer een beetje uit het diepe dal ge krabbeld, waarin zij verzeild wa ren geraakt door de zwakke pres taties in het rustieke Bucking hamshire en de testserie tegen Australië in eigen land. Vooral de klap die Duitsland had uitge deeld, was hard aangekomen bij Van 't Hek en de zijnen. Barendrecht Corrie Roovers heeft in haar leeftijdscategorie (60-64 jaar) big het NK veteranen- atletiek een een wereldrecord ge boekt: tachtig meter met hinder nissen in 13,89 seconden. Die prestatie was geen uitzondering, want het ene na het andere record sneuvelde in Barendrecht. De cijfers klonken zelfs ongeloof lijk: twee wereld-, één Europees en twintig nationale records. En daarmee werden op sportpark De Bongerd de resultaten uit voor gaande jaren ruimschoots over troffen. Ronald Mercelina voerde tijdens het NK de mooiste show op. Zater dag liep de Amsterdammer in de categorie 50 tot en met 54 jaar de snelste Europese tijd ooit op de 1500 meter: 4.09,52. De volgende dag deed Mercelina (50) er op de 800 meter nog een schepje boven op. Met een tijd van 1.59,45 schreef de atleet het wereldrecord op zijn. naam. Spijkenïsse Willem III heeft op overtuigende wijze de play-offs van de Nationale Snookerleague gewonnen. In de finale werd Ben nie Holtkamp uit Enschede met duidelijke cijfers aan de kant ge zet: 5-1. Het team uit Halsteren mag zich nu kampioen van Neder land noemen. In Spijkenïsse vochten acht teams op het groene laken de strijd uit. Van de twee poules plaatste ook De Loods uit Maas sluis zich voor de kruisfinales. De Loods werd door Willem Hl met 5- 2 opzij gezet. Door Roland van Wageningen Schiedam—Op het open toernooi van Tennis vereniging Schiedam-Noord (TSN) heeft Rob Houdijk aan de verwachtingen voldaan. De als eerste geplaatste tennisser van Holy pakte gisteren de eindzege in de Cl-klasse door Jort van Dongen te verslaan. In de B-klasse baar de zijn clubgenoot Edwin van Doorn als dub belspeler opzien. Robin de Looze van Be Qui ck begon uitstekend in de finale B2-hererten- kel, maar Mischa Mannot toonde zich tijdens de slopende tweede en derde set de fitste van de twee. De Looze pakte de eerste set via een tie-break. In de tweede en derde set kon hij het tegen de linkshandige Mannot (Schiebroek) niet meer bolwer ken: 6-7,6-0,6- 1. „Ik heb in dit toernooi al van linkshan dige spelers gewonnen, daar lag het niet aan," puf te de 22-jarige De Looze. „Ik was gewoon te moe. Ik heb vanmorgen in Maassluis nog clubkam pioenschap pen gespeeld. De tweede set liet ik bewust lo pen. In derde ging ik er weer te genaan. De lange eerste game won ik nog. Daarna verloor ik een paar dose games en toen was het gebeurd." Moe maar tevreden was Rob Hou dijk, De C 1-speler boekte met aan vallend, agressief tennis een over winning op Jort van Dongen (Aeo- lus/Oiedo): 6-4, 7-6. In de tweede set knokte de blonde Houdijk zich terug na een 4-1 achterstand. De Holy-speler, die in de halve finale van het B-toemooi van De Looze had verloren, pakte in de tiebreak (7-2) de verdiende winst. Van Don gen had geen antwoord op de ver nietigende forehand-passing van Houdijk, die telkens om zijn back hand heenliep. „Vandaag liep mijn backhand van geen kant, daarom liep er maar omheen." De dubbelfmales in de B-catego rie werden beheerst door Edwin van Doorn. De speler van Be Qui ck behaalde in het herendubbel met Jerry de Blok een keurige overwinning op het koppel Mole- ma/Van Veen (64, 64) en in het gemengd-dubbel met Jacqueline Esseveld op het duo Veldhoven/ Desjardyn (7-6, 6-3). Het dames- dubbel vond bij TSN geen door gang. „Bij ons hebben zich dit jaar twin tig minder vrouwen ingeschre ven: 70 tegen 87 vorig jaar," had bestuurslid Jack Voorwald uitge rekend. „Het is een landelijke trend waar wij ook mee te maken. Vooral in het damesdubbel is het te merken. Maar voor volgend jaar hebben we al een oplossing. We vragen de speelsters of ze wil len dubbelen en bepalen dan via het lot de koppels." Het B2-VTOuwentoemooi was des ondanks beter bezet dan in 1995 met dit keer tien deelneemsters, acht met speelsterkte B2. Als ver rassende winnares kwam Cl- speelster Olivera Jovanovic (Alexandria'66) uit de bus. Haar overwinning op Eline Langelaar was - net als haar vier uur duren de driesetter tegen Barbara van Halen - een zware bevalling: 7-6, 6-2. „Ik kom niet graag naar het net, maar ik probeer wel het punt te maken. Het liefst met spreiding," vatte Jovanovic (14) haar strijd plan samen. Inderdaad maakte de Rotterdamse de nodige punten met knap geplaatste ballen, maar vaker vertraagde ze en wachtte ze op een fout van haar opponente. Jovanovic moest in het Cl-toer- nooi de zege aan Marcia van "Wingaarden laten (6-3, 7-5). Ook Peter Cvetkovic was in twee toer nooien actief. De gewezen C2-spe- ler van Aeolus/Oledo heeft thans de E-status: „Ik heb vier jaar niet Elk jaar dat je niet De getalenteerde! Jasper Schuurman aan het werk. In de enkel-finale kwam hl] net iets te kort. In het gemengd-dubbel met zijn moeder pakte hij wel de Winst Foto Roel Dijkstra speelt, zakje een klasse. Maar ik heb de bond gevraagd mij weer D- speler te maken." Cvetkovic won zowel de Dl- als de D2-finale. In die laatstgenoemde eindstrijd kwam de 13-jarige Jasper Schuur man van het organiserende TSN net te kort (7-6,6-2). Maar de klei ne, talentvolle 'opdonder' bleek met zijn moeder Betina wel de beste in het gemengd-dubbel Dl. Tegen Elsinga/Elderkamp werd het 6-3,6-7,64. Door Bas van den Berg Maassluis Met een record van 178 deelnemers is de vijfde Survi val Run van Mahorokan uitge groeid tot een groot sportevene ment. Het krachtenverslindende parcours was ondanks het warme weer een kolfje naar de hand van de toppers die uit heel Nederland kwamen. Aangemoedigd door zijn compag non Ruud Muuren waagde ook Michel de Maat zich in de strijd der giganten en bracht het er uit stekend af. De 34-jarige Vlaardin- ger traint nog dagelijks, maar kan door werkzaamheden niet elk weekeinde tijd vrijmaken. Voor de Survival Run van Mahorokan maakte hij een uitzondering en nam hij op intensieve wijze ken nis met de onbekende sport, „ïk wist echt niet waar ik aan be- Sindszaterdag weet Michel de Maat ook wat een survival run is. Hoewel dezedompelingab- scluut voor verkoeling zorgt, moest de Vlaardinger tijdens de 'overlevingstocht' afzien. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra gon en heb mijn ogen uitgekeken naar al die onderdelen," blikte de atleet tevreden terug. „Dat het een krachttoer zou worden, stond bij voorbaat vast. Het bleek al snel dat ik de techniek van de onder delen met de touwen niet genoeg beheerste. Zo maakte ik een ver keerde beweging met het touw dat over het zwembad was ge spannen en kreeg daarvoor straf- punten. Het was gewoon een kwestie van vermoeidheid dat ik het touw niet goed vasthield. Dat heeft m'n tijd danig beïnvloed, want ik was een halfuur langza mer dan de winnaar. Achteraf is het me allemaal best meegevallen en ik zal er volgend jaar zeker weer bij zyn." De gedoodverfde winnaar kreeg het zaterdag in de Survival goed voor z'n kiezen. Vooraf meldde Peter Prins uit Monster onder de 1.30 uur te zul len komen, maar hij vergiste zich in de kracht van Erlend Spreen. De Maassluizer overheerste op al le zeventien onderdelen en liep geen enkel strafpunt op. Hij ein digde in 1.26.20 uur als eerste en was twee minuten sneller dan Prins. Over het parcours, gelegen tussen het Lickebaertbos, het plassengebied aan de Zuidbuurt- seweg, zwembad Dol-fijn in Maas sluis en de wielerbaan, waren de toppers vol lof. Fred Spreeuw, be stuurslid van de stichting Maho rokan Sport Support, nam de lof- tuiging in dank aan. „De Survival heeft na vijf jaar zijn bestaans recht dubbel en dwars bewezen. Ook al staan we op de jaarkalen der, het betekent niet dat we on gelimiteerd willen blijven groei en. Met tweehonderd deelnemers zitten we aan onze top. De Survi val moet overzichtelijk blijven. We hebben nu al de hulp van ruim honderd vrijwilligers nodig." Hoewel de Survival een prestatie tocht is, werden Jan Pluim uit Spijkenisse (8 kilometer in 1.10.42 uur) en Erlend Spreen (15 kilome ter in 1,26.20 uur) tot winnaars uit geroepen. De oudste deelnemer was Aad van der Water (60) uit Vlaardingen. De Survival had met de komst van drie Belgen uit Deinze zelfs een internationaal tintje. De acht kilometer telde tien uitvallers. Bij de vijftien kilo meter hielden 23 lopers het vroeg tijdig voor gezien. Door Sander Sonnemans Schiedam Roger Bradley blijft imponeren. De cricketer van Her mes die dit seizoen al twee 'centu ries' bij elkaar rammelde, was ook gisteren op Harga niet te stuiten en liet tegen Rood en Wit zijn der de 'honderd' in de boeken note ren. Het kanon van Harga slaagde erin op stijlvolle wijze het nuttige met het aangename te verenigin gen. Want in zijn dadendrang in dc laatste over van Hermes' 'bat ting-inning' zijn zoveelste per soonlijke succes neer te zetten, werd ook meteen het Schiedamse totaal nog even opgevijzeld. Brad ley completeerde zijn 'century' (104 not out) en had een belang rijk aandeel in de Schiedamse monsterscore van 240 voor 5. Hoe wel Rood en Wit het Hermes nog knap lastig maakte en de span ning xot een zekere hoogte vrist op te voeren, moesten de Haarlem mers toch met eep nederlaag {211 all out in 52) terug naar huis. Het is inmiddels overduidelijk dat Hermes een gegadigde is voor het landskampioenschap. De ploeg is opgeklommen naar de top en deelt daarin de tweede plaats met stadgenoot Excelsior' en het Rotterdamse VOC (winst op ACC) met twaalf punten uit acht wed strijden. Koploper is VCC (9-14) dat gisteren Excelsior in de recht streekse confrontatie onttroonde. VRA, komend weekeinde de te genstander van Hermes, volgt op de derde plaats met twaalf punten uit negen duels. Op Harga groeit het besef dat de titel wel degelijk tot de mogelijkheden behoort met de week en de ploeg, met Roger Bradley voorop, straalt dan ook een en al zelfvertrouwen uit. Bradley werd nadat hij de jflaats van opener Jasper Beijer (13) had ingenomen, door Haarlemmer Pim van Liemt nog wel gemist toen hij 45 runs op zijn naam had gebracht, maar liet zich daardoor totaal niet van de wijs brengen. Eén keer was er met Nick Sta- tham (15)de opvolger van Henk Kornet (25) op de mat sprake van een hectisch moment, maar. Bradley stond als een huis, wilde van de door Statham verlangde korte run niets weten en en stuur de hem resoluut terug naar zijn wicket. Dankzij het matige veld werk van Rood en Wit kwam Sta tham met de schrik vrij, maar twee ballen 'verder' werd hij toch het slachtoffer van 'good old' John Ravenhill (1/43/13) en zag hij zijn hekwerk in duigen vallen. Risico's Met de hmchstand van 106/3/37 wisten Bradley en Gavin McRae als geen ander dat het sco- ringstempo moest worden opge voerd om een goed verdedigbaar totaal neer te zetten. Dat lukte ook, al werden er meer en meer ri sico's genomen. Dat was ook het goed recht van het duo want Her mes had nog zat slagmensen ach ter de hand. Zodoende werd McRae (27) aan de 'boundary' ge vangen. John Verweij (4) was een veel korter leven beschoren. Hij was het duidelijk oneens met de Ibw die aan zijn optreden een vroeg einde maakte en liep hoofd schuddend het veld af. Met Ste ven Lubbers (41 not out) op de mat werd het publiek getraeteerd op vele schitterende slagen, maar zo als onderhand gebruikelijk eiste Bradley, inmiddels met een ge middelde van 104 runs achter zijn naam, de hoofdrol op. Met een fraaie zes maakte hij zijn 'cen tury' in de laatste over vol er. r.am hü dankbaar de ovatie in ont vangst. - Lang, heel lang, weerstond Rood en Wit-opener Gary Stead de Schiedamse aanval waar Hugo Nelissen (2) en Belly den Hartog (2) al vlot weer waren vertrokken. De uit Nieuw Zeeland afkomstige coach van de Haarlemmers hoef de vervolgens amper nog opsteun te rekenen nadat ook Pim van Liemt (39) was verdwenen. Met de stand van 173 voor 3 in 43 overs was Rood en Wit echter nog volle dig in de race voor de overwin ning, maar de fase waarin Bart Kuijlman (16), Feike Kloppen burg (0, uit op de eerste bal) en Diederik Parlevliet (0) in een rap tempo achter elkaar werden inge rekend, werd de bezoekers uitein delijk fataal. Toen Stead (98) ten slotte op het bowlen van Robin ter Plegt (4/41/14) door Lou Borrani werd gevangen wist Hermes dat de buit binnen was. Overigens was ook Bradley met de bal suc cesvol. Hij nam in twaalf overs drie wickets ten koste van 48 runs. Wicketkeeper Henk Kornet onderscheidde zich met vier van gen. Door Nick van der Sluis Heerlen De stress wordt Vlaardingen Holy kenne lijk te veel. De ploeg van coach John Jonkers die langzamerhand toch in degradatiegevaar komt, bla meerde zich gistermiddag in Heerlen met veel te veel veldfouten en een 10-7 nederlaag tegen All Stars. Het gaat slecht met de Vlaardingse honkbalformatie, daarover bestaat ook intern geen onzekerheid. Re den te over voor Jonkers om de sfeer in zjjn ploeg op timaal te houden. De optimist uit Delft is er namelijk heilig van overtuigd dat zijn ploeg niet hoeft te de graderen. „Het is een prima groep," prees hij zijn spelers ook in Heerlen weer, „maar ze moeten Ieren met fouten om te gaan. We hebben verloren door veldfouten. Op beslissende momenten, als de span ning net even geweken leek." De Holy-coach doelde bijvoorbeeld op de eerste in ning. Met waar vertoon bouwden de Vlaardingers een ogenschijnlijk riante 0-5 voorsprong op, maar al in de gelijkmakende Heerlense slagbeurt ging het fout All Stars kon profiteren van een aantal fouten 'achter' pitcher Danny Rossoni (die weer een prima wedstrijd gooide) en tot 3-5 terugkomen. „En dan lijkt het wel of een aantal spelers hun falen in het veld mee het slagperk inneemt," moest Jon kers teleurgsteld vaststellen. Holy scoorde daarna namelijk vijf innings lang niet meer, de Heerlense ploeg daarentegen bouwde een gedegen scorelijstop. Door Vlaardingse veldfouten besliste All Stars ver volgens in de vierde (7-5) en vijfde inning (10-5) ei genlijk al de wedstrijd. Door Erwin van der Lee Heinkenszand Ursus wist dat met het aantrekken van Jan van der Velden een ambitieuze trainer bin nen werd gehaald. Niemand bij de kersverse vierde klasser had echter kunnen bevroeden dat het en thousiasme en discipline waarmee de coach al jaren werkt, meteen door zou dringen tot de spelersgroep. Dankzij de ambities en de honger naar prijzen werd het seizoen 1995-1996 het langste en het mooiste in de geschiedenis van de club. Pas gisteren kwam een schitterend eind aan de competitie met de mooiste prijs: 'veelvraat' Ursus won ook de Nederlandse titel voor afdelingskampioenen. „We gaan Europa in." Het landelijke Heinkeszand was na het iaatste fluitsignaal even Europa voor alle Schiedammers. Overladen met bloemen, behangen met gouden medailles en bij sommigen een blik van ongeloof stond Ursus te zingen op het hoofdveld van het plaatselijke Heinkenszand. Vooral het 'Jantje be dankt' deed de weer helemaal opgebloeide trainer goed. „Dit is een gigantische prestatie waar niemand om heen kan," bleef Jan van der Velden nog eufemis tisch. Want na het kampioenschap in dc hoofdklasse volgden de RVB-beker en De Gouden Plak waarna twee weken geleden het districtkampioenscnap aan het prij2enri]tje werd toegevoegd. Dankzij dit laatste gouden eremetaal moest de selectie van Ursus vroeg uit de veren om naar Zeeland te reizen. De KNVB had de 75 jaar bestaande afdeling Zeeland uitgeko zen voor het minitoemooi. Daardoor moest Blauw Geel 15 een dag eerder ruim drie uur in de bus zitten om de afdeling Groningen op zondag te represente ren. Ook het Amsterdamse SDZ en het Puiflijkse ('nabij Nijmegen') SCP hadden er bij het eerste fluit signaal al een halve dag op zitten. In de eerste wedstrijd tegen de Groningers was het vooral Ursus dat voetbalde, veel kansen kreeg maar niet tot scorer, kwam. Ook Blauw Geel was niet bij machte het net te vinden. De andere wedstrijd tussen SDZ en SPC eindigde in een 1-1 gelijkspel en werd ontsierd door twee rode kaarten. Na de lunchpauze van een uur was het SDZ dat Ursus bij vlagen volle dig van de mat voetbalde. Eelco Doesburg zorgde echter voor de onverdiende maar schitterende 1-0. De gezette middenvelder knalde het leer vanaf een meter of twintig onhoudbaar in de kruising. Pas met behulp van de arrogante arbiter Van Belzen kwam SDZ terug. Tweerpaal hands zag de man in het groen over het hoofd maar het zetje op de rand van de 'zes tien' was genoeg voor een vrije trap. Via de muur pe- gelde Johny Hooiveld de 1-1 binnen. Na de vijfde (pietluttige) gele kaart voor Ursus zette Arend Vonk met weer een vrije trap het Amsterdamse SDZ op voorsprong. Ursus toonde echter veerkracht en zag dat beloond. Marco Herben kopte vlak voor lijd de 2-2 binnen zodat de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen. SCP legde Ursus vooralsnog ook de wil op. Opnieuw had Ursus echter aan een kans genoeg. Guy Fiegel toonde aan het scoren na een half jaar blessureleed niet verleerd te zijn: 1-0. Een minuut voor rust stond de spits bij de tweede paal op de goe de plek om 2-0 in het dak te knallen. De tweede helft was zenuwslopend. Want SDZ had op veld één tegen Groen Wit een voorsprong genomen maar de Gronin gers bogen die om in een 2-1 achterstand. Op basis van het doelsaldo was Ursus zodoende zeker van de eerste plaats. Na het laatste fluitsignaal van de uit muntend leidende Maarten Bruijnes durfde Ursus echter niet te hard en vooral niet te vroeg te juichen. Een doelpunt van de Groningers betekende immers strafschoppen. Het bevrijdende eindsignaal zorgde even voor vier uur voor opluchting, ongeloof en dol dwaze taferelen bij de Schiedammers. Vergeten was de warmte, de kramp, de pijn. ZwljndrechtOok de reserves van Alcoa Zwijndrecht konden gistermiddag de zegetocht van Schiedam in de overgangsklasse Zuid niet stuiten. In zeven in nings versloeg de ploeg van coach Douglas Juenke de Zwijndreehtse tegenstander met liefst 2-24, De wedstrijd opende voor Schiedam vrij opmerke lijk. De Zwijndreehtse pitcher, Maurice Mauricio, had precies twee ballen gegooid toen Schiedajn al met 0-1 (Michel Vervloet) voorkwam en ook nog"eens, het tweede honk (Leslie Gerkema) bezet hield. In die openingsslagbeurt liep Schiedam overtuigend weg naar 0-7, twee innings verder was de voorsprong al 0- 16. Van een wedstrijd was toen al lang geen sprake meer. Douglas Juenke, bij Schiedam op de heuvel, gooide precies een keer vier wijd en juist daaruit kon gescoord worden. In diezelfe Zwijndreehtse slagbeurt (de derde) profi teerde ook Dennis van de Ham nog van enige onze kerheid in het Schiedamse veld. Daar bleef het ech ter b(j. Mauricio werd in de derde inning door de Zwijndreehtse coach na elf honkslagen tegen van de plaat gehaald, maar ook zijn vervanger (Van de Ham) kon Schiedam in het slagperk niet tegenhouden. Voorburg De cricketploeg van Excelsior heeft slechts een week van de koppositie mogen genieten. De regerend landskampioen werd daar gisteren door VCC vanaf geduwd. De eerst battende gastheren wa ren na 55 overs geëindigd op 183 runs voor het verlies van acht wickets en wonnen met 37 runs. Uitschieters bij VCC waren opener Michael Vroom (28; bowled Sebastiaan Gokke), captain Tim de Leede (39; gevangen Erik Gouka) en Job van Bunge (42; ge vangen Carl Schewel. Laatstgenoemde had duidelijk zijn dag en pakte later maar liefst vier vangen. Beste bowler in het Schiedamse kamp was Erik Dulfer (3/ 34/14). Ook Luuk van Troost (3/31/8) en Gokke (2/14/8) deden het niet onverdienstelijk, VCC'er Mark Nota zorgde in het tweede deel voor enige commotie door te appelleren voor een vang ter wijl de bal van Dennis Gouka eerst stoot voordat die in zijn handen verdween. Umpire Dueo Ohm stak de vinger omhoog, maar Gouka weigerde te vertrekken omdat hij ervan overtuigd was dat hij niet uit was. Na een discussie gaf Ohm de batsman wederom uit doch de VCC'ers Tim de Leede en Michael Vroom' verklaarden dat Gouka (14) niet uit was en tenslotte mocht hij dan toch blijven. Veel langer bleef hij overi gens niet op de been en nadat ook Carl Schewe (8) Enk Gouka (4) en Emerson Trotman (12) vlot waren' vertrokken, zorgden Luuk van Troost (31) en Mark Atkinson (44) voorde wederopstanding. Met het ver trek van Atkinson (ran out) werd de toestand voor Excelsior (109/5) echter penibel. En daar konden Mar cel Schewe (8), Jan Westland (0), Arjan Ruts (41 en Sc- Dastiaan Gokke (0) niets aan veranderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4