15 Woonboulevard eind dit jaar open A Voetbalvereniging VFC zeker nog twintig jaar aan de Sportlaan w% éï<t t'Zm Jm v- Rotte kies Geachte heer Kegel, Inloopspreekuur bij D66 Zeven nieuwe winkels Wethouder gokt op uitstraling voor heel Vlaardingen Hulshoff in gemeenteraad Rotterdams Dagblad W, èkM. Pi %P m&l **3 «5 M rrt, m jf sPWtt Y;'{ Y;1 UïT^j. V* '--SÏ.& £§*<A'>*ij?v Dinsdag 18 juni 1996 Bouwen, bouwen, bouwen. Ieder zichzelf respecterend gemeente bestuur meent met de tijd mee te moeten gaan door het stad ;hari een gedaanteverwisseling te laten ondergaan. Rotte plekken wor den met speels gemak uit de plattegrond gesneden teneinde er iets moderns voor in de plaats te zetten. Dat was met,het Schiedamse Passagetheater zo, met de Lange Kerkstraat en ook met het Emmaplein is dai het geval. Iets nieuws oogt altijd mooi en in een mum van tijd zijn we vergeten hoe het vroeger was. Om te voorkomen dat straks de nieuwe Schiedammertjes alleen nog maar kunnen lezen over de ruïne van Oud Mathenesse, wordt daar aan de voet van het steeds grauwer wordende stadskantoor keurig omheen gebouwd. Md was het overigens een raadsel wat dat ronde torentje ernaast moet worden. Een uitkijkpost voor de politie om straks toezicht te houden op het Hema-parkje? Een re plica van een molen die daar v?r voor mijn tijd ergens moet heb ben gestaan? Of een vuurtoren om mensen van buiten te stad in de avonduren naar het nieuwe theater te lokken? Achteraf be greep ik dat het torentje deel uitmaakt van het multifunctionele bouwproject dat daar verrijst. Het wordt door middel van een gla zen wand verbonden aan de rest van de nieuwbouw om de achter gelegen ruïne niet aan het oog te onttrekken. Het is een hele slimme zet geweest van de architect die de op dracht graag binnen wilde slepen. En op het stadskantoor zijn ze er met open ogen ingetrapt. Of toch niet? Zo wordt de vervallen stenenmassa keurig weggemoffeld. Slopen zou beter geweest zjjn. De ruïne is streks niet meer dan een rotte kies tussen dat fraaie bankgebouw, de bibliotheek en het theater. De Singelkerk mag van mij blijven staan. Als daar dadelijk met alle miljoenen een fraai fonkelende hoektand van is gemaakt, markeert die op stijlvolle wijze de overgang van het moderne centrum naar de ou de Oostwij k. Nee, dan het Broersveld. Dat is zo'n beetje het wegrottende onder gebit van hartje Schiedam. Mooi hoor, de nieuwe Passage en het ABC-complex. Ik doe er zelf m'n boodschappen. Maar op het Broersveld kom ik niet meer, al mis ik wel de sportroddels- en nieuwtjes van de heren Wiekeraad in Maltha's leder- en sportwin- keï. Shoarmazaken en lege pandjes trekken geen stadsslente- raars. De Grote Omloop, weet u nog wel? Zolang de gemeente het tandsteen daar niet wegsteekt, bljjft het winkelend publiek er in een grote boog omheen lopen. Of bedoelen ze dat nóu juist met de- Grote Omloop? SANDER SONNEMANS Ik lees graag uw columns in het Rotterdams Dagblad en las onlangs uw brief aan de heer Houtkamp. Zou Marcel Houtkamp er écht voor kun nen zorgen dat de bewonersverenigingen met rust gelaten worden en zelf kunnen uitmaken met wie ze werken? De werkverhoudingen tus sen bewoners en politiek zouden dan in één klap van -28 graden celcius naar 16 graden celcius met zwakke zuid-oostenwind draaien. Stelt u zich voor, de heer Reuderink, door u zeer treffend Reutel ge noemd, laat inderdaad de wijken met rust en al het gereutel houdt op. Dat zou prima zijn, ook voor de Oost Reporter van de Stichting Wijk krant Schiedam, de zoveelste verse wijkbudgetpatiènt van dokter Reu tel. Zelf werk ik als vrijwillige iay-outmedewerker voor de Stichting Wijk krant Schiedam en hoor natuurlijk minder gerommel uit het 'veld' als de reporters, maar hoor en zie nu ook zelf hoe de heer Reuderink de werkgroep Wijkbeheer Oost platwalst en geld voor de Oost Reporter te genhoudt Waarom slaat de heer Reuderink de laatste tijd zo wild orn zich heen? Zou dat komen omdat hij zich zelf goed denkt voor te berei den op zijn wethouderschap financiën? Verreudering moet te stoppen zijn. Niet dwars er tegen in, maar er over heen, Laat de Offentlichkeit weerwerken zoals Habermas het bedoelde. Uw voorstel voor een discussiestandje op het Van 't Hoffplein is wellicht een perfect begin. Ik ben dus voor een standje, ook voor Reuderink. J. J. Baars, lay-outmedewerker Stichting Wijkkrant Schiedam In het kader van de bestuurlijke vernieuwing in Schiedam wordt door de D66-fractie een inloop spreekuur voor burgers gehouden. Dit vindt plaats opdonderdag 20 juni om 19.30uurin de fractiekamer in het oude stadhuis aan de Grote Markt. Na dit spreekuur is er een fractievergadering met als onder werpen de huurverhoging en de uitbreiding van het belanghebbendenparkeren in Schiedam. Belangstel lenden worden verzocht hun deelname aan het spreekuur en gespreksonderwerp telefonisch te mel den bij fractievoorzitter Marcel Houtkamp, 4701602. Wethouder H.C.J. Roijers (economische zaken) heeft vanmiddag de eerste steen gelegd voor de Woonboulevard Vlaardingen. Eind dit jaar moeten de meubelzaken op het bedrijvenpark Hoogstad open gaan. Behalve de al in Vlaardingen gevestigde zaken die de overstap naar de boulevard wagen, komen er zeven winkels die voor Vlaardingen nieuw zijn. Wethouder Roijers gokt op een regionale aantrekkings kracht, En als het even kan, moeten de kooplustigen ook het centrum in worden gelokt. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Toen een paar maanden geleden de eerste paal werd geslagen voor de Woon boulevard Vlaardingen durfde wethouder H.C.J, Roijers het niet aan om met een overall in de heimachine te stappen. Hij vond dat niet kies omdat alle procedu res tégen de komst van de meu belzaken nog niet waren afge rond. Maar nu zijn alle bezwaren ver worpen en legde de wethouder vanmiddag de eerste steen van de golvende metselwand langs de Westlandsweg. Met gemengde ge voelens, dat wel. Want als Hoogs tad helemaal vol is gebouwd, ver liest de gemeente nog altijd een miljoen gulden op de exploitatie. En dat is heel wat anders dan door zijn voorganger mevrouw A. van Ardenne ooit werd beloofd. Van Ardenne presenteerde Hoogstad destijds als de Gouden Driehoek: een plek voor 'hoogwaardige kan toren', die de gemeente Vlaardin gen veel geld zou opieveren. Maar langzamerhand dreigde het een molensteen te worden. In plaats van de miljoenen die de grondver- koop had moeten opbrengen door Hoogstad vol te bouwen met glim mende kolossen, stevende de ge meente af op een fors verlies. Want de kantorenmarkt plofte op hetzelfde moment als een kaar tenhuis in elkaar. Roijers stond ruim twee jaar gele den, toen hij wethouder economi sche zaken werd, voor de keuze: gokken op een snelle opleving van de kantorenmarkt, óf kiezen voor een andere invulling. Hij koos voor het laatste. „Het was één van mijn eerste besluiten als wethouder om Hoogstad te be stemmen voor een woonboule vard." Als dat allemaal voorspoedig was gegaan, dan had de gemeente nog een miljoen winst kunnen maken op de grondverkoop, stelt Roijers. Maar door de bezwaren tegen'de komst van de woonboulevard liep het project twee jaar vertraging op. Niet alleen van de meubelza ken, maar ook andere gegadigden - de autobranche die inmiddels druk aan het bouwen is en McDo nald's niet te vergeten - namen een afwachtende houding aan omdat ze wilden weten waar ze aan toe zouden zijn als ze voor Hoogstad kozen. Zo liepen de ren teverliezen met de dag op. Conciirrentie De vertragingen begonnen met een pittige discussie in regiover band. Terwijl de meubelzaken wel heil zagen in de Woonboulevard Vlaardingen, liep de regio te hoop tegen een nieuwe concurrent. Ca- pelle aan den IJssel, Rotterdam en Barendrecht vreesden voor hun omzet en aantrekkings kracht. „Dat heeft tot pittige discussies geleid," aldus Roijers. „Uiteinde lijk hebben wij kunnen aantonen dat het voor een deel ook om het vervangen van verdwenen aan bod ging. Door de brand bij Win ter en De Lange was er natuurlijk het een en ander verdwenen in Vlaardingen op dat gebied," Maar ook Sanders Meubelstad in Vlaardingen maakte bezwaar. Net als Van de Graaf Accountancy. Dit bedrijf had extra geïnvesteerd in een luxe kantoor aan de Dokter Moermanlaan in de veronderstel ling naast andere 'hoogwaardige kantoren' te komen. En dat wordt nu dus een woonboulevard. Roijers: „Dat bezwaar hebben wij weerlegd. Want ondanks dat de functie van de gebouwen is veran derd, hebben wij het hoge ambi tieniveau niet losgelaten. Er ko men nog steeds mooie gebouwen te staan. De Welstandscommissie bewaakt die stedebouwkundige uitstraling." Beleefd En Sanders Meubelstad is uitge nodigd om van Het Scheur te ver huizen naar Hoogstad. Maar dit verzoek is door Sanders beleefd afgewezen. Het bedrijf hoopt wel profijt te hebben van de uitstra ling van de woonboulevard langs de rijksweg. Evenals Leen Bak ker, die eveneens op de huidige vestiging aan de Nettenboetster- straat blijft zitten. In totaal komen er zeven voor Vlaardingen nieuwe bedrijven naar Hoogstad, die naar verwach ting eind dit jaar de deuren ope nen. Het gaat om filialen van Bruynzeel Keukens uit Schiedam, Beter Bed, Carpetland, Kwantum, Roobol tuinmeubelen, Hoogenboezem meubelen en Ha- co kasten. Daarnaast verhuist een aantal Vlaardingse bedrijven naar De Woonboulevard Vlaardingen, zoals 'ie er vanaf de Westlandseweg uit gaat zien. Foto Harm van den Broek Hoogstad of begint daar een nieu we vestiging: Finishing Touch grenen meubelen, Van der Ree verlichting en Roobol woontex- tieL Er zijn momenteel nog onderhan delingen voor drie winkelunits aan de woonboulevard met een oppervlakte van vijftienhonderd vierkante meter. Ondanks dat de gemeente een fiks verlies maakt op de grondver koop, staat Roijers nog steeds achter zijn keuze om de bestem ming van Hoogstad te wijzigen. Behalve dat 'de kantorenmarkt nog niet echt uit het dal is', ver wacht hij dat de woonboulevard een grote uitstraling op het cen trum van Vlaardingen krijgt. De wethouder: „We hopen dat veel mensen van buiten Vlaardin gen naar de woonboulevard ko men. Vanuit het Westland, maar ook vanuit de richting Den Haag kunnen de mensen nu rechtsaf slaan in plaats dat ze linksaf naar Rotterdam of Capelle moeten. Behalve aan de woonboule vard wordt op het bedrijven park Hoogstad ook stevig doorgebouwd aan het verza melgebouw voor bedrijven In de autobranche. Voor de con structie van dit gebouw, waar in onder meer Kwik-fit en Auto Totaalglas komen, wordt op deze foto een 55 meter lange boog geplaatst. Het complex wordt over vijf weken opgele verd. Foto Root Dijkstra Door gezamenlijke acties en dui delijke verwijsborden moet wor den geprobeerd deze bezoekers ook in het centrum te krijgen. Dan kunnen de ondernemers in het winkelhart profiteren van de woonboulevard. Op die manier kan de woonboulevard als een uit stekende ontwikkeling voor heel Vlaardingen worden gezien. Ook voor de werkgelegenheid in de de tailhandel, die tien procent be draagt van het totale aantal ar- Door Sander Sonnemans Vlaardingen Voetbalvereniging VFC kan gaan investeren in de toekomst. Volgens het 'deelbe- sluit' dat door burgemeester en wethouders van Vlaardingen in het kader van de herstructurering van de veldsportsector is geno men, mag de vierdeklasser ten minste twintig jaar op het huidige complex aan de Sportlaan blijven zitten. Omdat de gesprekken over de in vulling van het Shell-sportpark De Vijfsluizen nog niet zijn afge rond, hebben b en w de totale ,sportplattegrond> van Vlaardin gen nog niet rond. Verwacht wordt wel dat nog voor de zomer vakantievan dit jaar helderheid is verkregen over de toekomst van het Shell-sportcomplex. Dan kan ook een allesomvattend stand punt aangaande de herstructure ring worden ingenomen. Verhuizen Wat wel vaststaat is dat de vogel verenigingen Icarus en De Ade laar van de Claudius Civilislaan verhuizen naar het terrein van voetbalclub DVO'32 aan de Mara thon weg en handbalvereniging WIK z'n intrek neemt op het korf balcomplex van Oranje Nassau. Korfbalvereniging Spirit moet aan de Geert Grootelaan verder met een afgeslankte speelruimte en voor voetbalvereniging HVO gaat een lang gekoesterde wens in vervuiling. De club is met 38 teams de grootste van Vlaardin gen en kampt al jaren met ruimte gebrek. De voetballers ontberen een trainingsveld van normale af metingen en krijgen straks wat meer bewegingsvrijheid dankzij de aanleg van een WeTra-veld waarop kan worden getraind en waarop competitiewedstrijden ge speeld mogen worden. Fortuna In de eindrapportage van de Be geleidingscommissie Herstructu rering Veldsportsector (BHV) wordt vastgehouden aan het voor stel om de voetbalclubs Fortuna en Cion te huisvesten inde Broek polder. Ze moeten daar de buren van Deltasport worden. Fortuna en Cion waren aanvanke lijk bereid nauw samen te wer ken. Na een bestuurswisseling bij eerstgenoemde vereniging is dat voornemen echter teruggedraaid. De vestiging van atletiekvereni ging Fortuna in de Broekpolder hangt af van de mogelijkheid en wenselijkheid deze vereniging eventueel te plaatsen op het Shell-sportpark dat in beheer is bij de Rotterdamse Sport-en Ont spanningsvereniging Shell (ROVS). Tussen en rondom de ac commodaties van Deltasport en hockeyclub Pollux is het ruimte lijk gezien mogelijk meerdere voetbalvelden en een atletiek baan aan te leggen. Onbespreekbaar In eerste instantie was voorge steld dat de nieuwe onderkomens van Cion en de voetbalvereniging Fortuna zo zouden moeten wor den gesitueerd dat beide clubs ge bruik konden maken van het hoofdveld en de bijvelden van Deltasport. Die optie was voor alle betrokken verenigingen onbe spreekbaar. Nonnen Overeenkomstig de normen die nen de drie clubs zes velden ter beschikking te hebben. Het com plex wordt op deze wijze dusdanig groot dat ook uit dat oogpunt het onverstandig is de accommoda ties van w Fortuna en Cion in de nabijheid van Deltasports hoofd veld aan te leggen. Zodoende ligt er nu het plan de accommodatie van w Fortuna te situeren aan de lange zijde van een nieuw te ere- eren hoofdveld, ten westen van het bestaande trainingsveld. Daarnaast krijgt de club de be schikking over een nieuw aan te leggen WeTra-veld. Voor Cion moet een bijveld van Deltasport worden omgetoverd in een hoofdveld. Het bestaande trainingsveld moet worden ge bruikt door de drie voetbalclubs en verder is het noodzakelijk dat één van de huidige bijvelden wordt veranderd in een WeTra- veld. Het gehele complex zal wor den voorzien van een hekwerk met toegangsporten voor alle ver enigingen, Atletiekvereniging Fortuna ver keert nog altijd in het engewisse. Voor de verhuizing zijn er twee opties. Of naar het SheU-sport- park of naar de Broekpolder. Het liefst vertrekt Fortuna naar de Broekpolder, waar nu al veel wordt getraind. Volgens de BHV is daar ook ruimte voor de aanleg van een atletiekbaan. Dinsdag 18 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Ringdijk. Leerïingenuitvoering Cello en Piano, 19.30u. Dodorama. Rotterdams Improvisatie Poel, 20.00u. Podium Café. jamsessie, 21,30u. Dizzy. Jesse Ru!erQuartet,22.00u.dePel- grim. El Fuego, 22.00u. De Doelen. Kl.z. 27e Poetry International Rotter dam: Poêzie-avond, 20.00u. Mu seumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Woensdag 19 juni SCHIEDAM Jeugdbibliotheek Leliestraat. Voorleesmiddag, 14.30u.Thurlede, Sjoelcompetitie, 14.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum West. Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelge bied 'Noordrand', 20.00u. ROTTERDAM Stadhuisplein. Marinierskapel, 12.30u. SKVR Muziekschool Cen- tram-West. SKVR-Popschool vol wassenen informatie-avond, 19.30u. Open Podium voor kinde ren, 16.3ÖU. SKVR-Popschooi jon geren informatie-avond, 19.30u. The Act Jamsessie, 21.00u. de Buurman. Final Exit, 22.3öu. de Pelgrim. El Fuego, 22.00u. De Doe len. Kl.z. 27e Poetry International Rotterdam: Kinderprogramma, lO.OOu. Lunchprogramma,13.00u, Poëzie-avond,20.00u. Amphithea ter. Goudhaartje, 15.0ÖU. St. Droomtheater. Ridders, 15.0öu. Museumpark. Theaterpark Hobo ken 1996. De situatie in de Broekpolder zoals die is geschetst in het eindrapport. Rechtsonderin het hoofdveld van Deltasport. Daarboven (vml) Deltasports tweede en derde (WeTra-)veld met ernaast het hoofdveld van Cion en het WeTra-veld van Fortuna. Links onderin het hoofdveld van Fortuna en rechts daarvan het tra: ningsveld. Links bovenin de eventuele atletiekbaan. De grote zwarte 'vlekken' links Zijn parkeerplaatsen. Tekenlngarchitektenburo Guus Westgeest bv ROTTERDAM Calypso 1: 'Mary Reilly' (16) dag. 1.15-4-6,45-9.30.Caiypso2: 'How to maken an: American Quilt' (ai) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: "Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Riks bioscoop: The Net' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Juror' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag. 6.45-9.30do.vr.ma.du ook 1.15-4. Cinerama 4: 'Girl 6' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Braken Arrow' (16) dag. 6,45-9.30. do.vr.ma.di. 1,15-4. Corso; 'Primal Fear' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Survival Island' (al) dag. 2-4. ma. alleen 2. The Living Sea' (al) dag. beh.ma, 3-9. za.zo. ook 1. ma. alleen 9. 'Prima! Fear' (16) dag. 7,45-10. Lantaren 1:'Cel luloid Closet' (16) dag. 8-10,15. Venster 1: 'Fallen Angels' (12) dag 10. beh.ma. 'L'Amore Moleste' (16) dag. 8. Venster 2: 'Gritu di un Pu eblo' (16) dag. 8. The day the sun turned cold' (al) dag. 10. Lantaren 2: 'Taxidnver' (16) dag. 7.30. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: Last Dance' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Cutthroat Island' (12) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Diabolique' (16) dag. 6,45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. II.00-1.40-4.20-7-9.40.Pathé2: 'Mighty Aphrodite' (ai) dag. 3.20- 5.30-7.40-9.50, do.vr.ma.di. ook 11.00-1.10. Pathé 3: Things to do in Denver' When you're dead. (3.6) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 4: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.10* 3.55-6.40-9.25. Pathé 6: Copycati (16) dag. 3.35-6.25-9.15, do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Personal' (al) dag. 1.05- 3.50-6,35-9.20. Rex: Teenage Stephmother(18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Pnmal Fear' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Diabolique' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Money Train' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: Toy Story' (a!) OV za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 5: 'De Boefjes' (ai) NV za .zo.wo. 1.15-4. !max: Toy Story' NV (ai) za.zo. 11.30-5.15, Lumière 2: ToyStory' (al) NVza.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (a!) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV (al)za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 11.10-1.15. 'Dunston checks in' (al) za.zo.wo. 11.15-1.25. Maasland Mevrouw Liesbeth Hulshoff-Roelfsema (65) maakt haar opwachting üi de gemeente raad van Maasland. Zij stond als zevende op de kandidatenlijst en was na een tweede mutatie in twee jaar binnen de uit vijf zetels bestaande fractie van de dorps partij, aan de beurt. Zij volgt Bart van der Graaf op, die gaat verhui zen. Hulshoff ging vorige week met pensioen als consultatiebu reau-arts.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3