11 Pretroosters door kortere werkweek Alleen maar blije gezichten op het Vriendschapsplein Bezwaar tegen huurverhoging Rotterdams Dagblad Maandag en vrijdag meeste afdelingen gemeente Vlaardingen 'zeer onderbezet' Vlaardingen berekent klein tekort over 1995 Havenpanden onder de slopershamer Raadsvragen over het omleggen van lijn 54 Truckers krijgen geen bewaakte parkeerplaats Politie neemt stereo mee Lading valt van auto Simpele zege honkballers Slag om de arm Landje Chardon Geld motorclubs voorCïimclowns Donderdag 27 juni 1996 -• Waterweg Schiedam Veel ouderen in Schiedam zijn de dupe van het samenvoegen van de buslijnen 53 en 54 in één nieuwe route van lijn 54. Dat stelt de raads fractie van Gemeentebelan gen/Solidair '93 in schriftelijke vragen aan het Schiedamse college van b en w. Als gevolg van het verleggen van de bus halte zyn honderden ouderen in Schiedam-West sinds 2 juni verstoken van busvervoer. De raadsleden achten dit onaan vaardbaar. Tot voor kort stopte bus 53 op de Nieuwe Haven bij het woon- <en zorgeomplex Frankenland. 'Jfa het gereedkomen van het naastgelegen appartementen gebouw De Havenbogen (voor ?65*plussers) wonen er zo'n _driehonderd ouderen op de ohóek van de Nieuwe Haven en ^fe Westfrankelandsestraat. In -_-de" "directe omgeving van de tfwoegere bushalte zijn dat er 'volgqns een schatting van de Jimdsleden A. van Loenen en H.jMetaal nog enkele honder- derimeer. Voor het zelfstandig deelne- ,1 men aan de samenleving is het volgens de raadsleden van het grootste belang dat ouderen in de buurt van een openbaarver- voervoorziening wonen. De zelfredzaamheid van 65-plus- sers wordt er volgens hen aan zienlijk door bevorderd. De buslijnen 53 en 54 werden met ingang van 2 juni samen gevoegd. Dat gebeurde vol gens de RET om een snelle verbinding tussen Spaland, NS-station Sehiedam/Rotter- - dam-West en de Gorzen te rea liseren. Van Loenen en Metaal kunnen zich voorstellen dat er plausi bele redenen aan ten grond slag liggen 'al is-de bus voor dat doei door een vrijwel onbe woond industriegebied gaan rijden'. De raadsleden begrijpen ech ter niet waarom het grootste woon- en zorgeomplex als ge volg van deze politiek niet meer wordt aangedaan door een bus. Het bevreemdt het duo dat de Schiedamse oude- renorganisaties niet zijn be trokken bij de recente route- wijziging. Tijdige en volwaardige in- - spraak had veel onheil kunnen 'voorkomen, meent Solidair - '93/Gemeentebelangen. Het college van b en w wordt gévraagd de zaak onder de aandacht van de RET te bren- jgen. Met de mededeling dat 'hfiL'in deze moderne tijd niet past dat een bushalte bij een -groot woon- en zorgeomplex Tèênzijdig teniet wordt gedaan'. -Ö£Hipartij hoopt dat het i$ciuèdamse college haar in vloed- wil aanwenden om de „ye^lechtering uiterlijk met in gang van de winterdienstrege- Üng'ungedaan te maken. "Na het wegvallen van de bus halte- moeten bewoners van frankenland en de Havenbo- ■gen nu enkele honderden me- 5érs lopen naar de dichtsbijge- legen bushalte aan de BK-laan. Vlaardingen Er komt voorlopig geen bewaakte parkeerplaats voor vrachtwagens in Vlaardin gen.' Problemen bij hét vinden van een geschikt terrein en het besIag~cTat het project zou leggen op-de beschikbare veiligheidsas- sistentèn, hebben geleid tot dit besluit. De ervaring leert dat er vijf tot zes mensen nodig zijn om de bewaking uit te voeren. In to taal is er in Vlaardingen plaats voor elf veiligheidsassistenten, die-onder meer worden ingezet in winkelcentra en recreatiegebie den. Als de helft van de mensen alleen maar bezig zou zijnmet het bewaken van parkeergarages, 'dan blijft er voor de andere taken te weinig (gesubsidieerde) mens kracht over. Maar er is ook geen terrein gevonden om de vracht wagens te stallen dat niet te duur was, waarvan de bestrating in or de was en ook nog eens goed be reikbaar. Door Jan Rozendaal Vlaardingen De invoering van de 34-urige werkweek bij de ambtenaren van de gemeente Vlaardingen heeft geleid tot pretroosters. Op maandag en vrijdag zijn de meeste afdelin gen 'zeer onderbezet'. Dat concludeert het bureau Mede. Op verzoek van burgemeester en wethouders van "Vlaardingen heeft dit onderzoeksbureau een eerste evaluatie gemaakt van de 34-urige werkweek. Sinds 1 januari van dit jaar wer ken de ambtenaren in Vlaardin gen vier dagen achtenhalf uur. Die vier uur kortere werkweek is ingevoerd als bezuinigingsmaat regel. De gemeente Vlaardingen moet achttien miljoen besparen. Als onderdeel van dat pakket moesten zo'n tachtig van de ruim achthonderd Vlaardtngse ambte naren het veld ruimen. Na onder handelingen met de vakbonden is besloten tot een kortere werk week. Daardoor verdwijnen geen tachtig banen, maar zo'n dertig. Dit kan zonder gedwongen ontsla gen. Bij het maken van de dienst roosters is volgens de onderzoe kers 'te veel gekeken naar de per- soonbjke belangen van de mede werkers'. „Er werden briefjes in geleverd door de medewerkers met de mededeling: zo zou ik het willen hebben. Dat is vaak te snel toegestaan," aldus hoofd perso neelszaken J. A. de Kok. Inmiddels heeft de ambtelijke top in Vlaardingen te horen gekregen dat het 'dienstbelang' meer priori teit moet krijgen bij het vaststel len van de roosters. Hoewel het volgens De Kok niet voorkomt dat een bepaalde afde ling helemaal niet meer bezet is, kunnen vooral op de aan het weekeinde grenzende dagen veel mensen niet te woord worden ge staan. „En omdat de volgende dag degene die het telefoontje heeft aangenomen soms weer vrij is, blijven zaken weieens te lang lig gen." Kinderziektes Verantwoordelijk wethouder A. Kool spreekt van kinderziektes. Een opmerking van SGP/RPF/ GPV-raadslid C.A.E. de Jonge noemde de wethouder 'ver ge zocht'. Volgens De Jonge is het door de vierdaagse werkweek wei eens voorgekomen dat het twee maanden duurde voordat een clubje ambtenaren dat aan een zelfde project werkte een tijdstip voor een vergadering kon prikken dat ze allemaal in dienst waren. Kool erkende dat er meer overleg nodig is om dergelijke zaken be ter op elkaar af te stemmen. „We lopen als Vlaardingen hiermee nu eenmaal voorop, dus kom je ook knelpunten tegen." Dt andere ge meenten in Nederland voeren met ingang van volgend jaar een 36-urige werkweek in. W2000-raadslid L. F. M. ten Ha ve, verklaard tegenstander van de invoering van de 34-urige werk week, vindt dat b en w beter ook e.n jaartje hadden kunnen wach ten met de invoering ervan om aanloopproblemen vooraf op te lossen. Al die extra overlegronden leiden volgens hem maar tot op stoppingen in de procedures en daardoor tot inefficiénter werken. Ten Have eiste van de wethouder een berekening van de kosten die met dat productieverlies zijn ge moeid. Maar volgens Kool was het met het oog op de bezuinigingen noodzakelijk om de 34-urige werkweek dit jaar in te voeren. Hij gaat bekijken of het verzoek van Ten Have is in te willigen. Schiedam De bewoners van het Vriendschapsplein konden gister middag hun geluk niet op. Vooraf was er veel tijd gestoken in het buurtfeest, dat gistermiddag ter gelegenheid van de opknapbeurt van het plein in Schiedam-West werd gehouden. De voortekenen waren somber, maar juist toen het feest begon, verwarmden de eer ste zonnestralen het gerenoveer de plein. Tientallen kinderen en volwassenen waren direct op het plein te vinden. De volwassenen vermaakten zich in de theetuin, waar koffie, thee en internationale hapjes werden geserveerd. Kinderen verdrongen zich bij het springkussen, terwijl ook de skelterbaan en de wervel windcabine zich op een grote be langstelling mochten verheugen. Ook het podium was in trek. Buurtbewoners konden zich even artiest wanen in de karaoke-show. Popbandjes uit wijkcentrum De Erker toonden hun kunnen. De theatervoorstelling Pesten van groep 't Wicht viel in de smaak van met name de tieners. Het programma werd afgesloten met een groot internationaal vriendschapsbuffet, een barbecue waar een honderdtal mensen uit onder meer de Vlaardingen lijk, de Aleidastraat, de West franke- landsestraat, de Kortlandstraat en de Gordonstraateen satehtjeweg- prikte. Het Vnendschapsplein vormde jarenlang een zorgenkindje in Schiedam-West. In het verleden zorgden tieners ervoor veel over last. Verder was er naar het oor deel van omwonenden te weinig speelgelegenheid. In plaats van een gezellig plein voor de buurt was de plek uitgegroeid tot een bron van overlast. Dergelijke problemen deden zich in een wat verder verleden ook voor op het Fabriplein. Maar na dat het plein vijf jaar geleden was heringericht, veranderde de situ- De reuzes joelbak was een van de at tracties die bij de jeugdigen op het vriend schapsplein erg in trek Was. Foto Roel atie positief. Die ervaring gaf het wijk- en buurtbeheer in Schiedam-West voldoende reden om ook het Vriendschapsplein een metamorfose te gunnen. Omdat het plein nu bijna gereed is, was er reden genoeg voor een feestje. Op het vernieuwde plein staan wipkippen voor de kleinsten. Tie ners kunnen er tafeltennissen. Het groen op het plein is ver nieuwd en langs de woningen zijn rozenperken aangelegd, die door de bewoners worden onderhou den. Als kroon op de operatie wor den in het najaar volwassen plata nen rond het plein geplaatst. Het feestje werd de bewoners aan geboden door de bewonersvereni- ging Schiedam-West, de Woning bouwvereniging Schiedam, de po litie en wijkcentrum De Erker. De Erker, met name bekend vanwe ge het grote cursusaanbod in haar gebouw, wil dit jaar meer dingen doen op straten en pleinen. Van daar dat het centrum met het feest voor het eerst participeerde in een project van het wijk- en buurtbeheer. Vlaardingen Tot nu toe 130 Vlaardingers hebben zich aange sloten bij de nationale huursta- king, een initiatief van de Socia listische Partij (SP), huurdersbon den en bewonerscomités in een groot aantal Nederlandse ge meenten. Daarmee weigeren zij de huurverhoging per 1 juli te be talen. Een delegatie van de Vlaardingse afdeling van de SP, onder leiding van A. Vugts, heeft inmiddels een stapeltje zogenoemde 'stopkaar- ten' aan de directeur van de Stich ting Woningbedrijf Vlaardingen, A. Theissen, overhandigd. Dat de Vlaardingse huurders daarmee automatisch een einde maken aan het betalen van de ko mende huurverhoging is echter niet het geval. Mensen bij wie de huur elke maand automatisch van hun rekening wordt afge- Vlaardingen—De gemeente Vlaar dingen heeft 1995 afgesloten met een gering tekort van 97.000 gul den. Dat betekent dat er vorig jaar bijna een ton méér is uitgegeven door de gemeente dan dat er is binnengekomen op een totaal van 350 miljoen gulden die er op de begroting staat. De jaarrekening over 1995 ziet er daarmee een stuk guncliger uit dan de voorgaande twee jaar. Toen kampte de gemeente met te korten van 3,4 (1993) en 1,6 (1994) miljoen gulden. Door het tussen tijds ingrijpen in de uitgaven en dankzij enkele meevallers viel de schade over vorig jaar mee. Een maand geleden stelde wet houder H. Rokers (financiën) al dat het college de financiële za ken aardig in de hand heeft. Vorig jaar werd een begin gemaakt met de bezuinigingsoperatie van 18 miljoen gulden, die er toe moet leiden dat Vlaardingen in 1998 weer financieel gezond is. Overigens gaat dat ook dit jaar niet zonder slag of stoot. Uit de eerste cijfers over 1996 blijkt dat de gemeente voor dit jaar afste vent op een tekort van ruim ne gen ton. Hiervoor zijn op korte termijn extra maatregelen nodig om dit voor 31 december weg te werken. Het college denkt daar toe in staat te zijn. De voorstellen worden vlak na de zomer ver wacht. Wethouder Rojjers kon nog niet zeggen waar de extra be zuinigingsmaatregelen zijn te verwachten. schreven, moeten die automati sche incasso eerst intrekken en het huurbedrag weer per accept giro gaan betalen. De huurverho ging moeten zij er vervolgens zelf aftrekken. Schulden „In korte tijd zijn de huren met byna 25 procent gestegen. Men sen raken daardoor in de proble men. Er zijn 200.000 mensen die diep in de schulden zitten, van wie velen met een hoge huur schuld kampen," wist Vugts Theissen te vertellen. ,,Met deze actie willen wij duidelijk maken dat dat niet meer kan." De directeur van het woningbe drijf wees de SP-leden erop dat deze actiekaarten niet als officieel bezwaar tegen de huurverhoging gelden, „Mensen kunnen wel be zwaar aantekeningen bij deHuur- commissie, die beoordeelt of de klacht aannemelijk is." In 1994 tekenden zestig van de tienduizend huurders van het wo ningbedrijf een bezwaarschrift in bij de commissie. In 45 gevallen werd de huurverhoging redelijk bevonden, in de overige vijftien niet. Vorig jaar werden er 51 be zwaarschriften ingediend, waar over nog geen uitspraak is ge daan. Theissen beloofde alle 130 actievoerders een brief met infor matie over het indienen van een bezwaarschrift bij de Huurcom- missie. Op verzoek van de SP'er zit daar ook een bezwaarformulier bij ingesloten. De sloop van de pan den van een rijwiel- zaak, een Indisch res taurant, een kistenfa briek en een poppen- winkel aan de Haven in Maassluis, is be gonnen. De panden moeten wij'ken voor het nieuwbouwpro ject Havenresidentie, een appartementen complex van Schou ten/De Jong uit Leid- schendam. De pro jectontwikkelaar heeft een plaatselijke slopersbedrijf inge schakeld om de klus te klaren. Eerst wor den de percelen aan de zijde van het Zand pad afgebroken, daarna de gebouwen langs de Haven, Zwa re machines komen er niet aan te pas: het meeste werk gebeurt handmatig. De ver wachting is dat het terrein eind juli bouw rijp wordt opgeleverd. Architect G. Burger van het Haagse bu reau Abacus heeft een plan getekend met twaalf apparte menten en twee luxe penthouses met uit zicht op het water. Daarachter komen, in vier lagen, zestien ap partementen met ter rassen op het zuiden. Onder het gebouw ko men 35 parkeerplaat sen. Measlanden Ma kelaardij meldt dat nog niet alle apparte menten zijn verkocht Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De politie heeft even na middernacht de geluids apparatuur uit een woning aan de Spoorsingel in Vlaardingen in be slag genomen. De 26-jarige bewoner was almeer- dere malen gewaarschuwd dat hij zijn buren overlast veroorzaakte met keiharde muziek. Vannacht was het weer raak, waarna de politie ingreep. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. VlaardingenOp de rijksweg A 20 bij Vlaardingen is een vrachtwa gen een deel van de lading verlo ren. Daardoor moesten gisterochtend rond negen uur twee rijstroken richting Beneluxtunnel voor eni ge tijd worden afgesloten. De vrachtwagen verloor een pallet met sierstenen, waardoor twee passerende auto's beschadigd" raakten. - De 40-jarige chauffeur reed door,- maar kon later worden aangehou den, Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. SchiedamMet groot machtsver toon hebben de honkballers van Schiedam afgerekend met de re serves van Aieoa Zwijndrecht. De wedstrijd op Harga werd met de alleszeggende cijfers 21-2 door de thuisploeg gewonnen. Risico's worden er in deze fase van het de competitie door de ploeg van Douglas Juenke niet meer genomen. Het resultaat telt, de promotie moet dit seizoen ge realiseerd worden. Daarom nam de Amerikaan al in de tweede in ning het gooien over. Het succes bleef niet uit. De derde Schiedamse slagbeurt was al beslissend. Eelco Hoek- sema sloeg, met twee ploeggeno ten op de honken, een bijzonder fraaie home-run. Juenke wilde daar niet bij achterblijven en joeg de bal, eveneens met twee lopers op de kussens, ook over het hek werk. Vlaardingen De bouw van een tienerklimrek en een rolschaat- senbaan op het Landje van Char don, waarom de 12-jarige Hanne- ke Landsbergen >*er brief heeft gevraagd aan de 'Taardingse ge meenteraad, is nog onzeker. De kans bestaat dat ze haar zin krijgt, maar voorlopig houdt ver antwoordelijk wethouder T.W. van der Steen nog een slag om zyn arm. Hanneke heeft in een brief de raadsleden erop gewezen, dat de nu aangebrachte voetbaddoelen en klimrekje wel leuk zijn voor jongere kinderen en jongens, maar weinig soelaas biedt voor meisjes van haar leeftijd. Nu een meerderheid van de om wonenden zich tegen de openstel ling van het 'landje' voor autover keer heeft uitgesproken, heeft het college van burgemeester en wet houders besloten tot herinrich ting ervan met fietspaden, een wandelpad en meeT groen. Het voorstel van Hanneke wordt hier bij betrokken. VlaardingenClown Bram van de Stichting Cliniclowns Nederland heeft in het Sophia Kinderzieken huis in Rotterdam 2500 gulden in ontvangst genomen. Het geld is tijdens een onlangs gehouden motorvierdaagse bijeengebracht door leden en sponsors van vier motorclubs uit Schiedam, Vlaar dingen, Dordrecht en Spijkenis- se. Bram is een van de twaalf cli niclowns die in zes ziekenhuizen ernstig zieke kinderen wat opvro lijken. De Stichting Cliniclowns hoopt met steun van particulieren en bedrijven op den duur in onge veer dertig ziekenhuizen downs te kunnen inzetten. De stichting werkt zonder subsi dies, dus financiële bijdragen zo als die van de motorclubs zijn meer dan welkom. Vorige week haalde ook de politie een bedrag op en onlangs schonk Roparun een bedrag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1