'Met Jorritsma valt goed zaken te doen' Bezuinigingsplan kunstuitleen valt verkeerd in Maassluis 'De Uitspraak Wethouder Hafkamp is tegen de A4, al bepleit hij betere inpassing fl genda Wonen met ae Pakketten voor Polen Anti-Diskriminatie Buro met vakantie Zomeractiviteiten voor55-piussers Nationale Huurstaking Zomerprogramma Gemeentemuseum Concert beiaardier Rotterdams Dagblad Woensdag 10 juli 1996 Park Vlaerdingerhout heet de woontoien, die tussen het stadhuis en de MaassluisseJijk wordt gebouwd. De advertentie van de drie ma kelaars belooft 'compleet woongenot' met 'scholen, winkels, waren huizen, theater en bioscopen allemaal op loopafstand'. Afgezien van de bioscopen, die we (helaas) niet in Vlaardingen hebben, kan ik daarin geen enkele onwaarheid ontdekken. De woontoren gaat negen verdiepingen tellen en bevat woningen in prijs variërend van een kwart tot driekwart miljoen. Dat soort wonin gen zal ik mij nimmer kunnen veroorloven, ter-iy ik een prijs in de loterij win. Zou ik er dan willen wonen? Om die vraag te beantwoor den, ben ik eens met een vergrootglas boven de advertentie gaan hangen, die plattegronden van de verschillende woningtypes bevat. Op de begane grond zijn drie appartementen. In twee zou ik niet wil len wonen, In beide is de keuken geprojecteerd in de hoek van de woonkamer en dat betekent dat je nooit eens de afwas kunt laten staan. De ene keuken is inpandig en dat vind ik helemaal niks. Als je staat te koken, moetje naar buiten kunnen kilken. Aan die voorwaar de voldoet het derde appartement. Bovendien is de keuken daarin gescheiden van de woonkamer. Dus die zou in aanmerking kunnen komen. De appartementen op de 1ste tot en met de 7de verdieping hebben al lemaal een inpandige keuken, dus die vallen om die reden sowieso af. In een van de drie zit bovendien de wc te dicht naar mijn zin bij de woonkamer. Tenzij de geluidsisolatie maximaal is (eerst hofen, dan geloven), betekent dit dat elke scheet, zucht, vallend uitwerpsel en klaterende urinestraal in de woonkamer te horen is. Weg ermee. Op de 8ste verdieping bevinden zich twee appartementen. Weer keu kens zonder ramen (zouden die architecten dan nooit in de keuken staan?) en de wc's pal tegen de woonkamer. Ze 2ijn wel behoorlijk groot, die woningen, dat is een pluspunt. In één staat in de woonka mer zelfs een vleugel ingetekend en het balkon mag er ook zijn. Al leen kan ik niet zien of het zich aan de zonzijde bevindt, want de plat tegrond bevat geen kompasroos. Ten slotte het opus magnum van de architect: het appartement op de 9de verdieping. Drie slaapkamers, een grote woonkamer, eetkeuken, kantoor, dakterras en balkon. Vooral de eetkeuken heeft myn sym pathie. Die doet mij denken aan mijn kindeijaren, toen wij in de keu ken aan een tafeltje met plastic zeiltje aten. Hartstikke gezellig was dat en lekker warm in een woning, die 's ochtends verder ijskoud was. Dus, mocht ik die prijs winnen, dan schrijf ik mij onmiddellijk voor deze woning in. Uiteraard zal ik mijn levensstijl moeten aanpassen. Tannis spelen, bridge, golf, andere kleren (een shoker?): dat is toch wel minimaal vereist. En een andere stamkroeg opzoeken, maar die bevindt zich niet op loopafstand want daarvoor moetje toch op z'n minst naar Rotterdam. Ja, d&c lijkt me wel wat, wonen in Park Vlaer dingerhout. DICK VAN DER LUGT By de familie Korpershoek kunnen op vrijdag 12 juli (van 18 00 tot 22.00 uur) weer pakketten voor Polen worden ingeleverd De pakketten, die aan de Beier- iandsestraat 57 kunnen worden afgegeven, moeten stevig met plakband en touw zyn verpakt De adres sen van de geadresseerde en de afzender moeien dui delijk leesbaar op de doos zijn geschreven. De pak ketten mogen alles bevatten, behalve geld. Het maxi male gewicht var, een pakket mag 25 kilogram zijn. De kosten zyn ƒ7,50 per pakket plus ƒ2,50 per kilo. By het inleveren moet een legitimatiebewijs worden getoond. Het Anti-Diskriminatie Buro Schiedam (ADB) is ge sloten van 15 juli toten met 18 augustus. Voor klach ten en andere dringende zaken kan men zich wen den tot Radar. De Rotterdamse Anti Discriminatie Actie Raad is dagelijks te bereiken van 10.00 tot 17.00 uur onder telefoonnummer 010-4126212. Vlaardingen De Vlaardingse dienstencentra zijn ook in de zomer geopend van 9.00-16.30 uur. 55-Piussers kunnen elkaar ontmoeten, een kop koffie of thee drinken en 's middags een borreltje nemen bij het biljarten. Ook zijn er activiteiten. Er is een cursus kalligraferen in dienstencentrum Westen elke woensdagmiddag kan ervan 14.00 tot 16.00 uur rummicubworden gespeeld m dienstencentrum De Bijenkorf. De sjoelers moe ten naar Soenda. Volgens het SP-actiecomité doen in Vlaardingen veel mensen mee met de Nationale Huurstakmg 1996. De 'stakers' hebben de zogenoemde STOP-kaart inge vuld om een signaal te geven aan 'politiek Den Haag'. Er moet een einde komen aan de automati sche jaarlijkse huurverhoging, zo vinden ze. Het ac tiecomité houdt voor informatie over het verdere ver loop van de actie een spreekuur: 16 en 24 juli van 19,30 tot 20.30 uur aan de Broekweg 76. Ook mensen die nog niet meedoen, zijn welkom. Het Gemeentemuseum ondergaat in de maand juli een kleine verbouwing, waardoor niet alle zalen tege lijkertijd geopend zijn. De Kunstuitleen blijft wel toegankelijk. Bezoekers zijn vanaf 3 augustus weer welkom in alle zalen. Dan wordteen selectie getoond van de historische- en de kunstcollectie. De eerste tentoonstelling van het nieuwe seizoen gaat zaterdag 7 september van start in de Tuinzaal met werk van Marianne Benkó. Zij is van oorsprong Hongaarse maar woont en werkt nu ruim tien jaar in Nederland. Op vrijdag 12 juli speelt stadsbeiaardier Jan van der Zwart op de beiaard van de Groote Kerk. Een ge schikte plaats om te luisteren naar het carillon is op en rond het Schanseiland. Vooral het binnenpleintje van het nieuwe complex naast de kerk is een prima luisterplaats met een mooi uitzicht op de toren. Belangstellenden kunnen de toren beklimmmen en de beiaardier aan het werk zien. De minimumleeftijd daarvoor is acht jaar. Kinderen tot veertien jaar mo gen uitsluitend onder begeleiding van een volwasse ne naar boven. Het concert duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Belangstellenden voor de beklimming kunnen zich om 19.00 uur melden aan de voet van de toren, achter de kerk. Redactie Waterweg: Jelle G urineweg, Menno Haddeman, Benvan Haren, Danielle Hermans, Mariètte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Carel van derVelden Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld mobiliseerde aan het eind van de jaren '80 de gehele milieu-beweging en een deel van de landelijke pers met zijn idee voor een sneltram tussen Delft en Schiedam, een milieuvriendelijk alternatief voor de A 4. Zijn opvolger Luub Hafkamp (VVD) profileerde zich tot dusver nauwelijks op dit toch publiciteitsgevoelige onder werp. Hij verkiest achter de schermen te lobbyen voor een goede afloop voor Schiedam. Zijn beleid wil Hafkamp toelich ten, graag zelfs. Maar als het om de vroegere Rijksweg 19 gaat, is Hafkamp op zijn hoede, De af spraak voor een interview werd al een paar maanden geleden ge maakt, toen Hafkamp de door Rijkswaterstaat geregisseerde in spraak-avond in de Blauwe Brug bezocht Hafkamp sprak toen niet in. Bij Rijkswaterstaat kondigde hij een schriftelijke reactie namens de gemeente aan. Die is er nu, nadat de tekst is besproken in het colle ge van b en w en de vakcommissie voor ruimtelijke ordening. Nu acht hij de tijd rijp anderen in zijn visie te laten delen. Mobiliteit De voorzichtigheid heeft niets te maken met de eventuele politieke gevoeligheid van het onderwerp. De coalitiepartners van met name PvdA en Groenlinks behoren van oudsher tot de geharnaste tegen standers van de rijksweg. VVD'ers zijn van nature eerder geneigd in de oordeelsvorming meer nadruk te leggen op econo mische belangen als mobiliteit en bereikbaarheid. „In Schiedam huldigt de WD het standpunt dat de A 4 er niet moet komen," 2egt Luub Hafkamp. „Dat was ai zo toen we in d perio de tussen 1982 en 1990 een loalitie met de PvdA vormden. Wl heb ben wel altijd nagedacht over de eisen die aan inpassing moeten worden gesteld als de weg er on verhoopt toch komt. Die stelling- name kiest het Sehïedamse ge meentebestuur ook." Waarom is de WD-Schiedam - in tegenstelling tot de liberalen in Vlaardingen, die als enige partij vóór zijn - eigenlijk tegen aanleg van de rijksweg? Ambtenaren van economische zaken van de ge meente zeggen dat de verlengde A 4 een gunstig effect heeft op de plaatsely ke economie in het alge meen en de ontwikkeling van be drijventerrein Vijfsluizen in het bijzonder? Hafkamp: „Dat verhaal is te on derbouwen. We willen graag dat dit gebied een mainport blijft, met de ontwikkeling van nieuwe be drijfsterreinen aan met name de zuidkant van de Nieuwe Water weg. Bereikbaarheid is voor de economische ontwikkeling essen tieel. Maar Vijfsluizen wordt straks beter bereikbaar. De halve oortjes worden bij de verbreding van de Beneluxtunnel vervangen door op- en afritten aan beide zij den van de rijksweg. Maar het is onmiskenbaar dat het doortrek ken van de A 4 positief zou kun nen werken." Ongezelliger Hafkamp noemt echter twee rede nen waarom hij tegen de A 4 is. „We hebben te maken met een spanningsveld tussen het leefmi lieu en de economie. Met nog meer wegen en grote schennen tussen Holy en Groenoord wordt het leven voor veel mensen er on plezieriger en ongezelliger op. De kans is dat mensen uit deze regio wegtrekken, met alle gevolgen vandien." Volgens Hafkamp zijn er voor de A 4 voldoende alternatieven te be denken die de door het bedrijfsle ven en forenzen zo gewenste be reikbaarheid verwezenlijken. „Ik denk aan een uitbreiding van het openbaar vervoer. In de MT voor de A 4 is daar allerminst fun damenteel naar gekeken. Naast een tramlijn door Midden-Delf land kun je denken aan een ver breding van de A13, met een rij strook voor snelbussen. De con clusie in de MER dat het openbaaT vervoer geen alternatief biedt, is mjj veel te kort door de bocht." Net als zijn voorganger Zijdeveld gelooft Hafkamp in de ontwikke- Wet houder Luub Haf kamp: In Schiedam huldigt de WD het standpunt dat de A 4 er met moet ko men. Fo Rotterdam* ling van een veel fijnmaziger openbaar vervoernet. „Waar is het beginpunt en waar is het eind punt van een tram of een trein?" zegt Hafkamp. „Dat is een heel belangrijke vraag. Zit je er een maal in, dan gaat het redelijk snel, maar de afstand van de wo ning naar een halte is nu nog vaak te groot voor mensen." Hafkamp ziet ook iets in de ont wikkeling van het taxibedrijf. „Taxi's in Nederland zijn inflexi bel en te duur. In Londen en New York steek je bij wijze van spre ken je hand op en je hebt een taxi. En de prijzen liggen lager. In Ne derland kun je by het station wel een taxi vinden, maar als je terug komt van je afspraak moet je er eerst 'én bellen. Zakenmensen wordt geen reéei alternatief gebo den voor de eigen auto." Terug naar de A4. Hafkamp Als het aan wethouder Hafkamp ligt, verdwijnt ook het stuk rijksweg tussen Kethelplein en Beneluxtunnel onder de grond. Foto Roel Dijkstra houdt er terdege rekening mee dat de wegverbinding er uiteinde- lijk toch komt. „De gemeente Rot terdam is voor en de provincie Zuid-Holland. Als de minister doorzet, houden Schiedam en Vlaardingen die weg echt niet te gen. In dit geval pleiten we voor een optimale inpassing voor de weg. Met gemeenten die niet mee werken wordt geen rekening ge houden. Dat zie je met de HSL, de hogesnelheidstrein. De kans op een maximale inpassingsvariant wil ik niet verspelen." Een uitzondering wordt gemaakt voor het door Rijkswaterstaat ge schetste alternatief A 24. Pal ten noorden van de bebouwde kom van Schiedam zou deze weg de A 4 met de A13 kunnen verbin den. Deze barrière tussen de woonwijken en recreatiegebied Midden-Delfland is wat Schiedam betreft 'volstrekt onbespreek- baar'. Plezierig In het overleg over de inpassing van de A 4 ontmoet Hafkamp op enig moment ongetwijfeld zijn partijgenoot Jorritsma. „Ik ken haar vrij goed," zegt Hafkamp. „Ook uit de tijd dat ze nog Kamer lid was. Ik heb altijd plezierig met haar samengewerkt. Het is een vrouw die niet star is, gevoelig voor argumenten Dat spreekt mij aan." De vergelijking met een ander groot infrastructureel werk komt op tafel, de aanleg dwars door Schiedam van een nieuwe metro verbinding. .Aanvankelijk zou de metro in onze stad voor een be langrijk deel bovengronds ko men. Op grond van onze argu- menten is uiteindelijk anders be slist. De metro ligt nu grotendeels ondergronds. Iets dergelijks staan we voor met de A 4." Hafkamp acht het Sehïedamse plan zeker niet kansloos. „In de maximale variant van Rijkswater staat worden we nog altijd gecon fronteerd met geluidsschermen van twee meter. Dat is teveel. Bo yendien kan de ruimte van de rijksweg niet meer worden benut. By ondertunneling kan er een prachtige groene zone tussen Midden-Delfland en de Benelux tunnel worden gemaakt. Met wo ningbouw kan een deel van de ex tra kosten worden gecompen seerd." Maassluis—Benw van Maassluis maken bezwaar tegen het voorne men van de provincie Zuid-Hol land om de jaarlijkse bijdrage voor de Kunstuitleen Maassluis te verlagen met tienduizend gulden. De maatregel zou betekenen dat de kunstuitleen met ingang van 1997 nog maar 20.000 gulden van de provincie krijgt. Dit geld wordt door het centrum gebruikt om nieuwe kunstwerken aan te ko pen. De provincie overweegt zelfs de bijdrage na het jaar 2000 te schrappen, als de Kunstuitleen Maassluis niet binnen vier jaar meer dan 500 abonnees heeft. Met Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken wan be kende enonbekendestreekgenoten. in de maand juni gehoord en gele zen door verslaggevers vanhet Rot terdams Dagblad. Sehïedamse politici klagen graag over gebrek aan belangstelling voor hun vergaderingen. Een Schiedammer besluit hen een hart onder de riem te steken doorde bij- eeenkomst van de commissie alge mene en economische zaken bij te wonen. De vergadering vindt plaats in het politiebureau. De re ceptioniste vanhetbureaubegroet de Schiedammer. „Is hier een ver gadering? Dat zal ik even navra gen." Even later keert zij terug, met een mededeling van een hoge agent. „Er is inderdaad een vergadering, maar u mager niet bij zijn. Dat kan alleen als de commissie op het stadhuis vergadert." s de maatregel wil de provincie de uitleen dwingen tot een marktge richtere aanpak. Maassluis be hoort met Schiedam en Papen- drecht tot de drie kleinste uitleen- centra in Zuid-Holland. De provincie legt voor deze drie centra jaarlijks circa duizend gul den per abonnee aan overheids geld byreden voor het provincie bestuur zich af te vragen of het met dit subsidiebeleid wei op de goede weg is. Tegen de verwachting in hebben de artotheken namelijk niet bijge dragen tot een betere spreiding van beeldende kunst onder de Zuid-Hollandse bevolking. De meeste abonnees hebben boven dien een bovenmodaal inkomen. Eerder dit jaar stelde medewerker Rien Koene van de Maassluise kunstuitleen dat hy niet onder de indruk was van de dreigementen van de provincie. „Eén op de dui zend inwoners staat by ons inge schreven," zei hij. „Dat aantal schommelt al jaren rond de 360. Er is dus geen sprake van dalende belangstelling." Desondanks hebben, de medewer kers zich de laatste maanden in gespannen om toch het abonnee bestand op te krikken. Daardoor staan er nu 429 kunstliefhebbers ingeschreven, een stijging van vijftien procent. Het college van b en w steunt de uitleen in haar strijd, door schriftelijk bezwaar te maken tegen de provinciale plan nen. Ook de Federatie Kunstuit leen geeft, namens de gezamenlij ke Zuid-Hollandse Kunstuitle nen, een kritische reactie op de beleidsvoornemens. B en w heb ben verder besloten dat er een ac tieplan moet komen voor behoud van de Kunstuitleen. De volhardende Schiedammer meldt dat de vergadering open baar is en datelke belangstellende er dus bij mag zijn. „Ja maar me neer, u denkt toch nietdatuhier de dienst kunt uitmaken?" Na enig heen en weer gepraat dringt de Schiedammer alsnog tot de vergaderzaal in het bewaakte politiefort door. Hij hoort raadslid Arie van Loenen een pleidooi hou den voor het verplaatsen van ge meentelijke vergaderingen naar de wijken. Dat zou de publieke be langstelling ten goede komen. Burgemeester Scheeres: „Maar vandaag zijn we in de wijk. We zit ten hier in Bijdorp, maar ziet u mensen uit Bijdorp op de publieke tribune?" Vlaardinger Peter de Jong is het met wethouder Ton van der Steen eens dat Joke Fial van Burger Be langen doordraaft met haar be schuldiging dat Groot Vlaardin gen met een vooropgezet doel in bepaalde delen van de stad niet wordt bezorgd: „Mevrouw Fiasco is eenburgerlijke trut van belang." Toch moet Van der Steen het m zijn kritiekook ontgelden bij de re calcitrante Vlaardinger. „De wet houder legt wel heel nadrukkelijk zijn onzalige zieligheid bloot wan neer hij op basis van eigen waar neming en zonder ondersteunen de psychiatrische rapporten vast stelt dat Fial gek is." De Sehïedamse xaadscommissie voor architectuur bekijkt een in middels befaamd ouderenproject bij de Maasbruggen in Rotterdam. Naar het oordeel van een bewoner is het complex inmiddels te be faamd. Zyn theewater loopt over als de Schiedammers in navolging van vele andere architectuurtoe risten zijn galerij betreden. .Het is hier geen dierentuin. Ik k>.m bij jullie thuis toch ook geen aapjes kijken? Opgetieft hier." Politieagente meldt over de porto foon dat ze een tragische vondst heeft gedaan: een dood konijntje. De agent op de meldkamer wil vcordathetleven' oze kony n wordt gedeponeerd in de kadavarbak bij het milieustation toch even weten of hij 's middags nog langs de sla ger moet. „Het beest is zeker niet meer geschikt voor consumptie?" vraagt hij. Debenoeming van zesnieuwe top managers ligt heel gevoelig in de gemeente Schiedam. Het onder werp staat geagendeerd voor de raadsvergadering, maar Adn Reijnhout wil er vooraf mets over kwijt. De wethouder van commu nicatie op de vraag of de voor dracht voorafgaande aan de raads- ver gader ingm commissieverband wordt besproken* „Daar kan ik niets over zeggen." De Schiedamse wethouder Aad Wiegman heeft bedenkingen bij de nota-manie van de gemeente. Hy gelooft nietzo in het nut van de dikke pakken papier, die met ze kere frequentie over het toerisme- beleid verschij nen. „Met nota's lok je geen toeristen. Binnenkort leid ik veertig invloedrijke Belgen rond doorde oude binnenstad. Dat zet volgens mjj veel meer zoden aan de dijk." De Vlaardingse wethouder Kees van der Windt verklaart zijn aan wezigheid bij het feestje, dat foto graaf Roel Dijkstra ter ere van de opening van zijn nieuwe huis houdt. „Roel is zo'n beetje de eer ste particulier die flink in de West- wyk durft te investeren. Daarmee kunjehemzienalséénvandeweg- bereiders van het plan Westwijk 2005." De Schiedamse brandweereom- Woensdag 10 juli SCHIEDAM Hemaplein. JeugJ'and; creativiteit, lO.OOuWijkcentrum Nleuwland. Theater Slim, 14.00u. Marconis traat. Sportenspel, IO.Iju Vlaar- dingerdijk. Sportenspel, 14.15U, Wllhelmf napleln. Creativiteit, lO.OOu. Wijkcentrum De Erker. Computercursus voor kinderen, 10.00-ll.30u. Creativiteit, 14.00- 16.00u. Zomerpopworkshop, 17.C0-18.30u. Aerobic, 20.0G- 21.00u. ROTTERDAM The Act. Jamsessie, 21.00u. Donderdag 11 juli SCHIEDAM Schoolpl. de R6genboog. Jeugd land: spelcircuit, 10.15u. Schoolpl. de Klinker. Creativiteit, 14.00u. Edisonplein. Spelcircuit, 14.15u. Frans Halsplein. Creativiteit,^ lO.OOu en straatthcater Snabbel, 14.30u. Wijkcentrum De Erker. Pergamo, 13.00-15.00u. BndgéV, 19.00u. Klaverjassen 20.ÖOu. VLAARDINGEN Amsterdamlaan. Opening skafé-.? plein, J.4.00u. ROTTERDAM Onafhankelijk Toneel. Abels Ei land, 19.30u. ROTTERDAM Calypso 1: Tromdusktilldawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2i 'A walk in the clouds' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: The Birdcage* (SIT" dag. 4-6.45-9.30, Calypso 2 RHts," bioscoop: 'Free Willy 2' (al) dag 12.45-3.30. Cinerama 1: 'It taKes'rt' two' (al) dag. 1.15-4-6.45-3.30. dl-., nerama 2: 'Down Per/scope' (dtt" dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama" 3: 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: The Juror* (16) dag, 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Cntical Decision' (16) dag. 4-6.45- 9.30. Corso: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2- 4. The LivtngSea' (al) dag. 3.2a. t/m wo. ook 1. The Rock' (16) dag. 7- 9.30. Lantaren 1: "Carnngton' (16) do .9.30.'InteiviewwiththeVamprre' (16) vr. 9.30. The usual suspects' (16) za. 9.30. 'La Ceremonie' (16) zo. 9.30, 'Cinema Iberia; Ei Norte' (16) ma., 9,30.. 'Postmaal(16) di,„ 9.30. 'Heavenly Creatures' (16) wo. 9.30. Lantaren 2:'CelluloidCloset' (16) dag. 10. Venster Ss The Gar den' (al) dag. 10. Venster 2: 'Der B lauweEnge!' (16) do.vr. 9.45. 'Lola' (16) za.t/m wo. 9.45. Lumière 1: 'Spy Hard' (af) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Het monster van loch Ness' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Pnmal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. Pathé 1: The Rock' (16) dag. 12.40-3.35-6.30-9.25. - Pathé 2: 'Up Close Personal' (al)" dag. 6.35-9.20. Pathé 3: 'Barb*^ re' (16) dag. 12.50-3.05-5.20: 7.35-9.50. Pathé 4; Things to dó. Denver'When you're dead. (16) dag..» 6.55-9.30, Pathé 5: 'Spy Hard' (al)' dag. 11.50-1.55-4-6.05-8. 1$-" 10.15. Pathé 6: 'Richard III' (16) dag. 12.25-2.45-5.05-7.25-S.45; Pathé 7: 'Vampire in Brooklyn' (16) dag. 12.00-2.25-4.50-7.15-9.40. Rex: 'Naugthy to say no' (18) dag. vanaf 12.00. 'Sulka's wedding' (18) dag. vanaf 12.00, Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Rock'(16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'HellraiserlV: Bloodline' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Copy- cat" (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 3: 't^ Boefjes' (a() 1.15. Cinerama 4: 'Ba be' NV (al) dag. 1.15-4. Cine ra ma5: 'Dunston checks in' NV (al) dag!,,' L15. Imax: Toy Story' NV (al) za.t/m' wo. 11.30-5.15. Lumière 3: 'Tpy,j Story' (al) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (al) dag. 1.15-4. Pa thé: Toy Story' NV (al) dag. 11.4Ó-? 1.45-3.50. 'A Goofy Movie' (al) dag. 12.20-2.25-4.30. de indruk als hy inde tuin van hui ze Dijkstra arriveert. Op het mo- mentdathij de nieuwbouwwoning betreedt, laat hy met een knipoog echter een waarschuwend geluid horen, „Als de brandveiligheid te-" kort schiet, moet ik het huis afkeu- Een Schiedamse raadscommissie praat over het inmiddels beruchte torentje dat de nieuwbouw op het Stadserf markeert en grotendeels het zicht onttrekt aan de ruïne van het Huis te Riviere, Architect Ruijssenaaxs ziet er graag een café verrijzen, maar de burgemeester ziet het er niet van komen. Scheeres acht het torentje te klein voor zo'n functie. .Misschien kun nen ze er een jenevercafé van ma ken," oppert iemand op de publie ke tribune. „Daar schenken ze kleine glaasjes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3