10 Huizenverkoop Vlinderbuurt op gang Kunstwerk markeert Alexandrium Geesteszieke herinnert zich niets van wildemansrit Stevige uitbreiding van aantal Brede Scholen Sf J5ï W0 tt Wonen 'op schoonste grond van Nederland' heeft zijn prijs Terugbetaling eigen bijdrage 'helse klus' Detentie voor 'gangstermeisje' Douane onderschept antiekuit Ghana Stad moet weer net zo schoon zijn als in 1984 Stroom valt uit in Ommoord Steekpartij bij botsing op straat genda Rotterdams Dagblad i U- $jg. *^jr i'i-V;- 1, - Donderdag 11 juli 1996 Rotterdam Een helse klus was het van zo'n 2500 cliënten uitzoeken hoeveel geld zij behoorden terug te krijgen. Sommigen waren verhuisd, anderen over leden. Onvoorstelbaar hoeveel kleine en grote com plicaties zich kunnen voordoen bij een terugbeta lingsoperatie. Maar de deadline werd gehaald: op de kop af drie maanden duurde het voordat alle dienten van Voorzieningen Gehandicapten hun sinds april 1994 betaalde eigen bijdrage weer op hun rekening gestort hadden gekregen. Mevrouw A. C. Labrie was de laatste die gisteren in de vestiging noordoost van VG (een afdeling van de dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan het Prins Alexanderplein dit leuke 'vakantiecentje' ont ving. Uit handen van wethouder H. den Oudendam mer, die persoonlijk was overgekomen om het berei ken van deze mijlpaal extra glans te geven. De eigen, inkomensafhankelijke bijdrage die gehan dicapten moesten betalen voor voorzieningen die door de overheid worden verschaft, werd in 1994 af geschaft door het Rijk. De Rotterdamse gemeente raad besloot in april dit jaar, bij een evaluatie van de verstrekking van voorzieningen aan gehandicapten, een stapje verder te gaan en de tot dusverre betaalde bijdrage in zijn geheel terug te storten. „Ook in het kader van de armoedebestrijding," aldus Den Ou dendammer gisteren. De maatregel gold zonder aanziens des persoons: ook de meer draagkrachtigen kregen hun geld terug. Dat betekende dat er bedragen werden uitgekeerd tus sen 186 gulden (het minimum voor de minst draag krachtigen) tot 4000 gulden aan beter gesitueerden. „Bij de hoogste groep zat bijvoorbeeld een voormali ge piloot," vertelde een medewerkster van VG. In to taal ging het om een bedrag van om en nabij een half mihoen gulden. Aan de dienstverlening aan ouderen en gehandicap ten ontbreekt overigens nog wel het een en ander, hield mevrouw Labrie de wethouder en de staf van VG voor. Zo arriveerde zij als rolstoelster te laat op de plechtigheid omdat het busje van Vervoer op Maat haar adres niet kon vinden. „Ik heb vreselijk lang moeten1 wachten. Het is een grote ramp dat de taxi vergoeding van vroeger er niet meer is," meende mevrouw Labrie. Als gebruikstervan een scooter voor gehandicapten deed zy bovendien haar beklag over de vele verzakte stoepen en kuilen in het wegdek. „Voor iemand met bekkenklachten zoals ik is dat een verschrikking." Aan zulke klachten kan de gemeente weinig doen, vreest wethouder Den Oudendammer: „De bodem gesteldheid in Rotterdam is nu eenmaal erg slecht We zitten hier op slappe grond, het is gewoon prut waar wij op wonen." Rotterdam—De rechtbank in Rotterdam heeft giste ren een 15-jarig meisje dat deel uitmaakte van een jeugdbende uit de Maasstad, veroordeeld tot twaalf maanden jeugddetentie. Daarvan zijn drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd twee jaar. Zij kreeg haar straf wegens haar betrokkenheid bij twee ge- weldadige berovingen op straat. De rechtbank besloot nog geen uitspraak te doen in de zaak tegen de 16-jarige vermeende bendeleider D. B. V. T. Datzelfde gold voor de 18-jarige J, W.( die er van wordt verdacht Md te zjjn geweest van de groep. De rechtbank wil eerst laten onderzoeken of de twee kunnen worden opgenomen in een jeugdwerkinrich ting. Eerder eiste de officier van justitie tegen hen respectievelijk vier en drie jaar cel. Het veroordeelde meisje, V. M., is de vriendin van de bendeleider. Te gen haar was twaalf maanden jeugddetentie, waar van 2es voorwaardelijk, geëist. De bende pleegde begin dit jaar in twee weken tijd een reeks roofovervallen in het centrum van Rotter dam. Eén van de slachtoffers liep daarbij twee gebro ken oogkassen op, doordat hij met een alarmpistool in het gezicht werd geslagen en geschopt en ge stompt. Mensen werden ook in de eigen woning over vallen. Rotterdam—Justitie onderzoekt een partij zeldzaam antiek uit Ghana dat vorige week door de douane in de Rotterdamse haven is ontdekt. Het gaat 26 beel den en koppen en 11 delen van een koningsservies die vermoedelijk illegaal uit Ghana zijn gesmokkeld. De voorwerpen, bestemd voor een Nederlandse kunsthandelaar, zaten in een container en waren ver stopt onder stapels kunstnijverheid en Afrikaanse drums. Eén van de beelden was bijna een meter hoog en ook afkomstig uit een koningsgraf. De betrokken antiekhandelaar is eerder gepakt voor kunstsmokkel uit Ghana Door Mieke de Bont Rotterdam - Na twee jaar leegstand vanwege de grootscheep se bodemsanering van het gasfabriekterrein in Kralingen komt in de "Vlinderbuurt de huizenverkoop weer op gang. In de Libeiienstraat. waar de panden nog dichtgetimmerd zijn met stalen platen, hing kort geleden het eerste bord 'te koop' aan de gevel. Voor bedragen vanaf 129.000 gulden worden twee- en driekamerappartementen met tuin en vijfkamerap- partementen met balkon aangeboden. Huizenwinkel Molenoord beloof de de kopers op het bord een 'se- mi-renovatie'. Ook Ooststad Vast goed is actief op de woningmarkt in de Vlinderbuurt. Na de zomer zouden veel huizen weer bewoond moeten zijn. Voorlopig staan ze er nog verwaarloosd en verlaten bij. Enkele Kraüngers hebben kritiek op de prijzen voor de woningen die voor de sanering 70.000 tot 90.000 gulden gekost zouden heb ben. Een medewerker van Molen oord Huizenwinkel bestrijdt dat de prijs van de panden hoger zou zijn dan voor de bodemsanering. „De prezen varieren van 180.000 tot 150.000 galden in de Vlinder buurt. Dat zyn richtprijzen. Als je hier in de bestaande bouw voor 90.000 een huis koopt moetje nog zeker voor 20 mille verbouwen." Molenoord biedt de kopers een opknapbeurt van de buitenkant van het huis waarbij het dak lek vrij wordt gemaakt, de gevel ge zandstraald en het houtwerk ge schilderd. Indien gewenst wordt voor een meerprijs ook de binnen kant aangepakt met nieuw sani tair, tegels, verwarming en een nieuwe keuken. De bedrijfsleider benadrukt dat op deze manier ko pers in één klap een opgeknapt huis hebben waarvoor financie ring te vinden is. De bemiddelaar heeft hierover afspraken met een hypotheekbureau. Gebruik van ingewikkelde subsi dieregelingen en eigen geld op ta fel voor renovatie zouden na aan koop niet meer nodig zijn. Het be drijf, dat een deel van de huizen bezit en deels bemiddelt voor an dere makelaars en particulieren, geeft toe ook op winst uit te zyji. „Maar zonder gebruik van subsi dies," zegt de medewerker fel. Woordvoerder J. Seip van Oost- stad Vastgoed meent dat de prij zen van huizen wel degelijk hoger zijn dan voor de bodemsanering. „Jc zit bier op de schoonste grond van Nederland, met een woning vrij ter beschikking en de garan tie van de gemeente dat de buurt wordt opgeknapt." Seip doelt op het 'actief verbeter project' dat het organisatiebureau Stadsvernieuwing heeft gepland voor de buurt. Na de bodemsane ring worden alle huiseigenaren op het gasfabriekterrein verzocht met hulp van subsidieregelingen hun woning op te knappen. Vol gens Seip kunnen eigenaren ge dwongen worden mee te doen. De prijsstijging wijt hy niet alleen aan de schone grond. „Natuurlijk zyn de afgelopen twee jaar de prij zen van woningen in heel Neder land blijven stijgen," geeft hij aan. „Met de lage hypotheekrente wordt het gunstiger een huis te kopen en de vraag ernaar stijgt, dus de prijzen ook." Er zou veel animo zijn om huizen m de Vlinderbuurt te kopen. De afgelopen twee jaar heeft Oost- stad meer dan 158 inschrijvingen hiervoor gehad. De makelaars Langejan. Kolpa, Kettner. Lauw- aars, Ruseier, Lankhuijzen en Lu- emng Huizinga hebben momen teel geen aanbod in de Vlinder buurt. Stad en Land heeft een en kel huis te koop. Een woordvoerster van het Pro- jektburo Bodemsanering meent dat veel huizen de afgelopen twee jaren onderhands van eigenaar zijn verwisseld. Ook Seip denkt dat veel oude buurtbewoners met terugkeren naar wat ooit hun ver trouwde stek was. „Je moet heel stevig in je schoenen staan om na twee, drie jaar wennen in een nieuwe buurt ah es weer op te ge ven en opnieuw te beginnen." Drie kranen en een konvooi vrachtwagens waren er nodig om het zware materiaal voor een officieel nog naamloos maar indrukwekkend kunst werk aan te voeren en op zijn plaats te brengen. Het vijftig meter hoge object van Ineke Visser bevat ondermeer 1,3 kilometer T-staal en 18 kilo meter lasdraad en is bedoeld als markering van de 'woon- mali' Alexandrium lil. Het is letterlijk een hoogtepunt, en ook ai draagt het geen naam, tegen 'Stairway to the stars' zou de kunstenares geen be zwaar hebben. Maar deze 'trap naar de ster ren' voert toch in de eerste plaats naar 60.000 vierkante meter woongenot, naar Ame rikaans voorbeeld geconcen treerd in een reusachtig the ma-winkelcentrum. Alexan drium bestaat verder uit win kelcentrum Oosterhof (mo menteel in uitbreiding) en Alexandrium II: een concen tratie van 16 megastores. Alexandrium lil wordt op 19 september geopend. Het kunstwerk van Ineke Visser is dan al enkele maanden 'in bedrijf. Vanavond wordt het onthuld door wethouder H. Kombrink en directeur M. van Middelkoop van projectont wikkelaar MAB. foto Victor van SrevkeJen Rotterdam De driehonderd buitenruimte-assisten ten van Rotterdam Schoon moeten samen met de Ro- teb en de dienst Gemeentewerken in staat zijn om de stad weer net zo schoon te krijgen als in 1984. In dat jaar was Rotterdam op zijn schoonst. Door de bezui nigingen in 1984 werd het daarna slechter. Volgens projectmanager Miranda Diependaal moet het ech ter lukken om met behulp van de driehonderd 'melketiers' voor herstel van de situatie van twaalf jaar geleden te zorgen. De 'melketiers' is het koos naampje voor de buitenruimte-assistenten die eerst in de banenpool zaten, maar nu via de Melkertbanen de ambtelijke status hebben gekregen. Ze hebben in veegploegen hun ervaring opgedaan en worden nu breder ingezet. Volgens Diependaal is het werk meer gevarieerd en gaat het nu ook om schoffelen, papier prikken, het verwijderen van graffiti en het schoon houden van sloten en singels. Elke deelgemeente kan minimaal rekenen op twee ploegen van elk vijf tien medewerkers, maar er wordt wel onderscheid gemaakt of een deelgemeente veel groen of veel steen heeft. De melketiers vallen onder de verant woordelijkheid vanMultiBedrijven, dat toeziet op in nige samenwerking met de buitendienst van de Ro- teb en Gemeentewerken. Het vuiler worden van Rot terdam wordt het meest geconstateerd op druk be zochte gebieden, waar het opzoomeren geen voet aan de grond krijgt. Voor zover er ai bewoners op deze plekken zyn die mede de verantwoordelijkheid wil len dragen voor de woonomgeving, worden 2ij moe deloos van het gemak waarmee niet-bewoners aller lei afval op straat gooien. De extra inzet van de bui tenruimte-assistenten is mede bedoeld om het mo reel bij actieve opzoomeraars hoog te houden. Door Canis Zylmans Rotterdam Verdacht worden van poging tot doodslag op twee politie-agenten en van het maken van een hele rits pittige verkeers overtredingen en je er hoege naamd niets van herinneren. Een 38-jarige inwoner van Binnen maas in de Hoeksehe "Waard hield het gisteren, samen met zjjn ad vocaat, voor de Rotterdamse rechtbank bij hoog en laag vo! en er was alle begrip voor. De ver dachte lijdt namelijk sinds zes jaar aan de (geestes)ziekte van Huntington. De rechtbank besloot daarom de strafzaak tegen de dementerende verdachte aan te houden voor na der onderzoek naar de relatie tus sen zijn ziekte en zijn handelen. Dit moet worden uitgevoerd door een psychiater van de weten schappelijke adviesraad van de vereniging van Huntington, De man zorgde in de nacht van 6 op 7 april van dit jaar voor een le vensgevaarlijke 'wild-westachter- volging' door Rotterdam-Zuid, de Hoeksehe Waard, Noord-Brabant en de Alblasserwaard, Met een vaart van 70 kilometer per uur reed de R.D. na een chaotische wildemansrit, waarbij snelheden tot 180 kilometer werden gehaald, op de A15 by Sliedrecht uiteinde lijk in een wegversperring van de politie. Daarbij raakten drie poli- tie-auto's en het voertuig van de verdachte zwaar beschadigd. Een politie-agent kon ternauwernood voor de wagen van de verdachte vandaan springen. Door de ziekte van Huntington is de man, volgens psychiatrische en psychologische rapporten, sterk verminderd toerekenings vatbaar voor zijn daden. Hij lijdt aan geheugenverlies en plotselin ge veranderingen in gedrag en persoonlijkheid. Door de geestes ziekte is de verdachte niet in staat om de gevolgen van zijn vaak im pulsieve daden te overzien. Volgens het strafdossier stal de verdachte begin april 's nachts met zijn van valse kentekenpla ten voorziene auto by een benzi nestation aan de Stadionweg in Rotterdam-Zuid voor zestig gul den benzine. Hierna zette de ge waarschuwde politie de achtervol ging in. De geesteszieke automo bilist reed met een snelheid van ongeveer 150 kilometer door Rot terdam-Zuid, daarbij zijstraten van rechts, rode verkeerslichten en stoptekens van de politie nege rend. Een politiewagen, die haaks op de Putseboeht stond opgesteld om de man te stoppen, kon nog net ach teruit wegry den, toen de auto met grote snelheid voorbij raasde. Op de Strevelsweg ging de man tegen de rijrichting in om de achtervol gers van zich af te schudden. Ze ven tegenliggers werden op een haartje gepasseerd. Op de A29 bij de Heinenoordtunnel reed hy 140 kilometer per uur om de politie wagens kwijt te raken. Na het Hel legatsplein ging de wilde rit met grote snelheid via donkere pol derwegen richting Dordrecht en Dreehttvmnel. Toen een politie wagen op de A15 met 160 kilome ter per uur voor de verdachte reed en hem tot stoppen probeerde te dwingen, drukte deze de auto van de weg. Vlak hierna boorde de verdachte zich in de politie-afzet- ting. De zwijgzame verdachte verklaar de tegenover rechter mr. R. Haen- tjes zich weinig van het gebeuren te kunnen herinneren. De man, die in de verdaehtenbank aan één stuk door ongecontroleerde bewe gingen maakte, ontkende eerder tegenover de politie dat er een verband is tussen zijn ziekte en de door hem gepleegde strafbare feiten. De verdachte weigerde tot nu toe behandeling door een spe cialist. En behandeling via de wettelijke regeling voor Bijzonde re Opname Psychiatrische Zie kenhuizen wordt door de familie tegengehouden. Zijn raadsman mr. M. Jac- quemard meent dat justitie de geesteszieke verdachte onterecht voor de rechtbank liet verschij nen en onterecht in voorlopige hechtenis nam. „Men had veel eerder moeten inzien, dat dit een zieke man is. Het is juridisch en ook gezien de situatie niet juist, dat deze man hier moet komen," 'stelde de advocaat vast. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de verdachte zich naast de benzinediefstal schuldig gemaakt aan twee pogingen tot doodslag op politie-agenten en een hele reeks van verkeersovertredingen. Voordat de rechtzaak werd aange houden voor nader psychiatrisch onderzoek, eiste het OM datR.D., die sinds de levensgevaarlijke achtervolging zonder behande ling in een Huis van Bewaring in voorarrest zit, voor twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid kreeg opgelegd. Gezien de kans op herhalingzag officier van justi tie mr. P. Oskam geen andere mo gelijkheid 'om de man van de straat te houden' dan twee jaar celstraf tegen de ongeneeslijk zie ke verdachte te eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. tlAls de verdachte en familie andere maatregelen tegenhouden, zie ik geen andere oplossing. Het is wel iswaar niet ideaal, maar een ande re mogelijkheid zie ik niet." Rotterdam Het aantal Brede Scholen in Rotterdam zal volgend jaar naar verwachting groeien van 62 naar honderd. Dat stelt de Dienst Stedelijk Onderwijs in haar jaarplan voor 1997. Om deze ontwikkeling te steunen, vraagt de dienst van de gemeenteraad een verhoging van het budget voor het Programma de Brede School van 3 miljoen naar 5,7 mil joen gulden. Brede Scholen richten zich op het verbeteren van het schoolklimaat, het vergroten van de betrokken heid van ouders en het verlengen van de schooldag met activiteiten in de vrije tijd. Om dat te bereiken werken de scholen samen met 'bondgenoten' in de wijk: het buurthuis, de moskee, het maat schappelijk werk, de wijkpost van de politie en de sportvereniging. In Rotterdam werken momenteel 51 basisscholen en elf scholen voor voorbereidend beroepson derwijs (vbo) op deze manier. Om de Brede Scholen te helpen, wordt eind dit jaar het steunpunt Veilige School ingericht. Hier kunnen scholen niet alleen te recht met vragen over veiligheid, maar ook om oplossingen te zoe ken voor problematische leerlin gen. Om te voorkomen dat ge schorste leerlingen op straat te recht komen, zal via het steun punt worden gekeken of zij - bij wijze van 'time out'- tijdelijk naar een opvangproject of een an dere school kunnen. Het steun punt Veilige School zal ook zorg dragen voor een nauwere samen werking tussen onderwijs, politie, justitie en jeugdhulpverlening. Registratie Doel van de Dienst Stedelijk On derwijs is de scholieren in Rotter dam zo goed mogelijk in het oog te houden. Daarvoor zal de leer plichtregistratie en de registratie van voortijdig schoolverlaters ver der worden verbeterd. Samen met de registratie van deelnemers in het Jeugdwerkgarantieplan (JWG) moeten die de ruggegraat van het integraal jeugdbeleid vormen. De dienst stelt verder voor het aantal 'social teams', werkgroe pen met mensen vanuit diverse disciplines die probleemjongeren op scholen begeleiden, uit te brei den. Ook moet het schooimaatschap- pelijk werk worden versterkt. Voor jongeren die met grote regel maat van school verzuimen en af glijden naar het criminele circuit, moet een speciale opvang komen op het grensvlak van onderwijs en justitie, vindt de Dienst Stedelijk Onderwijs. Via een HALT-achtige aanpak -via de bureaus HALT kunnen jongeren werken in plaats van een straf uitzitten- moet erger worden voorkomen. De aehterstandsbestrijding in de voorschoolse opvang heeft nog steeds alle aandacht nodig. Het aantal kinderen van 0 tot 4 jaar in Rotterdam bedraagt ruim 30.000, van wie ruim 23.000 een achter stand in de ontwikkeling hebben. Vorig jaar al is een start gemaakt met een extra uitbreiding van het aantal plaatsen in peuterspeelza len met tweeduizend in drie jaar tijd. Het streven is dat in 1998 zestig procent van de Rotterdamse peu ters naar een peuterspeelzaal gaat. Dat was in 1995 slechts 28 procent. Volgend jaar zal veel in formatie vrykomen over de voor schoolse opvang. Tal van onder zoek zal duidelijk moeten maken of dankzij deze aanpak de kinde ren met grote achterstanden in hun ontwikkeling zijn bereikt en in hoeverre zij hebben geprofi teerd van de opvang. Rotterdam Driemaal is vannacht stroom uitgevallen m Ommoord. De eerste storing deed zich gisteravond even na half elf voor toen een 10 kilovolt-kabel uitviel. Daardoor kwamen zo'n duizend gezinnen zonder elektri citeit. Het euvel was rond half een verholpen, maar even eerder was een andere 10 kilovolt-kabel uit gevallen, met hetzelfde gevolg Én even daarna viel een derde, even zware kabel uit. Ze functio neerden recpectievelyk rond drie en vier uur weer. Rotterdam Een 63-jarige Rotter dammer is gisteravond even na zes uur door een onbekende man viermaal oppervlakkig in de maag gestoken na tegen hem te zijn op gebotst op de Nieuwe Binnenweg, ter hoogte van het Heemraads plein. Na de botsing was er on enigheid ontstaan. Donderdag 11 juli ROTTERDAM Onafhankelijk Toneel. Abels Ei land, 19.30u. SCHIEDAM De Klinker. Creativiteit. 14.00u. Edisonplein. Speictrcuit, 14.15u. Frans Halsplein. Straattheater Snabbel, 14.30u. Wijkcentrum De Erker. Pergamo, 13.0Q*15.00u. Bridge, 19.00u. Klaverjassen 20.00u. VLAARDINGEN Amsterdamlaan. Opening skate- baan, I4.00u. ZUID LAND Parkeerterrein sporthal De Drenk- waard. Circus Malford, 15.00u. Vrijdag 12 juli ROTTERDAM The Uttle Cave. Muziekcafé. 20u. Onafhankelijk Toneel. Abels Ei land, 19.30u. SCHIEDAM Mieriksveld Jeugdland: speicircuit, 10.15u. ook op het Vriend- schapspieln, 14.15u. Diensten centrum de Woudhoek. Vnje inloop volksdansen, 10.00-11.30u. Boekweitakker. Straattheater Camu, 14.30u.ookophetWilhelmi- naplein, 10.30u. Dr. Wlbautplein. Creativiteit, 14.00u. ook op het Edi sonplein, lO.OOu. MAASSLUIS Groote Kerk. Zomeravondconcert. 19,30-20.30u. NIEUWENHOORN Kerkhoekstraat. Circus Malford, 19.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'From dusk till dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Heat' (16) dag. 8.30. Calypso 3: The Birdcage' (al) dag. 4-6.45- 9,30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Casper' (al) dag. 12.45-3,30. Cine rama 1: Tt takes two' (ai) dag, 1.15- 4-6,45-9,30. Cinerama 2: 'Down Periscope' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: The Juror' (16) dag. 6,45- 9.30, Cinerama 5: 'Cntical Deci sion' (16) dag. 4-6.45-9.30. Corso: The Rock' (16) dag 12.45-3.30- 6.15-9.15. (max theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. ThelivmgSea' (al) dag. 3. za. t/m wo. ook 1. The Rock' (16) dag. 7-9.30. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): 'Zusje' do. 'Ciues- less' vr. 'Seven' za. 'Land and Free- dom'zo. 'DosCrimmes' ma. 'Wallace &Gromitde Aardman collectie'du 'La Haine'wo. Lantaren 2: TheGarden' (a!) dag. 10. Venster 1: 'Dead Man' (al) dag. 9.30. Venster 2: 'E.T.' (16) dag. 9.45. Lumière 1: 'Spy Hard' (al) dag. 1,15-4-6,45-9.30, Lumière 2: 'PnmalFear'(16) dag,4-6.45-9.30, Lumière 3: 'Het monster van Loch Ness' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Lumière 4: 'Barb Wire' (16) dag. 6.45-9.30. Pathé 1: The Rock' (16) dag. 12.40-3.35-6.30-9,25. Pathé 2: 'Up Close Personal' (al) dag. 6.35-9,20. Pathé 3: Things to do in Denver' (16) dag. 6.55-9.30. Pathé 4: 'City Hall' (16) dag. 12.50-3.50- 6.40-9.30, Pathé 5: 'Spy Hard' (al) dag. 11.50-1.55-4-6.05-8.10- 10.15. Pathé 6: 'Richard III' (16) dag. 12.25-2.45-5,05-7.25-9.45. Pathé 7: Vampire in Brooklyn' (16) dag. 12.00-2.25-4.50-7.15-9.40. Rex: 'Naisty nurses' 'Cry for Cindy' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Rock' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Primal Fear' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Barb* Wire' (16) vr.za, 00.15, Kindermatinees: Calypso 3: 'De Boefjes' (N) 1.15. Cinerama 4: 'Ba be' (N) dag. 1.15-4, Imax: Toy Story' (N) dag. 11.30-5.15. Lumière 2: ToyStoiy'(N)dag. 1.15. Lumière4: 'AGoofy Movie' (N) dag. 1.15-4. Pa thé: ToyStory'(N)dag. 11.40-145- 3.50. 'A Goofy Movie' (N) dag. .12.20-2.25-4.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2