14 Dotteren in 'Zuider' is nu stap dichterbij Buurtbemiddeling: van democratie op nieuwe vorm wijkniveau Politiebond pleit voor invoering 'stopkogel' Crooswijkse glashandel restaureert Ajax-ruitjes Turken en Koerden bezetten Euromast Voorrangssysteem voor bus en tram 'scoort' wereldwijd Politie zoekt verkrachter Raad van State oordeelt dat vergunning op verkeerde gronden is geweigerd w?st !tf# -« Vlooienmarkt op Müllerpier Paarsgewijs de wijken in Man vermoord Beroofd in lift Verkrachter na tips opgepakt Rotterdams Dagblad Woensdag 17 juli 1996 Actievoerders bezetten gistermiddag h et toegangsplatform van deSpace Cabin. Daar hingen zijn enkelespandoeken op. Na een gesprek met de pers werd de actie beëindigd. FotoCeesKuiper/ Rotterdams Dagblad Rotterdam Een groep van 25 Koerden en linkse Turken heeft gisteren anderhalf uur lang de Space Cabin van de Euromast be zet gehouden. De activisten hin gen felrode spandoeken op en scandeerden leuzen. Ze vroegen aandacht voor de 'slechte behan deling van politieke gevangenen in Turkije'. „Ze worden gemar teld en geïsoleerd en hun familie bedreigd. Het is werkelijk ver schrikkelijk," verklaarde woord voerder R. Öztas op 105 meter hoogte. Amnesty International bevestigt dat gevangenen in Turkije vaak worden mishandeld, vooral dege nen die om politieke redenen vas tzitten. Half mei zijn 161 gevange nen, zowel gewone als politieke, in zestien Turkse gevangenissen in hongerstaking gegaan. Uit pro test tegen hun slechte behande ling. Hun actie duurt inmiddels 59 dagen. Ostas: „Als de Turkse regering niet toegeeft, gaan er de ze week doden vallen. Sommigen zijn erg verzwakt." Volgens hem zouden Neder landers niet meer op vakantie moeten gaan naar Turkije. „De mensen zien alleen de stranden. Maar met het geld uit het toeris me wordt de oorlog tegen de Koer den en de oppositie betaald.' In hun v efklarïng eisten de bezet ters van de Euromast dat de Turk se regering 'de staatsterreur te-' gen het Koerdische volk in het bij zonder en de werkende bevolking in het algemeen staakt'. Het stuk is ondertekend door onder ande ren DHKP-C, de opvolger van de Turkse linkse organisatie Dev Sol. Deze groepering is in Turkije onlangs verboden wegens het ple gen van aanslagen. Euromast-directeur W. van Har- tesveldt was niet blij met de actie. „Beneden staan bussen met men sen en zij willen naar boven," ver telde hij de actievoerders. Ais ge volg van de bezetting konden driehonderd bezoekers geen ritje maken met de ronddraaiende Space Cabin. Mensen die al een kaartje hadden gekocht kregen hun geld terug. De demonstratie verliep geweldloos. De actievoer ders vertrokken nadat ze de pers te woord hadden gestaan. Twintig Turkse en Koerdische ac tivisten zijn vorige maand zelf ook een tijd in hongerstaking ge weest in de Pauiuskerk. Ze wil den hun solidariteit tonen met de gevangenen in Turkije. Koerden en linkse Turken trekken in Ne derland geregeld samen op om te protesteren tegen de Turkse rege ring. In Rotterdam-Zuid liep vorig jaar april een gezamenlijke demon stratie uit de hand. Vanuit een ca fé kwamen toen plotseling aan-, hangers van de rechtse Turkse beweging Grijze Wolven op de de monstranten af. Rotterdam Het Rotterdamse systeem .van verkeerslichtbeïn vloeding voor bus en tram 'scoort' wereldwijd. Verkeersex- perts uit. vrijwel alle wereldde- - len komen zich hier op de hoog te' stellen van de unieke tech niek dat ontwikkeld is door de dienst Stedebouw en Volkshuis vesting (dS V). Het systeem dat bus en tram op doorgaande routes voorrang biedt bij ver keerslichten lichten en waar mee Rotterdam volgens deskun digen mijlenver voor ligt op de 'concurrentie', wordt de komen de tijd ook geïntroduceerd op de mindere belangrijke RET-rou- tes. De sinds jaren toegepaste tech niek van bus- en trambeuivloe- ding is even simpel als ingeni eus. Via een zender., ter grootte van een sigarcndoosje, wordt dc komst van bus of tram gemeld aan deteetie-apparatuur bij een verkeerslicht waarna het betrok ken vervoermiddel het kruis punt met voorrang passeert. De gemeente heeft ïnmiddels'hon- derdveertig kruispunten in Rot terdam met dergelijke detectie- apparatuur Uitgerust. Bij het. mi- nisterie van Verkeer en Water staat ligt een (subsidie)aanvraag om nog eens twintig kruispun ten in de regio, van bus- en tram; beïnvloedingte voorzien. Bij de dS V hebben zich de af- gelopen tijd tal van verkeer sdes- kundigen uit Hongkong, Dja karta en Sheffield laten infor meren over het geavanceerde 'verkeerssysteem. „He meeste steden," zegt een woordvoerder, „brengen het systeem ook in praktijk maar nooit letterlijk. Ze passenhet altijd aan aan hun ei gen lokale omstandigheden." Ook het Franse Straatsburg heeft intussen grote belangstel ling getoond.' In Rotterdam is bijvoorbeeld verkeerslichtbemvloeding geïn- stalleerd op de kruispunten Hof- plein/Coolsingel, Stationsplein/ Weena, Beukelsdyk/Statenlaan/ Weena en Strevelsweg/Zuider- parkwcg. Plannen zijn cr onder meer voor de kruispunten Ma- thenesserlaan/Rochüssenstraat, Westblaak/Schiedamsedijk/ Coolsingel en Zuiderparkweg/ Ten grondslag aan technische voorsprong ligt de prioriteit die de gemeente Rot terdam al geruime tijd legt bij goed openbaar vervoer (weinig vertraging, korte reistijden). Rotterdam De Rotterdamse po litie is naarstig op zoek naar de brute verkrachter van een 18-jarig meisje. Het slachtoffer is in de nacht van vrijdag op zaterdag vanuit een telefooncel op de kruising Beijerlandselaan/Laant- jesweg aan haar haren een portiek aan de Laantjesweg ingetrokken, waarna de verkrachting plaats vond. De handen en de voeten van het meisje werden daarbij eerst met riemen vastgebonden. Die waren van haar broek en tas gehaald. Na de verkrachting nam de dader geld weg en ging er vandoor. De misdaad moet 's avonds/s nachts ergens tussen half elf en half drie plaats hebben gevonden. Het slachtoffer is te emotioneel om zich het precieze tijdstip te kun nen herinneren. De verkrachter is een ongeveer 30-jarige man met een getinte huidskleur en zwart steil haar tot over de oren. Hij droeg een roze jas. Mensen die informatie kun- >cht te bellen met de politie, telefoon nummer: (010)4242691. De politie zoekt ook getuigen van de schietpartij die in de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 juli omstreeks kwart voor één plaats vond in café Pleinzicht aan de Paul Kfugerstraat, hoek Schalk burgerstraat. Daarbij werd een 20- jarige Rotterdammer dodelijk ge troffen. De dader vluchtte lopend over het Afrikaanderplein in de richting van de kruising Pretoria- laan-Putselaan. De politie zoekt getuigen van de schietpartij, maar ook mensen die de schutter eerder hebben gezien (telefoon nummer: 4243625/4243644}. Meer informatie heeft de politie ook nodig over de rnoord op de 31- jarige Ping Ming Li in de Bever waard. De man is dinsdagmorgen 2 juli in zijn woning aan de Goe- denraadweg aangetroffen. Met name worden mensen gezocht die het slachtoffer maandagavond 1 juli na 18.ÖÖ uur nog hebben ge zien (telefoonnummer: 0180- 452576/010-4241000). Rotterdam - De kans is groot dat op de afdeling cardiologie van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam toch mag worden ge dotterd. De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft beslist dat het ministerie van Volksgezondheid op verkeerde gronden een vergunning voor het dotteren in het Zuiderziekenhuis heeft geweigerd. Volksgezondheid weiger de de vergunning omdat het aantal hartchirurgische centra in Nederland zou toenemen. De Raad van State zegt dat dit standpunt onjuist is. Het Zuider ziekenhuis maakt samen met Dijkzigt en het Sophia Kinderzie kenhuis nu reeds deel uit van het Hartchirurgisch Centrum Rotter dam. Het dotteren van patiënten met hartklachten in het Zuider ziekenhuis leidt dan ook niet tot een nieuw hartchirurgisch cen trum, meent, het rechtscollege. Volgens hel Zuiderziekenhuis moeten zieke hartpatiënten nu uitwijken naar het ziekenhuis Dijkzigt. Daar moet gemiddeld drie maanden op een dotterbe handeling worden gewacht. Ais gevolg van deze wachttijd zouden patiënten soms een veel zwaarde re hartoperatie moeten onder gaan. Vijf procent van de hartpati ënten in het Zuiderziekenhuis wordt geopereerd terwijl een dot terbehandeling meer op haar plaats is. Deze behandeling, waar bij met een slang de dichtgeslibde aders worden verruimd, heeft aanzienlijk minder risico's dan een operatie, zo werd namens de directie van het ziekenhuis in april aangevoerd bij de zitting van de Raad van State, nadat het mi nisterie van Volksgezondheid een verzoek van de ziekenhuisdirec tie om dotterbehandelingen te mogen uitvoeren had afgewezen. Deze afwijzing leidde onmiddel lijk tot protesten, onder meer van Hartezorg, de vereniging van hartpatiënten en hun partners. Aangevoerd werd dat er in de re gio Zuid-Holland-Zuid jaarlijks zon zestienhonderd dotterbehan- deiingen nodig zijn en dat Dijk zigt er niet meer dan negenhon derd kan uitvoeren. Volgens voorzitter drs. R. Rama ker van de raad van bestuur van het Zuiderziekenhuis zal de capa citeit in Rotterdam mogelijk nog verder moeten worden vergroot. „Het aantal patiënten neemt toe en als het hartchirurgisch cen trum De Klokkenberg in Breda inderdaad wordt verplaatst naar Enschede, een mogelijkheid waarover momenteel wordt gedis cussieerd, krijgt Rotterdam een nog groter achterland." Ramaker is verheugd over de uit spraak van de Raad van State, maar hij voegt er aan toe dat dit niet inhoudt dat er binnenkort m het Zuiderziekenhuis zal worden gedotterd. „Dat ligt aan de minis ter. Zij kan nu öf een verklaring afgeven dat wij alsnog mogen gaan dotteren, of zij kan bij haar weigering blijven, maar die moet zij dan wel opnieuw motiveren." Door Mieke de Bont Rotterdam In hartje Rotterdam worden ruim hon derddertig glas-in-loodruitjes uit het oude Ajax-sta- dion in De Meer en bestemd voor het Ajax-gebouw De Toekomst, gerenoveerd. De Toekomst is de nieu we huisvesting van de jeugdelftallen van Ajax, pal naast het gloednieuwe stadion Amsterdam Arena. Glashandel Crooswijk van de familie Van Nerum heeft de afgelopen twee weken met man en macht aan het opknappen van de ruitjes gewerkt. De ruitjes worden geplaatst in zes grote raamwerken met elk een oppervlakte van vier vierkante meter. Het glas- in-loodwerk stamt uit 1934 van de Haarlemse glaze nier Bogtman, in die tijd beroemd om zijn werk. Loodranden over de antieke ruitjes met afbeeldin gen zijn gerepareerd. Nieuwe brede loodranden aan de buitenzijden hebben de oude ioodlapjes vervangen. Kapotte ruitjes met afbeeldingen van voetballers of met teksten zijn exact nagemaakt. Broer Peter en zus Nel van Nerum zijn trots op hun werk. „De nieuwe ruitjes zijn gebrandschilderd en gebakken op oud gekleurd gias en dat is mooi geworden," vindt Nel van Nerum voldaan. „Het was een uitdaging om deze klus aan te pakken," ver klaart haar broer, „Er moest veel restauratiewerk in korte tijd wor den verzet." De zes grote ramen moeten 4 augustus bij de opening van het nieuwe stadion de bin nenmuren van De Toekomst sie ren. Waarom een Rotterdams be drijf de restauratie van deze Am sterdamse ruitjes doet wil Ben van der linden van glaszetterij Verbeek uit Delft wel even uitleg gen. „In deze branche help je elkaar," vertelt hij. „Van de Heu- g vel uit Schiedam doet alle glas-1 werk voor De Arena. De arehtitect was bekend met het bedrijf. Wij hebben alle ruiten uitgesneden. De renovatie hebben wij naar hier doorgegeven." Voor Peter van Nerum voelt het toch een beetje vreemd voor Ajax Alle mede werkers van de Glashan del Crooswijk zijn trots op de opgeknap- lood-panelen uit het oude Ajax-stadion. Foto Peter de Jong! CorVos te werken. „Mijn zoon voetbalt in het tweede jeugdelftal van Feije- noord!" ligt hij toe. „Maar goed, ik voel me wel vereerd dat wij deze klus mochten doen." Zijn. zus zegt geen verstand te hebben van voet bal. „Het interesseert mij niet zo voor wie ik werk!" Nel heeft meer dere grote klussen aangepakt zo als bijvoorbeeld het glas-in-lood werk van het Huiskamp gebouw op het Noordereiland, waar make laar Ooms huist. De aluminium raamwerken uit het Ajax-stadion stammen uit 1950 en zijn door Verbeek gezandstraald en ge verfd. In de antracietkleurige om lijsting komen de warme rode kleurvlakken met kleine groene en blauwe accenten in het glas mooi uit. De zes ramen tonen af beeldingen van alle sporten die vroeger bij Ajax werden beoefend. Rotterdam Burgemeester en wethouders van Rotterdam staan positief tegenover het project Buurtbemiddeling, waarmee in Schiemond, het Nieuwe Westen en Lomhardijen gaat worden ge ëxperimenteerd. De gemeente be taalt dan ook mee aan het experi ment, waaraan de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie echter het meest bijdragen. Een begeleidingscommissie vanuit de Erasmus Universiteit Rotterdam moet zorgen dat het wetenschap pelijk en juridisch zeer verant woord verloopt. „Je kunt het zien als een late democratiseringsgolf, die zich nu ook bij justitie vol trekt," zegt een Rotterdamse ambtenaar die bij het project be trokken is. Als projectleider is W, de Jong aangesteld, een broer van wijkac- tivist en onderzoeker W. de Jong die samen met zelfstandig op bouwwerker B. Dubbeldam veel voorwerk heeft verricht. Ook op wijkniveau zijn projectleiders aangesteld. Het draait om een oud idee van directeur I. Thepass van woningcorporatie Onze Woning, die nu samen met zijn collega J. Jettinghoff van woningbouwver eniging Vreewijk/Lombardijen als gangmaker wordt beschouwd voor de buurtbemiddeling. De deelgemeenten en de bewoners organisaties hebben er eveneens een belangrijke rol in te spelen. Volgens een woordvoerder" van de gemeente kan het een belangrijke aanvulling zijn op de gebruikelij ke bewonersondersteuning. De kracht van wijkinstanties is er vaak vooral in gelegen dat ze de belangen van de wijkbewoners behartigen, iets dat echter moei lijker wordt als de bewoners on derling geschillen hebben. Een onafhankelijke buurtraad kan daarin een voorziening beteke nen. „We verwachten dat het vooral gaat om overlastgevende kwes ties, bijvoorbeeld in het samenle ven tussen jongeren en ouderen, kwesties die te licht zijn voor de gewone rechtbank maar toch be langwekkend genoeg om aan een onafhankelijk oordeel te onder werpen," zegt een jeugd- en vei ligheidsambtenaar van de ge meente Rotterdam. Volgens een medewerker van wethouder H. Meijer {sociale ver nieuwing) zal de financiële steun voor de buurtbemiddeling komen uit de Investeringsimpuls Onge deelde Stad, waaruit meer initia tieven betaald worden die de leef baarheid ten goede moeten ko-_ men. Voor het driejarige experi ment is vooralsnog 1,2 mihoen gulden uitgetrokken, inclusief wetenschappelijke begeleiding. In het voorjaar van 1997 gaan de door buurtbewoners bemande be- middelingsraden van start. Koe- wel de volksmond het gauw zal hebben over buurtrechtbanken, zien de twee betrokken corpora ties die term liever niet gebruikt, „want het gaat niet om het aanwij zen van een schuldige, maar het gaat erom dat een probleem wordt opgelost". De buurtraden, die veel te maken zullen krijgen met vandalisme, herrie, vervuiling en stank, krij gen een wisselende samenstelling van vrijwilligers uit de desbetref fende wijken. Door Donald Bax Rotterdam—Er is, zegt een woord voerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken, geen den ken aan dat de zogenoemde 'stop- kogel' de huidige munitie van het politiedienstwapen - de Walter P5, 9mm kaliber- vervangt. De roep om een kogel met een rem mende dan wel stoppende wer king is niettemin uiterst actueel. Twee weken geleden eindigde een overval op een juwelier in de 2e Middellandstraat in een scho tenwisseling tussen de overvaller en de politie. De verdachte - een 20-jarige Rotterdammer- werd vier keer getroffen door een poli tiekogel, maar zag toch kans te rug te (blijven) schieten. Hij werd uiteindelijk zwaar gewond afge voerd. De Politie Vakorganisatie Rijnmond (PVR) heeft bij monde van voorzitter G. L. Los aan de korpsleiding gevraagd de huidige munitie in elk geval nog eens grondig onder de loep te nemen. Mede naar aanleiding van het gro te aanatl schietpartijen in Rotter dam vorige week - zeven stuks in negen dagen- verlangt Los een grotere garantie voor de veilig heid van de politie. Los vindt steun bij voorzitter J. van Noortwjjk van de Algemene Nederlandse Politie Vakbond (ANFV). Hij is voorstander van een zo snel mogelijk invoering van de 'stopkogel', zij het onder de voorwaarde dat de geweldsin- structie voor de politie wordt aan gepast. „Een agent mag dan al leen nog maar uit zelfverdediging schieten, maar moet wel de be schikking hebben over een kogel waarmee de belager wordt uitge schakeld," zegt Van Noortwjjk. „Dat onderwerp hebben we jaren geleden al afgekaart," toont een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken zich een fervent tegenstander van de in trede van de 'stopkoghef. „We hebben een aantal jaren geleden alle voors en tegens van de stop kogel uitgebreid afgewogen. Een stopkogel veroorzaakt te grote wonden. Er is, na uitvoerige tests, vooreen tussenvorm gekozen. Dit was en is nog steeds de meest op timale kogel." Oneens Van Noortwijk is het hartgrondig oneens met Binnenlandse Zaken, „Die mensen hebben gemakke-" lijk praten. Zij hebben geen ver stand van de praktijk en kennen de gevaren niet waaraan de politie bloot staat," zegt hij. „De huidige kogel is ontoereikend. Vorig jaar nog werd in Amsterdam-Noord een verdachte in z'n been gescho ten. Terwijl hij op de politie schoot, slaagde hij er in te vluch ten. Wij hebben nog steeds liever een crimineel met een halve poot er af dan een dooie diender." Zijn Rotterdamse collega Los ziet de nabije toekomst met angst en beven tegemoet. Los: „We leven in Rotterdam, niet in het Wilde Westen. Ais je in uniform loopt, heb je te maken met een ver hoogd risico. We zijn ingehuurd om handelend op te treden. Om dat te kunnen doen, hebben we wel de juiste middelen nodig. Het is slechts aan de engeltjes te dan ken dat er nog geen doden zijn ge vallen. Dit moet een keer fout gaan." Volgens Los neemt de onrust in het regiokorps Rotterdam-Rijn mond hand over hand toe. Hij zegt dat menig door de wol geverf de politieagent regelmatig terug denkt aan Willem Schepen. Deze toen 26 jaar oude collega werd be gin 1985 doodgeschoten voor een de deur van een hotel in Rotter dam. „Als we niet uitkijken, keert dat beeld heel snel terug,*' waar schuwt Los. „Vergeet ook de impact niet die zo'n schietpartij in de 2e Middel- iandstraat heeft op de agenten d - ter plaatse waren," vervolgt Lo> „Daar waren jonge agenten bij die nog aan het begin van hun loop baan stonden. Als er dan al met een op je wordt geschoten... Bijna elke melding heeft vandaag de dag een verhoogd risico." Los stelt de korpsleiding verant woordelijk voor de veiligheid van het politiepersoneel. „Dus ook voor goede en deugdelijke midde len. Zoals het er nu voorstaat, we ten wij niet wat wij nog verder moeten doen om een vuurgevaar- lijke verdachte te stoppen. Steeds meer overvallers bedienen zich van automatische wapens. Zij hebben niets meer te verliezen als ze de politie tegenkomen en den ken dat ze er beter op los kunnen schieten." Een woordvoerder van de regio politie Rotterdam-Rijnmond kan zich verplaatsen in de gemoeds toestand van zijn collega's. Hij stelt dat er niet één treffer uit een vuurwapen is te bedenken waar- mee'een belager direct wordt uit geschakeld. „Een politieagent moet er rekening mee houden dat degene op wie hij schiet enige tijd in staat zal blijven om te hande len. Dat kan variëren van enkele seconden tot een halve minuut," legt de woordvoerder uit. De politie is, vervolgt de woord voerder, goed genoeg getraind om met 2ijn Walter P5 een verdachte te raken waar dat nodig is. Iedere politieagent houdt z'n schotvaar digheid vijf tot zes keer per jaar bij. Als hij niet voldoet aan dat aantal schietbeurten en geen goe de verklaring voor zijn verzuim kan geven of als schutter te kort schiet, dan kan dat een aanleiding zijn om hem tijdelijk z'n dienst- wapen te ontnemen. Training De schiettraining op zich is naar de mening van de Rotterdamse politiewoordvoerder buiten elke twijfel verheven. Hij zegt: „Het gaat niet alleen om, zoals wij dat noemen, roosjes melken - het ra ken van vooraf gemerkte doelen. Er is ook nog het zogenoemde/tre armed training system waarbij ge bruik wordt gemaakt van vide obeelden. Aan de hand van die projecties moet een politie-agent niet alleen vaststellen waar hij op moet richten, maar ook of het een schietwaardig incident is en of de situatie zich er voor leent om zelf te schieten." „Een agent is getraind om met scherp te schieten," beaamt Los. „Maar het kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn dat hij, om een cri mineel te kunnen aanhouden, eerst z'n volle houder met acht pa tronen leeg schiet op een verdach te en daarna ook nog eens z'n re serve houder. Er zijn steek- en ko gelwerende vesten te koop. Is het de bedoeling dat we daarmee gaan lopen en fietsen? Neen toch! In dergelijke situaties is een poli tie-agent louter en alleen van z'n eigen pistool afhankelijk." Rotterdam De Müllerpier in Rotterdam is komend weekeinde weer hét domein van verzame laars en liefhebbers van rommel markten. Beide dagen 2ullen er op het asfalt tussen Parkhaven en St, Jobshaven zo'n duizend kra men staan. Er zijn volgens de or ganisator al meer dan achthon derd aanmeldingen binnen. On geveer negentig procent van de kramen is van particulieren die hun tweede handsspullen aanbie den; de rest bestaat uit voorname lijk antiekhandelaren. De markt is daarmee aanzienlijk groter dan die van vorig jaar. toen er zo'n 23.000 bezoekers afkwa men op de vijfhonderd kramen. Organisator J. van de Bijl zegt zich niet te laten ontmoedigen door de minder geslaagde mark ten die eerder dit jaar door andere bureaus zijn georganiseerd en waarbij naar zijn zeggen de belof ten in advertenties niet zijn nage komen. De organisatie overweegt op dit moment de openingstijden van 09.00 tot 18.00 uur te verlengen tot 21.00 uur. Voor de markt zijn be halve de gebruikelijke catering ook kermisattracties en live-op tredens geregeld. De entree tot de vlooienmarkt be draagt/ 7,50. RotterdamHet Rotterdamse ge meenteraadslid N. J.G. Janssens (WD) wil Rotterdam in 33 aan dachtsvelden verdelen. Hij rekent uit dat er na aftrek van de wethou ders en extreem-rechts 33 raadsle den zijn, evenveel als dagelijks bestuurders van de deelgemeen ten minus de voorzitters. Elk raadslid zou met een deelraadsbe stuurder gerichte aandacht moe ten geven aan een stadsdeel. Het voordeel is volgens Janssens dat er dan vanuit twee bestuurlijke niveaus naar de problematiek kan worden gekeken. RotterdamNa een melding over een schietpartij heeft de politie vannacht rond één uur voor een woning aan de Dr. De Visserstraat in Bergpolder een zwaargewonde man aangetroffen. Het slachtof fer, van wie de identiteit niet be kend is, was door twee onbeken den in de rug geschoten. Hij is in het ziekenhuis Dijkzigt geope reerd. De politie heeft op de bo venste etage van de woning het ontzielde lichaam gevonden van een eveneens Onbekende man die door een misdrijf om het leven is gebracht. Rotterdam Een 88-jarige vrouw is gistermiddag in de lift van haar flat aan de Vredehagen in de wijk Groenenhagen beroofd van hon derd gulden. Een onbekende man stapte de lift in en griste het bank biljet uit de portemonnee die in haar karretje zat. Enkele verdiepingen lager stapte een andere man in. Samen met de vrouw trachtte hij de dader uit te schakelen. Dat lukte niet. Een maal op de begane grond nam de overvaller de benen. Fijnaart—Naar aanleiding van het televisieprogramma Opsporing Verzocht heeft de politie gisteren een 31-jarige man in zijn woning in Alphen aan den Rijn aangehou den. Hij wordt ervan verdacht sa men met een ander een 37-jarige vrouw vanaf de Keileweg in Rot terdam te hebben ontvoerd, mis handeld en verkracht. Het slacht offer werd vervolgens op parkeer plaats De Fendert aan de A 59 (na bij Fijnaart} door het tweetal ach tergelaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2