11 Statig gebouw voor Oosthavenkade ëlliiF Rotterdams Dagblad Laatste poging om de Pleetjesbrug te behouden Gros van de appartementen is een jaar vóór oplevering al verkocht Mobiele telefoons uit ziekenhuis geweerd Celstraffen na in scène zetten overval OPRUIMING IN ALLE AFDELINGEN VAN BUUREN SCHOENEN 'Strenger drugsbeleid in Hoek van Holland' Wandeltocht Noordzeekust start maandag 'Vier maanden - cëlstraf voor ojotuchtpleger Man schiet op kroeg Tv kwijt na overlast Slachtoffers babbeltruc Viaardingen krijgt SBS 6 Waterweg Vrijdag 19 juli 1996 Hoek van Holland De teugels van het Rotterdamse drugsbe leid moeten in Koek van Hol land worden aangehaald. „De vormen van tolerantieen gedo gen zoals die in Rotterdam ge woon zijn, zullen wij niet lan ger hanteïen. Er moet harder worden opgetreden tegen drugspanden." Dat zegt L. Vreugdenhil, voor zitter van de deelgemeente- raad in de Rotterdamse deelge meente, vandaag in een inter view met het Rotterdams Dag blad. Vreugdenhil, lid van de plaat selijke politieke partij Hoeks Welzijn, volgde twee maanden geleden W. Doorn op als deel- raadsvoorzitter. Een andere ambitie van Vreugdenhil is om van Hoek van Holland einde lijk eens een mooie badplaats te maken. Hij vindt dat Rotter dam dan wel met voldoende geld over de brug moet komen. Geen overdreven wens, vindt hij: „Als Rotterdam besluit miljoenen extra uit te trekken omdat de Erasmusbrug vooral moof moet zijn, dan moeten ze ook niet kniezen als Hoek van Holland geld wil zien." Zie ook pagina 13 Hoek van Holland Dit jaar wordt voor de 38ste keer de wandel- en kampeertocht van Hoek van Hol land naar Den Helder gehouden. Duizend deelnemers starten maandagochtend 22 juli traditie getrouw tussen negen en tien uur - vanaf het Jagershuis aan de Bad- weg in Hoek van Holland. Het is de bedoeling om binnen zes da gen bet 140 kilometer lange tra ject af te leggen. Zaterdag 27 juli finishen de lopers en kampeer ders hopelijk in Den Helder. De eerste dag lopen de deelne mers, meestal over het strand en indien dit niet mogelijk is, door de duinen, naar Wassenaar. Daar slaan de wandelaars voor de eer ste nacht hun kamp op. Vervol gens wordt elke dag een andere camping als einddoel aangedaan. Noordwjjk, IJmuiden, Egmond aan Zee en tenslotte wordt vrijdag CaJlandsoog bereikt. Zaterdag loopt de stoet direct door naar Den Helder. De lopers zijn zoals elk jaar goed voorbereid en vol zin de tocht te volbrengen. De organi satoren zijn wgt minder goed ge luimd. Zij maken zich zorgen over de wind. Normaal voor deze tijd van het jaar is een zuidwesten wind, De afgelopen week waaide de wind echter uit het noordoos ten. Een straffe wind maakt op de ze manier de wandeltocht bedui- ^encl zwaarder. De organisatoren 'gaan er van uit dat de wind nog ^wèl'zal draaien. Als dat gebeurt sultan- deze letterlijk en figuurlijk >als'steuntje in de rug worden ge- ^briukt. - Schiedam De rechtbank in Rot- terdam heeft de 29-jarige M.W. uit Schiedam gisteren tot acht maanden gevangenisstraf veroor deeld waarvan vier maanden voorwaardelijk. De celstraf wordt waarschijnlijk omgezet in vier maanden dienstverlening. De man, die vorig jaar oktober meerdere malen ontucht pleegde met een destijds 12-jarig jongetje uit Rozenburg, moet zich ook on der toezicht stellen van de reclas sering. Volgens een reelasserings- werkster heeft de man geen dui delijke voorkeur voor seks met kinderen. Omdat hij moeilijk con tact kan leggen met leeftijdgeno ten, viert hij zijn seksuele prik kels bot op -in dit geval- een jongkind. De reclasseringswerkster die de man onderzocht, meent dat hij met een enorme achterstand in zijn ontwikkeling kampt. De Schiedammer, die overigens al eerder voor een zedendelict werd veroordeeld, zal in therapie gaan. „Hjj wil dat graag omdat hij zeer schuldbewust is," zei zijn raads man mr. P, van den Berg twee we ken geleden. Viaardingen Na bijna dertig jaar braak te hebben gelegen, is gistermiddag het officiële begin gemaakt aan de bebouwing van de hoek Oosthavenkade/le Van Leyden Gaelstraat. Op het karakteristieke punt in de Vlaardingse binnenstad aan het einde van de Oude Haven worden 24 appartementen ge bouwd en - aan de achterzijde- zes eengezinswoningen. Van een leien dakje is het alle maal met gegaan, Zo'n twintig jaar is het gemeentebestuur van Viaardingen op zoek geweest naar een uitvoerbaar bouwplan. Kanto ren zouden er komen, maar de ontwikkelaar haakte af. Er is zelfs een tijdje sprake van geweest dat er een verzorgingstehuis neerge zet zou worden, maar ook dat plan liep schipbreuk. Al weer vijf jaar geleden werd ge kozen voor woningbouw. Maar de locatie bleek -mede door de-bo demverontreiniging- te moeilijk te liggen. Na een koppelverkoop met een 'gemakkelijke' locatie aan de Parkweg, zag Amstelland Vastgoed er wel heil in. Eerst wer den er aan de Parkweg achttien eengezinswoningen neergezet en daarna was de Oosthavenkade aan de beurt. Onder meer door de bodemverontreiniging, waarvan het opruimen zo'n vier ton heeft gekost, en een juridische strijd over de eigendomsverhoudingen van een deel van de te bebouwen plek, heeft het allemaal nog wat langer geduurd. Visserijmuseum Het appartementengebouw is ont worpen door Inbo architecten in Rijswijk. Architect J. Simons heeft voor het ontwerp zijn inspi ratie gezocht in de gevel van het Visserijmuseum, schuin aan de overkant van het water. De op bouw van de voorgevel is daarvan afgeleid: onderaan dubbelboge kozijnen, die naar boven toe steeds kleiner worden. Bovenaan komt een witte kroonlijst. Het ho ge. iets terugliggende bouwdeel op de hoek vormt een bastionach tige beëindiging van het haven front. De gevel van de Van Ley den Gaelstraat sluit met de lagere hoogte weer aan op het naastgele gen monumentale pakhuis. Om het gebouw daadwerkelijk het karakter van grachtenpanden te geven zijn de verdiepingen ne gentien centimeter hoger (onge veer 2,90 meter) dan tegenwoor dig m nieuwbouw gebruikelijk is. De gevel wordt waarmee, net als vroeger, statiger Er wordt ge bruik gemaakt van roodbruine steen. Completering Wethouder K. van der Windt (stadsontwikkeling) sprak gister middag bij de officiële handeling van 'een fraaie completering van de Oosthavenkade'. De wethou der, die de toekomstige bewoners beloofde dat in de komende tien, twintig jaar hun uitzicht (richting NS-station Viaardingen-Centrum) 'drastisch zal veranderen', sloeg geholpen door zeven anderen met een historische bouwstelling sym bolisch de eerste paai in de grond. Tn werkelijkheid gebeurt dat met een na de bouwvakvakantie. Het is de bedoeling dat de woningen, waarvan alleen de vier maison nettes op de begane grond nog met zyn verkocht, over één jaar worden opgeleverd. De prijzen van de appartementen liggen tussen de 250.000 en 300.000 gulden. De Pleetjes brug: slopen of opknap pen, dat is de vraag m Maassluis Foto Roel Dijkstra MaaslandDe Pleetjesbrug moet blijven. Hoewel de Maaslandse gemeenteraad begin juli al beslo ten heeft het_ karakteristieke bruggetje te vervangen door een vaste, negen meter brede brug, heeft de Maaslandse arts P. Noordam nog niet alle hoop opge geven, In een laatste poging de gemeente van haar besluit af te brengen, heeft de huisarts in rus te een bezwaarschrift bij b en w van Maasland en een voorlopige voorziening bij.de arrondisse- raentsrechter in Den Haag inge diend, waarin hij nogmaals zijn bezwaren tegen de nieuwe brug uit de doeken doet. „Ik verwacht met die nieuwe brug een toene mende verkeersintensiteit. De weg wordt een stuk breder dan de huidige Pleetjesbrug. Het verkeer moet nu afremmen voor de brug. Dat hoeft later niet meer en dan gaan-mensen harder rijden, waar door je meer ongelukken krijgt." De actiegroep 'Red de Pleetjes brug', waar ook Noordams over buurman C. van Gageldonk in zit, zet zich sinds begin mei met on der meer een handtekeningenac tie in voor het behoud van de brug met de vier heftorentjes. De zogeheten Pleetjesburg op de hoek Beatrixlaan/Molenweg in Maasland wordt vervangen. De verroeste brug maakt plaats voor een brede verbindingsweg. De typerende vier hokjes ('pleet- jes') komen in het nieuwe ont werp terug als vier lantaarnpalen. De nieuwe verbinding over het ri viertje Zuidgaag, die niet omhoog kan voor bootjes, wordt negen me ter breed. Naast de autoweg ko men twee fietsstroken en een om muurd voetpad. Voor de weg wordt het kruispunt met de Beatrixlaan ook een stuk breder en hoger. Reden van de in- gieep is dat de komende jaren veei meer verkeer wordt ver wacht, door de bouw van een nieu we woonwijk op het MOB-com- plex en de aanleg van Rijksweg 19 bij Schipluiden. De huidige brug uit 1952 is te smal. maar ook ernstig versleten. Hekken zij n verroest en het draai- gedtelte is kapot. De brug kan niet meer open, zodat het brugd- eel onlangs zelfs is vastgelast. Om de Pleetjesbrug komende winter voor auto's open te hou den, is zelfs een reparatie van der tig mille nodig. Zover wi' het ge meentebestuur het niet laten ko men. ,!We hopen toch in augustus met de sloop en de nieuwbouw te kunnen beginnen. Zodat we voor de winter klaar zijn," meldde wet houder De Nie onlangs. Of dat lukt, hangt vooral af van de be zwaarschriften die nu zijn inge diend. De wethouder hoopt dat de bezwaren de werkzaamheden niet opschorten. De nieuwe, bredere verbinding gaat de belastingbeta lers 675.000 gulden kosten. De helft komt voor rekening van de gemeente Maasland, de andere helft voor het stadsgewest Haag landen. Sloop van de oude brug stuit nog op veel bezwaren van de Maaslandse bevolking. De tegen standers vinden de oude brug zo karakteristiek dat ze hem willen behouden. Ruim 350 mensen heb ben hun handtekening gezet voor behoud van de Pleetjesbrug. De lange handtekeningenlijst is aan de Maaslandse burgemeester overhandigd. Desondanks stem de een meerderheid van de ge meenteraad voor sloop van de Pleetjesbrug. Ongelukken zijn er nog niet door gebeurd. Maar de medische apparatuur in het Holy Zie kenhuis in Viaardingen slaat op hol als men sen in het pand met zogenoemde GSM-tele- foons bellen. Het signaal dat deze mobiele toestellen uitzenden, is te sterk. Toen mobiel bellen in trek raakte, gebeurden er vreemde dingen in het ziekenhuis. Dooreen storing aan de automatische infuusapparaten kwamen enkele patiëntei\even 'droog' te staan. Ook de hartbewakingsapparatuur op de afdeling intensive care deed een keer raar. „Toen wis ten we nog niet waardoor de storingen werden veroorzaakt. Gelukkig bleef de alarmknop het wel doen," vertelt K. den Ouden, hoofd van de receptie. Tegenwoordig hangt er een verbods bordje op het gebruik van draadloze telefoons bij de ingang van het ziekenhuis. De mensen van de receptie moeten desondanks nog wel eens iemand met een telefoon aan zijn oor naarbuiten sturen. Meestal vragen bezoekers vooraf of hun exemplaar onder het type stoor zender valt. Als dat het geval is, kunnen ze ge bruik maken van de ouderwetse kwartjestele foon of van het Greenpoint-systeem van de PTT, dat een zwakker - en daardoor niet hin derlijk - signaal de lucht instuurt. Foto Roel Dijkstra PO HU Schiedam Twee inwoners van Spijkemsse en een Schiedammer die vorig jaar mei een vrachtla ding sigaretten en drank ter waar de van drie ton verduisterden, zijn gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot negen maanden cel waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een 36-ja- rige Schiedammer die de gestolen waar kocht, werd bij verstek ver oordeeld tot dezelfde straf. De 35-jarige H. B, uit Spijkenisse, die in dienst was bij Bosman Bonded Stores uit Schiedam, reed op 3 mei 1995 met zijn goed gevul de vrachtwagen naar een verlaten parkeerplaats in Fijnaart (Noord- Brabant). Daar zette hij samen met twee compagnons, de 35-jari- ge D. T. uit Spijkenisse en de 27- jarige M. van den B. uit Schiedam, een overval in scène. De chauffeur werd door de Schiedammer later op de dag er gens in Belgie geboeid achterge laten terwijl de ander zich ont fermde over de vrachtauto. De po litie trof de leeggeplunderde truck een dag later aan in de buurt van Numansdorp. De ver koop van de buit viel tegen. De Schiedammer ontving slechts 28.000 gulden omdat de heler 'er met de rest vandoor ging'. Het trio liep al snel tegen de lamp door de wemig geloofwaardige verklaring van de chauffeur en door spo renonderzoek. De chauffeur, die zich door de Spijkenisser gedwon gen voelde het plan uit te voeren, zag overigens nooit wat van het geld. Zijn kameraden verdeelden de opbrengst onder elkaar. Vol gens de raadsman van de chauf feur is zijn cliënt als voetveeg ge bruikt en mag hij niet worden ge zien als het brein achter het plan. Het pleidooi van de raadsman leidde niet tot een lagere straf voor de chauffeur. De vier werden conform de eis van de officier van justitie veroordeeld. De celstraf mag worden omgezet in 240 uur onbetaalde arbeid. Hoek van Holland Een nog onbe kende man heeft vannacht rond één uur vanaf de Harmoniastraat in Hoek van Holland twee schoten gelost op een horecagelegenheid in dezelfde straat. De dader is di rect daarop weggereden in een auto. De politie heeft de auto te rug gevonden op de Schelpweg in de Hoek. Van de schutter ont breekt nog ieder spoor. Wel vond de politie één van de twee kogel hulzen. Schiedam Een 47-jarige Schiedamse is vanochtend vroeg haar televisie kwijt geraakt. Het apparaat stond zo hard dat buren aan het J. Straussplein in Schiedam klaagden over geluids overlast. De ingeschakelde poli tieagenten vroegen de vrouw de tv zachter te zetten. De Schiedam se weigerde dit waarop de agen ten met toestemming van de offi cier van justitie de beeldbuis in beslag namen en de rust rondom het plein weerkeerde. Maassluis Twee 68-jarige be woonsters van de Kluwerij in Maassluis 2ijn gisteravond het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Twee vrouwen kwamen aan de deur bij de slachtoffers en vertel den dat zij de nieuwe buren wa ren. De vrouwen wisten niet hoe de combi-ketel werkte en vroegen de twee slachtoffers om hulp. De twee 68-jarige bewoonsters waren niet te beroerd om met behulp van hun eigen ketel uit te leggen hoe het ding werkte. Toen de 'nieuwe buren' de wo ning verlieten misten de twee slachtoffers enkele honderden guldens. De politie waarschuwt de bewoners voor dit soort bab beltrucs. Viaardingen Met ingang van maandag, 22 juli, kunnen in woners van Viaardingen SBS 6 ontvangen op de kabeL De in middels in Nederland populai re commerciële televisiezen der komt in de plaats van Euro sport. Deze sportzender verdwijnt na het weekeinde van de kabel. Volgens exploitant ENECO heeft dat te maken met au teursrechten. Eurosport stelt zich niet langer garant voor de betaling daarvan. „Door deze opstelling is een kosteloze doorgifte niet langer mogelijk. Dit betekent dat de klanten zouden moeten gaan betalen voor deze zender," aldus ENE CO, die daar weinig voor voelt. Op het leeggevallen kanaal van Eurosport wordt in Viaar dingen SBS 6 doorgegeven. Dit is een vorig jaar gestarte commerciële zender inet veel herhalingen van populaire se ries (21 Jump Street), films, erotische programma's en ook een eigen soap (Goudkust). Uit marktonderzoek was ENECO duidelijk geworden dat SBS 6 Verreweg het hoogste scoorde' om in het basispakket te wor den opgenomen. Maar dit kon niet voordat er een andere zen der zou verdwijnen, omdat het (verouderdere) Vlaardingse kabelnet tsjokvol zit. SBS 6 wordt gratis doorgege ven en kost zowel ENECO als de abonneegeen cent extra. Onduidelijk is nog steeds of volgende maand in Viaardin gen (en andere gemeenten waar ENECO de kabel exploi teert) de nieuwe Nederlandse sportzender Sport 7 wordt doorgegeven. „Dat is puur af hankelijk van de onderhande lingen," aldus een woordvoer der van ENECO. Als de party en eruit komen -het gaat om het al dan niet betalen voor doorgifte- geldt voor Viaar dingen dat er eerst een andere zender moet verdwijnen. Hoe wel nog niet bekend is welke dat dan zal zyn, gaat de woord voerder van ENECO er niet van uit dat dit SBS 6 zaizijn. rposTyoomiB$

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1