9 Illegale houseparty in oude Wilton-loods Od wee naar Den Helder ih]8*"18 'Je ziet alleen maar lachende gezichten' Politie en gemeente gaan niet tot ontruiming over Vierde braderie in twee maanden trekt ruim 20.000 bezoekers Duinbrand Fietser geraakt door caravan Frisse duik tegen kater Motor in brand Man slaat met stok Fiets terug na achtervolging Vernieling strandtent Man in duinen mishandeld WËmSSm Boetes geëist voor opslaan vervuilde grond Rotterdams Dagblad I I Maandag 22 juli 1996 Hoek van Holland De brandweer van Hoek van Holland is zater dagmiddag ruim een uur bezig geweest met het blussen van een duinbrand. Het is onduidelijk hoe de brand tussen de Strandboule- vard en het Kleinzand is ontstaan. Ongeveer twee hectare duinge bied werd door de vlammen ver woest. Schiedam Een 65-jarige Sehiedamse fietser is gisteren ge wond geraakt toen ze werd ge raakt door een caravan. De vrouw fietste over de Ambachtweg in Schiedam. Bij de versmalling in de weg werd de vrouw gepasseerd door een auto met caravan. De au tomobilist had niet in de gaten dat dc caravan zo breed was en raakte de vrouw. Zy viel van haar fiets en moest met een hoofdwond en een hersenschudding worden ver voerd naar het ziekenhuis. De au tomobilist is na het ongeval door gereden. Schiedam De Sehiedamse brandweer moest gisterochtend uitrukken omdat zij een melding over een te water geraakte man had gekregen. De brandweerlie- .den spoedde zich naar de Maas boulevard waar zij echter nie mand in het water zagen liggen. Wel zat een man met nat haar in een bootje. Onderzoek wees uit dat de man, om van zijn kater af te komen, in het water was gespron gen. Een voorbijganger zag dat en alarmeerde de brandweer toen ze de man niet meer boven zag ko men. De man verklaarde aan de andere kant, uit het zicht van de vrouw, weer in zijn bootje te zijn geklommen. Vlaardlngen In de Kornelis Speelmanstraat hebben onbeken den gisteravond rond 22.00 uur een motor in brand gestoken. De brandweer moest eraan te pas ko men om het vuur te blussen. Ook de gevel, waar de motor tegenaan stond, is beschadigd. Het isolatie materiaal vatte vlam, waardoor de brandweer een schot moest ver wijderen. Een naastgelegen win kelpand stond door de brand vol met rook. Schiedam Een 76-jarige Sehiedamse is gisteren met een gebroken arm in het ziekenhuis behandeld nadat zij aan de C. van de Lindenlaan in Schiedam door een nog onbekende man werd ge slagen met een stok. De man was in eerste instantie met de stak te gen bomen aan het slaan. Toen de vrouw daar wat van zei, kreeg ze van de man de wind van voren. De woordenwisseling werd door de man beslecht door met de stok op de vrouw in te slaan. VlaardingenEen 36-jarige Vlaar- dinger heeft zondagmiddag z'n ei gen fiets gered uit de handen van een fietsendief. De man zag de da der er op zijn tweewieler vandoor gaan, waarop hij onmiddellijk de achtervolging inzette. Hij kon de dief in de kraag grijpen en z'n fiets terugnemen. De dader, die vermoedelijk een compagnon bij zich had, ging er snel vandoor. De politie wist het ondanks een buurtonderzoek niet meer te.ach- terhalen. Hoek van Holland De politie van Hoek van Holland is er zaterdag ochtend na een speurtocht in de duinen niet in geslaagd een aan tal inbrekers in de kraag te vat ten. Een tipgever had gezien hoe vijf mannen een strandpaviljoen open braken en naar binnen gin gen. Toen de politie ter plaatse kwam vluchtte het vijftal de dui nen in. In de strandtent werden door de inbrekers een aantal lam pen en ramen vernield. Hoek van Holland Een man uit Rotterdam is zaterdagmiddag op het strand van Hoek van Holland zonder aanleiding door een aantal jongens in elkaar geslagen. Het slachtoffer liep daarbij verwon dingen aan zijn gelaat op. Schiedam, Onbekenden hebben zaterdagnacht een houseparty gehouden in een verlaten loods op het voor malige terrein van Wilton- Fijenoord. Het feest in Schiedam was illegaal, maar de politie is niet opgetreden. De laatste feestgangers ver trokken zondagmiddag rond één uur. De oude timmerloods aan de Ad miraal Trompstraat op het bedrij venpark de Vijfsluizen, was uren lang het decor voor een flinke houseparty. Ruim vijfhonderd en thousiaste bezoekers dansten de hele nacht op de housekianken. Het enige probleem die avond Door Tom van Ooijen Hoek van Holland De braderie in Hoek van Holland heeft vrijdag en zaterdag ruim twintigduizend bezoekers getrokken. Dat mag op merkelijk heten. De middenstand in 's-Gravenzande hield een week eerder immers eenzelfde evene ment hield, en het was alles bij elkaar dit seizoen alweer de vier de braderie in Hoek van Holland. Bij de strandopening op Hemel vaartsdag (16 mei), de Hoek van Holland Grandioos Braderie tij dens het Pinksterweekeinde en de Havenmarkt tijdens de Haven dagen, stond er ook een groot aan tal kramen in het centrum van het dorp. Buiten de Hoekse winkeliers zelf, die ruimschoots vertegenwoor digd waren, bleken ook nu weer ruim honderd standhouders ge noeg interesse te tonen om naar Hoek van Holland te komen. On der de naam Zomerspektakel moest het geheel een ouderwets gezellige jaarmarkt worden - en dat lukte. Het weer bleek hele maal mee te spelen met de organi satoren en zowel vrijdag als zater dag was er een zomerse tempera tuur vergezeld van een stralende zon. Vrijdagmiddag bleef het re delijk rustig, maar vrijdagavond liep 2owel de braderie als de keur aan terrassen helemaal vol. Juist de zomerse temperatuur op de tweede dag leek de organisato ren parten te gaan spelen. Zater dag bleek de eerste-echte strand- dag van het jaar te worden en de mensen trokken redelijk massaal naar het strand. Toch werd het op de braderie wel degelijk gezellig, zeker in de loop van de middag, toen de mensen in de hitte schuifelend langs de kramen trokken. Ook de kermis op het Brinkplein was bijzonder gezel lig. Het gehele Brinkplein was in genomen door de zeventien at tracties, Al met al een geslaagde braderie met een uiteindelijk meevallend bezoekersaantal, waarbij toch de vraag rijst of vier van dit soort evenementen in twee maanden tijd niet te veel van het goede is; zeker gezien het feit dat de braderie in Wateringen we- was dat de party illegaal was en dat op eik moment de politie kon binnenvallen om het feest af te blazen. Dat laatste gebeurde niet. De dienders kwamen wel langs; zelfs in gezelschap van hun chef en wethouder A. G. Wiegman. De ze twee besloten na kort beraad dat de groep bezoekers hun feest je konden voortzetten. „We hebben besloten om de party niet te ontruimen," zegt Wieg man. „Dat betekent niet dat we er gelukkig mee waren. Een ontrui ming van de loods zou in het don ker kunnen leiden tot vervelende taferelen. Daarbij had de politie Schiedam niet direct genoeg gens te weinig belangstelling van standhouders moest worden afge last. Marbo Promotions-woord- voerster Yvonne Bos vindt dat het in Hoek van Holland uitstekend loopt: „Donderdag hadden we al 97 inschrijvingen en we wisten uit ervaring dat er altijd een aantal mensen is dat de weersverwach ting afwachten, dus met 120 kra men was de braderie uitstekend bezet. Hoek van Holland trekt Door Bonne van de Meer Een haan kraait... vogeltjes zin gen en ook de krekels zijn al wak ker als ik niyn ogen opendoe. Het is nog donker in deze kamer in het dis-pensary (missiepost) van Hongwe. Hongwe is een gehucht in het gebied Mpekeloni dat in het noordoosten van Kenia ligt. We zijn hier nu èen week en ieder een is gewend geraakt aan de pri mitieve omstandigheden. Deze vielen mij persoonlijk erg mee. Erg primitief is onze verblijf plaats namelijk niet. Voor Keni- aanse begrippen is het een prach tig gebouw. Het is U-vormig, op getrokken uit wit, gepleisterd steen en het heeft - en dat is hier erg belangrijk - een eigen water put Er is zelfs een pomp met stro mend water. Vaak zijn we echter genoodzaakt om het water uit de put te halen en ons te wassen in een teiltje. Klamboe Het begint al te schemeren. Over een half uur is het licht, want de schemering duurt hier nooit lang. De klamboe waaronder ik lig is een prachtig ding. Op het mo ment tel ik zo vijf muggen die mij vannacht niet hebben kunnen be reiken. Toch zit er ook een nadeel aan een klamboe. Het is een ob stakel bij het uit bed stappen. Vandaar dat ik besluit om nog even te blijven liggen voordat ik me zal klaarmaken om met de rest van de groep naar Sesse te gaan voor de verdere bouw van de school. Het werk is afgelopen week voor treffelijk verlopen. Met z'n derti- manschappen paraat. Na overleg heb ik in samenwerking met de politie besloten het pand niet te ontruimen." Wind Volgens Wiegman hebben hij en de politie een afweging gemaakt. Omdat de omwonenden geen last van de muziek hadden besloot de wethouder niet op te treden. H. Hagen, één van de omwonenden, geeft toe geen last van de muziek te hebben gehad omdat de wind de 'goede kant' uit stond. „Ik vond het echter niet leuk. Vier we ken geleden heb ik nog met de wethouder gesproken en hij zei standhouders toch wel, net als de kermisexploitanten. En dat er, on danks het feit dat dit de vierde markt was, toch weer een dikke twintigduizend mensen op af ko men zegt eigenlijk genoeg." Als geheim van het succes van de Hoekse braderie noemt Bos dat het uitermate belangrijk is om er voor te zorgen dat er buiten de braderie ook entertainment is zo als de kennis en optredens: „Al toen dat het onmogelijk was dat er houseparty's op het terrein wor den georganiseerd. Ik was dus erg verbaasd toen ik zag dat er zater dagavond vanaf een uur of elf al lemaal jongeren werden aange voerd om te feesten." Het feest was op het eerste ge zicht goed georganiseerd. Bezoe kers werden met busjes naar het verlaten industrieterrein ge bracht. Ook had men een aggre gaat voor de stroom neergezet. Binnen was de loods gevuld met een partij grote boxen en allerlei soorten verlichting. Alles duidde erop dat organisatoren een tijd be zig zijn geweest met de voorberei- leen een aantal kraampjes neer zetten is echt niet genoeg." Dat het organiseren van dergelij ke activiteiten ook bij onderne mend Hoek van Holland goed aanslaat blijkt wel uit het feit dat er op 23 en 24 augustus al weer een nieuwe activiteit wordt geor ganiseerd. Onder de slogan Wel kom Thuis markt zullen de Hoek se winkeliers wederom acte de présence geven, ditmaal om de te- dingen. Toch meent Wiegman dat het van de één op de andere dag is besloten. „Ik denk dat het binnen één of twee dagen is georgani seerd. Zowel de gemeente als de politie wisten van niets. Wij hebben in de drukte niet kunnen achterhalen wie de organisatoren van het feest waren." Geen gevaar Volgens de wethouder hebben zich tijdens hei feest geen gevaar lijke situaties voorgedaan. Het publiek was volgens hem rustig. Ook stond de loods'niet op instor ten en was er wat dat betreft ook rugkerende Hoekse vakantiegan ger 'Welkom Thuis' te heten. De opzet is echter zeker niet zo groot als die van een braderie, maar juist bewust kleinschalig gehou den, als zijnde een echt plaatselijk gebeuren. Voor de allerkleinsten is er dan weer een kermis, al zal ook deze beduidend kleiner zijn: een draai molen, een springkussen en mis schien nog een extra attractie. geen gevaar te verwachten. Toch ontbrak één zeer belangrijk be standdeel voor houseparty's, na melijk stromend water. Wiegman meent dat het niet warm was en dat er daarom niet zoveel behoef te was aan water. Het buitenter rein werd gebruikt als toilet. Een volgend feest is uitgesloten. Wiegman: „We gaan kijken hoe we het terrein en het pand kun nen afsluiten. Zo'n feest moet niet meer kunnen worden gehouden." Hagen meldt dat de bewonersver eniging al lange tijd op dergelijke maatregelen aandringt. „Wij wil len dat het terrein goed wordt af gesloten en dat de loodsen wor den gesloopt. Daarmee voorkom je dit soort dingen. Want wie kan mij verzekeren dat het volgend weekeinde niet weer feest is?" Maandag 22 juli SCHIEDAM Koemarktplein. Jeugdland: Straat theater Aad de Koning, 14.30 uur. Schoolplein de Regenboog. Spei- circuit, 14.15 uur. Wilhelminaplein. Creativiteit, 14,00 uur. ROTTERDAM Zaal De Unie. NesTWORKmdeUme. Wijnhaven en Leuvehaven. Slack Box, 11.00-17.00 uur. Dinsdag 23 juli SCHIEDAM Stadskantoor. Jeugdland: fietspuz- zeltocht, 13.30 uur. Dr. Wibaut- plein. Jeugdcircus Bomban, 10.30 uur. Bloemschikken, 14.30 uur. Boekweitakker. Bloemschikken, 10.30 uur., Jeugdcircus Bomban 14.30 uur. ROTTERDAM Dizzy. Dave Anderson Quintet, 22.00 uur. Zaal De Unie. NesT- een ruimte van een paar vierkan te meter leeft. De hutjes zijn van hout en modder en lang niet altijd waterdicht. Wat vooral in de re gentijd een groot probleem is. D at men de armoede zoveel moge lijk probeert te verbergen, bleek ook uit het bezoek dat we een paar dagen terug aan de plaatselijke middelbare school brachten. Ie dereen stond in het schoonste uniform gekleed ons op te wach ten in de aula voor een officieel welkom. Even daarvoor hebben we nog de slaapzalen bekeken. Deze hadden een capaciteit voor tachtig jongeren, er sliepen er echter honderdenzestig. Het bezoek bestond uit een. aantal sportwedstrijden, waarbij de Ke- nianen erg hun best deden zodat wij alle wedstrijden helaas verlo ren. De sfeer was echter heel goed, en er werden heel wat adres sen uitgewisseld met toekomstige penvrienden en penvriendinnen. Iedereen kon 's avonds terugzien op een geslaagde dag al waren er ook een paar van ons die niet goed tegen hun verlies konden. On danks dat werd het weer een ge zellige avond, hier op de veranda van de dispensary. Dat is deze week namelijk traditie geworden: elke avond zitten we heerlijk bui ten en genieten we van de prachti ge sterrenhemel. Maar zover is het vandaag nog lang niet. Het is ondertussen licht geworden en ik heb besloten dat ik nu uit bed ga. Ik duik onder m'n klamboe uit, sla de aanstor mende muggen van me af en loop naar de put om een teiltje water te halen. Het belooft weer een fijne werkdag te worden. Duizend wandelaars zijn vanmorgen in een langgerekt lint uit Hoek van Holland vertrokken voor een zesdaagse strandwandeling naar Den Helder. Het is de 38ste keer dat de 140 kilometer lange wandeltocht wordt gehouden. Hoewel de organisatie zich wat zorgen maakt over de dreigende noordoosters wind, waren de wandelaars over het algemeen goed geluimd. De één banjerde op blote voeten vlak langs de vloedlijn, de ander met professionele schoenen een stukje verder van het zoute water, maar alle duizend waren ze vast van plan om zaterdag Den Helder te halen. In elk geval Wassenaar, waar de wandelaars de eerste nacht doorbrengen. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Den Haag/Maasland Tegen de twee directeuren van een las- en grondverzetbedrijf in Maasland zijn voor de economische politie rechter in Den Haag boetes en voorwaardelijke celstraffen ge- eist. Het tweetal moest voor de rechter verschijen op verdenking van het in 1993 en 1994 illegaal op slaan van vervuilde grond op het bedryfsterrein in Maasland. De directeuren {60 en 49 jaar) na men de grond voor 300 gulden per ton af van het bedrijf dat hun ma chines reinigde. Daar verkeerde men in de veronderstelling dat de grond naar behoren zou worden gereinigd. Omdat het Maaslandse bedrijf echter geen vergunning had voor het opslaan van vuile grond en deze zo weer doorver kocht, was er volgens het Open baar Ministerie sprake van een milieudelict. In totaal ging het om bijna negenhonderd ton. Tijdens de zitting hielden de twee vol niet geweten te hebben dat de grond nog vervuild was. Mochten er olieresten in gezeten hebben, dan werden die er op ons initiatief bij dat andere bedrijf uitgespoeld, zei de oudste verdachte tegen offi cier van justitie mr. G.Biezeveld. Maar die geloofde de mannen niet. „Voor schone grond betaal je twintig gulden per ton. En hier gaf dat bedrijf u driehonderd gul den toe, als u het wilde afnemen. Dan gelooft toch niemand dat het om schone grond gaat," zei hij. Biezeveld noemde de zaak ernstig genoeg om aan de meervoudige strafkamer voor te leggen. Alleen het feit dat de kwestie al vry lang geleden is, had hem daarvan weerhouden. Hij eiste tegen de oudste verdahte, die de regeling met het andere bedrijf had getrof fen, een boete van 40.000 gulden en twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf. De jongste di recteur hoorde precies de helft ei sen. Als bijzondere voorwaarde vroeg de officier verwijdering van de resterende tweehonderd ton, die nog op het bedrijfsterrein ligt. Advocaat mr. D. Vermaat uitte het vermoeden dat de grond mat op zet met olie besprenkeld was door een. broer van de 49-jarige Maas landen De broers hebben slaande ruzie. Zo'n daad van sabotage leek Vermaat niet ondenkbaar. WORK in de Unie. Wijnhaven en Leuvehaven. Black Box, 11.00- 17.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: Trom dusk till dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Richard lit' (16) dag. 6.45-9.30. Ca lypso 3: The Birdcage' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso 2 Riks bioscoop: 'Father of the bride2' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1:'Mis sion: impossible' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Down Pe riscope'(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'NickofTime' (12) dag. 6.45-9.30. Cinerama 4: The Juror' (16) dag, 1.15-4-6.45-9,30. Cine rama 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Mis sion: Impossible' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (at) dag. 2-4. The UvmgSea' (al) dag. 1-3. The Rock' (16) dag. 7.15. 'Mission: Impossible'(12)dag. 5-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30(16): 'Priscilla, queen ofthedesert'do. 'Ja de'vr. 'Smoke'za. 'DeVliegende Hol lander'zo. 'Secret Wedding' ma. 'Li ving in Oblivion' di. 'Chunking Ex press' wo. Lantaren 2: 'Dos Cnmi- nes' (16) dag. 10. Venster 1: 'Dead Man' (al) dag. 9.30. Venster 2: 'Pa- risTexas' (16) dag. 9.45. Lumièr e 1: The Rock.' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15. Lumière 2: 'Ittakestwo' (ah dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè- te3: 'HetmonstervanLochNess' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Spy Hard' (al) dag. 9.30. Lumière 4: 'Primal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Pathe 1: The Rock' (16) dag. 12.40-3.35-6.30- 9.25. Pathé 2: 'Never talk to stran gers' (16) dag. 12.05-2.30-4.55- 7.20-9.45. Pathé 3: Things todo in Denver' (16) dag. 6.55-9.30, Pathé 4: 'City Hall' (16) dag. 12.50-3.50- 6.40-9.30. Pathé 5: 'Spv Hard' (al) dag. 11.50-1,55-4-6.05-8.10- 10.15. Pathé 6: 'Up close and per sonal' (al) dag. 6.35-9.20. Pathé 7: 'Vampire in Brooklyn' (16) dag. 12.00-2.25-4.50-7.15-9.40. Rex: 'Smalltown Girls' 'Cattails' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Rock' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Mission: Impossible' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Spy Hard* (16) vr.za, 00.15. Lumière 4: 'Primal Fe ar' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: 'Ba be' (N) dag. 1.15-4. Imax: ToyStoiy' (N) dag. 11.30. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N)dag. 11.40-1.45-3.50. 'A Goofy Movie' (N) dag. 12.20-2,25- 4.30. Enthousiast en nieuwsgierig naar 'die andere wereld' vertrok op zaterdag 6 juli een groep van 22 scholieren en zeven leerkrach ten van de Vlaardingse scholen gemeenschap Groen van Prinste- rcr naar Mpeketoni in Kenia. Ty- dens hun verblijf van drie weken gaan ze onder leiding van docent Wim van den Burg een nieuwe school voor de arme bevolking bouwen. Ook proberen de scho lieren in contact te komen met hun Afrikaanse leeftijdsgenoten om iets van hun cultuur op te pikken en te leren. In het Rotter dams Dagblad doen enkele leer lingen tijdens hun verblijf ver slag van hun ervaringen, avontu ren en tegenslagen, gen helpen we zo'n vijftien a twin- tigfundi's (Swahili voor bouwvak kers) met allerlei karweitjes. De eerste dagen waren dit vooral din gen als stenen dragen en a ment mengen. Maar momentee kun nen we alles: metselen, 1 oegen, timmerenenzovoort. Je leert snel een hoop dingen en het is ongelooflijk hoeveel je op een dag met een groep kan doen. Vooral omdat alles hier nog met de hand gaat. Maar de fundi's zyn goede leermeesters die gewend zijn aan hard werken. De muren worden elke dag een stuk hoger, •soms wel drie rijen stenen. Dat is meteen een flink stuk, aangezien we hier grote stenen gebruiken. Het werktempo ligt hoog, maar ondanks de warmte is het goed te doen omdat je elkaar steeds afwis- Bonnevander Meer (17):'Op zo n moment merkje datje als blanke een echte at tractie bent. Foto Dennes van Dikstra selt. Hierdoor komt het dat ieder een nog steeds plezier heeft in het werk. En daarmee bedoel ik dan niet al leen het metselen of timmeren op zich, maar ook de gesprekken met de fundi's en andere mensen die op zo'n bouwplaats rondlopen. Er wordt op een normale werkdag heel vrat afgepraat. De Kenianen zijn erg vriendelijk en willen al lerlei dingen weten*over Neder land. Wij op onze beurt vinden het erg interessant om van alles te ho ren over de Keniaanse manier van leven. Dit contact leggen met de plaatse-, lijkc bevolking blijft niet beperkt tot de bouwplaats. Een aantal jon gens hier uit de buurt had al een paar keer gevraagd of we met ze wilden voetballen. Dus gingen wij met vijf jongens van onze groep op een middag naar het plaatselij ke voetbalveld. Op zo'n moment merk je datje als blanke een ech te attractie bent. Er zijn namelijk nog nooit zoveel blanken in dit ge bied geweest. Toen we een schooltje passeerden liepen zo'n honderd kinderen ons achterna. Ook het wedstrijdje zelf werd met grote aandacht beke ken. De Keniaanse jongens voet balden op blote voeten en de bal was keihard, maar iedereen had erg veel plezier. Toch voel je j e on gemakkelijk wanneer je met je mooie kleren en schoenen aan langs kinderen loopt die niet eens een paar slippers hebben. Lachende kinderen Ze willen je allemaal aanraken en met je praten. Je beseft hoe rijk je bent: over anderhalve week gaan wij weer naar Nederland. Maar zij gaan weer terug naar een hutje in. de bush. Vrolijk zijn ze echter alle maal. Dat is iets wat me steeds weer verbaasd. Altijd lachende kinderen. De mensen van de missiepost doen ook erg hun best om het ons naar de zin te maken. Elke avond komt er een groep mensen die lie deren zingt en toneelstukjes op voert. Ook hebben ze ons al een lied in Kiswahüi geleerd. De men sen sloven zich trouwens allemaal uit om zich van hun beste kant te laten zien. Als ze erg arm zijn pro beren ze dat niet te laten merken. Als je echter met je fiets - het be langrijkste vervoermiddel hier van de zandpaden afgaat, kom je de echte armo.ede wel degelijk te gen. Midden in de wildernis zie je de huljes waar een heel gezin in

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1