Sloopbeleid bevordert maken onderlinge afspraken aannemers Fitzorg moet ouderen en chronisch zieken aan het bewegen krijgen Onderzoekers vinden dat Schiedam procedure onmiddellijk moet aanpassen Ambtenaren hebben geen budget om met raadsleden te spreken Vlaardingen olé Met De Erker naar Blij dorp Playback Show Triathlon voor 55 Expositie aanloophuis Qüd-papier Schuldhulpverlening Fotowedstrijd over Stielduinse Bos Abonnee Service Rotterdams Dagblad Woensdag 24 juli 1996 De droogkloot, die heeft bedacht dat de verbindingstrappen tussen Hoogstraat en Liesveld in Vlaardingen voortaan Bloemen trappen ge noemd moeten worden in plaats van Spaanse Trappen, zoals de oor spronkelijke naam luidde, dient onmiddellijk te worden verbannen naar Schiedam. Want de reden van deze naamsverandering is al even belachelijk als de naamswijziging zelf. Wat is er op tegen om de trappen dezelfde naam te geven als een soortgelijke luie trap in Rome? Mogen twee trappen in twee verschillende landen niet dezelfde naam dragen? Als je zo gaat redeneren, moeten er heel wat familie- en straatnamen sneuvelen. Of zit de pijn in het bijvoeglijk naamwoord Spaans, dat associates oproept met de Spaanse Griep (influenza epidemie die in 1918 in Spanje begon), Spaanse Furie {oproer van Spaanse soldaten in Ant werpen in 1576), Spaanse pokken (syfilis), Spaans riet (rotting, ge vreesd strafwerktuig op scholen) en Spaanse vlieg (afrodisiacum te- ge/ impotentie), Dat zou toch wel erg flauw zijn in het kader van de Europese eenwording. Nee, ik stel voor de naam Spaanse trappen te handhaven, want dat klinkt stukken exotischer dan Bloementrap. Het woord Spaanse trappen laat het bloed sneller stromen. Hetis een zonnige, vrolykeen kleurrijke naam, vergeleken waarbij Bloementrap Hollands-grijs af steekt. Je hoeft maar de eerste klaargekomen trap langs de Hema te bekijken, of je weet intuïtief dat hier een Spaanserdan Spaanse trap ligt. Helaas is er één minpuntje. Dat is niet de schuld van de trap, want die is kleurrijk (zij het iets minder fel dan het oorspronkelijke ontwerp) en beantwoordt aan zijn doel (na de opening op 17 augustus raag het publiek er op en af lopen, en dat is toeh precies waarvoor een trap is bedoeld). Nee, die trap is wel oké, hij biedt even de gelegenheid om te ontsnappen aan het grijze bestaan in Vlaardingen, maar de pijn zit aan de uiteinden. De Spaanse trappen gaan van Hemaworst naar sigarenmagazijn (of omgekeerd). Nu wil ik niets ten nadele zeggen van de voortreffelijke Hemaworst, en het goed geoutilleerde magazijn, maar als begin- en eindpunt van een exotisch avontuur vallen ze toch wat tegen, DICKVANDERLUGT Donderdag 15 augustus houdt wijkcentrum De Erker een uitstapje voor kinderen naar diergaarde Blijdorp. Dat gebeurt in het kader van een actie van de Rotterdam Pas. Kinderen tot 17 jaar. die voor 14 augustus de pas kopen, hebben gratis toegang. De pas kost ƒ10,00. Kinderen die mee willen, moéten het nummer van de pas op woensdag of donderdag door geven aan De Erker. Het vertrek op 15 augustus is om 18.00 uur en de kinderen zijn weer terug om 22.30 uur. Op woensdag 31 juli is er een kinderactiviteiten- middag voor kinderen boven de 7 jaar met als thema: de wijk. De Erker is dan om 13.30 uur open. Stichting Welzijn Nieuwland houdt donderdag 1 au gustus de voorronde voor een playbackshow. Kinde ren van 5 tot en met 14 jaar kunnen zich voor 26 juli inschrijven bij Buurthuis Dreesplein, Wijkcentrum Wibautplein of bij Extramarkt Ganesh. De finale is op 31 augustus tijdens het Nieuwland Nazomer Fes tival op het grote podium. De inschrijving voor de regionale triathlon voor 55- plussers is gestart. Deze triathlon, die op 23 augustus plaatsvindt in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam bestaat uit de onderdelen zwemmen, fietsen en wan delen. Daarnaast kunnen ouderen meedoen aan jeu de boules, golf of aerobics. Deelnemers moeten mini maal drie activiteiten doen. Deelname aan deze ge zellige en sportieve dag kost in de voorverkoop ƒ12,50 per persoon. Vanaf 1 augustus is dat ƒ15,00. Voor meer informatie kan men bellen: Maassluis 5911144, Vlaardingen 2485100 er Schiedam 4264022. Redactie Waterweg: Jetle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlte Hermans, Mariëtte Ofsthoorn, Jan Rozendaal, Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4003 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Tot 16 augustus exposeert Arie Gog foto's in aanloop huis'De Groene Luiken'. De expositie is opgebouwd uit verschillende series. Onderwerpen zijn: oude au to's, oude fabrieken, de boom als lijdend voorwerp, abstiacten en mensen in de stad. De voorkeur van de fotograaf gaat uit naar het maken van abstracte beel den. De invloed van de tijd, de vergankelijkheid, speet in zijn werk een belangrijke rol. De expositie is te bezichtigen elke dag van 14.00-17.00 uur. Op woensdag, donderdag en vrijdag vanaf 11.00 uur. Op zierdag 26 juli kan er van 10.00 tot 12.00 uur oud papiè worden ingeleverd bij de container van de hervormde wijkgemeente 'Koningshof en de gere- fornuerde kerk Wijk West'. De container staat op het parkeerterrein aan de Merellaan. In deperiode van maandag 5 tot en met 23 augustus is er [een spreekuur voor het project schuldhulpver- ienirg in de gemeente Maassluis. Het project schuld hulpverlening is opgezet om mensen met schulden te begeleiden en te adviseren bij het vinden van een oplo$ing voor problemen die door de schulden zijn ontstan. Maassluizers die nog een afspraak willen makjn met een medewerker van het project schuld- hulpterlening, moeten dat voor 5 augustus te doen. Buit?! de vakantieperiode is er op dinsdag- en dön- derdlgochtend van 9.00 tot 10.00 uur een spreekuur in he stadhuis. De vereniging Vrienden van het Staeiduinse Bos viert let 25-jarig bestaat op 21 september onder meer met én fotowedstrijd. Behalve beroepsfotografen en meddverkers van de vereniging kan iedereen foto's instuen die zijn gemaakt in het Staeiduinse Bos in de peiode tussen 1 mei en 31 augustus. Het inzen den un zowel zwart-wit als kleurenfoto's is toege staan Deelnameformulieren zijn te krijgen in bezoe- kersentrum d'Oude Koestal. Inleveren voor 31 au- guste. De Vrienden van het Staeiduinse Bos vraagt tevers om historisch materiaal van de vereniging, van aekdotes tot foto's en films voor de expositie '25 jaarvienden'. Vlaardingen De GGD Nieuwe Waterweg Noord hoopt dit jaar als eerste van start te gaan met Fit zorg, een centrum voor beweging en gezondheid. Doel is om oude ren en chronisch zieken aan het bewegen te krijgen en de gezond heid te verbeteren. „Voor veel chronisch zieken en ouderen is lichamelijke beweging een probleem," stelt GGD-direc- teur E. van de Meer. „Die gaan niet naar zo'n flitsend fitness-cen trum, waar de spierballen je bij wijze van spreken tegemoet rol len. Daardoor blijven zij achter in gezondheid." Samen met Fit Vorm uit Ensche de, die fitness- en gezondheidsbe vorderende programma's ontwik kelt, heeft de GGD het plan opge steld. Voor de uitvoering heeft de Geneeskundige- en Gezondheids dienst voor het Waterweggebied financiële ondersteuning ge vraagd aan het Praeventiefonds, die subsidies verstiekt. Directeur Van de Meer is optimistisch: „Be gin september horen we of alles doorgaat. Die kans js groot. Tegen die tijd zorgen we dat het draai boek er ligt, zodat we half oktober, begin november met Fitzorg van start kunnen." Oplossing De bedoeling is programma's te ontwikkelen voor ouderen en chronisch rieken, zoals astma-, cara- en reumapatienten, mensen met hart- en vaatziekten of oste oporose, die een oplossing bieden voor hun gezondheidsproblemen. Daarvoor worden een sportarts, een bewegingswetenschapper en fysiotherapeuten aangetrokken. De Stichting Sport Medisch Ad viescentrum. dat onder meer sportkeuringen uitvoert, moet op gaan m GGD Fitzorg. In de nu nog leegstaande ruimte op de begane grond in het GGD-gebouw aan de Van Hogen dorplaan, bij het NS- station Vlaardmgen-Oost, kan in de toekomst zowel aan fitness als conditietraining worden gedaan. Fitzorg moet de deelnemers be wust maken van wat zij nog wél kunnen. Van de Meer: „Als je je almaar concentreert op dingen die je niet kunt, zitje heel anders m je vel dan wanneerje kijkt naar wat je wél kunt. Als je dat uit bouwt, kom je in een positieve spiraal terecht en voel je je veel prettiger." Trend De trend is meer bewegen, consta teert de GGD. Van de Meer: „Meer lichaamsbeweging is in. Zo ziet de GGD een tweedeling ont staan tussen gezonde mensen die meer gaan sporten en mensen die met bewegen, bij wie gezond heidsproblemen op kunnen tre den. Deze groep willen wij achter de geraniums vandaan halen en de mogelijkheid bieden om hun situatie te verbeteren." „Door de vergrijzing neemt het aantal chronisch zieken toe; ou derdom komt met gebreken," stelt de directeur. „En dat mag zo min mogelijk leiden tot klachten. Dat is een belangrijke ontwikke ling voor de samenleving waar voldoende aandacht voor moet zijn." Dat leefstijlfactoren een rol spe len bij het ontstaan en verloop van chronische ziekten is bekend. Van de Meer toont een artikel waarin wordt ingegaan op het ef fect van lichamelijke activiteit, ro ken, alcoholgebruik en voeding op het verloop van chronische ziekten. „Dat is natuurlijk hartstikke inte ressant," zegt hy enthousiast. „Zo werkt lichaamsbeweging ook po sitief by depressieve mensen. Ik kan mij voorstellen dat we, als Fit zorg eenmaal loopt, contact zoe ken met het Riagg om met deze groep aan de slag te gaan." Een derde doelgroep waar de GGD zich op gaat richten zijn werknemers. Werkgevers die zijn aangesloten bij de Arbo-dienst van de GGD kunnen hun werkne mers in het centrum voor bewe ging en gezondheid laten fitnes sen. De eerste aanvragen voor de ze bedrijfsfitness zyn al binnen, weet Van de Meer. Ook ziet de di recteur voordelen in het thera peutisch aanbod van Fitzorg. „Vanuit de Arbo-dienst kan een bedrijfsarts een werknemer met blessure zo doorsturen naar Fit zorg. Daar kan hij een programma aangeboden krijgen waardoor hy niet in drie. maar in twee weken van zijn kwaal af is. En wie zou daar niet blij mee zijn?" Schiedam In hun onderzoek naar de gang van zaken rond sloopprocedures had de medewer king van ambtenaren van de Dienst Gemeentewerken beter gekund en gemoeten. Dat schrij ven de raadsleden Reuderink, Sii- jée en Schoenmakers in'bun ver- Door Pieter Vermaas Schiedam Veel mankeert er aan de gang van zaken rond net aanbesteden van sloop werkzaamheden in Schiedam. Op tal van punten constateren de raadsleden M. R. Reu derink, M. Siljée en Th. H. B. Schoenmakers gemeentelijke handelingen en procedures die afwijken van de gebruikelijke sloopproce- dure. Hoe zou het moeten gaan als de gemeente een gebouw wil slopen? De gemeente schrijft een bestek waarin de sloopwerkzaamheden en voorwaarden staan beschre ven. Vervolgens worden een stuk of vier aannemers afzonderlijk uitgenodigd. Zij vragen nadere inlichtingen en brengen daarna ieder een offerte uit. Daarna ma ken. de aannemers eventueel een sloopplan. Uiteindelyk gunt de gemeente een aannemer het werk, in principe de laagste in schrijver. In Schiedam is de methode van het verstrekken van inlichtingen verkeerd, schrijven de raadsleden in hun rapport. De 'Sehiedamse methode' houdt in dat de gemeen te een aantal aannemers op een zogenoemde 'dag van inlichtin gen' uitnodigt en met alle aanne mers naar het te slopen gebouw gaat. Daarna kunnen de offertes richting stadskantoor. „Het is evi dent dat dit de mogelijkheid tot het maken van onderlinge afspra ken bevordert," stellen de raads leden in hun rapport. Bij voorbaat schrijven ze dan: „Wij nemen ten stelligste afstand van de repliek dat het 'geen donder uitmaakt of ze het op die manier te weten ko men, want ze weten het toch wel van elkaar'." Het is slechts één van de kritiek punten. Een ander opvallend ver wijt is dat de aannemer die een sloopplan opstelt aityd het werk krijgt. Volgens de gemeentelijke sïoopprocedure kan, na een ge meentelijke beslissing tot stoop, een sloopplan worden gemaakt. Het kan worden opgesteld door de Dienst Gemeentewerken zelf, door een adviesbureau, of door een gecertificeerd sloopbedrijf. Gemeentewerken schrijft in de procedure: „Nota bene: dit bete kent overigens niet dat hiermede een preferentie bij de aanbeste ding wordt gekregen." De drie raadsleden kregen op een vraag echter te horen dat het nooit is .voorgekomen dat de opdracht voor het sloopwerk niet werd ver worven door de opsteller van het sloopplan. „Ergo," schrijven de drie, „er is een directe link tussen het mogen opstellen van een plan en het later uitvoeren van het werk." De sloop van het voorman gepohtiebu reau aan de Lange Nieuw straat m Schiedam moet onmid dellijk worden stopgezet. deprocedu res door de gemeente raad tegen het licht wor den gehou den. FütüDcnncs Oer Wel/Roer Dijkstra Zeer ernstig Het is een belangrijke conclusie, maar lang niet de enige. Zo ont dekten de drie dat de gemeente in het sloopbestek voor de school aan het Nyhoffplein sloopaanne- mer Mes vraagt om een aanvul ling van de offerte. De drie maken daaruit op dat hier sprake is van een 'zeer ernstige procedurefout'. De eerste offerte mag pas worden uitgebracht nadat de gemeente het bestek heeft geschreven „aan gezien een offerte een prijsaan- bieding is voor het uitvoeren van het bestek." Meer vreemds constateren de drie rond de offertes voorde sloop van de Nijhoffpleinschoot. Na de of ferte van aannemer Mes wordt veel later nog een aanbieding ge vraagd van Rijnmond Recycling, die veel hoger uitpakt. Op het mo ment dat de gemeente het bedrijf meedeelt dat van de offerte geen gebruik wordt gemaakt, is dit be drijf als onderaannemer van Mes al bezig met de uitvoering. De drie concluderen dat de gemeente met de tweede offerte-aanvraag slechts een 'doorzichtig mistgor- dijntje' heeft gelegd. Merkwaardig vinden de onder zoekers verder de rol die de stich ting Overflow speelt. Of beter ge zegd: niet speelt. Bij alle slooppro- jecten noemt de Dienst Gemeen tewerken zelf Overflow als 'voor waarde*. Overflow blijkt een zelf regulerende instantie van de branche te zijn, gevestigd in Schiedam. In een gesprek met ambtenaren van Gemeentewer ken merken de raadsleden tot hun verbazing dat die geen ken nis van de stichting Overflow heb ben. Op de sloopwerkvloer is ook het een en ander mis, constateren de raadsleden. Bijvoorbeeld de afwe zigheid van bewaking. Waar de gemeente in alle sloopbestekken opneemt dat er bewaking door of namens de sloopaannemer aan wezig moet zijn tot middernacht, wijst de praktijk anders uit. De drie hebben nooit beveiliging bij sloopprojecten waargenomen. Bo vendien staat er in de begroting geen post beveiliging. Op de werkvloer blijkt bovendien dat één persoon tegelijkertijd uit voerder, toezichthouder en beslis send persoon is. In hun rapport spreken de drie van een 'ongezon de en ongewenste' situatie. De Dienst Gemeentewerken plaatst daar tegenover dat aan de zijde van de gemeente drie keer de be treffende ambtenaar controleert. De rapporteurs vinden dit be paald niet voldoende. „Het geeft naar onze mening precies aan dat en waarom de procedure met on middellijke ingang moet worden aangepast," merkt het drietal op. Financieel zijn er ook grote ondui delijkheden rond desloopwerken. Zo bedroeg het door de raad ver leende sloopkrediet voor het pro ject Parkweg/Mgr. Nolenslaan 933.000 gulden. De aanneemprys van de sloper was echter slechts 174.500 gulden. De raadsleden vinden dit 'een bijzonder groot verschil'. Kan dit veroorzaakt worden door meerwerk of door overhead-kosten van de Dienst Gemeentewerken? Reuderink, -Siljee en Schoenmakers weten het niet: „De dossiers verschaffen geen inzicht in de eindafreke ning." Bovendien ontbreken ople- verformulieren. Extra geld In dit dossier ontdekken de drie ook pen gemeentelijke nota waar in de aanwezigheid van asbest wordt geconstateerd. Voor de ver wijdering moe! extra geld worden vrijgemaakt. Bewijzen voor de daadwerkelijke aanwezigheid van asbest komen er echter niet. De drie vinden geen enkel asbestsa- nermgsplan van een sloper. Dagrapporten van de verwijde ring ontbreken eveneens. Gemeentewerken heeft nog heel wat uit te leggen. De belangrijkste vTagen sommen de onderzoekers in hun rapport op. Een greep. Waarom krijgen we niet alle sloopdossiers te zien sinds 1986? Waarom krijgen we geen inzage in de eindafrekeningen om deze met de kredietaanvragen te kun nen vergelijken? Waarom worden ondeugdelijke sloopplannen überhaupt geaccep teerd? Wie bepaalt welk sloopbedrijf hetsloopplan schrijft? Waarom wordt het sloopwerk zonder uitzondering toegewezen aan de opsteller van het sloopplan? Worden alle documenten wel ge maakt? Waarom worden volumes niet gecontroleerd? Hoe geschiedt de oplevering en waarom wordt het opleverproto- col niet in het dossier opgeno men? Toch nemen de raadsleden op dit moment nog het wat formele standpunt in dat hun rapport slechts een concept is. Een mo mentopname. „Nog niet com pleet, nog niet afgerond, nog niet voldragen schrijven ze zelf. Uit de veelzeggende titel van het con cept-rapport blijkt echter dat zij hun conclusies al getrokken heb ben en geen spaan heel laten van beleid en procedures rond sloop werkzaamheden. 'Er is een Sloop je met ons genomen', luidt die ti tel. trouwelijke tussenrapportage. Op meerdere momenten onder vonden de drie een gebrek aan medewerking vanuit de Dienst Gemeentewerken.-In hun rapport staan de raadsleden uitgebreid stil bij hun contacten met het ambtelijk apparaat, zoals zij die ervaren hebben: Op 26 april verzendt Schoenma kers een fax naar Gemeentewer ken, waarin hij om duidelijkheid verzoekt. Die fax acht hij noodza kelijk, nadat hij op het stadskan toor enkele malen vergeefs heeft geprobeerd informatie te achter halen. Een reactie blijft uit. Een herinneringsfax op 8 mei levert de reactie van Gemeentewerken op dat er een misverstand in het spel moet zijn. Op 17 mei hebben de drie raads leden een afspraak met een amb tenaar. Al tijdens het gesprek con cluderen de drie „dat de Dienst Gemeentewerken niet de juiste pion naar voren had geschoven, omdat onze aandacht zich immers niet in. hoofdzaak op de sloopver gunningen richtte." Direct na dat gesprek leggen de drie een bnefle op het bureau van een andere ambtenaar. Daarop staan drie mogelijke data voor een afspraak. Een reactie blijft uit, zoals ook een herinneringsfax daarna geen antwoord oplevert. Uiteindelijk volgt op 7 juni een gesprek met twee ambtenaren van de hoofdafdeling Volkshuis vestingen Bouwkunde. Het wordt een moeizaam gesprek. De amb tenaren wijzen erop dat de direc teur Gemeentewerken uitslui tend toestemming voor het ge sprek heeft gegeven op voorwaar de dat dit 'het eind van de lijn' zou zijn. Hun argument luidt: er is geen budget om tijd voor gesprek ken als dit op te boeken. Het ver strekken van informatie betekent immers advieskosten aan de raad en diezelfde raad had er in het verleden juist bezwaar tegen ge maakt dat deze kostenpost stel selmatig werd overschreden. In dit gesprek van 7 juni vragen de drie of ze een of twee complete dossiers van sloopzaken in mogen zien. Daartegen worden grote be zwaren geuit. Uiteindelijk mag het dan toch, op voorwaarde dat de dossiers vooraf worden ge schoond. Geen wedstrijdje Zo moeizaam als het contact met Gemeentewerken verliep, zo op vallend gemakkelyk kwam de sa menwerking tussen raadsleden van PvdA en CDA tot stand. Op vallend, omdat het samenwerking betreft tussen de grootste coalitie partij (PvdA) en de grootste oppo sitiepartij (CDA). Een samenwer king die zelfs leidt tot een 'strikt vertrouwelijk' rapport, dat niet bestemd is voor andere fracties in de raad. Die samenwerkinggroeide op na tuurlijke wijze, schrijven Reude rink. Siljée (beiden PvdA) en Schoenmakers (CDA) in hun tus senrapport. De aanleiding was een vergadering van de raads commissie voor stadsvernieu wing, volkshuisvesting en com municatie op 17 april 1996. Op de agenda stond ter kennisname een bouwplan voor de locatie van het voormalige politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. Uiteindelijk bleek er vreemd genoeg nog geen sprake te zyn van een bouwplan, maar slechts van een sloopplan. Verder riep het vragen op dat het sloopplan was opgesteld door een sloopaannemer en verwees naar een gemeentelijk bestek - waar in de gemeente omschrijft wat, en op welke voorwaarden, gesloopt moet worden - dat niet aanwezig bleek. .Alle drie waren van plan de gang van zaken nader te bekij ken,schrijven ze in hun rapport. „Gesteld voor de keuze dit onaf hankelijk te doen en er een wed strijdje investigferen van te ma ken of de krachten te bundelen, werd voor het laatste gekozen." Woensdag 24 juli SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. Zomerpop- workshop, 17.00-18.30u. Aerobic, 20.00-21.00u. VLAARDINGEN Broekweg 76. Spreekuur Nationale Kuurstakmg, 19.30-20.30u. ROTTERDAM Zaal DeUnie. NeslWORKmdeUme. Wijnhaven en Leuvehaven. Black Box, ll.00-17.00u. The Act. Jam sessie, 21.00u. Donderdag 25 juli SCHIEDAM Hof van Spaland Jeugdland: creati viteit, lO.OOu. ookop het Dr. Wibau tplein, 14.00u. Marconistraat. Sport en spel, 10.15u. ook op de Maasboulevard, 14.15u. Wijkcen trum De Erker. Pergamo, 13.00- 15.00u. Bndge, 19.00u. Klaveyas- sen20.00uGrote Kerk. Lunchcon cert, 12.45-13.15u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15u. ROTTERDAM LOTUS-winkel Pannekoekstraat 101: Wat is New Age-muziek? Een muzikale lezing, 20u. Zaal De Unie. NesTWORK in de Unie. Wijnhaven en Leuv ehavenBlack Box.ll-17 u ROTTERDAM Calypso 1: 'From dusk till dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso2: "Richard lir (16)dag. 6.45-9.30.Ca- lypso 3: The Birdcage' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso2Riks- bioscoop: 'Father ofthe bnde2' (af) dag.12.45-3.30Cinera m a 1:Mis sion: Impossible' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Down Pe riscope' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Nick ofTïme' (12) dag. 6.45-9.30, Cinerama 4: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Critical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Mis sion: Impossible' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag 2-4. The Living Sea' (al) dag. 1-3. The Rock' (16) dag 7.15. 'Mission: impossible'(12) dag. 5-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): 'Pnscilla, queen ofthe desert'do. 'Ja de' vr. 'Smoke'za. 'De Vliegende Hol lander' zo. 'Secret Wedding' ma. 'Li ving in Oblivion' di. 'Chunking Ex press' wo. Lantaren 2: 'Dos Crimi- nes' (16) dag. 10. Venster 1: 'Dead Man' (al) dag. 9.30. Venster 2: 'Pa ns Texas' (16) dag. 9.45. Lumière 1: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15lumïère 2: 'It takes two' (al)dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè- re 3: 'Het monstervan Loch Ness' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Spy Hard' (a!) dag. 9.30. Lumière 4: 'Primal Fear' (16) dag. 6.45-9.30, Pathé 1: The- Rock' (16) dag. 12.40-3.35-6.30- 9.25. Pathé 2: 'Never talk to stran gers' (16) dag. 12.05-2.30-4.55- 7.20-9.45. Pathé 3: Things to do in Denver1 (16) dag. 6.55-9.30. Pathé 4: 'City Hall' (16) dag. 12.50-3.50- 6.40-9.30. Pathé 5: 'Sr'Hard' (al) dag. 11.50-1.55-4-6.05-8.10- 10.15. Pathé 6: 'Up close and per sonal* (al) dag. 6.35-9.20. Pathé 7: Vampire in Brooklyn' (16) dag. 12.00-2.25-4.60-7.15-9.40. Rex: 'Smalltown Girls' 'Cattails' (18) dag. vanaf 12.00. NachtvoorsteUingen: Lumière 1: The Rock' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2:'Mission: Impossible'(16) vr.za. 00.15, Lumière 3: 'Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Pnmal Fe ar'(16) vr.za. 00.15. Kindermatinees:Cinerama3: Ba be' (N) dag. 1.15-4. !max: Toy Story' (N) dag. 11.30, Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) dag. 11.40-1.45-3.50. 'A Goofy Movie' IN) dag. 12.20-2.25- 4.30, informatie over bezorging van de krant: maandagt/m vrijdag van 18.00 tot 19 00 uur ffiSSTES* zaterdag van §5 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 - 4004 444 Rotterdams Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3