19 Ferry de Haan weer productief Feyenoord hondsmoe in Hattem Snelwandelrecords sneuvelen bij de vleet Michel Zanoli mocht wat later komen Hoofdrol voor Jan Naterop bij Tridents a* Bombarda op schot Griekse spits voor Vitesse Dutch Open voor McNuity Post snelste in Almkerk Twee Nigerianen op proef bij Sparta Venijn en verbetenheid op sfeervol Los Bigotes Hermes dendert voort Trotman op schot SMC'er Ran overleden Rotterdams Dagblad Maandag 29 juli 1996 Algrange Mariano Bombarda voelt zich snel thuis bij zijn nieu we werkgever, het Franse Metz. De van Groningen overgenomen spits scoorde zaterdag twee keer in de oefenwedstnjd tegen Ander- lecht, 3-2. Anderlecht kwam m het oefenduel in het Franse Algrange met 0-1 voor dankzij Preko. Na de gelijkmaker van Traoré volgden nog voor rust de doelpunten van Bombarda, die Metz dankzy een clausule in het contract slechts 1,75 miljoen gulden kostte. Na de rust wist alleen Anderlecht-speler Selymes nog te scoren. Arnhem Vitesse heeft de 23-jari- ge Griekse spits Nicolas Macias aangetrokken. Macias, afkomstig van OFI Kreta, tekende een vier jarig contract bij de Arnhemse eredivisieclub. Macias werd het afgelopen sei zoen met 18 doelpunten topscorer van de Griekse competitie. Hy speelde inmiddels 32 interlands. Macias voegde zich gisteren bij de spelersgroep, op trainingskamp in Zeeland. Over de transfersom worden geen mededelingen gedaan. „Maar het loopt in de ettelijke miljoenen," aldus een woordvoerder van Vi tesse, die Macias omschreef als een type Gillhaus. Hilversum Mark McNuity zorg de op de 72e editie van het goif- toernooi om de Dutch Open voor een primeur. Voor het eerst won een speler uit Zimbabwe. Titel verdediger Scott Hoch uit de Ver enigde Staten verzuimde op de laatste hole voor het clubhuis een putt van twee meter te maken, waardoor de play-off uitbleef en McNuity de hoofdprijs van 265 000 gulden kon incasseren. Rolf Muntz werd na een ronde van 71 slagen (par) op de slotdag alsnog de beste Nederlander op de Hilversumsche. Hij eindigde op de 37e plaats. Amateur Maar ten Lafeber kon de fraaie ronde van 65 slagen, zes onder par, niet herhalen. Omringd door honder den mensen liet de 21-jarige Eind- hovenaar een laatste ronde van 77, zes boven par, noteren. Daar door kwam hij op de 44e plaats te recht, één slag achter Muntz, Pro fessional Joost Steenkamer werd 67e en laatste met 290 slagen. Voor Mark McNuity was het de veertiende toernooizege op de Eu ropese Tour sinds hij in 1977 pro fessional werd. Vorig jaar speelde de 42-jarige golfer uit Zimbabwe slechts vier toernooien. Privépro- blemen leidden zijn aandacht van de golfsport af. Dit jaar heeft Mc Nuity zijn doel al bijna bereikt. „Ik wilde drie toernooizeges beha len en ik heb er al twee binnen. Begin februari won ik ook al de Pro-Am in Sun City, Maar met de ze zege ben ik nog gelukkiger. De Sun Dutch Open is één van de be tere toernooien op de Europese Tour." Rolf Muntz had in Hilver sum graag zijn eerste toernooi op de tour willen winnen, maar kwam ,niet in de buurt van een topklassering. Met 281 slagen, drie onder par, speelde hij een zeer evenwichtig toernooi. „Na tuurlijk had ik graag willen pie ken, maar voor mij telt het gemid delde van het hele seizoen." Almkerk Tommy Post is win naar geworden van de Lus van Almkerk. De Brabander was ont snapt met de noorderling Henk Tissing en Robert de Poel. De Dordtenaar won de leidersprijs, maar moest lossen, nadat in de fi nale het peloton dichtbij was ge komen. Met nauwelijks vijftig meter voorsprong op de groep, waarvan Rob Sienders de sprint won, versloeg Post zijn overgeble ven medevluchter. Buitenlands voetbal Zwitserland Lausanne-Servette 1-2, Lugano-Sion 1-1, Luzem-Neuchatel 2-2, Young Boys-Basel 2- 2 Neuchalel 4-10 Basel 3- 4 Grasshoppers 3- 8 Lausanne 4- 4 St Gallen 3- 7 Young Boys 4- 4 Zünch 4- 6 Luzern 3- 3 Servette 4- 5 Lugano 4- 2 Ston 4- 5 Aarau 4- 1 Sportprijsvragen Toto30 2-3-2-3-3-2-2-1-1-1-1-1 Lot Lu 30 1-3-3 23 20-3, RescrvcgOutl la Cyfetspel 827009 Duitse lotto 2-6-13-26-32-34 Reservegetal 16 Supergetal 7 Spel 77 7799063 Super6 011123 Belgische lotto 10-17-20-27-31-37 Reserve- getal 4 Joker 7093938 Rotterdam Sparta heeft twee Nigerianen op proef. Zaterdag trainden ze voor het eerst mee. Het gaat om een 18-jarige verdediger en een 19-ja- rige middenvelder. Beiden kwamen uit voor een vertegenwoordigend elftal. ,X)e eerste indruk is goed," zegt Henk ten Cate, die beiden vandaag nog wil testen voordat hij besluit ze morgenavond te laten opdraven m het oefenduel met Reimers- waal in Zeeland. Verder verwacht Sparta deze week tot overeen stemming te komen met Marillo, de Braziliaanse voorstopper. „Hij is betaalbaar," is alles wat Char les van der Steene van hem weet. „Hoeveel hij moet kosten, vreet ik echter nog niet. Dat moeten we deze week met zijn zaakwaarnemer bespre- k aldus Sparta's commercieel directeur, Sparta, dat woensdagavond in en tegen Temeu- zen oefent, speelt zaterdag (aanvang 19.30 uur) ook nog op het Kasteei vriendschappelijk tegen Betis SeviUa, de nieuwe club van Finidi George. Hattem.— De voorbereiding zit er voor even op. Het was Feyenoord gisteren af te zien m Hattem, waar de ploeg van trainer Ane Haan de laatste wedstrijd na een week trai ningskamp afwerkte. 0-8. Feyenoord is moe, verdediger Cle mens Zwijnenberg gaf het toe. De Twent stond door een blessure aan.de kant, Henk Fraser maakte weer zijn opwachting, maar moest al na twaalf minuten geblesseerd het veld ruimen voor George Boa- teng. Mede vanwege zijn blessurege- voeligheid heeft Sparta besloten af te zien van een mogelijke komst van Fraser. Met de fysieke gesteldheid van Rob Alflen acht Sparta het risico te groot van twee spelers, die mogelijk niet het ge hele seizoen volledig fit zullen zijn. „We zijn na tien dagen echt aan het einde van ons Latijn. De pijp is leeg. Dat zie je op het veld terug aan de slordigheidjes. Het is maar goed dat we nu een dag rust heb ben. eind van de de week moeten we nog naar Kazachstan." Feyenoord blijft een publieks trekker op de Veluwe. Fanaten in overvloed en ze komen ook altijd. Afgelopen week zesduizend m Apeldoorn, gisteren weer 4500 in Hattem. Feyenoord was in het eerste half uur niet vooruit te branden tegen de derdeklasser. Gaston Taument kwam niet voorbij zijn tegenstan der en aan de andere kant was Henk Vos schynbaar in verwar ring gebracht door het feit dat Hattem twee nummers twee had opgesteld. Hij maakte ook weinig klaar. In de spits bewees Henryk Larsson dat Feyenoord nog steeds smacht naar een scorende spits, ondanks zijn drie treffers. Larsson volhardde langdurig in het missen van de mooiste kan sen, waardoor Hattem tot de 31e minuut de nul kon vasthouden. Toen kopte Larsson een verre pass van Jean-Paul van Gastel knap in. Een minuutje later maakte nieuwkomer Kees van Wonderen het tweede doelpunt. Maar de Hattemse terugval bleef uit. In de tweede helft kon Feye noord het sombere beeld nauwe lijks opfleuren. Pas in het laatste half uur, toen lichaam en geest bij Hattem het niet meer zo vaak eens waren, scoorde Feyenoord ineens aan de lopende band. Lars son schroefde zijn totaal op tot drie, de Ghanees Patrick Ailotey deed er maar dne kwartier over Henk Fraser: na twaalf minu ten afgehaakt, Archieffoto Cor Vos om tot die produktie te komen. De Argentijn Pablo Sanchez mocht zich ook een keer laten bejubelen. Opstelling Feyenoord: De Goey, Fraser {12 Boateng), Koeman. Claeys, Graff, Van Wonderen, Van Gastel, Van Bronckhorst (46 Sanchez), Taument, Larsson, Vos (46 Ailotey) Door Ane Bevaart Oudenhoorn En weer was Ferry de Haan de grote man bij Excelsior. Maar liefst vijf keer scoorde hij tegen de zondag vierdeklasser OHW uit Oudenhoorn. In de eerste helft pro duceerde De Haan als schaduwspits een zui vere hattrick. Na rust stond hij in de punt van de aanval en maakte hij nog eens twee tref fers. Mede hierdoor won Excelsior, dat zeker niet groots speelde, ook de derde wedstrijd in de oefenreeks. Het werd uiteindelijk 0-8 (rust 0-3) op Voorne-Putten. De Rotterdammers traden niet aan op volle oorlogssterkte. Er kampten nogal wat spelers met blessures: Prince PoIIey (knie), Ali Fattouchi (hiel), John Schuur- huizen (achillespees), Bjom Meeuwsse (schouder) en Jimmy Simons (gekneusde teen). Daar entegen maakte Miroslav 'Mick ey' Stefanovic zijn debuut voor de Kraüngers. Indruk maakte de spits allerminst „Maar dat is met verwonderlijk," aldus trainer Hans van der Pluijm, „als je niet scherp traint, kun je ook niet scherp spelen." Het spel van de eerste divisionist bleef vooral aan het begin van de tweede helft onder de maat. „In de eerste helft ging het aardig," zei Van der Pluijm. „Ik zag hele goeie dingen. Na rust zakte de concentratie weg. Te veel spelers gingen uit de positie lopen. In plaats van de bal tydig naar voren te schieten, liepen ze zelf naar vo ren. Op dat moment was de orga nisatie weg. De tegenstander bleef lekker achterin hangen en kon ons zo makkelijk opvangen. Als je niet negentig minuten lang geconcentreerd blijft, vraagje om Miroslav 'Mickie' Ste fanovic (m) maakte zijn debuut bij Ex celsior. De voormalige spits van Vo- lendam kwam één helft in actie tegen de amateurs van vierdeklasser §jf OHW. Hij mis- te duidelijk A wedstrijdrit- ■X&ht, me. Foto John de Pater problemen. Ik denk dat de minde re fase te wijten was aan de veran derde veidbezetting en gretig heid. Al met al ben ik niet onte vreden over het resultaat." Excelsior kwam na Gouda (2-8) en Volendam (1-2) dus voor de derde keer in de voorbereiding tot winst. Afgelopen vrijdag zou een jeugdteam van Feyenoord als sparringpartner fungeren, maar omdat er geen veld beschikbaar was, ging de wedstrijd niet door. In Oudenhoorn werd weliswaar dc hoogste overwinning behaald tot nu toe, maar overtuigend was het zeker niet. De voorhoede was in de eersté helft vrij onzichtbaar. Stefanovic miste duidelijk ritme en de vleugelspelers Raymond de Waard en Remco Heerkens waren niet gelukkig in hun acties. De achterhoede maakte onder lei ding van Ben Spork en Michiel Sol een betrouwbare indruk. Maar de belangrijkste troef van de Rot terdammers was toch opnieuw Ferry de Haan. De voormalige centrale verdediger van SC Feye noord scoort er lustig op los. „Het is een perfecte, nuchtere jongen," prijst Van der Pluijm hem. „Hij is altijd met het spelletje bezig en zal in het veld nooit schelden. Niet tegen de scheidsrechter, en niet tegen zijn medespelers. Het ziet er nu allemaal goed uit, maar we moeten voorzichtig zijn. Com petitiewedstrijden zijn natuurlijk heel anders dan oefenwedstrijden tegen amateurs. In de competitie gaat ook de druk een rol spelen. Het is afwachten hoe hij daarmee omgaat." OHW-Excelsior 0-8 (0-3). 9 Feny de liaan 0-1, 26 Ferry de Haan 0-2, 43 Ferry de Haan 9-3,73 Ton van Bremen 0-4,75 Sjaak Polak 0-5, 73. Ferry de Haan 0-6,85 Feny de Haan (penalty) 0-7,87, Ben Spork 0-8 Opstelling Excelsior: Zegers, Allach, Spork, Sol, Van Berkum, Comad {Ryaara), De liaan. Van Bremen (De Waard), Heer kens (Hertog), Stefanovic (Maximiliano). De Waard (Polak) Rotterdam Nu de competitie in de hoofdklasse honkbal stilligt, probeert Neptunus-werper Hariy Koster in vorm te blijven door uit te komen voor Tridents, het scha- duwteam uit de overgangsklasse. Maar in de thuiswedstrijd tegen Robur'58 wierp Koster slechts tien ballen. Daarna stapte hij van de heuvel omdat hij problemen had met zijn werparm. Roy van de Peppel gooide de wedstrijd uit. Neptunus won met 10-7. Robur hielp daarbij een handje. Niet meer dan twee van de tien door Neptunus gescoorde punten kregen het predicaat verdiend. Ook een dag later zegevierden de Rotterdammers, nu met 8-9. Een hoofdrol was er in defensief op zicht voor rechtsvelder Jan Nater op. In de thuiswedstrijd was hij samen met Vincent de Heer met drie uit vijf ook al de beste Tridents-siagman. In de eerste klasse deelde Rotter dam Orioles de punten met Fly ing Petrels. Thuis verloor Orioles met 6-11. Gisteren nam het via 10- 8 revanche. Al kwam de 7-0 voor sprong uit de vierde inning nog in gevaar en was het in de achtste in ning nog 8-8. Zaterdag was Jeroen Hollander met 6-3-14-6 verliezend werper. Zondag gooiden Borg van Katwijk de eerste zeven innings 3-6-7-3 en maakte Jeroen Hollan der het de laatste twee innings af. Gershwin Hernandez sloeg een home run. Gisteren stond Geul Techniek Feyenoord In de achtste inning met 7-1 voor. Maar verloor nog met 10-7 van het schaduwteam van Twins. Coach Henk van 't Klooster had na afloop dan ook geen verklaring voor de plotselin ge ommezwaai. „Net een donder wolk op een mooie zomerdag." Ook in de uitwedstrijd was Feye noord al met 17-7 ten onder ge gaan. Door Arie Bevaart SpijkenisseHet lijkt eerder zelf kastijding dan sport. Welbewust kiest de atleet voor een spasmodi- sche tred in plaats van een soepe le cadans. Snelwandelen, eigen lijk is het een tegenstrijdigheid in woorden. Wandelen is namelijk een vorm van ontspanning zonder noemenswaardige inspanning. Snelheid is hierbij een bijzaak. Wandelen is en blijft wat het is, geestelijk grasduinen. Met een karakteristieke heupwiegende stijl wordt de grens tussen wande len en lopen gezocht. Een grens die zo dicht mogelijk benaderd, maar niet overschreden dient te worden. Maar snelwandelen is meer dan hersengymnastiek, zo als de Deen Jacob Sorensen en de Belg Dirk Nicque op respectieve lijk de dertig kilometer en de twee uur zaterdagavond op sportpark De Brug in Spijkenisse toonden. Op de baan van atletiekvereni ging Spark lieten zij hun fenome nale conditie zien. Er sneuvelden heel wat Neder landse veteranenrecords eergiste ren. Hans van der Knaap, secreta ris van de organiserende Rotter damse Wandelsport Vereniging (RWV), was derhalve een content mens. „De opzet van de wedstrij den was om zoveel mogelijk re cords te breken," zei Van der Knaap. „Daarom hebben we de wedstrijden ook 's avonds gehou den. Dan zijn de weersomstandig heden ideaal." Beperkt Het deelnemersveld was ook be wust beperkt gehouden, maar ge varieerd was het wel. Uit België, Luxemburg, Denemarken en Duitsland kwamen snelwande laars naar de recordwedstrijden in Spijkenisse. Het resultaat loog er niet om. Jacob Sorensen brak zowel het Deense nationale record op de dertig kilometer als op de twee uur. Gok de lijst met Neder landse veteranenrecords was in drukwekkend. Nico Schroten (RWV) scherpte het Nederlands veteranenrecord op de twintig ki lometer en de twee uur aan. Bij de vrouwen verbeterden Maiica On- os, Marleen Radder en Annie Montenegro (allen RWV) de Ne derlandse records op de drie en vijf kilometer. Uitslagen recordwedstrijden snelwande len op de baan: 30 km mannen: 1 Jacob Sorensen 2 26 43,4, 2 Dents Franke 23150,9,3 Pedro Huntjes 2 45 48,2 2 uur senioren: 1 Dirk Nscque 25 833 meter. 2 Jacob Sorensen 25 098 meter, 3 Half Rose 24 487 meter 2 uur veteranen: 1 Nico Schroten 20 S85 meter, 2 Philip Krul 20 630 meter, 3 Hans van Wakeren 19 276 meter 5 km vrouwen 1 Marica Onos 2811.3. 2 Marleen Radder 29 31,8, 3 Anrne Mon tenegro 34 209 Door Hans van Houdt HeflevoetsHiis Michel Zanoli won zaterdag in KeÜevoetsluis de plaatselijke wielerronde dank zij de organisatie, want eigenlijk stond de Amsterdammer te laat aan het vertrek om te mogen op stappen. Luttele uren voordat de renners van start zouden gaan, had de 28-jarige prof, ooit wereld kampioen bij de junioren - tien jaar in Casablanca - nog contact gezocht met de vraag of hij wel kom was en zo ja, 'of ze dan even op hem wilden wachten.' Thuis, met niets om handen omdat hij was verstoken van een startbewijs voor het Spektakel van Sleenwijk, had hij verveeld vanachter het raam geconsta teerd dat het Tegende. Een blik op teletekst had hem geleerd dat het weer in Zuid-Holland beter was. Dus besloot de prof, die rijdt voor de bescheiden Franse for matie Force Sud, in Helle- voetsluis met elite-renners zon der contract te gaan rijden. Hoog nodig, beweerde Zanoli, omdat hij dit jaar nog geen cent van rijn ploeg zou hebben ontvangen. Waarom hij niet aan profcriteri ums mee mocht doen, kwam er niet helemaal uit. „Ik ben verle den jaar een paar maal door de slag heen gereden," beweerde hij. „Nu willen zij mij niet meer hebben." Meer lijkt het er op dat matchma ker van de profcriteriums, Gerrie van Gerwen, hem links laat lig gen omdat Zanoli meer dan re gelmatig bij de amateurs mee doet Hoe dan ook, in zijn snelle bolide had Zanoli zich naar Voor ne-Putten gerept, waar jury en organisatie inderdaad het tijdstip van de start wal voor hem hadden opgeschort. Voor het hoofdnum mer hadden zich maar 31 cou reurs aangemeld, zodat iedere versterking van het rennersveld welkom was. Blessure Nadat Eric Stam was uitgeraasd, ontsnapte Zanoli in gezelschap van Spijkerasser Arthur Faren- hout De man uit de streek wordt geplaagd door een hinderlijke blessure, is daardoor niet in goe de doenwaardoor nog zeven cou reurs gelegenheid kregen om aan te sluiten. Daarbij een andere streekfavoriet Jan Goedendorp, die tijdens de koers verbaal zijn ongenoegen over de wijze waarop Zanoli hem bejegende, ventileer de. Ook Maurice Barendse was een van de aansluiters. De Westlan der zou evenals Goedendorp er in slagen om in de finale m gezel schap van Zanoli te ontsnappen. Kort kwamen nog Arthur Faren- hout» Martin Schouten en Capel- lenaar Paul van Dongeren, die volgend seizoen de Westlandse Van Vliet-ploeg verruilt voor de Gelderse Europolis formatie. Dit drietal kreeg, terwijl er nog maar een geringe achterstand was te overbruggen onderling onenig heid, waardoor rij terugvielen. Hoe het wel moest gaf doorzetter William de Wolf aan, die wel los kon komen van de achtervül- gingsgroep. Op afstand moest de 35-jarige Rotterdammer echter toezien hoe op eenvoudige wijze Michel Zanoli op de meet de snel ste sprinter van het leidende drietal was. Het leverde hem na Castrieum de tweede zege van het seizoen op. Bij de eydosportieven won een echte ex-prof Johnny Broers, Hij was de snelste uit een kopgroep van vier. Marco Storm koos in de Cl-fïnale bij Los Bigotes voordejuiste tactiektegen Christian Weymars- hausen. Foto Peter Molkenüoer Door Roland van Wageningen Schiedam Op het eerste gezicht staat niet de ten nissport, maar de gezelligheid op het hoogste plan tij dens het open toernooi van Los Bigotes. Het sfeervol le park aan de Prins Bernhardlaan in Schiedam is in verband met 'Atlanta' in een Amerikaans jasje gesto ken. Boven de toegangspoort staat 'Los goes Ameri ca' te lezen, in het clubhuis geven Marilyn Monroe en James Dean acte de presence. En verder: een Cadil lac en veel sterren en strepen. „Onze club is een pure gezelligheids vereniging," zegt Herman Sehouwink van de feestcommissie. .Aanvankelijk organiseer den we een groot feest en was het tennissen bijzaak." Maar de tijden zijn veranderd. Ook bij Los Bigotes is tennissen tegenwoordig een serieuze aangelegen heid voor fanatici, zo blijkt tijdens de finale vrouwen- dubbel-D tussen Marcia de Klerk/Birgit van der Knaap (van de thuisclub) en Brenda Deegeling (VLTC) en Sylvia Blom (ROVS). Venijn (volleys op het lichaam gemikt) en verbetenheid ('Ik sla straks haar bril doormidden!') typeren het duel. Van der Knaap (37), die met De Klerk de boot ingaat (4-6,0-6), heeft er even flink de pest in. „Onze tegen standers waren wel erg goed, hoor. Toch geloof ik dat mijn partner zich een beetje heeft gespaard." Marcia de Klerk, de 28-jarige heldin van Los Bigotes, treedt ook aan in de enkelfinale Dl, maar vergeefs. José Zwitserlood van TV Poortugaal wint met 7-6,7-5. Linda Leehle boekt zelfs twee maal succes. De Holy- speelster grijpt met Sander van der Rruijk de zege in het gemengd dubbel-C én wint het enkelspel C2. Sensatie dreigt in het mannenenkel C2r want de ge doodverfde favoriet Richard van den Berg laat wel erg lang op zich wachten. Juist als de wedstrijdlei ding besluit de eindstrijd te verplaatsen, verschijnt Van den Berg, de onschuld zelve, ten tonele. Zijn en tree is kenmerkend voor zijn spel: laconiek en non chalant, maar haarscherp getimed. Slechts een en kele keer trekt de 18-jarige Vlaardinger de wenkbr auwen. op, verbaasd over een onnodige misser. Moei teloos speelt bij zich tegen Eric Zoetmulder van TSN naar rijn vijfde zege van het seizoen: 6-3.6-3 In de -op papier - meest interessante finale, de mannenenkel Cl, stuitte Marco Storm op Christian Weymarshausen. Storm werd vier weken geleden in de kwartfinale op ROVS door Weymarshausen (16) afgeranseld en daarvan had de 28-jarige TSF-speler het een en ander opgestoken. „De backhand van Christian is stukken zwakker dan zijn forehand," weet Storm. „Daarom speelde ik steeds diep op zijn backhand en kon hij niet de aanval zoeken." De tac tiek leverde de linkshandige Storm zijn eerste zege deze 2omer op: 7-6 (13-11), 3-6,7-6 (7-5). Sch-'edamNog altijd heeft Hermes DVS grote hoop op de landstitel in de hoofdklasse. De cricketers ver sloegen gisteren op Harga het Amsterdamse ACC (288/2-177 all out) en voeren nog altijd samen met stadgenoot Excelsior de ranglijst aan. Niet meer dan vier Schiedammers kwamen aan bat, een ongekende luxe. Henk Kornet ging run out met 14 runs achter zijn naam, maar daarna voerden Ja sper Beyei (64) en Roger Bradley de score sterk op. De Nieuw-Zeelander scoorde zelfs een nieuwe een- j tury: 120, waaronder 10x4 en 2x6. Bradley heeft deze zomer een gemiddelde van 105 runs achter zijn naam staan. Na het vertrek van Jasper Beyer kwam Nick Statham nog tot 71 (ongeslagen) runs. Zijn innings j bevatte drie vieren en twee zessen. In het veld moesten de Hermes-fielders lange tijd wachten op het eerste wicket. Aponso (38) en Veile- i koop (36) verdedigden hun wicket, maar raakten ver achterop in de jacht op het rungemiddelde. Beide ACC'ers gingen run out, waarna alleen Knüpfer (29) nog loskwam. Ook hij ging echter run out HaarlemEmerson Trotman speelde jarenlang voor het Haarlemse Rood en Wit. Gisteren was de West-In dische cricketer, inmiddels al meer dan tien jaar bij Excelsior, weer even terug op vertrouwde bodem. Hij was met 70 runs meteen topscorer. Onder leiding van Trotman en Dennis Gouka (51) zetten de Schiedam mers een -reore van 223/9 neer. Dat was te veel ge vraagd van Rood en Wit, dat op 157 strandde. Met een partnership van 85 voor het vierde wicket vormden Trotman en Gouka de ruggegraat van de Exeelsior-mnings. Marcel Schewe (31) en Marc At kinson (27) gaven de Schiedamse slagbeurt een nog beter aanzicht. Schewe werd net als Jacob-Jan Es- meijer (1) en de te elfder ure opgeroepen invaller Jan Westland (1, gevangen op de enige bal die hij kreeg) ingerekend in de laatste over van Nieuw-Zeelander Stead die 4 voor 56 in 13 overs bowlde. Rood en Wit deed daarna een goede poging om het Exceisior-totaal te naderen Edward van Haasteren (26 m 87 ballen) en Feiko Kloppenburg (63 in 85 bal len) stuwden de Haarlemmers naar een goede tus senstand. Maar toen sloeg Erik Dulfer toe. De aan voerder rukte met het vertrek van Kuylman (2) en Stead (6) het hart uit de Rood en Wit-innings. Schiedam Op 60-jange leeftijd is vrijdag SMC'er Evert Ran overleden. Hij werd onwel tijdens de feest avond die de Schiedamse voetbalclub hield ter gele genheid van het nieuwe voetbalseizoen. Ran over leed later in het ziekenhuis. Hij speelde in de ja- ren'60 in het eerste elftal van SFC, één van de clubs waaruit SMC is voortgekomen. De laatste jaren maakte Ran zich 's zondags verdienstelijk als gast heer van de scheidsrechters. De overledene wordt woensdag om 12.00 uur gecremeerd in Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3