17, m m Frank Tomeï staat zich soms te schamen achter de bar i i t» Lijst op transport gezette jongens gaat na 53 jaar leven de -■ÊUÈ Maassluis kapt bomen zonder vooraf bewoners te informeren Koninklijke onderscheiding voor Rietje 'Lentefeest' Konings 'Ik heb dingen geprogrammeerd waarvan ik dacht: kunnen we dit wel maken?' 0 209 iïïï&të'V Aangehouden voor moord Rotterdams Dagblad Zaterdag 10 augustus 1996 MaassluisBewoners aan de Ple vierstraat in Maassluis zijn boos op de gemeente die zonder ken nisgeving vooraf een rijtje bomen heeft gekapt. De hoge populieren stonden rond het gymnastieklo kaal aan de Leeuwerikstraat en moeten wijken voor nieuwbouw- plannen op de voormalige school- locatie. Hoogstverbaasd waren de omwo nenden toen zij deze week mede werkers van plantsoenendienst de zaag in 'hun1 bomen zagen zet ten. „Zo te zien waren die bomen niet ziek en leverden ze geen ge vaar op. De voorgenomen sloop van het gebouw kan ook niet in het geding zijn, want daar is naar myn weten nog geen datum voor vastgesteld," vertelt bewoner J. R. van Savooyen. Hij vraagt zich af of de gemeente zonder een vergunning en zonder enige aan wijsbare reden bomen mag kap pen., „Want nu heb ik uitzicht op een kaal gebouw in plaats van mooie grote bomen." Woordvoerder I. van Eijk erkent dat de gemeente een fout heeft .gemaakt. „We horen vooraf altijd een advertentie in een krant te plaatsen dat er een kapvergun- ning is afgegeven. Hiertegen kun nen mensen bezwaar maken. Dat is in dit geval niet gebeurd, waar schijnlijk omdat de afdeling Groenvoorziening deze populie ren niet waardevol acht voor de stad. Het zijn snelgroeiende bomen. Bij een mooi oud exem plaar, zoals in het Vondelpark, wordt wel alle zorgvuldigheid be- tTacht, We zoeken dan naar ande re oplossingen by eventuele nieuwbouwplannen, Besloten wordt dan tot verplaatsen In plaats van kappen, of er wordt om heen gebouwd." Dat de bomen voor de bewoners wel van waarde zijn, begrijpt de woordvoerder. „Maar in dit geval konden we niets anders. Ze ston den te dicht tegen het gebouw, waardoor ze bij de sloop bescha digd zouden raken. Dan zouden ze alsnog gekapt moeten worden. Ik denk daarom dat de bewoners ook weinig kans hadden gehad in hun strijd voor behoud van de po pulieren, als er wél een adverten tie in de krant had gestaan. De ge meente heeft duidelijke argu menten waarom ze weg moeten." De sloop van het gymnastieklo kaal start 19 augustus. Een defini tief plan voor woningbouw op de ze plek is er nog niet; daarover buigen de ambtenaren zich nog. De omwonenden kijken dus nog zeker een halfjaar tegen een kale vlakte. Woordvoerder Van Eijk: „Maar als de woningbouw klaar is, zorgen we hoe dan ook dat er weer groen komt." Schiedam Rietje Konings- van Dijk, oprichtster van de Stichting Lentefeest in Schiedam, is benoemd tot Rid der in de vyfde graad van de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding werd haar gistermiddag uitge reikt door burgemeester R. Scheeres tijdens een, intiem feestje aan boord van de ms. Lentefeest Rietje Konings kreeg de on derscheiding omdat zij als op richtster van de Stichting Len tefeest reeds 25 jaar voor deze dub actief is. Ook daarvóór was zij al betrokken bij het wel zijn van de medemens. Zij be zocht bejaarden en eenzame eri hulpbehoevende mensen en zette die hulp later structu reel om met de oprichting van Stichting Lentefeest In de so ciëteit aan de Tuinlaan vond zij een geschikt onderkomen, waar alleenstaanden elkaar kunnen ontmoeten en waar di verse activiteiten plaats vin den. Vooral bekend zijn. de grote carnavalsfeesten, die zij in de Lijnbaanhallen in Vlaardingen organiseerde en waarbij ook bedlegerige patiënten aanwe zig konden zijn. Uit deze fees ten is carnavalsvereniging De Rietzeiièrs ontstaan. Dankzij geldopbrengsten van rommelmarkten, bingo-avon den en. giften kan Stichting Lentefeest baar activiteiten blijven aanbieden. Een van de vele activiteiten die de vele vrijwilligers verzorgen, is het wekelijkse zwemuurtje voor 'gehandicapten in Zwembad- Zuid. Juli jongstleden bestond Stichting Lentefeest 25 jaar. Bijna iedereen vindt het vanzelf sprekend dat de kerk zondagoch tend op orde is voor de dienst, de burgemeester op tijd een jubile rend bruidspaar bezoekt en gro te theatersterren prachtig uitge licht op het podium staan. Zon der hulp zouden de blikvangers echter niet ver komen. Een serie over mensen die achter de scher men belangrijk werk verrichten. Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen Wat hij ervan vindt, doet er niet toe. De avond moet hoe dan ook een succes worden. Daar voelt Frank Tomeï zich honderd procent verantwoordelijk voor. „Als een avond mislukt, reken ik dat mezelf aan. In het begin ervoer ik het als een persoonlijk falen, maar dat doe ik mezelf nu niet meer aan. Dat is het niet waard." FrankTomeï (32) is één van de ini tiatiefnemers van hetVlaardingse muziekcentrum Het Pandemoni um. Samen met Jan de Boer en Angelique van Woerkom staat hij er achter de bar, programmeert bands (krijgt vijf demo's per week waarvan tachtig procent meteen afvalt) en organiseert thema avonden, zoals de Rolling Stones- en de Doe Maar-avpnd. Daarnaast is hij de man achter de program mering van het Maasboulevard festival in Schiedam, is hij actief in de Stichting Popoverleg Vlaar dingen en zingt hij in The Un- datebles. 'Uit pure nood zaak'is hij inde muziek terecht gekomen, zegt Tomeï. Net te rug uit Amster dam, waar hij internationale landbouwpolitiek raakt hij betrokken bij het repeti tiehuis. Een schot in de roos, blijkt. Van de zes oefenruimtes wordt gretig gebruik gemaakt en bij concerten zit het steeds tjok vol. Totdat het pand niet aan de brandveiligheidseisen blijkt te voldoen en de tent dicht moet. Op volger wordt Het Pandemonium, in het voormalige jongerencen trum Labyrint in de Zomerstraat. Voor een geslaagde avond gaat Tomeï op zoek naar een band die 'leeft' bij het publiek. Het frustre rende daarvan is dat de slechtste bands, de meeste mensen trek ken. „ïk heb dingen geprogram meerd waarvan ik dacht: kunnen we dit wel maken? Dan stond ik mij te schamen achter de bar ter wijl het een feest was in de zaai en mensen buiten stonden te wach ten. Er zijn zo veel bands die zon der een greintje zelfkritiek op het podium staan en niks te bieden hebben." studeerde, Nog zoiets waar zijn broek van af zakt: publiek dat te bedonderd is om 2,50 gulden te betalen voor een band. „Dan staan ze tijdens het optreden buiten en als het af gelopen is komen ze naar binnen. Voor een band in het Rotterdamse Rotown of Nighttown willen ze zo een bedrag neertellen, maar Vlaardingen... dat is niet echt en mag niks kosten." Popmuziek is volgens Tomeï meer een vorm van uitgaan ge worden dan een cultuuruiting. „Het gros komt niet meer voor een goede band, maar voor een avondje uit. Het zijn hap penings ge worden, waar mensen zelf iets van ma ken. Program meer je een goede band, dan moet je nog maar afwachten of er mensen komen." Te snel moeten kiezen voor iets dat geld oplevert, gaat ten koste van de kwaliteit, is zijn ervaring. Wat dat betreft is de lol er voor hem wel een beetje af. Veel liever zou hij een paar keer per jaar iets extra's doen voor mensen die van popmuziek houden. Gewoon een keer zijn nek uitsteken met een goed optreden waarbij een stuk of vijftig mensen helemaal uit hun dak gaan. Terwijl de tweehonderd bezoekers die hij normaal nodig heeft om een avond in het zonder subsidie draaiende Pandemoni um te laten slagen, thuis blijven. Groeien Wat maakt een band goed? „Een goede band groeit samen met het publiek naar een bepaalde sfeer toe," weet Tomeï. „Laat eerst iets zien en pakt dan het publiek beet. Er zijn zelden bands die aanslaan uitsluitend om hun muziek. Veel Frank Tomfeï: 'Ik vind het niet erg om een lui gevonden te worden.' Foto Roei Dijkstra bands weten dat en gaan over de schreef. Roepen meteen: 'Hallo Vlaardingen. Eveiybody happy? Een andere grote fout die veel bands maken is niks zeggen. Ze kondigen hun nummers aan en that's it." Als programmeur van het festival op de Maasboulevard in Schiedam kijkt hij 'heel droog naar hoe het kan lukken.' De 15.000 gulden die het popfestival mag kosten, moeten worden te rugverdiend. Doel is om het een zo breed mogelijk publiek naar de zin te maken. Dat betekent woe keren met geld en onderhandelen met boekingskantoren. „In hun ogen ben je het lulletje. Maar je moet het hard spelen. Soms lukt het om de prijs flink te verlagen. Een manier is om te be ginnen met de helft te bieden. Ge mener is het om een halfjaar van te voren te boeken terwijl je het geld nog niet hebt. Hoe dichter de datum nadert, hoe moeilijker het wordt om de band alsnog kwijt te raken." Met veel moeite kreeg hij dit jaar The Scene naar het ScMedamse popfestival. Vooraf had hij een lijst gekregen waaraan het po dium, de apparatuur, het geluid en de catering moesten voldoen. Op de dag van het festival bleek de generator niet te bevallen en moesten er aardpennen worden geslagen. Het optreden begon an derhalf uur later dan gepland. „Mijn taak is die van onderhande laar. Gewoon proberen te overtui gen dat het toch kan. Lukt het niet aardig dan ga ik dreigen, met de vuist op tafel slaan. Ik vind het niet erg om een lui gevonden te worden." Een goede programmeur weet volgens hem prnries welke bands op doorbreken staan. Zelf denkt Tomeï dat hij te weinig aan pop muziek doet om te weten wat er precies speelt. Hij leest veel mu ziekbladen, bezoekt Noorderslag in Groningen, Waterpop en Low lands, maar hij ziet niet alles. „Soms is er ook niet achter te ko men, dan is een band er ineens." Voor het Hof van Hartelust, dat van 14 tot en met 18 augustus in liet Vlaardingse Hof wordt gehou den, is hij bezig met een duetten- avond. „Dat is een toer, dat wil je niet weten," roept Tomeï uit. „We hebben gekozen voor covers, maar de meeste mensen die in de muziek zitten vinden covers niet zo leuk, die vinden dat een beetje min. Op zich is het niet zo moei lijk om zelf een. nummer te ma ken. Maar: is het dan wel leuk?" „Ik zit wel te klagen hè," reali seert hy zich ineens lachend. „Toch vind ik het een voorrecht om met dit soort dingen bezig te zijn. Het is leuk en verantwoorde lijk werk: constant moeten bewij zen dat iets gaat lukken. Je krijgt een hoop gezeik over je heen, maar je krijgt er zoveel waarde ring voor terug." Door Ben van Haren Vlaardingen Op dinsdag 10 au gustus 1943 kreeg Jo Jongedijk uit Bergen (Noord-Holland) op het Amsterdamse Centraal Station een 'Transportliste' in zijn hand gedrukt van een Duitse soldaat. Het bevel om het papier bij aan komst in Saarbriieken aan de plaatselijke nazi-autoriteiten te overhandigen, begreep hij -zelf ook op transport gesteld- toen niet. En nu nog niet. De 'vrachtbrief met twaalf namen van door hetVlaardingse arbeids bureau voor tewerkstelling m Duitsland geregistreerde jongens van 19 tof 33 jaar, vond hij dit voorjaar tussen een stapel pape rassen terug. Met als gevolg dat de secretaris van de afdeling Noord-Holland van de Vereniging Dwangarbeiders Nederland Tweede Wereldoorlog (VDN) 53 jaar later met allerlei vragen in zijn hoofd de lijst publiceert in de nieuwsbrief van zijn, door ex- Vlaardinger Aart Pontier geleide, vereniging. Hoe is het die jongens vergaan? Wat betekenen de afkor tingen en beroepsomschrijvingen op de lijst? „Ik had ai genoeg met mezelf te doen. Er waren destijds nog meer transportlijsten in mijn bezit, doch helaas zijn die verloren ge gaan, Door een toeval kwam ik de ze lijst in sterk verfomfaaide toe stand tegen. Waar die groep uit Vlaardingen ooit terecht is geko men, zal wel altijd een raadsel blijven," veronderstelt Jongedijk in het mei/juni-nummer van de VDN-Nieuwsbrief. In het volgende nummer schrijft hij twee maanden later alleen re acties te hebben ontvangen op de omschrijvingen op de lijst. Jonge dijk leert hieruit bijvoorbeeld dat een 'Anhalter' op een scheepswerf de aanhouder was, die de door een nageljongen aangereikte, gloeien de klinknagels tegen de seheeps- plaat aandrukte waarna de klin ker aan de andere zijde de nagel kon vast slaan. Hij constateert voorts dat geen van de op zjjn lijst vermelde mannen is achterhaald en dat ze ook niet in de ledenad- auptraq :t< Ylnuaüncsa- TiVAHSPQRTLISÏE (bifttt Sr. HowblW* era r) auTmWAA*»»* JlnnrbrScHop t) AatcUua*.! «vUwMl «wt Bakker v.d.Sruasel w.d.Óoes v.d.Does Xorperahook. Xrouwel Overklaef-t Rijpsma Slot v.Toor Voorburg Zeebrogts AuJTtrag Nr.439? f Abgabegebiet; Südh' Tag der Atoreiso: li Hf 1.4,— Zehrgald H. A.H. dl and l.August :rhalten. Ziusnerer Schloaeer Anhalter Schlosser Zimmerer 1lugseug- konatr. chlffabauf: Ungel.Art) chl083er Zimmerex 1 Scblosaer Looier" Bienatst' t943 12.£.2 18.12. 15 'hl' ïi.t.u 0,7.23 16.5.2! 14.6.2: t.17.9. i.9.16 io-i:* •7-4.22! Yioard. i 'laardingtn. ttenoordbtr.21 Uddelh. j !e tan L.faelstr. 11 Vlaardingen !B-van"T,.faei8tr.H 'laardingan i - rondaiatrljO. (aaoSlUlBI i iaodeUJnètriÊo 'laardir^cn '.Verkadeètr'. 5 laaaaluiBj .andelijtiètr.53 Vlaardingen P.X.DroB6aart3tr.20" flaardingèn Jwe e linckt tr 46 rlaardlngèn aioral.Btj:. 19- I tv, AlWiitut/ia. Ia." M— Al L,JtrA* Koatwo' _£rarbrnok*u_ 55 VS dr.guctfl! fsrcDtncrk Na het glad strijken van de verfom faaide, tus sen oude spullen terug gevonden Transportlis- te' werden na noenen verde re bijzonder heden lees baar van twaalfjon gens uit Vlaardingen en omgeving. Ze waren vol gens die op gave, op twee na, 'ledig' - vrijgezel dus. Dat klopt ove rigens niet volgens de weduwe van A. A. Krouwel uit Maassluis, want tijdens het verlof dat met dit trans port beëin digd werd, wa- ren zij juist ge trouwd. ministratifc voorkomen van de VDN. In een gesprek na zijn eer ste publicatie vertelt Jongedijk me dat hij er niet helemaal meer zeker van is, dat hij die lijst op het Amsterdamse station in handen gedrukt kreeg. Als ik hem er op wijs dat de jongens uit Vlaardin gen en omgeving over het alge meen vanaf het Maasstation in Rotterdam via Gouda en Utrecht op transport naar nazi-Duitsland gingen, weifelt hij. „Ik weet het na al die jaren na tuurlijk ook niet meer zeker, maar ik dacht het in Amsterdam was, waar ik zelf ook op de trein moest. Uitsluiten dat het ergens op een overstapstation is geweest, wil ik echter niet." Verlof Tijdens mijn speurtocht in Vlaar dingen en omgeving kom ik tot de ontdekking dat van de negen Vlaardingers, twee Maassluizers en enige Middelharnisser van de 'Transportliste' er zeker nog drie in leven zijn. Van vijf staat vast dat ze zijn overleden. A Rijpsma uit Maassluis, toen pas 20 jaar en nu 73, vertelt: „Wij zijn in de zomer van 1943 indeidaad van Amsterdam naar Saarbriiek en vervoerd. Ik was met verlof na bombardementen op Hamburg, waar ik in 1942 heen was ge stuurd. Na dat verlof hebben we eerst in Amsterdam vast gezeten en zijn toen naar Saarbrücken ge transporteerd. Daar wilden ze ons niet hebben en toen zijn we weer naar Hamburg gereisd." De toen aan de Sandeiijnstraat in Maassluis wonende Rijpsma, op de lijst als loswerkman genoteerd, was niet alleen, maar met zijn buurjongen A.A. Krouwel, die werd omschreven als vliegtuig- constructeur. Blom Voss De weduwe Krouwel herinnert rich die zomer van 1943 ook nog goed. „Na zware bombardemen ten op Hamburg kwam hij met verlof naar huis. Wij zijn toen ook gelijk getrouwden omdat het zus je van mijn - helaas enkele jaren geleden overleden - man difterie had, mocht hij nog een poosje thuis blijven. Het kan wel klop pen dat hij in augustus weer naar Duitsland is gegaan. Mijn man werkte op de scheepswerf van Blom &Voss." Meer van de op de lijst van 10 au gustus 1943 vermelde jongens werkten op die scheepswerf in Hamburg, Ook W. Overkleeft uit Vlaardingen heeft er gewerkt, meldt zijn broer. Hij reageerde af gelopen week op de oproep yan Jo Jongedijk in de VND-nieuwsbrief. „Mijn in 1994 overleden broer Wil lem heeft in 1941 of 1942 nog een halfjaar in Oraniënburg Sachsen- hausen gezeten naar aanleiding van pesten van de Kriegsmarïne in Maassluis met fluiten tijdens het avondappèlschrijft hij on der meer. Hy meldt ook, dat zijn broer met verlof thuis was en niet meer naar Duitsland wilde vetrekken maar toen is opgepakt en tot aan het einde van de oorlog bij Blom Voss in Hamburg heeft gezeten. A. H. van der Does, 76 jaar en te genwoordig wonend in Spijkenis- se, vertelt me: „Nadat Hamburg in de poeier was gegooiu, ben ik er vandoor gegaan. Terug naar Vlaardingen, waar ik in de 2e Van Leijden Gaelstraat woonde. Op de eerste de beste dag werd ik hier al weer opgepakt, samen met mijn broer Jan, die voor tewerkstelling was aangewezen. We zijn toen eerst op het politiebureau Haagseveer in Rotterdam opge sloten, vervolgens naar kamp Ommen gebracht en daarna per trein naar Duitsland. Het kan best zijn dat we in Amsterdam op de trein zijn gezet." De jongste Van der Does is enkele jaren geleden overleden. De oud ste, die de 'Anhalter' was, vertelt: „In 1941 werkte ik op de scheeps werf De Jong in Vlaardingen en was vrijgezel. Ik ben toen min of meer vrijwillig naar Duitsland ge gaan. Je kreeg van alle kanten te horen dat als de vrijgezellen zou den gaan de getrouwde collega's niet naar Duitsland zouden hoe ven," De praktijk, is anders geble ken, In totaal zijn 500.000 Neder landse jongens en mannen in de nazi-tijd naar Duitsland gezonden voor de 'Arbeitseinsatz'. Meer dan 30.000 rijn door honger, riekte, mishandeling, bombardementen en ander oorlogsgeweld om het le ven gekomen. In het documenta tiecentrum van de VDN liggen sinds kort vijftig mappen met on geveer 45.000 namen van tussen 1940 en 1945 in Duitsland overle den Nederlanders. Ze rijn op ei gen kracht verzameld door een lid van de vereniging. De juiste aan tallen voor Vlaardingen en omge ving zijn niet bekend. Het destijds door de Duitser A Seitz geleide arbeidsbureau in Vlaardingen, dat in Maassluis aan de Zuiddijk een filiaal had, voerde stipt alle van hogerhand verstrek te opdrachten uit. Daarnaast nam het Maatschappelijk Hulpbetoon in Vlaardingen, waarvan men af hankelijk was voor steun, het standpunt in, dat voor werkver- schaffmgsarbeid in Duitsland on gehuwde mannen en kostwinners van gezinnen bestaande uit min der dan vijf personen in aanmer king kwamen. Al vanaf 1941 gingen arbeiders uit deze regio naar Duitsland. Veel hebben er gewerkt in Hamburg, op de scheepswerven van de na zi's. Met Jo Jongedijk vragen we ons af waarom verlofgangers uit Hamburg naar Saarbrücken wer den gestuurd. Zaterdag 10 augustus SCHIEDAM Grote Kerk. Inloopcon cert, 15.00uur. Podiumcafé. Grun ge night session, 22.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk.Wandel- concertPeterThomas, 15.00-17,00 uur. HOEK VAN HOLLAND Strand. Beach Movie, 22.30-00,15 uur. MAASSLUIS Groote of Nieuwe Kerk. Orgelconcert, 20.15 uur. ROTTERDAM De Buurman Jamses sie, 22.30 uur. Paradijskerk. Orgel concert, 16.00 uur. De Vlerk. Freak Factoiy, 22.00 uur. Zondag 11 augustus SCHIEDAM Harreweg 19, Kethel. Rondteidingvoorbeeldtuinen, 13.30 uur. Podiumcafé. De zondag an ders, 21.30 uur. Dienstencentrum De 4 Molens. Contactmiddag, 13.30-16.30 uur. HOEK VAN HOLLAND Recreatie oord, Wierstraat 99. Fietspuzzel- tocht. ROTTERDAM ParkblJ de Euromast. Dag van de Romantische Muziek, 12.00 uur. De Buurman. Jamses sie, 17.00 uur. Popular. De Huis Tuin en Keukenshow, 14.00 uur. Ro zentuin achter Museum Bofj- mans. Openluchttheater. 13.00 uur.: Zaghroeda, kindervoorst. met buikdans en folklore. 14.30 uur.: Frédérique Spigten Jan van der Mey, gepassioneerde rock. 16.00 uur.: De Marcel de Groot Groep, Ned.pop. Maandag 12 augustus VLAARDINGEN Wijkcentra de Tet- der, 't Nieuwelant, Holy, de Pijpe- laar en buurthuis de Haven, Kin- derspeelweek. ROTTERDAM Calypso 1: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6,45-9,30. Calypso 2: 'Up close personal' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: 'From dusk till da wn' (16} dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Smoke' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1; 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15. Cinerama 3: The Craft' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: ,Sunchaser,(12)dag.6.45- 9.30. Cineramas: 'Screamers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater. 'Survival Island' (al) dag. 2-4. The Li ving Sea' (al) dag. 1-3. 'Eraser' (16) 7.30. 'Mission: Impossible' (12)dag. 5.15-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): 'Amateur'do. TheShawshank Redemption' vr. 'La Ardilla Roja' za. 'Nazarin'zo, 'Danzon'ma. TotZiens' di. 'Flirt'wo. Lantaren 2: 'DosCrimï- nes' (16) dag. 10. Venster 1: 'Guan- tanamera' (al)dag.9.30. Venster2: 'Het rode korenveld' (16) dag. 9.45. Venster 3: 'En Avoid (16) dag, 10. Venster 4: 'Dead Man' dag. 9.30. Lumière 1: 'Eraser* (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Ripped (al) dag. 1.15-4-6.45. Vampire in Brooklyn' (16) dag. 9.30. Lumière 3: 'It takes two' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'Primal Fead (16) dag. 6.45-9.30. Pathé 1 'Era sed (16) dag. 11.30-2-4.30-7- 9,30. Pathé 2: 'Never talk to stran gers' (16) dag. 12.50-3.05-5.20- 7.35-9.50. Pathé 3: 'City Hall' (16) dag. 6.20-9.10. Pathé 4: 'Kingprn' (12) dag. 11.40-2.10-4.40-7.10- 9.40. Pathé 5: The Rock' (16) dag. 12.35-3.30-6.25-9.20. Pathé 8: 'Spy Hard' (al) dag. 11.50-1.55-4- 6.05-8.10-10.15. Pathé 7: 'Rum ble in the Bronx' (16) dag. 3.45- 5.50-7.55-10. Rex: 'Smalltown Girls' 'Cattails' (18) dag. vanaf 12.00. NachtvoorsteHingen: Lumière 1: "Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Mission: lmpossib!e'vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Critical Decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Primal Fe- ar' (16) vr.za. 00.15. KIndermatinees:Cinerama4:'Ba- be' (N) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.15-4. Pa thé: Toy Story' (N)dag.11,35-1.40, 'A Goofy Movie' (N) dag. 12.20- 2.20-4.20. VlaardingenHet Recherche Bij standsteam heeft gistermiddag een 25-jarige vrouw uit Vlaardin gen aangehouden. Zij wordt ver dacht van betrokkenheid bij de dood van een 32-jarige Delfténaar. Het stoffelijk overschot van de man werd vorige week vrijdag aangetroffen in de bossen bij Dorst. De man bleek door geweld om het leven te rijn gekomen. De vrouw is een goede bekende ran het slachtoffer. Ze is langere tijd met hem bevriend geweest en had regelmatig contact met hem. De vrouw wordt verdacht van moord of doodslag en is in verze kering gesteld. Over een eventu eel motief voor de daad kan de po litie in het belang van het onder zoek geen mededelingen doen. De politie on derzoekt of er nog an dere personen betrokken zijn bij het misdrijf en sluit meer aanhou dingen daarom niet uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1