17 Bom barst bij CDA-Schiedam Hoogste punt senlorentoren bijna bereikt Rotterdams Dagblad VOP verzet zich tegen komst meubelzaak aan Parallelweg Geen extra geld voor de vrijwillige brandweer Maassluis Aansluiting kabel-tv soms duurder dan nieuwe schotel Laatste wedstrijden in het Kolpabad Raadslid Schoenmakers stapt uit fractie Bestuur 'kapot' van het geruzie Anders bellen met politie Teveel gedronken Kassa gestolen Dief op praatstoel Controle op gordel MATTRESS WORLD, voor al uw beddenweelde tegen DISCOUNTprijzen. coudsesingeiwz-w Rotterdam telefoon 010 Waterweg Donderdag 29 augustus 1996 Door Pieter Vermaas Maassluis De gemeente Maas sluis heeft er voorlopig geen extra geid voor over om de vrijwillige tak van de brandweer betere ar beidsvoorwaarden te bieden. Pas in 1998 wil het college van b en w eventueel financiële middelen in zetten om het lidmaatschap voor de brandweer aantrekkelijker te maken. De Maassluise brandweer (3 be roepskrachten en 37 vrijwilligers) signaleert dat het met de huidige personeelssterkte steeds moeilij ker wordt om tijdens kantooruren voldoende mensen beschikbaar te hebben. Tydens die uren kunnen veel vrijwilligers bij alarmsitu aties niet uitrukken, omdat hun werkgever dan gediend moet wor den. Slechts met een zekerheid van 85 procent kunnen er vol doende mensen opkomen voorde bezetting van de 'eerste uitruk' (twaalf mensen), vermeldt het brandweezjaarverslag 3995. Tevens ontbreekt de zekerheid dat er altijd voldoende chauffeurs met het vereiste groot rijbewijs beschikbaar zijn. Volgens de brandweer komt het enkele keren per jaar voor dat ondersteunende hulpverleningsvoertuigen niet kunnen uitrukken omdat er geen chauffeur is. Incidenteel moet hierdoor de bevelvoerder met groot rijbewijs als chauffeur op treden. De leiding over de inci- dentbestrijding moet hij dan noodgedwongen overlaten aan een brandwacht, die hiertoe niet isópgeleid. De financiële positie van de ge meente weerhoudt Maassluis er voorlopig van 50.000 gulden uit te trekken om het lidmaatschap van de vrijwillige brandweer aantrek kelijker te maken. Een volledige vergoeding van tijdens oefen avonden gemaakte uren zou de gemeente jaarlijks 25.000 gulóen kosten. Voor een actie om alle korpsleden het groot rijbewijs te laten halen -op dit moment be schikken veertien leden daar over- zou Maassluis jaarlijks 24.000 gulden opzij moeten leg gen. 'Redelijke vergoeding' Over het groot rijbewijs voor le den van de Maassluise vrijwillige brandweer wil het college op dit moment niet verder gaan dan uit spreken dat de commandant, van de brandweer ervoor moet zorgen dat er voldoende medewerkers in het bezit moeten zijn van een groot rijbewijs. Tijdens de raads commissie voor algemene en be stuurszaken weersprak burge meester J. Sierkenburg-Versluis maandagavond de suggestie dat de uurvergoedingen elders hoger liggen. Volgens Sterkenburg, die de inzet en de loyaliteit van de brandweerlieden prees, is de ver goeding redelijk. „Het is moeilijk om vergelijkingen met andere ge meenten te maken, maar we vol doen aan de normen die de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten heeft opgesteld." Sterkenburg heeft haar ambtena ren wel een nota laten schrijven over hoe het lidmaatschap van de vrijwillige brandweer aantrekke lijker kan worden gemaakt. De raadscommissie deelde echter haar mening dat, op dit moment het geld voor structurele maatre gelen ontbreekt. Wel verhoogde het college van b en w deze week de gemeentelijke bijdrage aan de Maassluise vrij willige brandweer met 7200 gul den. Met dat geld betaalt de ge meente nu de contributie voor de brandweervereniging - een be sluit waarop de gemeenteraad via een motie in 1995 al had aange drongen. Maassluis Verscheidene scho telbezitters die nu een digitale schotel moeten aanschaffen, over wegen om maar een kabeitv-abon- nement te nemen. Zij merken echter dat een kabel-aansluiting peperduur is. Bewoners in een buitengebied die eerder een aan bod voor een aansluiting afsloe gen, moeten nu duizenden gul dens betalen. Wie 200 meter van de weg af woont, betaalt al gauw 4000 gulden aansluitkosten. Een digitale schotelantenne kost echter ook pakweg 2000 gulden. Aankoop van een nieuwe schotel antenne is sinds kort noodzake lijk, omdat de commerciële om roepen overschakelen op een digi tale satelliet Die is met de huidi ge schotels niet te ontvangen. Een kleine groep Westlanders krijgt binnenkort nog de keuze. Ongeveer 300 gezinnen in buiten gebieden ontvangen dit en vol gend jaar het aanbod om een tv- kabel te nemen. Het kabelbedrijf CAI Westland besteedt namelijk anderhalf miljoen gulden om nieuwe kabels aan te leggen in buitengebieden. Een aansluiting op,kabel-tv kost dan slechts een malig 210 gulden. Dit gaat vaak - Als laatste activiteit in het te sluiten Kolpabad wordt komend weekeinde een interna tionaal waterpolotoemooi gehou den. Aan het grote waterpolo-eve- nement in 'Kolpa', dat volgend jaar zomer wordt gesloopt na de opening van het nieuwe zwempa radijs De Kulk, doen ruim twintig teams uit heel Nederland mee. De organisatie is in handen van De Walrus, dat kort geleden met de'waterpolotak van ROVS (Rot terdamse Ontspannings Vereni ging Shell) een fusie is aange gaan, Door deze samensmelting is De Walrus/Shell, zoals de nieuwe naam luidt, in één klap met vijf tien teams één van de grootste clubs in Rijnmond geworden. Het toernooi wordt gespeeld in zowel het binnen- als buitenbad. Op dc speelweide van het Kolpabad ko men tenten te staan waarin de naar schatting 400 deelnemers en de begeleiding overnachten. om afgelegen polderwegen, waar slechts enkele huizen staan. Verplicht Bestuursleden van de CAI willen nu dat de aanleg van kabel-tv hier wordt versneld wegens de over schakeling naar digitale schotels. Anders zouden deze mensen eerst een nieuwe schotel kopen, en enkele maanden later een goedkoop abonnement aangebo den krijgen. Wij zijn het als over heidsbedrijf verplicht om iets voor deze mensen te doen," pleitte bestuurslid J. M. van Bijs- terveldt, tevens burgemeester van Schipluiden. Ook het Naald- wijkse raadslid R. Snelling Berg- Driessen wil een onderzoek. Be woners van buitengebieden, die nog geen kabel hebben, zouden een aanbod moeten krijgen. Zij kregen tijdens de vergadering van het CAI-bestuur echter wei nig steun. Directeur A. Verbree van CAI Westland voelt er weinig voor om aanleg van nieuwe kabels te versnellen. Volgens hem is het ook ondoenlijk om ook alle niet- aangesloten Westlanders te bena deren. De kosten daarvan zouden volgens hem de pan uitrijzen. Over de aanleg van kabel bij 200 verafgelegen huizen heeft Ver bree nog sterke twijfels, zo liet hij doorschemeren. Bestuurslid Frans Voskamp steunt de directeur „Sommige mensen kiezen er zelf voor om af gelegen te gaan wonen. Wij hoe ven toch niet alles tot htm voor deur te komen brengen?". Maar een ander bestuurslid, P. J. van den Burg, bracht daar tegen in: „De post komt ook overal. Een postzegel voor verre adressen kost niet twee gulden extra". De discussie gistermiddag in het CAI-bestuur leidde ertoe dat Ver bree alsnog bekijkt of er mis schien toch iets voor de nog niet- bekabelde gebieden kan worden gedaan. Hij toonde zich echter weinig enthousiast. Het ziet er dus voorlopig naar uit dat schotelbezitters tussen wal en schip dreigen te vallen. Een ka bel-tv is voor velen duurder dan een schotel. Sommigen kunnen wel over een paai jaar een goedko pe kabel-aansluiting krijgen, maar miss°n tot die tijd de com merciële zenders, of moeten een aparte schotel kopen. Door Care! van der Velden Schiedam De tegenstellingen binnen het CDA-Sehiedam hebben een derde slachtoffer geëist. Na het eerdere vertrek van de raadsleden Baart en Gelderblom-Hupse is nu raadslid Th. H. B. Schoenmakers uit de geteisterde raadsfractie ge stapt. De opzegging volgt op een periode waarin de spannin gen binnen het christen-democratische kamp opnieuw hoog opliepen. Schoenmakers vertrekt uit het CDA uit onvrede over het functio neren van fractievoorzitter B. Kaptein, die volgens de terugge treden CDA'er de afgelopen maanden niets heeft nagelaten hem het werken onmogelijk te maken. „Ik ben niet de politiek in gegaan om eikaar binnen de frac tie bezig te houden," zegt Schoen makers. „Ik probeer in de raad iets voor de samenleving te bete kenen. Binnen het CDA is het mij op dit punt te moeilijk gemaakt." In tegenstelling tot Baart en Gel derblom-Hupse blijft Schoenma kers actief in de gemeenteraad. Vanaf de eerstvolgende raadsver gadering op 2 september vormt Schoenmakers een eenmansfrac tie in de Schiedamse gemeente raad. Schoenmakers heeft zijn lidmaatschap van het CDA opge zegd. Het raadslid heeft burge meester R. Scheeres inmiddels op de hoogte gesteld van de breuk binnen de christen-democrati sche raadsfractie. Afdelingsvoorzitter F. Brouwer zegt een 'kapot gevoel' te hebben van het opnieuw oplaaien van een smeulend vuur, dat reeds lange tijd de interne verhoudingen bin nen het CDA verschroeit „Iedereen, inclusief Theo Schoen makers, heeft geprobeerd een nieuwe start te maken na de pro blemen die we verleden jaar had den. Het valt te betreuren dat die inspanningen geen resultaat heb ben gehad. Theo zegt geen basis meer te zien voor verdere samen werking. Het kost hem teveel energie, hij zegt het niet meer op te kunnen brengen. Er stond nog een gesprek gepland, maar het is er niet meer van gekomen. Ik be treur dat. Ik had het liefst gezien dat Schoenmakers er gewoon bij was gebleven." Kritiek Begin juli onthulde het Rotter dams Dagblad dat de spanningen in de Schiedamse CDA-fractie op nieuw hoog waren opgelopen. Dat gebeurde op het moment dat de partij na het uitvechten van een bikkelhard conflict in het najaar van 1995 eindelijk in rustig vaar water leek te zijn gekomen. De kemphanen Schoenmakers en fractievoorzitter Kaptein spraken reeds op dat moment niet langer met elkaar. De oorzaken waren divers, zo wordt nu duidelijk. Schoenma kers nam het Kaptein destijds kwalijk dat de fractievoorzitter naar zijn oordeel trachtte een on derzoek van hem en de PvdA- raadsleden Siljée en Reuderink naar het sloopbeleid in de ge meente Schiedam te frustreren. Schoenmakers uitte kritiek tij dens een fractievergadering, het- De raadsleden Leijendekkers, Schoenmakers en Kaptein zaten tijdens de laatste raadsvergadering nog broederlijk naast eikaar. Het is inmiddels een historische opname, want Schoen makers (in het midden) heeft het CDA vaarwel gezegd. Foto Roel Dijkstra geen Kaptein op zijn beurt weer hoog opnam. Vorige week hield Kaptein zich met betrekking tot het sioopon- derzoek op de vlakte. Gevraagd naar een reactie op de onthulling in deze krant dat de gemeente Schiedam grote aannneemcombi- naties buitenspel heeft gezet bij het aanbesteden van een miljoe- nenklus op bedrijventerrein Vijf- sluizen, vertelde Kaptein dat hij eerst de conclusies van de com missie Schoenmakers c.s. wilde afwachten. „Die raadsleden zijn niet voor hun gezondheid bezig. Ik zie hun rapport tegemoet De vragen die dit oproept moeten tezijnertijd worden beantwoord. Hun conclu sies en aanbevelingen worden eerst aan het college aangeboden en daarna in de raadscommissie besproken. Ik wil daar niet op vooruitlopen." Gerucht Volgens voorzitter Brouwer is de recente onrust in het CDA deels gestookt door andere politieke partijen. Hij doelt op het bericht in deze krant, waarin een ano niem raadslid meldde dat fractie voorzitter Kaptein de collegepar tijen heeft gevraagd om Schoen makers in het vervolg wat harder aan te pakken. „Er bestaat geen bandopname van," zegt Brouwer. „En Kaptein zegt dat hij de uit spraak niet heeft gedaan. Het was niet meer dan een gerucht," Volgens Schoenmakers was het vervolg op de publicatie in het Rotterdams Dagblad veelbeteke nend. „Ik was verbaasd door het bericht. Het probleem is dat Kap tein mij nooit heeft gebeld met de mededeling dat het niet waar is. Hij heeft er met my nooit met een woord over gerept. Een rectifica tie ben ik in de krant ook nooit te gengekomen. Dat zegt voldoen de." Namens de resterende fractie treedt raadslid P. van Mansum op als woordvoerder. Vanochtend was hij niet bereikbaar voor com mentaar. Een officiële naam krijgt de in aanbouw zijnde woontoren aan het plein op de hoek van de Har- wichweg en de Hoekse Brink in Hoek van Holland waarschijnlijk niet. Het gebouw van Hu- manitas aan Zee dat vijftien verdie pingen teft en 43 meter hoog is, zal als 'seniorentoren' door het leven gaan. Maandag 9 septem ber om 15.00 uur wordt het hoogste punt van de nieuw bouw gevierd. De to ren staat in verbin ding met verzor gingshuis Bertus Bliek en serviceflat Herman Visserhuls, zodat toekomstige bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen daar. Toen Humanitas haar bouwplan pre senteerde, rees er van verschillende kanten kritiek op de hoogte van de to ren. Past een derge lijk'Randstad-bouwsel' wel in de Hoek? Volgens een woordvoerder van Humanitas wordt de laatste maanden, nu het imposante gebouw vorm heeft gekregen, juist enthousiast gereageerd. De toren, die tachtig huurwoningen telt, komt ook tegemoet aan de woonwensen van ouderen. Ruim 350 belangstellenden dingen mee naar een appartement. De toewijzingsprocedure loopt op dit moment nog. Het is de bedoeling dat het hoogste gebouw van de Hoek begin novemberwordtopgele- verd. Foto Roel Dijkstra Schiedam De politie van Schiedam, Vlaardingen en Hoek van Holland hebben sinds het be gin van deze week nieuwe tele foonnummers. Het alarmnum mer 06-11 blijft bestaan. Alleen de telefoonnummers voor minder dringende zaken zijn veranderd. In Schiedam heeft het oude num mer plaats gemaakt voor twee nieuwe. De inwoners van de ge meente die ten noorden van de spoorlijn in basiseenheid noord wonen moeten in het veryolg bel len met nummer 010-2744422. In woners van Schiedam die ten zui den van de spoorlijn in basiseen heid zuid wonen moeten bellen met nummer 010-2740215. De po litie is overgestapt op een nieuwe telefooncentrale met meer capaci teit In Vlaardingen is één nieuw num mer gekomen namelijk 010- 2740105. In Hoek van Holland is het nummer nu 010-2742001. De politie van Maassluis behoudt voorlopig het bestaande nummer. Schiedam Een 47-jarige Schiedammer is donderdagmpr- gen aangehouden wegens hetrij- den onder invloed van alcohol. Getuigen zagen hoe de man in'de Van Ostadelaan slingerend over de weg reed en belden de politie. Even later werd hij aangehouden en meegenomen naar het politie bureau. Daar bleek hij 2,4 promil le alcohol in zijn bloed te hebben. Hij kreeg een rijverbod, van veer tien uur opgelegd. SchiedamEen tot nu toe nog on bekende man heeft gistermiddag uit een winkel in de Hoogstraat een kassa gestolen. De verkoop ster liep rond drie uur even naar buiten. Toen 'ze de winkelbel hoorde keerde zë weer terug naar binnen. Daar zag ze de verdachte uit de winkel lopen om vervolgens via de Zwaansteeg weg t^rennen. Toen de verkoopster-merkte dat de lade van de kassa was meege nomen belde ze de politie. Die was niet meer in staat de dief te ach terhalen. Vlaardingen Een Maaassluizer is gistermiddag aan gehouden nadat agenten hem hadden betrapt op het stelen van een fiets uit een stalling in de Ko ningshoek. De verdachte wgrd meegenomen naar het bureau, waar hij vier andere diefstallèn bekende. De man bleek uit enkele supermarkten in Vlaardingen een aantal pakken koffie en tien pak ken zalm te hebben gestolen. Ver der verklaarde hij vanaf een T|S- station eerder twee fietsen te heb ben gestolen. Maassluis De politie van Maas sluis heeft op de Laan 1940/1945 gisterochtend een verkeerscon trole gehouden waarbij werd gelet op het dragen van de autogordel. Ongeveer tachtig automobilisten werden gecontroleerd, van wie er dertien een bekeuring kregen. Verder kreeg één vrachtwagen chauffeur een proces-verbaal omdat hij de rijtijdenwet had overtreden. Door Jan Rozendaal Vlaardingen De Vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepol- der heeft bezwaar aangetekend tegen de komst van een meubel zaak aan de Parallelweg in Vlaar dingen. De bezwaren richten zich voornamelijk tegen het gebrek aan parkeerplaatsen voor de klan ten en leveranciers van de nieuwe winkel. Volgens de wijkvereniging is de overlast door de bezoekers van su permarkt Hoogvliet aan de Paral lelweg nu al een doorn in het oog van de bewoners. Nog een winkel erbij die veel klanten (met auto's) trekt, zou de problemen alleen maar groter maken, redeneren ze. „De problemen tussen bewoners en Hoogvliet en tussen bewoners en winkelend publiek nemen steeds ernstiger vormen aan. Omdat de supermarkt nog steeds groeiende is in omzet en de par keerplaatsen steeds meer tekort schieten, schieten woorden tekort als hier nog een vestiging bijkomt met een verkoop-vloeroppervlak- te van tweeduizend vierkante me ter. Daarom is het voor de bewo- ners onbegrijpelijk dat het college voornemens heeft om vrijstelling te verlenen aan een (bovenwijkse) winkel," aldus de wijkvereniging in een brief aan de gemeente. Woordvoerder P. van Nieuwen- burg van de VOP stelt dat bedrij ven (en hun bezoekers), forenzen die bij Vlaardingen-Centrum op de trein stappen en de bewoners nu al klagen, over te weinig par keerruimte. Hij heeft namens de wijkvereniging de gemeente voorgesteld om de groenstrook tussen de Parallelweg en de spoorlijn om te zetten in een par keerplaats. Volgens Van Nieu- wenburg is daar plek voor hon derdauto's. Serieus Wethouder K. van der Windt (stadsontwikkeling) erkent het parkeerprobleem in de Vetten- oordsepolder. Hij zegt de sugges tie van de VOP-bewoners 'serieus te gaan bekijken'. „Het lijkt een mogelijkheid," aldus de wethou der, die ook zegt de vinden dat er een oplossing voor het parkeer probleem moei komen. Van der Windt stelt dat de vesti ging van Sarhama bv aan de Pa rallelweg 4dl volgens het bestem mingsplan niet is tegen te hou den. Of hij blij is met de meubel zaak laat de wethouder in het midden. „Het is natuurlijk een lo gische gedachte om te stellen dat het beter zou zijn om zo'n onder neming bij de woonboulevard op Hoogstad onder te brengen. Maar als deze ondernemer er een gat in ziet om aan de Parallelweg te gaan zitten, dan is dat zijn goed recht." Maar past deze zaak in het plan de omgeving rond het Stationsplein de komende tien jaar een flinke opknapbeurt te geven? Van der Windt: „Je kunt als gemeente niet alles regelen. Dit moet kunnen." Belastingkantoor Op redelijk korte termijn komen er in deze hoek van Vlaardingen nog twee grote panden vrij. Per 1 januari 1997 vertrekken de mede werkers van het belastingkantoor aan de Parallelweg naar de Kop van Zuid in Rotterdam, En in de loop van het volgend jaar komt net om de hoek, aan de Westha- venkade, het immense gebouw van MZH meubelen mogelijk vrij, „Het omzetten van deze panden in woningen is een zeer serieuze optie," zegt Van der Windt, om daar meteen aan toe te voegen: „De gemeente is op het moment op veel plekken in de stad bezig, dus op korte termijn wordt het wellicht wat lastig om daarvoor plannen te ontwikkelen. Natuur lijk, aH een projectontwikkelaar er zelf mee aan de slag gaat, denk ik dat het wel past in de visie die het gemeentebestuur op dit ge bied heeft." De Vereniging "Wijkbelangen Vet- tenoordsepolder houdt voorlopig voet bij stuk in de eis om meer parkeerplaatsen langs de Parallei- weg. Ook al omdat de bev:oners- vereniging vreest dat als de ge meente er mee instemt dat in het voormalige kantoorpand een meubelzaak komt, dergelijke ont wikkelingen ook gaan gelden voor het belastingkantoor en eventueel MZH. „En de twee bo venverdiepingen in de winkel van Hoogvliet staan ook nog leeg," zegt Van Nieuwenburg. „Dat is bij elkaar drieduizend vierkante me ter. Wie weet wat daar op korte termijn in komt Want ik neem aan dat Hoogvliet deze ruimte graag wil verhuren omdat het nu alleen maar verliezen oplevert"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1