11 'Breuk met CDA bedrijfsongeval Kunstestafette rond het huwelijk als metafoor College weigert vragen in sloopaffaire te beantwoorden Snuffelen aan stille raadsleden Fotopoëzie in Stadsgehoorzaal Muziekconcertcn in Stedelijk Museum Jubileumfeest De Telder Inzameling oud papier Theo Schoenmakers: 'Op de nieuwe lijst zou ik achter de hond van Wim Leijendekkers zijn beland' Rotterdams Dagblad Vrijdag 30 augustus 1996 BPSK sp;. Het stinkt op het stadskantoor van Schiedam, zegt een anonieme slo per. Hè, nu zou die Snuffelcursus van de DCMR Milieudienst Rijn- m ond goed van pas gekomen zijn. Want wat is het dat we ruiken? Een zweetlueht kan het niet zijn. Het komt me zo voor dat Schiedam sinds de oorlog geen luiere gemeenteraad heeft gekend, afgezien van enkele idealisten die het volk nog wel graag laten horen wat ze vin den en waar ze mee bezig zijn. Een gemeenteraad die in stilte werkt kan het bespottelijker? Vraag vrijdag op de markt aan h onderd Schiedammers of ze wel eens wat van de gemeenteraad horen, en tachtig zeggen van niet. Dan zijn er nog vijftien die de namen van enkele wethouders kermen en op z'n best van enkele gewone raadsleden: Theo Schoenmakers, Maarten Reuderink, Arie van Loenen en Herik Metaal. De resterende vijf marktbezoekers zeggen dat ze Gerard Verhulsdonk zo goed vinden (met de hartelijke groeten). Ik ga nog heimwee krijgen naar Gé Brouwer, Daan Baart en Nanda Gefderblom-Hupse. En ik hid al heimwee naar Chris Zijdeveld, Hans Bakker Hans Konings, Nikolaj Dielemans, Ulferd Bruseker, vader Roosen, Aad van Lingen, Jolie Rakkert, Herman Posthoorn, Piet Prins (Siem Rosman iaat nog van zich horen als voorzitter van de Historische Vereniging), 't Waren tenminste raadsleden die opvielen. Vroeger had Schiedam een stel gemeentebestuurders die bij ieder een bekend waren: ArieVerlinde, Eef Collé, Rietje Taverne, Rein van Raalte, boer Poot, boer Lansbergen, Jan Simons, Luud Snel, Tiny Krikke-Hein, Jo Ouwens. Ik bedoel het niet onaardig, maar denkt u dat Marianne de Mol-de Mooij en Engelien van Collenburg-ln *t Hout aan die bekendheid kunnen tippen? (Hooguit als ik ze geregeld in dit columnpje ga noemen.) Het lijkt wel, alsof de meeste raadsleden zich anoniemer opstellen, naarmate het ambtelijk apparaat van Schiedam meer doet aan stads gesprekken en voorlichting. Ik herinnerde raadsleden er graag aan dat ze er ook voor betaald worden om van zich te doen spreken. Daar om heb ik meer waardering voor het trio Schoenmakers, Siljée Reuderink, die -op het gevaar af dat ze het afscheidsfeestje van Harm de Block als directeur Gemeentewerken bederven- degelijk spitwerk hebben geleverd dooreen merkwaardig sloopgedragvan de gemeente bloot te leggen. Het is aan wethouder Luub Hafkamp om snel opening van zaken te geven, anders zijn de f l niet te overzien. Het huidige zwijgen is kenmerkend voor de Schiedamse politiek van dit moment De fascinatie van Maarten Reuderink voor sloop was me trouwens al eerder opgevallen. Ik gaf hem er duchtig van langs toen hij in de be- wonersondersteuning (opbouwwerk) buiten z'n boekje ging. Maarten ging er zwaar onder gebukt en routiniers als ir. Zijdeveld en Cor van der Toorn troostten hem door te zeggen dat hij daar hard van wordt, maar ik geloof nog altijd dat die Maarten zich redelijk kan rehabilite ren als warm voelend bestuurder wanneer hij de beledigde bewo nersverenigingen tegemoet komt. KOR KEGEL Vlaardingen Willem Nagel kerke opent vanmiddag om 17.00 uur in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen de expositie Foto poëzie van Vicky van den Berge, Zij laat een selectie van haar foto's zien die door bevriende dichters van een poëtisch onderschrift werden voorzien. In be paalde gevallen liet de fotograaf de dichter zelf kie zen uit een reeks, soms wist ze al bij het maken van de opname door wie deze zou moeten worden 'onder schreven'. Zo ontstonden bij haar foto's kernachtige regels, kwatrijnen en andere bondige diehtsels. De dichters die aan deze tentoonstelling bijdragen zijn onder meer Armand, Marijke Boer; Jules de Corte, Jules Deelder, Hans Dorrestijn, Dimitri van Toren en Ivo de Wijs. Enkele geëxposeerde fotopoëziewerken zijn ook opgenomen in twee exclusieve sets correspon- dentiekaarten, verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Van den Berge fotografeerde voor tijdschriften, maakte fotowandtableaus en werkte mee aan talloze onderwijsuitgaven. Verder heeft ze veel ervaring als docent kunstzinnige vorming in zowel het onderwijs als in volwassenencursussen en workshops, In 1991 verhuisde ze naar Gorinchem waar ze fotografie do ceert. Haar werk is tot 7 oktober in het Vlaardingse theater te zien. Na het zomerreces gaan de concerten in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam weer van start. Het eerste concert wordt gehouden op woensdag 4 september. Dan zijn sopraan Jos Semeins en pianiste Ank Geui te horen. Op het programma staan werken van Hector Berlioz en Frans Liszt. Het concert begint om 12.30 uur en de toegang is gratis. Wijkcentrum De Telder aan de Professor Telders- straat in Vlaardingen viert morgen het vijfjarig be staan van het wijkcentrum nieuwe stijl met een groot feest onder het motto TVestwijk voor Sophia'. Het feest begint om 10.00 uur met een braderie, rommel markt, loterij, kinderkennis en optredens van diver se regionale artiesten als Rita Young, Rien van Dra- nen, Small Talk, Angela en Ciska en John Green- field. Om 12.00 uur is er een sponsorloop door de jeugd van de Westwijk. Het startsein wordt gegeven door een arts van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam en Erik Jan Broederiet, de oprichter van Vrienden van Sophia. De opbrengst van de sponsorloop, de kop van jut, de mega-sjoelbak, het luchtkussen, de grab belton en. het koemeiken is bestemd voor het Sophia. Maassluizers kunnen morgen van 10.00 tot 12.00 uur hun oud papier inleveren bij de oud papiercontainer van de Heivormde Wijkgemeente Koningshof en de Gereformeerde Kerk Wijk West. De container staat op het parkeerterrein aan de Merellaan. Deelnemers aan het oud papierproject van de ge meente Maassluis en de Afvalverwerking Rijnmond ontvangen een basisbedrag van zes cent per kilo. Dit basisbedrag wordt minimaal uitgekeerd, ongeacht de prijzen voor oud papier op de markt. Zijn de prij zen hoger, dan ontvangen de inzamelende clubs, ver enigingen, scholen en niet-commerciële organisaties ook dat hogere bedrag. Bovendien wordt voor deelnemers de container en de afvoer van het papier geregeld. Voor meer infor matie over het inzamelen van oud papier, bel de heer Koene van de afdeling milieubeheer, telefoon 5931837. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Schiedam De gemeentelijke voorkeur voor aannemer Bik wordt door een direc teur van een sloopbedrijf betiteld als 'vriendjespolitiek'. Met Uvmtig jaar erva ring m de sloopwereld meent de eerste zegsman echter te weten dat vriendschap pelijke banden tussen slopers en ambtena ren alleen de situatie in Schiedam niet kun nen verklaren. Eén bednjf krijgt al het werk en de concurrentie wordt sinds jaar en dag buiten de deur gehouden. De situatie is wat hem betreft klip en klaar. „Laten we eerlijk zijn, voor niets gaat de zon op. Wij zijn echt geen vrome jongens, maar in Schiedam is het goed mis. We heb ben allemaal een pakkie boter op ons hoofd. Bij sommige mensen in Schiedam wordt het laagje boter echter wel erg dun. Ik heb een paar jaar geleden de conclusie getrok ken dat het corrupte zooitje in Schiedam wat mij betreft kan barsten." Identiteit De sloper zegt op dit moment niet in de po sitie te verkeren zijn harde beschuldigin gen nader te onderbouwen. Door in detail te treden zou hij alsnog zijn identiteit prijsge ven, luidt zijn vrees. „In de bestaande situ atie kan dat niet. Het aan de kaak stellen van deze misstanden mag niet ten koste gaan van mijn bedrijf en medewerkers." Bij een eventueel justitieel onderzoek zou die situatie volgens hem veranderen. „In dat geval moeten alle slopers praten. In zo'n situatie zou ik het ook doen, met naam en toenaam. Op dit moment is dat echter met aan de orde." Raadslid Schoenmakers, lid van de com missie die het sloopbeleid van de gemeente Schiedam op dit moment onder de loep neemt, zegt dat zij in de loop van hun on derzoek ook zijn gestuit op slopers die in Schiedam tegen de muur aan zijn gelopen en de gemeente van corruptie beschuldi gen. „Wij hebben ervoor gekozen om zaken van deze aard niet aan ons onderzoek toe te voe gen, We willen ons beperken tot dossiervor ming en suggesties voor het aanbestedin genbeleid. Het ligt niet op ons pad om dit uit te zoeken." Het Schiedamse college van b en w weigert ieder commentaar op de door de slopers ge uite beschuldigingen. De gemeente Schiedam liet eerder al weten niet van plan te zijn antwoord te geven op een sene schriftelijke vragen, die het Rotterdams Dagblad vorige week na een uitgebreid on derzoek van het gemeentelijke sloopdos- sier heeft gesteld. ..Het college heeft kennis genomen van de door het Rotterdams Dagblad toegezonden artikel," luidt de tekst van het gistermid dag verspreide persbericht. „Aangezien de daarin opgenomen reacties anoniem zijn en niet met feiten worden onderbouwd, ziet het college geen aanleiding tot het geven van commentaar." Door Carel van der Velden Schiedam Een bedrijfsongeval. Zo karakteriseert Theo Schoenmakers de benoeming van Bert Kaptein tot fractie voorzitter van het CDA in januari van dit jaar. „Als Kaptein niet was gekozen, had ik nu nog in de fractie gezeten," zegt het raadslid, dat deze week middels een brief aan burgemees ter Scheeres afscheid nam van de christen-democratische fa milie. Vanaf nu voert Theo Lijst Schoenmakers aan. Bert Kaptein, de naam is ge- makers, de ander Kaptein. Toch noemd. „Tussen Schoenmakers en mij botert het niet," zei Kap tein aan het eind van het vorig jaar, toen de kruitdampen van een operette-achlige rel rond het op straat uitschenken van een fles whisky tijdens een raadsbezoek aan Stockholm nog maar nauwe lijks waren opgetrokken. Whisky Een stuitje voorgeschiedenis ter herinnering en introductie: Schoenmakers' reisgenoten rap porteerden zijn vrijgevigheid in de fractie. De fractie eiste eind september Schoenmakers aftre den. Het afdelingsbestuur stapte op toen de fractietop de aangebo den bemiddeling eiste. De CDA-raadsleden Baart en Gel derblom traden terug toen hogere regionen in de partij het opnamen voor Schoenmakers, De hoofdrol spelers waren de belangrijkste overlevenden; Theo, de man die whisky schonk. En Bert, die de fles Johnny Walker tegen de wil van Schoenmakers in bewaring nam. Waarom had Kaptein na het con flict geen voorzitter mogen wor den? Jullie beloofden in januari de strijdbijl te begraven? Schoenmakers: „Na het conflict waren welbeschouwd twee CDA'ers onaanvaardbaar als frac tievoorzitter. De ene heet Schoen- werd Bert het. Dat was een klap in mijn gezicht, maar toch ben ik op constructieve wijze hard aan het werk gegaan. Er zat kennelijk een barrière aan de andere kant." Een fractievoorzitter imrdt toch door de CDA-raadsleden gekozen? 0/is er iets anders gebeurd? „Procedureel zijn er destijds fou ten gemaakt. Maar daar wil ik ook na mijn vertrek uit het CDA niet over uitwijden. Het is niet mijn bedoeling het CDA te beschadi gen. Het is een afde ling met veel stille, harde werkers op de achtergrond. Dat zijn niet mijn vijan den, integendeel. Het zijn mensen waar ik veel respect voorheb." weergeven. Verder was er het gebeuren jn Neath. In het Rotterdams Dag blad stond het verhaal dat Kap tein de college-partijen in het voorjaar heeft gevraagd mij wat harder aan te pakken. Dat was een dolksteek in myn rug. In de stad vertelt hij dat die uitspraken nooit zijn gedaan. Als dat zo is, had hij mij moeten bellen. Intern raag je een hartig woordje wisselen, maar naar anderen toe hoor je elkaar te steunen, eenheid uit te stralen. Bert doet het omge keerde. In eigen kring houdt hij de schijn op dat we samen op pad zijn. Naar buiten toe maakt hij mij zwart." De CD walt uiteen in drie splin ters, bij de PvdA leidt gekift tol het vertrek van vier raadsleden. Na een ruzie over een fles whisky stappen twee CDA'ers uit <k raad. Nu stapt Schoenmakers op uit on- Theo Schoenmakers: 'Je wordt keihard aangepakt als je initiatieven neemt.' Archieffoto Wat heeft Kaptein in jouu? ogen misdaan? „Het begon al met de interviews die hü bij zijn aan treden gaf. Kaptein kondigde een hardere oppositie aan tegen het college. Die uitlatingen waren een breuk met onze traditie van con structief oppositievoeren. Boven dien was het in strijd met de af spraken die we intern hadden ge maakt. Later vertelde hij dat hij verkeerd was geciteerd. Het gek ke is dat dezelfde journalisten mijn woorden nooit verkeerd niet eens by maehte is haar idee- en voor het voetlicht te brengen. In een gezonde club wordt er ge woekerd met het aanwezige ta lent Dat kan alleen in een sfeer van vrij heid. In het CDA word je keihard aan gepakt als je initia tieven neemt." vrede over de opstelling van Bert Kaptein. Verwordt de Schtedamse politiek niet tot een zandbak vol kiftende kinderen? „Ik vind dit vertrek buitenge woon pijnlijk. Ik heb mede aan de basis gestaan van het verkiezings programma. Dat programma laat ik ook niet los. Het ïs een gegeven dat het CDA buiten het centrum van de macht staat, maar ik moet helaas constateren dat de partij Noem eens een voor beeld? „In een debat over het Stadserf plaatste ik namens het CDA vraagtekens bij het door het college voorgespiegelde effirieneyvoordeel op de exploita tie van de nieuwe bibliotheek. In de fractievergadering werd ik daarna keihard aangepakt. Hoe ik het in myn hoofd haalde. Na de ti rade legde ik uit dat we dat toch echt vantevoren hadden doorge sproken. Maar op zo'n moment is de sfeer al grondig verziekt." Andere CDA'ers zullen zeggen dat je te eigengereid bent om samen te werken met anderen? „Zeker is dat ik anders tegen het raadswerk aankijk dan Bert Kap tein. Bert Kaptem steekt zijn tijd het liefst in het speculeren over de samenstelling van het volgen de college. Maar speculeren is niet interessantje moet produce ren. Ik ben resultaatgericht. Van daar dat ik op dit moment met twee PvdA'ers het sloopbeleid on der de loep neem. Er zijn raadsleden die klagen over de drukte omdat ze drie vergade ringen hebben in zes weken. Wij hebben inmiddels een paar hon derd uur in dat onderzoek zitten. Daar klagen we niet over, dat is ons werk. Onze aanbevelingen kunnen de gemeente straks heel veel geld besparen. Dat is mijn motivatie om in de raad te zitten." Je werkt nauw samen met Pv dA'ers. Sluit je je nu bij die partij aan? „De samenwerking met Siljée en Reuderink is uitstekend. Het is alleen jammer dat Bert Kaptein heeft gepoogd ons onderzoek te frustreren. Maar ik ben geen Pv- dA'er en zal het nooit worden. On danks dit conflict blijf ik een over tuigde CDA'er. Het is een partij die kiest voor zorg waar het nodig is en particulier initiatief waar het kan. Provinciaal en landelijk biyf ik CDA stemmen." Doet lijst-Sehoenmakers in 1998 mee aan de raadsverkiezingen „Ik doe niet mee aan speculaties, maar ik sluit niets uit. Ik vind het raadswerk leuk en denk een goe de bijdrage te kunnen leveren. By het CDA had ik sowieso geen toe komst meer. Op de nieuwe CDA- lijst zou ik 35ste gestaan hebben, nog achter de hond van collega Wim Leijendekkers." Schiedam Kunst op Internet, poëtisch theater, cabaret, soap, educatieve projecten, installaties, foto's, videoproducties. De Kunstestafette, die de gemeente Schiedam dit jaar samen met de Stichting Kunstwerkt organi seert, biedt gedurende de maand september een groter en gevari eerder aanbod dan voorheen met als thema; 'het huwelijk als me tafoor'. Onder de deelnemers zijn namen te vinden als Yvon Koop man, Gerard van Soest, Diet Wiegman, Bram Uil en Annette Braad. „Het is voor het eerst dat de ge meente Schiedam haar program ma voor de Kunstestafette in Zuid-Holland zo groots heeft op gezet," vertelt Tina Huizen ga, die de promotie van de Schiedamse Kunstestafette voor haar reke ning neemt. „Er doen dit jaar veel kunstenaars aan mee en de activi teiten zijn divers. De Kunstesta fette was er altijd wel, maar bui ten Schiedam was er niemand die 't wist. Het is nooit zo belangrijk geweest. En dat moet verande ren." Het thema 'het huwelijk als me tafoor' komt voort uit het centrale thema 'verbindingen' van de kunstmanifestaties die geduren de de zomermaanden in Zuid- Holland worden gehouden, „En kel het huwelijk als thema ligt zo voor de hand," licht Huizenga de onderwerpkeuze toe. „We hebben gekozen voor het huwelijk als me tafoor omdat je daar als kunste naar alle kanten mee op kunt en om het publiek op het verkeerde been te zetten." In het poëtisch theaterstuk De Af faire spelen Bram Uil en Marian ne de Bruine twee mensen die al veertien jaar in harmonie met elkaar samenleven. „Ze hebben nog nooit ruzie gehad," vertelt De Bruine over de inhoud van het stuk. „Ze hebben het moeilijker met de buitenwereld dan met eikaar. De twee vertellen elkaar alles en halen herinneringen op uit hun jeugd." In de voorstelling, die od 26 seo- Marfanne de Bruine en Bram Uil spelen in het poëtisch theater stuk De Affaire: 'We speten voornamelijk onszelf.' Foto Stedelijk Museum Schiedam Verbindingen volgens Gerard van Soest. Foto Gerard van soest tember als try-out in De Teerstoof wordt opgevoerd, zijn poëzie en grootbeeldprojecties verwerkt. De dichteres: „Het hele stuk is gelar deerd met poëzie, zowel van Bram als van mij. Op de achtergrond worden op een doek projecties ge toond, waarin een bepaalde sym boliek zit. We spelen voornamelijk onszelf. Niet dat we al veertien jaar sa menwonen, Maar ieder houdt z'n eigen karakter: Bram dat zweveri ge en ik die met beide benen op de grond staat." De première van De Affaire is op 16 oktober in het Bi bliotheektheater in Rotterdam. De kunstenaars A. P. Komen en Karen Murphy laten in het Stede lijk Museum Schiedam twee in stallaties zien met de titels 'Home movie' en 'The secret garden'. De ze werken, die inhoudelijk op elkaar aansluiten, tonen voor wel ke hartverscheurende keuzes men staat in een relatie. Bij de vi deo's en de maquette-aehtige sculptuur van 'The secret garden' horen foto's en verslaggevende teksten die als 'bewijsvoering' dienen. Tijdens het bekijken van de video's vraag je je af of dat wat je ziet werkelijkheid of fictie is, al- du s de makers. Met de intemeteode http://www- .rozet.nl/huwe3ük krijgen 'inter netters' toegang tot 'Panorama van huwelijkse voorwaarden'. Jouke Kleerebezem geeft daarin een multi-mediapresentatie over de 'ins' en 'outs' van het huwelijk in al zijn verschijningsvormen. Vooral aan het kleurgebruik, de typografie en de lay-out besteed de de kunstenaar veel aandacht. Het project, waaraan iedere inter netgebruiker zijn bijdrage kan le veren. is tot 29 sentember toegankelijk in het Stedelijk Mu seum, Pand Paulus, de biblio theek en het Groot Schiedams KaFFee. Via de Moderne Stadsomroeper - een videoscherm en de kabel krant- krijgen Schiedammers gedurende de maand september een aantal filmpjes voorgescho teld. De achterliggende gedachte is 'het huwelijkscontract' van de stad met haar inwoners. Eén ervan is gemaakt door Diet Wiegman en Mike Redman. De eerste zorgde voor het idee en Redman voerde het verder uit. „Het is een vrij gestileerd film pje," vertelt Wiegman over zijn bijdrage aan de Kunstestafette. Je ziet het clichébeeld van een bruidspaar met twee tekstballon netjes erboven. Daarin maken we gebruik van allerlei clichés, op ie der potje past een dekseltje, zo iets. Op een gegeven moment klopt het niet meer, ontstaat er frictie. Dat wordt steeds sterker totdat de dingen lijnrecht tegen over elkaar staan. We eindigen met een bos bloemen en een vaas, om het weer goed te maken." De andere filmpjes zijn gemaakt door Giny Vos en Rob Jongbloed (Een eeuwigdurend huwelyk) en Gerard van Soest (Verbindingen). De leerlingen van scholenge meenschap Spicringshock en de basisscholen de Klinker, de Sin gel. Kethel en de Regenboom doen in het kader van de Kunstestafet te mee aan een educatief project. Yvon Koopman laat de middelba re scholieren een persoonlijke vorm van verbinding maken. De aandelen van de leerlingen zijn verspreid over de stad te vinden en zullen uiteindelijk één geheel vormen. Scholieren van de vier Schiedamse basisscholen vormen onder begeleiding van Annette Braad en Gre van de Berg op 27 september een levende poort. In optocht vanaf het Bachplein lo pen zij naar het plein by de arto theek, de plek waar de levende poort zal verrijzen. Andere bijdragen aan de Kunstes tafette worden geleverd door de Comedy Explosion, Albert van Westing en Bram Uil. De vijf stand-up comedians gaan op vrij dag 27 september met het publiek in op het thema huwelijk en rela ties in theater De Teerstoof. Van Westing laat in Pand Paulus zijn interpretatie van het huwelijk is metafoor zien: twee foto's, geti teld Marco en Circus. Eveneens in Pand Paulus is de kunstzinnige soap van Bram Uil te 7 k i getiteld 'In het echt verbonden', over twee mensen die elkaar via Internet ontmoeten. De Kunstestafette wordt mor gen, 31 augustus om 15,00 our ge opend in het Stedelijk Museum Schiedam. Vrijdag 30 augustus SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Kleding en speelgoedbeurs, 1O.0O-12.0ÖU. VLAARDINGEN Triangel. Open dag volksuniversi teit, 19.00-21.00 uur. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Toneelstuk 'De Minnaar', Rick Engelkes en Isa Hoes. HOEK VAN HOLLAND HWSV. Viswedstrijd, 2I.00-06.30u {volgende dag). ROTTERDAM Party Centrum 'Au March Over- schie. Jazzfestival, 16,30-21.30u. St.Laurenskerk. Éeïaardconcert, 20.00-21.00u. Bibliotheektheater. Nooitmeerslapen.stemworkshop, 20.0ÖU. Baroeg. Distract Vibes, 21.O0U. Ned. Architectuurinsti tuut. Summer Workshop, n.n.b. Zaterdag 31 augustus SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan. Kindervry- markt. Dr. Wibautplein. 501 Dart- toernooi, 13.0ÖU. en Openlucht rommelmarkt. Buurthuis Nieuw land. Nieuwland Zomerfestival. Grote of Sint Janskerk. Orgelcon cert, 15,00u. Wijkcentrum Dr. Wi bautplein. Klaverjasmarathon, 10.00-22.00u. VLAARDINGEN Wijkcentrum De Telder. Jubi leumfeest met braderie, rommel markt, kinderkennis, 10.00 tot 16.00u. Grote Kerk. Wandelcon cert, Ï5.00u. Vredes- en Ichtus- kerk/Film Lang leve de koningin, 10,30 en 14.00 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Monumentaal meesterschap. Orgelconcert, 15.00u. De Buurman. Rejection Ratio, 22.30u. Rotterdams Cen trum voor Theater. Over man/ vrouw, fantasie, echt en niet echt, 20,00u. Ne<LArcbitectuurinsti- tuut. Summer Workshop, n.n.b. Vertrekhal HAL. VeVoorUITblik (voorheen deUitgaansmarkt) van af 13-COu. Slingerick. Big Nose Blues Band, 23.00u. Baroeg. Animal Justice FrontBenefiet,n.n.b. 1'Esprit.Eel- co Gelling Band, 22,00u. Biblio theektheater. Nooit meer slapen, stemworkshop,20.00u. De Doelen. D&M Miss Verkiezing met finale Playhack/Soundmix talenten, I8.00u. ROTTERDAM Calypso I: 'Blind Date' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Kansas City' (16) dag. 6.45. 'Gazon Maudit' (12) dag. 9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15*4- 6.45-9,30.Calypso2Riksbiöscoop: 'Jum&nji'(al)dag. 12.45-3.30. Cine rama 1: Twister' (12) dag, 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Kingpin' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine- rama3: 'Thegreatwhitehype'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Craft' (16) dag. 6.45-9J0, do- -vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: The Rock' (16) dag. 3.30-6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45. Corso: 'Twister'(12) dag. 1.15-4-6.45-9 J0. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag.(beh.ma.) 24. The Living Sea' (al) dag.(beh,ma.) 3, do.t/m zo.ook 1. '2-in-2 show* (al)di.wo. 12. 'Twister' (12) dagjbeh.do.) 5.15- 7.30-9.45, do.alleen 5.15-9.45, zo.ook 10.45. Venster 1: 'Breaking the waves' (al) dag. 8, zo.wo. ook 2. Venster 2: 'UmbertoD.' (16)ma.di- ,wo. 7 JÖ, zo.wo. ook 2.3Ö. 'Profes sion: reporter' 16) dag. 10, do.vr.za. ook 7.30. Venster 3: 'Guantaname- ra' (al) dag. 8-10, zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'En avoir' (16) dag. 8, zo.wo. ook 2.30.'AupetitMargueiy (al) dag. 10. Lumière 1: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.154-6,45- 9.30. Lumière 2: 'Eraser' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 3: 'It ta kes two'(al) dag. 1.154.'Rumblein the Bronx' (16) dag. 6.45-9.30. Lu mière 4: 'Primal Fear' (18) dag. 6.45-9.30, do.\T.ma.dl ook 1.154. Pathé 1: 'Phenomenon' (al) dag. I.10-3.55-6.40-9.25. Pathé 2: 'Spy Hard'(aI)dag.3.45-5.50-7.55-10, do .vr.ma.di.ook 11.35-1.40. Pathé 3: 'Moonlight Valentino' (al) dag. II.20-1.554.30-7.05-9.40. Pathé 4: TheRock'(16)dag. 12.35-3.30-6.25- 9.20. Pathé 5: 'Eraser' (16) dag. 11.30-24.30-7-9.30. Pathé 6: 'Beau tiful Girls' (12) dag. 4.55-7.20-9.45, do.vr.ma.di.ook 12.05-2.30. Pathé 7: Mission: Impossible' (12) dag. ll.15-L504.25-7-9.35.Rex: 'Dallas schoolgirls' 'Lolita'(18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière I: Twister' (16) vr.za.00.15, Lumière 2: 'Eraser'(16)vr.za.00.15. Lumière 3: Trainspotting' vr.za. 00.15. Lu mière 4: 'Mission; Impossible'(16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Babe' (N) za.zo.wo. 1.154. Cine- rama5: 'Flipper'za.zo.wo. 1.15. Lu mière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.154. Pathé: Toy Stoiy5 (N) za.zo.wo. 12.45-2.5U. lA Gooty Movie' (N) za.zo.wo. 11.45-1.45.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3