Niet veel belangstelling voor binnenhalen bezoekerscentrum - m r* Haring- en bierfeest druk, maar mat A t *da Stedelijk wenst facelift van gebouw en collectie Keukenprinses Annette tovert met haring Nat pak verraadt autodief Engelsman over de kook Taxichauffeur mishandeld Schilderijen gestolen Naar einde vakantie Boze klant schopt deuk Uitkering en bemiddeling voor werk nu op één adres Schipluiden stelt zich daadkrachtiger op dan Vlaardingen en Schiedam Sr "'3K Dokter aan de kant Ballottine van haring Rotterdams Dagblad Maandag9 september 1996 Schiedam De politie van Schiedam heeft vannacht een man gearreseerd die er van wordt verdacht een auto te hebben ge stolen. De agenten zagen rond half twee de Opel Kadett over de A 20 rijden. Nadat de bestuurder het stopteken negeerde ontstond een achtervolging. Met snelheden tot 160 kilometer per uur schoot de man via de A13 en het Prins Clausplein by Den Haag Voor burg in. Daar doofde hij de lichten en reed diverse keren door rood licht. Tenslotte parkeerde de man de auto in de bosjes. Hij sprong in het water en vluchtte te voet ver der. Aan de hand van het water spoor aan de overkant wisten de agenten de man, die zich liggend verborgen hield, in de kraag te vatten. Hij werd meegenomen naar hei bureau m Schiedam. Het was een 19-jarige Hagenaar zon derrijbewijs. Hoek van HollandOnder invloed van grote hoeveelheden alcohol en hennep is een 26-jarigc Engels man zondagochtend in paniek ge raakt toen hij in de ry stond om op de boot te stappen. De man was met vrienden naar Nederland ge komen om een vrijgezeilcnavond te vieren. De grote hoeveelheden drank en de vele stickies misten hun uitwerking niet. Wachtend om op de boot toegelaten te wor den raakte de Engelsman het spoor bijster. Hij rende weg, gooi de met een trottoirtegel de dubbe le ruit van een nabijgelegen ge bouw in, klom naar binnen, rende een zaal door en probeerde later op een fiets weg te komen. Daar bij werd hij overmeesterd door z'n vrienden en overgedragen aan de inmiddels op het tumult afgeko men politie. Na een afkoelingspe riode in het politiebureau is de Engelsman met de avondboot naar huis gegaan. VI aard in gen Twee mannen heb ben in de nacht van vrijdag op za terdag in de Sneeuwbalstraat in Vlaardingen een taxichauffeur mishandeld en overvallen. De 34- jarige chauffeur in Rotterdam was besteld op een adres in de Pe- tuniastraal. Daar bleek niemand te wonen. Toen de chauffeur zich omdraaide en terugliep naar zijn auto, ston den er plotseling twee gemasker de mannen voor hem. Onder be dreiging van een vuurwapen werd hij gesommeerd zijn geld af te ge ven. Toen het slachtoffer zei dat h ij geen geld bij zich had kreeg hij een klap in het gezicht met een ij zeren staaf. De chauffeur vluchtte daarna. Toen hij later terug kwam bij zijn auto bleken de overvallers de sleutels en mobilifoon uit de taxi te hebben gehaald. Schiedam Uit een woning in Schiedam zijn in het weekeinde vier schilderijen gestolen. De waarde van de buit wordt ge raamd op ruim twintigduizend gulden. Volgens de politie zijn de dieven binnengenkomen door een keu kenraam. SchiedamEen 57-jarige inwoon ster van Schiedam beleefde zater dagavond een vervelend einde van haar vakantie. Vlak voordat ze thuis was, kreeg ze op het Sta tionsplein in haar woonplaats een aanrijding. Een tegen het verkeer in rijdende man botste frontaal te gen haar aan. Het ging om een 44- jarige Vlaardinger die onder in vloed van alcohol (1,8 promille) was. De Vlaardinger is met een diepe wond in het achterhoofd af gevoerd naar het Sehieland Zie kenhuis. De vrouw raakte niet ge wond. Beide auto's moesten wor den weggetakeld. Schiedam De politie van Schiedam is op zoek naar getui gen van een incident, zondag avond rond 19.15 uur, op de Ooi- evaarsbrug. Een boze klant zou daar een deuk in een taxi hebben getrapt. De man is aangehouden maar ont kent voor de deuk te hebben ge zorgd. Het gaat om een 29-jarige Schiedammer. Vlaardingen Inwoners van Vlaardingen kunnen voortaan op één en hetzelfde adres te recht om een bijstands-en werk loosheidsuitkering aan te vra gen, en voor arbeidsbemidde ling. Met ingang van vandaag is het zogenoemde 'Eén loket Vlaardingen' volledig in het GAK-gebouw aan de Industrie weg 9. Eerder was het arbeids bureau al bij het GAK ingetrok ken. In Schiedam is dit samenwer- kingsexperiment al eerder van Start gegaan. De proef vormt een onderdeel van het door het rijk ingezette proces om tot één uit voeringsorganisatie te komen. Het is een voorbeeld voor ande re gemeenten. Om de werkzoekende zo goed mogelijk van dienst te zijn, wer ken alle partijen (GAK, arbeids bureau en de afdeling socialeza- ken van de gemeente) op telefo nische afspraak (010-2486122). Inschrijven als werkzoekende duurt dan nog vijftien minuten. Degenen die ook in aanmerking willen komen voor een uitke ring, moeten erop rekenen dat ze drie kwartier nodig hebben. Inschrijving is mogelijk op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur. Behalve dat alle zaken op één adres kunnen worden afgehan deld, hoeft er ook nog meer één formulier Inschrijving werkloze en werkzoekende werknemers' worden ingevuld Dat wordt door de drie instellingen geza menlijk gebruikt In het geval van een bijstands uitkering moet nog wel een af spraak bij sociale zaken in het stadhuis volgen. Ook voor ande re aanvragen, zoals bijzondere bijstand en Rotterdampas, moe ten het stadhuis aan het West- nieuwiand worden bezocht Vlaardingen „Schipluiden is een geschikte plaats voor de vestiging van een bezoekerscentrum in Midden-Delfland." Dal vindt de Schipluidense burgemeester J. van Bijsterveldt. Zij sluit een eventuele financiële bijdrage aan de totstandkoming van een dergelijk centrum niet uit. Ook is de burgemeester be reid om te zoeken naar een be hoorlijke plekje. En daarmee toont Schipluiden zich daad krachtiger dan Vlaardingen en Schiedam, die het bezoekerscen trum ook wel willen binnenhalen, maar daarvoor niet te veel willen laten. Zestien jaar oud Het idee voor een bezoekerscen trum in Midden-Delftand is al zes tien jaar oud. Door voortdurende wijzigingen in de inrichtingsplan nen voor het gebied en door geld gebrek kwam het er nooit van, hoewel er wel speciaal een stich ting voor in het leven werd geroe pen. Eind vorig jaar werd het plan weer op de agenda gezet door de voorzitter van het recreatieschap, gedeputeerde J. Wolf. Het recrea tieschap zoekt partners voor de exploitatie van het centrum. Daartoe zijn uitnodigingen ver zonden naar partijen uit de na tuurbeschermingswereld. Van Bijsterveldt is erg enthousi ast over de mogelijke komst van een bezoekerscentrum. Ze sugge reert dat het schap, dat de recre atiegebieden in Midden-Delfland beheert, wellicht één van zijn boerderijen aan de rand van Mid den-Delfland van de hand zou kunnen doen en in plaats daai van een boerderij in Schipluiden aan kopen. Een dergelijk initiatief moet echter worden goedgekeurd door het bestuur van het recrea tieschap. Een beslissing wordt niet voor het einde van het jaar verv. acht. Poldervaart Er zijn nog andere ideeën voor vestiging van een bezoekerscen trum. Rotterdam heeft een voor keur voor de Poldervaart, ten noorden van Schiedam, maar vindt het niet waard met Schiplui den 'de messen te trekken' over wie het centrum binnenhaalt, al dus R. Becqué. Hij zit namens Rotterdam in het bestuur van het schap. Een andere mogelijkheid is een boerderij van het recreatie schap in de Vlaardingse Zuid- buurt. De gemeente Vlaardingen is hier voorstander van. Volgens Schipluiden kleeft hieraan echter een nadeel. Deze boerderij ligt aan de rand van Midden-Delfland. Vlaardingen vól bovendien niet meebetalen aan een bezoekers centrum. De andere gemeenten zijn daar in principe wel toe be reid of wachten het resultaat van de discussie af. Behalve Schipluiden wil geen van de andere gemeenten op dit mo ment toezeggingen doen voor een financiële bijdrage aan hel cen trum. Ze vinden het daarvoor nog te vroeg. De gemeenten in en om Midden-Delfland dragen jaarlijks bijna een half miljoen bij aan het schap. Dat gebruikt het geld voor het beheer van de recreatiegebie den. Mfmi Door Jan Rozendaal Vlaardingen Druk was het als vanouds, zaterdag op het Haring en bierfeest Op de geëikte plek ken kon gemakkelijk over de hoof den worden gelepen. Alles en ie dereen was weer in het centrum van Vlaardingen. Er was haring, er was bier - maar was er ook feest? Dat viel mee. De stemming was mat Het sprankelde niet. Het begon ook al helemaal ver keerd. Want wie op z'n nuchtere maag warm moet worden gemaakt door een 'kottertocht' zoals die za terdagochtend door Vlaardingen scheurde, ging met een blij ge zicht boodschappen doen in de Lo per, Westwijk of desnoods Capelle aan den IJssel, Een handjevol au to's dat alleen opviel omdat ze toe stemming van de politie hadden - die voorop reed- om voortdu rend te toeteren... Ncu ja- Typerend voor de kloof tussen het enthousiasme van de organisatie en de beleving was de Piraten- markt die op de Hoflaan werd ge houden. Kinderen die het speel goed waar ze zijn uitgegroeid en de overbodige spulletjes van pa en ma op een deken leggen om voor kwartjes en guldens proberen te verkopen. Om er iets extra's aan mee te geven was de kindervrij markt de naam Piratenmarkt meegegeven. De kinderen konden zich laten schminken als piraat. Dat was niet alleen leuk, ze don gen ook nog mee naar een prijs. Bij de prijsuitreiking 's middags om drie uur werden alle kinderen die in de buurt van de Westhaven plaats waren maar op het podium gezet. Geschminkt of niet, anders was het zo leeg gebleven. Er waren welgeteld drie kinderen ge schminkt, van wie twee als piraat. Om het goed te maken kregen ze allemaal een prijsje. Ook clown Leonard us van de Co medy Capers wist niet wat hem overkwam toen hy om twee uur uitgedost het podium op de West- havenplaats op was geklauterd. „Eén, twee, drie, vier, vijf, zes kin deren. Zo hé, wat een gezellige drukte," brulde hij cynisch. De clown kreeg gelukkig op het po dium gezelschap van nog twee 'Capers' en later dijde ook het pu bliek nog wel wat uit. Maar tsjon- ge, wat hadden de clowns het moeilijk om leuk gevonden te wor den. Jaloers En dat gold voor alle artiesten. Het enthousiasme bij het publiek was er niet, zaterdag. De vonken sprongen niet over. Omdat Vlaar dingen jaloers is op Rotterdam omdat daar tegelijkertijd een zo veel groter, zo veel mooier feest werd gehouden? Omdat de 24ste keer Haring- en bierfeest gewoon te veel is? Tsja, waarom eigenlijk? Aan het weer lag het in elk geval niet. Dat was niet te mooi, niet te slecht - precies goed. Was het dan een verloren dag? Nee. Voor degenen die zich wilden oriënteren om in het nieuwe (sport) seizoen eens wat anders te gaan doen, was een wandelingetje over de Oosthavenkadeprima, Le den van duikclubs, een vogelver eniging, postzegelverzamelaars, motor- en schermelub gaven uit leg en nodigden aspirant-leden uit om eens naar een verenigings avond te komen. Voor allerlei aan biedingen stonden handelaren verspreid door de stad, die de ko mende weken ook in Schiedam (Brandersfeesten) en Maassluis (Furieade) hun handel uitstallen. Maar bovenal was het was het Ha ring- en bierfeest toch vooral het podium om 'iedereen' weer eens te zien en vakantieverhalen uit te wisselen onder het genot van ha ring en (veel) bier. Voorzitter Jan Drost van het organisatiecomité wil, zoals hij aankondigde in de speciale haring- en bierbijlage van het huis-aan-huisblad Maas- post, af van het 'zuipfeest'. Maar als de volgende, jubileumeditie écht anders moet worden, heeft hij nog heel wat missiewerk te verrichten. Vlaardingen lijkt voorlopig niet anders te willen. Druk was het als vanouds op het Ha ring- en bier feest, maar was het ook gezellig? Foto Defines van der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen Haring laat je - de staart tussen de ringers -rauw de keel in glijden. Wie geen fijnpr oever is, zegt de fijnproever, doet er nog uitjes op. Maar dan heb je alle varianten wd gehad. Het is dat automatisme waarvan Annette Lhors gruwt. Net zoals dat 'alle Nederlandse vrouwen' tong eerst in de melk gooien voordat ze de vis bak ken. En mosselen'in water koken. „Daar rijzen mij de haren van te berge," zegt ze, onderwijl een vies gericht op zettend. Annette Lhors woont 23 jaar in Vlaardingen, maar komt oorspronkelijk uit Frankrijk. Niet dat ze daar nu elke dag haring eten, maar voorlopig sleepte ze zaterdag wel even voor de tweede ach tereenvolgende keer de wisselbeker van de Ha-, ring culïnair-westrijd in de wacht. Tweede keer Daarmee aangevend dat Annette Lhors toonaan gevend is in Vlaardingen in het uitdokteren van recepten met de plaatselijke lekkernij. Het was de tweede keer dat deze wedstrijd op het Haring- en bierfeest werd gehouden. Om niet te veel gebonden te rijn, gebruikte ze bakharing. Dat is haring die niet in zout is be waard, maar -zoals tong en kabeljauw- in wa- - •„ter. Bakharing is niet alleen te bakken, maar kan -ook goed worden gestoofd of gekookt „Als je ge wone haring gebruikt ben je heel erg beperkt in je mogelijkheden. Met harmgmousse of haringsa lade houdt het eigenlijk wel op legt de winnares uit „Het is vrij moeilijk om lekkere dingen met ha ring te maken. Ik gebruik als inspiratiebron meestal Franse en Surinaamse recepten die voor tong en makreel zijn geschreven," aldus Annette Lhors, die vorig jaar won door de haring met prei te vullen met een warme saus op basis van witte wijn er overheen. Dit jaar won ze met een ballotö- ne van haring. 'Haring in 't land, dokters aan kunt', luidt de zegswijze. En daarom werden de patiënten in het Holy Ziekenhuis zaterdag niet vergeten, terwijl in het centrum van Vlaardingen het Haring- en Bierfeest werd gevierd. De meeste aan het bed gekluisterde patiënten - een ideale positie om haring te eten - lieten zich, zo als de heer Vooren, de vis goed smaken. Voor degenen die niet zoveel op heb ben met de rauwe vis, was er fruit. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Bereiding: De 4 bakharingen file ren. De rug moet dicht blijven.' Graatjes verwijderen. Peen en knolselderij schillen en in kleine blokjes blancheren in ruim ko kend water met zout. Eruit halen en in IJswater laten afkoelen. Idem met de spinazie. Zalmsnippers,ka beljauwfilet en resterende schone bakharing in de keukenmachine pureren. Room toevoegen: ditisde vulling 'farce', De haringen op een passeerdoek doen en bedekken metdrielagen spinazie, dan de far ce in een dunne laag uitsmeren op de spinazie. Enkele blokjes selde rij en peenhierover uitstrooien. De haring oprollen en de passeerdoek zo strak mogelijk om de haring op rollen. De uiteinden strak dicht knopen en dit dertig minuten in ruim water met viskruiden koken. Geheel laten afkoelen en in plak jes snijden. Saus: blancheer de kruiden en pu reren. De gehakte kruiden men gen met de mayonaise. Tip: serveren met frisse salade. Ingrediënten: 5 bakharin gen,! winter peen, Iknol- selderij, 3 ons spinazie, 2 ons zalmsnippers, 2 ons kabel jauw, 5 dL room, 4 pas- seerdoeken (of dunne thee doeken), 3 eet lepels (van elk) gehakte dra gon, bieslook en kervel, 5 dL Maandag 9 september ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Maat voor Maat, 20.15u. Popular. Popifiïm, 21.30u. Lantaren/Ven ster. DEAF.n.n.b. Dinsdag 10 september VIAARD1NGEN DC Soenda. Lezing, bedevaart naar Santiago de Composteta, lOu. Buurthuis De Pijpelaar. Bingo, 20.0Gu. SCHIEDAM Stichting Schiedamse Vrouwen emancipatie Organisaties. Open dag, 13.00-15.00u. Basisschool De Vlinder, Open huis, 13.30- 15.00u. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Strijkkwartetten in de zomer. Sharon Kwartet, 20.15u. Dizzy. SFEQ, 22u. Rotterdamse Schouwburg Ki.z, Dood Paard/ 2Skin, 20.30u. Lantaren 1. Screen- diggere, 20.30u. SKVR Muziek school Dalweg. Open Huis, 19u. Lantaren/Venster. OEAF, n.n.b. Popular. Eddie izzard, stand-up co median, 21.30u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Blind Date' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (a!) dag 1.15-4-6,45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Seven' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Kingpin' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: The Craft' (16) dag. 6,45- 9.30,do.vr.ma.di.ookl.15-4. Cine rama 5: The Rock' (16) dag. 6.15- 9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Corso: Twister' (12) dag 1.15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag.(beh.ma.) 2-4, The üvtngSea' (al) dag.(beh.ma.) 3, za- .zo.ook 1, do .ook 7,15. '2-in-lshow' (al) do.vrxlt.wo. 12. Twister' (12) dagfbeh.do.ma.) 5.15-7.30-9.45, do,alleen 5-8.15-10.15. Venster 1: 'Breakingthe waves' (al) dag 8, do- .vr.zo.wo. ook2. Venster 2: 'Othello' (16) ma.di.wo. 7.30, do.vr.zo.wo. ook 2.30. 'Profession: reporter'(16j dag. 10, üo.vr.za.zo. ook 7.30. Ven ster 3: Trainspotting' (16) dag. 8- 10, ma.alleen 8, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma. 10. Ven ster 4: 'En avoir' (16) dag 8. 'Guantanamera' (al) dag 10, tio- .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumière 1: 'Striptease' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Mission: Impossi ble' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Rumble in the Bronx' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'PnmalFear' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ockl.15-4. Pathél: 'Phenomenon' (at) dag. 1.10-3.55-6.40-9.25. Pa- thé 2: 'Spy Hard' (ai) dag.11.35- I.40-3.45-5.50-7.55-10.Path63: 'Moonlight Valentino* (al) dag 4,30-7.05-9.40, do.vr.ma.di. ook II.20-1.55. Pathé 4: The Rock' (16) dag 12.35-3.30-6.25-9.20. Pathé 5: 'Eraser' (16) dag 2-4,30- 7-9.30, do.vr.za.ma.di. ook 11.30, Pathé 6: 'Beautiful Girls' (12) dag 4.55-7.20-9.45, do.vr.ma.di.ook 12.05-2.30. Pathé 7: 'Missionrlm- possible' (12) dag. 11.15-1.50- j 4.25-7-9.35. Rex: 'Dark Angel' 'Pri vate Schoolgirls' (IS) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Stnptease' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: Twister* (16) w.za.00.15. - Lumière 3: 'Mission:lmpossibie' vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Eraser' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba- hé' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper'za^o.wo. 1.15-4. Lumiè re 3:'It takes two'za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 12.45-2.50. 'A Goofy Movie' (N)za.zo.wo. 12.30-2,30. Door Pieter Vermaas Schiedam Het Stedelijk Mu seum is steeds minder in trek bij Schiedammers. Met 17.000 bezoe kers werd in 1994 een dieptepunt bereikt, maar de eerste maanden van dit jaar wijzen erop dat in 1996 mogelijk een nieuw laagtere cord wordt geboekt. Directeur D. A. Wind schrikt niet van de cij fers. „Het valt mij niet tegen. Meer bezoekers hadden we niet verwacht. Vorig jaar hadden we nog de Miró-tentoonstelling, maar dit jaar missen we zo'n knaller." In het topjaar 1992 trok het mu seum aan de Hoogstraat nog meer dan 35.000 bezoekers. Daarna kel derde het museumbezoek, Na de sof van 1994 leek er in 1995 (23.000 bezoekers) sprake van een voor zichtige kentering. Van een posi tieve trend is echter geen sprake, getuige de tegenvallende belang stelling dit jaar. Marketing Over de afgelopen zeven jaar trok het museum gemiddeld 27,000 be zoekers per jaar. In de nabije toe komst wil Wind het bezoekers aantal in elk geval naar 31.000 be zoekers tillen, het gemiddelde voor een museum in Nederland. Om dat te bereiken, wil Wind min der, maar kwalitatief betere ten toonstellingen in het Schiedamse museum. Ze moeten langer blij ven staan. Verder moet de promotie profes sioneler, meent Windt: „Elke ten toonstelling krijgt haar eigen marketingplan. Op dit moment is ons budget voor marketing ex treem laag. We willen een nieuwe medewerker die de marketing van de tentoonstellingen gaal ver zorgen. Bijvoorbeeld voor de ten toonstelling 'Schiedam in de Gou den Eeuw' die op 7 februari start. Daar verwachten we heel veel van." De directeur constateert verder dat de werkdruk, mede door ziek teverzuim, op dit moment te hoog is. Er is volgens haar een structu rele onderbezetting van drie me dewerkers. De directeur hoopt de politiek ervan te overtuigen dat meer geld nodig is. Geld, dat ook in het gebouw -het oude St. Ja cobs Gasthuis- moet wuide» ge ïnvesteerd. „Het gebouw heeft een aantal zwakke kanten. Het heeft een stoffige uitstraling, kent een de potruimte die om te huilen is, en er zijn te veel zalen die we voor andere doeleinden moeten ge bruiken." Dat het dak van het gebouw aan de Hoogstraat op korte termijn wordt vervangen staat vast. Een nieuw dak kan de variatie in de klimatologische omstandigheden binnen het museum minder hef tig maken. Wind: „Op dit moment heb je temperatuurschommelin gen van acht tot veertig graden. Met een nieuw dak moet dit wor den teruggebracht naar twaalf tot twintig graden, maar eigenlijk is dat nog te veel. Bijvoorbeeld voor de verzameling vaandels, die daar heel gevoelig voor is. Het liefst wil ik de depots helemaal uit het ge bouw hebben. Dan komt de zolder vrij en zijn we af van het probleem van de klimatologische omstan digheden/' Doorhakken Extern bureau Starke Diekstra onderzoekt wat de technische ge bruiksmogelijkheden zijn van het gebouw. Een rapport brengt het bureau eind deze maand uit. Wind presenteert het rapport vervol gens in de raadscommissie voor cultuur, sport en recreatie. Ver volgens moeten de politici beslis sen hoeveel geld ze voor het mu seum over hebben. Ook als de politiek positief beslist, is aan het wensenlijstje van Wind nog niet voldaan, „Daarna is een restauratie van de collectie nodig. Dan kun je denken aan werken op papier, zoals van Karei Appel, die kromgetrokken en afgebladderd zijn. Of paraplu's uit de achttien de en negentiende eeuw die uit elkaar dreigen te vallen. Het is mogelijk die te restaureren."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1