Robert Eenhoorn van Yankees naar Angels Honkbalclubs Sparta en Feyenoord buigen zich over samenwerking Neptunus houdt zich in bij batting-practice Atomium'61 zesde in eigen toernooi Afscheid van Vreelust en Van der Mark Masters van Tenmscircuit barst los Cricketers Oranje kloppen Yorkshire Protest van softbalsters Samsonov is man in bonus WION en Bolnes zijn klaar voor titanenstrijd Tenniscfrci FVT'er Michel de Boer a! snel in juiste vorm Schaker Staal steelt show in snelle potjes Handballers Snelwiek beginnen goed op veld Koploper achterhaald in damkampioenschap Rotterdams Dagblad Maandag 9 september 1996 Scarborough Het Nederlands cricketelftal heeft op het 110e fes tival van Scarborough voor een prima overwinning op Yorkshire getekend. De ploeg van het orga niserende graafschap werd door Oranje met drie wickets verschil geklopt. 206/7-204 all out. Het een daagse duel ging over 50 overs. Op 85 voor 5 leek de Engelse in nings zelfs snel af te lopen, maar vooral Vaughan (41) haalde de En gelsen uit het slop: 204 all out in 48.4 overs. Bas Zuiderent (VOC) en Excelsiors Luuk van Troost na men ieder één wicket. Diezelfde Van Troost (38 runs) zorgde daarna samen met Peter Cantrell van Kampong (33) voor een uitstekende opening. Hel eer ste wicket vie! pas op 62. Daarna was aanvoerder Tim de Leede goed voor 25 en zorgden VOC'er Klaas-Jan van Noortwijk (33 not out) en VRA'er Khan (21 not out) aan het einde van de in nings voor een goede samenwer king. Zij sloegen Oranje in tien overs van 138/5 naar 206 voor 7. Amsterdam De softbalsters van Sparta zijn de degradatiecompeti tie, een 'best of five'-serie tegen TIW Survivors, slecht begonnen door in de 'doublé' beide wedstry- den te verliezen. Tegen de uitslag van het eerste duel (4-3 voor de Amsterdamse ploeg) heeft Sparta na afloop protest aangetekend. In de derde inning, bij een 0-2 voorsprong voor Sparta, kon een loopster op het derde honk van Survivor zo over de thuisplaat ko men op een moment dat Sparta geen controle over de bal had. Na een wilde actie was de speelbal be schadigd geraakt. Pitcher Nicole van de Werf gooide het speeltuig naar de scheidsrechter, die hem vervolgens (afgekeurd?) naar de Amsterdamse dug-out gooide. Op dat moment snelde de loopster van Suvivors over de plaat en werd zij 'safe' gegeven. Daartegen protesteerde Sparta, maar de scheidsrechter noemde zich een 'dood element' dat niet aan de wedstrijd kon deelnemen. Op de opmerking dat door zijn toedoen geen bal meer in het spel was, haalde hij slechts zijn schou ders op. De tweede wedstrijd ver loor Sparta kansloos met 13-3. Volgende week nemen de Spar taanse softbalsters - in wedstrijd drie en (eventueel) vier tegen Sur vivors- afscheid van Nieuw Vrcelust. Aaien De Wit-Rus Vladimir Samsonov is zyn clubgenoot Jörg Rosskopf opgevolgd als winnaar van de Europese Masters, met 135,000 gulden prijzengeld het best gedoteerde'continentale ta fel tennistoernooi. Beiden spelen in de Bundesliga voor Borussia Düsseldorf. Samsonov, die tot dusver vooral succes had in het dubbelspel, won in Aaien in de fi nale in vier games van de Belg Jean-Miehel Saive: 21-1116-2121- 14 22-20. Hij verdiende met zyn belangrijkste individuele zege liefst 45.000 gulden, Trinko Keen, de enige Nederlander in het selec te gezelschap, was na zaterdag al leen nog toeschouwer. Maar hy gingeervnllpr uit het toernooi dan Rosskopf. Keen versloeg in zijn groep de Kroaat Zoran Primorae in vijf games. Saive was echter duidelijk te sterk (0-3). Doordat de Belg op zijn beurt van Primorae verloor, werd Keen op gamesaldo uitgeschakeld. Robert Eenhoorn: kersverse 'Angel'. Archieffoto Jaap Ro/ema/ Rotte rd ams Dagblad Door Donald Bax Minneapolis/Rotterdam Het team met de meeste overwinnin gen in de World Series is niet lan ger de werkgever van honkballer Robert Eenhoorn. De Rotterdam se korte stop verruilde in de nacht van vrijdag op zaterdag op stel en sprong de New York Yankees voor de California Angels, de ploeg die sinds de oprichting in 1961 nog nimmer een officieuze wereldtitel tn de wacht heeft ge sleept. De Angels, waar ooit een andere landgenoot (Bert Blyleven) furore maakte, sloegen toe nadat Yan kees' algemeen directeur Bob Watson een ontslagprocedure (on mat om) voor Eenhoorn op gang had gebracht. De San Francisco Giants gaven ais eerste blijk van hun interesse, maar de Angels handelden in de persoon van ge neral manager Bill Bavasi een stuk slagvaardiger. Eenhoorn (28) vervoegde zich ter stond bij de Angels, die een serie uitwedstrijden tegen de Minneso ta Twins moesten spelen. Hij completeerde het team samen met de vin de Pittsburgh Pirates overgenomen relief-werper Dar- rell May. Zij namen in de selectie de plaatsen in van de geblesseer de werpers Mark Langston en Mark Hoizemer. Aan spelen is Eenhoorn nog niet toegekomem. Verwonderlijk is dat niet. Elk jaar worden op 1 sep tember de selecties ('rosters') uit gebreid van 25 naar 40 spelers om met name de jonge aanstormende talenten een kans te geven. Omdat de Angels in de westelijke divisie van de American League op de laatste plaats staan, met een achterstand van 15,5 gewonnen wedstrijden op koploper Texas Rangers, zal Eenhoorn in de laat ste dertig duels nog wel enkele kansen krijgen. Kenners voorspelden de oud-spe ler van Neptunus en Haarlem Ni- cols een gloedvolle loopbaan in het Amerikaanse profhonkbai. In 1989-1990 studeerde Eenhoorn aan het Davidson College van voormalig bondscoach Jim Stoeckel m North Carolina. De korte stop maakte in dat jaar zo veel indruk dat de New Yorks hem in juni 1990 in de tweede ron de van de draft een contract voor schotelden. Zijn ontwikkeling stagneerde mede door een ernsti ge rugblessure. Na reisjes langs Oneonta, Tampa, Prince William. Fort Lauderdale, Albany en Co lumbus debuteerde hij in 1994 in de 'big leagues'. In de seizoenen 1994,1995 en 1996 speelde Eenhoorn in totaal twin tig wedstrijden voor de 'Bronx Bombers'. Daarin noteerde hij een siaggemiddelde van .156 (5 uit 32). inclusief twee tweehonksla- gen en vier binnengeslagen pun ten. De laatste anderhalf jaar is Een hoorn door de Yankees-managers Buck Showalter en Joe Torre ge bruikt als een 'utility infïelder' die op meer plaatsen (korte stop, tweede en derde honk) inzetbaar is. Bij de Yankees waren zijn kan sen drastisch geslonken door een enorm aanbod aan vergelijkbare binnenvelders (Mike Aldrete. Charlie Hayes, Derek Jeter, Pat Kelly, Luiis Sojo). De California Angels zijn eigen dom van de 88-jarige Gene Autry. Hij richtte de club op in 19661 on der de naam Los Angeles Angels. De Angels verhuisden in 1965 naar het aan 43,000 toeschouwers plaats biedende Anaheim Sta dium en veranderden de naam in California Angels. Autry genoot van 1929 tot 1964 grote bekend heid als filmster en als zanger. Van zijn plaat 'Rudolph, the Red- Nosed Reindeer' werden meer dan vijftig miljoen exemplaren verkocht. Rotterdam Het bestuur van de RV AV Sparta en de bijzondere algemene ledenvergadering van de honkbalclub Feyenoord bui gen zich vanavond afzonderlijk over de toekomst van beider ver- enigmgen. Concrete vraag: gaat Sparta inwonen op het complex aan de Edo Bergsmaweg in de Be verwaard en gaan beide clubs een samenwerkingsverband aan waardoor spelers gedurende het seizoen voor beide clubs kunnen uitkomen? Stadgenoot Tropicana/Neptunus en 'farmteam' Tndents kennen zo'n constructie. Spelers van over gangsklasse Tridents, eigenlijk drs Neptunus 2, kunnen onbe perkt invallen in het eerste team van de hoofdklasser. Zowel Geul Techniek Feyenoord als Vitrine Art Sparta kampt met een serieus probleem. De eerste club mist een vlaggeschip na de gradatie naar de hoofdklasse van het district. Het was de tweede achtereenvolgende degradatie. Sparta heeft daarentegen met lan ger de beschikking over een honkbalveld. Op het complex Nieuw-Vreelust valt het binnen veld van het honkbalveld ten prooi aan het tracé van de snel tram/metro richting Schiedam. Sparta-voorzitter Herman Stoute heeft de afgelopen weken alle mo gelijke honkbalaccommodaties met een bezoek vereerd. Uitein delijk vond hij er maar één vol doen. Dat is het prachtige com plex van Feyenoord. Zeker nadat het braakliggende honkbalveld van DOS'32 al eerder was afge vallen. Om principiële redenen wenste de club de kantine niet op zondag open te stellen. Feyenoord-voorzitter RonaM Moor heeft binnen zijn club nog geen negatieve reacties op de in middels wel bekend geworden plannen vernomen. Moon ..Eigenlijk zijn wij de enige club m Rotterdam. De anderen hebben alleen maar één of twee teams. Wij hebben teams vanaf de pe anuts tot aan de senioren, Sparta heeft een hoofdklasseteam en een interregioteam. Dus sluiten wij naadloos op elkaar aan." Bij Sparta lijken de sentimenten hoger op te lopen. De club moet 'over de brug'. Een oer-Spartaan, gisteravond: „Zo zie je maar weer, hoe ondanks je achtergrond met veel historie je belangen worden verkwanseld door de gemeente." Den Haag Gistermiddag tijdens de batting-practice van de honk ballers van Tropicana/Neptunus, kwam Jaap Bijl assistent-coach van ADO het veld inrennen. Vroeg Bijl aan Neptunus-eoaeh Collins: „Kan je je slagmensen niet vragen om op tachtig procent kracht te slaan, want de softbal- wedstrijd op het andere veld moest worden stilgelegd omdat jullie ballen voortdurend over het buitenveldhek vlogen." Collins gaf de opdracht door aan zijn spe lers. Maar die namen prompt re vanche in de wedstrijd met negen home runs. Marcel Kruijt sloeg in drie achtereenvolgende beur ten de bal voor het volle rondje. Voor Neptunus is de periode van de mid-season oefenwedstrijden voorbij. Vrijdags starten de play offs met een thuiswedstrijd tegen Mr Cocker/HCAW. Zaterdag ver plaatst de strijd zich naar Bus- sum, zondag zijn beide ploegen weer terug in Rotterdam/Collins heeft de afgelopen weken ge tracht zjjn werpers in vorm te krij gen. Hij vindt dat dat aardig is ge lukt. Vrijdag de dertiende sep tember start in elk geval Geoffiy Kohl, liefhebber van het nummer dertien. Rob Cordemans is dan in relief beschikbaar, maar ook El- ton Koeiman. Zaterdag en zondag starten Koster en Cordemans. De volgorde hangt af van de raag of Cordemans vrijdagavond in actie moet komen. ~ooq oio 0= 1-4-2 ADO NEPTUNUS320 041 1=11-164» ADO: Tonny Cohen <4 innings 4 man) 3-2- 9, Bas A$r±man (21/3)0-1-7 Neptunus: Ge- offry Kohl(5)4-1-4, Elton Koelman (2)2-1-0 Home runs; geen. NEPTUNUS322 420 420=19-18-2 ADO015 054 00 0=15-18-3 Neptuntï: Rob Cordemans (5) 4-2-10, Roy van de Peppel (1/3) 0-2-5, Hany Koster (2U 3) 1-0-3, toi Braucknuller 1-0-0. ADO: Pa trick KlerxO U3) 1-2-9. Bas Wiedemann 1/ 3) 2-0-9. Home runs: Neptunus: Auums Kemp le inning,1Wim Martinus (3e in ning, solo), Johnny Balentma (3e inning, solo). Percey Isenia (5e inning en 7e inning solo), Marcel Kruyl (5e inning. +1,7e in ning, solo, fle inning +1), Marvin Iscma (7e inning, +1) ADO; Martin Kant (2e inning, solo, 5e tnning, +1), Arnold Jakoba (3e in ning, solo), Aldnch Dunlop (3e ïmng, grand slam), Dennis d' Amaull 6e inning, 1). Atomium'61 In de aanval te gen het Israëlische Maccabi. De Rotterdamse handballers konden het niet bolwerken en werden gisteren door de 24- 31 nederlaag verwezen naar de zesde plaats in het eigen Ortholab-toemooi. Het eve nement was door het 35-jarig bestaan van Atomiumr61 ruimer van opzet. Acht ploe gen, waarvan vijf uit het bui tenland. Maar de enige Ne derlandse eredivisieploeg (Aalsmeer) werd wél de num mer één door de finale te win nen van het Tunesische Etoi- le. De tweede editie van het toernooi werd afgelopen weekeinde gespeeld in Pa- pendrecht en Rotterdam- Zuid. Het Papendrechtse DES'72, dat op de achtste en laatste plaats eindigde, had dan ook een belangrijke bij drage in de organisatie. Voor de mannenploegen van DES'72 en Atomium'61 be gint de competitie in de eer ste divisie volgende maand. Rotterdam Hoe neem je af scheid van het veld, waar meer dan dertig jaar hoofdklasse-ge schiedenis is geschreven? De honkballers van Vitrine Art Spar ta wisten met die vraag gistermid dag na de wedstrijd tegen Twins geen raad. In de buurt van de dug out spoot de imitatie-champagne. Maar daar bleef het bijHet wach ten was op een toespraak die niet kwam. Verder was de sfeer meer 'geen bloemen, geen bezoek'. Al leen voor de toeschouwers was er een extraatje. Die kregen halver wege de wedstrijd een consump tiebon uitgereikt. Al eerder had het Sparta-bestuur zich van zijn genereuze zijde laten zien door gistermiddag de toegang gratis te maken. Coach Kops van der Mark nam de gelegenheid te baat om zijn af scheid bekend te maken. Reden voor de selectie om een emmer water over hem uit te storten. Sprak 'dader' Elton Wilson: „Het is maar goed, dat we niet hebben gewonnen, want anders was-ie in de sloot beland." Van der Mark heeft vier jaar vol- gemaakt. Drie jaar in de over gangsklasse, dit laatsteseizoen in de" hoofdklasse. Van der Mark vond het 'tropenjaren'. Zeker het eerste jaar, toen Sparta met een hoofdklasse waardige ploeg toch bleef steken in de overgangsklas se. Het afgelopen seizoen vond Van der Mark het leukste. Al wa ren de personele problemen groot. „Misschien heb ik één of twee keer met de complete groep kunnen trainen." SPARTA20 002 021=8- 9-3 TWINS...041 200 00 0-7-13-1 Sparta: Chester Behoso(2) 0-1-5, Didi Gre gorys (7) 6-4-8. Twins: Rafael de Haseth (1 2/3) 0-4-4, Alex Fernandez (5 113) 6-2-3, Mi chel Leys (2) 0-2-2. Home rans: Sparta: Adam Slocum (le inning, solo), Elton Wil son (8e inning, +2). Twins: Patrick van He- ynuigen (2e inning tl). Winnaar Did: Gregorms (Sparta). Verliezer: Michel Leys (Twins). TWINS-«9 0 6 110 9 01=18-23-2 SPARTA -„—.--..014 004 201=12-11-5 Twins: Robert Rodriguez (6) 5-5-9, Jeroen den Duyn (Ï/3) 1-4-0, Patrick van Heinin gen (I 2/3) 0-1-1, Ger Jansen 0-0-1Sparta; Orlando Stewart (5) 6-2-10, Tony Ben- nmgshofri iW) ö-1 -6, Chester Belwso (21/3) 0-1-7. Home run: Sparta: Elton Wilson (6c tnning, grand slam). Winnaar: Robert Ro driguez (Twins) Verliezer: Tony Ben- nmgs hof (Sparta). De dug-out op Nieuw- Vreelust ligt era! eenzaam en verlaten bij. De Spartanen hebben 'm al verlaten. Bin nenkort ver dwijnt het ge hele honkbal- complex on der de slo pershamer. Foto Poter Molkenfcoer Door André Kouwenhoven Rotterdam De ilnaleweek van het Rotterdams Dagblad Tennis- circuit barst vandaag los op de gravelbanen van Z'ö" aan de Rot terdamse Zuiderparkweg. Op de eerste speelavond staat metee.. een aantal leuke partijen op het programma. Zo komen maarliefst tien van de twaalf als eerste ge plaatste spelers in actie. In de sterkste categorie bij de mannen ontmoet Maaslander Martij n de Lange -95ste op de nationale ranking - outsider Joao Varela uit Maassluis. Bl-titelver- dediger Teun Verschoor speelt te gen TOEG-speler Ernst Slegten- horst uit Bergschenhoek. De Bl- topper bij de vrouwen gaat tussen Sigrid Ravensbergen en de Ba- rendrechtse Amy van Buuren, die in de eindstand op de tweede plaats eindigde. Het programma begint dagelijks om 18,00 uur, er wordt heel de avond gespeeld op de acht ver lichte banen. Bij regen zal het noodscenario in werking treden. De overdekte banen van tennis- centrum IJsselmonde en het Sehiedamse Kethelhaghe worden achter de hand gehouden. De wedstrijdleiding is bij Z'67 te be reiken onder telefoonnummer 0104812187. Programma HE-BI: Martyr de Lange-Joao Varola: Teun Verschoor-Ernst Slegtenhorst; Mark Willems-Jeroen van Assendetft; DE-BI: Si- gnd Ravensbergen-Amy van Buuren; HE- B2: Patrick. Maasland-E. Neefs; Ralph Moelker-Vincent Molema; DE-B2: Manon van der Beek-Irene van der Garde; Barbara van Halem-Saskia ThieL HE-C1: Bram Tukker-Jerocn Faassen; Raymond van de Heuvel-Lodewyk van Ar dennen; DE-C1: Marcia van Wmgaarden- Chantai van Meggelen: Danneke Bakker- MarceUe Loeve; Esther van der Stekker- Caroline Zaanen; Mei Yin Boere-Ohvera Jovanovie; H&C2: Carlos Ferreira-Roiand Hols; Matthys Willekes-Victor Boere; DE- C2; Saskia Bemdsen-Brenda Degeling; Marjolein Morak-Marteke Advocaat. HE-DI: Tom Jensen-Fulco Geertsema: Ri chard Corbeau-Bastiaan Ouwehand, DE- DI: Debby de Kreek-Naomi van der Jagt; Claudia van der Poel-Gaby van Dam; HE- D2: Michael Schobben-Ëdwm Hummel, Raymond Weeda-René Eland; DE-D2: Su zanne Rutten-Simone Biehng; Hanneke Zachanasse-Martoes Gielen. Wateringen Landskampioen FVT/Visser is de competitie goed begonnen. InWateringen wonnen de Rotterdamse tafeltennissers tegen het met Jonah Jahn ver sterkte GKB/Salamanders over tuigend met 5-2. De intensieve voorbereiding van het team van coach Alfred de Jong, met de wed strijden tegen de vrouwen van Haka/Treffers en het Europa Cup 1-debuut bij Vikingur Reykjavik (beide duels werden met 4-1 ge wonnen), werpt meteen vruchten af. Vooral Michel de Boer is sterk be zig. Want r.a vorige week Bettine Vriesekoop achter de tafel te heb ben afgedroogd, verraste De Boer ook de uit de Noorse competitie teruggekeerde Kahn. Dat deed hij meteen in het eerste duel: 21-19, 19-21 en 13-21. De Boer lijkt volledig hersteld van de hinderlijke armblessure die hem vorig seizoen zoveel parten speelde. Later in de wedstrijd be dwong hij eveneens in drie games Martin GroenewoldHi* is ook weer de vaste dubbelpartner van Jörg de Cock geworden. Met 16-21 en 18-21 werden Kahn en Groene- wold eenvoudig geklopt, waarmee FVT op een 4-0 voorsprong was gekomen. Want na de eerste winst van De Boer hadden ook De Cock (tegen Siem van der Valk) en Ro nald Vijverberg (versus Groene- wold) hun eerste partij gewonnen. Dat de winst van FVT niet groter uitviel, kwam door de nederlagen van De Cock (op Kahn) en Vijver berg (op Van der Valk). Vooral De Cock had een mindere dag, want hij kwam ertegen Kahn niet aan: 21-14 en 21-17. Vijverberg speelde in de slotpartij te wisselvallig <21- 18, 14-21 en 21-19) om voor de tweede keer te winnen. Daardoor bleef de Rotterdamse zege be perkt tot 5-2. Rotterdam In de eerste klasse H van de korfbal competitie geven de teams uit de Rotterdamse regio na twee ronden de toon aan. Zowel WION als Bolnes won, terwij] Trekvogels eveneens ongeslagen bleef door de 12-1winst op Klimop. Het duel tussen Bolnes en De Overkanters kende een verrassend slot, want na de 7-5 ruststand leek voor de Rotterdammers nog alles mogelijk. Maar het fysiek sterke Bolnes nam het heft resoluut in handen en liep dank zij loepzuivere afstandsschoten van het mannenkwartet uit naar de 17-7 eindstand. Een pijnlijke nederlaag voor De Overkanters dat in de tweede helft geen goed meer kon doen. Bany van Kessel en Mark Potter (ieder 2x), Silvia Potter, Gio vanni Palumbc en Peter van den Herik (allen lx), scoorden. Bij Bolnes waren de broers Speijer samen goed voor negen treffers. Het is een verrassend sterk debuut van het team van coach Bram Rog, dat zater dag bij WION strijdt om de eerste plaats. Datzelfde WION kreeg bij PSV in Eindhoven goed te gengas, maar bleef verdiend een voorsprong koeste ren. Halverwege was het 6-7, waarna de équipe van Eric van Viersen uitliep naar 10-14 en tenslotte met 13-15 de tweede zege pakte. Wim Niesing was topsco rer met zes goals. Trekvogels-Klimop kende een bizar scoreverloop, want na de regelmatig opgebouwde score van 11-6 (ruststand 7-5) leken de Rotterdammers op een ge makkelijke zege af te gaan. Onbegrijpelijke paniek zorgde ervoor dat de gasten tal van kansen konden creëren. De 12-11 zege was dan ook een dubbeltje op z'n kant. Coach Ger van Rutten: „Ik ben tevreden over onze start met drie punten, maar niet blij met de paniek die in onze ploeg kort voor tijd optrad." Rem- co Scheepbouwer en Mark 's Gravendijk maakten ie der drie treffers. In de tweede klasse F boekte Het Zuiden de tweede zege tegen Oosterkwartier (17-13). De ploeg uit Rot terdam-Zuid, door de nieuwe sponsor sporthuis De Kuip in het nieuw gestoken, had enige tyd moeite met de Haarlemmers, die tot 6-5 standhielden. Toen verhoogde Het Zuiden het tempo en liep het binnen vier minuten uit naar de 10-5 ruststand. Daar na liep de score op tot 14-8 en kwam het einde bij 17- 13. Peter Tam min ga en Alexander Geurts scoorden ieder vier maal. Door Henny Vijgeboom Rotterdam Het derde Overschiese Rapid-schaak- toemooi voor teams (met twintig minuten bedenk tijd) is met overmacht gewonnen door Charlois/Euro- poort. Het winnende team verzamelde liefst 35 pun ten uit de zeven duels, een gemiddelde van 5-3 en bleef daarmee ruim voor op rivaal RSR/Ivoren Toren (301/2), de regerende titelhouder van de Rotterdam se schaakbond. Rotterdam kwam niet verder dan 30 punten, Delft en Oversehie deelden de vierde plaats met 29 punten. Charlois' topscorer Jaap Staal wilde kennelijk de glo riejaren van zijn ploeg (in 1969 en 1973 landskampi oen hij was één van de succesvolle spelers) in de her innering terugroeiden, want hij versloeg al zijn zeven tegenstanders. Het is zelfs al weer 31 jaar geleden dat Staal het kampioenschap van de RSB behaalde. RotterdamSnelwiek kende bij de start van de veld- competitie geen problemen. De Rotterdamse hand ballers wonnen met 20-18 van het gsyarieerd spelen de Wings, de vrouwen wonnen veel simpeler van het sterker geachte Ancora: 16-8. De mannen van Roda, eveneens uitkomend in de hoogste Idas se op het veld, moesten hun meerderen erkennen in promo vendus Gemini: 18-21 De vrouwen van Snelwiek hadden vorige week al de vooruitgeschoven wedstrijd tegen de 'jonkies' van Quintus met 15-10 gewonnen, waarbij met name de ervaring de doorslag had gegeven. De derby tegen Ancora gaf niet alleen een geroutineerd Snelwiek te zien, maar het goede collectieve spel van de uitge dunde selectie woog ruimschoots op tegen dat van Ancora. Snelwiek nam al snel een paar doelpunten voor sprong en dat betekende eigenlijk de genadeklap voor Ancora. De vrouwen uit IJsselmonde, dit jaar onder leiding van good-old Nol Verhoeff, hadden dui delijk moeite met die achterstand en moesten in de slotfase toestaan dat de nederlaag een ruime werd: 16-8 (6-3). De nieuwbakken trainer Ferdi Nici van Snelwiek, de op het laatste moment binnengehaalde ex-Joegoslaaf, was zichtbaar in zijn nopjes. De mannen van Snelwiek hadden in hun vernieuwde samenstelling een zeer moeilijke wedstrijd tegen het Haagse Wings. Na de pauze (8-11) werd de inbreng van oud-international Cees Kooy, die voorlopig de stand-in is voor de deels afgekeurde en daarom ge stopte Jaap Hagen, wat beter benut. Wings ging ech ter net als de tegenstander nogal slordig om met de geboden kansen. Daardoorwas de uitslag tot het laat ste moment onzeker. De chaotische slotfase met over en weer balverlies le verde Snelwiek als winnaar op, tot grote opluchting van trainer Jan Weerden die zijn ploeg terecht in be scherming nam: „Het was pas de eerste wedstrijd van het seizoen en er was sprake van onwennigheid. De spelersgroep is nieuw en jong en dat levert nog wei eens wat miscommunicatie en wanorde op. Maar ik ben in elk geval blij dat ze veerkracht en mentali teit hebben getoond." In de tweede klasse behaalde Ancora een keurige 19- 23 winst op Satumus leiden, als revanche voor de 14- 28 nederlaag tegen WIK van vorige week. Het gehan dicapte ASC'95 was volstrekt niet opgewassen tegen EHC: 25-16. Papendrecht Na vier ronden van het damkampi oenschap van Zuid Holland Zuid heeft titelverdedi ger Harry Clasquin op kop gezelschap gekregen van Anton Kosior uit Dordrecht. Capellenaar Clasquin kwam in de problemen tegen Rotterdammer Ruud van Drunen, maar kon toch nog een remise laten aantekenen. Rotterdammer Radjinder Jharap deed met zijn openingszet een regelrechte oorlogsverkla ring aan Kosior. Maar de Rotterdammer beging een fatale fout, die door Kosior, die de hoogste 'rating' van het toernooi heeft, genadeloos werd afgestraft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3