24 Resultaat heilig voor 'nieuw' MW'27 Deltasport geeft niet thuis Grensrechter gooit het vlaggetje neer Mark Nijssen: 'Twee punten te weinig KWlaardingen geeft visitekaartje af MBZm Zwaluwen blijft de koploper Houweling baalt van arbiter HVO overtuigt tegen Naaldwijk Oranje Nassau verliest weer Vrije dag voor RKWIK 'Monster'-score Demos Rotterdams Dagblad Maandag 9 september 1996 Pernis Zwaluwen Vlaardingen won in en tegen Excelsior Pemis ook de tweede competitiewed strijd, zij het ditmaal met minima le cijfers. Het werd 1-0 voor de ploeg van trainer Wim van Til die de naar Kozakken Boys verhuisde Danny Molendijk opvolgde. Het na hel vorig seizoen danig verzwakte Excelsior was niet bij machte de verdediging van Zwa luwen, die weer werd geleid door de 'ingepakte' Martin van Balle- gooijen, ook maar enigszins moei lijk te maken. Het zorgenkindje van Zwaluwen blijft echter het scorend vermogen. Ook ditmaal kregen de Vlaardingers volop kansen. Pas in de tweede helft slaagde Brian Witteling zijn eer ste competitiedoelpunt en Zwaiu- wens enige treffer in dit duel te scoren. Excelsior Pemis probeerde het nog wel, en mocht ook lang hoop op minimaal een punt koesteren omdat zowel Witteling als Ham- merstein oog in oog met de Per- nisser doelman faalde. Beide ploegen kregen overigens een tweede rustperiode. Omdat scheidsrechter E. van Leeuwen door een zweepslag werd getrof fen, moest naar een vervanger worden gezocht. Onder de toe schouwers bevond zich toevallig de Vlaardingse arbiter Kees Snij ders en hij nam het karwei over. De extra pauze bracht Excelsior echter niet de gewenste inspiratie om het Zwaluwen moeilijk te ma ken. De 'zwaluwen' Jeffrey Noordzy en Aijan van den Bos lie pen tegen geel op. Barendrecht Het aantrekkelij ke aspect van de hoofdklasse B is dat er niets valt te zeggen over de rolverdeling. Kenners tippen GV- W of DOVO voor de hoofdprijs, maar tasten in het duister over de potentiële afdalers. Het kan dus alle kanten op met de verenigin gen als Barcndrecht en Excelsior Maassluis die elkaar zaterdag tij dens hun competitie-première in evenwicht hielden (1 ~l). Dat resultaat stemde aan weers zijden tot tevredenheid. Al haast te Mark Nijssen, trainer van Ex- treffer nummer twee, maar faal- celsior Maassluis, zich te zeggen: Als ik eerlyk ben, zeg ik dat wij twee punten te weinig hebben ge kregen." Het geluk liet de bezoe kers in Barend recht echter een beetje in de steek. Zo viel Gert Jan Bunt al snel uit (spierblessure). Het tweede 'pechgeval' was eigen schuld. „Dom en bijzonder onprofessio neel," omschreef Nijssen het voorval. Michel van Strien (ex- Sparta 2) trapte de bal weg na een fluitsignaal van arbiter Kooij en diende - met twee bekeuringen op zak - in te rukken. Dat kwam Excelsior slechtuit met de weten schap dat Dennis van Eek voor de pauze één keer had gecapitu leerd. Raymond Frehé vloerde Steffen van der linden en Fred Lagendijk strafte de onregle mentaire ingreep vanaf de stip af. Het rood voor Van Strien dwong Nijssen tot maatregelen, Robert Visser maakte plaats voor Dennis Dekker. Direct na zijn entree volgde de gelijkmaker die was verpakt in een schitterende vrije trap. Edwin Marijs, de producent, ruimde daarna uit tactische over wegingen het veld. Dekker en Ruud den Engelsman brachten Barendrechtop het randje van de afgrond. Hettweetal was dicht bij Barendrecht-Excclïfar M 1-1 <1-81. 35 Fred Lagendijk. M (strafcchop),61. Edwin Marijs !-!. Bijrand er heden: Rode kaart - na twee keer geel - voor Michel van Strien {Excelsior M). Ook zijn ploeggenoten Raymond Frehé en Richard Rasensen Ba- rcndrechter Mario Trputac werden op de bon geslingerd. Baremlm-ht: Notenboom; FVans Bnenen, Lagendijk, Marco van de Heuvel, Van der Linden; Trputac, WkkeJ, Maren! Brisncn; Rietkerk, Thijsen {77. Van Gent). Van der Krogl Excelsior M: Van Eek; BeO, Frehé, Rasens, Bunt {7. Louter); Loeve, Van Bu ren, Van Strien; Manjs (72. Hazewir.dus), Visser (60. Dekker), Den Engelsman. Schiedam— De partijdigheid van scheidsrechter Korfje was in de ogen van trainer Jos Houweling voor zestig procent de oorzaak van de 1-4 nederlaag van HBSS tegen Xerxes. Zeker de manier waarop de tweede en derde tegen treffer tot stand kwamen gaf in de ogen van de HBSS-trainer blijk van onkunde en weinig objectivi teit. „Dit zeg ik absoluut niet uit frustratie," aldus Houweling. „Maar na de 1-1 van Dwight Maanster, overigens gescoord in buitenspelpositie, gaf de man ten onrechte een vrije trap en even la ter een strafschop." De andere veertig procent had HBSS volledig aan zich zelf te wij ten. Zeker vijf kansen werden verprutst waarna Xerxes na de thee de eerste de beste counter doeltreffend afrondde. Gele kaar ten waren er voor doelman Kor- nell Kramer en Eric Olivier. Vlaardingen Het HVO van Dick Suiker overtuigde in de eerste competitiewedstrijd tegen Naald wijk. In de eerste helft kreeg de thuisploeg kansen genoeg maar ontbrak voorin de rust om voor het eerst deze competitie het net te vinden. Tien minuten na de thee was het John Sam-Sim die uit een vrije trap 1-0 scoorde. In de 65ste minuut draaide Patrick Har- tog met zijn rug naar het doel suc cesvol weg en haalde doeltreffend uit: 2-0. De wedstrijd kabbelde daarna naar het eindsignaal. Gele karton netjes werden getoond aan de Hv'O-ers Berry Saia en Peter Ma- nuhutu. Vlaardingen Voor de korfballers van Oranje Nassau belooft het veldseizoen weer een zware strijd tegen degradatie te worden. Te gen Dijkvogels ging de Vlaar dingse ploeg flink op z'n gezicht en stond na het laatste fluitsig naal een 9-16 nederlaag in de boe ken. Het tweede verlies van het zo prille seizoen was een feit Öp eigen terrein ging Oranje Nassau nog wel zo veelbelovend van start tegen De Dijkvogels, vol gens Oranje Nassau-speelster Sandra Doomink één van de titel kandidaten in hun derde klasse. Lekker combinerend en vrij be wegend bleven de Vlaardingers goed met hun tegenstander meescoren, waardoor de rust met een 6-7 score inging. Na de thee ging bij de thuisploeg langzaam het licht uit. De Dijkvo gels liep na 7-9 in één ruk door naar 7-12. „Op dat moment laten wij ons koppie hangen," aldus Sandra Doomink, „en gaan we steeds gehaaster en slordiger spe len. Dan lukt er nog minder en krijgt de tegenstander alle kans om gemakkelijk naar een ruime overwinning uitte lopen." Voor Oranje Nassau scoorden: Martin de Kruijk (3), Marco van der Harst (2), Monique en Sandra Doomink, Debby Goedknegt en John van Pelt. Door Sander Sonnemans Maasland In de presentatiekrant van MW27 draait trainer Leon Booij er niet om heen. In zijn derdejaar als trainer bij de Maaslandse voetbalclub wil hij eindelijk wel eens een prijs pakken. Met het huidige potentieel is dat eigenlijk ook wel het minste dat ten doel moet worden gesteld, want er kwam nogal wat versterking 'aangewaaid'. Met het grootste gemak werd tegen het bezoekende Hoekse Boys dan ook de snel opgelopen 1-0 achterstand omgebogen in een 3-1 voorsprong. De Maas- landers vonden het met die ruststand kennelijk wel welletjes en weigerden zich na de theepauze nog druk te maken. Het re sultaat was heilig en daar moest het publiek dan maar genoe gen mee nemen. Veel scheelde het in het eerste competitieduel overigens niet of MW27 dat voor dit seizoen een premiestelsel in het leven heeft geroepen, had al binnen de eerste tien minuten tegen een onoverko melijke achterstand aangekeken. Al in de tweede minuut maakte Dik Hollander namens Hoekse Boys dankbaar gebruik van de on wennig begonnen defensie en prikte de 0-1 achter doelman Nico Bennik. Niet veel later plaatste Gert-Jan Vreugdenhil de bal zó in de voeten bij de doelpuntenma ker die niet zelfzuchtig was en met een tikkie breed Barry Knip- scheer links naast hem in staat wilde stellen de marge te verdub belen. De fiankaanvaller produ ceerde slechts een rollertje en dat zelfde deed in de zesde minuut Marlijn Hoekman toen hij uit de kluts plotseling met de bal oog in oog met de Maaslandse sluitpost verscheen. Daarmee was eigenlek ook met een de Hoekse koek op ook. MW27 kreeg alle gelegenheid zich te herstellen en deed dat niet veel later met de gelijkmaker van Gregory Aaron. De donkere bui tenspeler knalde eerst op de voe ten van keeper Dick van de Ploeg en sehoot de bal in rebound diago naal achter de verslagen doelman. Nog voor de rust hoefde die zelfde Aaron bij de pass op maat van Ro nald van de End slechts tegen de bal aan te lopen: 2-1. De Maaslandars, met maar liefst zeven spelers met een Excelsior Maassluis-verleden in de gelede ren, hadden de smaak te pakken en zelfs de mee opgerukte en bij "Maassluis' afgedankte libero Re- mco Jansen wist het garen te vin den. Aaron zorgde aan de rechter-- kant voor het voorbereidende werk en Jansen tikte bij de twee de paal de perfect teruggelegde bal tussen de palen: 3-1, Als dat wat beide partijen na de thee tentoonstelden, maatgevend is voor de rest van de competitie, hoeven ze dit seizoen niet op al te veel toeschouwers te rekenen. Hoekse Boys straalde zoveel on- macht uit bij de pogingen het MW27 lastig te maken, dat het bijna gênant was. Meer dan fi gureren deden de mannen van het trainerskoppel Louis Knip- scheer/Cor van Rooij niet En MW27? Dat wilde niet meer. Di rect na de rust mikte Gregory Aar on nog wel een over de doelman geboogde bal tegen de kruising, maar een voorbode van nog meer moois was dat niet. Integendeel. MW27 geloofde het weL De drie punten en bijbehorende vijftig piek per persoon zaten immers al lang in de knip. MWt7-Koek« Boy» 3-1 (3-1). Z Dik Hol lander O-l, 18. Gregory Aaron M, 35. Gre gory Aaron 2-1,40. Remeo Jansen 3-1. Bfcj- tonderheden: Scheidsrechter M. Paping haaide voor Steven Chobm, Lesley Wigmo- re en Pieler Koenen (ollen MW27) het gele kartonnetje uit de borstzak. MW21: Bennik, Goos. Wigmore, Jansen. Chobin, Van Hoeven, Vreugdenhil {78. Vlendré), Van de End, Koenen (70. Rraaij- enbosch), Van Nierop, Aaron Hoekse Boys; Van de Ploeg. Van Zanten, John van de Bos, Marco van de Bos, Boers, Klok, De Groot, Hoekman, Van Wieren, Hollander, Kmpschcer. Door Erwin van der Lee Vlaardingen De teleurstelling was groot in de Broekpolder. Op basis van de voorbereiding had ie dereen Deltasport immers een fa- vorietenrol toebedeeld, maar uit gerekend in het eerste competi tieduel bracht een aantal spelers niet wat van hen verwacht werd. Het gevolg: een kansloze 2-0 ne derlaag. Na afloop baande Ton Pattinama nijdig als eerste richting catacom ben. De trainer van Deltasport voelde zich in de steek gelaten door de ploeg. „Als je ziet dat wij in de aanloopperiode op deze competitief tegen ditzelfde Ly ra spelen dan valt dit resultaat zwaar tegen. Ik heb heel weinig teruggezien van wat wij in de voorbereiding hebben gepres teerd. We waren niet attent, de wilskracht ontbrak. Ik hou me maar voor dat deze wedstrijd een incident is. Het enige positieve is dat heel de groep danig de pé erin heeft." De teleurstelling droop inderdaad van de gezichten. Maar tegelijker tijd was er ook het besef dat tegen TVestlandse' ploegen van het kali ber Lyra meer nodig is dan alleen voetbal. Want qua gedrevenheid verdienden de gasten een over winning. De enige die nog weer stand bood was Jamo van der Wil de en, in de tweede helft, Edwin Hulspas. De overige Deltaspor ters legden het af tegen de felheid in vooral het verdedigen. Want slechts daarop, is Lyra's spelletje gebaseerd om er vervolgens ra zendsnel uit te vliegen. De eerste treffer kwam ook zo tot stand. Na het balverlies van John van Leeu wen op de achterlijn kaatste spits Marco van Hasenbroek op de op komende Johan Poot. Lyra's laat ste man mocht ongehinderd van af zo'n 25 meter schieten en zag tot zijn vreugde de bal met een ra re duik achter Marco Larooy in slaan. Nog geen minuut later leek Delta sport de klap al te boven. Jamo van der Wilde veroverde de bal in de 'zestien' van Lyra, zocht de lan ge hoek maar zag de bal net naast hobbelen. Het bleef de hele wed strijd bij die ene kans. Hans Dro ge stond op links, met twee 'recht- spoten' (Marco Veen, Etienne Westdijk) achter hem op een ei land en Barto Westerdijk lag aan de ketting bij Alexander Bol. Daardoor kwam spits John van Leeuwen 'droog' te staan. Na de thee keerde de van DOTO afkom stige spits ook niet meer terug, vanwege een blessure aan zijn Vlaardingen Commentaar op zijn manier van vlaggen is Del- tasport-grensrechter Jan Waar denburg zo onderhand wel ge wend, maar met kritiek vanuit de eigen gelederen kan hij dui delijk minder goed uit de voe ten. Dat bleek zaterdag. Het was bijna rust toen Waar denburg vlagde voor een 'm- worp. De ingooi was volgens de Vlaardinger voor Lyra, maar de arbiter' negeerde hetvlagsignaah achillespees. Met Leo van Ree in de punt van de aanval en Edwin Hulspas voor zijn verdediging verwierf Deltasport een groot overwicht maar meer ook niet. Ly ra counterde naar hartelust. En zo viel ook de beslissing. Marco van Hasenbroek stond op de juiste plek om de 2-0 onder Larooy door te schuiven. en gaf het balbezit aan de thuis ploeg. Waardenburg, waarschijnlijk al geïrriteerd door een woorden wisseling met een aantal Delta sport-spelers, bleef echter hard nekkig vlaggen. Dittot ongenoe gen van coach Ton Pattinama die hem toebeet *te kappen'. Dat deed Waardenburg ook, letter lijk.. Hfj gooide het vlaggetje neer en liep kwaad het veld uit, Dcltasport-Lyra 0-2(8-1). 17. Joh an Poot 0- 1. 70 Marco van Hasenbroek 0-2. Bijzon derheden: Arbiter Geuzen gaf geel aan Deltasporter Richard Zeebregts en Rik Dijkshoorn van Lyra. Deltasport: Larooy, Sousa, Hulspas. Lenselmk, Westdijk (70. Zeebregts), Kluiters {40. Meuldijk), Veen, Van der Wilde, Dróge, Van Leeuwen {46 Van Ree), Wcsterdyfe. Lyra: Ronald Poot, Vellekoop, Joh an Poot, Boekestem, Van der Bol, Dijkshoorn, Groeneweg, Pauwe, Van der Valk (70. Herbert), Van Hasen broek. Buys. Strijd om de bal tijdens de wedstrijd KV Vlaardingen-NKC'51. Trainer Jan de Jager was zeer te spreken over het spel van de thuisploeg. Foto Peter Molkeoboer Door Ton de Leede Vlaardingen Voor Korfbalver eniging Vlaardingen is de eerste overwinning als overgangsklas- ser binnen. In een bij vlagen zeer aantrekkelijk duel liep de forma tie van trainer Jan de Jager vooral in de slotfase over tegenstander NKC'51 heen: eindstand 21-13. Het hoogst spelende Vlaardingse korfbalteam kende vorige week in het Friese Oldeholtpade een valse start tegen SCO door met 13-10 verliezen. „Over het spel van vori ge week," reageerde Vlaardingen- coach Jan de Jager, weer terug langs de Lijn na een jaartje als coach bij zijn 'eigen duppie' PKC te hebben opgetreden, „was ik zeer tevreden. We wilden daar wel stunten maar de routine van SCO, dat in de zaal een hoofdklasser is, gaf uiteindelijk de doorslag. We stonden daar op een gegeven mo ment met 9-3 achter maar wisten ons toch door ons eigen spelletje te spelen helemaal terug in de wedstrijd te knokken. We hadden zelfs even het betere van het spel maar kenden bij een 12-10 achter stand niet doordrukken. Het meest geruststellende van die wedstrijd was het feit dat we blijk gaven dat we het niveau aankon den. We hadden door blessures en late vakanties een belabberde voorbereiding, die ons gelukkig geen parten speelde." In vergelijking met vorig jaar heeft Waardingen twee andere gezichten in het achttal lopen. De Jager.Aanvankelijk heb ik naar een jeugdige vervanger gezocht voor de gestopte Johan Lang broek. Maar gezien de teleurstel lende oefenwedstrijden kwam ik toch bij Usbrand den Breems te recht. Toen moest ik de juiste vak verdeling nog vinden. De combi natie Roel van Leeuwen-Peter Hoornweg in één vak liep niet zo dat ik Peter aan Ronald Verweij heb gekoppeld. Tussen Roel en IJsbrand klikte het wel omdat ze allebei scorende spelers zijn. Het vertrek van Masja den Haan naar Deetos heb ik simpel opgevangen door Claudia Roozendaal er weer bij te halen. Dat gaf geen enkel probleem." Voorafgaand aan het treffen met NKC'51 gaf De Jager al duidelijk aan dat alleen winst voor hem zou tellen. „Overgangsklasse is wel even een ander niveau," stelde De Jager nog even nadrukkelijk, „dan de eerste klasse van vorig jaar. Er worden nu wel bepaalde eisen aan de spelers gesteld. De tegenstander van vandaag, NKC'51, is op papier gelijkwaar dig aan ons. Zij hebben vorige weck ook verloren en willen net als wij snel de eerste punten ha len. We zullen het spel zelf moe ten maken en kunnen geen af wachtende houding aannemen." Op een afwachtende houding zal een speler als Roel van Leeuwen nooit worden betrapt en dat zorg de voor een wervelende openings fase van de thuisploeg. De aalgladde en als altijd uiterst agressieve Roel van Leeuwen hielp zijn ploeg binnen tien minu ten met vier puntgave treffers aan een geruststellende 5-1 voor sprong. Zijn tegenstander mocht dan evenals zijn vakgenoot, die het met IJsbrand den Breems had te stellen, van gelijke lengte zijn maar zij hadden wel een kilootje of twintig meer aan lichaamsge wicht mee te torsen. Na ruim twintig minuten spelen kende Vlaardingen een mindere periode en kon NKC'51 ietwat terugkrab belen naar 8-5. Bij Vlaardingen kroop enige irritatie binnen de ploeg en dat leverde Claudia Roozendaal, nog nasputterend over een strafworp die de oppo nent mocht overnemen, een gele kaart op. Na de rust (10-6) had Vlaardingen weinig meer te duchten en Hep het vooral door rake schoten van Roel van Leeuwen (in totaal acht), Ronald Verweij (5), Usbrand den Breems (3) en Hedi Mookhoek (3) naar een éclatante 21-13 zege. „Zo'n overwinning geeft vertrou wen," wist een trotse De Jager, „en is een signaal naar de tegen standers dat ze rekening moeten houden met ons." Rotterdam—Het Vlaardingse RKWIK is gisteren niet aan voetballen toegekomen. De vierdeklasser ver trok wel vol goede moed naar Rotterdam voor het duel tegen Aeolus. Daar gearriveerd bleek dat de door de bond aangewezen scheidsrechter schitterde door afwezigheid. Pogingen om een vervanger op tc snorren, liepen op mets uit dus moest trainer Ger Mulder met zijn ploeg onvernchterzake terug naar Vlaardingen. Rotterdam Demos-trainer Henk van Loenen had zich bij zyn nieuwe club geen beter debuut kunnen wensen. Met 7-0 werd gastheer Noorderkwartier af gedroogd. Bij de rust was het al 3-0 voor de Harga- ploeg. Grote man bij de Schiedammers was Peter Monster. Hij produceerde vijf treffers. Remco van der Steen, die zijn overschrijving naar WK op het laatste moment had ingetrokken, en Mano Houdyk namen de overige treffers voor hun rekening. „Demos bleef de hele wedstrijd gewoon goed voetbal len. Ook na de eerste treffers bleven we goed tikken, waardoor we de score steeds verder konden opvoe ren," sprak de gelukkige Van Loenen na afloop. Cor van Hoe ven wordt met bal en al over de zijlijn ge werkt door een verdedi ger van Hoek se Boys, De van Excelsior Maassluis ge komen bui tenspeler kon (nog) niet im poneren. FOtO Peter Molkeoboer Cion laat ten onder BVCB-Cion 1-0 (0-0), De fraaiste kansen liet Cion tegen het door Ger Hoogerwerf getramde BVCB onbenut waar door het openmgsducl teleurstellend verliep De reke ning kregen de Vlaardingers daarvoor in de 87ste minuut gepresenteerd Geel was er voor Andre den Brabander VVK-RHS1-0 (0-0). Trainer Aad den Held was na afloop dolgelukkig met de magere zege van znn ploeg maar moest toegeven dat de overwinning volledig onverdiend was RHS domineerde maar Bart Raaymakers zorgde na een counter voor feestvreugde in Kethel Bij de 'Kethel- lappers' ontbraken Marco Klem en Robin Smallegange NBSW-DVO'32 ]-J (M). De ploegen waren vanaf de eer ste tot de laatste minuut aan elkaar gewaagd DVO"32- doelman Jan Struis stopte m de eerste helft een pingel Zijn teamgenoot Walter van Pernis schoot beide ploegen op gelijke hoogte GOZ-PPSC 1-1 (0-1). In Mijnsheerenland speelde PPSC zeker de eerste helft goed verzorgd voetbal. De ploeg van Ron de Bruijn kwam na een half uur ook verdiend op voorsprong via Zakaria Mehjed PPSC kreeg daarna vol op mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen maar faalde m de afwerking Na de rust kreeg GOZ de geest en zette de gaston onder zware druk. De verdediging zwicht te echter slechts een keer. Rob van Vliet werd geboekt wegens praten. Zaterdag vierde klasse GTB geeft winst uit banden Schoonhoven-GTB 2-2 (1-i), De uitslag was conform de verhoudingen in het veld. GTB kwam tweemaal op voor sprong maar even zo vele malen maakte Schoonhoven gelijk, Bentto de Lange opende de score. Een pingel te gen de Schiedammers betekende 1-1. Na de rust was het Bud Loomans die voor 2-i zorgde. Diep in de blessuretijd werd het toch nog gelijk. Zaterdag vijfde klasse Wamaar weer even op de bank HSC-MASC 3-5 (1-Z). HSC kwam snel op voorsprong, maar nog geen minuut later was het weer gelijk. Na 23 minuten moest HSC met tien man verder, nadat Vermeu len zijn tweede gele kaart kreeg. Toen MASC vervolgens 1-2 maakte, werd het voor de Vlaardingers lastig De jacht op de gelijkmaker moest HSC met een 1-4 achterstand bekopen Nadat het 2-4 en 2-5 was geworden, werd MASC-speler Jagan weggestuurd. Torarica-DRGS 2-0 (1-0). DRGS-trainer llans Schoffel- moer moest verstek iaten gaan Hij lag voor een onder zoek in het Schielandziekenhuis en hel zich vervangen door Leen Wamaar. De aanwezigheid van de vice-voorzit- ter mocht met baten voorde Schiedammers. Zondag derdeftdasse Loon naar werken Hoekers Hoek van Holland-TOGB 3-1 (1-0). Het bezoekende TOGB werd op inzet afgetroefd door de Hoekers. Jeroen Kramer de score Even later werd Piet Boon gevloerd, maar de toegekende strafschop was niet aan hem be steed. Boon nam later toch de 2-1 voor zun rekening Frank Malzer besliste definitief de wedstrijd. Jeffrey Smits en Martijn de Haan werden op de bon geslingerd. DRGS-DBGC 0-2 (0-1). DRGS kreeg enkele kleine kans jes, maar de gebroeders Raymond en Marco Verspuy konden de gasten met aan het wankelen knjgen. Hun teamgenoot John Machielsen kreeg geel. Hermes DVS-Spartaan'20 0-0. Hermes DVS-trainer Frans Schaap kon nog met beschikken over Oscar Bies heuvel, die voorlopig nog geniet van het prille vader schap en bij Excelsior'2Q langs de lyn stond en René Gnmmius. Hij acteerde gisteren nog in het schaduwelf tal. Ruben Korsten kreeg een gele kaart. Coal-Fortima Vlaardingen 1-4 (1-0). Het duurde tot de tweede hei ft eer de formatie van trainer Jan Baksteen wakker was geschud. A-junior Ronald Nelemans bracht zyn ploeg op gelijke hoogte en Ed van der Lugt tekende voor de 1-2, Dennis Hoogerboord (geel) deed er met een schitterende 'afstandskogel' nog een schepje bovenop en Jan de Klerk zorgde voor nummer vier. Zondag vierde klasse Wanvertoning VDL Delfia-VDL 2-1 (0-1). Het eerste competitieduel van VDL stond in geen enkele verhouding tot de uitstekende voor- bereiding die de Maassluizers tot aan de seizoonsstart hadden gekend. „We speelden echt dramatisch. Het leek wel of we met een soort hoogmoedswaanzin in het veld liepen," was het commentaar van VDL-spits René Verha gen. VDL kwam dus nog wel op gelijk hoogte nadat Ver hagen een toegekende strafschop (Yoeri Pouwels ge vloerd) raak mikte. Vijf minuten voor tyd gingen de blauwhemden echter alsnog door de knieën. Wim de Roo en Patrick Nederveen kregen beiden een gele kaart. Zondag vijfde klasse ODC goed uit de startblokken DCL-HSC 4-0 (1-0), Hoewel de uilslag doet vermoeden dat de mannen van trainer Piet Kattestaart zijn wegge speeld kan het tegendeel worden beweerd. In de eerste helft kon de thuisploeg maar met pijn en moeite verhin deren dat HSC de leiding zou nemen. Inzetten van Mar tin Zagwijn, Rob Groeneveld en Andy Koemans werden op de doellijn gekeerd. Trainer Piet Kattestaart, die door blessures en vakanties overigens nog zes basisspelers mist, zag dat drie vrije trappen die direct in het HSC-doel verdwenen zijn ploeg uiteindelijk de das om deden, SVPPW-FC Petoria R. 1-1 (l-l). Volgens SVDPW-trainer Rob van Vliet was het gelijkspel te wijten aan het wissel vallige spel van zijn mannen. „We speelden vaak met te veel mensen voor de bal. Bovendien was er voorin vee! te weinig beweging." Daarin lag ook de oorzaak voor de te gentreffer van 'DPW1. De gasten profiteerde met een snelle counter van de Schiedamseaanvalsdrang. Vijf mi nuten voor tijd was er eindelijk wel de beweging die Van Vliet zo graag ziet. Wim van Rij brak door en legde de bal panklaar voor 'topschutteruRobin Voets. RDM-ODC 0-3 (0-1)- ODC is met een overtuigende zege goed uit de startblokken geschoten in de vijfde klasse. De fusieclub begon sterk, maar alleen Roberto Dijkstra was in de openingsfase éénmaal trefzeker. RDM kwam ver volgens sterk opzetten, waardoor de fusieclub een kwar tter mte de rug tegen de muur stond, in deze fase moest doelman Richard de Bruin tot twee keer toe handelend optreden om een tegentreffer te voorkomen. In het twee- de deel waren de Schiedammers oppermachtig. Patrick Wohler en Roberto Dijkstra waren verantwoordelijk voor de laatste twee treffers van de 'rood-gelen'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4