Ook in eerste klasse gaat SMC vrolijk door Holy wint maar is nog niet veilig Vrouwen Evergreen hebben moeite met nieuwe regel Dikke winst voor MSV'71 ondanks foutenfestival Weer slappe start SW VFC nog niet op de rails Tweede verlies voor Harga Schiedam: extra duel om de titel Oefenmeester Paul de Roos: 'Een perfect begin van de competitie' Ursus maakt van defensie Excelsior'20 schiettent -- -ZH-st Rotterdams Dagblad Maandag 9 september 1996 Zoetermeer - SW heeft net als het vorig seizoen het openings duel met een (2-1) nederlaag afge sloten. De Harga-bewoners, vorig jaar oppermachtig kampioen in de derde klasse, verloren toen het eerste duel tegen stadgenoot DRGS. Een klasse hoger tegen DSO uit Zoetermeer was de start wederom met florissant. „We misten in de eerste helft scherpte en verloren de duels." vatte SW-tramer Henk Saisi het eerste deel samen. Ondanks hield zijn formatie m Zoetermeer tot de rust de nul, maar kort daarna was het na een persoonlijke fout dan toch raak: 1-0. Met invaller Scott Wulferdingen, die vanwege zijn late terugkomst van vakantie moest starten in het schaduwelftal, in de gelederen kwam cr gelijk meer gevaar in de frontlinie. En er volgde een tref fer. Wulfenngen zelf nam dc ge lijkmaker voor zijn rekening. SW leek zich aardig hersteld te heb ben. maar vier minuten voor tijd werd de Harga-ploeg alsnog in de luren gelegd. Salari nogmaals: „DSO was ook een goed voetbal lende ploeg. We hebben ons ech ter niet aan de afspraak gehouden het tempo zelf te bepalen. We heb ben veel geleerd vandaag en we pakken de draad gewoon weer op. Vorig jaar verloren we tenslotte ook het eerste duel Vlaardingen - De debuterende VFC-trainer René Domen heeft bij zijn nieuwe club nog met alles op de rails staan. In een matig duel werden de Vlaardingers vol komen verdiend afgetroefd door het bezoekende Quintus: 0-3. Bij de rust was er nog niet ge scoord. „Beide clubs speelden een zwakke eerste helft, maar na rust gingen wy nog slechter spelen, terwijl Quintus juist de draad wist op te pakken," sprak Oomen na afloop. Bas van Rij, die als opvol ger van de naar Hermes DVS ver trokken Mike dc Vette een goede wedstrijd keepte, moest na een strafschop voor het eerst de bal uit het net graaien. WC wist zich met meer te herstel len en Quintus kon gemakkelijk een veilige marge opbouwen. Leiden De korfballers van Har- ga liepen afgelopen weekeinde te gen Crescendo tegen hun tweede opeenvolgende nederlaag (10-5) op. Ed Pak, de trainer-coach van de Schiedamse ploeg, was niet te spreken over het spel van zijn manschappen. „Harga speelde duidelijk beneden haar kunnen," stelde hij onomwonden vast. „Vooral aanvallend waren we machteloos en wisten we hele bes te kansen niet te benutten. Op de training zijn we keihard aan het werk om het scorend vermogen op te voeren, maar voorlopig schort het daar nog aan." Harga nam een 1-0 voorsprong die twintig minuten lang werd vast gehouden. Nadat Crescondo een maal voor de korf had gevonden was er geen houden meer aan voor Harga. Met de rust was het al: 5-2. Pak nam in de theepauze geen halve maatregelen en haalde de niet geheel fitte René Sanders en de 16-jarige Laura Bronsgeest uitzijn ploeg. Ilun vervangers wa ren René 'bolletje' Rigtharts en good-old Nicolette Marrevee, die echter de nederlaag ook niet kon den voorkomen. Schiedam De honkballers van Schiedam en de reserves van Eu ro Stars moeten in een beslis singsduel uitmaken wie zich kam pioen van overgangsklasse Zuid mag noemen. Nadat Schiedam de vorige week nog van Euro Stars verloor, werd op Harga gistermid dag tegen de zelfde formatie ge lijk gespeeld (5-5). De ploegen staan nu gelijk met 29 punten uit 18 wedstrijden. Voor het ietwat teleurstellende re sultaat kon coach Douglas Juenke na afloop toch wel wat verzachten de omstandigheden aanvoeren. Een dag eerder speelde de zelfde formatie in de interregionale jeugdeompetitïe een beslissende wedstrijd tegen The Hawks. Het werd een emotioneel duel dat in de slotfase door Schiedam gewon nen, waarmee de titel werd ge pakt. „Die jongens, niemand ou der dan 18 jaar, hebben zoveel energie in die belangrijke wed strijd moeten steken, dat het heel moeilijk voor hen was om zo snel weer een kampioenswedstrijd te spelen," sprak coach Djucnkc. „Voor de volgende week richten we al onze aandacht op die ene wedstrijd. We hebben nog een kans." Door Ton de Leede Schiedam Ook in de eerste klasse zijn de voetballers van SMC van plan om een rol van betekenis te spelen. Het eerste slachtoffer van de Schiedamse dadendrang werd KBV (Kampioen Bij Volharding) dat met een 4-2 nederlaag aan de broek terug naar Amsterdam werd gestuurd. Er is eigenlijk weinig veranderd in het Thurledepark waar SMC zijn thuiswedstrijden placht af te werken. Of het moeten de impo sante dug-outs zijn waarin de re servespelers breeduit kunnen plaatsnemen. Verder heeft Paul de Roos, die als SMC-trainer zijn tweede jaar ingaat, geen enkele noemenswaardige ingreep ge daan. Zeker aan het systeem heeft bij niet gesleuteld, want de vorig jaar zo succesvol verlopen competitie stond of viel met de poppetjes die op de juiste plaats waren geposteerd. Dit seizoen zijn m elk geval twee nieuwe na men in de opstelling van SMC te bewonderen. Op het middenveld staat Murat Babacan, een van SC Fcijenoord afkomstige kilometer vreter. „Murat is een hele goede voetballer," prees Paul de Roos zijn niet geringe kwaliteiten. „Voetbaitechnisch ijzersterk en een speler die negentig minuten lang blijft gaan. Meegenomen is ook dat hij scorend vermogen be zit, dat was vandaag gelukkig al te bewonderen," In de voorhoede heeft Leo Letwory, die jarenlang voor VFC uitkwam en vorig sei zoen bij HWD zijn geluk beproef de. zich een plaatsje verworven. „Vooral door zijn snelheid," ver klaarde Paul de Roos, „heeft Leo een basisplaats afgedwongen. Hij moest eerst enorm wennen aan ons systeem want hij liep steeds de gaten dicht die bewust werden opengelaten voor de opkomende spelers. Hij is ook een speler die de hele wedstrijd loopt te sjouwen en te sleuren." Het herkenbare spelletje van de thuisploeg, inmiddels door vriend én vijand op waarde geschat, le verde reeds in de negende minuut het eerste doelpunt op. Het was John van der Belt die met een schitterende diagonale pegel in de verre kruising de 1-0 aanteken de, Nadat Acbmed Buchaar, een Jan Mulder heeft zich ontdaan van zijn tegenstander en speurt naar een opening voor weer een SMC-aanvaf. Foto Peter Molkenboer werkelijk schitterende balkunste naar. met een knullig rollertje voor de gelijkmaker had gezorgd toonde Alberto Baptista Lima zijn klasse. Even voor rust haalde Al berto Lima van zo'n twintig meter ongegeneerd uit waarna de bal pas stijf in de bovenhoek tot stil stand kwam (2-1) Na de thee zag alleen Murat Baba can kans om één van de vele mo gelijkheden te benutten alvorens Dave Philipoan tien minuten voor tijd de spanning weer volledig te rugbracht (3-2). In de paniekerige slotfase was het invaller Gerald Baars die zijn verre inworp via de knoken van KBV-doelman Ge- schmiere in het doel zag stuiten (4-2). „Een perfect begin van de competitie," aldus Paul de Roos, „hoewel de partij al veel eerder beslist had moeten worden. Na die 3-1 hadden we gewoon door moeten lopen naar een veel grote re uitslag." SM C-KBV 4-2 (2-1). 9 John van der Belt 1-0, 24 Achmeti Buchaar 1-1, 44 Alberto Bap tista Lima 2-1,67 Murat Babacan 3-1, 83 Dave Philipoan 3-2, Gerald Baars 4-2 Bij- 2onflerheden: De soeverein blazende Leo Verbeek (Rotterdam) gaf in blessuretyd een gele kaart aan de mekkerende KBV- spelc-r Remy Miedema SMC: Bos, Bozkurt, Mulder, Berveling. Brokhng, Babacan, Fares. Van der Belt (78. Tavares), Lima, Letwory, Wolters (67 Baars) KBV: Geschiere, Couwenberg, De Graaf. Van Schaik, Miedema, Buchaar, Beekman. Woontck, Philipoan, Brocks, Van der Belt Door Nick van der Sluis Vtonnflngen Het degrada tiespook blijft de honkballers van Holy achtervolgen, maar voorals nog slagen de Vlaardingers erin 'm van het lijf te houden. De ploeg van de na dit seizoen ver trekkende coach John Jonkers, won op eigen terrein nipt van het bezoekende Tilburg. Het werd ?- 6 voor de bewoners van de Zwalu wenlaan. De uitslag verbaast, zeker als de tegenstander Tilburg de gedood verfde kampioen van de hoofd klasse Zuid is. Maar coach John Jonkers dacht daar na afloop dui delijk anders over.„Ik heb aïtflif al gezegd dat deze ploeg kwalitei ten heeft. Als de spelers willen kunnen ze, en nog steeds, elke ploeg in deze klasse aan. Waar het echter vaak aan schortte, heeft de ploeg vanmiddag tegen Tilburg overduidelijk aange toond. Als collectief spelen, elkaar helpen en naar clkaaT luis teren, dan winnen we. Tilburg heeft hetervaren," kon een opge luchte coach Jonkers na afloop tevreden vaststellen. Niet dat zijn ploeg gedomineerd heeft en de winst werd ook pas in de verlenging verzilverd, maar de kracht lag in het collectief. Daardoor wist Tilburg innings lang ook niet wat er aan de Zwa luwenlaan gebeurde, Die gedre venheid leidde tot een 5-0 voor sprong na twee innings. Een weelde, dat werd heel goed begre pen en het antwoord van Tilburg (vier punten in de derde inning, 5-4) kwam ook niet als een.verras sing. „Maar de vechtlust bleef. Ook nog toen we met 5-0 achter kwamen," legde John Jonkers uit Het bleek niet rampzalig en toen Erik Tarmond, met ben twee- honkslag en een gestolen honk, op het derde honk in de negende inning in scoreposilie kwam, leg de Stephan Droog een 'droge' honkslag neer om de stand weer gelijk te trekken. Uitgekiend In de tiende inning zorgde Ronal- do Roozeboom, die op een uitge kiende stootslag van Raymond Zevenbergen kon scoren, voor de broodnodige opluchting. Het degradatiespook blijft echter rondwaren boven de Zwaluwen- laan, maar de toekomst oogt wat zonniger na het verlies van Zwijndreeht (met 8-9) van Feye- noord 2. Beide ploegen hebben nu 12 punten uit 21 wedstrijden. Er zullen in elk geval twee ploe gen degraderen, het Bossche HBS is daarvan al verzekerd. In de laatste competiüeronde zal de beslissing zo mogelijk vallen. Ho ly ontvangt dan het Dordtse The Hawks, Zwijndreeht moet naar het Bredase Jeka. Een beslis singswedstrijd behoort overigens ook nog tot de mogelijkheden en zou- een aardig toetje voor de competitie kunnen betekenen. Door Bas van den Berg Maassluis Het eerste optreden van de vrouwenhockeyploeg van Evergreen was bepaald geen suc ces, Thuis tegen Bennebroek moesten niet alleen de punten worden ingeleverd (24), ook op de speelwijze van de Maassluissen viel het een en ander aan te mer ken. Het afschaffen van de bui tenspelregel was kennelijk nog niet voldoende doorgedrongen tot de voornamelijk uit jeugd be staande hoofdmacht. De verdedi ging opereerde op een lijn en de spitsen werden nauwelijks goed aangeslagen. Na een sterke start zag Evergreen een 2-1 voorsprong volledig verlo ren gaan. Het niet kunnen over schakelen op een aanvallend sys teem en gebrek aan conditie wa ren de meest opvallende zaken. Bovendien gaf in de tweede helft het middenveld door veel slechte passes vaak niet thuis. Nieuwe trainer-coach Marlou Booster was na afloop van het matige duel he vig teleurgesteld omdat juist in de oefencampagne de ploeg uitste kend presteerde. „Ik denk dat de eerste wedstrijd van de competi tie voor elke club een test is zon der die buitenspelregel," keek Booster terug op de wedstrijd. Laura Dossin (rechts) haalt succesvol uit, De speelster van Evergreen scoorde twee treffers voor h a a r ploeg. Foto Peter Molkenboer „Ook wij wisten nog niet hele- ken en liepen constant te zoeken m'n 36 jaar was ik spits. Maar we maal hoe we het moesten aanpak- waar de bal heen moest. Ondanks wisten nog geen raad met de vrij heid nu we niet meer worden af gefloten door buitenspel." In eerste instantie was er geen vuiltje aan de lucht voor Ever green. Laura Dossin haalde twee keer doeltreffend uit (2-0) en daar door lag een overwinning in het verschiet. Marlou Booster weer: „De ongelukkige gelijkmaker konden de speelsters echter moei- hjk venverken. Onze keepster Mareva Steehouwer reageerde goed op een schot, maar zij liet de bal los die op de doellijn bleef lig gen. Onze verdedigsters zagen het en keken er naar. Alleen Ben nebroek reageerde op tijd en schoof de bal in het lege doel. We waren daarna zo van slag dat Ben nebroek in korte tijd kon uitlopen naar de 24 overwinning." Bij de derde treiter ging de verde diging van Evergreen niet vrijuit. Mareva Steehouwer reageerde goed op een strafcomer, maar bij de tweede strafcomer was zij kansloos op een variant. Van dichtbij werd zij door haar benen gepasseerd. Kort daarop werd 'laatste man' Liane van Hasse! in een rechtstreeks duel gepasseerd en kon Bennebroek de overwin ning niet meer ontgaan: 24. In een alles of niets poging joeg Bri gitte Dossin de bal uit een straf comer nog hoog over. Door MikosGouka Maassluis De eerste wedstrijd in de KNVBhoe kon het eigen lijk ook anders na de opheffing van de RVB—van het Maassluise MSV71 had een historische kun nen worden. De zwart-witte briga de kreeg zo'n enorm aantal moge lijkheden dat het gemakkelijk de dubbele cijfers had kunnen halen. Op voor het publiek tamelijk amusante wijze werden de fraai ste kansen echter om zeep gehol pen zodat de teller uiteindelijk op slechts vier treffers bleef steken. Zo kwam opponent Schiedamse Boys er dus nog genadig vanaf. Trainer Han van Leeuwen was on danks de gewonnen openings wedstrijd niet tevreden. „We had den de bal veel meer moeten laten gaan zodat het tempo hoger kwam te liggen. Als ik zeg dat we min stens tien doelpunten hadden moeten maken zit ik denk ik nog aan de lage kant. Dat we nu slechts vier keer scoren baart mij geen zorgen. Ik weet dat we veel beter kunnen dan we vandaag hebben laten zien." MSV71 zette vanaf het eerste fluitsignaal de tegenstander vast. Onder leiding van de ervaren libe ro Henk Boon, die Hoek van Hol land inruilde voor de ambitieuze zesdeklasser, probeerden de Maassluizers een vroege ope ningsgoal te forceren. Schiedam se Boys verweerde zich echter kranig en kon tot de veertigste minuut hopen op een puntje. Toen moest aoeiman Gerard Vos zich voor de eerste maal gewon nen geven. Het was balkunste naar Ronald Bolijn, net terug van een blessure, die de ban brak. Vanaf de rechterkant stuurde hij twee verdedigers de verkeerde kant op alvorens met een beke ken schuiver de 1-0 op het bord te schieten. Wie dacht dat de 'faal angst' bij de frontlinie definitief weg was, kwam bedrogen uit. In de laatste vyf minuten tot de pau ze faalden zowel Raymond van Baaien als Ronald Bolijn oog tn oog met de Schiedamse sluitpost. De smeerbeurt d3e de frontlinie van MSV71 in de rust had moeten krijgen, bleef blijkbaar uit want ook daarna bleek deze niet in staat om het net te vinden. Van Leeuwen wisselde de moegestre den Bolijn en bracht de jonge Chris Koimus. De lang verwacme beslissing viel pas zeven minuten voor tijd. De kleine Raymond van Baaien, overgekomen van MW27. trof binnen één minuut twee keer doel. Schiedamse Boys bereikte op het tandvlees het ein de. Dit gebeurde echter pas nadat de technisch zeer vaardige Tim Kolmus met een prachtige bewe ging zichzelf vrij had gespeeld en met een simpele knal sluitpost Gerard Vos kansloos had gelaten. Na afloop toch gemengde gevoe lens bij MSV71. De ploeg moet het verloren terrein (degradatie naar de laagste klasse van de KNVB) dit jaar goed maken. De club is snel groeiende en moet de aantrekkingskracht op de jeugd behouden door op een hoger ni veau te gaan voetballen. Iets dat voor het huidige elftal een 'must' iijkt te gaan worden. Trainer Han van Leeuwen beschikt over een brede selectie die, zeker voor een zesde kiasser, technisch ge schoold is. Het voetbal wat men Venst te spelen is deze afdeling oneigen want, hoe je het went of keert, onderin in het amateur voetbal wordt regelmatig de 'botte bijl' gehanteerd en komt het tech nische aspect pas op het tweede plan. Schiedamse Boys gokt dit jaar op de middenmoot en dat is een reele uitgangspositie. De ploeg was van zeer goede wil maar mist de kwaliteit om hogerop le komen. MSV71-Schiedamse boys 4-0 (14)). 40 Ronald Bolijn 1-0,83 Raymond van BaaJen 2-0 en 3-0, 94 Tim Kolmus4-0 Bijzonderheden:Scheids rechter R de Graaf toonde Dave van de Hurk. Ferry van Heusden en Mohamed Obada de ge le kaart MSV*7I: Bos. El Hadiout. Wamaar. R-wi rVfai-nuy Jcreny KcLmue (88 Storm!, Virgil Kolmus, Tim Kolmus. Garcia, Bolijn <75 Chns Kolmus1, Van Baaien Schiedamse Boys: Vos. Schoenmaker. Obada, Van Heus- den. De Jonge (28 Sabaii. Wessels, Demir, Van de Hurk. Khayale, Hasselbairm, Stijn Door Sander Sonnemans SchiedamHet was tekenend Robert van 't Zelfde, zo'n beetje de enige bij Excelsior'20 die er wel lekker in durfde te kletsen, was met twee gele kaarten (waarvan er één wel heel makkelijk werd getrokken) nog niet onder de douche gekropen of er viel hele maal geen greintje strijdlust meer in de ploeg van trainer Hans de Rover te ontdekken. En Ursus, de promovendus, profiteerde dankbaar. Met 3-0 trok de ambitieuze Harga^Iub een lange neus naar de stad genoot die zichzelf in deel twee volledig voer schut had gezet. Vooral m de slotminuten was het gênant wat de zwart-witten op de grasmat vertoonden. De ploeg was moedeloos, radeloos en hulpeloos. Ursus, dat sowieso ai meer aan individuele kwaliteiten, in huis had, de gradeerde de Excelsior-defensie tot een schiettent. En dan mochten de bezoekers nog blij zijn dat de schutters het vizier niet helemaal op scherp hadden staan en het bij die drie treffers bleef. Al vanaf het beginsïgnaal was het duidelijk dat Ex celsior'20 de nadruk legt op de verdediging. Als Ur sus in balbezit was liet de Thurlede-formatie zich zakken terwijl al heel snel aan het licht was gekomen dat als Ursus al vroeg op de huid werd gezeten, de ploeg er niet uit kwam en amper de middenlijn be reikte. Duidelijk werd ook dat Collin van der Heiden de defensie niet kan leiden zoals Luuk van Troost (nog afwezig) dat doet en Mac' van 't Zelfde de zaken op het middenveld niet in een zijn eentje kan belo pen. De nieuwe doelman, Zejnil Maglajac, heeft wel degelijk kwaliteiten maar leidinggevend is hij niet en de De Rover-brigade heeft juist iemand nodig die de zaak achterin wakker houdt. Hoewel Excelsior'20 het eerste kwartier wel de la kens uitdeelde en de nodige kansen wist te schep pen, opende Martijn van der Lee met een droge knal de score. Pas na de rust viel er weer iets aardigs te .zien. Eerst was er de fraaie kopbal van Richard van der Meer op de lat en daarna liet Ed Konings namens Ursus zien hoe je wél met het hoofd scoort. Op schit terende wijze liet hij uit een hoekschop van Edwin Ibrisimovic met het koppie de Excelsior-sluitpost kansloos. In de slotminuut zorgde Aijan van-der Lee voor nummertje drie. Daar waren al de nodige scho ten aan vooraf gegaan waardoor keeper Maglajac zich een schietschijf gewaand moet hebben. Ursus-Excelsior'20 3-0 (1-0). 23 Marlijn van der Lee 1-0,72. Ed Ko nings 2-fl, 90 Arjan van der Lee 3-0. Bijzonderheden: Excelsior'20- aanvoerder Robert van 't Zelfde werd met twee gele kaarten van het veld gestuurd. Ook Arjan van der Lee (Ursus)kreeg geel. Ursus: De Jonge, Lindenberg, Herben, Konings, Van beek, Ibmi- movic, MarLjn van der Lee, De Vries, Arjan van der Lee, Fiegel, Excelsior'ZO: Maglajac, Egging (Haleplioglu), Van der Heiden, Van 't Zelfde, Van Deventer, Bakboord, Ruts, Eikmans, Van der Meer, VanDun,Ja):nk Asvion komt sterk terug Were Di-Asvion (m) 3-4 (3-1). De Tilburers behaalden in de eerste rondgang een voorsprong van 3-1, waarbij aan voerder Frenk Hortensius de tegentreffer op zijn konto nam. De peptalk van coach Eric Braams deed echter won deren, want Asvion kwam uiteindelijk als overwinnaar uit de strijd. Jan-Willem Vermeulen (2x)en Bart-Jan van Collenburg bezegelden de overwinning Pollux (m)-Hoekse Waard 1-6 (04). Ondanks de overwin ning was coach Ben Hoftijzer niet tevreden met het spel van 2ijn pupillen. „Er werd te veel diep gespeeld en te weinig breed." De 1-0 kwam drie minuten voor tijd tot stand na een verlengde bal van Mare Strik. Foreial-Spirit (ra) 6-0. Coach Frans Viers zag zijn team een solide wedstrijd spelen waarin het echter stuitte op een zwaar verdedigend Foreial. Spirit kreeg legio kansen maar Spirit ontbeerde het nodige geluk. Hisalis-Evergreen (m) 6-3 (3-2). Evergreen speelde een goede wedstrijd maar moest de eer aan de Lissenaren la ten, Coach Alex Slier sprak na afloop toch van een lekke re zondag. „Er werd weinig gemopperd en ik heb gezien dat er potentie in de groep zit." Ring Pass-Spirit (v) 3-0 (2-0). Na dertig seconden kon keepster Eva Leeman al de bal uit het doel halen en en kele minuten was het 2-0, In de tweede helft gaf Spirit te gengas maar kreeg geen vat op Ring Pass. Asvion (v)-Dopie 1-5 (1-1). De Schiedamsen stuitten op fel verzet van de Delfts enHet kwam nog wel op voorsprong na een doelpunt van Dieuwke Prins, maar nadat Dopte gelijk was gekomen, walste het over Asvion heen. Te Werve-Pollux(v) 1-3 (0-0). Pollux profiteerde op indi recte wijze van de afgeschafte buitenspelregeL Carlien van de Borden nam vlak voor de Haagse keepster stelling en kon daar een hard ingeslagen bal intippen. Op dat mo ment was de strijd al in Vlaardings voordeel beslist na treffers van Van de Borden en Patty van der Kooy. ODO speelt de kater weg Nieuwerkerk-ODO 17-19 (5-9). Tegen Nieuwerkerk speelde ODO de kater van de vorige week geleden neder laag weg. De Maaslanders vonden in Nieuwerkerk de ide ale opponent om de eerste punten in de wacht te slepen. De pioeg van trainer-coach Rob Siemer speelde goed en wist steeds een kleine voorsprong te nemen en te behou den. Zelfs toen Enk Passchier al na vijf minuten in de tweede helft meteen knieblessure moest uitvallen, bleef ODO de betere ploeg. Toch kreeg het duel een spannende slotfase omdat Nieuwerkerk vlak voor tijd naar 17-18 te rugkroop. De gemoederen raakten aardig verhit en dat leverde Martine de Jong zelfs een gele kaart op. Top schutters ODO: Olaf Passchier (5) en Erik Passchier (5). Ten Donck-Spirit 14-3 (7-1). Voor speler-coach Marco Zeebregts was het bezoek van 'zijn' Spirit aan Ten Donck een groot drama. „We begonnen enorm fel," stamelde de nieuwbakken Spint-trainer na afloop van het debacle, „maar we maakten de kansen niet af. Zodoende werd het gat tussen Ten Donck en Spirit steeds groter en konden zij naar 5-0 uitlopen." Ook na de hervatting kwam Spirit telkens een stapje tekort en zonk alle Vlaardingse moed in de schoenen. „De vechtlust is zeker aanwezig maar misschien zit het in de koppies nog niet helemaal goed." CKC Maassluis-TOGO 13-9 (74). Maassluis boekte tegen TOGO haar tweede zege op rij. In de eerste helft werd bij vlagen het korfbal gespeeld zoals de trainer het graag ziet TOGO kon redelijk bijblijven maar kwam op de be slissende monenten iets te kort. Toen de formatie van Frits Broers bij een 7-7 tussenstand in vijf minuten tijd naar 11-7 uitliep was de strijd beslist. „De partij was niet hoogstaand," erkende Maassluis-coach Broers, „maar werd wel degelijk afgemaakt door Maassluis." Kort en Bondig Ursus heeft de spelersraad weer in ere hersteld Daarin hebben Marti Schoenmakers, Henk de Maar en Arjan van der Lee zitting Bij de Harga- club is verzorger Jan Post al weer weg Volgens p.r.- man Fred Meerhof omdat hij niet voldeed, meneer Gokke In elk geval is Jan Bras de nieuwe medi sche man Dinsdagavond houdt badmintonveren- ging Holy'77 open huis in de Vlaardingse Westwijk- hal* Aanvang: 20.00 uur Dennis Gouka en Marcel van der Meer komen niet meer in het eerste van Ex- celsior'20 in actie Gouka omdat hij geen zin meer heeft en Van der Meer omdat hij elders gaat wonen De dinsdagmorgen veterinnen van Evergreen hebben te weinig speelsters Ze hebben er elfen streven naar vijftien Aanmelden: 010-5921798 SW kan nog wel wat scheidsrechters voor de lage re elftallen gebruiken Verdiensten: een bak koffie en een koek K&B zal er even over nadenken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5