Van maakt compleÖÈil? Leonidas en DRL blij met weinig Sportclub Feyenoord speelt met UVS De Musschen pas in slotfase los van DHZ SPUI Rotterdams Dagblad Maandag 9 september 1996 Door Hob Weeda Leiden Sportclub Feyenoord sloot de eerste negentig minuten van de competitie gisteren in Lei den af met goed gevolg. In een seizoen, dat in het teken zal staan van prolongatie van de titel in de hoofdklasse A, zetten de Rotter dammers in een zeker niet flitsen de, maar wel uiterst solide partij voetbal de Leidse promendus UVS na een 1-0 achterstand'uit eindelijk toch nog vrij eenvoudig met i-2 opzij. Eigenlijk heeft Feyenoord het in Leiden uiterst beschaafd gehou den en UVS tijdens het weerzien met de hoofdklasse met slechts twee tegentreffers een afgang be spaard. Want de Leidenaren wa ren volstrekt kansloos tegen een in alle linies oppermachtig Feye- noord. Niet één kans peurde UVS tijdens de eerste helft uit het duel, tegen Feyenoord minstens vier. Maar pech enerzijds - Van Schijndel trof de onderkant van de lat - en gemis aan scherpte anderzijds - Van Schijndel, Stam, Van der Hei de - hielden de Leidse hoop op een geweldige stunt levend. Een stunt die warempel nog bijna z'n beslag kreeg ook, toen tien mi nuten na rust door onvoldoende ingrijpen van de Rotterdamse de fensie Dick van der Heiden bij de allereerste echte kans van zijn ploeg 1-0 mocht aantekenen. Even was Feyenoord. dat in Mar cel Lippuner en aanvoerder Dan ny Kalden zijn beste spelers ken de, na die treffer de kluts kwijt en leidde een hoeveelheid geklungel in de achterste lijn nog bijna tol een tweede tegentreffer. Maar ge lukkig voor Doesburg prikte Ste ven van Daalen de bal langs de verkeerde kant van de paal. Hans Maus reageerde vrijwel on middellijk op het incident. Omdat zijn elftal voorin geen potten kon breken - aan de linkerkant snel de Kiela nimmer langs zijn direc te bewaker en op rechts werd het gevaar Zanen nagenoeg aan ban den gelegd omdat UVS zijn lin kermiddenvelder Jack Honsbeek aan de gisteren o zo lastig te be spelen Alblasserdammcr opoffer de - verving hij Frans van der Heide door Michel Spierings. Heel even liet Feyenoord na die mutatie zien waartoe de ploeg in staat is toen een flitsende combi natie Zanen. Stam, Weezenberg door laatstgenoemde op fraaie wijze werd afgerond (1-1). Nog eens vier minuten later kwamen de Varkenoorders dik verdiend aan de leiding. Kalden bereikte na een pass van Weezenberg met een strakke voorzet het hoofd van Spierings, die beheerst binnen kopte (1-2). Het balletje op Kalden betekende Weezenbcrgs laatste wapenfeit van de middag. Nauwelijks een minuut later ontving hy van arbi ter Ledder z'n tweede gele kaart. Weezenberg: „Ik vertelde de scheids dat er al voor de derde keer twee ballen in het veld lagen. Ik vroeg hem of hij het spel daar om even wilde stilleggen. Ik denk dat hij dat als kritiek heeft erva ren.1' Geroutineerd Ook na het vertrek van Weezen berg kwam Feyenoord op sport park De Kikkerpolder niet meer in gevaar. Met Ronaldo Mars voor Ton Stam en Raymond Rohde voor de teleurstellende Hendrik- Jan Kiela speelden de Rotterdam mers geroutineerd de negentig minuten vol. „Met een spelersgroep als deze kunnen we niet anders dan voor de titel gaan," toonde Maus zich tevreden met het vertoonde spel. „We hebben geprobeerd elkaar te zoeken. Dat is aardig gelukt. Nee, ook bij de l-O heb ik geen moment geloofd, dat we het niet zouden halen. De enige kritiek die ik wat betreft deze wedstrijd heb, is dat er voor het doel van de tegenstan der te weinig oorlog werd ge maakt. Maar ook daar zit ik niet over in. Dit Feyenoord is in de breedte sterker dan vorig seizoen. Ook op de bank zit genoeg talent om het dit jaar weer heel ver te schoppen." UV5-SC Feyenoord 1-2 ((Ml). 56. Dick van der Heiden J-0.74. Wessel Weezenberg 1-1, 79. Michel Spierings 1-2. Bijzonderheden: Sportieve wedstrijd, waarin een opper machtig Feyenoord mei tien man finishte, omdat Wessel Weezenberg tien minuten voor tijd met twee keer geel hel veld moest verlaten. UVS: De Heiden; Akerboom, Van Orssa- gen. Parrel. Van Tol; Van der Heijden (75. Kottenhagen), Roest. Honsbeek. Jansen; Van der Heiden, Van Daalen (85. Onstenk). SC Feyenoord: Doesburg; Van Brouwers haven, Van der Heide (70. Spierings). Lip puner, Sturrus; Weezenberg, Van Schijn del. Kalden; Zanen. Stam (89. Mars). Kiela (90. Rohde). DoorAriën Stuyt Rotterdam Tachtig minuten lang hielden DHZ en De Mus schen elkaar in een ijzeren verde digende wurggreep. Paul Oschner had echter snode plannen en bracht De Musschen met een ver nietigende uithaal van grote af stand alsnog aan de leiding. Het was de doodsteek voor de sterk verdedigende thuisclub, die nog twee doelpunten om de oren kreeg cn aldus de rentree in de derde klasse 'beloond' zag met een 0-3 nederlaag. De slag om zuid, zoals de derby op Varkenoord door vele volgers werd omschreven, speelde zich vooral op het middenveld af. Niet verliezen was daarbij het uit gangspunt en daar hielden alle 22 acteurs zich stipt aan. Risico's werden uitgebannen en alleen potsierlijke blunders brachten openingen in de strikt gesloten stellingen. DHZ-verdediger René Koopal speelde daarbij een voor name hoofdroL De centrale verde diger groeide uit tot de Sinter klaas van DHZ, maar de present jes werden door de aanvallers van De Musschen niet op warde ge schat. „Dat gebrek aan concentratie moet nog uit ons spel," legde DHZ-trainer Hans Ruijtenberg uit „Op sommige momenten zie je dat we moeite hebben met het hogere tempo in de derde klasse. De Musschen is op dat gebied ge woon wat verder." Die analyse van de danig teleur gestelde oefenmeester klopte als een bus. De bezoekers speelden degelijker en begingen aanzien lijk minder stommiteiten. Mario van 't Wout weigerde zijn ploeg echter tot twee keer toe op voor sprong te zetten. De enige echte mogelijkheid die DHZ kreeg, ein digde tegen het aluminium. De uithaal kwam van de voet van Ed Schut, die de bal eigenlijk uit wanhoop richting het doel van de uitstekende De Musschen-doel- man Michel Kroep pegelde. Een afspeelmogelijkheid was weer eens niet voor handen bij de Var kenoorders. Het was één van de weinige op windende momenten in het mes scherpe duel. Tot aan het moment 'dus dat Paul Oschner aan mocht leggen voor zijn ongenadig harde afstandsschot. De van Zwart Wit'28 overgekomen libero was tot dan toe nog geen enkele keer de middenlijn overgestoken. Bij de eerste maal mocht DHZ-doel- verdediger John Klein direct de trieste gang naar het net maken. Van het schot zelf had hij bijzon der weinig kunnen zien,gezien de verbluffende snelheid waarmee de bal in het doel verdween. Voor de thuisploeg was het doel punt de nekslag. Met veel inzet wist het De Musschen lang van zich af te houden, maar zelf aan vallen was te veel gevraagd voor de ploeg van Hans Ruijtenberg. De Musschen daarentegen speel de na Osehners treffer als bevrijd. Onder aanvoering van de sterk in gevallen Emiel Eilbracht werd de jacht ingezet op een hogere score en die missie werd succesvol afge sloten. Een fraaie individuele ac tie van Ruud Meinen werd door Eilbracht bekwaam in de korte hoek geschoten: 0-2. Over het spel van de invaller kon iedere Oldegaarder zeer content zijn. Of Eilbracht vanaf nu in de basis zal verschijnen is echter on zeker. „Hij was zeer gevaarlijk vandaag, de vraag is echter of hij dat niveau kan volhouden," be commentarieerde De Musschen- trainer Louis Erkelens de kwali teiten van de invaller. „Vooral in mentaal opzicht schoot hij nog wel eens te kort in de afgelopen jaren. Als hij dat kan verbeteren kunnen wij van hem nog een hoop plezier beleven." Veel plezier hoopt de oefenmees ter ook aan de prestaties van zijn ploeg te ontlenen. De Musschen geldt bij veel volgers als een kans hebber. „We hebben zeer gedisci plineerd gespeeld en daar ben ik zeer tevreden over. Aanvallend wast het nog niet perfect, maar daar kunnen we nog aan werken." Het slotaccoord op Varkenoord was voor George Maaskant. De DRZ-ïnvalier had nauwelijks nog een bal aangeraakt toen de bal via zijn zitvlak in het eigen doel hob belde: 0-3. DHZ-De Musschen 0-3 <W). 82. Paul Osch ner 0-184, Emiel Eilbracht 0-2,88. George Maaskant (eigen doel) 0-3. Bijzonderhe den: De Musschen-verdediger Marco van de Burg kreeg een gele prent van de goed leidende arbiter Lamberts. DHZ: Hein; Samsey. Leentvaar, Koopal. Hamradi; Schut (RB Veldbloem), Var» den Bosch, Van Meenen (81. Maaskant), Snij ders: Guinote(66. Houssain), Uijterwerf. De Musschen: Kroep; Van de Burg, Osch ner, Van Zanten, Lopes; Strörman, Meinen (62. Eilbracht), Mario van 't Wout {78. Dan ny van 't Wout), Aguillera; Ruijs. Bosbart. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam De opening van het seizoen werd voor Xerxes dan toch een feest. Eigenlijk had niemand, ook trainer Ko- sta Karaivanof niet. nog gere kend op de volle winst tegen Sparta. In blessuretijd profi teerde Jeroen van der Starre echter van gebrek aan be sluitvaardigheid, Vanaf twin tig meter nam de middenvel der de bal ineens op de slof, tegen welk schot zelfs de uit muntende Jim Nederhand kansloos was: 1-0. Met de drie punten kreeg de thuisclub meer dan de zebra's ver dienden, maar niemand die daar in het feestgedruis om maalde. Een zege paste bij de start van een nieuw seizoen dat Xerxes moet te rugbrengen, waar het meent te horen: op het hoogste niveau. „Die verwachtingen leggen ech ter wel een druk op het elftal," wist trainer Karaivanof. „Daarom had ik de jongens vooraf gezegd om de bal.in de beginfase rustig rond te spelen. Het was belangrij k om in ons spel te komen. Da's ook lekker voor het zelfvertrouwen. Na de pauze moesten we uiter aard het tempo opvoeren om kan sen te creëren. Toen dat niet luk te, was ik al blij dat de jongens niet op elkaar begonnen te mop peren." De tevredenheid van de oefen- meester was niet onlogisch, want Xerxes had de victorie niet alleen te danken aan feestvarken Van der Starre, die zijn honderdste duel in de hoofdmacht afwerkte. Vooral Walter Londema mocht wordenbedankt. De voormalige goalie van Excelsior, Kozakken Boys en DCV bewees op de spaar zame momenten zijn ware kwali teiten. Zo ranselde de Capellenaar een knal van Ercan Kocaman uit de bovenhoek. Ook Ben Bijl stel de de doelman op de proef. De op gerukte aanvoerder en rechtsach- Sparta-aanvoerder Ben Bij! had soms ook zijn armen nodig om Edwin Li-a-Sam af te stoppen. Foto Cor Vos ter mikte overigens op het brede lijf van de keeper, in plaats van zijn beter opgestelde teamgeno ten tc bevoorraden. „En dan te beseften dat wij bijna geen kans hebben weggegeven." mokte Sparta-trainer Jan van der Laan na. Hij zag Nederhand in de eerste helft prima optreden bij in zetten van Patrick Rüter en Ed win Li-A-Sam. „Met zon jonge ploeg was hel vooral zaak om de nul te houden. Het is ozo belang rijk om in deze klasse twee keer vijfenveertig minuten scherp te blijven. Dat is wel weer gebleken. Natuurlijk had die bal weg moe ten zijn. Aan de andere kant wil ik mijn ploeg ook een compliment maken voor het spel. Alleen jam mer dat die inzet niet werd be loond." De ambtenaar had daarmee het gelijk aan zijn zijde. Xerxes mocht misschien mopperen over de behoudende speelwijze van de bezoekers, het creëerde zelf te weinig aan het front Karaivanof: „Voorin werd bij ons onvoldoende bewogen." Zodoende werd de ver dediging van de Vreciust-bewo- ners. voorbeeldig geleid door de teruggekeerde libero Rick Caba ret zelden op de proef gesteld. De uitvallen van Sparta daarentegen waren wel verrassend. De eind- pass ontbrak echter, .waardoor de moeite vaak tevergeefs was. Scherp In deel twee begonnen de bezoe kers scherp. Michel Vermaas schoot voorlangs het doel van Londema. Omdat ook Xerxes niet echt doelgericht werkte, leek de wedstrijd zonder doelpunten te eindigen. De feestelijke opening van de gerenoveerde accommoda tie met een heuse vip-box met uit zicht op het hoofdveld werd ech ter alsnog gelardeerd met een ze ge. Verdiend of niet, dat is ieder een vandaag al lang vergeten. Xmes-Sparta 1-6 (0-0). 90. Jeroen van der Starre 1-0. Bijzonderheden: de sterk lei dende arbiter Arie Ratsma gaf geel aan Sparta-aanvoerder Ben Bijl. Piet Huurman werd vooraf gehuldigd, omdat hij 25 jaar verzorger is bij de zebra's. Xerxes: Londema; Lang, Van Loon, Duri- vou, Van der Hoeven; Van der Starre, Eger, Rüter. Victor Ramos; Gijzen (69. Zico Ra mos), Li-a-Sam. Sparta: Nederhand; Bijl, Cabaret, Van Vi- anen. Pools; De Pina Gomez, Vermaas, Oosterom (67. Da Fonseea), Van Krieken; Kocaman. Pinto (75. Sanchez Lima). Door Hans Schelling Rotterdam Dat de derby tussen Leonidas en DRL met een 0-0 eindstand de boeken in ging, mocht gezien het aantal kansen geen verrassing worden ge noemd, De mogelijkheiden voor beide teams waren op de vingers van één hand te tellen. Toch wa ren de verantwoordelijke trainers met het eindresultaat tevreden. Het DRL van Stanley Rieborn is nog een ploeg in opbouw. Natuur lijk baalde de kersverse Leonidas- oefenmeester Aad Jansen, dat zijn elftal niet scoorde. Blij was hij met de prestatie In verdedigend opzicht. „Wij hebben geen kansen wegge ven," benadrukte de van Germi nal overgekomen Aad Jansen. „En dat is een hele vooruitgang met vorig seizoen. Toen kreeg Le onidas gemiddeld twee goals per wedstrijd tegen. Met Jan Ver- mulm als laatste man hebben we meer kracht in verdedigend op zicht. Leonidas scoorde in de voorbereiding veel doelpunten, maar uitgerekend tijdens de eer ste wedstrijd lukte het niet. En dat met een elftal waarin allemaal jongens lopen die wel een doel punt kunnen scoren. De ambities van Leonidas zijn bekend. Wij wil len naar de eerste klasse. Natuur lijk mikken we op de titel, maar anders is er nog altijd de nacom- petitie." Om voor promotie in aanmerking te willen komen, zal Leonidas be ter voor de dag moeten komen dan in de ouverture tegen DHL. De sportieve ontmoeting aan de Erasmussingel haalde nimmer het tweede klasse-niveau. De wil om te winnen leek bij beide tesuns te ontbreken. De enige kans in het eerste bedrijf was voor Leoni* das-spits Remco Verhagen, die ook overschrijving naar TÖGB had aangevraagd, maar aan zijn 'contract' werd gehouden. De voormalige aanvaller van Rijns- burgse Boys mocht alleen op DRL-sluitpost Rieardo Seton af gaan, maar zijn zwakke inzet be landde tegen benen van Seton. De terugspringende bal werd door Benno Ceelen rakeling langs het vangnet geschoten. Een lichtpuntje aan Leonidas-zij- de was rechterverdediger Koen Meijer, die vorig seizoen nog in het vierde elftal van Be Fair speel- i J de. Aad Jansen: „Ik kon Meijer uit de periode dat ik Be Fair trainde. Die jongen studeert in Rotterdam en woont hier op kamers. Ik heb hem gevraagd, aangezien ik wist over welke kwaliteiten hij be schikt. Meijer is op meerdere po sities inzetbaar." Na de hervatting kwam er iets meer leven in de brouwerij. Le- onidas-keeper Manuel Texeira toonde zijn kwaliteiten na een kopbal van Michel Phielix. In de zestigste minuut was de thuisclub dicht bij de openingstreffer. Een voorzet van Cesar Lopes belandde tegen de lat. Ook Leonidas-mid- denvelder André Tombroek was tweemaal gevaarlijk, maar zijn schoten misten het gewenste re sultaat. In de slotfase maakte Ruud Rijsdijk na een langdurige blessure zijn rentree bij DRL. De invaller miste zoals te verwachten scherpte in de afwerking. „Wij zal blij dat Ruud Rijsdijk er weer bij is," meende DRL-trainer Stanley Rieborn. „Ik verwacht dat hij volgende maand volledig fit is. DRL raakte vijf basisspelers kwijt. Ik beschik met Fred van Zon en Ben van Dmnen nng over belangrijke schakels in het team. We zijn nog volop in opbouw met deze nieuwe groep. Neem bijvoor beeld Edwin van der Linden. Hij is pas zeventien jaar. Over twee, drie wedstrijden moet DRL er he lemaal staan. Tegen Leonidas zijn bewust geen risico's genomen. Het gelykspel is goed voor het zelfvertrouwen." Leonidas-DRL 0-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter Erkens uit Den Haag gaf gele kaarten aan Leonidas-verdediger Jan Vermulm en de DRL-spelers John van de Post. Moghammi Choua en Henri Engel man. Leonidas: Texeira: Meijer. Vermulm, Strörman, De Rooij; Mo-A-Jok, Lopes (67. Pclkman), Tombroek; S'j Verha gen (74. Lupgens). Ceelen. DRL Seton: Vielvoye, Van Zon, Van de Post, De Groot (54. Choua); Van Drunen, Everding, Klein (62. Rijsdyk): Phielix, Schalier. Van der Linden (80. Engelman). Zondag hoofdklasse Papendrecht onderuit Rotterdam Papendrecht begon de competitie in de hoofdklasse A met een nederlaag op het Slobbengors: 0-2 tegen DWV. Papendrecht-DWV 0-2 (0-0). Oud-prof André Sitek, debuterend bij de club uit Amsterdam-Noord, was de grote plaaggeest van de Romijn-brigade, die het slachtoffer werd vande counterende bezoekers. De thuis club miste door blessures Hans Roelofs eo Jaco Hessing. Ook Angel Estirado was nog niet inzetbaar. Zege Neptunus Neptunus opende aan de Abraham van Stolkweg meteen klinkende zege op het uit de hoofdklasse gedegradeerde Alphen se Boys. Raymond Kraaybeek maakte twee doel punten. Neptunus-Alphense Boys 3-2 (3-2). In een zeer spannen de eerste helft, waren de Rotterdammers net iets doel treffender. Samir Boukhari opende al na een paar minu ten de score, maar de bezoekers uit Aiphen aan den Rijn antwoordden vlot met de gelijkmaker. Neptunus kwam zelfs op achterstand. Raymond Kraaybeek bewees ver volgens zijn waarde door de drietanders naar een 3-2 voorsprong te schieten. Na de pauze hield de Schouten brigade stand en bracht de voorsprong over de tijd. Zondag derde klasse Volop rood in Kralingseveer CKC en Alexandria'66 zullen hun eerste duel niet snel vergeten. Scheidsrechter Bok trok drie keer de rode kaart: twee voor CKC'ers, eenmaal voor een bezoekers. Het duel eindigde in evenwicht: 3-3. Overmaas opende sterk tegen VEP (3-0), terwijl promovendus Hl ON uit Gouda terugkeerde met een klinkende 5-1 bij ON A Het uit de tweede klasse gedegradeerde Coal verloor thuis met 1-4 van het meegezakte Fortuna VJaardingen. B: Hoek van Hoiland-TOGB 3-1 (1-0). Jeroen Kramer 1-0, Piet Boon 2-0, Jeffrey Vermeulen 2-1, Frank Malzer 3-1. Piet Boon miste bij een 1-0 stand een strafschop voor de Hoekers. Voor TOGB was het een teleurstellende rentree in de derde klasse. C: CKC-Alexandria'66 3-3 (1-2). Michel van Noort 0-1, Coen van Geet (strafschop) 1-1, Maurice Oomens 1-2, Coen van Geet 2-2, André van Ballegooijen 3-2, Michel van Noort 3-3. Een drukke middag voor scheidsrechter Bok. Erik Rozema {Alexandria'66), Johan Zevenbergen (2x geel) en Henk Hoek (beiden CKO moesten voortijdig naar de kleedkamer. Coen van Geet (CKC), André de Waard en Mark Bresser (beiden Alexandria'66) zagen de gele kaart. Michel van Noort bracht met zijn tweede doel punt in blessuretijd de bezoekers tangszij. Overmaas- VKP 3-0 (245). René van de Avotrd 1-0, Marcel Roodbergen 2-0, René van de Avoird 34). De Rotterdammers gaan weer voor promotie. VEP was niet opgewassen tegen de Kreijermaat-eif. ONA-HÏON 1-5 (0-2). Angelo van Sant- vliet 0-1, Frans van de Ham 0-2,1-2, Van de Ham 1-3, Pa trick van der Vegt 14, Frans van der Ham 1-5. HION be gon waar het vorig seizoen zo goed in was: met winnen. Doelman Dennis Branderhorst was prima op dreef in het HION-doel. SMV llillegersber g-DONK 1-3 (1-1). Ook vo rig seizoen verloor SMV Hillegersberg de openingswed strijd tegen de bezoekers uit Gouda. John Veerman hielp de Rotterdammers aan een voorsprong, maar daarna vie len de gastheren terug. D: Hermes DVS-Spartaan'20 04). Beide teams creëerden veel kansen. De Rotterdammers kwamen niet langs Mike de Vette, de uitblinkende keeper van Hermes DVS. PFC- LMO 0-2 (0-2). Ronald Nossent en Peter Theeuwen scho ten de bezoekers verrassend langs de Geervlieters. Aan de Toldijk kreeg de aanhang van de thuisclub geen waar voor zijn geld. Coal-Fortuna Vlaardingen 14 (14)). Wes ley Hekelaar 14), Ronald Nelemans 1-1, Ed van de Lugt 1- 1, Dennis Hoogerboord 1-3, Jan de Klerk 14. Coal opende sterk, maar stortte in de tweede helft in elkaar. Zondag vierde klasse Rust voor Aeolus en RKWLK Aeolus en RKW1K hoefden in de vierde klasse G niet in actie te komen. Er kwam geen scheidsrechter opdagen. In 4 F verraste Transvalia meteen 14) zege by CvV. DEH verspeelde een 2-0 voorsprong tegen tien NOCers. E: Soccer Boys-Groeneweg 4-2 (2-1). Raymond Zwarte veld 1-0, Snijder 1-1, G ui do van Ankum 2-ien 3-1, Snijder 3*2, Amoud in 't Veen 4-2. Een verdiende zege voor de Bleiswijkers, die zich lieten ontregelen door de tegendoelpunten. F: NOC-DEH 2-2(1-2). Radjo Chotkoe 0-1, Jean Pierre Me lissant 0-2, Michel Hoegee 1-2 en (strafschop) 2-2. NOC speelde vanaf de 35ste minuut r et tien man, toen Percy Nortan rood zag. Tien NOC'erswamen desondanks te rug van een 0-2 achterstand. DU' liet aan het Toepad twee punten liggen. Belvédère-Zwarte .Pijl 1-1 (0-1). Ra-' mon Kortzorg 0-1, Henry van Westrenen 1-1, Zwarte Pijl' begon sterk en leidde bij rust verdiend. Na de pauze- kwam de thuisclub langszij. Siegfried Nora (Zwarte Pij!) zag de rode kaart. CW-Transvalia 0-1 (ü-l).Maïkei Janse 0-1Een fraaie zege voor Transvalia, dat in deze Zuid-der-" by degradant CVV verrast- Huib Rijsdijk (Transvalia)' kreeg de gele kaart voorgehouden. SVS-SVOmmoord 0-2 (0-0). Leon Versnel 0-1 en 0-2. Een verdiende overwinning voor de Ommoorders, die in de slotfase Jeroen Gerritse en Erik Westerhout met een rode kaart zagen wegge stuurd. Excelsior R-HOV 0-3 (0-2). Richard Steen 0-1 en 0- 2, Nees Maksutaj 0-3. HOV begon het seizoen goed. Pro movendus Excelsior R kwam iets te kort. Tediro-Antl- barbari 44) (34)). Dannyde Winter 1-0, Peter Molendijk 2- 0, Aad Mydent 3-0, Leo Kranen 4-0. Voor Antibarbari be gon de competitie eens anders dan gewend. Na het suc ces van de laatste jaren wees Tediro de studentenploeg terug. G: Schiebroek'94-Sporting Lodewijk Pioniers 4-3 (04)), Een spannende ontmoeting, waarin de thuisclub uitein- dejjjk enigszins gelukkig aan het langste eind trok. Eric Neral (2x), Ab Hubregtse en Doenja maakten de doelpun ten voor de gastheren. Arthur Mandos (2x)en Silvester do Rosario deden iets terug. In de slotfase troffen de bezoe kers de paal. EDS-HWD1-1 (0-0). Robin Hassankhan 1-0, Ronald Frehé 1-1. EDS en HWD waren zoals verwacht aan elkaar gewaagd- De ontmoeting was bij arbiter Joop Pistoor in goede handen. DJSCR-VOC 2-2 (04)). 14), Be rend Jan Taken 1-1,2-1, Michel Noordzij 2-2. VOC was de betere, maar had moeite om de kansen in doelpunten om te zetten. Steeds Volharden-KFC 14 (04)). Carlos Inocen- cio (3x) en Nelson Vïeira Santos wezen RFC de weg naar de overwinning. Rick Waltz deed iets terug namens Steeds Volharden. H: BZC'95-Meeuwenplaat 3-2 (3-2). Fred van der Spek (2x) en Steven Dingen hadden succes voor de Oldegaar- de-club. Ftenk van der Laan en Rob van Giis maakten de doelpunten voor de Meeuwenplaters. O W-P oortugaal 3- 1 (1-1). Voor Richard Fransen bad het weerzien met OW niet het gewenste resultaat. In de tweede helft sloeg de Oostvoomse club toe. Hassan Balbag (2x) en Johan Lan- gendoen maakten de OW-treffers. Mengalvio Dorsen scoorde voor Poortugaal. WCR-WRW 4-2 (2-1). Stefan Schikker 0-1, Jacco van der Giessen 1-1, René de Heer 2- 1Ronald Mansveld 2-2, Jacco van der Giessen 3-2, Daniël den Hoed 4-2. De ambitieuze thuisclub had de betere kansen en won dan ook verdiend. Zondagvijfde klasse B lijdorp op dreef Blijdorp sloeg in de vijfde klasse C toe en won met 6-1 bij SCV Garuda. Jai Hind stond Lekkerkerk één tegentref fer meer toe: 6-2. Steeds Hooger Blankenburg wachtten in 5 D tevergeefs op een scheidsrechter. Maas stad deed knap werk met een 1-0 victorie in Dirksland. RDM ging op eigen veld ten onder tegen ODC Schiedam: 0-3, Pak slaag Noorderkwartier Noorderkwartier kreeg in de zesde klasse C een gevoelig pak slaag van Demos: 0-7. GLZ deelde met Bergambacht: De Roef hield in 6 D W1CO onder de duim ll-U). Centre Portugues wees Swift Boys terug (2-1), terwijl Voorwaarts over de knie ging bij Kralingen: 14. Real Parbo en VND hielden elkaar in balans in de Boszoom-derby: 1-1. Ook FC Pretoria R en SVDPW deelden twee doelpunten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7